ARCTIC PAPER KOSTRZYN S.A.

1.7 Dodaj merytoryczną opinię
baner wywiady

Opinie o ARCTIC PAPER KOSTRZYN S.A.

Pracodawca

 Aktualność
PRACODAWCA PRZYJAZNY PRACOWNIKOM – JEDYNA FIRMA W WOJEWÓDZTWIE LUBUSKIM Z TAKIM WYRÓZNIENIEMMamy zaszczyt poinformować, że kolejne wyróżnienie trafiło do Arctic Paper Kostrzyn S.A. Tym razem z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy odebraliśmy certyfikat Pracodawca Przyjazny Pracownikom.

Certyfikat został przyznany 17 firmom. To już XV edycja tego konkursu, który nagradza pracodawców stosujących dobre praktyki w zakresie postrzegania prawa pracy, stabilności zatrudnienia, przestrzegania zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, ale jest także wyrazem uznania dla tych zakładów, które realizują prawo do zrzeszania się w związki zawodowe.

Oficjalna Gala wręczania wyróżnień odbyła się 10 października w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Certyfikat odebrał Pan Wiceprezes Zarządu Zbigniew Wesołowski, a reprezentowali nas również Dyrektor ds. Personalno-Administracyjnych Pani Julita Kalembkiewicz wraz z przedstawicielami zakładowych organizacji związkowych - Przewodniczącym KZ NSZZ " Solidarność " przy APK S.A. Panem Ryszardem Dziduchem, Z-cą Przewodniczącego NSZZ " Solidarność " przy APK S.A. Panem Józefem Parysem oraz Z- cą Przewodniczącego KEiR przy APK. S.A. Panem Janem Czarneckim.

Co daje przedsiębiorstwu takie wyróżnienie? „Ten certyfikat jest dla nas swego rodzaju drogowskazem, który pokazuje, że podążamy we właściwym kierunku jeżeli chodzi o współpracę z całą naszą załogą - mówi Michał Jarczyński Prezes Grupy Arctic Paper S.A. oraz Arctic Paper Kostrzyn S.A. – To również dla mnie jako Prezesa tak dużego przedsiębiorstwa ważne wyróżnienie, ponieważ utwierdza mnie w przekonaniu, że nasza działalność biznesowa to nie tylko cyfry, ale przede wszystkim ludzie, tworzący naszą kulturę organizacyjną. To pokazuje, że synergia pomiędzy kapitałem ludzkim a finansowym to doskonały przepis na sukces”.

Zdrowe przedsiębiorstwo to nie tylko wysokie wskaźniki produkcji czy sprzedaży. To przede wszystkim budowanie zdrowych relacji ze współpracownikami, a także przedstawicielami związków zawodowych. Co więcej to także respektowanie prostych zasad takich jak: wzajemny szacunek, uczciwość czy tolerancja.
„Chyba żadne z otrzymanych wyróżnień nie ucieszyło mnie tak, jak ten certyfikat”- mówi Pani Julita Kalembkiewicz Dyrektor ds. Personalno- Administracyjnych w Arctic Paper Kostrzyn S.A. – „Przede wszystkim to dla mnie potwierdzenie, że JESTEŚMY ORGANIZACJĄ PRZYJAZNĄ PRACOWNIKOM, JESTEŚMY PRACODAWCĄ, KTÓRY DBA O PRZESTRZEGANIE PRAWA PRACY, O BEZPIECZEŃSTWO,

O ZDROWIE I O ZACHOWANIE PRAWIDŁOWEGO BALANSU MIĘDZY ŻYCIEM ZAWODOWYM

I PRYWATNYM. Z drugiej strony zakwalifikowanie Arctic Paper Kostrzyn S.A. i otrzymanie wyróżnienia w tym konkursie podkreśla ogrom wieloletniej pracy, jaką włożyliśmy w kooperację z przedstawicielami związków zawodowych pracowników. – dodaje Pani Dyrektor. Jesteśmy zawsze otwarci na dialog z przedstawicielami związków zawodowych, słuchamy ich opinii, a co najważniejsze poprzez regularne spotkania wspólnie wypracowujemy rozwiązania korzystne zarówno dla pracowników, jak i pracodawcy.


„Pracodawca Przyjazny Pracownikom” to szczególna nagroda ponieważ to pracownicy decydują, czy pracodawca weźmie udział w konkursie, wskazując swoich pracodawców jako organizacje budujące przyjazne warunki zatrudnienia i pracy. W tym miejscu dziękujemy Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność”, że zdecydowała się wskazać Arctic Paper Kostrzyn S.A. pod ocenę niezależnej Komisji Certyfikującej.

Rok 2023 to dla nas wyjątkowy czas, nie tylko ze względu na obchody okrągłego jubileuszu 30-lecia Arctic Paper Kostrzyn S.A ale też przez liczne zmiany jakie dokonaliśmy w ciągu tych trzech dekad. Inwestowaliśmy w rozwój, w kapitał ludzki, wspieramy lokalne społeczności. Dziś otrzymując takie wyróżnienie nieskromnie możemy pogratulować sobie i naszym pracownikom wielkiego sukcesu.

Czekamy, ale i pracujemy wspólnie dalej, z nadzieją na kolejne tak prestiżowe wyróżnienia.AA
Pracownik

Prawda jest taka, że na początku pracy nigdzie nie dostaniesz cudów... Jeżeli komuś jest źle to szukajcie nowej pracy i tyle. Bo najbardziej narzekają Ci którzy robią to samo 30 lat i udają bohaterów a poza pracą w życiu żenada... Zakład ma mało zleceń i może nam kroić wypłatę albo wygonić na postojowe. Dostaliście w zamian dodatek 500zl A tylko narzekań umiecie.

QO
Inne
@AA

Poczekaj, bo nie do końca zrozumiałem, napisałeś, że może "kroić wypłatę", to faktycznie obcinają coś z wypłaty czy nie? Wynagrodzenie jest w ogóle w terminie? A za co to 500 zł właściwie, to netto czy brutto?

Obserwator
Pracownik
@AA

Jest prawd i gówno prawda. To pierwsze to stwierdzenie, że jak na początku nie dostaniesz dobrej kasy, to później można o tym zapomnieć.

VB
Inne
@Obserwator

Czyli można negocjować na rekrutacji i starać się o jak najwyższą podstawę bo potem o podwyżkę trudno? Tu nie ma nawet takich inflacyjnych albo jak ktoś pójdzie indywidualnie po większą kasę?

Pracownik Nowy wpis
Pracownik
@VB

Sam nie wiem skąd tutaj te negatywne odgłosy jeśli chodzi o wynagrodzenia. APK samo w sobie przedstawia spory pakiet socjalny, o dodatku urlopowym już nawet nie wspomnę, gdyż bije inne zakłady o głowę kwotowo. Co do podwyżek, oczywiście że inflacyjne są. Jeśli chodzi o negatywne komentarze tutaj, rzeczywistość jest zgoła inna. Czasem czytając komentarze, odnoszę wrażenie że pracujemy w innych zakładach... Lub wypowiadający się tutaj, powtarzają plotki. APK na pewno jest konkurencyjne jeśli chodzi o zarobki w okolicy, może nie z DE, ale należy kalkulować : czas dojazdu/wynagrodzenie.

Nowy wpis

Pracodawca

@Pracownik

Dzień dobry, dziękujemy za opinie, cieszy nas to obiektywne spojrzenie :)

Patryk Nowy wpis
Pracownik

W Arcticu szykują się wielkie zwolnienia. Podobno jakiś stary szef ze Szwecji chce aby było tu jak Chinach. Ma zostać najtańsza produkcja a reszta kierownicy specjaliści do zwolnienia. Zarządzać maja Szwedzi . Wiec szukajcie pracy za granicą. Ta firma i tak tonie.

Nowy wpis

Pracodawca

@Patryk

Dzień dobry, proszę nie pozwalać sobie na takie insynuacje. Firma nie idzie w tym kierunku, nie ma takich planów :) Prosimy o niewprowadzanie w błąd, ponieważ nie ma to odzwierciedlenia w rzeczywistości.

AA
Pracownik

No tak może... Np.odsylajac nas na postojowe i wtedy ma dużo mniej. My w zamian dostaliśmy dodatek energetyczny na okres grzewczy,ale niektórych buców i tak to nie zadowala... Bo chcą ciągle więcej za np.prace zastępcze przy których rąk sobie nie urywają... Pozdrawiam buców.

Pracownik
Pracownik
 Pytanie
@AA

Czy to nasza wina, że maszyna nie pracuje? Dlaczego mamy być karani? My jesteśmy gotowi do pracy.

VT
Inne

System bonusowy? Ja jeszcze niczego nie podpisywałem wiec pewnie na bieżąco być nie mogę. Dacie znać jakie są w takim razie te warunki umowne? Jest w ogóle cos elastycznego do ustalenia?

Arkadiusz
Kandydat
 Pytanie

Do pracowników APK podobno zakład tonie,awanse po znajomości, duże niezadowolenie z zarobków czy to prawda.?? Tylko poproszę o rzetelne wypowiedzi. Szukam pracy i nie chcę trafić na zakład oszczędzający na wszystkim w szczególności na pracowniku. Mam nadzieję że moje pytanie nie będzie usunięte.

3
halina
Inne
@Arkadiusz

Prawda jest taka na olx jest ogłoszenie z którego wynika że na początek dają 6400 brutto co nie jest prawdą dają około 5000 co na rękę daje gdzieś niecałe 4000 gdzieś 3700 , a co dzieje się z firmą tego nie wie nikt nawet jak by się coś działo to nie powiedzą na pewno nie jest dobrze szukaj gdzie indziej bo praca na 4 brygady za te pieniądze to porażka tyle dadzą ci na ochronie.

Pracownik
Pracownik
@Arkadiusz

Zarobki są kiepskie. Premii nie ma od paru miesięcy, bo zakład nie wyrabia planu. Struktura stanowisk jest maksymalnie spłaszczona aby nie zapłacic więcej. Z socjalu jest pensja urlopowa i skromna premia na Święta. Jest opieka w Medicoverze i dopłata do zajęć sportowych i to się chwali. Kadra zarządzająca mierna bez inicjatywy, wykonująca wyłącznie polecenia prezesa. Odradzam aplikowanie.

Ina
Inne
@Pracownik

A jaki jest plan żeby dostać tą minimalną premię? Na święta dostajecie typowo kasę czy przykładowo paczki dla dzieci też są?

Pracownik
Pracownik
@Ina

Na Świeta jest skromna kasa i paczki dla dzieci. Co do premii to w tym miesiącu wróciła, co jest dziwne bo maszyny nadal maja postoje z braku zamówień

VH
Inne
@Pracownik

Jak często są postojowe? Mogę cię prosić o informacje ile płacą za postojowe? Wcześniej tez były takie problemy czy teraz się zaczęły ze nie ma pracy ?

Pitrek
Pracownik
@Pracownik

Też odradzam. Większe pieniadze dostaniesz naokoło w firmach nie mówiac o zagranicy . Teraz jest jakaś nagonka na szukanie oszczędności i czepianie się o wszystko a jednocześnie wywalanie ogromnych pieniędzy na jakieś nikomu nie potrzebne projekty aby tylko szef projektu mógł się wykazać i utrzymać swoje stanowisko. Każda inicjatywa jest ubijana a wystarczy że jakiś Szwed coś zaproponuje idiotycznego to wszyscy przyklaskuj Dyrektorstwo siedzi cicho i wykonuje polecenia Szwedów aby nie stracić dobrej fuchy. Generalnie atmosfera jest do (usunięte przez administratora). Myślę że tak 70% albo i więcej . Ja tam powoli szukam innej pracy.

brak
 Rozmowa kwalifikacyjna
Przebieg rekrutacji

Dwie godziny

Pytania

Czy jest wolne miejsce

 • Poziom rozmowy:
 • Rezultat: Nie dostałem pracy
Pytanie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 39 dni.
 Pytanie

Jak dużo osób pracuje w ARCTIC PAPER KOSTRZYN S.A.?

Pracodawca

 Aktualność
PRACODAWCA PRZYJAZNY PRACOWNIKOM – JEDYNA FIRMA W WOJEWÓDZTWIE LUBUSKIM Z TAKIM WYRÓZNIENIEMMamy zaszczyt poinformować, że kolejne wyróżnienie trafiło do Arctic Paper Kostrzyn S.A. Tym razem z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy odebraliśmy certyfikat Pracodawca Przyjazny Pracownikom.

Certyfikat został przyznany 17 firmom. To już XV edycja tego konkursu, który nagradza pracodawców stosujących dobre praktyki w zakresie postrzegania prawa pracy, stabilności zatrudnienia, przestrzegania zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, ale jest także wyrazem uznania dla tych zakładów, które realizują prawo do zrzeszania się w związki zawodowe.

Oficjalna Gala wręczania wyróżnień odbyła się 10 października w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Certyfikat odebrał Pan Wiceprezes Zarządu Zbigniew Wesołowski, a reprezentowali nas również Dyrektor ds. Personalno-Administracyjnych Pani Julita Kalembkiewicz wraz z przedstawicielami zakładowych organizacji związkowych - Przewodniczącym KZ NSZZ " Solidarność " przy APK S.A. Panem Ryszardem Dziduchem, Z-cą Przewodniczącego NSZZ " Solidarność " przy APK S.A. Panem Józefem Parysem oraz Z- cą Przewodniczącego KEiR przy APK. S.A. Panem Janem Czarneckim.

Co daje przedsiębiorstwu takie wyróżnienie? „Ten certyfikat jest dla nas swego rodzaju drogowskazem, który pokazuje, że podążamy we właściwym kierunku jeżeli chodzi o współpracę z całą naszą załogą - mówi Michał Jarczyński Prezes Grupy Arctic Paper S.A. oraz Arctic Paper Kostrzyn S.A. – To również dla mnie jako Prezesa tak dużego przedsiębiorstwa ważne wyróżnienie, ponieważ utwierdza mnie w przekonaniu, że nasza działalność biznesowa to nie tylko cyfry, ale przede wszystkim ludzie, tworzący naszą kulturę organizacyjną. To pokazuje, że synergia pomiędzy kapitałem ludzkim a finansowym to doskonały przepis na sukces”.

Zdrowe przedsiębiorstwo to nie tylko wysokie wskaźniki produkcji czy sprzedaży. To przede wszystkim budowanie zdrowych relacji ze współpracownikami, a także przedstawicielami związków zawodowych. Co więcej to także respektowanie prostych zasad takich jak: wzajemny szacunek, uczciwość czy tolerancja.
„Chyba żadne z otrzymanych wyróżnień nie ucieszyło mnie tak, jak ten certyfikat”- mówi Pani Julita Kalembkiewicz Dyrektor ds. Personalno- Administracyjnych w Arctic Paper Kostrzyn S.A. – „Przede wszystkim to dla mnie potwierdzenie, że JESTEŚMY ORGANIZACJĄ PRZYJAZNĄ PRACOWNIKOM, JESTEŚMY PRACODAWCĄ, KTÓRY DBA O PRZESTRZEGANIE PRAWA PRACY, O BEZPIECZEŃSTWO,

O ZDROWIE I O ZACHOWANIE PRAWIDŁOWEGO BALANSU MIĘDZY ŻYCIEM ZAWODOWYM

I PRYWATNYM. Z drugiej strony zakwalifikowanie Arctic Paper Kostrzyn S.A. i otrzymanie wyróżnienia w tym konkursie podkreśla ogrom wieloletniej pracy, jaką włożyliśmy w kooperację z przedstawicielami związków zawodowych pracowników. – dodaje Pani Dyrektor. Jesteśmy zawsze otwarci na dialog z przedstawicielami związków zawodowych, słuchamy ich opinii, a co najważniejsze poprzez regularne spotkania wspólnie wypracowujemy rozwiązania korzystne zarówno dla pracowników, jak i pracodawcy.


„Pracodawca Przyjazny Pracownikom” to szczególna nagroda ponieważ to pracownicy decydują, czy pracodawca weźmie udział w konkursie, wskazując swoich pracodawców jako organizacje budujące przyjazne warunki zatrudnienia i pracy. W tym miejscu dziękujemy Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność”, że zdecydowała się wskazać Arctic Paper Kostrzyn S.A. pod ocenę niezależnej Komisji Certyfikującej.

Rok 2023 to dla nas wyjątkowy czas, nie tylko ze względu na obchody okrągłego jubileuszu 30-lecia Arctic Paper Kostrzyn S.A ale też przez liczne zmiany jakie dokonaliśmy w ciągu tych trzech dekad. Inwestowaliśmy w rozwój, w kapitał ludzki, wspieramy lokalne społeczności. Dziś otrzymując takie wyróżnienie nieskromnie możemy pogratulować sobie i naszym pracownikom wielkiego sukcesu.

Czekamy, ale i pracujemy wspólnie dalej, z nadzieją na kolejne tak prestiżowe wyróżnienia.Pracodawca

 Aktualność
W kolejny wrześniowy weekend przygotowywaliśmy się ponad rok. W dniach 15-16 września świętowaliśmy z naszymi pracownikami 30 lat od prywatyzacji kostrzyńskiej fabryki. To bardzo ważna data w historii kostrzyńskiej fabryki ale i bardzo ważny czas dla naszych pracowników. Szereg zmian zarówno pod kątem biznesowym , jak i rozwojowym jakie przeszło Arctic Paper Kostrzyn S.A. to sukces i ogrom pracy naszej załogi. To sukces zespołu, który tworzy APK i który jest jej częścią i wizytówka.

Zmieniona formuła wydarzenia jubileuszowego, przypadła do gustu naszym pracownikom ponieważ dzięki podzieleniu naszej Gali Jubileuszowej na 2 dni każdy miał szanse na wspólną zabawę.

W obchodach 30-lecia Arctic Paper Kostrzyn S.A. wzięło udział ponad 600 osób. Cieszy mnie bardzo, że bawiliśmy się w tak licznym gronie. To znaczy, że lubimy ze sobą pracować ale i czujemy się częścią naszej fabryki i jesteśmy za nią odpowiedzialni.- mówi Anna Kaczmarek z Biura Zarządu a także współorganizatorka Gali. Dlatego w tak ważnym dla Arctic Paper Kostrzyn S.A. dniu postanowiliśmy przyznać pracownikom wyróżnienia w trzech kategoriach – dodaje. Przygotowaliśmy upominki dla pracowników ze względu na staż pracy, frekwencję oraz ilość zgłoszonych inicjatyw ulepszających funkcjonowanie zakładu czy zwiększających bezpieczeństwo pracy.

Jubileuszowa Gala Arctic Paper Kostrzyn S.A. to nie tylko zabawa ale i chwila do wspólnej refleksji jak daleko zaszliśmy, ale i jaka długa droga przed nami. To chwila aby wspólnie podziękować sobie za współpracę, za pomoc i za to że razem tworzymy Arctic Paper Kostrzyn S.A.

Wrzesień to był bardzo intensywny czas ale Arctic Paper Kostrzyn S.A. nie zwalnia tempa. Niebawem powrócimy do Was z kolejną porcją interesujących wydarzeń.Pracodawca

 Aktualność
Dzień dobry :)Po pięknym upalnym lecie przyszedł piękny upalny wrzesień, który chociaż na chwile dał nam przedłużenie pięknych wakacyjnych miesięcy.

Arctic Paper Kostrzyn S.A. początek roku szkolnego rozpoczął bardzo intensywnie. Jako filar lokalnej społeczności zaprosiliśmy mieszkańców Kostrzyna i nie tylko do wspólnego zwiedzania naszej fabryki.

Nasz projekt „ Drzwi otwarte APK” to tradycja kostrzyńskiej fabryki, która trwa już ponad 20 lat. W tym roku na wszystkich zwiedzających czekaliśmy 9 września.

- Na drzwi otwarte naszej fabryki czekają nie tylko mieszkańcy oraz rodziny naszych pracowników ale także my organizatorzy- mówi Pani Julita Kalembkiewicz Dyrektor Personalno-Administracyjny - Dla nas bardzo ważny jest stały kontakt z lokalną społecznością, cieszymy się, że możemy zaprezentować to w jaki sposób działamy, jak dbamy o otoczenie a także jak ważne jest dla nas bezpieczeństwo. Bardzo duża frekwencja pokazuje, że warto być otwartym na współpracę, dialog z otoczeniem a przede wszystkim być jej aktywną częścią- dodaje Pani Dyrektor.

Zapraszamy do obejrzenie fotorelacji :AA
Pracownik

No i muszę coś sprostować... Ostatnie podwyżki zadowoliły mnie i wiele osób. Więc z czystym sumieniem zapraszam do nas.... W Lidlu tyle nie dostaniecie;⁠)

Jerzy
Kandydat
@AA

Ale piszesz na serio czy sarkastycznie, bo widziałem wiele negatywnych wpisów w wątku i raczej trudno mi uwierzyć w to, że były duże podwyżki, no ale może jednak się mylę :) Powiesz w takim razie ile było tej podwyżki i na ile można liczyć teraz w sumie? Skoro w Lidlu płacą mniej, to aż nie mogę doczekać się odpowiedzi :D

Robert
Pracownik
@AA

Twoja opinia,pracownika lizusa jest tak mierna że nawet się nie wypowiadaj. W porównaniu z innymi zakładami te podwyżki to żenada. Przy takich zyskach netto to olewanie pracownika,i myśl przewodnia to i tak nigdzie nie pójdą.

Darek
Pracownik
@AA

Zgadzam się. Masz małe doświadczenie, zapewnie krótko pracujesz, mało co umiesz a wypowiadasz się jak pracownik z długim stażem.

Pracodawca

@AA

Dziękujemy za miłą opinię. Osoby chętne zapraszam do kontaktu 95 72 10 557

Pracownik
Pracownik
 Pytanie
@AA

Czy nadal jesteś pewny, że w Lidlu tyle nie dostaniesz?

EB
Kandydat
@Robert

To jakie kwoty to były tych podwyżek? Dorównały chociaż inflacji? Swoją drogą to jak często firma daję większe wynagrodzenie?

Kuba
Kandydat
 Pytanie

Szukam pracy, obserwuję ten portal i oczywiście zainteresowany jestem pracą w Arctic Paper, ale zastanawia mnie dlaczego negatywne opinie są usuwane? Zakład ma średnią opinię, zarobki bardzo średnie.

Pracodawca

@Kuba

Dzień dobry, cieszymy się, że chciałbyś u nas pracować. Chętnie porozmawiamy i poznamy Twoje doświadczenie, prosimy wyślij nam swoje CV na adres rekrutacja.kostrzyn@arcticpaper.com - odezwiemy się :) Absolutnie opinie nie są usuwane, jeśli coś nie pojawiło się na forum to tylko dlatego, że nie spełniało regulaminu Gowork.pl Zarobki u nas są adekwatne do umiejętności oraz obejmowanego stanowiska, dysponujemy również ciekawymi premiami.

Emilia
Inne
@ARCTIC PAPER KOSTRZYN S.A.

Ooo...a jesteście w stanie podać jakie są u Was widełki płacowe w firmie?:) A jeśli nie, to czy stawki wynagrodzenia są przynajmniej rynkowe? Co do tych premii też mam pytanko, za co są one przyznawane i czy pracownik dostaje taką premię co miesiąc, czy może są to premie kwartalne lub roczne? :)

Ewa
Pracownik
@Emilia

Premia jest miesięczna. Aktualnie od 5 miesięcy nie wypłacana, bo zakład nie wyrabia planu

a co tam
Były pracownik

3700 na rękę

anonim
Pracownik

(usunięte przez administratora)

Bianka
Pracownik

Jak może Pani obrażać kobiety pracujące w Arcticu...Pani wpis jest niedożeczny..i dotknął nie jedną z nas...proszę następnym razem 10 razy się zastanowić zanim napisze Pani jakąś opinię... Nie pozdrawiam.. Dziewczyny zachęcam do pracy w naszym zakładzie..pisze to osoba która pracuje w nim już 10 rok!!!

Pracodawca

@Bianka

Dzień dobry, dziękuje za tą opinię, cieszymy się, że stanęłaś w obronie Naszej Firmy :) Popieramy Twoją wypowiedz i zachęcamy Panie do pracy u Nas. Mamy wdrożoną procedurę zgłoszeń - Ochrony Sygnalistów, która gwarantują możliwość anonimowego powiadomienia w trudnej sytuacji - każde zgłoszenie jest rozpatrywane przez zespół a zgłaszający otrzymuje informację zwrotną.

Bella
Kandydat
 Pytanie

Witam ile kobieta w Arctic może zarobić?

Michal
Kandydat
@Bella

Dzisiaj 18.04 jest artykuł w Business Insider ze w Arctic Paper zarabia się średnio 24 tys zł. wiec przypuszczam ze z 20 tys pani dostanie.

Pracodawca

@Bella

Dziękujemy za pytanie. Stawki są zależne są od stanowiska i Twojego doświadczenia. Dla przykładu Operator w systemie 4 brygadowym - wynagrodzenie brutto z dodatkami wynosi do 6700 PLN.

Zbyszek
Kandydat
@ARCTIC PAPER KOSTRZYN S.A.

A jakie to dodatki? Premie? Są co miesiąc przyznawane bez względu na wyniki że można je wliczać do wynagrodzenia?

cygan
Inne
@ARCTIC PAPER KOSTRZYN S.A.

5000 brutto

zdziwiony
Inne
@Zbyszek

Najniższa krajowa + zmianowość +obecnościówka=5000 brutto czyli 3700 na rękę tyle dają

hans
Inne
@Zbyszek

3700 na rękę 4 brygadówce to wszystko

johny
Pracownik
@Zbyszek

3700 na rękę świątek piątek i niedziela

Mirek
Kandydat
@johny

Czyli powyżej tej kasy się nie podskoczy? A jakieś pozapłacowe bonusy? Oferują coś z funduszu socjalnego? Np. teraz dofinansowanie do urlopu? Chodzi mi o popularne wczasy pod gruszą.

Frania
Kandydat
@zdziwiony

I taką stawkę ma się od początku zatrudnienia, nie ma szans by za jakiś czas zapytać o podwyżkę lub dają może podwyżki inflacyjne? 3700 netto to nie jest rewelacyjna stawka, to może jakimiś nadgodzinami jest szansa sobie dorobić do podstawy?

Zyga
Pracownik

Mam pytanie do kolegów i pracodawcy dlaczego pracownicy muszą robić badania w Medicoverze w Kostrzynie. Ta przychodnia ma zła opinie w mieście warto popytać ludzi i sprawdzić opinie w internecie. Ludzie nie można tego zmienić na normalną np. W Dębnie 15 minut i po badaniach a tu to lekarze się czepiają juz nie jedna firma w mieście z tej przychodni zrezygnowała. Nie długo odtwarza 2 nowe zakłady i znowu ludzi będzie brakować. Może niech firma zrobi ankietę kto chce badania a kto nie w tym Medicoverze. Po

Zaciekawiony
Pracownik
 Pytanie

Mam pytanie... Odnośnie siły wyższej i pięciu dodatkowych dni opieki,a pytanie brzmi: czy za skorzystanie stracimy premię obecności ową??? Moze ktoś coś wie? Pozdrawiam

Pracowniczek
Pracownik
 Pytanie

Od razu, na początku chciałbym zaznaczyć, że nie jestem pracownikiem administracji czy też kadr lub w ogóle pracownikiem biurowym. Związany z Arctic Paper jestem niemal dwadzieścia lat, gdzie wykonuje swoje obowiązki na stanowisku stricte robotniczym. Tak sobie czytam opinie i zauważam, że co poniektórym zaczyna od dobrobytu odbijać. Rok w rok mamy podwyżki. Czasami większe innym razem nieco mniejsze, ale zawsze są. Nie wszędzie tak jest. Czy ktoś, idąc do pracy lub tylko myśląc o pracy, odczuwa ból brzucha ze stresu? Ja nie, a zjawisko owo  było mi to dawniej doskonale znane, gdy pracowałem gdzieś indziej. Ja wiem i rozumiem, że każdy z nas chciałby zarabiać 15 może nawet 40 tysięcy miesięcznie, ale aktualnie jest to niemożliwe. A zważając na warunki, jakie panują dookoła, to myślę, że nie zarabiamy źle. Oczywiście, nie chcę tylko pisać peanów na temat naszej firmy, bo jak wiadomo nie wszystko się może podobać. Nie mniej nie wylewajmy szamba publicznie, bo tak zwyczajnie nie wypada. Szanowni koledzy i koleżanki, pracujemy w naprawdę fajnym środowisku w dobrej firmie, gdzie nawet zwykły „robol” jest szanowany — tak mi się przynajmniej wydaje.

Maria
Inne
@Pracowniczek

A czy zamiast pisania o przypadkowych kwotach jako ilustracji tego rozpasania mogłabyś napisać ile tej rocznej podwyżki u Was ostatnio wpadło?Bo ktoś tutaj pisał np. że awans wiąże się z podwyżka rzędu 300 zł. Więc ciekawa jestem, o ile więcej zarabiacie i czy pokrywa to 18proc. stopę inflacji?

Zatroskany obywatel
Pracownik
@Maria

"Podstawowej" podwyżki było coś koło 700 plus tzw. ciasteczka " czyli ten nowy system, który został wprowadzony w APK. Co z tego że skoro po zakładzie krążą plotki ( powtarzam plotki), że przez brak pracy wypłaty mają być obniżone do 60-70%.

Pracownik
Pracownik
@Zatroskany obywatel

Zatroskany obywatelu nie napisałeś, że skonczył się dodatek energetyczny 500 złotych, a więc realna podwyzka to 200 złotych brutto. Dodatkowo nie ma premii, b o nie ma wystarczającej sprzedaży. Takich wspaniałych mamy menedżerów w zakładzie.

Jan
Kandydat
@Pracownik

A z jakiego powodu ten dodatek energetyczny został zabrany i czy każdy pracownik, go dostawał czy tylko osoby na jakimś konkretnym stanowisku? Skoro spadła sprzedaż z tego, co piszesz, to pracownicy mają bać się o swoje stanowiska, czy raczej nie zdarzało się, aby firma dawała wypowiedzenia? Ja tak analizuję, bo szukam pracy akurat, więc dobrze by było czegoś się dowiedzieć.

Pracownik
Pracownik
@Jan

Dodatek energetyczny był okresowy dla każdego. W firmie nie ma zwolnień grupowych

Radek
Pracownik
@Pracownik

W wyniku obijania się sprzedawców w firmie będą a zwolnienia grupowe lub przetrzebienie stanowisk , aktualnie chodzą panowie obserwują co i jak i notują kto jest najmniej efektywny. I na bruk. Potwierdzone zobaczymy co na to związku

Pracodawca

@Radek

Radku, Proszę nie wprowadzaj nikogo w błąd. Nie ma planowanych żadnych zwolnień w APK, było to wyraźnie powiedziane przez Prezesa podczas spotkań komunikacyjnych. Działania które są podejmowane przy udziale konsultantów mają na celu znalezienie możliwości podniesienia efektywności czy to w zakresie pracy maszyn, organizacji pracy czy technologii procesu.

Pracodawca

@Pracowniczek

Dziękujemy za miłą opinie :) Cieszymy się, że doceniasz i zauważasz nasze starania. Zapraszamy do udziału w wydarzeniach organizowanych z okazji 30-lecia.

Pytanie
 Pytanie

Jaki jest wkład kierownictwa ARCTIC PAPER KOSTRZYN S.A. w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

Realista
Inne

Ludzie dostają w tej firmie najwyższe w Polsce wynagrodzenia (wg raportu Business Insider) i jeszcze narzekają. W sumie to i 14tysi na rękę to mało jak się lubi zaszaleć. Chyba firma musi jeszcze dorzucić im po nowy mercu, to może będą zadowoleni.

Bla bla
Pracownik
@Realista

Czasami tak się trafi, jak dostaniemy bonusy i jak natrzepiemy 100h nadgodzin

AA
Pracownik

Kwestia jest jedną! Kasa która daje konkurencja zamyka otwory paszczowe ich pracownikom i zatrzymuje ich na miejscu bądź przyciąga nowych... (usunięte przez administratora) Bo podstawa na poziomie Lidla itp trochę słabo bo reszta to dodatki... (usunięte przez administratora) Te maszyny to nie otwieracz do konserw który ogarnie każdy po chwili... Nierówności płacowe na tych samych stanowiska i przymuszanie do awansu bez profitów bądź 300zl brutto brawo... Taka ciekawostka dlaczego nikt nie mówi o zarobkach w Szwecji za tą samą pracę na takich samych stanowiskach chociaż związki zawodowe co jakiś czas tam jeżdżą na spotkania(usunięte przez administratora)

Aga
Pracownik
@AA

Masz rację. Zostaną pracownicy 45+,pracownicy którzy znają się na robocie. Dla dzisiejszego kierownictwa, nie wspominając o dyrekcji tacy pracownicy są niezauważalni.

Pracodawca

@AA

Pani/Panie AA prosimy o wypowiadanie się kulturalnym językiem i nie używanie danych osobowych naszych pracowników.

Joanna
Inne
@AA

A w jaki sposób przymuszają do awansu? Wydaje mi się, że pracownik powinien móc odmówić bez problemu :/ Z tą podstawą to mówisz, że konkurencja daje lepszą, ale może właśnie te dodatki nadrabiają trochę w tej firmie? Było tu pisane, że są one gwarantowane, więc zawsze jakiś plus.

Pracodawca

@Joanna

Joanno, Dobrze się domyśliłaś- nikt nikogo do awansu nie przymusza:-) Wynagrodzenie rośnie wraz ze wzrostem kompetencji.

Piotr
Pracownik
 Pytanie
@ARCTIC PAPER KOSTRZYN S.A.

Rośnie pod warunkiem, że nie przekroczy ustalonego dla danego stanowiska limitu, czyż nie?

Rafał
Inne
@Piotr

Czyli jak się osiągnie limit to już więcej się nie podskoczy? A są jakieś premie żeby móc jednak podwyższyć wynagrodzenie? Bo to byłoby jakieś rozwiązanie dla osób które mają większe ambicje.

Piotr
Pracownik
@Rafał

Nie ma dodatkowych premii. Na spotkaniu informacyjnym z dyr. HR zostało jasno powiedziane. Arcic nie będzie przepłacać pracownikom. Płaci tyle ile inne zakłady w rejonie.

Piotr
Pracownik
 Pytanie
@Joanna

Po niby połaczeniu fabryk w grupe zaczeły się cyrki. Jeszcze takiego burdlu i chaosu nie było od 15 lat a najlepsze jest to że pdoobno jakiś szwedzi dyrektor HR jest naczelnym od tego bałaganu. Człowiek odklejony od realiów cały czas przepychanki w grupie po co tylu dyrektorów ? skoro jeden czlowiek mówi cos a reszta wykonuje. To co ludzie piszą mówia nic nie daje do myślenia betonom na górze. I nie chodzi o kase bo nie przeskoczycie Niemców.Chodzi o komfort pracy i traktowanie. Czlowieka aż trafia jak widzi że potrzeba na maszyne cześći i trzeba latac dwa tygodnie na zgode a jak sie czlowiek dowiedzial ze jakies systemy kupuja które i tak nie będa używane i lekka reka wywalaja miliony to ma dosc. Skoro kiedyś ta firma była wzroem a teraz wywołuje uśmiech i politowanie na twarzy to coś znaczy ale widać nikogo to nie interesuje.

Pracownik1
Pracownik
@Piotr

Odkąd jest Pani Dr nie masz co liczyć na równe traktowanie i komfort pracy- masz być robotem wielozadaniowym który wpasuje się w system i za każdym razem oczywiście będzie się rozwijać ale na końcu i tak pupilami są osoby które tylko przytakują i nie maja swojego zdania(No No) Pieniądze na potrzebne części które nie są aż tak wielkim kosztem dla firmy - Problem i godziny tłumaczeń to standard. Ale oczywiście jedyne co pozostaje to wyraz politowania na twarzy kiedy po raz kolejny napiszą ze tak nie jest.

Rafal
Pracownik
@Pracownik1

Właśnie że tak jest !!! mam to samo. Miliony ida w kosz na jakieś projekty któych nikt nie używa potem i do kosza. Najważniejsze żę konsultancji zarabiaja bo pełno ich wszędzie. Wszystko idzie na outsorcing niby taniej a koszty lecą góre jak inflacja. Zobaczymy jak pod koniec roku wszyscy będa mówić OSZCEDZAMY ZWALNIAMY ! My zarabiamy Szwedzi wydaja na potęgę .

Rafał
Inne
@Rafal

To zwykle na koniec roku są jakieś przestoje albo zwolnienia ludzi żeby oszczędzić? W zeszłym roku w grudniu była taka sytuacja?

Michal
Kandydat
@Piotr

W Business Innsider pisze dzisiaj (18.04) ze w Arctic Paper płaci się średnio 24 tys miesięcznie. Wiec naprawdę powinniście być zadowoleni a nie narzekać.

anonim
Pracownik

(usunięte przez administratora)

Pracodawca

PAWCIO, Prosimy o dzielenie się prawdziwymi informacjami. Zgodnie z Regulaminem Pracy wynagrodzenie za pracę płatne raz w miesiącu wypłaca się z dołu 07 dnia następnego miesiąca kalendarzowego. Nigdy nie zdarzyło się, żeby wynagrodzenie zostało wypłacone po terminie. Dodatkowo raz w tygodniu wypłacane są zaliczki dla pracowników, którzy nabyli prawo do świadczeń gwarantowanych w Zakładowym Układzie Zbiorowym Pracy, a nie chcą czekać na otrzymanie ich z wynagrodzeniem miesięcznym.

Demon
Kandydat
 Pytanie

Witam od 16 lat pracuje jako operator maszyn do cięcia papieru, chciał bym złożyć papiery do Arctic Paper na jakie zarobki można liczyć na początku w razie przyjęcia się jako operator ?????

Tom
Były pracownik
 Pytanie
@Demon

3200+dodatki. Tak wiem, że nie można dawać poniżej najniższej krajowej ale Arctic ładnie ominie przepisy i zabierze Ci od 4brygad na rzecz podstawy i wszystko się zgadza : D 16 lat doświadczenia? Tu będziesz miał plus. Dostaniesz informację, że będą mieli co do Ciebie duże plany i to tyle ; )

Pat
Pracownik
@Tom

Zawsze obietnice awansów podnoszenia wynagrodzenia a na końcu awans dostaje najgorsza osoba bez kwalifikacji a podniesienie wynagrodzenia to inflacyjne

Pracodawca

@Demon

Dziękujemy za pytanie. Zapraszamy do złożenia aplikacji mailowo - rekrutacja.kostrzyn@arcticpaper.com Przychodząc do firmy jesteś traktowany jak każdy Nowy Pracownik, natomiast biorąc pod uwagę Twoje doświadczenie możesz liczyć na szybszą ścieżkę awansu w ramach obecnie dostępnych stanowisk. Średniomiesięczne wynagrodzenie pracownika produkcyjnego wynosi około 6700 brutto wraz z dodatkami. Dodatki są gwarantowane przez Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy. Zapraszamy do kontaktu z nami :)

Pracodawca

@Tom

Prosimy o niewprowadzanie w błąd, dodatki są gwarantowane przez Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy.

Pracodawca

@Pat

Każdy pracownik jest traktowany na równi, pomagają nam w tym rozmowy rozwojowe przeprowadzane przez przełożonych. Mają one na celu awansowanie i docenienie osób o najwyższych kompetencjach.

Pat
Pracownik
@ARCTIC PAPER KOSTRZYN S.A.

Te rozmowy to jakaś kpina, nie wspominając już o tym ze równość pracowników to temat bardzo odległy kierownictwu i dyrekcji. Niestety jakiekolwiek rozmowy o tym również nie pomagają. Mówisz ze plują a oni mówią ze deszcz pada!

Zostaw merytoryczną opinię o ARCTIC PAPER KOSTRZYN S.A. - Kostrzyn nad Odrą

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej


Drogi Użytkowniku,

Pamiętaj, przed dodaniem opinii o Pracodawcy, koniecznie zapoznaj się z poniższą informacją:

NIE dodawaj opinii, która:

ikona dobre praktyki
łamie prawo polskie
ikona dobre praktyki
jest niezgodna z regulaminem serwisu GoWork.pl
ikona dobre praktyki
jest wulgarnym komentarzem
ikona dobre praktyki
jest niemerytoryczna

Każda merytoryczna opinia jest ważna, każda z nich może być zarówno pozytywna jak i negatywna, dlatego zachęcamy do tego by dzielić się swoimi przemyśleniami, które dotyczą Pracodawcy. Nie pisz jednak pod wpływem negatywnych emocji.

Zadbaj o kulturę pozytywnego feedbacku, nie pisz tylko negatywnych informacji o Pracodawcy, zwróć uwagę na stosowne aspekty i realia w swojej opinii. Wszystkie oceny są wartościowe. Wspólnie zadbajmy o sens merytorycznych opinii.

Dodaj pomocną opinię, którą sam chciałbyś przeczytać o swoim potencjalnym Pracodawcy. Podziel się swoimi przemyśleniami, a poniższe przykłady możesz potraktować jako podpowiedzi o czym Użytownicy lubią czytać odwiedzając profile firm.

ikona dobre praktyki
przebieg on-boardingu nowego pracownika
ikona dobre praktyki
proponowane przez Pracodawcę wartości wynagrodzenia
ikona dobre praktyki
codzienna praca, również w relacji z przełożonymi
ikona dobre praktyki
panująca atmosfera w pracy
#TwójGłosMaZnaczenie

Często zadawane pytania

 • Jak się pracuje w ARCTIC PAPER KOSTRZYN S.A.?

  Zobacz opinie na temat firmy ARCTIC PAPER KOSTRZYN S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 54.

 • Jakie są opinie pracowników o pracy w ARCTIC PAPER KOSTRZYN S.A.?

  Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 42, z czego 2 to opinie pozytywne, 30 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

 • Jak wygląda rekrutacja do firmy ARCTIC PAPER KOSTRZYN S.A.?

  Kandydaci do pracy w ARCTIC PAPER KOSTRZYN S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ARCTIC PAPER KOSTRZYN S.A.
Przejdź do nowych opinii