Opinie o OBI w Olsztyn

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie OBI. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie OBI o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o OBI w Olsztyn

Unknow

Patrycja nie będę odpowiadać na Twoje pytania ponieważ Ty nie odpowiadasz na moje. Widzę że raz w tygodniu patrzysz co tu się dzieje bo tak odpisujesz. Powtarzam pytanie kolegi. Kim jesteś? Pracujesz w Obi? Proszę odpowiedz na moje poprzednie pytania. Na pewno osoby które szukają pracy i zastanawiają się nad pracą w Obi chciałby poznać odpowiedzi na te pytania. Najpierw Ty odpowiedz a potem ja.

Lux
@Unknow

Patrycja vel Natalia vel inna Zuzia to moderator Gowork`u.

Wieloletni

Patrycjo a kim Ty jesteś?

Unknow

Patrycja Powiedz mi czy układy są dozwolone w Obi? Czy to fair jeśli jeden pracownik się stara i nic nie ma a inni nic i awansują? Coś chyba jest tak. Na prawdę dużo widziałem w tej firmie i widzę do tej pory. Wszystko co było budowane przez poprzednich dyrektorów zostało zburzone. Nic nie zostało. Zero atmosfery a pieniądze to nie wszystko.

Unknow

Patrycja Tak jestem długoletnim pracownikiem. Nawet bardzo. Miałem kilku dyrektorów za sobą ale każdy z nich był przede wszystkim człowiekiem. A nie kimś kto zjadł wszystkie rozumy. Wprowadzali zmiany ale słuchali też innych. Nikt się nie bał pójść i powiedzieć co myśli o danej rzeczy. A przy dyrektorze i jego nowym zastępcy nie można rozmawiać. Nie da się. A co jest tego powodem. Zachowanie tych dwóch panów. Zachowują się jakby byli Bogami. A tak nie jest. Jak kogoś nie lubią to i tak ten ktoś zostanie zwolniony lub sam odejdzie choćby był najlepszym pracownikiem na markecie. Nie szanują pracowników ale to już pisałem wcześniej. Wartość szacunek u tych dwóch panów nie istnieje. Czy można polecić pracę w Obi? Zdecydowanie nie. Atmosfera jest nie do wytrzymania. Odradzam również kiedy będzie nabór do nowego Obi bo tam tych dwóch dyrektorów będzie. Oczywiście nie wiem jak jest w innych miastach ale Obi Olsztyn odradzam. A jakby Tobie Patrycja się pracowało w firmie gdzie się nie szanuje pracowników i tego co robią?

Czy rozmowa kwalifikacyjna w OBI spełniła Twoje oczekiwania? Jak oceniasz spotkanie z rekruterem?
logo firmy Spawacz MIG MAG TIG
Olsztyn
TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.
logo firmy Handlowiec
ID Energy Sp. z o.o.
logo firmy Likwidator szkód rolnych i majątkowych
Olsztyn
MWJ Rzeczoznawcy Sp. z o.o.
Patrycja

@Unknow, dziękuję za wyrażenie opinii na temat pracy w firmie OBI. Z Twojej wypowiedzi wynika, iż jesteś pracownikiem z dłuższym stażem pracy w firmie OBI, jak długo już pracujesz w tej firmie? Czy warunki pracy przez okres w którym jesteś zatrudniony zmieniły się znacząco? Jak myślisz co jest głównym powodem sytuacji, którą opisałeś w swoim komentarzu? Pracę w OBI można polecić osobom bez doświadczenia, które poszukują swojej pierwszej pracy, aby nabyć niezbędne doświadczenie zawodowe?

Unknow

Witam Ktoś później napisał że kierownicy odchodzą z nowymi dyrektorami do drugiego marketu bo pragną. Fakt pragną bo niektórzy z nich są po prostu pupilami dyrektora. Robią to co chce. Te pupile nie mają swojego zdania. Posłusznie przytakuja. Nawet jak zrobią coś złego to jest to za miatane pod dywan. To tak zwani karierowicze. Dyrektor ich nie ruszy bo ma z nimi układy. Ja jeszcze pracuje ale już nie długo. Na szczęście. Nowy dyrektor wprowadził tylko chaos i nie ład. Obi ma swoje zasady a jedną z nich ponoć jest szacunek. Nie znajdziecie jej w tej firmie. Nie istnieje. Gdyby tak było to by były próby zatrzymania dlugoletnich pracowników. Ale czegoś takiego nie ma. Ze mną pewno zrobią tak samo. Atmosfera jest zła a nawet gorzej. Odradzam. Chyba że ktoś lubi wchodzić komuś w cztery litery i dźwigać rzeczy które przekraczają przepisy BHP. Bo niestety tak jest. Pod tym kątem BHP jest łamane.

Patrycja

@ja, czy możesz w sposób bardziej szczegółowy wyrazić opinię na temat pracy w firmie OBI? Z Twojego wpisu wynika, iż jesteś długoletnim pracownikiem w tej firmie, więc na pewno masz spore doświadczenie, którym mógłbyś się podzielić z osobami poszukującymi informacji na temat tego pracodawcy. Na jakim stanowisku pracujesz i co mógłbyś napisać o warunkach jakie oferuje pracodawca swoim pracownikom?

Zwykły pracownik

Jasne, tak oczywiście. Innej śpiewki nie znają: jak się komuś nie podoba to droga wolna. Za długo tam pracuję i za dużo zostawiłem tam sił i zdrowia żeby usłyszeć coś takiego. Na imprezy i zabawę pieniądze są ale dla ludzi naprawdę potrzebujących pieniędzy na pożyczki nie ma. Nikogo nie interesuje że kromka suchego chleba i szklanka wody to czyjaś codzienność. Przykre...Ogromnie przykre... Wszystko na ten temat

@Zwykły pracownik

zastanów się co piszesz. skoro potrzebujesz porzeczek a dostajesz wypłatę i nie masz co jeść to zmień coś w swoim życiu. To raczej nie wina twojego pracodawcy a Peru błędów życiowych. Ja w tej firmie pracuje ładnych parę lat i wiedziałem za każdym razem jak podpisywałem nową umowę co mi na konto wpływa i na czym moja praca polega. Żal mi was wszystkich, którzy podchodzicie do pracy jak Rydzyk do Kościoła.

Patrycja

@Dinozaur, dziękuję za komentarz odnośnie pracy w firmie OBI, w swojej wypowiedzi wspomniałeś, iż posiadasz już znaczny staż pracy w tej firmie. Czy mógłbyś przybliżyć jak zmieniała się praca w firmie OBI na przestrzeni lat, które już spędziłeś w tej firmie? Proszę przybliż jak wygląda Twoja praca i jakie masz spostrzeżenia na temat firmy OBI jako pracodawcy. @obibober, możesz w sposób bardziej szczegółowy przybliżyć swoją opinię na temat pracy w firmie OBI? Czy polecasz pracę w tej firmie dla osób bez doświadczenia, które poszukują zatrudnienia ze względu na chęć zdobycia doświadczenia?

Kas

Niewiem, tyle osób narzeka na dwóch nowych Panów dyrektorów a niewiem czy zdają sobie sprawe że 3/4 biura administracji oraz wiekszosc kierownikow odchodzi z nimi do nowego marketu na Sikorskiego podobno dlatego że chce i pragnie.. z nim wspolpracować dalej ( to że mieszkają akurat na jarotch,nagorkach itd.to najmniej ważne :)SARKAZM) Jesli chodzi o wynagrodzenia to są one jednymi z najniższych w sieci a obroty marketu są w czołowce najwyzszych w sieci bo niemamy konkurencji a zarzadowi ciągle za mało. Zachęcam do oceny pracodawcy OBi Olsztyn ktora jest powyżej.maxymalnie JEDNĄ GWIAZDKĄ jesli pracujesz i nie jestes zadowolonym(-a) z firmy.

obibober

Płace w obi Olsztyn są jednymi z najniższych w sieci a obroty mamy najwyższe. Setki obsłużonych klientów i tony materiałów budowlanych przerzucone przez nasze ręce, mogła by chociaż firma zrekompensować premią kwartalną. Niestety narzucane odgórnie plany sprzedażowe są nie do przeskoczenia! Krótko mówiąc, na zachętę mamy marchewkę na wędce, tak długiej jak z Olsztyna do centrali!

Doświadczony 18
@obibober

To poczekaj jak otworzy się za parę miesięcy LM, nowy wielki hipermarket budowlany zje stary stojacy na uboczu OBIsklepik...premii to juz nigdy nie zobaczymy bo sprzedaz siądzie o połowę a plany z pewnością tego nie uwzględnią.

Zwykły pracownik

Witam. Jeżeli masz problem to jest to tylko i wyłącznie twoja sprawa. Nie należy nikomu o nim mówić bo nikogo zwłaszcza władze wyższe nie interesuje twoje życie prywatne. Jak to mówią syty głodnego nie zrozumie. Ok, ma do tego prawo ale niech nie robi z niego przy tym niedorozwiniętego intelektualnie i nie drwi z niego bo on też czasem odczuwa ból i oddycha jak każdy inny człowiek... Wszystko co miałem napisać na ten temat

Patrycja

@anonymous, dziękuję za wyrażenie swojej opinii na temat pracy w firmie OBI, w swojej wypowiedzi podkreśliłeś, że prace dodatkowe zostają uwzględnione w przypadku wystawienia oceny rocznej przez pracodawcę. Czy w Twoim przypadku również pracodawca pamiętał o Twoich dodatkowych obowiązkach? @Niema komu pracować na budować, fajnie, że wyraziłeś swoją opinię na temat struktury pracy w firmie OBI, jak ocenisz atmosferę w pracy pomiędzy pracownikami? Co możesz napisać w tym temacie?

Patrycja

@anonymous, nie zgadzasz się z tym co napisał poprzedni użytkownik w swoim wpisie? Może w takim razie przedstawisz własną opinię o zatrudnieniu w OBI? Jak przedstawia się Twoje całe dotychczasowe doświadczenie? Z Twoją opinią na pewno chętnie zapoznają się inni użytkownicy forum.

@Patrycja

Jasne że się nie zgadam.Pracuję w obi 4 lata ,raz jest lepiej raz gorzej jak w każdej pracy,nigdzie nie jest słodko i nigdzie za darmo pensji nie płacą. Ale wracając do tematu nakładania dodatkowych obowiązków to nadal nie rozumiem o jakie obowiązki chodzi bo pomoc w załadowaniu towaru ciężarnej kobiecie i czy klientowi po operacji kręgosłupa to chyba nie jest żadna tragedia i nie robimy tego nagminnie ta prośba naprawdę zdarza się bardzo rzadko.Tak samo jest z poleceniami ze strony kierownictwa jeżeli ktos poprosi mnie o wykonanie dodatkowego zadania to chyba nie jest żadną tragedią brane jest to potem pod uwagę przy ocenie rocznej i podwyżkach.Zresztą jestem zdania ze nikt tu nikogo siłą nie trzyma jeżeli nie odpowiada nam miejsce pracy to je zmieniamy a nie wprowadzamy chorą atmosferę i sami nawzajem się nakręcamy.Wiadomo praca nie jest lekka i naprawdę są dni że człowiek przychodzi do domu i nie wie jak się nazywa dlatego takie podkręcanie atmosfery na nic dobrego nie wpływa, tym bardziej że jest to nasze miejsce pracy w którym spędzamy połowę naszego zycia. Więcej usmiechu i wzajemnego szacunku i będzie dobrze.W OBI JEST MOC I W NAS JEST MOC.Pozdrowienia dla wszystkich obisiów.

Niema komu pracować na budować
@anonymous

Zapraszam na budowlanke.... Gdzie kolejka do info jest zawsze niema kiedy iść na przerwę bo po 2-3 na zmianie. Przychodzi baba i prosi o załadunek to się pomaga z wkur...wem bo jej facet podchodzi za chwilę i głupio się szczerzy. Przychodzi koniec 8 godzinnego zapierdzielu a tu kierownik prosi żeby jeszcze zaowocować dział. Naprawdę nikt niema najmniejszej ochoty dźwigać płytki, sypkie....troche nawiązując do tego co pisze. Dodam że jak ruszał sezon na ogród to niemal 3/4 załogi było zaangażowane w pomoc dla nich. A jak budowlanka ma cały rok sezon to nikt się nie zainteresuje że może by pomóc. Na dziale niema czasu posprzątać, poukładać płytki, sypkie itp.... Na koniec pozdrowienia dla chłopaków z sanitarki co się nie narobią postoją pogadają...

Swieży
@Niema komu pracować na budować

Na budowlance naprawde niema komu pracować. Nie pracuje tu od dawna wiec niewiem jak było kiedyś ale dzial da sie wyleczyć,wystarczy ambasadorow z wypranych przez centrale i ekspertow palących od godziny 7.15 co godzine przeniesc z palarni i z centrali na dział to bedzie komu obsługiwać..

Patrycja

@@Nick, chcesz powiedzieć, że na pracowników OBI czasami nakładane są zadania nie należą do ich podstawowych obowiązków? Czy jeżeli dochodzi do takich sytuacji, to pracownicy są nagradzani dodatkowo za swoje działania? Bardzo Cię proszę o dodanie takich informacji do swojego wpisu.

@Patrycja

Pracownicy nie są wynagradzani dodatkowo za pracę nakladane przez dyrekcję ponad swojen obowiązki.

@anonymous

Ciekawi mnie jakie to prace są nakładane ,które nie należą do Twoich obowiązków?

Płyta
@anonymous

Np ładowanie towaru do samochodów klientom

Co do zwolnień jest tak, dyrekcje nie interesują powody zwolnień i ich ewentualne rozwiązanie. Lepiej niech problem odejdzie z pracownikiem. Co do uczących się na kierowników, nie mam nic ale ich chęć wykazania i zasypywanie pracowników obowiązkami.

Ciekawy

A co ma logistyka do budowlanki czy mieszkać? Zamiast oceniać kierowników czy zastępców innych działów pochwał lepiej swojego kierownika - logistyki. W obi chyba zatrudnienie jest na umowę o pracę a nie dożywotni cyrograf, więc czemu się nie zwolnisz skoro wszystko Ci nie odpowiada... A podsumowując ilość zastępców chyba jesteś świadomy, że są to ludzie przyuczanie na nowy market więc są potrzebni.

Patrycja

@Nick, co Twoim zdaniem wpływa na zwolnienia pracowników? Czy jest to związane bezpośrednio z sytuacją wewnętrzną OBI? Jeżeli dysponujesz jakimiś ważnymi i ciekawymi informacjami o tym pracodawcy, to proszę o zamieszczenie ich na tym forum.

Chciałem podjąć prace w tym sklepie bo od roku wisi plakat ze zatrudnią ale jak zobaczyłem (jako klient) jak ganiają tam pracownikow to dziekuje! To chyba niemiecka tradycja. Stanowczo odradzam i wspolczuje tym ludziom.

Wszystkim Panom pracującym w OBI składam serdeczne życzenia z okazji Dnia MĘŻCZYŻNY. Życzę Wam abyście byli pomocni jak komputer,szybcy jak japoński skuter,sympatyczni jak maskotka i słodziutcy jak szarlotka.Wszystkiego najlepszego!!!!! Również Szanownej Dyrekcji składającej się z trzech panów składam życzenia.

Doświadczony 18
@anonymous

Kolego co do życzeń dla "brzydszej" cześci załogi naszego marketu się przyłaczam i podzielam tak przy Dyrekcji prócz słodyczy z szarlotki zabrakło jedynie wazeliny ale może to i metoda....jedziesz dalej....

Zostaw merytoryczną opinię o OBI - Olsztyn

• Jak się pracuje w OBI?

Zobacz opinie na temat firmy OBI tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 44.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w OBI?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 37, z czego 8 to opinie pozytywne, 20 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

OBI