Opinie o ŚWIT w Warszawa

Nasze początki sięgają 1944 roku kiedy powstał w Warszawie nasz pierwszy zakład. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło nam wypracować najlepsze praktyki i zbudować doskonałą kadrę przekazującą swe doświadczenia następnym managerom i pracownikom. Patrzymy ku przyszłości i stawiamy na dalszy rozwój – zarówno jeżeli chodzi o nasz know-how, nowoczesne zaplecze technologiczne, a także – standardy etyczne prowadzenia biznesu. Dzięki temu, jesteśmy w stanie oferować w pełni profesjonalne usługi w bogatym zakresie. W każdej z gałęzi naszego biznesu mamy pewność oferowanej jakości.

Branże: Sprzedaż chemii kosmetycznej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ŚWIT w Warszawa

Jagoda
@adamc

Jakie wypłaty mają ludzie będący rencistami? Tak w ogóle to emeryci też się mogą zatrudnić? To nie jest chyba ciężka praca dla starszych ludzi?

Etat technologa to będzie dla mnie strzał w dziesiątkę. Złożę cv ale najpierw chce doprecyzować szczegóły i mam nadzieję, że mi pomożecie. Wymagane jest doświadczenie i na tej podstawie naliczane jest wynagrodzenie, więc ile mógłbym dostać skoro siedzę już trochę w branży? Godziny pracy w tym ogłoszeniu podają do ustalenia, ale dajcie znać między jakim przedziałem czasowym można wybrać.

Na stronie podają, że przyjmą specjalista ds. Obsługi klienta. I tam podkreślili, że wymagają dyspozycyjności, a wiadomo w jakich godzinach? Bo tego już nie napisali. Tak samo bym chciała wiedzieć, czy w weekendy się pracuje oraz w święta czy jednak tam są to dni wolne od pracy zawsze.

Unikaj tej firmy, jeśli tylko możesz. Przeczytaj historie ludzi na stronie, którzy piszą, jak ich wykorzystywano. Jak najdalej od Świtu!

Były pracownik Nowy wpis

Pracowałam na tym stanowisku, nie polecam w firmie jest chaos i nowe osoby nie są wdrażane w ogóle na stanowisko.

Były pracownik Nowy wpis

Pracowałam w tej firmie kilka miesięcy, to był żart od samego początku i żałuję, że w ogóle tam poszłam. Wprowadzenie na stanowisko było żadne, kazali mi prezentacje produktów oglądać i tyle. Przez kilka miesięcy siedziałam i nie miałam co robić i to dosłownie, chociaż się upominałam bynajmniej na początku. Nic z tej pracy nie wyniosłam i nie polecam się tam zatrudniać.

Użytkownicy czekają na odpowiedź 51 dni.

Wiecie może, czy w ŚWIT szukają chętnych na staż?

Czy zechciałbyś podzielić się z nami wrażeniami ze spotkania rekrutacyjnego w firmie ŚWIT? Jak oceniasz poziom trudności oraz atmosferę spotkania? Z chęcią dowiemy się wszystkich niezbędnych szczegółów dotyczących przebiegu rekrutacji.
logo firmy Programista maszyny CNC (K/M)
Dębica
Igloocar Sp. z o.o.
logo firmy Elektronik / Mechatronik
Ludwigsfelde
BERGMAN Deutschland GmbH
logo firmy Elektromonter ds. pomiarów elektroenergetycznych
Przedsiębiorstwo Portowe Sieć Sp. z o.o.

Czy rozmowa kwalifikacyjna do ŚWIT odbywa się w siedzibie firmy?

Aniela

Koszt zatrudnienia 1000zł ??? Chyba: brutto pracownika z tego wypłacane: jego przelew, składki zus, podatek i dodatkowo składki pracodawcy? Najprostszy kalkulator wyliczający wynagrodzenia podpowie ze koszt zatrudnienia pracownika na najniższym wynagrodzeniu to ponad 3400… zanim sie coś napisze warto pomyśleć, sprawdzić… No ale po co…

do Anieli
@Aniela

@Aniela - w 2021 minimalna - 2800 brutto, pelen koszt brutto-brutto 3 373,44 zł. Od PFRONu pracodawca dostaje 3150zł. z wlasnej kieszeni doklada 220 z groszami. pracownik otrzymuje finalnie za caly etat.. może 400zł, reszte przelanej wczesniej pensji musi oddac pracodawcy. spoko, najbardziej uczciwa oferta pod sloncem.

Agnieszka
@do Anieli

Czemu oddaje pracodawcy tą pensje? Nie rozumiem. Przecież niepełnosprawni dostają chyba normalne wypłaty. Wiem, że z PFRON,.ale nie słyszałam żeby musieli oddać coś, o co chodzi?

Wanda
@Agnieszka

Witam Pani Agnieszko Przesyłam Pani wpis byłego pracownika, w całości się pod tym podpisuję. Wprawdzie to było dosyć dawno temu jak tam był zatrudniony mój syn z grupą w stopniu znacznym, więc to wynagrodzenie było mniejsze ale dokładnie tak to działa. Zostawało mu na czysto około 200 zł. i na dodatek musiał ze dwa razy w miesiącu uczestniczyć w durnych szkoleniach na temat jak pozyskać klienta, jak zachwalać towar itd. Do tego musiał tam jechać po towar i napisać raport ze sprzedaży (ponieważ sam nie jeździ i nie porusza się samodzielnie więc ja - matka jestem na emeryturze to go zawoziłam). Najgorsze w tym procederze to jest to, że firma wycenia te kosmetyki które pobiera pracownik (nazywa się on konsultant d/s sprzedaży) na bardzo wysokie kwoty, a takie same kosmetyki można spotkać w marketach za grosze, a więc gdzie on ma szukać klientów do kupna.? Tak to dokładnie wygląda, syn mój nie mógł się pogodzić z tym oszustwem w żywe oczy no i zrezygnował z tej pracy. Nawet myślałam, żeby ten proceder gdzieś zgłosić, ale nie mam zdrowia i szkoda mi nerwów bo ja muszę żyć żebym mogła jak najdłużej opiekować się synem, bo jak ja umrę to on umrze z głodu za tą swoją "rencinę" Oto wpis tego pracownika: Były pracownik 30.10.2021 16:53 Były pracownik PFRON płaci od 1 kwietnia 2021 Spółdzielni Inwalidów Świt za każdego pracownika z grupą znaczną 3150 zł Koszty zatrudnienia to ok. 1000 zł (ZUS, podatek). Pracownikowi na konto wpływa ok. 2500 zł ale firma SI Świt zabiera mu automatycznie 2080 zł za kosmetyki. Reasumując: z kwoty 3150 otrzymywanych z PFRON-u pracownik dostaje 400 zł plus kosmetyki a Spółdzielni zostaje 1750 zł minus kosmetyki. Ze względu na niską jakość produktów tej firmy pracownicy głównie rozdają je wśród znajomych ewentualnie sprzedają na bazarze za grosze. Lub zamieniają na drobny bazarowy towar. To jest przykład jak można się dorabiać na osobach niepełnosprawnych. Aby ukryć ten proceder pracownicy zmuszani są do wykazywania w comiesięcznych sprawozdaniach ze sprzedaży kwoty 2080 zł Napisanie takiego raportu jest warunkiem dalszego zatrudnienia.

Grzegorz
@Wanda

Jakby nie podpierała się Pani opinią byłego pracownika z 2021 r., to jaka byłaby odpowiedź na pytanie, ile na rękę mają płacone zatrudnione tu ostatnio osoby? Co takiego firma oferuje, czy to pod postacią pieniędzy, czy umowy, czy też funduszu socjalnego, że są osoby gotowe podejmować tu pracę?

Wanda
@Grzegorz

Panie Grzegorzu - taka sama. Tylko dlatego zacytowałam odpowiedź byłego pracownika bo nie chciałam powtarzać tego samego bo mi szkoda czasu na pisanie, ale jak pan jest zainteresowany to niech się pan tam zatrudni i wówczas pan zobaczy na własne oczy jak to się odbywa.

Ewelina
@Wanda

A to na wszystkich stanowiskach jest tak samo czy różnią się formą zatrudnienia itp.? Zastanawiam się, czy może po prostu nie trzeba poszukać innego stanowiska, bez płacenia za ten towar etc.?

adamc

nie piszesz najwazniejszej informacji. Ludzie pracuja tam tylko dlatego ze dla Zusu to praca na papierze za >3000 brutto. Ludzie z renta wypracowana z radoscia pracuja tam za grosze. Po 5 latach takiej lewizny ZUS podwyzsza im kilkaset zloty wiecej renty. Znam ludzi, ktorzy po dlugiej pracy w Swicie podwyzszyli sobie swiadczenie o okolo 800 zl

Jagoda
@adamc

Z jakich powodów pracownicy kończą współpracę z ŚWIT? Czy sami rezygnują ze współpracy, czy są zwalniani?

mrowa

Niepełnosprawni zostali wywaleni, chyba, ze chcieli być przedstawicielami handlowymi za grosze.

Beata
@mrowa

Czyli jako przedstawiciel handlowy zarabia się grosze? Możesz określić ile wynoszą te grosze? Pytam bo każdy ma inne pojęcie takiej definicji. Może dla kogoś będzie go akurat dużo?

mrowa
@Beata

Jak tam byłam, to było ok. 300 zł.

Pracownik lata 80te Andrzej

Fajna fucha w kontroli jakości żadna robota ale jakąś kasa była skończyło się w 1990r pozdrawiam R. Szygulskiego i jego szwagierka czy siostrę nazwiska nie pamietam teraz muszę powspominać inne firmy bo jestem na emeryturze

wtf

Miałem iść na rozmowę w sprawie pracy , ale nie wiem na jakie stanowisko, bo nie potrafili określić przez telefon, Czytając komentarze (usunięte przez administratora) nie idę.

Zawsze zapraszają do siedziby firmy w Warszawie jeśli dana osoba jest z Warszawy lub okolic. Jak z innego miasta zewnątrz to odbywa się rozmowa przez telefon.

Beata

O super za podpowiedź. A wiesz z ilu etapów składa się rekrutacja? Na jakie pytania należy się przygotować? Wymagane są języki obce od kandydatów?

@Beata

No co ty na przedstawiciela handlowego to tylko grupa 1 niepełnosprawności . I masz pracę . Nie ma tam jakiś etapów.

@wtf

Dziwna sprawa nie wiesz na jakie stanowisko aplikowałem ? Przecież przez ogłoszenie się aplikuje na dane stanowisko a potem dzwonią do Ciebie albo nie.

Agnieszka
@wtf

W ogłoszeniu nie było? Może idź i napisz nam potem tutaj jak ta rozmowa przebiegała, czego wymagają od kandydatów. A nóż się okaże że jednak warunki Ci pasują

Anonimowy

14 lat temu pracowałem na Taśmowej produkcja tub widzę że nic się nie zmieniło po dziś dzień. Pozdro dla starej ekipy!

@Anonimowy

Starej ekipy już nie ma. Na rozpylaczach gosspodarczych ok. 10 osób, reszta pozwalniana lub u przedstawicieli,. budynek wynajęty, zdrowi w Halinowie.

@mrówa

Produkcji rozpylaczy też już nie będzie. Ludzie na wypowiedzeniach. Tak się robi z niepełnosprawnymi w katolickiej Polsce.

@mrówa

@mrówa poczytałam te opinie i Ty/Pani/Pan to już chyba z tej nienawiści do tej firmy nie do końca wiesz co mówisz... Co mają zrobić z pracownikami skoro nie mają dla nich pracy? A może nie mają dla nich pracy bo nie do końca dobrze pracowali? Tego nie wiemy... No przynajmniej ja nie wiem... Ty wiesz wszystko... W "katolickiej Polsce" powinni wypłacać wynagrodzenia nawet gdy ludzie nie mają co robić??? litości... Może znajdą lepszą pracę, w lepszej firmie a nie w tej, którą z taką premedytacją chcesz oczernić pomimo, że daje zatrudnienie tylu niepełnosprawnym.. Tak, pracowałam tam, doskonale wiem ile osób zatrudniają i jaki staż pracy mają Ci ludzie, znam mnóstwo osób z grona Przedstawicieli i jakoś nie narzekają...a wręcz przeciwnie! Utrzymuję kontakt z osobami z całej Polski i nie uwierzysz?! ale chwalą tą firmę!!! I cieszą się, że mają taką pracę! Czy to na produkcji czy innych działach...Nie wymawiają się swoją niepełnosprawnością tylko uczciwie pracują... ale zawsze znajdzie się grupka "zadowolonych inaczej", którzy chcieliby otrzymywać wynagrodzenia za... no właśnie, za co? wg Ciebie/Pani/Pana za co powinni otrzymywać wynagrodzenie? Za bycie niepełnosprawnym? Taki wydźwięk mają Twoje/Pani/Pana słabe wypowiedzi... Skoro tak źle tam jest to dlaczego się oburzasz, że kolejni niepełnosprawni odejdą? Z Twoich wypowiedzi wynika, że powinni odejść wszyscy a firma powinna być zamknięta więc zatrudnienie powinno stracić 800 osób?! Zastanów się do czego dążysz bo raczej nie jesteś dobrym człowiekiem w tej "katolickiej Polsce" i nie robisz nic dobrego dla osób, którzy z pracy są zadowoleni... Chcesz żeby ludzie tam pracowali czy nie chcesz?? Zdecyduj się o co Ci chodzi. Siejesz zamęt przy każdej opinii ale chyba do końca nie wiesz po co/ na co/ i o co Ci chodzi.

mrówa

O, widać, że odezwał się przedstawiciel kierownictwa podając się za pracownika. Mnie i wielu innych nie nabierzesz. I jeszcze powiedz jak ci pseudo zadowoleni są w stanie wyżyć za 200 zł.

@mrówa

A przenieść ludzi do Halinowa, zamiast zwalniać, to nie łaska? Tylko tam jak tylko wolniej od zdrowych robisz, zaraz kable donoszą aby sie pozbyć, A przedstawiciele, to wiadomo co. Całe forum o tym pisze, nie tylko mrówa.

Hermenegilda

Ja mogę jedynie podziękować za zwolnienie mnie w swoim czasie ze Świtu. Znalazłam godną pracę i zrozumienie u przełożonych. I Wam również kibicuję. Zobaczycie, że wyrwanie się ze Świtu oznacza tylko zmiany na lepsze.

@Hermenegilda

No właśnie o tym wczoraj pisałam, że na tej firmie świat się nie kończy...też wiem to, po swoim doświadczeniu i nie jestem, żadnym "przedstawicielem kierownictwa" tylko chodziło mi o to, że osoby które tu piszą same nie wiedzą o co i dla kogo walczą i tylko ich opinia może być "poprawna " i prawdziwa... Pozdrawiam i miłego wieczoru :)

"Utrzymuję kontakt z osobami z całej Polski i nie uwierzysz?! ale chwalą tą firmę!!! I cieszą się, że mają taką pracę! " Jak można takie bzdury wypisywać! W to może uwierzyć tylko ten, co nie pracował w Świcie. Ja pracowałam i nie mogę o tej firmie powiedzieć niczego dobrego. Ludzie, szczególnie tzw. przedstawiciele handlowi zmuszani do kupna kosmetyków po znacznie zawyżonych cenach piszą szczrą prawdę i Kłamliwe posty podobne fo tego, niczego nie zmienią!

@Marta

I ciekawe, gdzie ten były pracownik spotkał te zadowolone osoby z produkcji. Ostatni niepełnosprawni z produkcji odchodzą z końcem listopada.

Praca.

Dla mnie sama rozmowa kwalifikacyjna to KPINA> nie polecam. 1) pajawienie sie na bramie 10min przed czasem, ochrona nic nie wie o przyjsciu osoby na rozmowe, natomiast osoba organizujaca nie odbiera telefonow. 2) po 15 minutach zjawia sie Pani, która mowi ze mnie zaprowadzi zero przedsawienia sie kim jest, tylko slowo "idziemy.... 3) szkolenie BHP - to swisteK w formie wizytowki i polegala na wpisaniu mojego imienia i nazwiska okres waznosci - uwaga całe 3 miesiace PORAZKA 4) Pani prowadzaca plus prezes fabryki sami nie wiedzieli na jakie stanowisko szukaja, co najleprze w meidzy czasie zaproponowali stanowisko, którego jak sami stwierdzili nie maja w strukturach STRATA CZASU kazdego kto tak mial przeprowadzona rozmowe. 5) Na koniec odporowadzila mnie pani do drzwi i radz se sam czlowieku wejsc mozna bylo wszedzie w kazde drzwi - idac ku branie :D PORAZKA, ZERO PROFESJONALIZMY, NIE POLECAM, STRATA CZASU

Marzena
@Praca.

Nie wiem czy to nie będzie głupie pytanie ale oni w ogóle Ciebie o coś pytali? Jakieś umiejętności, coś z zakresu czegokolwiek? Tzn., no pewnie na CV mieli ale to wygląda tak jakbyś w tym procesie praktycznie się nie odezwał i ciekawa jestem... ;p

Juka
@Praca.

Zgadzam się bo przeżyłam podobne doznania,fikcja ten cały zakład niby dla inwalidów,a już emeryt z częściową niezdolnością im się nie opłaca,to kto ma z tego korzystać inwalidzi czy prowadzący firmę????

Bogdan
@Juka

ale tak naprawdę to o co pytają podczas takiej rozmowy? Piszesz, że niby dla inwalidów to jak to wygląda realnie? Trzeba mieć to orzeczenie o niepełnosprawności, czy to tak tylko dla napisane?

zona

Powiem krótko - totalne (usunięte przez administratora)!

Justyna
@zona

A rozwiniesz konkretnie czemu tak myslisz?

Zona
@Justyna

Jesli Ci nie wystarczy tych szokujących rzeczy, które mozna przeczytać tu na forum, to idź tam zatrudnij się. O ile Cie przyjmą, będziesz miała okazję sama się przekonać. Ja w każdym razie nie znam ani jednej osoby, która byłaby zadowolona z pracy w Świcie.

Lidia
@Zona

To jest tam duża rotacja?

Miejsce w którym czas się zatrzymał. Nie wiem tylko czy na początku lat dziewięćdziesiątych czy bardziej w siedemdziesiątych bo pamiętam tylko dziewięćdziesiąte. Mówiąc inaczej skansen jakiego nie spotkasz chyba że na filmie z minionej epoki. Najlepsi byli panowie z portierni, którzy naskoczyli na mnie przy wyjściu jak śmiem kierować się wychodząc do furtki (skąd mogłam wiedzieć będąc tam po raz pierwszy i ostatni że jest nieczynna, zwykle można wyjść furtką obok szlabanu w takich miejscach) skoro weszłam drzwiami :))) Pani księgowa zdziwiona że kilka razy w życiu już zmieniałam pracę (jestem po czterdziestce). Nie polecam. Może na chwilę dla osób tuż przed emeryturą?

Bartosz
@Kandydat

Czyli rozmowa rekrutacyjna nie przebiegła po twojej myśli. Chociaż dowiedziałaś się jakichś konkretów? Np. ile płacą albo jaką umowę proponują? Powiesz coś więcej?

@Bartosz

Rozmowa jak rozmowa, umowa jest o pracę na okres próbny o pieniądze to oni pytają ile chcesz to raczej standard. Dziwni ludzie po prostu jakby z innej epoki ale może nie wszyscy. Tak czy owak nie wybieram się tam więcej.

Halina
@Kandydat

okres próbny ile ci powiedzieli, miesiac czy trzy ?

Lucek
@Bartosz

Nic nie mówią o zarobkach, proszą o twoje wymagania.

Bartosz
@Lucek

Rozumiem, ale przydałaby się średnia jak się tu zarabia żeby nie krzyknąć na rozmowie za dużo. Bo wtedy i tak z roboty nici.

ktoś
@Bartosz

Sami ci powiedzą ile dają.

Marzena
@ktoś

No na tym to polega ale chyba lepiej wiedzieć wcześniej, żeby się ewentualnie przygotować? ;)

OnaOna

Witam Serdecznie Widziałam ogłoszenie do pracy Pakowanie Kosmetyków. Może ktoś powiedzieć jaka Umowa? Czy firma organizuje Transport ? Czy trzeba dojeżdżać..Jak z pieniędzmi? Dziękuję bardzo za odpowiedź

pracowałem w świcie, jednak na wskutek braku szkoleń w okresie pandemii i lockdownu, nie było możliwości uczenia się. 3 miesiace okresu próbnego i żegnaj praco. W sumie i tak pewnie bym się zwolnił, bo nie oczekiwałem takiej pracy. Szkolenie w okrsie lockdawnu było tylko jednodniowe, potem chcianio mi wciskać kity i robiono ze mnie idiotę, bo twierdzili, zę źle wypełniam sprawozdanie i druczek

4 pracownice Spółdzielni Inwalidzkiej Świt zeznały przed Sądem Pracy, że pracownicy niepełnosprawni nie są zobowiązani do kupna wyrobów SI Świt za pieniądze otrzymane jako wynagrodzenie i w dodatku po zawyżonych cenach. Jakie są konsekwencje za składanie fałszywych zeznań? Na polecenie Prokuratury Komenda Policji przy ul. Malczewskiego prowadzi dochodzenie w sprawie nieprawidłowości w prowadzeniu działalności przez SI Świt.

Ona

Kolejni niepełnosprawni wylecieli z produkcji! Brawa dla (usunięte przez administratora)biznesu.

Jestem jeszcze przez chwile pracownikiem fabryki w Halinowie. Atmosfera pracy na poziomie płyty chodnikowej. Dyskryminacja pracowników przez nowo przyjętą kierowniczkę. Obraźliwe uwagi do pracowników, nierówne traktowanie podwładnych, nękanie smsami po godzinach, zastraszanie. Cała fabryka to jeden wielki chaos. Maszyny w stanie agonalnym. Brak przeglądów, remontów, części sklejone na taśmę bądź na gumki recepturki. Od operatora wymagana jest praca na wszystkich maszynach. Bez szkoleń. Typu patrz i się ucz. Jeśli chodzi o współpracę z pracownikami tzw. "Gory" czyli dyrekcji. Fałsz i obłuda. Ludzie typu patrze Ci w oczy i kłamie. Spychologia. Każdy błąd kierowników bądź planowania produkcji której ta firma nie posiada jest zrzucany na produkcję bądź kontrole jakości. W rezultacie odbierane są premie uznaniowe. Praca szarpana brak jakiegokolwiek rozeznania w dobrze zaplanowanej produkcji, ale czego mozna się spodziewać skoro na planistów przyjmuje sie ludzi bez doświadczenia tylko dlatego że to znajomy pani dyrektor. Ludzie z pojęciem o branży odchodzą po miesiącu pracy. Prezes fabryki prawdopodobnie nic nie wie o tym co się tam dzieje. Sam fakt że plany produkcji są trzy czyli dla produkcji inny, inny dla dyrekcji i jeszcze inny dla prezesa świadczy o wszystkim. Trzymanie stołka na siłę mimo braku wiedzy. Gorąco nie polecam pracy w Halinowie. Chyba że lubicie mieć ucinane ciężko zarobione pieniądze za nic, być dyskryminowanym i nękanym nawet w domu. Pozdrawiam

Hermenegilda

Wasze ciężko zarobione pieniądze są zapewne z tych, które są zabrane niepełnosprawnym przedstawicielom handlowym. Bo na takich maszynach, jak piszesz, niewiele można wyprodukować.

@Hermenegilda

Skąd są pieniądze na wypłaty nie wnikamy. Produkcja na takich maszynach jest wbrew bhp. Nie napisałem że one nie pracują bo pracują ale jak ta praca wygląda każdy kto tu jest wie. Jakość produktów także widać. Także skoro przyjeżdża inspekcja a tubiarki są ostreczowane z tabliczką " wyłaczone z urzytku" świadczy o poziomie produkcji.

PRACOWNIK

Szczerze, to pracowałem w fabryce dużo gorszej od Świtu, w której kremy kręcone były w czymś co przypominało zardzewiały garnek. Tutaj są profesjonalne sprzęty - które pozostały po Colgate - Palmolive. Prezes ciągle inwestuje w nowe sprzęty - linia do doypacków, linia do kremów 3D. Fakt, na produkcji pracuje za mało osób wyszkolonych, a Ci co mają wiedzę i mogliby ją przekazywać innym odchodzą przez Kierowniczkę Zmiany która stosuje (usunięte przez administratora)

@PRACOWNIK

Może kiedyś zlikwidują PFRON i skończy się inwestowanie w cokolwiek.

@Hermenegilda

Hmmm, jesli kiedyś zlikwidują PEFRON, to obawiam się, że niepełnosprawni w ogóle nie znajdą zatrudnienia. Teraz jest źle, ale wtedy mogłoby być jesszcze gorzej...

@Marta

Niech dołożą niepełnosprawnym do rent aby były godne, a zdrowi niech zasuwają za kasę firmy a nie PFRONu.

Kamila

Jesli ktos mysli o pracy w kontroli jakosci, to radze nie zawracac sobie glowy i tam darowac sobie wyslania CV. Zero premii, zero benefitow. Zaklad - taki typowy PRL, na zewnatrz i wewnatrz. Placa - najnizsza krajowa. Mialam rozmowe w grudniu w Halinowie na Hipolitowskiej bodajze. O tej porze (sic!) nie bylo ogrzewania, rozmowa odbywala sie w kurtkach, bo bylo cholernie zimno. Pani, mimo iz obiecala dac znac jak przebiegla rekrutacja - zero odzewu do tej pory.

Michalina
@Kamila

Popieram. Brak profesjonalizmu, proponowane stawki są niskie. Nie raczą odezwać się po rozmowie, mimo obietnic. Żenada.

Z pozdrowieniami

Świt daje druczek, który składasz do banku i jest to stały przelew do firmy. Mam taki druczek. Pani nie była w banku zadowolona-wiedziała że to ściema. Przelew przychodzi i tego samego dnia odchodzi o 200zl mniejszy. Oszustwo. Ale mam nadzieję, że to padnie. Dają druczki, że niby kosmetyk kosztuje 150zl a się okazuje ze w leclercu w innym opakowaniu sprzedają je po 15zl. Najlepsze że na opakowaniu jest inna data przydatnosci niz w srodku. Niepelnosprawni dostają przeterminowane produkty a potem ludzie zwracają. Nikt nie kupi kremu do stop za 45zl. Na wlasnej stronie sprzedają go taniej. Ale myslą ze nie zobaczymy. Do tego pani dyrektor traktuje czlowieka jak smiecia i g.... Pozdrawiam cały SWIT. Pracujcie teraz jak to usunąc. Mam parę lewych paragoników itd. Itp. Muah????

Lidka
@Z pozdrowieniami

No własnie to cały Swit. Ten proceder kwitnie od dawna i nie wiem, dlaczego im się to wszystko cały czas udaje. Okradają ludzi, wiedząc, jak trudno o pracę.

I co zrobisz
@Lidka

Żeby legalnie dostać większość wypłaty, trzeba iść na zwolnienie lekarskie pow 30 dni. Oni zatrudniają głównie osoby 02-P a o długie zwolnienie na depresję nietrudno.

Ewelina
@I co zrobisz

Chciałam się upewnić, że piszecie o Spółdzielni ŚWIT? Na dobry wątek trafiłam? I czy pracujecie na produkcji w Halinowie? Czy obejmujecie jakieś biurowe stanowiska?

@Lidka

dokładnie

Pracownik byly
@Z pozdrowieniami

Dlaczego pracownik swit-przedstawiciel handlowy, niepełnosprawny w stopniu znacznym, z dochodem z tej pracy ok 150 złotych!nie może podjąć równocześnie pracy w innej firmie placacej uczciwie???

@Pracownik byly

Dlatego, że dofinansowanie przysługuje tylko dla jednego zakładu zatrudniającego osobę niepełnosprawną. Drugi zakład musiałby wyłożyć cała płacę z własnej kieszeni. Idź do pracy proponującej Ci uczciwą pracę, a w Świcie złóż wypowiedzenie.

Edyta
@mrówa

Z Twojej wypowiedzi wynika, że pracujesz w warszawskiej firmie ŚWIT. Jak oceniasz warunki oferowane przez tego pracodawcę? Wspominacie tutaj też o zatrudniani osób z orzeczeniem o niepełnosprawności - czy tylko osoby z takim dokumentem mogą podjąć pracę w tym miejscu?

@Edyta

Jestem byłym pracownikiem. Z orzeczeniem zatrudniaja przeważnie na przedstawicieli handlowych, a na czym to polega wypowiada się większość forumowiczów. Na produkcję zatrudniane są zarówno osoby zdrowe jak i niepełnosprawni, ale jest warunek: tempem pracy muszą dorównać zdrowym. Jak nie, nie przedłużają umowy albo proponują przejść do przedstawicieli. Ale tylko na produkcji dostanie się całą najniższą krajową.

Zostaw merytoryczną opinię o ŚWIT - Warszawa

• Jak się pracuje w ŚWIT?

Zobacz opinie na temat firmy ŚWIT tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 14.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ŚWIT?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 11, z czego 1 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

ŚWIT