ARCTIC PAPER KOSTRZYN S.A.

Opinie o ARCTIC PAPER KOSTRZYN S.A.

Zyga

Mam pytanie do kolegów i pracodawcy dlaczego pracownicy muszą robić badania w Medicoverze w Kostrzynie. Ta przychodnia ma zła opinie w mieście warto popytać ludzi i sprawdzić opinie w internecie. Ludzie nie można tego zmienić na normalną np. W Dębnie 15 minut i po badaniach a tu to lekarze się czepiają juz nie jedna firma w mieście z tej przychodni zrezygnowała. Nie długo odtwarza 2 nowe zakłady i znowu ludzi będzie brakować. Może niech firma zrobi ankietę kto chce badania a kto nie w tym Medicoverze. Po

Zaciekawiony

Mam pytanie... Odnośnie siły wyższej i pięciu dodatkowych dni opieki,a pytanie brzmi: czy za skorzystanie stracimy premię obecności ową??? Moze ktoś coś wie? Pozdrawiam

Pracowniczek

Od razu, na początku chciałbym zaznaczyć, że nie jestem pracownikiem administracji czy też kadr lub w ogóle pracownikiem biurowym. Związany z Arctic Paper jestem niemal dwadzieścia lat, gdzie wykonuje swoje obowiązki na stanowisku stricte robotniczym. Tak sobie czytam opinie i zauważam, że co poniektórym zaczyna od dobrobytu odbijać. Rok w rok mamy podwyżki. Czasami większe innym razem nieco mniejsze, ale zawsze są. Nie wszędzie tak jest. Czy ktoś, idąc do pracy lub tylko myśląc o pracy, odczuwa ból brzucha ze stresu? Ja nie, a zjawisko owo  było mi to dawniej doskonale znane, gdy pracowałem gdzieś indziej. Ja wiem i rozumiem, że każdy z nas chciałby zarabiać 15 może nawet 40 tysięcy miesięcznie, ale aktualnie jest to niemożliwe. A zważając na warunki, jakie panują dookoła, to myślę, że nie zarabiamy źle. Oczywiście, nie chcę tylko pisać peanów na temat naszej firmy, bo jak wiadomo nie wszystko się może podobać. Nie mniej nie wylewajmy szamba publicznie, bo tak zwyczajnie nie wypada. Szanowni koledzy i koleżanki, pracujemy w naprawdę fajnym środowisku w dobrej firmie, gdzie nawet zwykły „robol” jest szanowany — tak mi się przynajmniej wydaje.

@Pracowniczek

A czy zamiast pisania o przypadkowych kwotach jako ilustracji tego rozpasania mogłabyś napisać ile tej rocznej podwyżki u Was ostatnio wpadło?Bo ktoś tutaj pisał np. że awans wiąże się z podwyżka rzędu 300 zł. Więc ciekawa jestem, o ile więcej zarabiacie i czy pokrywa to 18proc. stopę inflacji?

Zatroskany obywatel
@Maria

"Podstawowej" podwyżki było coś koło 700 plus tzw. ciasteczka " czyli ten nowy system, który został wprowadzony w APK. Co z tego że skoro po zakładzie krążą plotki ( powtarzam plotki), że przez brak pracy wypłaty mają być obniżone do 60-70%.

@Zatroskany obywatel

Zatroskany obywatelu nie napisałeś, że skonczył się dodatek energetyczny 500 złotych, a więc realna podwyzka to 200 złotych brutto. Dodatkowo nie ma premii, b o nie ma wystarczającej sprzedaży. Takich wspaniałych mamy menedżerów w zakładzie.

Jan

A z jakiego powodu ten dodatek energetyczny został zabrany i czy każdy pracownik, go dostawał czy tylko osoby na jakimś konkretnym stanowisku? Skoro spadła sprzedaż z tego, co piszesz, to pracownicy mają bać się o swoje stanowiska, czy raczej nie zdarzało się, aby firma dawała wypowiedzenia? Ja tak analizuję, bo szukam pracy akurat, więc dobrze by było czegoś się dowiedzieć.

@Jan

Dodatek energetyczny był okresowy dla każdego. W firmie nie ma zwolnień grupowych

Radek

W wyniku obijania się sprzedawców w firmie będą a zwolnienia grupowe lub przetrzebienie stanowisk , aktualnie chodzą panowie obserwują co i jak i notują kto jest najmniej efektywny. I na bruk. Potwierdzone zobaczymy co na to związku

@Radek

Radku, Proszę nie wprowadzaj nikogo w błąd. Nie ma planowanych żadnych zwolnień w APK, było to wyraźnie powiedziane przez Prezesa podczas spotkań komunikacyjnych. Działania które są podejmowane przy udziale konsultantów mają na celu znalezienie możliwości podniesienia efektywności czy to w zakresie pracy maszyn, organizacji pracy czy technologii procesu.

@Pracowniczek

Dziękujemy za miłą opinie :) Cieszymy się, że doceniasz i zauważasz nasze starania. Zapraszamy do udziału w wydarzeniach organizowanych z okazji 30-lecia.

Jaki jest wkład kierownictwa ARCTIC PAPER KOSTRZYN S.A. w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

Dwie godziny

Czy jest wolne miejsce

Realista

Ludzie dostają w tej firmie najwyższe w Polsce wynagrodzenia (wg raportu Business Insider) i jeszcze narzekają. W sumie to i 14tysi na rękę to mało jak się lubi zaszaleć. Chyba firma musi jeszcze dorzucić im po nowy mercu, to może będą zadowoleni.

Bla bla
@Realista

Czasami tak się trafi, jak dostaniemy bonusy i jak natrzepiemy 100h nadgodzin

AA

Kwestia jest jedną! Kasa która daje konkurencja zamyka otwory paszczowe ich pracownikom i zatrzymuje ich na miejscu bądź przyciąga nowych... (usunięte przez administratora) Bo podstawa na poziomie Lidla itp trochę słabo bo reszta to dodatki... (usunięte przez administratora) Te maszyny to nie otwieracz do konserw który ogarnie każdy po chwili... Nierówności płacowe na tych samych stanowiska i przymuszanie do awansu bez profitów bądź 300zl brutto brawo... Taka ciekawostka dlaczego nikt nie mówi o zarobkach w Szwecji za tą samą pracę na takich samych stanowiskach chociaż związki zawodowe co jakiś czas tam jeżdżą na spotkania(usunięte przez administratora)

Aga
@AA

Masz rację. Zostaną pracownicy 45+,pracownicy którzy znają się na robocie. Dla dzisiejszego kierownictwa, nie wspominając o dyrekcji tacy pracownicy są niezauważalni.

@AA

Pani/Panie AA prosimy o wypowiadanie się kulturalnym językiem i nie używanie danych osobowych naszych pracowników.

Joanna
@AA

A w jaki sposób przymuszają do awansu? Wydaje mi się, że pracownik powinien móc odmówić bez problemu :/ Z tą podstawą to mówisz, że konkurencja daje lepszą, ale może właśnie te dodatki nadrabiają trochę w tej firmie? Było tu pisane, że są one gwarantowane, więc zawsze jakiś plus.

@Joanna

Joanno, Dobrze się domyśliłaś- nikt nikogo do awansu nie przymusza:-) Wynagrodzenie rośnie wraz ze wzrostem kompetencji.

@ARCTIC PAPER KOSTRZYN S.A.

Rośnie pod warunkiem, że nie przekroczy ustalonego dla danego stanowiska limitu, czyż nie?

Rafał
@Piotr

Czyli jak się osiągnie limit to już więcej się nie podskoczy? A są jakieś premie żeby móc jednak podwyższyć wynagrodzenie? Bo to byłoby jakieś rozwiązanie dla osób które mają większe ambicje.

@Rafał

Nie ma dodatkowych premii. Na spotkaniu informacyjnym z dyr. HR zostało jasno powiedziane. Arcic nie będzie przepłacać pracownikom. Płaci tyle ile inne zakłady w rejonie.

@Joanna

Po niby połaczeniu fabryk w grupe zaczeły się cyrki. Jeszcze takiego burdlu i chaosu nie było od 15 lat a najlepsze jest to że pdoobno jakiś szwedzi dyrektor HR jest naczelnym od tego bałaganu. Człowiek odklejony od realiów cały czas przepychanki w grupie po co tylu dyrektorów ? skoro jeden czlowiek mówi cos a reszta wykonuje. To co ludzie piszą mówia nic nie daje do myślenia betonom na górze. I nie chodzi o kase bo nie przeskoczycie Niemców.Chodzi o komfort pracy i traktowanie. Czlowieka aż trafia jak widzi że potrzeba na maszyne cześći i trzeba latac dwa tygodnie na zgode a jak sie czlowiek dowiedzial ze jakies systemy kupuja które i tak nie będa używane i lekka reka wywalaja miliony to ma dosc. Skoro kiedyś ta firma była wzroem a teraz wywołuje uśmiech i politowanie na twarzy to coś znaczy ale widać nikogo to nie interesuje.

Pracownik1
@Piotr

Odkąd jest Pani Dr nie masz co liczyć na równe traktowanie i komfort pracy- masz być robotem wielozadaniowym który wpasuje się w system i za każdym razem oczywiście będzie się rozwijać ale na końcu i tak pupilami są osoby które tylko przytakują i nie maja swojego zdania(No No) Pieniądze na potrzebne części które nie są aż tak wielkim kosztem dla firmy - Problem i godziny tłumaczeń to standard. Ale oczywiście jedyne co pozostaje to wyraz politowania na twarzy kiedy po raz kolejny napiszą ze tak nie jest.

Rafal
@Pracownik1

Właśnie że tak jest !!! mam to samo. Miliony ida w kosz na jakieś projekty któych nikt nie używa potem i do kosza. Najważniejsze żę konsultancji zarabiaja bo pełno ich wszędzie. Wszystko idzie na outsorcing niby taniej a koszty lecą góre jak inflacja. Zobaczymy jak pod koniec roku wszyscy będa mówić OSZCEDZAMY ZWALNIAMY ! My zarabiamy Szwedzi wydaja na potęgę .

Rafał
@Rafal

To zwykle na koniec roku są jakieś przestoje albo zwolnienia ludzi żeby oszczędzić? W zeszłym roku w grudniu była taka sytuacja?

Michal
@Piotr

W Business Innsider pisze dzisiaj (18.04) ze w Arctic Paper płaci się średnio 24 tys miesięcznie. Wiec naprawdę powinniście być zadowoleni a nie narzekać.

PAWCIO, Prosimy o dzielenie się prawdziwymi informacjami. Zgodnie z Regulaminem Pracy wynagrodzenie za pracę płatne raz w miesiącu wypłaca się z dołu 07 dnia następnego miesiąca kalendarzowego. Nigdy nie zdarzyło się, żeby wynagrodzenie zostało wypłacone po terminie. Dodatkowo raz w tygodniu wypłacane są zaliczki dla pracowników, którzy nabyli prawo do świadczeń gwarantowanych w Zakładowym Układzie Zbiorowym Pracy, a nie chcą czekać na otrzymanie ich z wynagrodzeniem miesięcznym.

Demon

Witam od 16 lat pracuje jako operator maszyn do cięcia papieru, chciał bym złożyć papiery do Arctic Paper na jakie zarobki można liczyć na początku w razie przyjęcia się jako operator ?????

Tom
@Demon

3200+dodatki. Tak wiem, że nie można dawać poniżej najniższej krajowej ale Arctic ładnie ominie przepisy i zabierze Ci od 4brygad na rzecz podstawy i wszystko się zgadza : D 16 lat doświadczenia? Tu będziesz miał plus. Dostaniesz informację, że będą mieli co do Ciebie duże plany i to tyle ; )

Pat
@Tom

Zawsze obietnice awansów podnoszenia wynagrodzenia a na końcu awans dostaje najgorsza osoba bez kwalifikacji a podniesienie wynagrodzenia to inflacyjne

@Demon

Dziękujemy za pytanie. Zapraszamy do złożenia aplikacji mailowo - rekrutacja.kostrzyn@arcticpaper.com Przychodząc do firmy jesteś traktowany jak każdy Nowy Pracownik, natomiast biorąc pod uwagę Twoje doświadczenie możesz liczyć na szybszą ścieżkę awansu w ramach obecnie dostępnych stanowisk. Średniomiesięczne wynagrodzenie pracownika produkcyjnego wynosi około 6700 brutto wraz z dodatkami. Dodatki są gwarantowane przez Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy. Zapraszamy do kontaktu z nami :)

@Tom

Prosimy o niewprowadzanie w błąd, dodatki są gwarantowane przez Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy.

@Pat

Każdy pracownik jest traktowany na równi, pomagają nam w tym rozmowy rozwojowe przeprowadzane przez przełożonych. Mają one na celu awansowanie i docenienie osób o najwyższych kompetencjach.

Pat
@ARCTIC PAPER KOSTRZYN S.A.

Te rozmowy to jakaś kpina, nie wspominając już o tym ze równość pracowników to temat bardzo odległy kierownictwu i dyrekcji. Niestety jakiekolwiek rozmowy o tym również nie pomagają. Mówisz ze plują a oni mówią ze deszcz pada!

Maria

Mnie nie trzeba dwa razy powtarzać. Napisaliście, że zarobki u Was jeśli chodzi o podstawę, to tyle, co w...(tu padały nazwy dyskontów). Sprawdziłam podawaną z nazwy sieć. Na starcie pracownik ma tam 4200 do 5150 brutto, po roku pracy 4400-5350 brutto. Proszę potwierdzić, czy kwoty się zgadzają z Waszymi?

Aga

Pracuję jeszcze w tym zakładzie ale to ostatki. Zarobki to naprawdę nędza na tak reklamowany się zakład.

Irenka

Płaca w tym zakładzie to 50% podstawa (podobne zarobki w Netto,Biedronce),a drugie 50% to dodatki które dzisiaj są, jutro ich nie będzie. To jest taktyka jak poniżyć pracownika.

@Irenka

W 100% się zgadzam, a myślą że ludzie o tym nie wiedzą. Dzisiaj firma ma się świetnie, jutro przyjdzie mały kryzys i to pracownik odczuje najbardziej.

@Irenka

Ta podstawa od nowego roku będxie mniejsza w Arcticu niż w Biedronce, bo ta wprowadza podwyżki

@Ewa

Porównywalne firmy do Arctica jak ICT czy SamDong już wprowadziły poważne podwyżki, nawet 2tys/msc. Czekamy na ruch Arctica. Musi się coś konkretnego wydarzyć w innym przypadku ludzi nie utrzymają, nie ma szans.

@Jaca

2 tys? to realne, żeby tutaj mogli tyle dać? pytam pod względem budżetowym czy faktyczne firma ma na tyle finansowców. Wcześniejsze podwyżki jak w ostateczności wychodziły? Są równe czy proporcjonalne do stanowiska / wyników?

Tak sobie czytam te opinie o tym zakładzie i poprostu nie wierzę w to co tu ludzie piszą Jestem pracownikiem Arctic Paper i zanim się przyjęłam tutaj do pracy to dużo osób tez mi mówiło że to nie jest za fajny zakład pracy że źle traktują pracownika itp. Jakoś kolejny rok pracy mi tu mija i nie narzekam Ludzie są naprawdę bardzo fajni, mili zawsze wytłumaczą wszystko jeżeli się czegoś nie wie Wiadomo że na każdej zmianie trafi się ktoś niefajny ale to jest tak wszędzie Po prostu wystarczy iść do przełożonego i powiedzieć co leży na sercu i nie ma tak że sobie oleją sprawę na pewno coś zawsze z tym problemem zrobią A co do płacy to niech ludzie już tak nie narzekają bo naprawdę ja jako kobieta to nie mam co narzekać na zarobki Najlepiej to po prostu przyjąć się do pracy i samemu się przekonać jak tutaj jest Serdecznie pozdrawiam

Dziękujemy za podzielenie się dobrą opinią :)

MArek

To już Arctic zatrudnia troli do wychwalania ?

Takich pracowników potrzebuje Arctic. Zadowolonych z płacy, która ani drgnie przy 19% inflacji

Jaca

Ładnie jakas Pani z kadr napisała. Zero błędów i złożone zdania, nawet (usunięte przez administratora) na taką propagandę się nie złapie. Dziękuję.

Jesteś zapewne pracownikiem z krótkim stażem pracy to dlatego wypowiadasz się pozytywnie.Zaklad w tej chwili próbuję dbać o nowych pracowników nie dbając o starszych, doświadczonych pracowników dlatego jest takie duże niezadowolenie że strony pracowników z dużym stażem pracy. Zakład obecnie to straszna bieda. Kierownictwo mizerne,dyrekcja poziom średni. Nigdy nie polecę tego zakładu.

@Jaca

Pan to chyba nie czytał ze zrozumieniem Tam jest napisane że pracuje na zmiany No ale cóż nie każdy jest taki inteligentny A ludzie to ile by nie dostali to i tak ciągle im za mało

Jaca

A Pani nie jest na tyle inteligentna aby zrozumieć moją insynuacje. Oczywiście każdy może mieć swoje zdanie. Jednemu pasuje robota za najniższą krajową i wegetacja, a drugiemu nie. Tyle w temacie, dziękuję.

Paulina
@Ewa

od jak dawna Ewo nie było w firmie podwyzek ? czy po nowym roku naprawde nic sie nie szykuje do zmiany, nic a nic?

@Paulina

Może będzie, a może nie będzie. Firma wprowadza teraz jakiś pokraczny system wynagrodzeń, aby nie płacić więcej niż inni w okolicy

Pracujecie po 16 godzin dziennie to znaczy że godzicie się na takie Arctic dzisiaj to (usunięte przez administratora). Zarobicie zapewne,ale dla nas to nie wszystko . Szukajcie pracy na 1 zmianę bez nadgodzin, naprawdę warto.

Adaś

Pracujemy po 16 godzin dziennie,przez cały miesiąc.Robimy po 80-100 nadgodzin miesięcznie, żadnego życia rodzinnego,tylko kierat. Pracowników nowych jak na lekarstwo,starsi pracownicy co ciągną ten zakład bardzo niezadowoleni.Kierownictwo nie pomaga a nawet zniechęca i utrudnia. Nie wiem czy ten zakład tak długo pociągnie, konkurencja duża zwłaszcza blisko granicy .

Anka

(usunięte przez administratora) Firma chwali się że jest taka mega. (usunięte przez administratora) TAk tu było 20 lat temu i znowu to samo.

Mirek
@Anka

Dlaczego nie pozwolono wypowiedzieć się pracownikowi??? Ukrywa się negatywne wypowiedzi!

@Mirek

Cześć Wszelkie wypowiedzi które nie zostały opublikowane na forum były niezgodne z regulaminem portalu GoWork.pl i zostały usunięte przez administratora. Dodatkowo chcemy poinformować, że jesteśmy w trakcie odbywania spotkań z pracownikami dotyczących systemu wynagrodzeń - płaca składa się z podstawy + atrakcyjnych dodatków. Na spotkaniach omawiamy również zagadnienia związane z niepożądanymi zrachowaniami czy dyskryminacją. Spotkania mają na celu przedstawienie pracownikom wszystkich udogodnień które zapewniamy :) Zależy nam na zadowoleniu Naszych Ludzi oraz podejściu fair play.

@Mirek

@Mirek Wszystkie negatywne opinie na temat firmy nie będą zgodne z regulaminem ???????? trzeba naginać rzeczywistość, wtedy twój głos zostanie usłyszany.

Katarzyna
@Anka

Ale co to samo, o czym Ty mówisz? W myślach nie czytam Tobie, a nie precyzujesz, o co takiego chodzi nawet…

Edziu
@ARCTIC PAPER KOSTRZYN S.A.

Zachęta dla nowych pracowników,a co z doświadczonymi pracownikami z wieloletnim stażem pracy? Nic! I to jest taktyka zakładu. Zachęcam to szukania sobie lepszego zakładu pracy, który dba przede wszystkim o doświadczonych pracowników a nie z desperacji o nowych pracowników. Młodzi przychodzą i szybko z tąd odchodzą.

Ela
@ARCTIC PAPER KOSTRZYN S.A.

Drogi Pracodawco, ten nowy system wynagrodzen preferuje młodych, niedoświadczonych pracowników, bo tylko tacy przyjdą pracować za średnią płacę w regionie. Ci, którzy coś potrafią nie przyjdą do Arctica, bo i po co zmieniać pracę bez dostawania większych zarobków. A co z doświadczonymi pracownikami Arctica? Po co mają się starać (rozwijać) skoro pracodawca nie ma im do zaproponowania większej niż przeciętna płacy?

Wkurzony
@ARCTIC PAPER KOSTRZYN S.A.

Na spotkaniu zostało jasno powiedziane, że firma nie będzie przepłacać. To my jako pracownicy nie będziemy się przemęczać.

Kowal

Dawniej Arctic firma, do której każdy chciał się dostać, teraz firma do której ludzi trzeba szukać. Byle gdzie i byle jakich, aby stan się zgadzał. Teraz dostosowali się do reszty co sprawia, że firma staje się jak cała reszta. Niestety to nie idzie ku lepszemu. (Szkoda, że góra i tak tego nie ogarnie bo liczą się tylko cyferki). Jeszcze chwila i to się zakończy. Doświadczeni pracownicy odchodzą, młodzi nie mają ochoty pracować na takich warunkach.

Kiedyś kadry zwracały uwagę na wykształcenie i znajomość przynajmniej podstaw języków obcych, dzisiaj wystarczy mieć dwie stopy i dwie ręce . Niekoniecznie umieć rozmawiać po Polsku . Żenada ! Zakład który chwali się gdzie się da.

Czy firma oferuje możliwość pracy zdalnej lub przynajmniej hybrydowej na stanowisku biurowym?

Oleg

Ludzie jaki Arctic czy ICT? Przyszłość to Niemcy.

Ireneusz

Pracujesz, starasz się i nikt tego nie dostrzega.Ponad kilkanaście lat. Przychodzi nowy pracownik, chuchasz, dmuchasz,glaskasz żeby tylko się nie zwolnił,a on i tak po kilku tygodniach się zwalnia. Zakład obecnie to stracił zauchwanie szczególnie pracowników z dłuższym stażem pracy.

Zostaw merytoryczną opinię o ARCTIC PAPER KOSTRZYN S.A. - Kostrzyn nad Odrą

• Jak się pracuje w ARCTIC PAPER KOSTRZYN S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy ARCTIC PAPER KOSTRZYN S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 58.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ARCTIC PAPER KOSTRZYN S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 45, z czego 2 to opinie pozytywne, 33 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ARCTIC PAPER KOSTRZYN S.A.?

Kandydaci do pracy w ARCTIC PAPER KOSTRZYN S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ARCTIC PAPER KOSTRZYN S.A.