Biogened S.A.

Łódź

Opinie o Biogened S.A.

Justin

Obecny Pan dyr, był słabym rks, więc czego teraz oczekujecie? Powodzenia.

Zuzanna

Pracujesz w firmie Biogened S.A.? Chętnie usłyszymy jak wyglądała Twoja rozmowa kwalifikacyjna do firmy!

Anonim

Firma niepoważna, źle traktuje swoich pracowników, plany z kosmosu stres i zastraszanie, ciągła rotacja, ludzie odchodzą bo nie wytrzymują napięcia. Nie umieją zarządzać potencjałem pracowników, nie znają ich wartości a tym bardziej nie umieją tego wykorzystać dla dobra i rozwoju Firmy. Szkoda bo w takiej organizacji można by dużo lepiej poukładać relacje i sprawniej działać. Nikomu "normalnemu" nie polecam tej firmy, lepiej spożytkować swój potencjał i zaangażowanie w innej Firmie.

Zuzanna

Nikt nie odpowiedział, na moje ostatnie pytanie, ale wszystkie informacje odnośnie procesu rekrutacyjnego w Biogened S.A. pojawiły się na stronie internetowej firmy. Jest tam również konkretna zakładka, w której sa aktualne oferty pracy. W tym momencie firma poszukuje pracownika na stanowisko magazyniera. Może pracuje bądź pracował ktoś z forumowiczów właśnie w tym zawodzie?

Firma zatrudnia nowych ludzi nie ze względu na rotację (chociaż ta też się zdarza na szczęście już nie tak często) ale z powodu rozwoju firmy. Chcą po protu mieć więcej ludzi w terenie. Firma w porządku, pomijając śledzenie GPS-ów, i ciągłą kontrolę czasu pracy (tu nie ma tak że jak jednego dnia pracujesz 12 h to następnego możesz popracować np. 6h dziennie musisz pracować co najmniej 8h w terenie ). Ogólnie polecam.

Gość

Jeśli nie masz życia prywatnego, partnera, dzieci i Twoim życiem jest Dermedic - polceam. Jeśli oprócz pracy cenisz sobie inne wartości - nie polecam (chyba, że podlizujesz się kierownictwu). Praca tak naprawdę 7 dni w tygodniu, non stop pod telefonem i komputerem. Potrafili nawet zadzwonić w Wigilię, że już natychmiast trzeba wprowadzić zamówienie. Plany kosmiczne, masz sprzedawać, nie ważne, że w aptekach odsprzedaży nie ma (bo martwy okres). Presja, stres i nerwówka pod koniec miesiąca. Brak dni oraz godzin biurowych. Zarobki dobre. Przy wyrobieniu planu można zarobić około 4 tyś. A po wyrobieniu premii kwartalnych nawet i 6 tyś. Premia jest uznaniowa, może zostać obcięta za brak terminowości np. w raportowaniu. Wizyt aptecznych 10 dziennie + dwie lekarskie. Auto Ford Fiesta, prywatnych km można zrobić 500 w miesiącu. To wszystko zależy co kto lubi. Z przykrością stwierdzam, że panują tam układy - układziki. Są osoby, które planów nie robią a nadal pracują, były osoby, które plany robiły a dostały wypowiedzenia, bo mówiły głośno co myślały i mnóstwo osób samych odeszło. Rotacja jest tam dość spora. Dlatego proponuję pracować, nie wychylać się ze swoim zdaniem i pokornie kiwać głową. Ogólnie marka jest bardzo dobra jakościowo i ceny również dla pacjentów są przystępne. Jeśli chodzi o sprzedaż wszystko zależy od regionu. W słabszych regionach (biedniejszych) trzeba często zakładać akcje lokalne dla pacjentów. Marka wśród Farmaceutów lubiana.

Gość.
@Si 11.11.2016 23:08
A możesz cos napisać na temat podstawy . Czy to zbieg okoliczności ze pojawiło sie tyle ogłoszeń czy firma poprostu powiększa s...

Podstawa w zależności od regionu i stażu pracy, na początek można wynegocjować do 2500 zł netto ( z czego odciągają składkę na ubezpieczenie grupowe - ok 50 zł i 150 zł za użytkowanie auta). Masowa rotacja pracowników.

Szy
@Gość 09.11.2016 11:13

Zupełnie trafione w sedno.Za czasów jak ja pracowałem było tak samo....Byli ludzie, którzy pracowali, a byly i inne układy (może cudze plecaki). Na ilu małżeństwach to się odbiło? To wiedzą niektórzy. Produkty głupie nie są....ale podejście do ludzi pozostawiało wiele do życzenia. Firma niewiele dawała od siebie a wymagania jak w korpo. Niedługo ten biznes z PH opłacać się nie będzie, pozostaną sklepy i apteki internetowe. Niestety niektóre apteki przypominają już drogerie. KRS Gosia to bardziej na stażu pracy już jedzie, prezencji 0, niestety.Ale niech tam pracuje, co mnie to interesuje. Tak naprawdę Superpharmy ciągną to wszystko. Firmę tworzą ludzie, a tu niestety zawsze były podziały.

Si

Pojawilo sie ogłoszenie na PH na teren Słupsk . Czy może ktoś podać jak załoga na tym terenie jak kierownictwo ? Jaka podstawa , premie oraz auto. Ilość wizyt . Jak ogólnie postrzegane jest firma w aptekach ? Dzięki ....

Si

remina

aktualnie firma niestety nie prowadzi rekrutacji, Dajcie znać jak coś się pojawi

Luk

Akurat płyny micelarne są słabe. Nie domywają makijażu. Ale,że niska cena to dlatego ludzie kupują, nic więcej. Nikt nie czyta etykiety. To samo dotyczy H2. Napchane gliceryny i tyle hehe. Tak więc,czytajcie etykiety. Ja czytam i wiem za co płacę.

Bruno

Każdy przedstawiciel długiej kariery w Kielcach nie zrobił.Wystarczy popytać ilu przedstawicieli było huhihi. Jednym słowem na kosmetyki to teren- padaczka,jeśli chodzi o Dermedic:-)

ex,ex

preparaty mają atesty bo muszą je mieć, inaczej nie mogły by być sprzedawane, ale atest określa głównie czy dany preparat nie szkodzi zdrowiu, a nie czy jest skuteczny. Zamiast Toniku może być sama H2O i też będzie dobrze, ale czy skutecznie do usunięcia tłustego makijażu ??? :)))

Kris

Oczywiście....wszystko jest "naj"...Widać..styl pisania lizusów "S" HAhahaha... Do Biodermy poziomu firma nie dojdzie,marzenie ściętej głowy. Płyny się sprzedają ,bo są tanie! Nie domywają makijażu. Super Pharm ciągnie to wszystko. To jakie kremy,żele wyjeżdżały do aptek,farmaceuci wiedzą. :-)))) Jedynie emolienty są w miarę.

kajtek

Prawda jest taka,że firmie daleko do poziomu Pharmaceris czy Biodermy, ale....Kto pracuje tak jak się należy nie odczuwa żadnego dyskomfortu...nie ma nękania telefonami itp. Jeżeli ktoś mysli,że przychodząc tu się nie narobi jest w błędzie...Pracy jest dużo...Nie można jednak powiedzieć, bo wypłaty są na czas, premie również...Duża grupa osób pracuję już bardzo długo i są tego efekty...

@kajtek 19.02.2016 17:42

Kajtek, długo to pojęcie bardzo względne :)), w moim rozumieniu długo to powyżej 3 lat, poza Gosią (KR) oraz Wioletą (PH) które mogą się takim stażem pochwalić nie znam innych. Mam na myśli oczywiście ludzi pracujących w "polu".

NOWA

Ja jestem bardzo zadowolona z pracy. Z tego co się tu naczytałam miałam wielkie obawy ale rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Najśmieszniejsze jest to że piszecie iż ta praca to "dno", "nikt z doświadczeniem nie przyjdzie tu pracować" itp. a na spotkaniach firmowych jak rozmawiam z innymi przedstawicielami to okazuje się że w Biogenedzie pracują ludzie z konkurencji takiej jak np. Iwostin czy Pharmaceris. Więc skoro Biogened to najgorszy pracodawca to czemu ludzie z korpo tutaj nie narzekają i chętnie podejmują pracę.

@NOWA 18.02.2016 07:44

Bo jakby na spotkaniu firmowym powiedzieli, że firma to "dno" to następnego dnia już by nie pracowali, ściany też mają uszy. :)) Mniejsza o to co się mówi, ważniejsze jest to co się czuje. Nie chwali się dnia przed zakończeniem, teściowej przed śmiercią, a firmy przed zwolnieniem :))

aga

Marketing hahahaha....jaki marketing:)?Jak przekroczy się próg firmy, to widać, że czas się zatrzymał. Zresztą, tak jak ktoś wspomniał, gdyby nie Superpharm, to leżymy i kwiczymy:):)

Justa

W tej firmie marketingu się nie nauczysz ani nie wykażesz.Zresztą, o jakim marketingu ja mówię? Ta firma marketingu nie ma, udaje, że ma. Najpierw niech poprawi się komunikacja między działami.

Luk

Firma jak nie płaciła na czas za dermokonsultacje,tak nie płaci.To są żarty.Po 2 miesiącach zalegania z wypłatą pani w księgowości mówi "może uda się zapłacić jeszcze w tym miesiącu" hahaha.

Bea

Dziewczynko,z choinki się urwałaś? W tej firmie docenia się ludzie nie koniecznie za wyniki. Ale szczegóły zachowam dla siebie. Osoby,które pracowały w tej firmie wiedzą o czym mowa. Jednym słowem docenia się lizidupców..to tak w skrócie.

@Bea 07.12.2015 18:08

Wiedzą wiedzą Bea :) dokładne wiedzą o co chodzi :)

gryps

Podwyżka po kilku latach to rzeczywiście mi bonus. Socjal??? hahaha, dobry żart. Ciekawa rzecz na rynku- dermokonsultantki uciekają do innych firm- w końcu poszły po rozum do głowy:)))))))))

CR7

Szkoda nawet mówić o tej super firmie , zarobki bardzo małe a jak przyszedł czas na podwyżke to wielkie alo było..... 200 zł brutto bo na wiecej nie można liczyć.... szkoda czasu na prace w tej firmie

Bon
@CR7 28.10.2015 21:09

Gdyby nie Superpharm,firma by cienko przędła. Tak naprawdę przedstawiciele nie mają wielu aptek aktywnych... Swoją drogą wystarczy zobaczyć na allegro niektóre aukcje:-). Jak się okazuje,nie tylko apteka może kupić Dermedic,ale i osoba prywatna...A jeśli płaci gotówką...To hurrra hahaha

ex,ex

ivo, a z czego mają płacić, skoro w połowie aptek w której kiedyś był Dermedic już go nie ma, a reklama w Tv też kosztuje. Jak mój nick wskazuje też tam kiedyś pracowałam, teraz gdy idę do tej czy innej apteki to na miejscu Dermedic widzę Ivostin. Sprzedaży nie ma a rachunki do zapłacenia są :))

ivo

Trochę nieporządek w księgowości? hahahaha...Bardzo delikatnie ujęte:), a to że na kasę się czeka ( zaliczki, dermokonsultacje itp) to w zasadzie nic nowego od kilku lat :) O wszystko trzeba się upominać...

ex,ex

... no cóż jak ten "Przedstawiciel" nosił krótką spódniczkę i był ładny to nic dziwnego że kierownik zbierał punkty i był chętny do pomocy :))), zawsze coś za coś :))

Bea

2 miesiące opóźnienia to i tak mało..:-). Niektóre tzw przedstawicielki przetrzymują papiery a i księgowość też się nie spieszy. A czy to prawda,że nie trzeba mieć matury do pracy na stanowisku przedstawiciela? Chodzą słuchy po firmie,że jest taka panna:-)

jaaaaa

Dermokonsultantki jak nie mialy na czas kasy tak nie mają nadal, czeka sie po 2miesiące mimo ze w umowie 21dni, chyba jakis kierownik sie wypowiadał o tym czasie.. Stawka 10/12zł brutto na godzine ale szkoda nerw i czasu O szkoleniu produktowym bedzie przez 1miesiac rozmowa potem już nawet o nim nie wspomną.. Szczerze odradzam prace dla tej firmy.

amelia

A jak pracuje sie w laboratorium? Jaki pani Kierownik?

dracula

Dermedic jest już na i-perfumy.pl hahahah. Chyba nie wymaga to komentarza :). Niektóre apteki z tej marki się wycofują :)

pietia

Nawet najlepsza reklama, spot, pr nie zatuszuje atmosfery pracy w tej firmie. :)))

beata

cóż...byli i przedstawiciele, którzy planów nie robili ...a pracowali...:)) byli i tacy, którzy siedzieli pod apteką i raportowali, że niby są na wizycie byli/są i tacy, za których kierownik regionalny sprzedawał/ sprzedaje- kpina ta firma to jedna wielka niewiadoma:) swoją drogą...co warte są kremy, sprzedawane w Superpharmie wciąż w promocji 9,99- 19,99 zamiast ok 40 zł :) a ten tzw płyn micelarny? ok, super cena i to wszystko; jak nie zmywał makijażu dokałdnie tak nie zmywa ahhaha- nawet dermokonsultantka w złotych tarasach to mówi :)

@beata 19.04.2015 14:06

Czyli jak zwykle, wszystko po staremu :)), wniosek jest tylko jeden, w tej firmie nigdy nic się nie zmieni, nie ma na co liczyć że będzie lepiej jeśli w ciągu ostatnich 5 lat nic się nie zmieniło. Po prostu, "..takie gospodarstwo jaki gospodarz"..

Ja

Dermo ma 10zl brutto/h - wyplaty sa juz o czasie - 21 dni od wplyniecia do firmy - tak jak jest na umowie; PF - 10 wizyt apt + 2 medyczne; 2300 netto; telefon; popsuty komputer, fiesta - limit 3 tys km/m-c + 500km prywatnych w weekendy. Jak nie robisz planow co miesiac to wylatujesz po okresie probnym. Nie ma umow na nieokreslony...

jaśko

Cześć, napisze mi ktoś konkretnie- bez lania wody: jaka jest podstawa dla handlowca- Przedstawiciela Farmaceutycznego? Jakie są dzienne targety? Macie bazę klientów, czy samemu się ją tworzy? Jakie są plany- realne do zrobienia? Jak rozliczane są premie? Jakie narzędzia pracy: telefon, tablet, laptop? Jakie auto- czy można użytkować prywatnie? Pozdrawiam i czekam na konkretną odpowiedź.

recerz
@jaśko 13.01.2015 10:14

Podstawa jaką sobie wynegocjujesz...:)2000- 3000 netto 10-12 wizyt za moich czasów niby jakaś baza była ale samemu sobie targetowac trzeba było- co akurat było dla mnie ok planowanie i raportowanie w FP telefon Sony Xperia auto ford fiesta oklejony z gpsem, 500 km prywatnych laptopy Samsung( niby były nowe ale wadliwe)

ex,ex

mika, lepiej też daj sobie spokój z pracą na Dermo w Biogenedzie. To umowa zlecenie, kasa za ilość sprzedanych preparatów, u jednego przedstawiciela do wypracowania około 100 godz w miesiącu (przynajmniej tak było kiedyś), a teraz jak sama widzisz ten wątek to chyba z wypłacaniem może być problem, lepiej poszukaj w innych firmach, L'oreal, Avene, AA,

Jurek

Stawki czasami się zmieniają. Wciaż nerwówka...bo na kasę długo się czeka...Raz zdarzyło się 3 miesiące czekania na wypłatę. Zaznaczę, że dermokonsultantka wypełniła dokumenty na czas i dostarczyla PF. Więc kogo stać aby czekać na pieniądze i wciaż się o nie upominać? Inne firmy płacą na czas.Aha i firma nie zwraca za dojazdy ( dotyczy to biletów mpk, pks, paliwa) !! Dobre dziewczyny same porezygnowały z w.w. powodów. Zatem naprawdę nie warto, szkoda zdrowia.

Jurek

Znalazłem coś takiego DERMOKONSULTANTKA.!. Zatrudnię rzetelną, pracowitą z podejściem do ludzi osobę do sprzedaży dermokosmetyków znanej marki w aptekach. praca 4-5 dni w tygodniu(elastyczne godziny pracy)najlepiej osoba po farmacji lub kosmetologii. Mało co nie spadłem z krzesła ahhahaha....po farmacji jest najlepsze.... Zapomniano napisać o czasie oczekiwania na wynagrodzenie hahahah ach i o stawce :)

ex,ex

Czyli lata lecą i nic się nie zmienia:)), tom nie chcę Cię zniechęcać ale skoro masz takie pytania to daj sobie lepiej spokój, nawet jeśli się dostaniesz to nie wróżę Ci jakiejś długiej kariery, 3-4 miesiące, ale decyzja należy do Ciebie :)

misza

to chyba oczywiste,że musisz znac produktu firmy, do której aplikujesz Z tymi koordynatorami to śmiech na sali....menagerowie od siedzenia w galeriach handlowych aby nakarmić gps hahaha..żal!

tom

jakich pytań można się spodziewać na rozmowie na PH? czy będę przepytany dokładnie z produktów?

tomek

jola..bardzo dziękuję za odpowiedz..a czy na rozmowie będę przepytany dokładnie ze znajomości produktów?ogolnie chwalisz sobie ta prace?

tomek

jak przebiega rekrutacja już u prezesa w Łodzi na stanowisko przedstawiciela handlowego? sa jakies testy czy normalna rozmowa? jakich pytań można się spodziewać?

jola
@tomek 11.10.2014 17:40

Jakie testy? Prezes nie ma pojęcia co się dzieje na poszczególnych terenach. Nie ma pojęcia w ogóle o specyfice pracy przedstawiciela. Jest nieco oderwany od rzeczywistości. Rozmowa normalna. Lubi ludzi, którzy świat i sprzedaż widzą w różowych barwach, bez problemów...Wszędzie gdzie wejdziesz ....sprzedaż Dermedic...bo farmaceuci biją się o niego hahaha ( żarcik)

ex,ex

...oczywiście że nie chodzi o "Złą Karmę" tylko o Złe Zarządzanie co potwierdza Twój wpis, za moich czasów było podobnie, "Góra" zachowuje się jak "Rozkapryszona Panienka" co innego mówi a co innego robi i wiecznie niezadowolona

witkacy

Cóż..zła karma powraca...hahaha

@witkacy 07.08.2014 13:04
Cóż..zła karma powraca...hahaha

To już nie jest "Zła Karma", Tytanic toną wolniej, dziś już poniżej 9 PLN za akcję

rambo
@ex,ex 08.08.2014 10:55

Jak to mówią: traktuj kogoś tak jak sam chciałbyś być traktowany... Okręt Biogenedu tonie...9 pln hahha....akcjonariusze też zwijają żagle.... A....po Kolastynie niczego się nie nauczył...tra la la....

bury

Identyczna droga do "sukcesu" jak w przypadku Kolastyny. Brak komunikacji, dobrych menagerów...a aspiracje jak w korporacji hahaha

ex,ex,
@bury 25.07.2014 12:04

dokładnie, obecnie kurs na New Connect poniżej 10 PLN za akcję czyli poniżej kursu emisji.

ex,ex

Czyli bez zmian, czas leci, akcje na NewConnect też :)) teraz już po 11PLN jeszcze trochę to spadną do poziomu emisji, a sytuacja w firmie taka jak wcześniej, i nowe przysłowie Biogened sobie kupi, przed szkodą i po szkodzie ...głupi :))

someone

Paweł co LG ma do firmy farmaceutycznej ? A na forum ucichło bo prezes na urlopie i jest spokój w firmie :P a tak serio, to wg doniesień prasowo-medialnych w firmie jest ok, ale z głosów z Pojezierskiej jest kompletnie inaczej ;/ Szkoda bo firma ma naprawdę duży potencjał i mogłaby przebić konkurencje na rynku. Tylko płatności, płatności, płatności...

ex

Mile to są wspomnienia ale nie firmy tylko ludzi, ktorzy tam pracuja. Pozdrawiam

@emo 15.07.2014 21:30
Ludzie, którzy coś robili dla tej firmy już nie pracują, trzeba było swoich powsadzać.Zatem zostały same lizidupce, panienki pi...

Czyli jednak bez zmian, (A) dalej się bawi swoją własną firmą, mówi jedno a robi drugie. Kiedyś miałam okazję z nim rozmawiać osobiście, jak wtedy niby bronił ludzi i że to ludzie są najważniejsi a chwilę potem pozwolił zwolnić właśnie tych Najlepszych, oddanych firmie i znających swój fach, bo potrzebna jest "Świeża Krew", w jego przypadku chyba dosłownie :)) Poobsadzał ważne stanowiska ludźmi bez doświadczenia w branży i efekt jak na załączniku, a plan przecież trzeba zrobić, więc będą ciągle nowi, nowi, nowi zanim się czegoś nauczą to już ich nie będzie.

koala
@ex,ex 21.07.2014 12:02

Może nie tyle potrzebna "świeża krew"...co świetny efekt manipulacji pewnych osób. A. nie ma własnego zdania, ulega chwilowym emocjom, nie szanuje ludzi, nie ważna wiedza, doświadczenie, relacje i opinia w polu,wyniki....niestety taka prawda. "Swojaki" pewnych osób lub/i kombinatorzy muszą mieć "job", więc pozbywamy się tych "starych". Co do marketingu....hahaha...jaki marketing...nie liczę już ile osób w tym tzw dziale pracuje/pracowało :)))

ex, ex,

Jak cicho, jak w kościole na kazaniu,:)) pozwalniali wszystkich czy co ?? :))

radzio

Brak płacenia zobowiązań, to przecież nie nowość:)

ter

Firma unika płacenia zobowiązań.

bvc

Coś ucichło na forum ;) czyżby w firmie się poprawiła sytuacja czy odwrotnie jest tak źle??

...................

a firma wcale nie jest w Jarocinie tylko w łodzi.. ;)

,,,,
@................... 19.03.2014 07:48
a firma wcale nie jest w Jarocinie tylko w łodzi.. ;)

tak, tak w Łodzi, na Pojezierskiej, znany temat. Życzę powodzenia bo chyba będzie Ci potrzebne.

Zostaw opinię o Biogened S.A. - Łódź

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Biogened S.A.