ARCTIC PAPER KOSTRZYN S.A.

Opinie o ARCTIC PAPER KOSTRZYN S.A.

Co wchodzi w skład pełnego wynagrodzenia w firmie ARCTIC PAPER KOSTRZYN S.A. na stanowisku Automatyk? 26 listopada pojawiły się ich ogłoszenia na Pracuj.pl.

Wkurzony

Skoro przez 5 miesięcy nie znaleźli chętnych na to stanowisko to znaczy proponowane warunki są poniżej progu akceptacji. Szkoda czasu na tą firmę. Szkoda czsu na firmę. w której proponowane zarobki są poniżej oferowanych chętnym do pracy w supermarkecie. To nie jest żart.

@Wkurzony

Dosłownie ani jednego chętnego nie było? Nikt nawet cv nie wysłał? A to ile zarobków dokładnie na automatyka oferowali?

Wkurzony
@Maria

Nie mam dostepu do takich danych. Wiem natomiast, ze sa braki kadrowe na dzialach produkcyjnych papierni. Im szybciej ktos przychodzi tym szybciej odchodzi

@Wkurzony

dziękujemy za opinie, stanowisko Automatyka jest już obsadzone :) ogłoszenie nadal jest widoczne ponieważ w najbliższym czasie będziemy zwiększać nasza produkcję więc przygotowujemy się na tą sytuację. Większość rekrutacji które prowadzimy spowodowane są przejściem na emeryturę lub przeprowadzką do innego miasta. Prosimy Cię o niewypowiadanie się w kwestiach w których nie masz rzetelnych informacji, ponieważ takie działania wprowadzają w błąd i przedstawiają nieprawdziwy obraz. Jeśli chciałbyś porozmawiać i zaczerpnąć wiedzy u źródła zapraszamy do bezpośrednio do nas :)

Dziękuje za pytanie, chętnie na nie odpowiemy : Każdy pracownik otrzymuje miesięczną płacę zasadniczą wynikającą z umowy o pracę oraz dodatki wynikające z Układu Zbiorowego: - premię obecnościową miesięczna i roczną - bonus wynikowy - dodatek za dojazdy - dodatki wynikające z pracy w systemie czterobrygadowym, dwuzmianowym i inne - dodatek za niepalenie w miejscu pracy, dla osób które zdeklarują, iż powstrzymają się od palenia w miejscu pracy - po roku pracy, pracownicy, którzy korzystają z 2 tygodniowego urlopu otrzymują premię urlopową w wysokości 4875z Benefity pozapłacowe: - APK pokrywa koszty ubezpieczenia grupowego oraz pełnego pakietu prywatnej opieki medycznej wraz z rehabilitacją i zabiegami chirurgii jednego dni. Jako jedyni w województwie pracownicy maja zapewniony bezpłatny pakiet stomatologiczny. Praca, to również zapewnienie możliwości rozwoju zarówno poprzez finansowanie studiów jak i poprzez udział w różnego rodzaju szkoleniach. Poza pracą firma od lat organizuje spotkania międzywydziałowe, zawody wędkarskie, bale noworoczne czy imprezy mikołajkowe dla dzieci pracowników. Aktywni pracownicy mogą korzystać z karnetów Multisport czy z lokalnego centrum fitnessu.

Arki
@ARCTIC PAPER KOSTRZYN S.A.

Fałszywe informacje,pensja urlopowa podana kwota brutto,czyli na konto to nędza. Brakuje pracowników, zakład obniża loty. Obecnie nie opłaca się angażować się w ten zakład. Nie wierzysz przyjdź, sprawdzisz to na własnej skórze i oceniasz na tym forum.

Obserwatorzy

4000 brutto.

@Arki

Uważasz że pensja urlopowa w wysokości 3400 zł. netto to źle?

@ARCTIC PAPER KOSTRZYN S.A.

Ten miesięczny dodatek za niepalenie to 60 parę złotych brutto jest, bo od 20 lat nie został ualtualniony. To jest śmieszne

@Arki

Wymień mi firmę w lubuskim, która daje pracownikowi 3400 tys zl netto na wakacje.

@Gość

Jeżeli chodzi o pracę w warunkach chemicznych to żadna rewelacja.

Paulina
@Michał

te szkodliwe warunki pracy to są wpisane na umowie ?

Piter
@Paulina

W dokumentach żadnych szkodliwych warunków . Jak zachorujesz to twój problem. Chemia jest wszędzie,warunki tragiczne.

@ARCTIC PAPER KOSTRZYN S.A.

Karnet Multisport jest płatny, więc co to za benefit dla pracownika?

Arek

Zakład może i fajny ale kierownictwo zwłaszcza na MP 1 to beznadzieja. Awansują pracowników którzy najbardziej olewają podejście do pracy. Pracownik który się stara,a nie podlizuje się jest omijany.

Laik

Arctic ostatnio przechodzi kryzys,maszyny się sypią,awaria za awarią (oczywiście po planowanych postojach)kierownicy udają,że nic się nie dzieje,przez weekend żadnego zainteresowania,a szary pracownik zapierdziela. Czas rozejrzeć się za lepszą pracą.

@Laik

Cześć Tak to prawda zdarza się, że jest awaria - natomiast zawsze szybko na to reagujemy. Dokupiliśmy nowe maszyny, inwestujemy w rozwój firmy. W związku z tym mamy otwarte rekrutacje na stanowisko - Operator Maszyn Papierniczych - zachęcamy do aplikowania :)

LuisV.

Pracuje w tym zakładzie już parę dobrych lat (usunięte przez administratora)

@LuisV.

Pracownik chciał napisać parę prawdziwych słów o tym beznadziejnym zakładzie to jego wypowiedz usunęli.Daje to jednak do myślenia.

Dwie godziny

Czy jest wolne miejsce

Gdzie się składa wypowiedzenie? Do działu kadr czy liderowi?

kadry

kadry ale u mistrza też możesz

Hej. Jakieś zmiany nastąpiły w tym zakładzie czy dalej(usunięte przez administratora)

@Piotr

Tak. Inflacja robi swoje, a płaca stoi w miejscu.

Slaweczek

Pracuje w APK moja koleżanka i zastanawia się nad zmianą pracy. Twierdzi że nocki to tragedia.Przelozeni bez szalu.Zarobki bez rewelacji. Zakład taki sobie .

Piter

Nie wiem,nie znam się za bardzo w tej branży, krótko pracuje w Arcticu,ale z tego co obecni pracownicy mówią o nowym zmianowym na Papierni , który bardzo krótko pracował na jednym z najniższych stanowisk na Maszynie Papierniczej nie posiadając wiedzy wielu wyższych stanowisk został tzw.Mistrzem zmiany to myślę że warto tam podjąć pracę bo z awansem może być szybka sprawa.

Sebix

dziwne projekciki dziwnych ludzi które im nie wychodzą latami! aż dziwne że ich nikt nie zwolnił z tego stanowiska za głupie rzeczy....

@Sebix

No pewnie więcej osób by się mogło zdziwić, gdyby było wiadomo o co tak właściwie chodzi... Jakie dziwne projekciki? Jakie głupie rzeczy?

Olek
@Maria

Projekciki tam są bardzo modne, Bo ktoś wymyslił jakieś bonusy wiec wymyśla się coś niby wprowadza nikomu nie jest to potrzebne a generuje pełno roboty innym, potem się kupuje system wspomagania do innego systemu i jakoś się kręci . Nie mówiąc już o tym co wymyślają szwedzi i wciskają do firmy na siłę, 50 % frustracji to to że widzą że robią bezsęsowną prace. Potem takiej władczej osobie trudno jest wycofać się z tego gniota. W chwili połączenia do niby grupy. zrobił się jeden wielki bałagan. Jak to ktoś ogarnie to może jeszcze 20 lat. Ale wtedy już nie będzie papieru :)

Morelka

Nie polecam szukania tam pracy. Wszędzie jest prościej a tutaj sama rozmowa umawianie to jakaś szopka. Najpierw umawia jakaś Pani , potem rozmowa z kierownikiem potem z Pania Dyrektor (usunięte przez administratora) A tak konkurencja ma się lepiej.

Andersen
@Morelka

To nic przy karcie obiegowej, która trzeba wypełnić, u każdego musisz być i podbić a potem jak wypełnisz dopiero możesz zanieść do kadr

Wanda
@Andersen

To ile tych wszystkich rozmów trzeba odbyć ?

@Wanda

Zazwyczaj 3

Marylka

Najlepszy okres świetności ta firma ma za sobą, kiedyś liczyła się praca grupowa i wtedy ludzie coś tworzyli czerpali pomysły od siebie , kaeżdy był wysłuchany bo ta firma powstawała i jakoś działałą. Potem zazdrosny SZwed zobaczył że jest zacofany i zaczał kopiować to co jet w KOstrzynie Narzucił swoje zasady czyli my cię opłacamy kierowniku/dyrektorze nie podskauj tylko rób co my karzemy . I tym sposobem firma z opini firmy nowoczesnej przyjaznej i rozwojowej stała się. Firma na która wszyscy narzekają i chyba nie ma kogoś poza dyrektorami i kierownikami komu tu się podoba

Roksana
@Marylka

Nie polecam. Bałagan w zarządzaniu kompletny. Tu chyba trzeba pisać emaile z tym co tu się dzieje do akcjonariuszy bo lepiej nie będzie z tą kadrą która rządzi. Brak słów co tu się wyrabia.

Wanda
@Roksana

to co z tym zarządzaniem jest nie tak?

BArtek
@Wanda

Wszystko, podobnie jak w naszym państwie wszystko centralizują i nie widza kłopotów na dole. Ale jeśli kierownictwo jest na smyczy bo dobrze zarabia to się nie dziwię , dla kasy wszystko.

Pracowałem sezonowo. Zakład bez rewelacji,chlopaki różnie. Zmianowi czy tam liderzy mierni,zwłaszcza ci młodzi! Kierownictwo może być,ale bez rewelacji. Dyrektor,nie poznałem gościa. Ogólnie myślę że są lepsze zakłady.

@Andrzej

A prócz atmosfery same warunki pracy jak?

Firma jako firma jest fajna i często jest dobra atmosfera w pracy, ale do czasu gdy coś idzie po myśli. Zrobisz jedną zła rzecz w zespole i masz cały dzień wyzywanie od najróżniejszych rzeczy, mimo niewiedzy, która płynie z tego że np lider bądź maszynista nie przekazał danych informacji co trzeba zrobić. Często, ale nie zawsze maszyniści mają gdzieś co się dzieje na dole ustawią maszynę i nawet nie sprawdzą czy ktoś daje radę czy trzeba mu pomóc, jeszcze pójdą sobie gdzieś, zostawiając wszystko na łaskę operatorów. Niekiedy operatorzy robią więcej niż maszyniści co jest dla mnie śmieszne ponieważ robisz podwójna robotę a dostajesz tyle samo

A jak wygląda sytuacja z nowymi pracownikami na produkcji? Czym się zajmują?

@Tomek

Zależy gdzie trafisz i na jaką zmianę. Jak trafisz na obróbkę papieru to ci powiem źle nie będzie, ale na początku będziesz musiał się przyzwyczaić do ciężkiej pracy. Niekiedy są luźne dni, ale trafią się wiadomo jakie dni. Jako nowy pracownik nie masz czego się obawiać ponieważ każdy wie że jesteś nowy i ci będą pomagać na tyle ile mogą. Jak nie będziesz wiedział czegoś to ci powiedzą co możesz a czego nie możesz. Ogólnie to jest tak pokazują ci co musisz robić i jak to się robi, a potem sam próbujesz aż będziesz umiał. Dużej filozofii nie ma.

Zatroskany obywatel
@Tomek

Na początku to nowy pracownik to powinien zaznajomić się z zasadami panującymi na zakładzie. Papiernia to (usunięte przez administratora) a pensje dla nowych pracowników nie są rewelacyjne.

Baksik
@Tomek

Wszędzie można pracować i ciężko i lekko. Ale najbardziej przeszkadzaja ludzie którzy awansowali za ładne oczy i teraz chcą pokazać jacy sa mega. Dlatego też rotacja jest pora bo większość ma to gdzieś i szuka gdzie indziej. Jak stosunek dyrektorów i kierowników się nie zmieni to będa zawsze braki .

Piotrek M

Najbardziej śmieszy i rozwala praca ludzi umysłowych. Chodza snują sie po fimie nic nie robiąc jak za PRL + kawa zawsze i wszędzie. Teraz są najmodniejsze spotkania, wszyscy się spotykają. Omawiają coś o czym nie mają bladego pojęcia ale są kierownikami wietrz trzeba zaistnieć. Coś się zrzyna z interneyu a potem nawija nawija i pokazuje swoją experckość. (usunięte przez administratora)

Krystek
@Piotrek M

Klasyczne podejacie cebulaka robola jak nie pracuje na drutach albo maszynie to znaczy ze nic nie robi. Wszedzie to samo.

marek

W firmie wkurza to że kierownik / dyrektor ma zawsze rację , nawet gdy jej nie ma . Niepotrzebny zakup przez dyrektora na 100 tyś nikt nikogo nie gania. Prośba o zakup potrzebnej części 100 pln trzeba udokumentować prosić a i tak trzeba połatać część .

Katarzyna
@marek

To na jakim ty jesteś stanowisku ze zajmujesz się jego zakupami do firmy? Poważna sprawa

Mirosława

Procowałem w tej firmie 10 lat. Zmieniłam bo nie dało się wytrzymać z tym chaosem i nieporządkiem w zarządzaniu. Tyle nieprzemyślanych decyzji nigdy nie widziałam. (usunięte przez administratora)

Nie polecam. (usunięte przez administratora) Struktura grupy jest taka ze nikt do konca nei wie co ma robic i jakie sa jego kompetencje. Wszystko sproawadza sie do slepego wykonywania rozkazow ze szwecji. (usunięte przez administratora) Generalnie panuje chaos kompetencyjny.

Stary

Nie wiem dącznego ten zakład wymyśla takie coś jak metalowe kubki do spożywania napojów a wszystkie swoje trzeba zutylizować czy ten zakład to (usunięte przez administratora) czy więzienie . może nie wszyscy mogą pić w czym takim w prawie pracy nie ma czegoś takiego żeby zmusić kogoś do używania w czym lub co mamy pić lub jeść.dziekuje opamiętania.

Pracuś

W arcticu idzie niwe. Wynajęto firmę, która pomoże wycisnąć z pracowników więcej zaangażowania nie oferując za to większego wynagrodzenia. Nazwano to rozmowami rozwojowymi. Do biegu gotowi start. Wyścig szczurów rozpoczęty.

@Pracuś

dziękujemy za podzielenie się opinią. Daleko nam do wyścigu szczurów, piszesz o nowym projekcie który jest dla nas bardzo ważny, ponieważ pozwoli lepiej poznać naszych pracowników. Zbadać ich kompetencje, postępy oraz możliwości - co jest bardzo istotne pod kątem awansu i rozwoju osobistego - tutaj w następstwie przewidujemy podwyżki wynagrodzenia. Pod koniec kwietnia oraz na początku mają pracownicy będą zaproszeni na spotkania informacyjne, które pozwolą na przygotowanie do czekającej ich rozmowy oraz umożliwią bezpośrednie zadawanie pytań konsultantom w celu wyjaśnienia wątpliwości. Zapraszamy Cię do skorzystania :)

Mara
@Pracuś

Firma zapewne znajomi naszej przywoddzyni,chodzi o zarobek,nie dobro firmy.

@ARCTIC PAPER KOSTRZYN S.A.

(usunięte przez administratora) Zakład kiedyś a teraz to 0.

@ARCTIC PAPER KOSTRZYN S.A.

O jakim możliwym awansie piszecie skoro struktura organizacyjna firmy jest maksymalnie spłaszczona aby właśnie nie płacić pracownikom więcej?

@ARCTIC PAPER KOSTRZYN S.A.

Byłem. Rozmowa informacyjna okazała się jedną wielką ściemą. Pani konsultant powtarzała wytarte frazesy, że rozwój jest dla naszego dobra zapominając o związanym z tym odpowiednio wyższym konkurencyjnym wynagrodzeniem. Przy bardziej dociekliwych pytaniach nerwowa stwiedzajała, że tak ma być, bo tak zdecydował Zarząd Arctica. Zdecydowanie brakowało temu wiarygodności.

Chej,mam pytanie.czy dalej w tym zakładzie jest taka lipa co opisywane było? Wiem że kadra , przełożeni są słabi,ale interesuje mnie zarobek. Zarobki poprawiły się? Dzięki za info.

@Kandydat

Kadra jest słaba, a zarobki niskie. to kulturalna wypowiedziana opinia. Brutalnie oceniając nie wiadomo co gorsze kadra czy zarobki

morus
@Obserwator

Zgadam się w pełni z przedmówcą. Pracowałem tam zarobki były słabe ale potrzebowałem coś na miejscu bo dzieci, rodzina. Natomiast kierownicy , dyrektorzy to ludzie zasiedzeni tu od kilkunastu lat którzy od 1 do 1 czekają na wielka wypłatę. Więc aby się wykazać wymyślają co chwile jakieś projekty, projekciki kompletnie nie związane z pracą. To jest fabryka papieru a ja miałem wrażenie że pracuję w jakimś urzędzie miasta gdzie wszystko jest ważniejsze byle nie praca. Projekcik i może coś wpadnie. Połowa ludzi nadaje się do wymiany z ich mentalnością. Nie mówiąc że fabryka jest w pełni kontrolowana przez Szwecję skąd przychodzą przedziwne wytyczne . Tak że polecam kiedy w mieście nie ma objazdem cyrku wtedy można przyjść tutaj.

Zostaw merytoryczną opinię o ARCTIC PAPER KOSTRZYN S.A. - Kostrzyn nad Odrą

• Jak się pracuje w ARCTIC PAPER KOSTRZYN S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy ARCTIC PAPER KOSTRZYN S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 58.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ARCTIC PAPER KOSTRZYN S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 45, z czego 2 to opinie pozytywne, 33 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ARCTIC PAPER KOSTRZYN S.A.?

Kandydaci do pracy w ARCTIC PAPER KOSTRZYN S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ARCTIC PAPER KOSTRZYN S.A.