Opinie o goleasing.pl - GO-leasing Sp. z o.o. w Olsztyn

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy GO-LEASING Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w GO-LEASING Sp. z o.o. o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o GO-LEASING Sp. z o.o. w Olsztyn

Sebastian

Do Go Leasing jako Partner wstąpiłem na początku 2020 roku. Ujęły mnie zasady opisywane jako panujące w tej firmie : wparcie, coaching, otwarcie na dyskusję, atencja dla zmian i przede wszystkim poukładany, działający model biznesowy, czyli wspaniałe cyfry pokazywane na papierze przez ujmującego właściciela. Uwierzyłem, zaufałem. Bardzo zaufałem. Założyłem więc firmę, zapłaciłem opłatę wstępną (wówczas około 21 000 pln) i wystartowałem. Niestety start zbiegł się z COVIDem (kwiecień 2020). Było ciężko. Mimo to płaciłem comiesięczne opłaty wynikające z umowy przejadając własne oszczędności. Nie szło najlepiej i zauważyłem, że owo wsparcie i inne wspaniałości chyba niekoniecznie funkcjonują tak, jak zrozumiałem. Zacząłem więc zadawać pytania korzystając z zasad panujących w firmie na papierze : otwarta dyskusja, za którą nikt nie może zostać usunięty. Skończyło się przesłaniem mi wypowiedzenia umowy bez podania przyczyny (w lipcu 2021). Do czego oczywiście firma ma prawo, bo swych „zasad” nie złamała - przyczyny tam nie ma. Pieniądze z opłaty wstępnej i opłat comiesięcznych bieżących oczywiście są bezzwrotne, więc bilans czysto finansowy tej "przygody" jest jaki jest za te 19 miesięcy. I o ile wypowiedzenie umowy to czysty, twardy biznes, o tyle ostracyzm, izolacja i ignorancja z jaką się spotkałem od dnia wypowiedzenia były i są niesamowite. Moje maile do współpracowników natychmiast przestały dochodzić (były blokowane, o czym nie zostałem poinformowany). Na szkolenia ani żadne inne spotkania Partnerów nie miałem i nie mam wstępu. Dostałem za to maila od Właściciela z odpowiedzią na moje zapytanie, że mogę sobie później odsłuchać, przeczytać, ale na wspólne spotkania cotygodniowe firma nie ma obowiązku mnie zapraszać ! Użyję takiej analogii - musiałem zapłacić za wspólną Wigilię, ale gdy wszyscy siedzą przy stole, ja dostaję miskę z resztkami i mogę zjeść sam na ławce w parku ! Taki objaw "szacunku" do drugiego człowieka. Mój okres wypowiedzenia niebawem dobiega końca. Partnerom, którzy pozostali życzę wszystkiego, co najlepsze. Pracownikom GL również. Powodzenia !

potencjalny pracownik
@Sebastian

Odnoszę wrażenie, że jeśli ktoś pobiera opłatę za szkolenie to raczej on już na starcie robi jakiś biznes na frajerach. Frajerach czytaj często osobach posiadających już wykształcenie ekonomiczne i jakieś doświadczenie w pracy w finansach. Pokażcie mi czy jakakolwiek instytucja finansowa w Polce, która szuka wykwalifikowanego "Pracownika" pobiera od niego jakąś opłatę???? Już sama forma wejścia do tej organizacji budzi podejrzenie co tu się (usunięte przez administratora). Jeśli w Roku przeszkolę 20 osób w Polsce - to można z tego pożyć nieprawdaż??? Ponoć 20 tysięcy za szkolenie a co na tym szkoleniu jest? Wiedza taka sama jak na studiach i na money.pl? Każdy leasing ma swoją jakąś tam platformę IT wspierającą sprzedaż. W dzisiejszych czasach to żadna nowość, a ludzie są już bardzo dobrze ogarnięci z komputerami wiec pokażcie mi gdzie jest sedno wchodzenia w organizację, która z ciebie na start doi kasę. (usunięte przez administratora)

Witam, macie może opinie względem pracy / współpracy? jakby nie patrzeć w tym roku nie została dodana jeszcze żadna opinia aż tego ubiegłego widnieje tylko jeden wątek / dwa wątki. Pytanie tylko dlaczego? Z pewnego portalu wiem, że wystawionych jest teraz dla przykładu 74 ofert. czy ktoś się nimi interesował i oceni?

@GO-leasing

Witam, partnerzy faktycznie zatrudniają się na B2B, widać to nawet w ofertach na stronie. a co w tym przypadku z Centralą? Są to bezpośrednie osoby ze struktury zatrudnione na umowie o pracę? Z jakich działów się ona teraz składa? Nie udało mi się odszukać bezpośrednich ofert na Towarową

Nick Nowy wpis

cześć. Chciałabym poznać oceny względem zatrudnienia na wsparciu sprzedaży. jest teraz dostępna oferta dla specjalisty, mam już wymagane roczne doświadczenie więc będę raczej aplikować. tylko czy znacie może średnie zarobki bym miała pewność?

Sebastian

@Sebastian

Dziękuję za opinię. Wszystkie uwagi - nawet te krytyczne - są dla nas bardzo cennym źródłem inspiracji i pomysłów, jak usprawniać i zmieniać firmę na lepsze. @Sebastian: Również życzę wszelkiej pomyślności i trzymam kciuki! Wszystkie osoby zainteresowane poznaniem rzetelnych i szczegółowych informacji nt współpracy biznesowej z naszą firmą - zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam, Grzegorz Olszewski GO-leasing (grzegorz.olszewski@go-leasing.pl)

potencjalny pracownik Nowy wpis
@Sebastian

Dzień dobry. Jest dostępna oferta dla doradcy ds. leasingu. W opisie zawarło się pełne wdrożenie na stanowisku wraz ze szkoleniami i wsparciu merytorycznym. Czy ktoś kto teraz niedawno je zrealizował mógłby odpowiedzieć o nim coś więcej? Ile trwa i jak oceniacie przebieg?

Wieslaw Nowy wpis

Bardzo dziekuje za poszukiwanie przez Pana Dominika z Olsztyna ,wymarzonego mercdesa c klasa . Ktory jest wyjatkowym autem i ciezko znalezc egzeplarz jaki bym chcial. Jestem pewny mercedes z otwieranym dachem pan Dominik znajdzie :)

logo firmy Spawacz MIG MAG TIG
Olsztyn
TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.
logo firmy Likwidator szkód rolnych i majątkowych
Olsztyn
MWJ Rzeczoznawcy Sp. z o.o.
logo firmy Handlowiec
ID Energy Sp. z o.o.

pezet

nie polecam, a sebastian w komentarzu ponizej dokładnie opisał całą sytuacje bardzo dokładnie. Jest w tym wiele prawdy, mozna bardzo szybko sie rozczarować ze wspołpracy z samym prezesem GL i z siecią. Drugi raz bym nie skorzytał ze wspoprcay z ta firma . Poszukiwanie tak wielu partnerów na róznych portalach ogłoszeniowych już sama przez sie powinna dac do myslenia ze cos tu jest nie tak z ta firma.

@pezet

Ale ten opis sprzed trzech lat do teraz normalnie jest aktualny? Jestem tu z przypadku, bo okoliczne firmy przeglądam. Tutaj tylko partnerem można zostać? Nie maja innych opcji na prace? piszą w opisie o doświadczeniu w sprzedaży, ja go nie posiadam, dlatego mam wątpliwości

GO-leasing

Dzień dobry, Być może opinii jest niewiele, ponieważ serwis GO-WORK.PL, jak sama nazwa wskazuje, jest przeznaczony przede wszystkim dla pracowników (osoby zatrudnione na umowę o pracę lub poszukujące pracy). Natomiast firma GO-leasing to partnerska sieć brokerów leasingu, współpracująca z przedsiębiorcami, którzy chcą w ramach swojej działalności sprzedawać leasing na zasadach umowy o współpracy B2B. Jeśli chciałby Pan zasięgnąć opinii o współpracy partnerów biznesowych z GO-leasing, zapraszam na stronę https://go-leasing.pl/kontakt/, gdzie na mapce można znaleźć kontakt tel. i mailowy do wszystkich partnerów (aktualnie jest ich nieco ponad 100 osób). Zachęcam do kontaktu z nimi – z pewnością można wyrobić sobie zdanie, jak jest w rzeczywistości. Zapraszam także do kontaktu z centralą firmy. Chętnie udzielimy wszelkich potrzebnych informacji. Pozdrawiamy serdecznie :) Zespół GO-leasing

Grzegorz Olszewski GO-leasing
@pezet

Dzień dobry, Każda opinia, uwaga, sugestia, jest dla mnie bardzo cenna. Za wszystkie bardzo dziękuję. Zdaję sobie sprawę, że zawsze mogą się zdarzyć osoby, które będą niezadowolone ze współpracy. Firma GO-leasing jest organizacją otwartą, nie stosujemy limitów ilości przedsiębiorców, którzy chcieliby z nami współpracować, a w ramach tej współpracy doradzać małym i średnim przedsiębiorcom oraz pośredniczyć w zawieraniu z nimi umów leasingu czy innych form finansowania. Z tego powodu staramy się docierać ze swoimi ogłoszeniami z propozycją współpracy na wielu portalach w Internecie i nie tylko. Stąd np. 74 ogłoszenia na pewnym portalu skierowane osobno do osób z 74 największych miejscowości w Polsce. Nie wiedziałem, że to może być postrzegane jako wada firmy. Wszystkich Państwa, którzy chcieliby zasięgnąć opinii o współpracy partnerów biznesowych z GO-leasing, zapraszam na stronę https://go-leasing.pl/kontakt/, gdzie na mapce można znaleźć kontakt tel. i mailowy do wszystkich partnerów (aktualnie jest ich nieco ponad 100 osób). Zachęcam do kontaktu z nimi – z pewnością można wyrobić sobie zdanie, jak jest w rzeczywistości. Zapraszam także do kontaktu z centralą firmy. Chętnie udzielimy wszelkich potrzebnych informacji, ewent. umówimy się na spotkanie w sprawie współpracy. Pozdrawiam i życzę wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2024! Grzegorz Olszewski Prezes Zarządu GO-leasing Sp. z o.o.

GO-leasing

Dzień dobry, Firma GO-leasing to partnerska sieć brokerów leasingu, współpracująca z przedsiębiorcami, którzy chcą w ramach swojej działalności sprzedawać leasing i inne formy finansowania przedsiębiorstw na zasadach umowy o współpracy B2B. A zatem jesteśmy firmą o charakterze doradczo-sprzedażowym. Poszukujemy do współpracy ludzi sprzedaży (a zarazem przedsiębiorców). Ludzi, którzy lubią sprzedaż, uwielbiają kontakt z klientami oraz cenią sobie swobodę w kształtowaniu własnej działalności gospodarczej. Z tego powodu nasza propozycja współpracy nie jest dla każdego - preferujemy osoby z doświadczeniem w sprzedaży. Sporo zmieniło się w ciągu ostatnich trzech lat w działalności naszej firmy oraz modelu współpracy z Partnerami. Gdyby chciał Pan zasięgnąć więcej informacji o specyfice działalności oraz współpracy partnerów biznesowych z GO-leasing, zapraszam na stronę https://go-leasing.pl/kontakt/, gdzie na mapce można znaleźć kontakt tel. i mailowy do wszystkich partnerów (aktualnie jest ich nieco ponad 100 osób). Zachęcam do kontaktu z nimi – z pewnością można wyrobić sobie zdanie, jak jest w rzeczywistości. Zapraszam także do kontaktu z centralą firmy. Chętnie udzielimy wszelkich potrzebnych informacji, ewent. umówimy się na spotkanie w sprawie współpracy. Pozdrawiamy serdecznie! Zespół GO-leasing.

@GO-leasing

Jakie są warunki zatrudnienia w GO-LEASING Sp. z o.o.?

Sylwek

Świetny kontakt z centralą w Olsztynie , Firma wiarygodna. Pan Dominik ekspercko podszedł do tematu.Na wszelkie pytania uzyskałem odp. Finansowanie dopasowane , choć finalnie auto które chciałem , się sprzedało. To na pewno wrócę do Go-leasing. Polecam

Jaka jest umowa w firmie GO-LEASING Sp. z o.o.? Wiecie, czy jako Dyrektor Oddziału zatrudniają na umowę zlecenie?

GO-leasing

Dzień Dobry, Współpraca z Dyrektorami Oddziałów odbywa się wyłącznie na podstawie umowy partnerskiej (B2B).

Justyna
@GO-leasing

Właśnie widzę, ze szukacie państwo osób na to stanowisko. A jak z doświadczeniem? Trzeba mieć jakiś określony staż pracy, czy może biorą pod uwagę państwo obowiązki wykonywane wcześniej?

@Justyna

Zgodnie z treścią ogłoszenia - poszukujemy osoby z minimum 1-rocznym doświadczeniem w sprzedaży / B2B. Więcej szczegółów znajdzie Pani tutaj: https://go-leasing.pl/siec-partnerska-go-leasing/

Karol

Myślę o wzięciu samochodu w leasing na go-leasing, jak wygląda sprawa z ubezpieczniem i gwarancją? Podpisywał ktoś umowę leasingowa z tą firmą i wszystko przebiegało bez zakłóceń? To będzie mój pierwszy leasing, więc chętnie posłuchałbym zdania osób które to załatwiały......pomożecie??

@Karol

Panie Karolu, dziękujemy za pytanie. Najwięcej rzetelnej informacji uzyska Pan kontaktując się z naszymi doradcami. Na naszej stronie znajdzie Pan dogodną formę kontaktu - polecamy kontakt telefoniczny: https://go-leasing.pl/ Jeśli chodzi o opinie od naszych klientów - polecamy zajrzeć do ponad 500 opinii zadowolonych klientów na stronach: https://go-leasing.pl/opinie-o-go-leasing/ https://go-leasingspzoo.oferteo.pl/

Gustaw
@Karol

Podpisywałem i wszystko przebiegło bezproblemowo.

Proszę omijać szerokim łukiem

Proszę omijać szerokim łukiem - właścicel firmy jest osobą pazerną bez granic, w związku z czym pracowników traktuje jak własną farmę niewolników. Jednego dnia, bez zapowiedzi, pozbawił wiele osób pracy - bez uprzedzenia, bez ostrzeżenia, bez wskazania jasnych powodów.

Aleksander
@Proszę omijać szerokim łukiem

To nie mieliście żadnych umów skoro zostaliście zwolnieni tak z dnia na dzień? No i jaki był oficjalny powód zwolnienia? Bo chyba ktoś o to pytał, co?

@Proszę omijać szerokim łukiem

Dziękuję za opinię. Trudno jest się odnieść do obraźliwych epitetów skierowanych w kierunku mojej osoby. Powody wypowiedzenia 2 umów o pracę były jasno określone i wynikały z likwidacji stanowisk pracy. To dość powszechne decyzje i działania w zarządzaniu firmą - jako reprezentant spółki jestem zobligowany do utrzymywania jej w stabilnej kondycji biznesowej i finansowej. Życzę wszelkiej pomyślności w poszukiwaniu nowej pracy! Pozdrawiam, Grzegorz Olszewski GO-leasing.

Interesant
@GO-leasing

Z tego co mi wiadomo to jest tylko część prawdy. Wypowiedzenie dostało również kilka osób na kontraktach o współpracę. To pokazuje kwintesencję prowadzenia tej firmy. Mówimy tylko o faktach, które są wygodne. Opisywanie tylko części aktualnej sytuacji jest nierzetelne.

Opinie

Koleżanka sprawdzała opinie i macie trochę opinii w internecie. I są tam nazwiska tych pracowników chwalonych. I kobiet i mężczyzn. Ale jak zaczęliśmy sprawdzać, to się okazuje, że wielu tych nazwisk nie ma już u was. To trochę niepokojące. Czemu odchodzą chwaleni ludzie od was ? Wielu odchodzi ?

Pytanko

Na stronie waszej jest informacja, że jest "Możliwość osiągania dochodu netto powyżej 10 tys. zł miesięcznie już po 3 miesiącach od uruchomienia firmy". Można wiedzieć ilu filiom się to udaje ? Może nie wszystkim, a może wszystkim, nie wiem. Jak to jest tak mniej więcej ? No i jak się nie uda, to co z pieniędzmi na opłatę początkową ? Przepada ? Czy są jakieś inne możliwości ?

@Pytanko

Szanowny Panie, informacja, którą Pan przywołuje, jest skierowana do przedsiębiorców, którzy są zainteresowani nawiązaniem współpracy z GO-leasing na zasadach współpracy partnerskiej. Informacje finansowe dot. osiąganych dochodów przez Partnerów GO-leasing mają charakter poufny. Wszystkie szczegóły dot. modelu i zasad współpracy prezentowane są podczas spotkań informacyjnych z kandydatami na Partnerów. Proponuję przesłanie swojej aplikacji na adres partnerzy@go-leasing.pl, wówczas po analizie CV i zakwalifikowaniu do kolejnego etapu, prześlemy Panu zaproszenie na w/w spotkanie.

@go-leasing a co jest u was wymagane ?

pytanko

Czy firma ma jakieś oferty pracy gdzie wymagany jest język angielski? (poza znajomością podatków, rachunkowości, przepisów itp)? ps. na numer firmy nie można się dodzwonić, po chwili zrywa połączenie

@pytanko

Język angielski nie jest wymagany w naszej firmie.

Czy GO-LEASING Sp. z o.o. zatrudnia studentów?

GO-leasing

Tak, przyjmujemy studentów na staż, z szansą po jego zakończeniu na stałą pracę - proszę o przesłanie aplikacji na rekrutacja@go-leasing.pl

Oburzona

Poszukujący pracy omijajcie Go Leasing szerokim łukiem. 25 marca zwolnili 4 pracowników i nawet nie próbowali pomóc pracownikom bo nie poczekali na wynik głosowania w sejmie dotyczącego tarczy antykryzysowej. Sejm przyjął ustawę i teraz poszła do senatu. Pomoc ma ruszyć od 1 kwietnia. Jednak teraz Go Leasing nie otrzyma od rządu żadnej pomocy bo zmniejszył zatrudnienie. Współczuję wszystkim zwolnionym bo stracili pracę przez zbyt szybką, pochopną i egoistyczną decyzję właściciela a jest wysoce prawdopodobne, że przez kolejne dwa, trzy miesiące nie znajdą nowej pracy.

@Oburzona

Szanowna Pani, Zdaję sobie sprawę z tego, że zwolnienia pracowników nie są niczym przyjemnym. W obecnej sytuacji związanej z pandemią COVID-19, nie ma dobrych ani złych decyzji, są jedynie decyzje konieczne, aby zapewnić płynność finansową oraz dalsze funkcjonowanie naszej firmy. Wg dostępnych informacji rządowych oraz treści uchwalonej przez Sejm RP ustawy, w dalszym ciągu nasza spółka może ubiegać się o pomoc w dofinansowaniu wynagrodzeń pracowników i z całą pewnością będziemy chcieli z tego skorzystać, aby uratować pozostałe stanowiska pracy. Mimo wszystko bardzo dziękuję za przesłane uwagi i życzę wszelkiej pomyślności w poszukiwaniu nowego miejsca pracy! Grzegorz Olszewski Prezes Zarządu GO-leasing Sp. z o.o.

Oburzona
@GO-LEASING Sp. z o.o.

Na szczęście nie jestem Waszą byłą pracownicą. Mój pracodawca nie robi żadnych gwałtownych ruchów. Będzie czekał na pomoc rządu i próbował nikogo nie zwolnić. Nie założył z góry , że musi kogoś zwolnić bo może będzie gorzej.

Weronika

@znajomy a czy grafik jest elastyczny?

Znajomy
@Weronika

Jutro podesle ci nr. Zadzwonisz

Czy GO-LEASING Sp. z o.o. organizuje staże dla studentów?

Znajomy

Raczej nie. Ale można zadzwonić i zapytać. Zwykle odpowiadają.

Czy firma GO-LEASING Sp. z o.o. w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

Dzień dobry. Finansujemy w całości szkolenia swoich pracowników zarówno związane z wdrożeniem nowych pracowników do pracy, jak również z dalszym rozwojem ich kompetencji.

Aktualność
GOnews - ZPL: 21,8 proc. wzrost polskiego rynku leasingu w 2018r.

W 2018r. firmy raportujące do Związku Polskiego Leasingu sfinalizowały transakcje o łącznej wartości 82,6 mld zł. Dynamika inwestycji finansowanych leasingiem i pożyczką na poziomie +21,8 proc. r/r była najwyższą, jaką polski sektor leasingowy odnotował od 11 lat. To dobra wiadomość dla polskich leasingodawców, którzy w tym roku świętują jubileusz 25-lecia Związku Polskiego Leasingu.

Według danych Związku Polskiego Leasingu, na koniec 2018r. wartość umów obsługiwanych przez branżę leasingową wyniosła 146,6 mld zł, co oznacza +22,8 proc. wzrost w stosunku do 2017r. Tak dobre wyniki polscy leasingodawcy zawdzięczają z jednej strony rekordowemu poziomowi finasowania pojazdów osobowych i dostawczych do 3,5 tony (pojazdy lekkie mają obecnie 48,4 proc. udział w rynku), a z drugiej - niesłabnącemu wśród przedsiębiorców zainteresowaniu finansowaniem maszyn i innych urządzeń (26,3 proc. udział) oraz środków transportu ciężkiego (udział na poziomie 23,7 proc.). Przyglądając się poszczególnym obszarom działalności polskich firm leasingowych widzimy, że mniejsze znaczenie odgrywa finansowanie nieruchomości (1,1 proc. udział w rynku) oraz innych aktywów (0,5 proc. udział).

Pojazdy napędzają leasing

Jeśli mielibyśmy wskazać jedną kategorię, która w najwyższym stopniu przyczyniła się do rekordowego wyniku branży leasingowej w 2018r. byłyby to pojazdy lekkie tj. pojazdy osobowe i dostawcze do 3,5 tony. W ubiegłym roku wartość sfinansowanych umów w tym obszarze wyniosła 39,9 mld zł, co oznacza +30,7 proc. wzrost r/r.

„Zgodnie z oczekiwaniami zapowiedz, a następnie wejście w życie 1. stycznia 2019 zmian podatkowych, dotyczących używania samochodów w działalności gospodarczej, przyczyniły się do istotnego wzrostu wolumenu finansowanych aut osobowych w IV kwartale 2018r. Analizując tempo wzrostu finansowania pojazdów lekkich w ciągu ostatnich 5 lat (2014r. +39%, 2015r. +20%, 2016r. +30,9 %, 2017r. +21,9%, 2018r. +30,7 %) możemy powiedzieć, że leasing jest tym instrumentem, który cieszy się niesłabnącą popularnością wśród polskich przedsiębiorców niezależnie od zmian przepisów. Jest bowiem szybkim, łatwo dostępnym i bezpiecznym sposobem na korzystanie z wybranego aktywa, bez konieczności angażowania własnych środków" - powiedział Andrzej Krzemiński, Przewodniczący Komitetu Wykonawczego ZPL.

Należy podkreślić, że rekordowy wzrost obserwowany na rynku motoryzacyjnym w ostatnim roku (w 2018r. zarejestrowano 600 791 nowych pojazdów OSD tj. osobowych i dostawczych do 3,5 t.) był zasługą zakupów firmowych, a najsilniejszą grupę zakupową wśród firm stanowiły firmy leasingowe/ CFM/ RaC. Ich udział w rejestracjach pojazdów OSD na firmy w ostatnim roku wyniósł 67,4%.

Zyskuje finansowanie maszyn, środków transportu ciężkiego i nieruchomości

Ożywienie na rynku leasingu w 2018r. było obserwowane także w pozostałych kategoriach rynku: maszyn i urządzeń, w tym IT (+17,7 proc. dynamika r/r), środków transportu ciężkiego (+11,4 proc. dynamika r/r) oraz nieruchomości (+4,4 proc. dynamika r/r).

Łączna wartość maszyn i urządzeń sfinansowanych przez branżę leasingową w ubiegłym roku wyniosła 21,7 mld zł i była wyższa o +17,7 proc. w odniesieniu do wyników z 2017r. W tej części rynku wszystkie kategorie produktów odnotowały lepszy wyniki niż 12 miesięcy wcześniej. Najwięcej zyskało finansowanie sprzętu budowalnego (+45,4% r/r), sprzętu medycznego (+39,1%), maszyn rolniczych (+18,2%). Dobry, blisko 10 proc. wyniki branża osiągnęła w zakresie finasowania IT. Wśród najważniejszych czynników, mających wpływ na rosnący poziom finansowania maszyn i innych urządzeń przez branżę leasingową w 2018r. należy wymienić: solidny wzrost produkcji przemysłowej w 2018 roku (5,8%), przyspieszenie w wydawaniu funduszy unijnych z perspektywy na lata 2014-2020 (w 2018r. zaakceptowano projekty unijne stanowiące ponad 67 proc. łącznej puli Polski na politykę spójności), wyraźne przyspieszenie inwestycji publicznych (zarówno samorządów, jak i inwestycji finansowanych z budżetu państwa) jak również inwestycji dużych i średnich firm.

Równie istotnym segmentem rynku leasingu, co maszyny są środki transportu ciężkiego. Do tej grupy zaliczane są takie aktywa jak ciągniki siodłowe, naczepy/przyczepy, pojazdy ciężarowe powyżej 3,5 tony, autobusy, samoloty, statki i środki transportu kolejowego. W 2018r. branża leasingowa sfinansowała tego typu aktywa o łącznej wartości 19,5 mld zł - osiągając wynik lepszy niż przed rokiem o 11,4%. Największą dynamiką, w ramach tego segmentu rynku wyróżniło się finansowanie samolotów, statków i taboru kolejowego (+33,3%), pojazdów ciężarowych pow. 3,5t. (+20,8%) oraz naczep i przyczep (+12,1%). Transakcje dotyczące finansowania ciągników siodłowych w 2018r. miały dynamikę wyższą o +7,6% , podczas gdy finansowanie autobusów było na niższym poziomie niż rok wcześniej (-2%).

Jak zaznaczył Marcin Nieplowicz, Dyrektor ds. Statystyki i Monitorowania Rynku ZPL, prezentując analizy rynku, poziom finansowania transportu ciężkiego jest uwarunkowany koniunkturą gospodarczą w Unii Europejskiej, a strefa euro lokalny szczyt koniunktury ma już za sobą. Obecnie notujemy wyhamowanie wzrostu gospodarczego do poziomów z lat 2015-2016. W ślad za Eurolandem hamuje dynamika naszego eksportu, ale nie wolumenu usług transportowych. Firmy transportowe optymistycznie oceniają swoją sytuację finansową. Ich plany inwestycyjne pozostają relatywnie wysokie, uległy jednak istotnemu obniżeniu w ciągu ostatnich dwóch miesięcy 2018 roku.

Innym obszarem działalności firm leasingowych jest finansowanie nieruchomości. W 2018r. branża leasingowa sfinansowała nieruchomości o wartości 950 mln złotych, przy +4,4% dynamice tego segmentu (r/r). W 2018r. w stosunku do 2017r. branża znacząco poprawiła swoje wyniki w zakresie finansowania obiektów biurowych (+158,3 % r/r), mających dzisiaj już 43 proc. udział w finansowaniu nieruchomości przez firmy leasingowe. Poprawiły się także wyniki w zakresie finansowania obiektów handlowych i usługowych (+23,2% dynamika r/r).

Jubileusz 25-lecia Związku Polskiego Leasingu

2019 rok jest dla branży leasingowej szczególny, ponieważ 25 lat temu powstała pierwsza polska organizacja leasingowa - Konferencja Przedsiębiorstw Leasingowych, która następnie została przekształcona w Związek Polskiego Leasingu. Przez ostatnie 25 lat polska branża leasingowa sfinansowała inwestycje firm o łącznej wartości 628,2 mld zł (wartość skumulowana), przy średniorocznej dynamice na poziomie +19 proc. Przez ten czas polski sektor leasingowy awansował z 16. na 7. miejsce w europejskim rynku leasingu.
„Najważniejsza jest jednak dla nas rosnąca rola leasingu w finansowaniu krajowych inwestycji. W 1995 r. aktywa sfinansowane przez firmy leasingowe w nakładach inwestycyjnych w gospodarce były na poziomie 3,2%, podczas gdy w 2018r. branża leasingowa mogła sfinansować nawet 29,3% łącznych krajowych inwestycji. Jubileusz 25 lat Związku Polskiego Leasingu będzie dla nas dobrą okazją do zastanowienia się nad przyszłością branży leasingowej i temu tematowi go poświęcimy" - podkreślił Andrzej Krzemiński, Przewodniczący KW ZPL.

Wyniki badania koniunktury branży leasingowej

Z kwartalnego badania koniunktury branży leasingowej, realizowanego wśród osób odpowiedzialnych za sprzedaż w firmach zrzeszonych w ZPL wynika, że w I kwartale 2019r. ankietowane firmy oczekują nieznacznego wzrostu zatrudnienia oraz pogorszenia jakości portfela. Jednocześnie w omawianym czasie firmy spodziewają się wyhamowania aktywności sprzedażowej. Niższy poziom finansowania może dotyczyć przede wszystkim segmentu pojazdów. Stosunkowo najsłabsze perspektywy rysują się dla pojazdów lekkich, trochę mniej negatywne dla finansowania środków transportu ciężkiego. Natomiast wyraźne wzrosty finansowania oczekiwane są w sektorze maszyn i urządzeń - w tym IT. W I kw. br. nieznacznie ujemną dynamikę wzrostu może uzyskać sektor finansowania nieruchomości.

Prognoza na 2019r.

Prognoza wyników branży leasingowej pokazuje istotne wyhamowanie po 6 latach intensywnego rozwoju rynku. Dynamika branży leasingowej w 2019r. na poziomie 5,5% będzie zgodna z prognozowanym wzrostem inwestycji prywatnych i scenariuszem rozwoju gospodarczego w Polsce. W 2019r. branża leasingowa możne udzielić łącznego finansowania na poziomie przekraczającym 87 mld zł.

Wejście w życie z dniem 1. stycznia 2019 zmian podatkowych przyczyniło się do istotnego wzrostu wolumenu finansowanych aut osobowych w IV kw. 2018, co w naturalny sposób przełoży się na nieznacznie ujemną dynamikę finasowania pojazdów lekkich w 2019r. Struktura wzrostu gospodarczego, wysokie wykorzystanie zdolności produkcyjnych, wyniki produkcji przemysłowej i budowlanki oraz przyspieszenie wykorzystania funduszy unijnych powodują, że finansowanie maszyn pozostanie długoterminowym i głównym motorem rozwoju całej branży leasingowej. Pojazdy ciężarowe pozostaną istotnym aktywem finansowanym przez firmy leasingowe z uwagi na rosnący wolumen przewozów i utrzymanie wzrostu gospodarczego w strefie euro.

Zostaw merytoryczną opinię o GO-LEASING Sp. z o.o. - Olsztyn

• Jak się pracuje w GO-LEASING Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy GO-LEASING Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w GO-LEASING Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy GO-LEASING Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w GO-LEASING Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

GO-LEASING Sp. z o.o.