ARCTIC PAPER KOSTRZYN S.A.

1.7 Dodaj merytoryczną opinię
baner wywiady

Aktualności

Pracodawca

 Aktualność

Gorące lato mamy już za sobą i czekamy na przyjście złotej polskiej jesieni. 

Chociaż każdy z nas wie co to znaczy- rozpoczęcie roku szkolnego , koniec wakacyjnego wypoczynku i tylko 4 miesiące do Świąt Bożego Narodzenia ?

Wrzesień to początek szkoły, nowe obowiązki, a przede wszystkim powrót do nauki , książek, zeszytów, egzaminów i testów. I chociaż nie każdemu z nas uśmiech pojawia się na twarzy na słowo EGZAMIN, to każdy z nas wie , że nieodzownym elementem naszej edukacji był jest i będzie PAPIER.Dlatego Arctic Paper Kostrzyn S.A. rozpoczyna wrzesień corocznym wydarzeniem edukacyjno-poznawczym jakim jest DZIEŃ OTWARTY. W tym roku zapraszamy wszystkich w drugi weekend września tj. 9.09.20023 w sobotę w godzinach 9:00-14:00 na wspólne zwiedzanie jednej z największych fabryk produkujących papier.

W tym dniu kostrzyńska papiernia otwarta jest dla każdego. Zapraszamy rodziców z małymi bystrzakami, którzy zaczynają swoją przygodę ze szkołą aby nie tylko zobaczyli jak wyglądają maszyny papiernicze, ale jak powstaje i z czego składa się kartka papieru, która nie raz fruwała jak samolot podczas radosnych zabaw z rodzicami.

Dla młodzieży i nastolatków to niepowtarzalna okazja aby chociaż na chwilę zapomnieć o wszechobecnych social mediach i przenieść się do świata papieru a także poznać jakie są mechanizmy działania współczesnego przedsiębiorstwa a także jak wygląda współpraca biznesu z lokalną społecznością.


DZIEŃ OTWARTY ARCTIC PAPER KOSTRZYN S.A. to nie tylko informacje o papierze, to także duża dawka wiedzy o ekologii w produkcji, bezpieczeństwie pracy a także informacji o naszej firmie dla przyszłych kandydatów do pracy. To możliwość zapoznania się ze środowiskiem pracy, jej specyfiką jeszcze zanim złożą Państwo swoje CV. Podczas tego spotkania przyszli kandydaci będą mieli możliwość poznania nie tylko firmy ale i ludzi którzy ją tworzą i pracują na jej sukces. Dzięki takim wydarzeniom przekonają się Państwo iż warto dołączyć do grona pracowników Arctic Paper Kostrzyn S.A.


DZIEŃ OTWARTY ARCTIC PAPER KOSTRZYN S.A to nasz wypracowany model komunikacji ze społecznością lokalną, której częścią jesteśmy od wielu lat. To Dzień skierowany również to osób współpracujących z nami na gruncie biznesowym aby pokazać , jak funkcjonujemy jako całość i jak ich usługi są wpisane w działalność kostrzyńskiej papierni.


Czekamy na Was w punkcie organizacyjnym przed wejściem do Arctic Paper Kostrzyn S.A. ul. Fabryczna 1. Prosimy o zabranie wygodnych butów, dobrego humoru i mnóstwa nurtujących Was pytań na które odpowiedzą nasi Przewodnicy, którzy wprowadzą wszystkich w ten niepowtarzalny i ciekawy świat produkcji papieru.Do zobaczenia we wrześniu!


Pracodawca

 Aktualność

Dlaczego warto dołączyć do grona pracowników Arctic Paper Kostrzyn S.A.? :)
Bo dla nas liczy się zgrany , współpracujący ze sobą zespół ludzi. Aby to osiągnąć i pokazać jak ważna jest współpraca nie tylko na gruncie zawodowym organizujemy dla naszych pracowników rożnego rodzaju wydarzenia integracyjne.

Z okazji 30-lecia kostrzyńskiej fabryki a także 30 akcji sprzątania świata , która organizowana jest przez Fundację „Nasza Ziemia” zapraszamy wszystkich naszych pracowników z rodzinami abyśmy zrobili wspólnie coś dobrego dla naszej okolicy i posprzątali może nie cały świat ale miejsce dobrze nam znane i często przez nas odwiedzane. 22 lipca spotkamy się na terenie pola Woodstockowego, które jest miejscem spacerów oraz wypoczynku mieszkańców Kostrzyna nad Odrą.

Arctic Paper Kostrzyn S.A. to przedsiębiorstwo, które w swojej działalności kładzie szczególny nacisk na działania prośrodowiskowe. Stale dążymy do tego aby w jak największym stopniu zminimalizować nasze oddziaływanie na środowisko naturalne. Działamy nie tylko wewnątrz naszej organizacji ale również na zewnątrz. 
Propagujemy ekologiczny i zdrowy styl życia i do tego również zachęcamy naszych pracowników.


Pracodawca

 Aktualność

Czerwiec – czas zbliżających się wakacji, odpoczynku i długo wyczekiwanego lata.

Zanim wszyscy wyruszymy na wakacyjne wojaże chcielibyśmy zaprosić wszystkich naszych pracowników wraz z rodzinami na  Jubileuszowy Piknik Rodzinny z okazji 30-lecia Arctic Paper Kostrzyn S.A. który odbędzie się 17 czerwca na terenie stadionu MOSiR-u w Kostrzynie nad Odrą.

Piknik rodzinny to niepowtarzalna okazja do spędzenia wspólnego czasu ze swoimi najbliższymi a także do spotkania się naszych pracowników w mniej oficjalnych sytuacjach. Jako, że Arctic Paper Kostrzyn S.A. to firma, która duży nacisk kieruje na bezpieczeństwo zarówno w pracy, jak i poza nią w programie wydarzenia m.in. spotkanie z przedstawicielami Straży Pożarnej, którzy udzielą praktycznych wskazówek jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia pożarem. Nasi najmłodsi uczestnicy będą mieli możliwość uczestnictwa w warsztatach czepiania papieru, które zorganizowane będą przy współpracy z Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju. A o florze i faunie w okolicznych lasach opowiedzą pracownicy Parku Narodowego „Ujscie Warty”, którzy przygotowali również wiele interesujących zajęć praktycznych.

Oprócz licznych atrakcji, poczęstunku zamówiliśmy dla Państwa wyśmienitą pogodę i dużo pozytywnych emocji.


Zapraszamy do wspólnej zabawy! :)

Pracodawca

 Aktualność

ARCTIC PAPER KOSTRZYN S.A. - 30 LAT OD PRYWATYZACJI KOSTRZYŃSKIEJ FABRYKI

Kostrzyńska papiernia działa nieprzerwanie od 60 lat pomimo wielu zmian, przekształceń, a także niekorzystnych uwarunkowań gospodarczych, które rozpoczęły się po 1989 roku.

Do prywatyzacji papierni doszło w roku 1993. Był to czas chaosu, strajków, wszechobecnego niezadowolenia, co wpływało na polską codzienność. Do tego bezrobocie, które sięgnęło trzech milionów obywateli (około 15 proc.), a także inflacja na poziomie 35% na koniec grudnia 1993 roku.

Mimo tak olbrzymiej niepewności ekonomicznej i nieprzewidywalności rynku właścicielem kostrzyńskiej papierni została szwedzka firma TREBRUK AB. W rozwój fabryki zainwestowano na przestrzeni lat ponad 500 mln złotych. Zamknięto m.in przestarzałą i uciążliwą dla środowiska celulozownię, a 6 lat później uruchomiono jedną z najnowocześniejszych w całym regionie biologiczną oczyszczalnię ścieków. Zainwestowano w stworzenie i uruchomienie nowoczesnej elektrociepłowni gazowej, która zasilana jest ze złóż lokalnych, a także wybudowano nowoczesne centrum dystrybucyjno-logistyczne o powierzchni 16 tyś. m[sup]2[/sup]. Przez te wszystkie lata Arctic Paper Kostrzyn S.A. nie zwalniał tempa. Inwestycje w rozwój nowych technologii, poprawę jakości produkowanego papieru, a także działalność zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju doprowadziły
do stworzenia silnego, stabilnego przedsiębiorstwa.

30 lat później możemy śmiało stwierdzić, że osiągnęliśmy sukces jako przedsiębiorstwo i ten sukces chcemy świętować wspólnie z naszymi pracownikami. To dzięki ich zaangażowaniu oraz wkładzie
w rozwój firmy osiągamy zamierzone cele. Z tej okazji rok 2023 jest rokiem ARCTIC PAPER KOSTRZYN S.A. I JEJ PRACOWNIKÓW. Przygotowaliśmy specjalny jubileuszowy harmonogram, który rozpocznie się już 17 czerwca Jubileuszowym Piknikiem Rodzinnym dedykowanym dla naszych pracowników. Po wakacjach zapraszamy pracowników z osobą towarzyszącą na Uroczystą Galę obchodów 30-lecia APK, która odbędzie się w dniach 15-16 września. Jubileuszowa Gala APK daje możliwość podziękowania wszystkim za te wspólne 30 lat. A jest za co dziękować. W roku ubiegłym zdobyliśmy tytuł Lubuskiego Lidera Biznesu w kategorii duże przedsiębiorstwa, a także tytuł Lubuski Lider Innowacji w tej samej kategorii z innowacyjnym produktem Amber Terra, który wytwarzany jest w nowoczesnej technologii, co wpływa na zredukowanie ilości energii cieplnej używanej w procesie suszenia wstęgi papieru, skutkując niższą emisją CO2. Arctic Paper Kostrzyn S.A. otrzymał także zloty medal w ocenie praktyk
i sposobu postępowania dostawców w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu. Ocena została przeprowadzona przez platformę technologiczną EcoVadis. Ten rok przyniósł nam również wyróżnienie i certyfikat „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. Nagroda wręczana będzie podczas oficjalnej uroczystości w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.


Jubileusz Arctic Paper Kostrzyn S.A, to możliwość do zaprezentowania się jako rzetelna i zorientowana na rozwój pracowników firma. Jesteśmy filarem lokalnej społeczności, zaangażowanym w życie społeczne i kulturalne, ponieważ pracownicy firmy to nie tylko mieszkańcy Kostrzyna nad Odrą, ale
i okolicznych miejscowości, a nawet Dębna, Myśliborza, Słubic czy Gorzowa Wlkp. Dbamy, pomagamy, kształcimy. Wspieramy instytucje kulturalne, sportowe, a także angażujemy się w działalność ekologiczną. Wobec powyższego w tym roku, wraz Jubileuszem, rozpoczynamy Rodzinne Sadzenie Drzew, które na stałe wpiszemy w harmonogram wydarzeń APK. Jesteśmy przedsiębiorstwem nowoczesnym, ale bazującym na wieloletniej tradycji. Dlatego we wrześniu zapraszamy wszystkich naJubileuszowe Drzwi Otwarte fabryki. Będą one okazją do poznania zakładu od strony produkcyjnej, uzyskania odpowiedzi na pytania dotyczące produkcji papieru, a także poznania potencjalnego miejsca pracy. 30 lat za nami i kolejne lata wytężonej pracy przed nami, ponieważ oprócz produkcji papieru będziemy rozwijać produkcję opakowań.Szukasz rzetelnego pracodawcy? Dołącz do nas! Zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi ogłoszeniami rekrutacyjnymi.Pracodawca

 Aktualność

Szanowni Państwo,

 

Przypominam , iż zapisy na tegoroczne Mikołajki przyjmowane są do dnia 25.11. br.

 

Mikołajkowy spektakl odbędzie się w dniu 04.12 (niedziela) o godz. 16:00 w Gorzowskim Teatrze im. Juliusza Osterwy. W tym roku zapraszamy na  przedstawienie na motywach baśni Jeanne-Marie Leprince de Beaumont „ Piękna i Bestia”

  

Koszt uczestnictwa:  15 zł od osoby dorosłej,  dziecko bezpłatnie.

 Zapisy w Dziale Administracji u p. Joanny Łukiańczyk nr tel 95 7210504 lub w Biurze Zarządu u p. Anny Kaczmarek nr tel 95 7210550

Przy zapisach proszę zaznaczyć czy będą Państwo korzystali z transportu autokarem, czy dojadą Państwo we własnym zakresie. W przypadku transportu zapewnionego przez APK , proszę o przygotowanie numerów pesel uczestników, które niezbędne są do wykupienia ubezpieczenia.

 

 O szczegółach wyjazdu (autokar, godziny odjazdu) zostaną Państwo poinformowani przez Dział Administracyjny pod koniec listopada.

 


Serdecznie zapraszam do zapisów!


Pracodawca

 Aktualność

Pracodawca

 Aktualność

Pracodawca

 Aktualność

Szanowni Państwo,

Arctic Paper Kostrzyn S.A. to firma która w swojej działalności realizuje założenia zrównoważonego rozwoju i działa etycznie nie tylko jako partner biznesowy ale przede wszystkim jako ceniony pracodawca.

Dążymy do tego aby  dla naszego pracownika praca nie była tylko koniecznością i obowiązkiem, ale przede wszystkim możliwością samorealizacji a także osiągania satysfakcji zawodowej.

Jesteśmy tu dla Was. Chcemy poznać Wasze zdanie, sugestie, opinie. Jesteśmy otwarci na zmiany i dialog z pracownikiem.

Liczymy , że Państwa opinie będą rzetelnym źródłem informacji dla potencjalnych kandydatów.

Jednocześnie pragniemy poinformować, iż komentarze zawierające treści niezgodne z prawem oraz naruszające regulamin serwisu będą archiwizowane przez Administratora.ARCTIC PAPER KOSTRZYN S.A.