Tajmax

Krzysztof Wasilewski biuro@syndykmasy.pl 124202689

Wiewiórka Nowy wpis
Nazwa działu: Finanse
 Rekomendacja

A co z 2 spółką? Tam tylko pranie kasy będzie?

Lotek
Nazwa działu: Handlowy

Szanowni Państwo. Wedle istniejacych przepisów wypłata z fgśp jest realizowana tylko wtedy gdy zakończy się proces upadłości firmy. Średnio trwa to nie mniej niż 3 m-ce a w niektórych przypadkach nawet 3 lata. Wiadomo mi że lista zaległości wobec pracowników(pełna) jest już dawno złożona u syndyka. Czas jaki musimy czekać na wypłatę przy tak skomplikowanej sprawie na pewno nie będzie krótki. Może okazac się że przelew wpłynie wtedy gdy każdy z nas zapomni już o Tajmaxie.

TakNie2
Bobo
@Lotek

Co za bzdury piszesz...... po co głupotami denerwujesz ludzi..... lista jest juz w funduszu i potrzebne sa poprawki ale mysle ,że kasa wpłynie po nowym roku dopiero......PS: Bartłomiej Piórecki to (usunięte przez administratora) pierwszej kategorii. Jego podejście do zwalnianych pracowników było żenujące, myślę, że kiedyś zapłaci i to poczwórnie za swoje czyny, że będzie siedział i płakał w kącie i wtedy wspomni o tym ile ludzi skrzywdził w swoim marnym życiu. Taki moment przyjdzie Bartku....i nawet nie wiesz z której strony......

Tak8Nie
Rick
@Bobo

Jeśli uważasz, że Piórecki to bardzo zły czlowiek zostaw w komentarzu TAK.

Tak14Nie

Były Tajmaksiak Nowy wpis

TAK!!!!

Tak4Nie
Nazwa działu: Handlowy

Czy ktoś z was rozmawiał bezpośrednio z syndykiem?

Ranking
  5. indeed.com 2 144 392
... pełny raport Gemius
Nh

Czy nie możemy złożyć indywidualnych wniosków do FGŚP? Jest taka opcja na stronie....

Olo

Kasy dalej brak...................

zaiteresowany
Nazwa działu: Handlowy

witam czy ma ktoś jakiś kontakt do syndyku telefon adres gdzie pismo można złożyć będę bardzo wdzięczny Pisałem pisma do szefa szefów ale oczywiście zlewa na pracowników.

zainteresowany
@zaiteresowany

Witam Ponawiam prośbę wiem że było info ale nagle znikło Proszę o jakiś telefon lub adres korespondencyjny lub maila do Syndyka

....

Oj drodzy koledzy oraz koleżanki mam złe przeczucia a to dla tego że znowu zaczynają się jakieś niesamowite przypadki ktoś czegoś nie złożył potem jednak okazuje się że złożył ale źle mimo że było na prawdę sporo czasu wszystko idzie w złym kierunku

.... Tak
@....

A potem jeszcze okazuje się że złożenie dokumentacji dalej zależy od firmy he he he to jest najlepsze

@....

Po korektach dalej są jakieś błędy jawne walenie w h... dalej robią co chcą nie obchodzi ich że ludzie są bez kasy a pan (usunięte przez administratora) pracuje teraz pod syndyk iem i dalej ma wszystko gdzieś

Lolek
Nazwa działu: Handlowy

Z tego co się dowiedziałem gdy zwraca tylko za 3 najniższe krajowe, z ciekawości pytam czy ktoś kto ma więcej zaległych świadczeń rozważa jakieś kroki prawne?

@Lolek

Na poczatek doczytaj albo sie dowiedz a nie potem siejesz panike i wprowadzasz w błąd. Fundusz wyplaca pieniadze na 3 miesiace wynagrodzenia plus za odprawe tez

KRK

Lista wpłynęła do Funduszu jednakże osoba, która się zajmuje Tajmaxem się pochorowała i nie wiadomo czy w tym tygodniu jeszcze będzie. Lista wpłynęła w piątek po południu więc niestety osoba z którą rozmawiałem nie potrafiła powiedzieć czy jest ona kompletna i wszystko z nią ok. By dowiedzieć się czy jest się na liście należy dzwonić do kadr do Tajmaxu. Syndyk takiej informacji nie udzieli bo sam czeka na listę. Ponad to Pan syndyk do końca tygodnia jest na wyjeździe zagranicznym.

@KRK

Lista jest niekompletna TAJMAX ma 7 dni na poprawki dzwoniłem do funduszu

Team

Nic nie robia w kierunku zeby wszystko poszlo szybciej tylko jak zwykle maja nas w (usunięte przez administratora) .... nie wyplacaja nam kasy i jeszcze utrudniaja szybsza wyplate w funduszu

Nazwa działu: Handlowy

Papierów naszych nie złożył bo podobno listy płac są niekompletne. Rozmawiałem z Panią z biura syndyka. Dziś wpłynęło pismo od syndyka do gfp że złoży. Ja też czekam na kasę.

Nazwa działu: Handlowy

Tak. Syndyk nie złożył naszych dokumentow

@Prawo

A skąd wiesz że nie złożył?

KRK
@Prawo

Bzdury piszesz znikąd nie potwierdzone. Weryfikowałem dzisiaj jak temat wygląda. Syndyk złożył dokumenty co potwierdziły kadry. Pani w FGŚP w KRK nie widzi tego jeszcze u siebie ponieważ dokumenty syndyk składa na ul. Kraszewskiego a ona ma siedzibę na Placu na Stawach. Kierowca z dokumentami między tymi urzędami jeździ 2 razy w tygodniu więc najprawdopodobniej dokumenty dowiezie dzisiaj jeśli syndyk miał czas do 21.11. Sprawa wygląda tak, że jeśli syndyk złożył dokumenty poprawnie i nie będzie tam nieścisłości to urząd w przeciągu 2 tyg. przelewa pieniążki na konto syndyka a ten ma czas 7 dni roboczych na wysłanie środków na konta pracowników. W przyszłym tygodniu najwcześniej koło wtorku FGŚP w KRK będzie mógł udzielić informacji czy wniosek od syndyka dotarł i czy jest wypełniony poprawnie więc nie pisz bzdur jeśli wcześniej czegoś nie sprawdziłeś.

...
Nazwa działu: Finanse
@KRK

Po pierwsze to na podstawie jakiego artykułu oraz jakiej ustawy piszesz o 2 tygodniowym terminie przelewu od fgśp do syndyka oraz to samo pytanie skąd pojawia się termin 7 dni które ma syndyk??? Dajesz tu ludziom złudne nadzieję co do tempa w jakim się to rozstrzygnie a jakoś nie widzisz że tu od samego początku ze wszystkim są problemy

Krk
@...

Na podstawie rozmowy z pracownikiem fgśp. Sam czekam i też jestem żywo zainteresowany zamknięciem już tego tematu.

Tak1Nie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 19 dni.

Ktoś coś wie nowego ?

King
Nazwa działu: Handlowy

Dzis 21...... cos wiadomo ?

Onlyirony

Czy ktoś ma jakieś informacje z PIP FGSP etc ?? Coś się ruszyło z wypłacaniem kasy ?

@Onlyirony

Trzeba czekać do 21 Listopada

Rick
@....

Dokładnie. Do 21 listopada syndyk powinien zgłosić listę do FŚP. Jak będziesz na liście to należy Ci się kasa z Funduszu łącznie z odprawami . Tyle w temacie.

@Rick

A skąd będę wiedział że jestem na takiej liście? Przyślą mi jakieś pismo?

King
@Ciekawyciekawy

Bo byles pracownikiem tajmaxu i wisza ci kase to logiczne ze bedziesz. Skoro syndyk dobral im sie do tylka to wie co jest w dokumentach.

@King

A ile maja czasu na wyplacenie ? Doczekamy sie jeszcze w tym roku kasy?

Bez szans

Nick
Nazwa działu: Produkcja
@Ciekawyciekawy

Syndyk ma miesiąc na przesłanie zestawienia zaległych zobowiązań wobec pracowników do FGŚP , następnie fundusz ma również miesiąc na weryfikację i ewentualnie uruchomienie wypłat które trafią do syndyka a następnie do ludzi.. Można mieć nadzieję również że po ogłoszeniu upadłości 21.10 komornicy odblokują konta i coś z tej kasy trafi do pracowników.. Trzeba czekać.

.,.,
@Nick

Na podstawie jakiej ustawy i jakiego artykułu w tej ustawie piszesz że fgśp ma miesiąc na weryfikację ponieważ nie wiem czy wiesz ale termin dotyczący syndyka i tego że ma miesiąc nie jest terminem zawity i również do niego istnieje odstępstwo

@Nick

Czyli tak czy siak w tym roku można zapomnieć o kasie. I tak to wszystko będzie trwalo miesiącami. Karma wraca!

Ida

Dziś dzwoniłem do krakowskiego GFŚP i dowiedziałem się ,że do 21 listopada syndyk ma przesłać listę pracowników którym należą się pieniądze. Będzie można wtedy wystąpić do Funduszu i oni przekażą pieniążki które wypłaci nam potem syndyk. Jest nadzieja ,że może kŕótce dostaniemy nasze zaległe należności. Tajmax już zgłosił upadłość.

Tak8Nie2
Lele

Bylo minelo... trzeba zyc dalej... karma i tak do nich wroci...predzej czy pozniej. A kase i tak sie odzyska predzej czy pozniej

Tak2Nie1
Paweł

A tacy pobożni byli, na każdą rocznice firmy msze organizowali i zapraszali pracowników. Fałsz i obłuda. (usunięte przez administratora)

Tak6Nie

Czy wiecie że Zusy są niezaplacone dla pracowników od luty-marzec. Liszka i Gracz to (usunięte przez administratora) Nie płacą i się śmieją w twarz. Pozostaje nam liczyć na Fundusz Świadczeń Pracowniczych a ja ze swojej strony deklaruje ,że nawet złotówki nie podaruje tym dwóm oszustom. Tyle miesięcy zwodzenia i brak jakichkolwiek informacji. Czuję, że będzie proces cywilny przeciwko tym dwóm panom. Wezmę radcę prawnego a oni za wszystko zapłacą. Liszka to nawet z żoną tak dobrze się bawi na weekendowych wycieczkach, że ma ta całą sytuację w dupie....a Gracz udaje chorego żeby tylko się wymigać z całej sytuacji....

Tak16Nie1
@Były pracownik

Jeśli fundusz nic nie da też skłaniam się do procesu karnego, a oni doskonale wiedzą że jeśli się komuś nie zapłaci pare msc wniosek idzie już do sądu najwyższego. I tam sie zobaczymy!!

Norbi

Miałem chęci na prace w firmie ale to co napisaliście jest bardzo niepokojące.

Ja
@Norbi

A to gdzieś jeszcze rekrutują ?

Nowy

Ja do tej pory miałem więc teraz nie wiem czego się spodziewać i co dalej z tym robić jak nie będzie

Hmm
@Nowy

A to ktos tam jeszcze pracuje??

nowy
@Hmm

nie wiem ja ostałem w tamtym miesiacu zwolnienie z obowiazku praccy ale konczy mi sie umowa dopiero z koncem tego miesiaca ....i odprawa

@Nowy

U mnie taka sama sytuacja

Mniejciekawy
@Ciekawy

U mnie już wszystko rozliczone (odprawa+pieniądze za zaległy urlop)

@Mniejciekawy

Podpisz się imieniem i nazwiskiem!!!! Chyba że nie masz odwagi, ale to standard.

Mniejciekawy
@RP

Tylko napisz mi co zmieni moje imię i nazwisko na forum?

Jpr

Może sam/sama to zrób?

@Jpr

R-jak Radosław P-jak Pszczółkowski, ciężko było, jak byś czytał poniżej wpisy na GoWork to byś się domyślił, ale co wymagać od osoby która podpisuje się Jpr, jeżeli dobrze myślę to ja(usunięte przez administratora)

@Mniejciekawy

Nie rozumiem skoro to nic nie zmieni to po co piszesz komentujesz na GoWork?

Jpr
@RP

Bo lubi wylewać swoje gorzkie żale na forum, zamiast zacząć działać, żeby odzyskać swoje pieniądze. Taki typ człowieka, który dużo gada a mało robi. I tak do twojej wiadomości Radosławie ja swoje pieniądze odzyskałem po zgłoszeniu sprawy do PIP-u i dostałem też od nich pismo, w którym poinformowano mnie, że powołano nadzorcę sądowego w związku z wpłynięciem wniosku o upadłość. Jeżeli nie dostałeś zaległych pieniędzy to w tej chwili, musisz złożyć wniosek do sądu pracy (nic za to nie płacisz) a po skończonej sprawie, dostaniesz kasę z FGŚP.

Katarzyna
@nowy

Co jest powodem tych zwolnień? Czy podzielisz się informacją? Bo czytam ,że jesteś kolejna osoba która właśnie kończy pracę w Tajmax.

Nazwa działu: Handlowy

Panie Jacku jak Panu nie wstyd bawić się świetnie na weekendowej wycieczce z małżonką przy czym ludzie przez Pana nie mają za co chleba kupić. Proszę pamiętać karma wraca A do Pana wróci po stokroć!!

Tak5Nie
Pomony

Jak z nimi teraz walczyć o swoje bo czekać na wypłatę nie ma sensu raczej

Myk
@Pomony

Zgłoś się do krakowskiego oddziału PIP. Dostaniesz odpowiedź z dokładnymi wartościami, z jakimi Ci zalegają. Wyślij wezwanie do zapłaty z tymi kwotami. Po upływie czasu, jaki dasz im na zapłatę idź do sądu, najlepiej przez kancelarię

Tak3Nie

nn
Nazwa działu: Handlowy

Czy informacje odnośnie braku przelewów są fałszywe ? Chyba nie. Przecież przelewów nie dostajemy.

Dostaliscie przelewy?

Baca

Nie!!!!!

Będzie jutro wypłata?

Tak3Nie
@Ciekawy

Znaczy do tej pory miałeś? Po co pytasz

,,,,,

(usunięte przez administratora) Wydaje się poważni ludzie, firmę swoją mają swoją, a co do ludzi widać jakie traktowanie,. Karma wraca ze zdwojoną siłą

Bogdan
@,,,,,

O co dokładnie chodzi? Firma zalega Ci z wynagrodzeniem? Jak duże są te opóźnienia? Opisz proszę dokładnie tę sprawy, żebyśmy mogli dowiedzieć się więcej na temat sytuacji pracowniczej w "Tajmax".

?

Czyba ważne jest że otrzymałeś wypłatę, czy to ważne z jakiego konta? Skoro konta są zajęte przez komornika to nie otrzymał byś żadnych pieniędzy, faktycznie, strasznie kombinują... Pomyśl zanim coś napiszesz

Pszczółkowski Radosław
@?

Tak kombinowali, że firma jest właśnie w takiej sytuacji jakiej jest. "?" nie masz odwagi się podpisać!!!!!!!!!

@?

Primo, nie moje konto. Secundo - ja i duża część pracowników nie dostała kasy. Tertio - screen jest dla celów dochodzenia roszczeń wobec firmy. Kancelarie dochodzące naszych praw mogą mieć z tego pożytek. Quatro - nie zrozumiałeś zamysłu, a tak głośno wyszczekujesz swoją rację. Z myśleniem nie mam problemu, w przeciwieństwie do ciebie.

$$$$

Sprawdźcie sobie konta, bo mi wpłynęło za wrześień 2100 zł od Tajmaxu. Adres nadawcy Litwa. Zawsze coś.

Doradca

Ja tez dostalem

Micki
@Doradca

Ja to nawet z premia i odprawa, a również za zaległy urlop

Raz dwa trzy
@$$$$

A jak! Dostałem wypłatę, odprawę, premię uznaniową, ekwiwalent za urlop i pisemne podziękowanie za współpracę od dyrektorów z jakiegoś mozambijskiego konta. Wspaniali ludzie, wspaniała firma. A nie. Jednak nie.

Konto nieosiągalne dla komornika

Pszczoła
@Pracownik

dostałeś kasę to ciesz się i siedź cicho, po co tak się nakręcać. Czy to ważne skad ? Ważne że masz

@Pszczoła

Gdyby wszystko było wypłacane zgodnie z umowami i zgodnie z obowiązującym PRAWEM nikt by niczego i nikogo nie nakręcał. Firma wyraźnie faworyzuje osoby, które grzecznie poszły na układ i pozwoliły wysmarować pewne części ciała wazeliną, żeby mniej bolało.

Tak4Nie1
Taka prawda

Mam nadzieję że przeczyta to ktoś kto ma jeszcze coś do powiedzenia w tej firmie to co się stało z firmą to nie jest nasza wina staraliśmy się że wszystkich sił by robić jak najlepsze wyniki wcześniej już dawaliśmy wam sygnały że idziemy w złym kierunku lecz nikt nie chciał nas słuchać ale wiecie drodzy szefowie o co mam tak na prawdę do waz żal o to jak potraktowaliście wasze najlepsze sklepy które do końca walczyły ba nawet do końca wyrabiały plany które wydawało by się przez sytuację były niemożliwe do wykonania ja nie żałuję moim kolegą i koleżanką z innych sklepów które już dostały odprawy i wypłaty tylko po prostu śmieszy mnie to że na ten sam koniec potrafiliście docenić wasze sklepy które prosperowały najsłabiej i potrafiły zrobić dokładnie 30% zysku w porównaniu do tych najlepszych które walczyły do końca bez dobrej lokalizacji reklamy czy dobrych cen mam do was ogromny żal za to że tak nas potraktowaliście nas którym wysłaliście gratulacyjne e maile za wyniki ganiąc przy okazji tych którym teraz wszystko szczerze i uczciwie wypłaciliście nas pozostawiając na lodzie z kredytami i bez wypłaty odprawy o ekwiwalencie za urlop nie wspominając myślę że teraz każdy z nas ma nauczkę że jak zaczyna dziać się źle to trzeba sobie po prostu odpuścić bo za walkę do końca dla was nie mam jak opłacić kredytu za co bardzo dziękuję szwfustwu firmy tajmax

Tak9Nie3
Grzegorz
@Taka prawda

Wiedziałeś dobrze że to tak się skończy, co mądrzejszy już w maju potrafił wyciągnąć wnioski że tej firmy z takimi długami nie da się uratować, mogłeś szukać już wtedy nowej pracy a nie czekać do końca z nadzieją że ktoś Ci da potem na chleb, jakim trzeba być naiwniakiem by wierzyć w to że szefowie firmy będą martwić się pracownikami, oni boją się o własne du..;

Tak4Nie1

Zostaw opinię o Tajmax - Kraków

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie