Opinie o Tajmax w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Tajmax. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Tajmax o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: AGD - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Tajmax w Kraków

Ytyy

Ludzie szukajcie nowej roboty ta firma idzie na dno , nie idzcie razem z nia! Jestedcie im potrzrbni tylko po to zeby sprzedac tp co zostalo a potem sie was pozbeda jak niepotrzebne smieci taka prawda! Powinni ludziom mowic o tym to nieuczciwe podejście do pracownika

Wzajemny szacunek
@Ytyy

Szanujmy się nawzajem tego wszystkim życzę. Chcesz mieć wypłatę pracuj . Nie chcesz to nic nie rób . Salomon z pustego nie naleje. ... pracuje w firmie lata i nie mam zamiaru jak widać po wpisach bić piany. Gdyby było tak źle to dlaczego tyle osób by w firmie pracowało . Niech każdy robi co do niego należy . To moje zdanie .

Ravanson
@Wzajemny szacunek

Haha Salomon z pustego nie naleje! Dobry przykład! Nawet bardzo dobry! Jak sprzedawać skoro klientów nie ma i towaru? Salomon z pustego nie naleje! Haha. Niech Krakusy zrozumią ;-)

@Wzajemny szacunek

Ubywa osób, ubywa..

Nemesis

Bądźcie dalej murzynami dla tej firmy, powodzenia pracować za najniższa krajową. Oni się z tego bardzo cieszą...

Kaszpirowski
@Nemesis

Zwolnij się to nie będziesz narzekał albo już dostałeś wypowiedzenie i temu tak myślisz . są tacy że może już nie ma nadziei dla firmy a chcą tu pracować nawet za podstawę . Mnie też może niedługo zwolnią lub zamkną sklep ale dopóki można coś zarobić to tu będę . Pamiętajmy że taka sytuacja jak jest teraz u nas może być wszędzie . Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma .

@Kaszpirowski

Jak nie masz ambicji pracować za godziwą wypłatę to twoja sprawa. Ja w tym uczestniczył nie będę..

Kaszpirowski

Kto chce pracować niech pracuje , kto nie chce niech się zwolni lub czeka aż go zwolnią . Czy zmawiajac się przeciwko pracodawcy coś zmieni w naszych wynagrodzeniach ? pewnie może tylko pogorszyć bo nie będzie z czego zapłacić . Ja też mogę powiedzieć że pewne rzeczy nie powinny mieć miejsca ale cóż można zrobić jak prezesi mają taki tok myślenia . Może ta sytuacja nauczy ich czegoś w co wątpię . Panowie prezesi trzeba też pamiętać że to my sprzedawcy robimy Wam największą robotę bo to my zarabiamy na Was i na siebie . Dlaczego firma nie rozmawia z kierownikami sklepów , nie pyta o problemy i spostrzeżenia. To jest wielki błąd . A po drugie trzeba pamiętać że częściowe towarowanie sklepów powinno być indywidualne a nie napchać ekspresów automatycznych 5-7 sztuk lub 100 myszek do komputera jak w tym regionie sprzedaż jest znikoma . I trzeba zadać pytanie : nie lepiej do tego sklepu wstawić towar rotujący czyli pralki lodówki kuchenki ? Czy lepiej wstawić 5 ekspresów które tylko zawalają półkę !! Następna sprawa odnośnie zatrudnień rodziny w firmie . My pracownicy byśmy zgłaszali niedogodności z działaniem określonej osoby ale po co jak to jest żona prezesa , siostra dyrektora czy jeszcze coś innego . Ludzie obudźcie się , trzeba przejrzeć na oczy . Zatrudnijcie osoby co mają pojęcie w handlu żeby była dobra komunikacja i przepływ towaru a nie tylko mamy napychać im kieszenie swoją pracą .

KING

Nie ma takiej opcji że TAJMAX się utrzyma na rynku. Zamknęli teraz kilka sklepów przerzucą towar na inne i tak co miesiąc jak się trochę towaru sprzeda będą zamykać następne sklepy. Pół roku i zniknie ostatni sklep to niestety pewne

Jak oceniasz przebieg procesu rekrutacyjnego w firmie Tajmax? Czy jest łatwy, czy może trudny do przejścia? Czy gdybyś miał możliwość odbycia rozmowy kwalifikacyjnej jeszcze raz, to również skorzystałbyś z zaproszenia?
logo firmy Magazynier
Opacz-Kolonia
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Kierownik Regionalnej Sprzedaży
Słupsk
TakToja

Nie wiem czy Wy... ze sklepow ktore zostaja, zdajecie sobie sprawe z tego ze zostajecie tylko po to aby oczyscic firme? Co oni zrobia z tym sprzetem na sklepach jesli mieliby wszystko zamknac? dzis zostanie 30 sklepow, sprzetu wystarczy. Jak bedzie brakowac zamkna polowe i znowu wszystko rozrzucą. i tak az Was zostanie trzy sklepy a wy dalej bedziecie myslec ze jeszcze bedzie dobrze.

IT
@TakToja

Tak będzie jak mówisz , ale ci co zostali to co mają zrobić , strajkować ? , co to da ? Jakie masz wyjście ? Moim zdaniem żadne .

Lajkonik
@IT

Masz się sam zwolnić sam ? Dlaczego bo Oni tak chcą ?...

@IT

Wyjście jest jedno, sklepy się dogadują i jednocześnie idą na urlopy i zwolnienia lekarskie, w tym momencie pracodawca popłynie bo nie ma zysku a opłaty trzeba płacić, także to naprawdę teraz my mamy w szachu firmę, tylko jest jedno ale trzeba się solidarnie dogadać a z tym to jest różnie;

Grzegorz
@TakToja

I bardzo dobrze jakby tak stopniowo zamykali sklepy bo przynajmniej pracownik dostanie odprawy, a gdyby była upadłość lub gdy się sam zwolnisz to będziesz miał tylko "g.wno", teraz chodzi tylko o to by odbyło się to szybko a nie ciągneło miesiącami.

@Grzegorz

Chyba inne prawo znasz niż obowiązuje w PL... Odprawa przysługuje jeżeli : jest upadłość lub jest likwidacja stanowiska lub zwolnienia grupowe (czyli 10%za jednym razem) w wypowiedzeniach nie ma słowa o upadku, a jedynie reorganizacja, a zwolnili ze 30 dopiero więc na grupowe też nie ma co liczyć czyli lipa z odpraw? Raczej tak.

Nono

To magazyn w modlniczce jeszcze istnieje? No chyba ze dla samego T.S. zeby udawac ze cos robi i byla dla niego praca

Kozak

Cisza tu.. Czyżby wszyscy wzięli się za te wysokie plany i sprzedają to co zostało? :)

Bobo

Tajmax ma nas pracowników głęboko gdzieś. Nie podoba się to się zwalniaj tak Ci powie regionalny. Pracy jest w brud. Nierealne plany i obniżenie KZ ma doprowadzić do tego żeby ludzie sami się zwalniaj. Tajmax upada a im teraz nie na rękę żeby płacić wypowiedzenia i odprawy, a jak dam się zwolnisz to dla nich tylko na korzyść. Smutne ale prawdziwe.... Możesz zadawać pytania ale i tak nie usłyszysz odpowiedzi od prezesów, dyrektorów, regionalnych....

Mbx

Ale to jakieś oddzialy likiwiduja czy cala firme

Radek

Jako kierowca bardzo dobrze wspominam współprace z obecnym kierownikiem logostyki na magazynie w modlniczce K.Ł..Szkoda byłoby żeby zamkneli magazyn w modlniczce

Tom

Czy w Tajmax Modlniczka już zwalniają pracowników?A jak sytuacja w Tajmax Lomża?

K

Wczoraj starałem się zrozumieć centrale oraz swoim wpisem łagodzić nastroje oraz haos informacyjny jednak dziś po tym jak przeczytałem email dotyczącego naszych zupełnie nie realnych planów oraz co najważniejsze nasze kz wszystko się zmieniło Te nie realne plany zabolały lecz tak naprawdę to kz mi osobiście przelał czare goryczy bo powiem wam szczerze nie spodziewałem się że będziecie w stanie go ruszyć żebyśmy przynajmniej wiedzieli na czym stoimy żebym mógł wrócić do domu i wytłumaczyć żonie czemu należy teraz oszczędzać i zacisnąć pasa żebym przynajmniej wiedział że jest jakiś sensowny plan który postawi nas na nogi i po 3 miesiącach zarabiania 1600zł coś wróci do normy to nie nic nie wiadomo apsolutnie nic byłem po waszej stronie broniłem was i starałem się zrozumieć ale po tym jak dziś zostałem potraktowany chodzi o plan i kz wszystko się zmieniło aaaaaa i najważniejsze na głowie się stawało aby klientowi sprzedać worki czajnik czy odkurzacz i do niego jeszcze gwarancję ale dzisiejszy e mail i jaki kolwieek brak wytłumaczenia bądź szczerego napisania poco dlaczego i na jak długo zrujnował całkowicie mój szacunek oraz motywację do tej firmy przez te wszystkie lata nie było reklamy dobrego położenia oraz rewelacyjnego wyboru a my to wszystko i tak ciągneliśmy więc najzwyczajniej was po prostu proszę tak po ludzku zacznijcie się choć trochę z nami liczyć i przemyślcie te kz bo kiedy wiesz że nie wyrobisz już planu to masz i tak motywację do pracy po masz i tak godną podstawę i sprzedajesz a teraz.............. Przemilcze

B45

Zrobili czystki w biurze a teraz biorą się za sklepy. Na sklepach nie ma czym handlować z dnia na dzień tracimy klientów. Konkurencja nie śpi tylko handluje. To już jest nie do odbudowania. Jutro regionalni zaczynają jeździć z wypowiedzeniami na sklepy. To już koniec Tajmaxu. Czekamy na wypowiedzenia i ewentualne odprawy. Fajnie się pracowało ale niestety to już koniec. Nie ma nadziei. Szukajcie innej pracy koledzy i koleżanki.....

THUNDER
@B45

Czystkę to ty masz w głowie. nie siej popeliny

A
@THUNDER

Zakupowcy polecieli sklep internetowy tez.

Prokurator Krosno
@B45

Przestępstwem jest jeżeli pracodawca ukrywa upadłość lub likwidację zakładu pracy przed pracownikiem a tego są namiastki . Ale jest też fakt , że podjęto próbę ratowania jakiejś części firmy głównie chodzi o kilkanaście sklepów .Wyznaczono do tego człowieka dla którego w szanującej firmie nie było by miejsca .Zrobią wszystko byś się zwolnił(a).Sprawa dla Pip.Niestety nie można ukryć faktu , że zarząd nie wie lub nie wiedział co B.P i inni władni robili. Ty jesteś przed a ja już po .Niestety w nowej pracy był taki jak B.P. ale podłożyli mu świnie i poległ

Anons
@Prokurator Krosno

Nie jest tak fatalnie

Antoś

I co tam? :) Czego jeszcze nie wiecie? Kto z pracowników na sklepach dostał obniżkę pensji? Co za bzdury wypisujecie?

@Antoś

Wszyscy pracownicy sklepów, na których jeszcze jakoś się handel kręci mimo tych wszystkich przeszkód. Obniżki pensji, wywalone plany w kosmos, brak wyboru.. Tylko się zwolnić.. Chociaż zwolnienie się to tylko ukłon w stronę GÓRY, dla nich na rękę. Zmuszają nas jak mogą do rzucenia wypowiedzeniem na biurko. Bardzo długo debatowali za zamkniętymi drzwiami jak ratować firmę, no i wymyślili.

Antoś
@Kozak

Ja czegoś nie rozumiem. Plany wam dają z kosmosu, pensje podobno obniżają, a wy siedzicie jak te cielaczki? O co tu kurde chodzi? Jesteś z zagrożonego sklepu? Który rejon Polski?

@Antoś

A mam się zwolnić i dać satysfakcję zarządowi, bo będą mieli kolejnego człowieka "z głowy"? Jedna głowa mniej do odpraw. Wydaje mi się, że raczej nie jestem z "zagrożonego" sklepu. W sumie w obecnej sytuacji to chyba każdy może czuć się zagrożony. Jedyny i słuszny region Polski :)

Praca .pl
@Kozak

Ale pracować trzeba

XYZ

A mi to śmiać się chce z Was wszystkich.(mowa o pracownikach). Robią z wami co chca, a Wy dalej siedzicie i łudzicie się że będzie super świetnie albo w ostateczności wzbogacicie się na odprawach. Im tylko na tym zależy. Bo pracując teraz z zarobkami zbliżonymi do najniższej krajowej odprawy kokosami nie beda.. Zbieraja tylko ekipę która zamknie i posprząta im sklepy za marne grosze

OkO proroka
@XYZ

100 % racji będziecie wyprzedawać towar i osoba po osobie będzie zwalniana nie będzie żadnych zwolnień grupowych i nie będzie żadnych odpraw dla pracowników .Odprawę dostanie tylko ten kto na końcu zgasi światło za mydlenie oczów pracownikom i dobry pijar który doprowadzi do zminimalizowania strat waszymi łapkami. W historii branży AGD takie rzeczy już się działy.Choć bardzo chciałbym się mylić.

Skl poł
@XYZ

XYZ Masz rację ale na to nie mamy wpływu .Jak dostanę wypowiedzenie to zapewniam , że do psychiatry od razu i L4 na 2-3 tygodnie i tak co miesiąc .A średnia jest liczona z 12 miesięcy .Tak że odprawa nie będzie z najniższej .A ponieważ mam zamiar opisać u psychiatry jak nas traktowano na podkładkę maile oraz ten o zmianie wynagrodzenia od Piotra Cwaniaka To pojedziemy jeszcze o mobbing ale to już chyba prokurator.Firma do końca roku , zwolniona rodzina czyli to koniec .Nie śmiej się prostaku z czyjegoś problemu.

@Skl poł

Nie kolego mylisz się. Odprawa jest liczona wg. wyliczenia urlopowego tzn z 3 ostatnich miesięcy... I wymiar jest różny max za 3 miesiące (jak robisz co najmniej 8lat(usunięte przez administratora) A według tego czas przebywania na L4 nie wlicza się do wymiaru pracy... Również przyznanie odprawy nie jest takie oczywiste... (usunięte przez administratora)

XYZ
@Skl poł

Zastanawiam się jaki tylko sens ma ciagniecie zwolnień kiedy koniec i tak jest oczywisty. Chyba że po prostu nie zależy Ci na pieniądzach a chcesz im zrobić na złość to wtedy rozumiem:)

SEPUKU

H02 GAME OVER

@SEPUKU

nie nie.

@Tomasz

tak.

@Tomasz

tak.

Gdzie są nasi bohaterowie, Stalomon, kapitan Ptasznik, kobieta szpon, laser men, takie macie moce a uczciwie powiedzieć ludziom co się dzieje z firmą nie dajecie rady?

@Marcin

Wystraszyli się obywatela ZUSa

Oto nowa motywacja na czerwiec, obniżka pensji pracowników na sklepach i plany do wykonania z kosmosu. Chcą swoje złe decyzję przełożyć na pracowników, sprawić by ludzie sami się zwolnili a jak nie to wezmą niższe odprawy, tylko że to działa w dwie strony wy nam kilka stów na wypłacie a firma traci kilka tysięcy zysku ze sprzedaży, bo jaki sprzedawca na sklepie będzie się starł po takiej zagrywce wyciągać jak najwieksza marże ze sprzedaży, wszyscy będziemy mieć to w du..e.

@pracownik

Szukają każdej sposobności by się pracownicy sami pozwalniali. Tak się dziękuję za lata pracy w tej firmie. Przykre ale prawdziwe...

K

A moim zdaniem największym błędem jest zupełnie bezasadne wzajemne nakręcanie się. Oczywiście wszyscy wiemy że jest źle mnie też dręczy odprawiane klientów z kwitkiem lecz na niektóre sprawy nie mamy wpływu. Lecz najgorsze w tym momencie jest to iż zgodnie z definicją i literaturą mamy doczynienia z pojęciem znanym jako haos informacyjny. Na tym serwisie przekazywane są informacje niby z pierwszej ręki co wywołuje fale spekulacji i dociekań na sklepach. Problem tylko w tym że zaczynamy mieć doczynienia z celową dezinformacją która zaczęła deztabilizować pracę na sklepach do tego stopnia że sprzedawca nie wie czy sprzedawać towar którego nie posiada na sklepie lecz jest na magazynie bądź innym sklepie ponieważ ma wątpliwości czy ten towar wogóle dotrze. Wiem że jeżeli czyta to jakiś z naszych prezesów to pewnie się uśmiecha jak ktoś tak może myśleć że towar nie dotrze do klienta lecz niestety brak prawdziwych oraz żetelnych wiadomość ze strony centrali powodóje haos informacyjny oraz domysły które przerażają się w plotki nie oszukujmy się moi drodzy sami się zaczęliśmy niepotrzebnie nakręcać. A i koledzy oraz koleżanki czytajcie te komentarze z rozwagą jesteśmy dorośli i mniemam że inteligentni nie dajmy więc się zdezorganizować komentarzem wstawianym przez niektórych w formie żartu

Sprz
@K

To wzajemne nakręcanie się powstało tylko dlatego że nikt nic nie wie .... Dostajesz tylko informacje handluj ale zastanawiasz się czym tu handlować ;) chaos to jedno ale brak narzędzi do pracy to drugie, dostajesz nowy plan na czerwiec i okazuje się żeby wyrobić plan musisz wyprzedać pół sklepu....

@K

Mądry już dawno wie co się dzieje, skoro prezesi nie dementują plotek o upadłości, potrafią tylko napisać maila by nie kraść, konkurencja podchodzi na sklepy i wypytuje pracowników o to czy mamy zysk na danych placówkach i czy ewentualnie chcielibyśmy pracować u nich. Obniża się pensje pracowników przy jednoczesnym zachowaniu wysokich planów sprzedażowych to ma być sposób na ratowanie firmy???? To pokazuje prawdę, mądry już dawno wyciągną wnioski, nie którzy trochę wolniej myślą no ale cóż w końcu i oni zrozumieją co się naprawdę dzieje.

M21

Zamykają sklep w Łomży..... chłopaki już wypowiedzenia dostali...

M22
@M21

Będą dalej nas grilować i zwalniać po kilka osób żeby ominąć procedurę zwolnień grupowych no a następna sprawa to trzeba wyprzedać jak najwięcej żeby zminimalizować straty po prostu życie żadnych sentymentów

Belble MS hz
@M21

Skąd takie info skoro chłopaki z łomży nic nie wiedzą nie dostali żadnego wypowiedzenia

@Belble MS hz

Ciii pospieszył się... To jutro... Ale cisza ???? ???? ???? internet jest piękny

king
@Belble MS hz

Większość info tutaj jest z (usunięte przez administratora) wzięte pisane dla zabawy aby zobaczyć kto co odpiszę

Zostaw merytoryczną opinię o Tajmax - Kraków

• Jak się pracuje w Tajmax?

Zobacz opinie na temat firmy Tajmax tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Tajmax?

Tajmax