Opinie o OBI w Olsztyn

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie OBI. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie OBI o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o OBI w Olsztyn

Ostatnie miesiące w obi

Praca w obi na ul. Leonharda to najciekawsza z moich prac w życiu, od miłych chwil, wesołych na dziale, po smutne, straszne i często wyczerpujące chwilę w sezonie. Nie rozumiem zwalniania pracowników, nie przedłużania umów, obowiązki spadają na innych. Na dziale ogród pracują już nawet dysponenci. Do czego to dochodzi żeby na zmianie na cały dział była 1 osoba? Jak klient ma znaleźć pracownika? O nowej pani dyrektor nie wspomnę, bo pomyliła pracę w obi z obozem(co prawda sieć niemiecka ale czasy się chyba zmieniły, prawda?). Bardzo dużo zmian kadrowych na ogromny minus. Choć są plusy bo pracownik bardzo szybko może awansować na zastępcę kierownika. Market tylko musi wyglądać i funkcjonować od kontroli do kontroli. Szkoda, że z fajnego zgranego zespołu robi się masakra. Wieczny pośpiech, wypadki, kontuzje pracowników, cud, że żaden klient nie ucierpiał przez ten cmentarz rupieci, bo towarem tego nie można nazwać, na parkingu marketu, na magazynie towar jest traktowany gorzej jak (usunięte przez administratora) na wysypisku (usunięte przez administratora) przemoczony, zagrzybiały, często po terminie, niekompletny. Jak takim czymś handlować? Ten market idzie na dno mimo że jest tak wiele lat już w Olsztynie. Ceny rosną, inflacja, a płaca stoi w miejscu? Dlaczego? Bo rzekomo market i sieć ma spadki. Potem się dziwią że pracownik za najniższą krajową nie wykazuje się i skręca 8 taczek w 8 godzin. Za te pieniądze nie przyjdzie nikt do pracy komu będzie zależało na dobrej obsłudze klienta. Plotki plotkami ale praca w obi schodzi na dno. Ciężko ciężka fizyczna praca na ogrodzie, gdzie w zimę temperatury (w budynku) spadają do 5 stopni, a w lato sięgają 35 stopni, brak wody na dziale. Praca dla ludzi z poczuciem humoru za śmieszne pieniądze. Bardziej ambitni przepłacają zdrowiem zaangażowanie w dobrą obsługę klienta w markecie. Towar na jakości traci rok do roku na tyle zauważalnie, że ekspozycja jest w 10 razy lepszej jakości niż towar w aktualnej sprzedaży. W sezonie letnim i zimowym ogród ciągnie cały market do góry jeśli chodzi o utarg, a traktowany jest chyba najgorzej, za pracę na zewnątrz należy się słoik z obiadem, których czasem nie ma, trzeba się o nie prosić. Na plus można dodać, że teraz już bez problemów można wymienić, dostać odzież, wcześniej z tym zawsze były problemy i mało miłe komentarze. Pozdrawiam sadystów, którzy pracują tu dłużej niż ja :) przyszłym pracownikom i klientom odradzam :)

Pracownik070

Obi Sikorskiego: bardzo toksyczny zespół, przypominający sektę. Wiecznie szukają pracowników, bo większości nie przedłużają umowy po 3 miesiącach lub wręczają wypowiedzenie za nie zostawanie po zamknięciu sklepu na bezpłatne nadgodziny. Dyrektor, zastępca, manager on duty - czyli trzy sfrustrowane osoby zarządzające pustym marketem obwiniające wszystkich tylko nie siebie za niskie wyniki sprzedażowe. Kierownictwo wymaga od pracowników zdobycia 3 opinii na profilu google, stąd też nawet tutaj wpisy chwalące doradcę klienta Cezarego i Joannę pisane przez nich samych. Firma mocno oszczędza na wszystkim, jak na przykład: oświetlenie, ogrzewanie, wynagrodzenia.

dobre

to nie pracownicy decydują a kierownictwo i nie ważne czy jesteś w tej grupce czy nie musisz wykazać się praca zaangażowaniem a nie zlewczym podejściem do pracy która ci zlecono nie chodzeniem i nic nie robieniem czy coś i dlatego pewnie straciłeś pracę

Znam temat

Czy ktoś wie, co się dzieje w obi na Sikorskiego w nadzorze?

BEJBA
@Żoana

Oliwa sprawiedliwa. Kto pod kim dołki kopie, sam w nie wpada. Szkoda, że musiało odejść tyle fajnych osób zamiast tej jednej, która wróciła........

Czy OBI ma ściśle ustalone godziny pracy?

Xyz Nowy wpis

Zależy na kogo chce tam iść bo gorąco nie polecam , atmosfera co najmniej zła i erotyczna tylko , a by wykorzystac

Sprecyzowany Nowy wpis
@Xyz

I zależy jaki market i jaki dział. Na sikoraka jest fajnie bo tam w nadzorze pracują wyluzowani ludzie czego nie powiem o leonharda.Tam nadzór ma swoje humorki.Zalezy na jaki trafisz ale zazwyczaj jest be lepiej się czasami nie odzywać haha

@Klient

Zrobiłam projekt kuchni w OBI na Lechandra projekt pani zrobiła jako tako zapytała czy mam kogoś kto mi zamontuje meble powiedziałam że nie zaproponowała ze maja a czy dobrze robi tak stwierdziła co się okazało między czasie źle mi zrobił bo nie uregulował mi szufld cononetke która się nie zamyka tym bardziej kilka rodzajów sylikonów poszłam założyć reklamację pan oczywiście że z montarzysta się mam kontaktować ale pan Łukasz albo nie odb tel jak odb to on nie będzie robić ale już nie chce żeby mi poprawiał niech mi zwróci koszt finansowy za który musze wynająć drugiego fachowca za którą musze sporo zapłacić na dodatek nie odp na list który został wysłany i na meila wciska ciemnotę ze nic nie dostał a już nie powiem jak podrabia podpis klienta nie polecam Łukasza Milewskiego nie nadaje się do tego bo nie po to meble i zakończenie żeby było dokładnie tego wymagałam teraz nie bo nie potrafi tylko żeby komuś (usunięte przez administratora) meble wiec OBI nie bardzo chce pomóc teraz tylko sądzić się przyjdzie ale OBI również bedzie do tego pociągnięte bo to oni polecili papraka który nie robi dokładnie.

@klient Nowy wpis
@@Klient

Usuwanie komentarzy Obi bo nie po ich myśli ze monarzysta podrabia podpis to już jest wykroczenie będę tyle razy pisać aż zwróci koszt i wtedy wszystko napisze jak pani Moniką mi zaproponowała a Pan Andrzej nawet nie bardzo chce pomóc skoro jest przez nich zaproponiwany

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w OBI?

Czy polecacie pracę w Obi na Sikorskiego? Pytam, bo chcę się tam starać o pracę, ale nie wiem, czy warto? Tylko szczerze proszę, chcę się zaczepić na dłużej albo i na stałe.

jony

nie polecał obi Sikorskiego a napewno nie dział mieszkać tam to cuda na kiju się dzieją, strasznie wredni fałszywi ludzie na każdym dziale się znajdą ciężko zagrzać miejsca z takimi i jest (usunięte przez administratora)widać gołym okiem kto z kim co i jak, jak jesteś porządku to jest źle jak jesteś taki jak reszta też źle także im nie dogodzisz tam na każdym dziale są grupki z którymi nie ma co zaczynać

Czy rozmowa kwalifikacyjna w OBI spełniła Twoje oczekiwania? Jak oceniasz spotkanie z rekruterem?
logo firmy Spawacz MIG MAG TIG
Olsztyn
TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.
logo firmy Handlowiec
ID Energy Sp. z o.o.
logo firmy Likwidator szkód rolnych i majątkowych
Olsztyn
MWJ Rzeczoznawcy Sp. z o.o.
@klient

Co mam jeszcze zrobić żeby Obi pomogło w sprawie montażysty w kuchni który zle wykonał pracę a nawet mi zniszczył którego nawet podpisu nie złożyłam meble nie odebrane ze dobrze wykonane a wsumnie zle wykonane trzy kolory sylikonu kto tak kładzie i za grubo zniszczył mi nerkę które śruby na wylot mają zgrubienie byłam na skargę oczywiście że Obi umywa ręce od tego bo jak by chciało pomóc to już by to zrobiono nie POLECEM monarzyste z Obi bo się nie zna a szczególnie na wykończeniu ale pani tak wpajała mi ze bardzo dobry jest w montowaniu ale nawet się nie zna teraz zostaję z tymi meblami które nie mogę korzystać No tak wykonać to jest paprak a nie montażysta który się nie zna na tej pracy podpis podrabia uwaga bo on zwala winę na klienta

Klient

Obi Leonharda - kupiłem meble ogrodowe, na stanie podobno 4 sztuki, płatność przy kasie odbiór przez magazyn wszystko pięknie. Ten komplet co chcieli mi dać był cały mokry, karton rozwalony, w środku na poduszkach mokre plamy, poproszony o wymianę zostałem poinformowany to to najlepszy zestaw. Dno kompletne, meble zwrócone, strata czasu, nie polecam zakupów w obi

@Klient

Też nie polecam najbardziej pana montażystę co podrabia podpis ze był odbiór do dziś tego nie było same straty nie chce naprawić co źle zrobił to ze nie vedzie tego naprawiać na dodatek kasę chce zwrócić a Obi ze to nie do nich tylko to oni go zaproponowali ale zero dokładności i zniszczył mi jeszcze meble których nie mogę korzystać.

Zakupiłam meble na wymiar ale zaproponowano mi monarzyste do mebli kuchennych na których się nie zna bo był 3 razy i nawet nie poprawił a teraz obi ze mam z nim sie kontaktowa a ten pan nie chce teraz naprawiać co złe wykonał zero dokładny aby szybko opryskliwy kogo Obi sklep proponuję jakiego montażystę bez odpowiedzialności kto to teraz odpowiada za szkodę.

Krzysiek
@Ewa

Oczywiście że odpowiada OBI. Oni polecają wykonawcę który ma podpisaną współpracę z Marketem. Oni biorą odpowiedzialność za partacza. Mamy takie coś jak prawa konsumenta. Oni polecili i pani jest nie zadowolona z montażu. Obi ma obowiązek zmusić takiego montażystę do poprawek. Market jest proklientowski i klient musi być zadowolony.

@Krzysiek

Ale oni twierdzą że mam z montsrzsta się dogadać a za to że za dużo wymagam ale teraz nawet oferował kasę na którą się nie zgodziłam bo ja wtedy zostaje z problem i powiedział że już nie będzie naprawiał wiec zostaje z tym bo Obi nic nie chce pomóc.

Mariusz

Dokładnie Dżasta była najlepsza w tym . A archiwum było najlepszym miejscem. Brak kamer i czasu do woli. Tylko trzeba było nasłuchiwać czy ktoś nie idzie. Dziewczyna zasługiwała na podwyżkę a nie zwolnienie. Szkoda ze nie każda z Pań może tam wejść

jaco

sprawiedliwość na obi Sikorskiego zakrawa na komedie, starałem się o pracę tam i mimo to nic z tego nie wyszło, mam dobre referencje pracowałem w takim sklepie widać trzeba mieć plecy, moja znajoma pracuje na dziale mieszkać mówiła że przyjmują że to że tamto i nic a ona w trymiga dostała pracę tam, chodzi i narzeka że musi (usunięte przez administratora) za kraj za ojczyznę 8 godz a ostatnio jak byłem to stała grupka i ona też i się śmieli gadali a jedna osoba obsługiwała klientów i to jest normalne cieszę się że nie dostałem tej pracy skoro takie podejście

Adamek

Zastanawiam się nad faktem czemu od miesiąca ludzie się zwalniają albo mają w planach? Ktoś się wypowie ?

Bart
@Adamek

Zastanawiaj się dalej, wszyscy tylko jęczą, a nikt się i tak nie zwalnia. W tym mieście nie ma realnej alternatywy stabilnej pracy. A niektórzy gadają że się zwalniają od dnia kiedy podpisali umowę i wiele z tego nie wynika. Dyrekcja nie radzi sobie z organizacją pracy na markecie, tylko szukają oszczędności kosztem jakości warunków pracy. Lepsze czasy już dawno minęły.

@Bart

a ja pracując tam przerobilem jedno ten co sobie nie pozwoli i jasno powie co i jak i jest ze wszystkimi w grupce to ma lepiej mówi otwarcie po parę razy że na dniach odchodzi i jakoś dziwnie to wypada że raptem dostaje awans i większą kasę dziwne to a osoby które nie marudzą i pracują normalnie martwią się ze ich zwolnią jak to jest bo jak dla mnie to chore pytać nie wolno za dużo i wogóle bo cie zjedzą a no i zwolnienia bądź urlopy są pod innych robione kierownictwo nie wiadomo jak działa bo wygląda to jakby coś z tego mieli

glupota
@Adamek

jak dla mnie tobna każdym dziale znajdą się ludzie którym w oczy kole coś u kogoś byłam tam zatrudniona parę lat i byłam i na Sikorskiego i na Leon harda i uwierzcie mi wszędzie trzeba być raz wrednym raz człowiekiem bo jak za dużo się pozwoli to na głowę wejdą jak dla mnie dużo ma tutaj jak kto pracuje jeżeli jesteś dobry to cie zjedzą za to jeśli nie też jeśli nie jesteś w grupce też więc nie wiadomo jakim trzeba być ekipy takie powinny być rozbite na dwa sklepy i nie było by problemu trochę by się ogarnęli a to grupki się utworzyły i jeden drugiemu pod górę robi za plecami a w twarz milusio fałsz i obłuda a kierownictwo powinno być bezstronne i nikogo nie faworyzować i nie spouchwalac się z pracownikami

Pracownik070

Ktos

Szkoda tylko osób tam pracujących, tych 'normalnych', tych którzy chcą pracować i się wykazują ale nie są zauważone. Niestety z czasem każdy stary pracownik odejdzie, po kilku latach pracy psychika niestety jest zniszczona, głównie teraz w tym okresie jaki tam panuje

Pracownik 029

No śmieliśmy się śmieliśmy .. Jednak chyba doskonale zdajemy sobie sprawę dlaczego i u nas się dzieje to samo co na markecie 070 A dokładniej mówiąc czyja to zasługa. Niedługo dyrekcja zakasa rękawy i sama będzie pracować bo nikt nie wytrzyma

Małolata
@Ktos

Zgadzam się z tym. Zostało tam jeszcze trochę normalnych ludzi. ;( Fajnie się pracowało na początku, potem zaczęło się sypać. Na kasach to katastrofa. Trzeba będzie zmienić........ Może gdzieś będzie lepiej skoro tu nie może być.

z tym się zgodzę no cóż jeżeli komuś zależy na pracy to będzie to widać ale z tego co zauważyłem pracując tam to są tam osoby które pracują przez parę mies a potem odchodzą do innej pracy bądź rezygnują po miesiącu ale też jest grupka osób która pracuje i się trzyma zasad i (usunięte przez administratora) z tego ma a najbardziej to (usunięte przez administratora) to jak jedna osoba pracuje a inne stoją i sobie gadają paręnaście minut nawet nie pomogą już to przerabiałem i cieszę się że już tam nie pracuje

Ostatnie miesiące w obi

Znam temat

Czy ktoś wie, co się dzieje w obi na Sikorskiego w nadzorze?

@Znam temat

Za dużo obowiązków, za mało ludzi do pracy, to się zwalniają.

Ktoś

Aż tyle ludzi odeszło? No ale co się dziwić, tam nigdy nie było można mieć życia prywatnego, zawsze najważniejsza musiała być praca.

Żoana
@Ktoś

Dwie na raz się zwolniły i na l4 poszły to musiało coś grubego się wydarzyć.

Ktoś

Fakt, może źle to ująłem. Nie można mieć życia prywatnego po pracy, bo zawsze trzeba być na zawołanie w innym przypadku cię zwolnią.

BEJBA
@Żoana

Ekhm

Ja tam pracowałam, ale widząc co się dzieje to szybko uciekłam. Załoga nie zgrana, pieniądze marne, wydawało by się, że w tak krótkich godzinach otwarcia to będzie grafik ogarnięty, ale nie, tam nic nie jest ogarnięte. Na rano pełna załoga, na popołudnie marna, po 17-18 zostajesz sama na kasach i musisz obsłużyć cały sklep klientów, a wiadomo, tamci się wkurzają bo długo muszą czekać. Na rano 4 ludzi na kasach i nóżkami sobie machają, a na popołudnie (usunięte przez administratora) Kto tam zatrudnił tych kierowników po podstawówce? Znajomi? Rodzina?

@Ekhm

No żeby ci nie pindolili że zmieniasz pracę.Tak iść to przepuszczać przez kasę towar i pra ować na zlecenie i tak ich wyluchac jak oni nas.Powodzenia trzymaj je się.

Olga
@Ekhm

Marne pieniądze? Chodzi o najniższa krajowa, czy jednak troche więcej firma proponuje?

Oni
@Olga

Trochę więcej,ale nie licz na premię,a roboty dużo.

@Ekhm

Pewnie,że po znajomości. A czego się spodziewalaś ????????

Sylwia
@Oni

na niskich stanowiskach rzadko jest premia, jesli jeszcze nie sa zwiazane ze sprzedaza to juz możliwe że jej w ogóle nie ma ale może się mylę ale przeciez kazdy z nas swiadomie podpisuje umowe i zna stawke wiec o co tu sie czepiac ?

Weronika

No nie wiem, sprawiedliwości w pracy? :/ No ale faktycznie takie jakieś zdezorganizowane to. I co, im serio to odpowiada?

@Weronika

Widać tak,bo niestety inflacja, ciągłe podwyżki cen. Niestety Olsztyn jest kiepski jeżeli chodzi o rynek pracy,dlatego ludzie są w stanie przełknąć wszystkie niedogodności,żeby utrzymać pracę i płacę.

Weronika

Aa, że w takim sensie. Czyli na poprawę to nie ma co liczyć skoro takie warunki?

Czytelniczka
@Ekhm

Ja wpadam tu tylko poczytac nie pracowałam tam, ale ploty są znane na cały Olsztyn ta daje temu ta temu istne trudne sprawy. Jedna na drugą coś powie? Tak jest wszędzie kochane kobietki trzeba sobą coś reprezentować poza wyglądem i nie będzie powodów do większych plotek na tematy ojcostwa itp. Market sam w sobie dobrze zaopatrzony pracownicy dla klientów mili nie mam do tego zastrzeżeń zakupy robię tam z przyjemnością.

(usunięte przez administratora) jak dobrze że już tam nie pracuje W oczy każdy dobrze gada a utopili by w łyżce wody . Dział ogród poza starymi wyjadaczakami co najdłużej pracują kto pracuje wie o kim mowa wiecznie ze wszystkim łaskę robią , że to zrobią Adam J największa pleciuga chyba pomyliłeś płeć powinieneś być kobietą , twoim zapedem do plot . Jedziemy dalej dział kas jedna gorsza od drugiej plotkary jak jeden mąż. Na zwiady to każda chce się wywiedzieć i przekazać dalej . Dziwne ukladziki . Reszta działów nie lepiej . Lepiej uciekać stamtąd nie pozdrawiam

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w OBI? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Zależy na jakie stanowisko .jak na doradcę czy kasjera to jedna rozmowa .

Anonimowa

Nie polecam pracy na info na leonharda. Teraz każda taka miła ale potrafiły niszczyć wspólnie jedna . Wstyd niektórym że zachowały się tak… a pracując na kasie to nie wiem jak dziewczyny dajecie radę, pracowałam jak wy i nikomu nie życzę wylądować nawet na chwile tam

Bardzo polecam prace w OBI na Sikorskiego. Dział budować najlepszy, kierownik wyrozumiały i pomocny. Potrafi zarządzać działem. Jeśli będziecie dla niego w porządku to na pewno nie pożałujecie. Pensja w porządku jak na dzisiejsze realia. Współpracownicy również.

Abc

Zgadzam się Mateusz najlepszy przełożony z jakim miałem okazję pracować.

Zawsze to jakieś poświęcenie , market ma spadki to kolejny osoba się zawsze przyda w dyrekcji

Weronka

Ja tam się cieszę, że dzięki zaoszczędzonym pieniądzą na ogrzewaniu nasz market stać na kolejną pensje dla tak ważnych person! Pustym marketem łatwo się zarządza. My z działów tez z pocalowaniem w rękę możemy iść pracować np. w chłodni

Stefn

Chciałbym podziękować panu z działu z oświetlenia przy uli Sikorskiego za profesjonalne obsługę klienta. Tomasz W. Tak nie każdy może doradzić że jesteśmy z żoną w zupełności zadowalając. Z podziękowaniem Stefan

Zostaw merytoryczną opinię o OBI - Olsztyn

• Jak się pracuje w OBI?

Zobacz opinie na temat firmy OBI tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 44.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w OBI?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 37, z czego 8 to opinie pozytywne, 20 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

OBI