Opinie o Schattdecor Sp. z o.o. w Tarnowo Podgórne

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Schattdecor Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Schattdecor Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Tektura i produkty celulozowe - Produkcja papieru i tektury

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Schattdecor Sp. z o.o. w Tarnowo Podgórne

...

Nie polecam firmy dla osób które chcą po pracy po prostu mieć siłe na życie prywatne- firma płaci , to fakt , ale zakres obowiązków i natężenie pracy jest zdecydowanie za wysokie - w konkurencyjnych firmach napracujesz sie mniej a jezeli chodzi o wynagrodzenia to i znajdziesz też dobrze płatną tylko trzeba chciec . Młodzi pracownicy uciekają lub prędzej czy pózniej uciekną - a to o czyms świadczy Pieniądze ok. ale nie przesadzajmy ... Atmosfera i styl pracy zdecydowanie nie !

Mat
@Tirana

A ile tak szczerze teraz na rękę i przy wypłacie wychodzicie szczerze i oczywiście mowa do ręki i za ile godzin czy za 10 czy jak ??

Kibic

Nowy prezes jest faktycznie ogarnięty. Szybko się wdrożył w nową rolę i pozamiatał, tam gdzie było trzeba. Czasami boleśnie, co część świętych dotychczas krów odczuła na własnej skórze. Wieloletnie doświadczenie w zakładzie i obserwacje poczynione z innego punktu widzenia na pewno były w tym pomocne. Gratulacje. I liczę na wytrwałość, bo miotła jeszcze wszędzie i wszystkich brudów nie dosięgła.

Dezynsekcja
@Kibic

Miotła prezesa wymiata ostatnie robactwo! Brawo!

Na stronie GoWork.pl zamieszczono 6 października kilka aktualnych ofert pracy do firmy Schattdecor Sp. z o.o.. Poszukiwana jest osoba do pracy jako Administrator Systemów. Co sądzicie o warunkach pracy zaproponowanych przez pracodawcę?

Pani
@Helmut

Na samym wejściu od razu dwie średnie krajowe? Czymś specjalnym jeszcze trzeba było sobie przy tym zasłużyć czy to raczej aktualnie pakiet startowy dla każdego kto spełnia wskazane wcześniej wymogi? Zastanawiam się czym jeszcze partner mógłby sobie stawkę podbić

Produkcja

Jak na taką skalę produkcji firma jest zaskakująco mała. Ludzie bardzo mili i chętni do pomocy. Od samego wejścia czuje się rodzinną atmosferę i troskę kierownictwa o pracownika. Pracy jest dużo. Trzeba być dokładnym i skrupulatnym. Zarobki w miarę przyzwoite i pakiet socjalny bardzo rozbudowany.

Tabaka

Pracuję tutaj od 15 lat i chyba firmy ci się pomyliły

Kibic

Stefan
@Kibic

Ogarnięty prezes to mało powiedziane. To prawdziwy lider i wizjoner. Jasno komunikuje cele, ustala strategię, rozlicza i deleguje zadania. Do tego uprzejmy i szczery do bólu. Jak mu się coś nie podoba to mówi jasno i wiadomo o co chodzi i co należy poprawić. Pod takim przywództwem konkurencja nam nie zagrozi. Schattdecor rulez.

Papierniczy
@Stefan

Potwierdzam. Nasz prezes to przykład godny do naśladowania. Posiadacz cnót wszelakich. Zawsze wspiera każdego dobrą radą i służy pomocą.

Obserwator
@Kibic

Bo miotła prezesa jest długa, wzrok czujny, a umysł spostrzegawczy i szybko wyciągający właściwe wnioski. Nieroby, lizusy i krętacze, szukający szybkiej ścieżki awansu, długo miejsca u nas nie grzeją. Dobrze się pracuje w takiej atmosferze!

Kargul
@Stefan

Ktoś tutaj nieźle kadzi i podlizuje się prezesowi, ale ponieważ robi to anonimowo, to chyba ze szczerego serca. Niewątpliwie prezes ogarnia firmę dobrze, co też widać gołym okiem po wynikach finansowych. Czy gdybyśmy mieli dwóch takich prezesów, to podwyżki pensji byłyby dwukrotnie wyższe?

John
@Obserwator

Jak mawia nasz prezes, na początku, gdzie nie podniósł kołderki, tam wychodziło robactwo. Na szczęście mądrymi posunięciami prezes wiele rzeczy wrzucił na właściwe tory. Jeszcze w niektórych miejscach trzeba podnieść kołderkę, ale dużo robactwa już nie zostało. Tak trzymać Prezesie!

Dezynsekcja Nowy wpis
@Kibic

Miotła prezesa wymiata ostatnie robactwo! Brawo!

1. Ostatnio zaczęły pojawiać się w serwisach ogłoszeniowych oferty pracy dla pomocnika operatora. Zastanawiam się, czy wynika to z rozwoju i powiększania zespołu czy przeciwnie - ze zwolnień i odejść pracowników. Z tego, co widzę, przeważają pozytywne opinie na temat firmy. Czy coś w tej materii się zmieniło i pojawiające się ogłoszenia są tego odzwierciedleniem? 2. Na jakie mniej więcej zarobki może liczyć "pomocnik operatora maszyn" na start? Na jakie osoba, która pracuje tam powiedzmy rok/dwa lata, jest "ogarnięta" i potrafi się szybko odnaleźć w pracy? Czytam o "świetnych zarobkach", ale dla jednego świetnymi zarobkami są 4.000 zł netto, dla drugiego trzykrotność tego będzie niewystarczająca. Jak to wygląda w praktyce? 3. Zapach chemii używanej do produkcji - na ile jest to problem jeżeli chodzi o przesiąkanie tym zapachem? Wiem, że w przypadku produkcji żywności ludzie mają problem z pozbyciem się niekoniecznie przyjemnego zapachu, w którym spędzają 8-12h dziennie, dlatego jestem ciekaw, jak to wygląda tutaj.

Geniek

I jedno i drugie. Trochę odejść dobrowolnych. Trochę wymuszonych. Trochę spadek produkcji, bo w branży meblowej kryzys. A trochę rozwój zakładu. Nowe inwestycje i technologie wymagają większych kwalifikacji od pracowników. Nie każdy daje radę się przestawić. Zapachem lakierów nie przesiąkniesz. To nie środki ochrony roślin. Tutaj produkcja jest maksymalnie ekologiczna. Wszędzie zainstalowane są filtry powietrza. Praktycznie zero emisji.

Kazimierz

Ogarnięty operator dostaje minimum 10 tys. złotych na rękę.

Rak Nowy wpis
@Geniek

Szkoda że nie wspomniałeś o tym że dużo lakierów ma komponenty rakotwórcze.

Technolog Nowy wpis
@Rak

Nie przesadzaj. Standardy unijne w przemyśle meblarskim są tak wysokie, że nie ma mowy o żadnej szkodliwości. Gdyby było tak jak piszesz, lakier już dawno byłby wycofany z rynku, a producent lakieru ukarany milionowymi karami. Większość naszej produkcji idzie na eksport do krajów Europy Zachodniej. Wszystkie lakiery stosowane przez Schattdecor to ekologia z najwyższej półki. 70% producentów płyt meblowych stosuje nasze papiery dekoracyjne. Czy wyobrażasz sobie, że w 70% domów na świecie stoją meble rakotwórcze? Warto się zastanowić, zanim zacznie się pisać głupoty. Chyba, że pracuje się u konkurwencjj i za czarny PR bierze się pieniądze …

Paula

Witam czy kobiety tez przyjmuja tam do pracy

Kwiatek
@Paula

No jasne, że przyjmują również kobiety. Wszystko zależy od stanowiska, ale na niektórych praca jest bardzo fizyczna i kobiecie będzie ciężko. O jakie stanowisko się starasz?

Karola
@Kwiatek

Teraz macie dwie dostępne na takim portalu, automatyk oraz operator. Na którym z nich kobieta się odnajduje czy raczej macie z tym dość ciężko? Jak bada się teraz wydajność z samej pracy i jakie są normy?

Polityka to u was częsty temat w firmie, że teraz to wyciągacie? Wy mi lepiej powiedzcie cos o tych ogłoszeniach, o których koleżanka wyżej wspominała. Nie żeby cos ale one dalej wiszą. Dlaczego? to bardziej rotacja? Jak długo rekrutacje u was trwają? Jeśli będę chciał rozpocząć prace wraz z początkiem stycznia to kiedy najpóźniej mam szanse żeby się zgłosić?

Lider

U nas o polityce się nie rozmawia za dużo, bo to niemiecka firma i jeżeli już, to trzeba o Niemcach mówić dobrze. Tak więc niektórzy wolą milczeć niż zaprzeczać własnym przekonaniom. Jak nie lubisz miłości do zachodnich sąsiadów, to nie jest miejsce dla Ciebie.

Dymcio Nowy wpis
@Paula

No pewnie. Wszystko women are welcome!

Justa

Specjalista wsparcia IT w mile widzianych miał wpisane mówienie po niemiecku, Jirę i JSON-a czy też znajomość Active Directory. Proszę mi wstępnie powiedzieć w jakiej formie przeprowadzana jest rozmowa rekrutacyjna. Co można wystąpić w części technicznej?

IT
@Justa

Rozmowa z przełożonym jest po niemiecku. Sprawdzi twoje kwalifikacje na licznych zadaniach i testach praktycznych, a na końcu zaliczysz dwudniowy assessment center. Jak przejdziesz wszystko, to minimum 16 tys. złotych do ręki na start :-)

Operator Maszyn

Spotkanie krótkie i konkretne. Trochę pogadaliśmy o moim doświadczeniu i potrzebach życiowych. Przepytujący mnie była sympatyczna i uśmiechnięta. Było luźno i w ogóle się nie czułem jak na rozmowie o pracę. Mam nadzieję, że dalej też będzie tak dobrze. A co najważniejsze odpowiedź dostałem bardzo szybko, co się rzadko zdarza, bo firmy często w ogóle nie oddzwaniają z informacją jak poszła rozmowa i czeka się tygodniami na jakiś odzew. Tutaj było OK.

Jedno z pytań które zapamiętałem to dlaczego chcę pracować akurat w tej firmie i czy praca na trzy zmiany jest dla mnie OK. Do tej pory pracowałem w cztero-brygadówce, 7 dni w tygodniu więc praca na trzy zmiany od poniedziałku do piątku nie jest dla mnie żadnym problemem.

Produkcja

Papier
@Produkcja

Kiedyś to była prawdziwa firma rodzinna z zaletami i wadami. Obecnie pachnie korporacją. Dla pracownika to nie sprawia specjalnej różnicy. Ważne, że lokalne szefostwo i ludzie są OK.

Pyra Wielkopolska
@Papier

Nie marudź. Rodzinna, czy korporacja? Jakie to ma znaczenie. Ważne, że płacą całkiem dobrze i regularnie, a współpracownicy są w porządku. Polecam firmę każdemu, (usunięte przez administratora)

Elektronik
@Papier

Dopóki obecny niemiecki zarząd, który budował tą firmę z p. Schattem od zera, nie przejdzie na emerytury, możemy być spokojni, że wartości i zasady, które nam p. Schatt wpajał będą przestrzegane. Więc przynajmniej przez kolejnych dziesięć lat możemy się o to nie martwić. Później pewnie zacznie się korporacja z plusami i minusami. Na razie to firma rodzinna, gdzie pracownik czuje, że jest doceniany i zaopiekowany. A co do prezesa, to walczy o podwyżki jak lew i dzięki temu w Polsce mamy najwyższe wzrosty wynagrodzeń w całej grupie Schattdecor. Tak trzymać Panie Jurku!

Tabaka

Pracuję tutaj od 15 lat i chyba firmy ci się pomyliły

A więc nie tylko ja zwróciłem uwagę na tego pomocnika. Te zdolności manualne z wymagań zaciekawiły. Zdarzyło się tak, że jednak ktoś faktycznie nie podołał po jakimś okresie próbnym? Ile w zasadzie może on trwać?

Witam, myślę o (usunięte przez administratora) przy controllingu. Jest teraz dostępna oferta dla specjalisty od niego, ale bez wskazanych stawek... widzę też po opisie, że dopiero po 15 miesiącach można przejść na czas nieokreślony. na wszystkich stanowiskach tak jest? i czy wtedy przyznawane są może jeszcze jakieś podwyżki?

Fiore

Firma warta uwagi ze względu na atmosferę i bogaty pakiet benefitów. Zarobki są przyzwoite, ale nie jest to trzykrotnie średnia krajowa, tak jak tutaj ktoś pisał. Te czasy minęły 10 lat temu. Teraz dwie średnie to na większości stanowisk maksimum dla nowych pracowników.

Poke
@Fiore

Liczby są takie jedna średnia i czterobrygadówka

Aleksandrij Durkovv
@Poke

Raz była czterobrygadówka jako pretekst- próba czy ludzie się zbuntują czy nie. Nowy prezes nawet w niedzielę nas sprawdzał czy mamy odpowiednie warunki pracy czy czasem nie wdychamy szkodliwych oparów z lakieru.

...

Wiesio
@...

Kolego lub koleżanko, a znasz jakaś firmę w Tarnowie lub Głuchołazach, która płaci tak dobrze jak Schattdecor, a niewiele wymaga w zamian? Ja wolę zarobić i się narobić, niż mam udawać że pracuję, a zakład pracy ma udawać, że mi płaci. Poza tym nie zauważyłem, żeby ludzie w biurze zostawali w nadgodzinach. A że dużo pracy to fakt. Ale czy za dużo? Bez przesady. Znam zakłady, gdzie się zasuwa po 12h dziennie aby zdążyć z projektem, a kasy z tego co kot napłakał. Schattdecor przynajmniej płaci dobrze. A to, że przy okazji wymaga, aby praca była wykonana to chyba normalne? Nieprawdaż? Same gołąbki nie lecą do gąbki. W Schattdecor przynajmniej reguły są jasne: dobra praca = dobra płaca. A co do zakresu obowiązków: duża różnorodność obowiązków to dużo ciekawych wyzwań i szans na rozwój. Jeżeli nie lubisz różnorodności, zatrudnij się w ochronie. Tam się siedzi, niewiele się dzieje i nie trzeba się męczyć. Ani umysłowo, ani fizycznie.

Ss
@Wiesio

Z tym płaceniem nie przesadzajmy . Złote czasy w Schattdecore ktore płaciło najlepiej w okolicy są już dawno za nami . Idzie znaleźć firmę która płaci podobnie lub nawet lepiej za mniej wymagająca i ciężka prace . Młodzi pracownicy jeszcze trochę zaczną uciekać dostaną śmieszne podywki lub ich brak . Jeden już się zwalnia.

Tirana
@Ss

Czasy, gdy w Schattdecor płacono na produkcji trzy średnie krajowe nigdy pewnie nie wrócą. Nadal jest jednak dużo lepiej niż w okolicznych firmach. Do tego dochodzą bardzo dobre warunki pracy i tłuste dodatki socjalne. Ja nie narzekam. Fakt jest, że roboty jest sporo i nudzić się nie można. Ale to dzięki wysokiej wydajności, firma może płacić pracownikom więcej niż inne zakłady. Czysta ekonomia :-) Chwal pracodawcę swego, bo możesz mieć gorszego!

Napoleon
@...

Chłopie, do roboty to się idzie pracować i zarabiać forsę. Jak za dużo obowiązków i forsy, to zwolnij miejsce innym. Chętnych na twoje stanowisko nie brakuje. Sam mam kilku znajomych, którzy się tutaj starają o pracę, ale wakatów brakuje.

Ha ha
@Napoleon

Ha ha. Masz dobre poczucie humoru gdzie są ci chętni ????????????????????

Haha
@Napoleon

Nowi się zwalniają. Coś jest nie tak.

Rrrr

Chyba jesteś śmieszny z tą swoją wypowiedzią młodzi pracownicy odchodzą bo w firmie jest nie dobrze dużo obowiązków a kasa mała ja osobiście znam 4 firmy które płacą lepiej niż schattdecor i socjal o wiele lepszy co takiego schattdecor ma do zaoferowania oki spływy kajakowe imprezy super ale większość ludzi nie korzysta z tego woleli by kasę niż te pseldo imprezy w innych firmach jest 13 pensja bony i wczasy pod gruszą a w schattdecor tego nie ma dodam że pracowałem w firmie sporo czasu i mogę coś ma ten temat powiedzieć duża presją czasu mega wymagania szkoda gadac

Donald
@Rrrr

Łgasz jak najęty. Nie wiem dlaczego. Jesteś z konkurencji? Akurat trzynasta pensja i wczasy pod gruszą plus wiele innych to standard w Schattdecor wielu lat. Kasa też jest dobra. A pracuję tutaj odkąd zaczęły mi rosnąć wąsy.

Kaza
@Donald

Mam propozycję do kolegi który chce tam iść dostań się na rozmowe wypytaj wszystkiego na temat pracy płacy i socjalu dodam tylko tyle że ja odszedłem że względów dużej presji czasu i bynajmniej dla mnie marnych pieniędzy resztę zostawiam tobie do oceny za jakieś 8 miesięcy jak się dostaniesz ale nie jest kolorowo ta 13 pensja jest i różnego typu imprezy reszty brak

Magda
@Kaza

Z tego co napisałeś wynika, że nigdy tutaj nie pracowałeś i nie masz pojęcia jaki socjał firma oferuje. Wystarczy zajrzeć na naszą stronę internetową lub poczytać opinie na tym forum. Po co rozpowszechniasz nieprawdziwe informacje? Nie dostałeś się tutaj do pracy i masz żal do wszystkich wokół siebie?

Kaza
@Magda

To powiedz mi jakie tam masz bony chodzi mi o bony na święta chyba się nie rozumiemy

Miś Puchatek
@Kaza

A jakie chciałbyś bony? Bony na loterię to tylko TW Bolek dostawał od SB. Każdy bon wygrywał. U nas bony są świąteczne tylko. I pewnie stąd to narzekanie. Dobrze kumam?

Iijk
@Miś Puchatek

Nie ma bonów. A we wszystkich firmach są a nie jakieś prezenty nikomu nie potrzebne i 13 też są w niektórych firmach tak na marginesie

Jow
@Iijk

Ładnie ktoś tutaj to napisał liczą się tylko metry nie człowiek pracowałem tam spory czas i szczerze nie polecam ale wybór należy do osób zainteresowanych oczywiście bonów nie ma i wczasy pod gruszą też brak

Świder
@Iijk

W kopalniach to są nawet 14 pensje. Ale nie porównuj pracy drukarza i pracy górnika, bo to inna liga obciążenia fizycznego i psychicznego. Poza tym zarabiamy lepiej niż większość górników. Polecam firmę mimo braku czternastki.

Gff
@Świder

Przestań ironizować. Chodź tylko o zwykłe bony na święta. To tak dużo dla tak bogatej firmy?

Konkret
@Gff

Wątroba gnije, bo firma bogata, a przeciętne wynagrodzenie, które płaci, to tylko dwie średnie krajowe (10tys. brutto). Weź się opamiętaj. Jeszcze bony Ci do szczęścia potrzebne? Zwolnij się, to dostaniesz zapomogę z Urzędu Pracy na święta. Ludkom się w głowach poprzewracało….

Prawda
@Konkret

Biura tyle płaci chyba. A produkcja co?

Wania
@Prawda

Na produkcji też jest lepiej niż w okolicznych firmach. Standard, który oferuje Schattdecor swoim pracownikom, jest bardzo konkurencyjny. A ile powinien zarabiać pracownik produkcji? Więcej niż dyrektor?

Dratewka

Zgadzam się całkowicie i przyznaję rację. Schattdecor is cool!

Oo
@Dratewka

A ja jestem odmiennego zdania nie polecam naprawdę

Damian
@Oo

Opinie widać, że są podzielone. W mojej ocenie to bardzo dobra firma, chociaż pracuję w niej od niedawna. Gdy porównuję Schattdecor z moimi poprzednimi miejscami zatrudnienia, to ocena jest jednoznacznie pozytywna. Jak w każdej firmie są tutaj osoby bardzo zadowolone i garstka tych, co psują atmosferę. Ja nie widzę powodów do narzekań. Zarobki niezłe, socjal na wypasie, przełożeni w porządku. Bogate firmy mają tą cechę, że część osób uważa, że właściciel cały zysk powinien oddać pracownikom. Tak jak w socjaliźmie. A tymczasem z perspektywy właściciela, zyski są po to, aby firma mogła inwestować i się rozwijać. W Schattdecor te inwestycje widać na każdym kroku. Troska o pracownika też jest. Ludzie tutaj narzekają nie dlatego, że mają mało, ale dlatego, że chcieliby brać z firmy więcej. Tymczasem Schattdecor płaci konkurencyjnie.

Szewczyk
@Oo

A ja polecam. Dobra praca. Dobra płaca. Dobry szef. Tylko roboty dużo. Ansonsten is alles in Ordnung!

Maja
@Szewczyk

Ja też nie polecam kasa bynajmniej dla mnie nie zadowalającą mnóstwo obowiązków brak organizacji

Obiektywny
@Maja

Ordnung w Schattdecor jest prawdziwie niemiecki. Jak można pisać, że w niemieckiej firmie jest słaba organizacja? Zakład w Tarnowie to najbardziej wydajna drukarnia w całej grupie Schattdecor. Grupa Sch. to z kolei numer jeden na świecie w swojej branży. Naprawdę trzeba mieć dużo złej woli aby pisać o braku organizacji. To skąd twoim zdaniem biorą się tak dobre wyniki biznesowe? Świstaki drukują i zwijają rolki? Obrażasz nas wszystkich tutaj pracujących. Nie wiem kto i ile Ci płaci za te negatywne wpisy. Ziarna prawdy w nich nie ma. Polecam firmę w ciemno!

Ee
@Obiektywny

Ordnung może i jest ale nie w Tarnowie także weź sobie na wstrzymanie.

Sprzątacz
@Ee

Co Ty pleciesz? Odbiło Ci? Jeszcze takiego poukładanego zakładu w życiu na oczy nie widziałem. Porządek jak na Wielkopolskę przystało. Zajrzyj swojej starej do torebki jak nie widziałeś bałaganu.

Wiem co piszę
@...

Bez pracy nie ma kołaczy. Młodzi wolą więcej popracować i dzięki temu lepiej zarobić. Firma stwarza takie możliwości. Twoja opinia, którą szanuję, jest specyficzna dla starszego pokolenia pracowników, którzy już się napracowali, dorobili a teraz chcieliby odcinać kupony od dawnych poświęceń i wyrzeczeń. Tutaj tak nie ma. Pomimo, że Schattdecor to firma rodzinna i dba o pracowników, to jednak kapitalizm pełną gębą i gospodarka rynkowa. Aby zarobić, trzeba się narobić. Czasami cierpi rodzina i życie prywatne. Takie są rachunek zysków i strat oraz cena za możliwości jakie nam ta firma daje. Na szczęście kultura pracy i atmosfera są OK. To dla mnie równie ważne jak wynagrodzenie!

Lidia
@Wiem co piszę

Czyli dla młodych możliwosci rozwoju też jakieś są ? Macie np jakieś fajne szkolenia?

Dominik
@Damian

To prawda. Zarobki w Schattdecor są dużo wyższe niż w innych firmach w Tarnowie. A Tarnów to najbogatsza gmina w Polsce, więc tutejsze firmy płacą generalnie dobrze. Reasumując, pensja w Schattdecor jest wysoka ale gorsza niż 10 lat temu, bo wtedy na produkcji zarabiano trzy średnie krajowe. Nie dotyczy naszego zarządu, bo tam mają ponad milion złotych rocznie.

Kawa
@Wiesio

Wynagrodzenie jest tutaj dobre, lepsze niż rynkowe, ale pracy faktycznie jest nawał. I tempo dosyć szybkie, szczególnie przy awariach. Mimo wszystko, warto wybrać tę firmę, bo to niemieckie przedsiębiorstwo rodzinne, z ludzkim podejściem do pracownika. Widać to było szczególnie w czasie kryzysu - nie było zwolnień. Środowisko pracy jest nowoczesne.

Czerwiniak
@...

A skąd taka bzdurna opinia?. Ja polecam. Podwyżki są regularne, szefostwo przyzwoite. Trochę się trzeba narobić, ale same gołąbki nie lecą do gąbki.

Pomocnik
@...

Nie można zaprzeczyć, że pracy jest bardzo dużo i w dodatku zmianowej. Ale jaka praca taka płaca. Firma płaci bardzo dobrze. Co do życia prywatnego, to każdy ma takie, jakie sobie zorganizuje. Ja nie narzekam. Każdy w dzisiejszych czasach chciałby obijać się na home office, ale maszyny drukarskiej mi do mieszkania przecież nie wstawią.

Mat
@Tirana

Aleksandrij Durkovv
Użytkownicy czekają na odpowiedź 53 dni.

Z firmy uciekają pracownicy z kilkuletnim a nawet kilkunasto letnim doświadczeniem najwięcej odejść jest z zmiany P.G czy to przypadek ?? Nabór trwa cały czas i się nigdy nie skończy a dochodzi do tego że uczeń uczy nowego "świerzaka". Firma i jej trolle zawsze komentuje że ludziom sie nie chce pracowac to się zwalniają a jest to nie prawda!! Ilość obowiązków jaka jest w sdp za te pieniądze nie jest adekwatna . W SDP zarabiało się dobrze ale 20 lat temu ludzie nie mogli się tu z zewnątrz dostać do pracy tylko z polecenia a teraz z olx nawet nie przychodzą mimo deputatu na węgiel i lotu w kosmos.

Al

Płaca około średniej krajowej . Teraz to już jest trochę słabo

Dorota
@Al

A są jakieś benefity pozapłacowe? Albo premie?

System Admin

Na wejście dostaniesz powyżej rynkowej. Dla Administratora Systemów to ze 12-15 tys. brutto. Średnia pensja w firmie to dwie średnie krajowe. Jest dobrze. Nigdzie w Tarnowie lepiej nie zarobisz. Chyba, że jesteś z Poznania i pracujesz w banku.

System Admin
@Dorota

Poczytaj w wątkach albo wejdź na stronę firmy do zakładki Kariera. Tam wszystko masz ładnie opisane. Benefitów jest dużo.

Lidia
@System Admin

tak w ogóle co do zakładki Kariera, widzę że nie ma aktualnie zadnych ofert, ale jest opcja aplikowania z własnej inicjatywy. Takie aplikacje rzeczywiście są rozpatrywane? Czy po prostu dopiero podczas nowej rekrutacji brane pod uwagę?

@Lidia

Teraz produkujemy mniej, to i nowi ludzie nie są potrzebni. Sądzę, że gdy rynek meblarski się odbije, to raczej nikt twojego CV nie będzie szukał w gąszczu innych (nowych). To moja prywatna opinia. Nie znam procedur obowiązujących w HR.

Aneta
@Wiesiek

ja to chętnie bym poznała te procedury tak dla jasności w takim razie. ale z tego co piszesz to w najbliższym roku w ogóle można się spodziewać większych przyjęć czy szukać już czegoś innego?

@Aneta

Trzeba poszukać czegoś nowego. Podobno nie daleko za płotem dobrze zarabiają i szukają ludzi do pracy

Pomocnik
@Wiesiek

A gdzie za płotem szukają do pracy? W DB Schenker? To firma transportowa. Tam zawsze szukają kierowców. 3 tygodnie w delegacji i spania w ciężarówce i tydzień w domu. A może w Vink Engineering Plastics? Tam akurat zwolnienia na całego…, Chyba, że myślisz o JAKON? - budowlanka padła na pysk, bo nie ma inwestycji i nie potrzebują chętnych do pracy. Więc stary nie pitol. Za płotem nie jest bardziej zielono…

@Pomocnik

I znowu jednego mniej...

Aneta
@Wiesiek

ostatecznie jak z tą kasą zza płotu teraz po nowym roku już? macie porównywalne warunki i stawki? napisałeś także, że jednego mniej... faktycznie ktoś jeszcze do dziś odszedł? to ile osób pracuje obecnie?

Haha
@Aneta

Nie ważne jak jest za płotem. Ważne jak jest tutaj. Robi się źle. Płaca taka sobie.

Boeing
@Aneta

Dostaliśmy podwyżki kilka procent ponad inflację. Jestem bardzo zadowolony. Takich firm jak Schattdecor powinno być jak najwięcej. Miło się tutaj pracuje, chociaż na rękę mam mniej niż pilot samolotu pasażerskiego.

Prawda
@Boeing

Daliśmy swój czas w weekendy. Co dostaliśmy premię 15% która i tak się należy wszystkim. Zabawa w ABCD to w przedszkolu. Na tym systemie premiowym tylko firma zyskuje. Szczędzenie każdej złotówki pracownikowi jeszcze żadnej firmie nie wyszło na dobre..

Dyzio
@Prawda

Nie narzekaj. Premia to nie (usunięte przez administratora), która należy się każdemu, jak przysłowiowemu P (usunięte przez administratora) To, że część pracowników straciła kontakt z bazą i uważa, że premia powinna być gwarantowana świadczy najlepiej o tym, że oczekiwania są rozpasane a w firmie dzieje się za dobrze. Przydałoby się wywalić paru roszczeniowców, to pozostali może by się uspokoili i zaczęli doceniać to, co im firma daje.

Fiko
@Dyzio

Dyzio czyli propaganda na usługach zarządu. Tak jest Ci dobrze to dymaj też w weekendy razem z innymi, zobaczymy czy dalej będzie za dobrze.

Dyzio
@Fiko

Lepiej (usunięte przez administratora) w weekendy niż zamiatać chodniki w firmie, gdzie praca jest tylko 3 dni w tygodniu. Ja wolę się narobić w Schattdecor i przy okazji dobrze zarobić. A jak szukasz pracy na home office, to się zapisz do infolinii. Ale niestety, tyle do rączki co w Schattdecor nie dostaniesz.

Rasputin
@Wiesiek

A gdzie można zarobić lepiej niż w Schattdecor? Na pewno nie w Tarnowie. Poza tym jest kryzys w branży meblarskiej, to się nie dziw, że zarobki mniejsze niż były kiedyś, bo premii nie ma, ale firma nie zwalnia pracowników tak jak inne w okolicy więc jest bezpiecznie.

Helmut
@Al

Ja na wejściu dostałem dwie średnie krajowe. Wynagrodzenie zależy od stanowiska i sytuacji na rynku. Jak nie mogą właściwego kandydata znaleźć, to kupują za każde pieniądze. Schattdecor płaci lepiej niż większość firm w Tarnowie. Ale gorzej niż 10 lat temu.

Pani
@Helmut

Użytkownicy czekają na odpowiedź 56 dni.

Jak wygląda sprawa grafiku w Schattdecor Sp. z o.o.. Czy pracodawca idzie na rękę?

xxx

Firma dla ludzi bez większych ambicji. Ci, z ambicjami sami odeszli. Same układy i śmieszne przyznawanie wysokich stanowisk. W każdej innej firmie produkcyjnej tutaj ktoś na "wysokim stołku" w innej firmie przy odrobinie szczęścia musiałby zaczynać od tzw. miotły. Nie pozdrawiam

Karola
@xxx

Bez ambicji? A pisali tu, że możliwości rozwoju są. To jednak inaczej teraz jest? Mi by zależało jednak żeby z czasem móc awans dostać i podwyżkę. Co masz na myśli przez "śmieszne przyznawanie stanowisk"? Ciężko jest się przebić?

Telesfor
@xxx

Twoja opinia to strzał kulą w płot, bo w Schattdecor ludzi z ambicjami nie brakuje. Firma stwarza też możliwości zaspokajania tych ambicji. Ale jeżeli ktoś ich nie posiada, to też da radę. Jest wiele stanowisk, na których ważniejsze jest logiczne myślenie niż wewnętrzne ambicje.

Drewniak
@xxx

Piszesz bez sensu. Tutaj zatrudniają tylko ambitnych lub takich, co sobą coś reprezentują i mogą firmie dużo korzyści przysporzyć.

Czyli występują tez premie uznaniowe? Ktoś pisał o tym, że te regulaminowe są jak najbardziej ale ze także zdarza się, że w ciągu roku cos komuś „kapnie”. Zawsze to jakaś motywacja. :D ale jak oceniacie wysokości? Czy w tym przypadku warto się starać? Kwoty są adekwatne co do nakładu samej pracy?

O widzisz, a nie umiecie tego w normalnej kwocie napisać? ja to wprost musze przyznać, że w Ameryce to jeszcze mnie nie było, ciężko mi jest więc sobie to wyobrazić. ;) a praca przy tym na ile luźna jest mimo wszystko? Tego nie oceniacie

Jak dużo osób pracuje w Schattdecor Sp. z o.o.?

Myślącego? :D biuro? A ich samych ile jest i która z tych trzech grup najczęściej rotuje? Teraz oferta mi się do Was nie wyświetlała, ja i tak do biura bym chciała podejść. Nie wiem tylko na ile będzie na to szansa od kolejnego roku? tam w ogóle cos się rozrasta czy raczej tyle samo miejsc pracy jest?

Matematyk

Coś pomiędzy 400 a 500 osób. W Tarnowie i Głuchołazach. Nie liczyłem dokładnie.

Pisali już cos o 13stce a widzę ze tu o premie zadano pytanie. jakieś jeszcze zostały dodane, że ktoś się orientują? Swoją drogą jakieś konkretne zmiany się szykują teraz przy nowym roku? chce się dowiedzieć, bo może w przyszłym będę właśnie aplikował

Milioner

Podobno w zarządzie planują nawet czternastkę dla wyrównania inflacji.

Czy w firmie Schattdecor Sp. z o.o. praktykowane są premie/nagrody kwartalne/roczne? Na stanowisku Operator Maszyn, na które poszukują na GoWork.pl to dość istotna kwestia.

Telegrafista

Regulaminowe są premie roczne, a jak się bardzo starasz lub wyróżniasz zaangażowaniem i osiągnięciami, to też zdarza się, że w środku roku coś kapnie.

Operator

Premię i nagrody to nasza codzienność. Ale trzeba na nie zasłużyć, o co nie jest łatwo, bo cele i oczekiwania wobec pracowników są wyśrubowane.

Obserwator

W branży meblarskiej w całej Europie jest duży kryzys, bo ludzie nakupowali nowych mebli w czasach pandemii i teraz nowych nie potrzebują. W Polsce fabryki płyt meblowych idą na 50% mocy, co widać też w zamówieniach na papier dekoracyjny. Mimo tego Schattdecor, w odróżnieniu od innych firm z branży, utrzymuje zatrudnienie i nie zwalnia pracowników. To się nazywa dbałość o ludzi i bezpieczeństwo socjalne. W rzeczywistości, a nie w pustych deklaracjach. Szkoda, że takich firm jak Schattdecor nie ma więcej. Ukłony dla Pana Prezesa J.Sz. Takich szefów firmy potrzebują.

Pracuś

Jeszcze trochę i schattdecor będzie musiał zatrudniać każdego chętnego. Wymagania od pracowników coraz większe, a wypłaty stają się coraz mniej konkurencyjne na rynku.

Wojtek
@Pracuś

Może wypłaty są mniej konkurencyjne niż kiedyś ale nadal najwyższe w Wielkopolsce! Drugiego takiego pracodawcy ze świeczką można by szukać!

Witam, zauważyłem że Schatt szuka ludzi do pracy. Ludzie odchodzą czy z powodu poszerzenia produkcji poszukują ludzi do pracy :)?. Warto aplikować na stanowisko operatora maszyn?. Pracowałem już w innej drukarni ponad 2 lata na pomocniku drukarza. Będę wdzięczny za odpowiedź :)

@Zainteresowany

Nie ma żadnego operatora maszyny jest zwyczajnie pomocnik. Firma się rozbudowuje i są temu potrzebni nowi pracownicy ale przychodzacy nowi pracownicy po poznaniu specyfiki firmy i ciężkości pracy zwyczajnie bardzo szybko się zwalniają

Rrrr
@123

Kolega powyżej prawdę pisze jest ciężko warto się zastanowić nad podjęciem tam pracy bo nic tam nadzwyczajnego co do kwestii finansowych tam nie ma

Ricardo
@Rrrr

To jak to wyglada panowie z tymi zarobkami, jedni mówią ze bardzo dobre a inni ze już niespecjalne, macie to 4500 PLN na rękę z nockami?

Hhh

Chyba brutto

Ricardo
@Hhh

No to w 2022 roku to nie jest już dobry zarobek, myślałem ze jak tak chwalą co niektórzy to gdzieś koło piątki wypłata na rękę ????

JumboJet
@Ricardo

Z kilkuletnim doświadczeniem lekko wyciągniesz ok. 6tys. na rękę. Na początek pewnie mniej. Nie wiem dokładnie, bo pracuję już kilka lat. Zresztą pensje są poufne. Nie zważaj na wpisy jakiegoś hejtera, co go wywalili z pracy bo mu się robić nie chciało, a teraz pisze po nocach negatywne komentarze i zaniża stawki, bo mu zazdrość i żal trzewia ściska a baba w domu suszy głowę Więcej kasy i takiego socjala jak w Schattdecor szukać ze świeczką. A na pewno w Głuchołazach to prawie niemożliwe.

Kkkk
@JumboJet

6 dostępna po 10 latach

Donald
@Kkkk

To zależy od stanowiska. Są takie, że na wejście masz 20tys. brutto. Ale sprzątaczki mają 3k maksymalnie, nawet po 15 latach. Ktoś niżej pisał informacje ze sprawozdań finansowych. Średnia w firmie to prawie 10k brutto. I to są jedyne wiarygodne dane, bo łatwe do sprawdzenia w dostępnych publicznie sprawozdaniach finansowych firmy w KRS. Reszta informacji, to każdy może pisać co chce. Jeden, że zarabia 2tys inny, że 40tys. Pensje są poufne i zależne od stanowiska. Nie ma jednej matrycy dla wszystkich. To nie maszyna drukarska. I tyle w temacie. Wątek wyczerpany.

Jarosław Dmoch
@Zainteresowany

Warto. Soprubuj to się sam przekonasz. Ja już nie pracuje w Sch. ale miło wspominam ten okres. Pozdrowienia dla magazynierów!

Jola
@Rrrr

Piszesz bez sensu. Praca jest nie tyle ciężka co jednostajna i mało różnorodna. Chociaż to zależy od stanowiska. Pensja przyzwoita. Benefitów dużo. Dla mnie jest w porządalu. Znam niewielu lepszych pracodawców.

Sprzątaczka
@Donald

Teraz w Schattdecor to nawet sprzątaczki mają średnie wykształcenie i średnią krajową!

Robocop
@Ricardo

Na początek nie jest tak różowo jak tutaj niektórzy piszą. Dostaniesz +20% ponad średnią krajową. Jak się pokumasz z robotą, to będzie podwyżka. (usunięte przez administratora) nie urywa, ale lepiej niż w okolicy i socjal na wypasie. Poza tym szef jest OK i trzynasta pensja i premia i gadżety firmowe.

Chętny do roboty
@Robocop

20% ponad średnią krajową to chyba teraz około 8.500 tysiąca. W sumie to całkiem nieźle ten Schattdecor płaci na początek. Rozumiem, że po szkoleniu będą dwie średnie?

Pomocnik operatora
@Robocop

Potwierdzam. Pensja jest do zniesienia jak na początek kariery, ale na produkcji nie są to trzy średnie krajowe jak tutaj niektórzy pisali. Raczej bliżej półtora średniej. Chyba, że ktoś ma doświadczenie, to wtedy są argumenty do dyskusji i negocjacji. Później jest coraz lepiej. I dużo benefitów z trzynastą pensją włącznie.

@Robocop

20% powyżej średniej krajowej na początek to nieźle. Można tylko pogratulować, że pracujecie w tak dobrej firmie. Ja odszedłem z Schattdecor kilka lat temu i teraz żałuję.

@Chętny do roboty

Dobra pensja w tej branży to standard, nic niezwykłego. Konkurencja też tak płaci.

Jagoda
@Anna

Czyli pracujemy w dobrej firmie :-) A gdzie jest nasza konkurencja? Przecież Schatt wykupił prawie wszystkich…

Jgd
@Jagoda

Jagoda, słabo znasz branże, w większości na początek pensje są 120% średniej krajowej a z doświadczeniem na poziomie dwóch srednich. Schatt nie jest wyjątkiem.

Jgd
@Jagoda

Ja lubię swoją pracę i pensja jest ok. Tak dla jasności.

Zostaw merytoryczną opinię o Schattdecor Sp. z o.o. - Tarnowo Podgórne

• Jak się pracuje w Schattdecor Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Schattdecor Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 97.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Schattdecor Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 71, z czego 48 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 15 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Schattdecor Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Schattdecor Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Schattdecor Sp. z o.o.
4.8/5 Na podstawie 456 ocen.
  • Sowia 10
    62-080 Tarnowo Podgórne