Opinie o TMF Poland Sp. z o.o. w Katowice

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy TMF Poland Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w TMF Poland Sp. z o.o. o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o TMF Poland Sp. z o.o. w Katowice

Xxx

Nie jestem w stanie polecić firmy, która nie dba o wieloletnich pracowników i nie wyciąga żadnych wniosków z krytyki, którą otrzymuje. Dla mnie żenadą jest brak podwyżek inflacyjnych i dodatki roczne w tej samej kwocie od kilku lat mimo obecnego wzrostu kosztów życia. Tłumaczenie się "wysokimi kosztami osobowymi" jest dnem. Bez tych wszystkich pracujących ludzi nie byłoby waszej firmy. Korporacja, która chce być liderem na rynku i świadczyć wysokiej jakości usługi powinna przede wszystkim opierać się na dobrze traktowanych finansowo pracownikach. Więc albo zarządzający nie zdają sobie z tego sprawy albo po prostu pokazują takim postępowaniem, że mają nas gdzieś :) Nikt nie będzie poświęcał się za grosze. Zdradzę wam sekret - ludzie pracują głównie dla pieniedzy a nie przyjemności. Pozdrawiam

@Xxx

Podwyżki inflacyjnej nie ma ale może jest jakaś inna? Dostaje się tu podwyżkę np raz w roku albo w zależności od osiągnięć? U konkurencji zarabia się lepiej?

Elka
@Xxx

mają was gdzieś, mają.Na samym szczycie kupują sobie kolejne wille na Jersey i Guernsey za to, że Ty masz obcinane wszystko jak leci. nie bądź naiwny.

@Elka

obcinane wszystko? czyli co np? Tobie z czego ucięli i pod jakim argumentem? I ile tak właściwie?

Kandydatka

Hej, co możecie powiedzieć o stanowisku stażysty w dziale kadr i płac? Głównie chodzi o akcję PIT. Warto poświęcić czas na ten staż?

informatyk

Hej, co powiecie o pracy na stanowisku IT Support, warto tam aplikować?

Ciekawy

Czy ktoś może coś powiedzieć jak wygląda tutaj praca w dziale finansowym? Czy jest możliwość pracy zdalnej?

Ola
@Ciekawy

Jest

@Ola

no i jak jest zorganizowana z zespołem i pod względem narzędzi do pracy? sami sobie to ogarniamy i tylko wynik się liczy dla firmy czy jak?

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Katowice
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
Katowice

Czy mogę prosić o opinie działu billingu? Na jakie wynagrodzenie można liczyć, jak wygląda MEC, czy są nadgodziny i problemy z wybieraniem urlopu?

Wesołych Świąt

Przez TMF mamy w firmie opóźnienia w wypłatach... Mam nadzieję że pracownicy TMFu będą mieli równie udane święta, równie mało pieniędzy i równie mało czasu by cokolwiek zorganizować. Brawo! Prawdziwi z Was fachowcy!

KorpoKasiegowy

Pomijając warunki płacowe, o których większość z Państwa pisze, TMF zrobił remont całego biura, wszystko miało być pięknie i super. Zachęcają do powrotu do pracy stacjonarnej (z biura). Szkoda tylko, że klimatyzacja w biurze jest zepsuta. Raz grzeje normalnie, innym razem nie jesteśmy w stanie nagrzać do 20 stopni. Biorąc pod uwagę charakter pracy i to, że na dworze mróz to 8 godzin po prostu siedzimy w kurtkach.

Edyta

hej, przybliży mi ktoś jak staż tu z w praktyce przebiega? liczę na czyjąś opinię z niedawnego doświadczenia. szukają kogoś i wstępnie chcę się zorientować. na stażach to najniższa tylko jest?

Junior

Hej, jest ktoś wstanie powiedzieć na ile może liczyć junior? 6k? Do działu księgowości

Mokatyna

Hej, czy ktoś z Was może cokolwiek napisać odnośnie pracy na stanowisku Data Entry Officer? Niedługo zaczynam tam pracę i jestem ciekawa czy ktoś może się podzielić swoimi doświadczeniami. Dzięki!

Kazimierz
@Mokatyna

Sorry że tak dopytuje ale powiedziałabyś jak było na rozmowie skoro się dostałaś? To znaczy ile etapów? Czy spotykałaś się tylko z jednych rekruterem? Szybko się odezwali po rozmowie?

Jjj

Szkoda że mimo extra nowoczesnego ekspresu do kawy,z wieloma wariantami kaw z dodatkiem mleka, nie można ich zrobić bo ciągle nie ma mleka. Jak tylko się pojawi, wszyscy walczą o nie jak o ogień.

Xyz
@Jjj

Nawet nie bardzo wiadomo jak skomentować;) Jeżeli opóźnienie w dostawie to Twój największy problem, to nic tylko sie cieszyć, że nie masz większych problemów;)

Serio?
@Jjj

A nie byłoby prościej pójść rano do sklepu j kupić karton mleka na własną rękę, skoro jest absolutnie niezbędne do funkcjonowania, niż wylewać absurdalne żale na goworku? Połowę lipca mamy, sezon urlopowy w pełni - może po prostu dostawca ma ludzi na urlopach, stąd też chwilowe opóźnienia?

@Xyz

No właśnie tak czytając to czy można stwierdzić, że w firmie w sumie wszystko jest ok, skoro mleko a raczej jego brak jest wypominany w pracy tutaj?

Niedzielnick
@Edyta

W firmie jest normalnie, do tego stopnia, że niektórzy koledzy/koleżanki się w wakacje nudzą i przychodzą na goworka wyplakiwac się z tytułu jednorazowego opóźnienia w dostawie mleka. Z drugiej strony, cieszyć się należy z tych wpisów, bo pokazują, że kawa w biurze mega dobra.

Ew
@Jjj

Naprawdę? To chyba nie w Katowicach:) Wróciłam po remoncie do biura i cała lodówka pełna mleka, nawet migdałowe z alpro są:) może to przez to, że jakieś zamówienie wcześniej miało opóźnienia?

@Niedzielnick

Nie no to właśnie jak zinterpretowałam, skoro nie ma na co narzekać to się szuka dziury w całym. ;p Tylko pytanie, skąd u nich taki charakter w takim razie? Wpływa to na atmosferę?

Qwerty
@Edyta

Przy tak dużej organizacji, nigdy nie będzie tak, że zadowolonych będzie 100% pracowników. Zawsze znajdzie się ktoś, komu coś nie będzie pasować. A wersja ekstremalna maruderów przyjdzie te swoje żale na goworki wylać. Kawa w każdym razie dobra. Mleko jest. A odnawiane biuro fajne.

@Qwerty

Widzę, że kawa kolejny raz pozytywnie podkreślona aż chciałby się przyjść jej spróbować. ;p A ogólnie to jak aktualnie wygląda tu sytuacja z zatrudnieniem, potrzebny jest ktoś?

Es
@Qwerty

Skąd u Ciebie jenujaca odpowiedź i obrażanie ludzi? Szczurze korporacyjny, jeśli 70% odchodzi w jakże super siano kołchozie to jest standardowa sytuacja? A tak jak na sluzalcze korpo to owszem, apropos lizusie, na tym stanowisku na jakim jesteś ludzie za granica sobie spokojnie etatuja i stawka jest in euro ahhha :)

@Es

A jakoś można ewentualnie sprawdzić, że faktycznie aż 70?

A.
@Edyta

Niestety, ale taka jest prawda. Blisko od 3 lat ciągle są oferty pracy do TMF. Czy ktoś jeszcze wierzy w to, że dlatego że firma się rozrasta ? Rotacja jest bardzo duża. A jeśli ktoś jeszcze tam pracuje, to w większości albo starzy pracownicy albo ludzie, którzy szukają już nowej pracy. Firma, nie przestrzega prawa pracy, a zarobki są słabe.

@A.

Skoro podobno nie przestrzega to ile razy mieli już styczność z inspekcją

@Edyta

Moich zaczęli przestrzegać po użyciu magicznego skrótu PIP, ale tylko mojego. Na szczęście to już przeszłość.

Trolo

Trzeba być desperatem, żeby tu pracować. Nic się nie zmieniło jak czytam po latach. Szkoda Was ludziska ????

Alvora

Firma na pierwszy rzut oka wydaje się dużą korporacją, nowoczesną i dającą perspektywy na przyszłość, a w rzeczywistości to firma januszex, eksploatująca pracowników tak bardzo jak tylko się da, którą zarządzają mali i niedouczeni ludzie, tkwiący mentalnie w czasach (usunięte przez administratora) z tamtejszymi metodami zarządzania. Kiepska atmosfera oraz brak profesjonalizmu i duża zarozumiałość kadry managerskiej. Nie polecam pracy w tej firmie, a szczególnie polecam omijać dział administracji.

GreatGatsby
@Alvora

Zgadzam się w 100%. Kilka miesięcy w tym "korpo" I odkryłem, że Janusze są nawet w firmach tych rozmiarów. Do tego jeszcze wybór nadgodziny do odbioru lub zaleglsości .. czyli na jedno wychodzi. Takie lata 90 i dziki kapitalizm w ładnym budynku.

Audytor

Cześć :) Czy ktoś z Was pracuje w dziale audytu wewnętrznego bądź słyszał jakieś opinie na temat tego zespołu? Zastanawiam sie czy rekrutować się właśnie do tego działu w firmie. Jesli macie jakieś opinie na ten temat to będę bardzo wdzięczna za podzielenie się :)

@biedrona

Nie polecam. Tragedia.

Xxxxxx

Daj namiar

wiedzma
@Audytor

Bardzo zła opcja, audyt wewnętrzny to kpina

korpo szczur
@wiedzma

A możesz powiedzieć coś więcej? Zastanawiam się nad oferta, ktora pojawiła się wczoraj. Kpina sa zarobki, zespół, ilosc obowiazkow? Z gory dziekuje za odpowiedz!

Nie polecam :)

Sabina

Firma udaje, że jest interesująca, a obowiązki to chaos i NUUUDY jak FLAKI z OLEJEM :) Osoby siedzące na swoich stanowiskach i uczące sądzą, że są światowej sławy specjalistami albo, że otrzymają oscara albo nobla, za szukanie (usunięte przez administratora) w systemach i emailach. A to zwykła śłużąca dla rynków skandynawskich albo innych :) A i z jednej stronu uważają się za samodzielne i umiejętne, a z drugiej strony siedzą godzinami na sowich codziennych spotkaniach i opowiadają jakby było super gdyby otrzymały choć 1% spadku albo opodatkowanie od ludzi, którzy lepiej zarabiają w skandynawii albo sławne osoby :) A i odliczają tydzien od weekendu do weekendu. Serio? :) I korpo ludki nie zdają sobie sprawy, że istnieją inne zawody jak inżynier, fryzjerka, lekarz, którzy uwielbiają swoją pracę na codzień :) A i szefowa ze skandynawii sądzi, że jest Urzędniczką, a wypełnia jedynie suche cele firmy i sądzi, że ma siłę usuwając albo ochrzaniając inną osobę, która zwróciła uwagę, że jest chaotyczna i sama swoich obowiązków się uczy. OGROM OSÓB ODCHODZI :) A I OBAWAIJA SIĘ, ŻĘ LUDZIE ODCHODZĄ I NA SIŁĘ CHCA, ABY SIEDZIEC I NIE ROBIC AGRESYWNYCH RUCHOW AHHHHA I UDOWADNIAJA, ZE FIRMA JEST SUPER, ATMOSFERA ITD 3 OSOBA SA OPIEKUNAMI A JKABY FIRMA SAMA UMIALA SIE UPORZADKOWAC TO NIE ZATRUDNIUALOBY SIE OSOBY, KTORA UTRZYMUJE PORZADEK AHHHA I JAK FIRMA JEST SUPER TO NIE TRZEBA SZEFOWEJ ABY ZAMIAST SWOICH OBOWIAZKOW OPERACYJNYCH SZUKA JAK UMOTYWOWAC LUDZI AHHHHA JAKOS INZYNIEROWEI ALBO LEKARZE, FRYZJERKI UWIELBIAJA SOWJA ROBOTE I NIE SZUKAJA ZACHETY AHHHA ALE SLAVEROM W ADINISTRACJI I KORPO TRZEBA WCISKAC IDIOTYCZNE SYTUACJE, ABY UWIERZYLY W SWOJE NIESZCZESCIA ALBO INNE SYTUACJE, A SWIAT DALEJ ISTNIEEJ, SLNCE SWIECI I ZIEMIA SIE KRECI WOKOL NIEGO, A JAK FIRMA SKONCZY ISTNIEC TO AKURAT NIC SIE NIE STANIE :) :) :)

ZeCo?
@Sabina

Chyba ci tu coś nie wyszło, koleżanko? Zdań sklecać poprawnie w szkole nie nauczyli? Znaleźć sens w Twoim wpisie trudno - chaos, chaos i jeszcze raz chaos, z którego nic nie wynika. Że też gowork nie stosuje żadnych filtrów przed publikowaniem wiadomości.

Asa
@ZeCo?

Skoro jest chaos to dlaczego odpisujesz, a sama umiesz odczytac sens, iż opinia jest zła :) Ale jak nie uczyli szybkiego opisu, a akurat starania ułożenia opinii dla tej firmy w eseju się nie opłaca to opisałam sytuacje i ukazałam jaka jest w firmie ahhhha :) a jak nie uczyli logiki, a jedynie humanistycznego opowiadania to się odzywa :)

Prezes

Pracuje w TMF Poland, nie RDC, w zespole globalnym. Jestem tu juz 3 lata, zero nadgodzin, ale jakbym byl korposzczurem to mogłbym nawet pracowac po 12-14 dziennie, szanuje się. Pewnie decyzje mi sie podobają a inne nie, niestety prywatna firma to nie demokracja ani anarchia, decyduje zarząd. Jeśli komuś się nie podoba to trzeba szukać dalej. Jedni zostają 10-15 a nawet 20 lat a inni uciekają po okresie próbnym czy po 6 miesiącach. Nie narzekam, jak mi sie przestanie podobać to odejdę, bez narzekania.

@Prezes

Czyli rozumiem, że wychodzisz po ośmiu godzinach i nikt nie zaczepia Cię nawet słowem, że mógłbyś..., że jeszcze zobacz to... itp.? Ci co siedzą nadgodziny, siedzą sami z siebie?

Asa
@Prezes

Akurat w takiej firmie oprócz swoich obowiązków trzeba wypełniać ankiety o one są utwardzane na tej stronie :) są firmy, które otrzymują ocenę 3,3-3,9 a nawet lepiej. Jak oponia obiektywna, a nie narzekanie nieodpowiads, to uprzejmie proszę nie odwiedzać strony :)

Paulina

Witam, jaka jest szansa dostania sie na stanowisko specjalisty ds kadr i płac z jezykiem niemieckim? Ukonczylam studia kierunek Administracja, biegle mowie po niemiecku w tym od 5 lat pracuje jako specjalista do ds kadr i plac w Wiedniu. Za kilka miesiecy przeprowadzam sie do Polski i bede szukac pracy. Jest mozliwosc pracy z domu? Jaka jest wysokosc zarobkow?

Lekceważenie kandydata

Pewien czas temu w lutym miałam rozmowę na pozycję Legal assistant. Całkowite zlekceważenie . Miałam dostać feedback , Panie zapewniały do tygodnia a do dzisiaj nie ma. Panie od razu było widać nie były zainteresowane, przyjąć osobę z więcej kwalifikacjami jak one same. Pytanie , po co niszczyć czas i nie szanować własnego słowa. Odradzam

Zainteresowana

Hej, hej, jak wygląda możliwość dostania się na stanowisko specjalisty ds kadr i płac,czy są najpierw jakieś szkolenia i czy angielski musi być na zaawanasowanym poziomie?

@Zainteresowana

Szkoleń brak (ewentualnie znikome lub nie w temacie), tyle co ktoś z zespołu przekaże proces przy odrobinie szczęścia. Angielski komunikatywny, nie musi być super zaawansowany

Limonka
@Zainteresowana

Zależy, czy pytasz o TMF PL czy RDC. W RDC język musi być na dobrym poziomie, bo pracuje się dla rynków zagranicznych. Szkolenia owszem, są, i z systemów, i z legislacji.

@Limonka

Pytam o pracę w TMF PL :)

Basia

Szkolenia na wejściu na stanowisku Specjalisty? Ja bym raczej oczekiwała ze specjalista już jednak dość duża wiedzę ma.

Ew
@Zainteresowana

To zależy do jakiego zespołu, czy trafisz na klientów zagranicznych czy polskich. Zazwyczaj jak w tej branży, zawsze są pytania do kadr jeśli masz zamiar aplikować na specjalistę. Jeśli masz słabszy angielski, ale przydasz się w zespole, możesz dostać szanse i nadrobić angielski :)

@Ew

Właśnie boję się, że przez ang zaprzepaszcze sobię szansę na bycie specjalistą, bo chcę aplikować na to stanowisko. Ale może tak jak piszesz, przydałabym się w zespole :). Tylko też mam pytanie jak taka praca zdalna wygląda. Nigdy nie miałam z takim rodzajem pracy do czynienia.

@Zainteresowana

@Zainteresowana angielski to nie powienien być problem, bo firma oferuje możliwość nauki, jako jeden z benefitów. A praca zdalna w skrócie polega na tym, że pracujesz z domu- firma daje Ci laptopa, a na spotkania zespołowe, itp. włączasz się przez Teamsy. Jak trafisz do fajnego zespołu, to jest mega wsparcie :)

@pracownik

Brzmi fajnie :) Dziękuję za odpowiedź

Zapytanie

Chciałabym się zapytać jak wygląda wdrożenie nowego pracownika junior/senior specialist payroll na rynek zagraniczny? Czy są jakieś instrukcje? Na jaką stawkę może liczyć nowozadrudniony pracownik a na jaki z doswiadczeniem? (Konkretne kwoty). Jeżeli stawki zaczynają się od 4000 brutto to zostanę na starych śmieciach z fatalną atmosferą. Z góry dziękuję za potwierdzenie.

Odpowiedź
@Zapytanie

Najpierw ogólny onboarding, typu sesje z HRami (omówienie zasad pracy, pakietu benefitów, wewnętrznych regulacji, etc.), do tego szkolenie BHP, szkolenie IT, pakiet obowiązkowych szkoleń online (rodo, kodeks postępowania, compliance i takie tam), a potem wdrożenie rynkowe, za które odpowiada manager konkretnego zespołu i wyznaczony przez niego buddy: wprowadzenie do stosowanych systemów i narzędzi, procedury, instrukcje, przeprowadzanie operacji pod kontrolą bardziej doświadczonych osób, obserwacja itd.

Zostaw merytoryczną opinię o TMF Poland Sp. z o.o. - Katowice

• Jak się pracuje w TMF Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy TMF Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 118.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w TMF Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 55, z czego 7 to opinie pozytywne, 33 to opinie negatywne, a 15 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy TMF Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w TMF Poland Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

TMF Poland Sp. z o.o.