Opinie o Glantier Polska Sp. z o.o. w Jelcz-Laskowice

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Glantier Polska Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Glantier Polska Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Sprzedaż chemii kosmetycznej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Glantier Polska Sp. z o.o. w Jelcz-Laskowice

Handlarz Mirek

Firma, w której stanowiska managerskie zajmują osoby niekompetentne. Liczą się pieniążki. Najniższa krajowa z ostrym systemem premiowym przy takim wyzysku pracowników to wstyd.

Random
@Sławomir

Nadgodziny za 50, ucinanie premii gdzie tylko się da a (usunięte przez administratora) trzeba za 8

Produkcja

Niemal najniższa krajowa (a od lipca oficjalnie najniższa) z premią 600 zł, którą mogą zabrać w sumie za wszystko. Zabierać premię za dzień płatnego urlopu, który należy sie każdemu pracownikowi to nie tylko chamstwo, ale i naruszenie 172 artykułu Kodeksu pracy. Nie polecam

Serio płacicie dosłownie złotówkę za ubezpieczenie czy jednak trochę więcej? Którego sierpnia wypłacą wczasy, z wypłatą czy jakoś w innym terminie? Co roku jest to taka sama data?

@były Nowy wpis

Nie polecam, szczerze nie polecam. Wystarczy wsłuchać się w szepty a będziesz miał/miała obraz całości. Pozwolisz na wykorzystywanie siebie to będziesz wykorzystany/a. Odporność psychiczna oraz dystans społeczny jest porządnany w tym miejscu do podstawowej egzystencji

@byle co Nowy wpis
@@były

Zgadzam się

Gigi Nowy wpis

Wysokie wynagrodzenie uzależnione od osiąganych wyników, tak napisano w ofercie dla Specjalistki ds. Zakupów. Z drugiej strony przeczytałam w waszych wpisach, że podczas rekrutacji jest pytanie o zarobki. Podpowiedzcie jakieś widełki jakie się osiąga na tym stanowisku, żebym wiedziała co i jak przed rozmową...

Niunia Nowy wpis

Porażka. Jak uda się i weźmą Ci do pracy to licz na to że będziesz pracować przez trzy miesiące bez premii, a późnej powiedzą dziękujemy za współpracę i będą szukać innych jeleni. Inna sprawa jak masz za sobą plecy , jesteś członkiem czyjejś rodziny.

Znalazłem na olx ofertę pracy biurowej, przy wsparciu sprzedaży. Od razu podane przybliżone wynagrodzenie (4300 brutto podstawa + 1000 brutto premii), to się chwali. Do tego sporo bonusów, wymienionych już we wcześniejszych postach. To może zapytam jeszcze - jak wyglądają możliwości rozwoju zawodowego? Są wyznaczone ścieżki awansu?

Glantier Polska Sp. z o.o. prowadziła rekrutację na stanowisko Kierownik ds. Inżynierii Produkcji / Główny Inżynier. Dostałeś zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną? Jakie warunki oferuje pracodawca? Opowiedz o przebiegu spotkania z rekruterem.
logo firmy Asystent Projektanta Konstrukcji
Siemianowice Śląskie
MERAENG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA
logo firmy PRACOWNIK SERWISU
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Elektronik / Mechatronik
Ludwigsfelde
BERGMAN Deutschland GmbH
Człowiek od wszystkiego

Cześć jestem tu by ostrzec ludzi przed ta firma kierownicy kłamią a magazynierzy to osoby nie odpowiednie do swojego stanowiska osoby i nie kompetencja bije w twarz ale przejdźmy do meritum wypowiedzi przyjmowali tam na zlecenie przed ogłoszeniami o prace na tak zwany czarny weekend i tym podobne święta przyjęli ogrom osób na umowę zlecenie przez agencje i niby nic w tym złego prócz obietnic kierowników i ich zastępców na temat umów ludzie byli tam zwodzeni za nos umową dla cudownego glantiera daj z siebie a cię wezmą ja słyszałem już nawet ze umowę dostanę np 8 po nowym roku wieczne kłamstwa i zbywanie ludzi z człowieka na człowieka chce tylko żeby ludzie wiedzieli ze jeśli potrafią tam tak (usunięte przez administratora) i wykorzystywać ludzi do pracy narzucając im ogrom obowiązków gdy sami na umowach niczym się nie zajmowali powinno dać do myślenia jakie jest grono ludzi powiem inaczej trafi się osoba podatna ze słabszym charakterem to ja koledzy tam tak wykorzystają i (usunięte przez administratora) ze bd robić za nich wszystkich

Majka

Przeczytałam o premiach a w ogłoszeniu o pracę dla inżynierów projektu nie było o nich wspomniane. Każde stanowisko pracy motywowane jest takimi premiami? Można je podciągnąć pod premie absencyjne czy zależne od osiąganych wyników? Pomagam mężowi rozejrzeć się na rynku za jakąś fajną firmą stąd tu jestem. Zna ktoś godziny pracy inżynierów? Będę wdzięczna.

Brałem niedawno udział w rekrutacji w Oławie. Mówiąc szczerze to porażka. Pani kierownik z jakości stwierdziła że szukają kogoś już z doświadczeniem na tym stanowisku(to po co byłem zaproszony na rozmowę?). Druga sprawa to podana przez że mnie stawka netto spowodowała wywrócenie białych gałek ocznych u tej samej pani:) Trzecia sprawa to pytania zadawane z ... internetu...:( Drogie panie, jeżeli to czytacie to proponuję przygotować się do rozmów (nie gestykuluje się, zadaje się konkretne pytania, nie okazuje się emocji). A po czwarte jeżeli obiecują panie poinformować o decyzji to należało by tak też zrobić- nawet negatywnej. Słabo, baaaardzo słabo...

Jak w Glantier Polska Sp. z o.o. wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska?

Aleksander
@Produkcja

Czy te 600 zł premii, to na rękę jest, i jak z innymi sprawami, nie tylko takimi, które Ci się nie podobają? Robi się w stałych godzinach, a weekendy wolne, czy jest system zmianowy? No i same zadania, to trudne są, jak to jest w zestawieniu z zarobkiem?

@Aleksander

Ogolnie jest duży plan, wyliczany co do sekundy jakby człowiek był maszyną i nie potrzebował wyjść do toalety. Premia niby netto, ale rzadko kiedy jest to pełna kwota, zabierają za urlop (każdy, nie tylko na żądanie) , l4, błąd na produkcji (nawet z jakąś jedną cyferką) czy co najgorsza - reklamacje od klienta, w tym wypadku mogą zabrać 50% ale bywało i 100%. Przy tych zarobkach wymagania zdecydowanie zawyżone, nie dają nic od siebie poza 1 perfumą na miesiac (za 30 zl...) a oczekują (usunięte przez administratora) który będzie pędził 8 godzin byleby zrobic plan i mieć 3 z przodu na odcinku bo firma musi zarabiać, a pracownik egzystować. Jak maszyna jest zepsuta, każą zgłosić ale zwykle osoby za to odpowiedzialne nie potrafią tego naprawić bo to za duże koszta więc pracownik ma robić na czymś co nie jest dostosowane do ich pierwotnych założeń, ale musi się z wszystkim wyrobić. Jakiś tam plus mozna uznać za wolne weekendy i jedną zmianę roboczą 7-15.

Lara
@Produkcja

I to tak zawsze? Żadnych wyjątków nie ma w postaci nadgodzin na przykład? Zastanawiam się jak firma podchodzi do tego i czy dobrze płacą za nadgodziny, a może jako wolne oddają?

@Aleksander

Poza perfumami mamy również dopłatę do Multisport, ubezpieczenie grupowe za 1 zł, opiekę medyczną PZU za 1 zł. Od tego roku również będzie wypłacana jakąś kasa na wczasy pod gruszą. Jeszcze nie wiem ile to będzie.Dodajmy do tego paczki dla dzieci, prezenty świąteczne i dodatkowe świąteczne premie.

@Produkcja

Poza perfumami mamy również dopłatę do Multisport, ubezpieczenie grupowe za 1 zł, opiekę medyczną PZU za 1 zł. Od tego roku również będzie wypłacana jakąś kasa na wczasy pod gruszą. Dodajmy do tego paczki dla dzieci, prezenty świąteczne i dodatkowe świąteczne premie. Jak już coś piszesz to pisz kompletne informacje a nie tylko perfumy za 30 zł.....

Laura

Warte coś te ubezpieczenia, jak tylko 1 zł się za to płaci? A kiedy będzie wiadomo ile tych wczasów pod gruszą dadzą? To już pewne 100 procent, że to będzie?

@Laura

Ubezpieczenia są warte bardzo dużo. Ubezpieczenie kosztuje o wiele więcej, ale prawie całe płaci firma. Pracownik musi płacić chociaż złotówkę i tak jest. Chodzi o jakieś przepisy podatkowe... Na życie mamy ubezpieczenie na ponad 300 000 więc sam widzisz że jest sporo warte. Wczasy pod gruszą będą na 100% ale wypłacone w sierpniu

Izabela

Od czego zalezy jaka kwota wczasów pod grusza będzie? Patrzą na ilość członków rodziny itp? Czy jest w miarę po równo dla każdego kto złoży wniosek?

@Izabela

Zawsze wczasy pod gruszą są zależne od dochodu na członka rodziny. Takie jest prawo i każda firma musi tak robić

Handlarz Mirek

@Handlarz Mirek

Używasz słowa wyzysk.Jakie zatem macie obowiązki i co to jest ten ostry system premiowy? A jak możesz to powiedz też, czy coś oprócz pieniędzy jest tu motywatorem, może auto fajne do jazdy również po pracy?

Random

Natalia

Skąd taka informacja? O który dział chodzi? Zmieni się coś teraz dla pracowników przez to? Nowego kierownika rekrutują z zewnątrz czy jakieś awanse wewnętrzne się szykują?

Haneczka

Również nie polecam. Rozmowa rekrutacyjna porażka???? Dziewuchy zawistne i zazdrosne, bo ktoś jest ładniejszy niż one. Wypytywanie o życie osobiste to norma???? Najniższa krajowa. Praca nie skończona zostajesz po godzinach.

Mowa o Glantier Oława

@Haneczka

Ciekawe, bo rekrutuje kierownik który zdecydowanie jest mężczyzną ????????????. Nikt nie pracuje na najniższej krajowej i nie ma zostawania po godzinach. Jedynym wyjątkiem jest grudzien jak mamy dużo zamówień. Wtedy chętni zostają i mają płacone 200 %. Wydaje mi się że to uczciwe. Nie mówiąc już o dodatkach świątecznych. Zaczęłam pracę na początku grudnia i po kilku dniach pracy dostałam kilka stówek na święta. Nigdy wcześniej się z tym nie spotkałam żeby takie swierzynki dostawały premie

@Jola

Srututu bylam tam chwile I nie polecam. Wcześniej nie rekrutował kierownik zacznijmy od tego. Śmieszna firma i śmieszne pieniądze.

Dorota
@Haneczka

Co możesz więcej powiedzieć na temat rozmowy rekrutacyjnej? Jakie zadawali pytania, o co pytali, na co zwracali uwagę? Co masz na myśli mówiąc, że dziewczyny były zawistne jak to się niby objawiało?

Wiola

Masakra omijajcie szerokim łukiem. Wypłata to zapomoga, a wymagania jak by płacili 5000 na rękę. Atmosfera tragedia

@Wiola

Czy ktoś przy zatrudnieniu ukrywał przed Tobą stawkę? Myślę że była określoną. W umowie też musi być wpisana, więc skąd teraz zdziwienie????

@Jola

Wystarczy umieć czytać ze zrozumieniem, żeby wiedzieć jakiego aspektu dotyczy opinia ????

@Wiola

Potrafię czytać ze zrozumieniem, ale jeżeli nie sprawdzilas się w pracy to może popatrz na siebie. Może to Ty nie dałaś rady. Skoro są osoby którym przedłużają umowy to chyba o czymś świadczy. Przełknij w końcu tą porażkę i nie obwiniaj innych za swoje niepowodzenia....

@Jola

jaką porażkę, to z Wami jest coś nie tak skoro z 6 przyjętych osób przeszła jedna po znajomości. Ostrzegali mnie znajomi ale nie chciałam wierzyć i przekonałam się ,że mają rację . O czym świadczy wystawianie ogłoszeń na olx średnio co 3 miesiące? Braknie Wam ludzi do testowania w Oławie i okolicach a widząc ile wisi ogłoszenie to już brakuje.

Jola

Masakra, przyjmują na 3 miesiące i nie przedłużają umów i szukają nowych (usunięte przez administratora) Wystarczy śledzić ogłoszenia na olx. Oczywiście mowa o zakładzie w Oławie

T
@Jola

Na jakim stanowisku Pani pracowała?

@T

Na produkcji

@Jola

Jak ktoś się nie sprawdza to nie przedłużają. To chyba normalne. W przeciwnym razie po co mieli by to robić? Jaki jest sens takiego działania????

jola

wystarczy śledzić ogłoszenia na olx ,żeby wiedzieć,że ciągle nie przedłużają nowym i ciągle szukają ,dziwnym trafem nikt się nie nadaje.

@jola

Ciągle szukają, bo firma coraz większą. Do tego stopnia że część firmy będzie przeniesiona w inne miejsce bo zrobilo się za ciasno. Coraz więcej pracowników więc zaczęło brakować miejsca . Przeklnij wreszcie porażkę.

Natalia

To znaczy że te wszystkie ogłoszenia to nowe stanowiska? Możesz napisać jak atmosfera na produkcji? Dobrze się ludzie dogadują?

jola
@Natalia

atmosfera bardzo źle, szczególnie przez jedną taką. Z tym rozrastaniem to ściema ,dostaniesz umowę na niecałe 3 miesiące a potem wypad

@Natalia

Może nie wszystkie to nowe stanowiska, ale większość tak. Czasami ktoś nie ma przedłużonej umowy bo się nie sprawdził. Zawsze najpierw taka osoba dostaje info od przełożonego co jest nie tak i ma szansę poprawić to co jest nie tak. Atmosfera jest fajna. Wiadomo, przy takiej ilości kobiet czasami jest jakis konflikt ale zazwyczaj wszystko jest ok. Mi się tam pracuje bardzo dobrze. Zapraszam :)

Jak wygląda sprawa grafiku w Glantier Polska Sp. z o.o.. Czy pracodawca idzie na rękę?

Sara

Nie idzie

@Sara

:( A jakiś przykład z życia wzięty? Z czym chciałaś się dogadać i nie wyszło?

praca Tania
@Anna

Praca jest w sztywnych godzinach tyle! Nie dasz rady to sory. Po godzinie 15 są tylko wysyłki do 17. ilość osób na rozlewaniu 6 jakość 2 panie ale co tam robią nie wiadomo. Mieszanie składników 3 szt albo 1 za Siana nie widać? Trzeba dzwigać pojemniki z płynami. Magazyn i pakowanie na drugiej hali. Ja zrezygnowałam. Jest wypłata i czasem jakiś dodatek. Trzeba zapiepszać!! Pracodawca wymaga a perspektyw brak. Praca dla młodych osób z lokalnego rynku. Wymagane refleks, zdrowie, dobry wzrok i fajny dekolt dla kierownika;) Lubi sie przystawiać jak czuje coś.

Alina

Witam, czy jest możliwość zakwaterowania dla pracowników z innych miejscowości? Czy przyjmują obcokrajowców?

Zuzanna

Hejo, jakie są nastroje w dziale jakości? Widziałam że parę miesięcy temu szukali nowego kierownika ds jakości, znaleźli? Jakie w ogóle zarobki w tym dziale?

Jola151172

Masakra zanim wyślecie cv przemyślcie bo popracujecie kilka miesięcy i wypad bo nie przedłużają umów ( nie ma pracownika na produkcji z dłuższym stażem niż rok ), chyba że masz plecy. Straciłam tylko czas a mogłam wybrać coś innego.

@Jola151172

Ale ściema . Ostatnio były rozdawane nagrody jubileuszowe za 5 lat pracy. Trzeba poprostu chcieć pracować. Mało komu nie zostaje przedłużona umowa. Połowa produkcji ma już umowy na czas nieokreślony. Porażkę trzeba umieć przyjąć z godnością

Jola151172

Ha ha ha, dobra ściema żeby zakład dobrze wyglądał. I nikt źle nie mówił, tą nagrodę to chyba szef i ludzie z biura dostali

kandydat

Chciałem opisać dwie nieprawidłowości w pracy w działach Utrzymania Ruchu. Druga Wielu pracodawców stosuje "standby", czyli "nieoficjalne dyżury domowe". Ale jest to niewłaściwa organizacja pracy UR. Jeśli zakład pracy pracuje w systemie pracy ciągłej, to pracownicy UR tez powinni pracować w systemie pracy ciągłej, czyli powinna być kompletna obsada wszystkich zmian. A ustalając "nieoficjalne dyżury" pracodawca de facto narusza przepisy KP. KP Art. 151(5). § 1. Pracodawca może zobowiązać pracownika do pozostawania poza normalnymi godzinami pracy w gotowości do wykonywania pracy wynikającej z umowy o pracę w zakładzie pracy lub w innym miejscu wyznaczonym przez pracodawcę (dyżur). § 2. Czasu dyżuru nie wlicza się do czasu pracy, jeżeli podczas dyżuru pracownik nie wykonywał pracy. Czas pełnienia dyżuru nie może naruszać prawa pracownika do odpoczynku, o którym mowa w art. 132 i 133. Co może grozić konsekwencjami wobec konkretnej osoby decydującej o takiej organizacji UR. KP Art. 281. § 1. Kto, będąc pracodawcą lub działając w jego imieniu: [...] 5) narusza przepisy o czasie pracy lub przepisy o uprawnieniach pracowników związanych z rodzicielstwem i zatrudnianiu młodocianych, [...] – podlega karze grzywny od 1000 zł do 30 000 zł. Opracowanie prawnika: Ograniczenia pracy zdalnej – odpoczynek dobowy i tygodniowy. Michał Culepa Pytanie: Ile czasu w ciągu doby pracownik może pozostawać maksymalnie w kontakcie z pracodawcą za pomocą telefonu komórkowego lub przy komputerze? Odpowiedź: Pozostawanie online po godzinach nie może naruszać prawa do odpoczynku. Uzasadnienie: Pracownikowi nie wolno dyżurować w ten sposób bez ograniczeń. Wyraźnie wynika to także z przepisów – art. 1515 § 2 KP nakazuje, by czas dyżuru nie naruszał prawa pracownika do odpoczynku dobowego lub tygodniowego, określonego w art. 132–133 KP. Jak podkreśla się w literaturze, choć dyżur nie jest czasem pracy, to nie jest także okresem wypoczynku. Pracownik nie może bowiem swobodnie dysponować swoim czasem. W praktyce oznacza to ograniczenie także czasu dyżuru domowego w dniach pracy do wymiaru od jednej godziny do 5 godzin na dobę, w zależności od obowiązującego pracownika wymiaru czasu pracy. W dniach wolnych od pracy dyżur (również dyżur domowy) może być oczywiście dłuższy, o ile nie ingeruje w obowiązek zachowania odpoczynku 35-godzinnego (por. w tej kwestii komentarz do art. 1515 KP, [w]: „Kodeks pracy. Komentarz” pr. zbior. pod red. A. Sobczyka, Legalis, wyd. 5, Warszawa 2020). To oznacza, że okres pozostawania online w dyspozycji pracodawcy poza normalnymi godzinami pracy nie może wkraczać w 11-godzinny okres dobowego odpoczynku, jak i w 35-godzinny okres odpoczynku tygodniowego.

@kandydat

A jak to się ma do pracy w firmie Glantier? Tu jest tylko jedna zmiana i nie ma działu UR...

Natalia

czy ktoś wysyłał swoje cv na Content Marketing Specialist które było w grudniu ? dostaliscie odpowiedz? moze zaproszenie na rozmowe i juz byliscie i mozecie napisac o co pytali i jak wyglądala?

Salowy
@Natalia

Stanowisko już obsadzone z tego, co wiem. Żeby dostać się na specjalistę tam, trzeba naprawdę się wykazać. Szefostwo jest wymagające, ale dzięki temu ta firma zdobywa nagrody. Jak pokażesz, że wiesz co robisz, to chyba nie ma wielu prywaciarzy, którzy tak potrafią docenić pracownika. Czuć podczas rozmowy ten konkret, że wiedzą, czego szukają i nie zejdą poniżej oczekiwań.. Dlatego pewnie trudno się dostać, jeśli nie jesteś najlepszy z najlepszych ;)

@Salowy

Nie doceniają

@Lucca

Oo no proszę, zupełnie inna opinia na ten sam temat. Możesz podać stawkę wynagrodzenia dla Content Marketing Specialist? Łatwiej będzie to sobie skonkretyzować.

@Sławomir

Nie wiem jakie stawki ma marketingowiec... Natomiast wiem, że obowiązków jest mnóstwo, czasu mało, a docenienia całkiem brak. Walka o premie, której możesz nie dostać bo infrastruktura nie jest przystosowana ... Oszczędzanie na czym się da ...

@Lucca

To jak utrzymać motywację? Od jakich czynników zależy premia i co to ma wspólnego z niedostosowaną infrastrukturą oraz oszczędnościami?

@Sławomir

Motywacja jest to że musisz mieć jakieś środki do życia... Kredyt spłacić, dzieci do szkoły wysłać. Premia zależy od wielu czynników, często niezwiązanych ze stanowiskiem.

Zostaw merytoryczną opinię o Glantier Polska Sp. z o.o. - Jelcz-Laskowice

• Jak się pracuje w Glantier Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Glantier Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 24.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Glantier Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 16, z czego 4 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Glantier Polska Sp. z o.o.
3.9/5 Na podstawie 7 ocen.
  • Inżynierska 7 lok. 8
    55-220 Jelcz-Laskowice

Glantier Polska Sp. z o.o.