Opinie o ABB w Łódź

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie ABB. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie ABB na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ABB w Łódź

Byś

ABB to dobre miejsce pracy dla ludzi z deficytem intelektualnym. Zaczarowane miejsce, w którym pracownicy są trochę "inni" niż średnia krajowa.

Zetka
@Byś

Co masz na myśli mowiąc troche"inni"?

Zibek

Jak ktoś ma słaby wzrok to powinien zatrudnić się w ABB. Można tu pracować w dwóch parach okularów jednocześnie. Poprawa widzenia gwarantowana. Za free.

ABB jako pracodawca pięknie reklamuje się jakie warunki oferują, a faktycznie nawet dodatek za pracę w nocy naliczony jest od najniższej krajowej a nie od aktualnej stawki pracownika. Ale wszędzie widnieje 40'/, dodatku za pracę w nocy, tylko ze to ich czterdzieści to może być faktycznie jakieś kilkanaście procent stawki. Związki zawodowe trzymają stronę pracodawcy a nie pracowników i mają nas gdzieś. Kiedyś praca w ABB to był prestiż, dziś jest to porażka.

nina

Przepraszam ale dodatek za pracę nocną liczy się od najniżej krajowej zgodnie z Kodeksem pracy poczytaj sobie jest naliczany prawidłowo nie pisz głupot jak nie jesteś w temacie płac

bhp-owiec
@nina

Pracodawca wysokość dodatków i premii ma prawo ustalić sam.Określa je jasno w umowie. Warunki nie mogą być gorsze niż te w KP.

krytyk

Wczoraj 21. 03. n nawijalni miał miejsce poważny wypadek. Wiecie coś więcej?

@krytyk

Nowy niedoświadczonych pracownik nawijał na profilu chwila nieuwagi i wciągnęła mu obie ręce. Tragedia, ale naturalnie firma nie poczuwa się do odpowiedzialności.

Rozsądny
@1234

Skoro "chwila nieuwagi" pracownika, to może to rzeczywiście wina pracownika a nie firmy?

Pan Paluszek
@1234

Jaka chwila nieuwagi.Zacuagnelo mu rekawiczke w miedzyuzwojenia.Chlopak probowal sie ratowac i chcial druga raka odciagnac pierwsza reke.Na skutek tegi docislo mu i druga reke.Jak nue wuesz to sie nie wypowiadaj tu.Maszyna nue miala zadnych zabezpieczen.Quick stop tez nie zadzialal.Wiec wina lezy po stronie firmy.Firma probuje sie bronic ale (usunięte przez administratora) jej to da.Bo Praktycznie Zadne maszynu nie maja zadnych zabezpieczen oprocz barier.I na nawijarkach mdt sa tylko linki jakby cie wciaglo.Chlopak stracil kawalek palca u lewej reki a takto reszta polamana byla.Prawa w miare sprawna.

Jak oceniasz przebieg rozmowy rekrutacyjnej w firmie ABB? Jakich rad mógłbyś udzielić osobie, która rozważa skorzystanie z zaproszenia na spotkanie w tym miejscu? Czy poleciłbyś jej, a może odradził wykorzystanie szansy?
logo firmy Opiekunka seniorki w Niemczech
Ethicus Care Premium Sp. z o.o.
logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
Olga

@1234 czy informacje, które podajesz są z wiarygodnego źródła? To ważne aby podawać prawdziwe komunikaty, gdyż użytkownicy na ich podstawie wyrabiają sobie opinię o firmie. Natomiast fałszywe i niezgodne z prawem i regulaminem wpisy będą usuwane. Wypadki zdarzają się w każdej firmie ważne, aby ustalić przyczyny i nie dopuścić do takich zdarzeń w przyszłości. A co Wy o tym sądzicie?

Bmw

(usunięte przez administratora) kole Chałubińskiego i bizona dwa cwe le zasrane

What a fuck is this man ....
@Bmw

Bizon juz zamieciony. A kola dalej urzeduje. No ale po dzisiejszym zdarzeniu to chyba zatrzesa sie posady tego pseudo zakladziku ....

abb łódź - Z 2

Zdecydowana większość opinii jest prawdziwa , ale z roku na rok jest gorzej i nie zdziwię się jak ten kiedyś niezły zakład padnie - nawet nie będzie mi żal pomimo X lat pracy . Chore układy układy i jeszcze raz układy majstrów liderów i innych cwaniaczków , o zarobkach to szkoda gadać, a ciągle mało.Pracownicy są wyciskani jak cytryny , nie pasuje na pana miejsce 20 chętnych- nieśmirtelny tekst przełożonych.Ale to już było chętnych do pracy coraz mniej , ukraińców chyba będą brać do tego kołchozu. 90 % problemów zostaje na produkcji - 5% u kierownika , a do dyrektorki dociera może 1-2 % i jest SUPER . Góra (w wiekszośći) w ogóle nie jest świadoma co się dzieje na produkcji -tam jest inny świat ... kawka herbatka pitu pitu....Słowem NIE POLECAM

Idealny ideolog ideologizmu
@abb łódź - Z 2

Potwierdzam prawie wszystko. Poza tym ze nie kazdy lider to pitu pitu... bylem przez chwile ;) ale tak poza tym to kadra kierownicza to chyba najgorsze szambo jakie w łodzi widziano. Szanuja Ci jesli nie stwarzasz , czytasz nie przychodzisz z problemami.... no ale do kogo masz sie udac jak nie do nich. Od tego sa zeby zglaszac rozne problemy produkcyjne. Kierownicy nizszego szczebla to juz wogole takie Ćwierc mozgi i miernoty ze nawet szkoda slow. A mistrzowie tylko im wtoroja... brak slow. Z2, kiedys dosyc dobra firma, teraz to istne (usunięte przez administratora) a kadra kier. To jeszcze metr mułu.

Byly

Zarobk z najnizszej krajowej.Zarobek na 3 zmiany to 2.1.0.0.Zadnych perspektyw.Ludzie odchodza i problem jest z utrzymaniem pracownika za najnizsza krajowa.Nawet te smieszne umowy z ABB 3.0.0.0 B nie mylic z N.Firma poganiajaca i gorzej traktujaca pracownika jak w Gettach.Nie Polecam.Bo wszedzie na 3 zmianach zarobicie minimum 2.5.0.0.A tu najnisza krajowa.Po zlikwidowaniu 4 Brygad nie ma po co tu pracowac a co dopiero sie zatrudnic.ABB to juz tylko napis.

kicek

Kadra kierownicza to tępaki bez żadnego pojęcia. Niekompetencja powalająca - ręce opadają.

Filip

Niestety niektórym najlepiej wychodzi narzekanie!!

Bylypracownik
@Filip

Jak masz coś do powiedzenia to pisz konkrety. Ja na szczęście już tam nie pracuje. A jak masz mentalność niewolnika to miłej pracy.

Bylypracownik

Nie polecam, śmiesznie niskie płace - tak jak ktoś niżej napisał, w Biedronce zarobisz więcej.

TaxiDriver

Firma w ogóle nie jest konkurencyjna na rynku pracy. Praca na 4 brygady, przez agencję czy 3 zmiany, za (mniej niż w biedrze/lidlu) w tych czasach? Dobre. Sądziłem, że ABB ceni swoich "specjalistów" wyżej - nie oszukujmy się, więcej zarabiają pracownicy dyskontów spożywczych (do których nic nie mam, nie uważam ich za gorszych - jeśli to czytacie - TAK, pracownicy z pewnym doświadczeniem w branży energetycznej mają gorzej ;) Z firmy w odchodzi coraz więcej osób, ludzie szukają lepszych alternatyw - i zapewne znajdą bo o to nie trudno. Mentalność ludzi się zmienia, młodzi nie mają zamiaru pracować za grosze i bardzo dobrze, większość kadry zarządzającej i pracującej tam X lat to zazwyczaj leśne dziadki pracujące od czasów ELTY, kadra najwyższego szczebla najwidoczniej przejęła część mentalności z poprzedniego ustroju bo ciągle uważają, że każdy marzy o przyjęciu się i pracy za (tu autor parsknął śmiechem). Podsumowując, polecam na pierwsze 3-4 miesiące, jeśli nie masz środków do życia, przyjechałeś z Kamczatki lub Twoja żona jest w stanie was wyżywić.

GE Bielsko-Biała
@TaxiDriver

Jestem pracownikiem fabryki w B-B. Mam rozumieć że mamy się spodziewać obniżki zarobków? U nas, w zależności od działu na jakim pracujesz, jesteś zatrudniony przez agencje przez 13 miesięcy a potem bezpośrednio lub max. czyli trzy umowy po 18 miesięcy (podpisywane różnie, na 2 tygodnie, na 1,5 miesiąca, na 3 miesiące). Zarobki trochę powyżej minimum+ premie ( i na tym premiach jesteś w stanie wyrobić powyżej 2200 netto). Od ogłoszenia przejęcia GE przez ABB "staczamy się" część ludzi się sama zwalnia, nie ma pracy dla firm zewnętrznych ( są działy gdzie pracownicy firm zewnętrznych stanowią 100%) a z pracą jest tak że to co kiedyś robiła jedna osoba teraz robią trzy- żeby tylko coś robić.

TaxiDriver
@GE Bielsko-Biała

Z tym jest różnie, na pewnych działach zatrudniają przez agencje a w niektórych normalnie. Cóż mogę powiedzieć, ABB nie posiada żadnego systemu motywacji dla pracowników a na pewno nie dla pracujących na produkcji - premie nie istnieją. Zarobki o których napisałeś jesteś w stanie osiągnąć po pewnym czasie (powiedzmy po roku) ale czy jest to warte pracy na 3 zmiany? Po drugie, po pewnym czasie zatrudni się młody i na start będzie miał więcej niż Ty "bo za mniej nikt nie przyjdzie" - tak to tutaj działa. Nie wiem jak z pracą w B-B ale w Łodzi praktycznie wszędzie tyle zarobisz, pracując na 1-2 zmiany i nie musisz być erudytą żeby złapać coś ciekawszego.

GE Bielsko-Biała
@TaxiDriver

Premie dostają wszyscy, bez względu jak pracujesz. Jest ona procentowa, wiec im więcej masz na godzinę to tym większa premia. Na moim wydziale pracuje się tylko na dwie zmiany. Co do zatrudniania nowych pracowników- u nas jest tak samo, nowe osoby ( nawet pracownicy tymczasowi) maja wyższe stawki godzinowe. A co do pracy w B-B, z tego co się próbowałem pytać po firmach, to na początek między 1500-1900 netto. Po okresie próbnym lub 12 miesiącach jakieś podwyżki, ale tak w granicy 150-200 zł netto. Praca różnie 1,2 3 zmiany lub 4-brygadówka.

Jacek

Cześć, co możecie powiedzeić o pracy w zaopatrzeniu/zakupach

Nowaosba

Mam pytanie odnośnie pracy w biurze, ksiegowosci, hr. Jak to wygląda w tej firmie i ile można zarobić na start z doświadczeniem do roku po studiach mgr. Jak jest z nadgodzinami?

Jakiś

Jestem zainteresowany pracą na produkcji przy montażu. Jaką stawkę na rękę dostanę na początku? Są jakieś dodatki poza finansowe lub coś co by mnie zachęciło do pracy w tej firmie?

Olewam Hejtow.

Firma traci na zleceniach gdyż pracujący tam ludzie sami odchodzą.A tzw GÓRA nie ma wystarczającej wiedzy i nie wiedza o czy mówią. Ważne ze zgadzaja sie są cyferki na koncie-kontach. Pisze w taki sposób bo usuwają każde cyferki zarobkowe. Zarobki nieróżniące się niczym od pracy w markecie.(dwa bydlaki,trzy cielaki i piedziesiad jajek) Zakład utrzymuje się dzięki dodatkom dla pracowników za 4 brygady. Dodatki w postaci biletów do kina w cenie T-shirt w Auchan.I bon żywnościowy który wart jest możne 10 litrów gazu do auta. Moze raz na pól roku ;rok taki dodatek. Same umowy agencyjne.Po wykorzystaniu normy 18miesiecy po przez agencje. Wywalają cie lub każą przejść do innej agencji po cichu.Chyba ze ktos strzeli z ucha do inspekcji pracy to max popracujesz 17 miesiecy albo bezrobocie albo umowa. Bardzo rzadko dają umowy do ABB. Najdłuższy okres agencyjny pracownika tam to 4 lata i dostał umowę na rok. Praca po przez Abb z ulicy i z ich strony internetowej.Nie osiągalna. Może tak na 100000 osób dostanie 1dna. Zeby nie było.Umowe dostanie po znajomosci.Nie po przez lidera czy mistrza.Lub biora osoby stawiajace sie codziennie do pracy ktore nie wyrabiaja norm. A związki w ABB to jak Jarek.K Zycie prywatne i rodzinne upada przy 4 brygadach. Acha a oceny pracownicze sa wystawiane co caly rok przy 100% norm.Oceniaja cie na 3+. Firma moze przyjazna i na niektorych dzialach mila atmosfera.To pod....alanie jest na 1wszym miejscu.

20LATwABB

Korporacja w najgorszym wydaniu ! Polskie ABB długo opierało się przed idotyczą strukturą korpo , ale po tym , jak odszedł Prezes Gryszka a na jego miejsce wskoczył złoty chłopak PŁ się zaczeło. Struktura jest prosta- 5 zarządza i kieruje- 1 pracuje. Taka mrówka co to winna jest wszystkiemu złemu .Do tego potężna biurokracja , bajezel nie do opisania i coraz większa niekompetencja .Ta firma powoli tonie we własnym sosie

Marius90

Cześć, jak jest teraz z 4 brygadówką ? Jak to wygląda? Ile procent do wynagrodzenia? Wszystkie weekendy pracujące? Chciałbym podjąć tam pracę, ale się bardzo tego obawiam. Dajcie znać co i jak, czy warto pod względem wynagrodzenia.

Abby Bylo

Jak na firme i to co sie wykonuje.Zenada.Umowe dostaniesz jak komus sie zechce co kolwiek przejrzec i dalej puscic.Umowy agencyjne.Po 17 miechach przenosza cie do innej firmy agencyjnej i zapierdzielasz dalej na agencjach.Co jest niezgodne z prawem.Urzedy panstwowe o tym wiedza ale nic nie robia w tym kierunku. Kierownictwo,inzynierowie.To zasada jest taka jak sie nie sprawdza to zmieniaja sie stolkami miedzy soba.G..no wiedzo co do czego jest.Burdel totalny.Duzo obiecanek.Ale nic nie sprlniaja co gadaja. El polako pisal dobrze.Ale tam sie robi drugi bosh i nie dbaja o pracownika i nie zalezy im na pracownikach odchodzacych.Jak mowi lpewien kierownik z sdt nikt pana tu nie trzyma.Takie podejscie.Zenada i absurd.Firma ciagnie tylko na renomie i nazwie.A takto co miech nowy pracownik i przepracuje 2 tygodnie i ucieka.Dlugi pracownik to rzadkosc.Ale i jego sie nie szanuje.

El..Polako

Moje odniesienia do ABB. 4 brygazy.Zarobki od (na start) (usunięte przez administratora) do (po podwyzce) (usunięte przez administratora) na reke z poswieceniem swojego zycia i rodziny. Umowy ABB dostaja przewaznie osoby ktore stawiaja sie codziennie do pracy i nie wyrabiaja norm. Umowy o prace agencyjne to przewaznie na niepelny miesiac,Pelny miesiac.3miesiace o ile jest taka potrzeba. Pracuje tam od 2 lat na umowy agencyjne.I juz mam dosc. tych 4 brygad. Zaklad dazy do opini jaka ma Bosh,Indesit,Huchinson itp. Podnoszenie norm i przeganianie sie to codziennos a potem stenkanie ze sie nie wyrabiu lup siedza w przerwach i jedza kanapki przy maszynach. Ludzie z ulic sa brani bo juz nikt tam normalny nie chce pracowac i myslec czy dostane umowe agencyjna na nastepny miesiac czy nie.Lub umowe ABB to mit. Przemial ludzi ogromny. Gdyby nie 4 brygady i ten dodatek.Nie bylo by ludzi do pracy. Atmosfera fajna.Zalezy do jakie trafisz. Jesli trafisz na mistrza (usunięte przez administratora) a lidera (usunięte przez administratora) .To masz przesrane. Kolesiostwo w stanowiskach pracy. Wiec kawa na lawe.Zarobisz.Ale stracisz kontakt z rodzina i znajomymi. Duzo obiecanek po to abys zapierdzie;lal.

Zostaw merytoryczną opinię o ABB - Łódź

• Jak się pracuje w ABB?

Zobacz opinie na temat firmy ABB tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 26.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ABB?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 0 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

ABB