Opinie o Automex w Częstochowa

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Automex. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Automex o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Obróbka mechaniczna i termochemiczna metali

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Automex w Częstochowa

Gy

To ochrona w sklepie ma więcej

bmn
@Gy

To idź do Biedronki na "ochraniarza"...

V

Jeżeli chcecie zarabiać 1500-1700 złotych - zapraszam. Będziecie pracować na trzy zmiany i codziennie przerzucicie kilka ton złomu. To wychodzi mniej więcej 9-10 złotych na godzinę.

Kuba

Mam pytanie. Czy sprawca wypadku dalej pacuje w waszej firmie? Chcialbym z nim kilka slow zamienic...

qwerty

No i jeszcze reorganizacja.Pan Stanisław idzie na emeryturę a firmę przejmuje jego syn i genialny kiero wraz z desantem kumpli z Dąbrowy Górniczej którzy już się szkolą jak gnoić pracowników.Likwidują zakład pracy chronionej a wprowadzają Auschwitz.Jakoś ludzie nie walą drzwiami i oknami do waszej firemki. Połowa pracowników na zwolnieniach a reszta na wypowiedzeniu przez mądrego inaczej kiero.Już niedługo po tej waszej hali będzie hulał wiatr ,bo nie będzie komu pracować za 1500 zł w atmosferze stressu i poniżenia.Chyba zatrudnicie islamistów za porcję kebaba,a za próbę mobbingu z waszej strony odpłacą wam "kęsim".Jak nie wiecie co to "kęsim" poczytajcie Trylogię.

Jak oceniasz przebieg procesu rekrutacyjnego w firmie Automex? Czy jest łatwy, czy może trudny do przejścia? Czy gdybyś miał możliwość odbycia rozmowy kwalifikacyjnej jeszcze raz, to również skorzystałbyś z zaproszenia?

@qwerty

ale to Dział Techniczny nie związany z genialnym inaczej kiero

kat

Jakim prawem kiero tak pomiata ludzmi .wzywa pracownika do siebie do biura i następuje pół godziny jazdy po pracowniku .Ośmieszanie poniżanie straszenie ,że go zwolni ,wyzywanie ,że jest kłamcą ,oszustem itd .To jest klasyczny mobing .Przy tym wychodzi na jaw,że kiero nie zna podsTawowych ustaw pracowniczych ,kodeksu pracy ,on nawet nie weiedział ,że pracuje w ZPCH ..Nie ma zielonego pojęcia o obróbca ,a wymądrza się jakby wszystkie rozumy pozjadał .Zero wychowania ,żero kultury osobistej szacunku do innych Na ludzi patrzy jak na śmieci ,robaki ...Jakmożna takiego kogoś dopuścić do niszczenia firmy którą wszyscy razem budowaliśmy ,byliśmy z niej dumni .Teraz na podwórku to wstyd się przyznac ,bo wszyscy wiedzą i się smieją .On nas już nie musi straszyć ,że nas pozwalnia ,bo większość szuka sobie pracy .Ilu wartościowych pracowników odeszło przez niego .Czy potrafi ktoś wymienić chociażjedno usprawnienie polepszenie produkcji .przez niego lub stoperana .Pytania jakie zadają są żenujące świadczą o kompletnej niewiedzy ..kto tu przyjdze do pracy do firmy z taką opinią Przykre to ale prawdziwe .dokumentujcie wszelkie jego wyzwiska straszenia grożby.

Zm

Zmieniło się coś w firmie na lepsze?

Każdy ponad każdy, je...i myślą że są wybrańcami
@Zm

"Automex i spółka z ukraina" W firmie nic nie zmieniło się na lepsze. Kierownik poczuł moc taniej siły roboczej. Za parę lat widzę to tak: dużo wartościowych ludzi się pozwalnia a zastąpi ich ukraina..., ale kierownik będzie ich cisnąć żeby robili coraz więcej i więcej. Ukraincy się tak dorabią u nas w firmie że wystarczy im to na luksusowe życie u siebie w domu na Ukrainie i pierdo..a automex i wtedy będzie sraka a firma pójdzie na dno jak Titanic plum plum plum....

dabrowa

Zatrudnić kogoś z Dąbrowy Górniczej .Będzie trio inteligentnych inaczej ...

zdziwiony

tak czytam te wasze opinie i nie mogę skumać o co kaman? właściciele ,kierownicy, majstry przecież to plebs zakładem kadrowa rządzi od zawsze, wie co gdzie przygiąć żeby produkcja szła pełną parą. Co do nowych pracowników jeśli pośrednictwo pracy przestanie dopłacać do nowych pracowników w zakładzie , gdzie ludzi się zwalnia zacznie się szacunek do pracownika. Wtady zacznie kadrowa do afryki latać po siłę roboczą albo do chin, tam przyzwyczajeni są do pracy za miskę ryżu pozdrawiam

małe
@zdziwiony

Małe jest piękne,ale bywa nieraz złośliwe......

do blondynki

W tym komentarzu są przepisy prawa pracy.Szkoda ,że nie kumacie blondynko.łozeczko do masażu to kupił sobie ktoś ważny w firmie i delektuje się tym ...

mobing

Dopuszczenie się przez pracownika mobbingu stanowi naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych. Oznacza to, że jego stosowanie jest zagrożone surowymi sankcjami przewidzianymi w prawie pracy, w tym rozwiązaniem umowy o pracę bez wypowiedzenia (zwolnienie dyscyplinarne), jeśli naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych było zawinione i ciężkie – a tak w zasadzie będzie zawsze w przypadku mobbingu. Mobbing polega na długotrwałym nękaniu, dręczeniu. Charakterystyczne dla tego zjawiska jest to, że występuje w sytuacjach przymusowego przebywania ze sobą osób przez dłuższy czas np. w szkole, w wojsku, a także w miejscu pracy. Mobbing powoduje po stronie ofiary dotkliwe negatywne skutki, w tym przewlekły stres, poczucie izolacji, stany depresyjne, a nawet poważne choroby psychosomatyczne. Mobbing oznacza działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników (art. 94[3] § 2 Kodeksu pracy). Żeby mówić o mobbingu, muszą zostać spełnione wszystkie przesłanki jego kodeksowej definicji.

zmiana maszyny

Gdy pracodawca potrzebuje na krótki okres przesunąć pracownika na inne stanowisko, nie musi od razu wręczać mu wypowiedzenia zmieniającego czy też zawierać porozumienia zmieniającego warunki umowy o pracę. Może po prostu wydać mu polecenie wykonywania innej pracy. Muszą jednak zostać spełnione pewne warunki. Przepis art. 42 § 4 Kodeksu pracy zezwala na czasową zmianę rodzaju pracy pracownika w drodze polecenia służbowego, jeżeli: istnieją uzasadnione potrzeby pracodawcy, powierzona praca odpowiada kwalifikacjom pracownika, czasowa zmiana rodzaju pracy nie powoduje obniżenia wynagrodzenia pracownika, powierzenie następuje maksymalnie na 3 miesiące w roku kalendarzowym. Pracodawca ma więc prawo stosować art. 42 § 4 Kodeksu pracy zawsze, gdy jest to podyktowane jego uzasadnioną potrzebą, czyli np. jeśli może to zapobiec: dezorganizacji normalnego toku pracy w zakładzie czy wystąpieniu szkody w mieniu pracodawcy. Można się powołać na dodatkowe zlecenia Jako uzasadniające zastosowanie powierzenia innej pracy w trybie art. 42 § 4 Kodeksu pracy można wskazać następujące sytuacje: przeniesienie pracownika na inne stanowisko na czas urlopu czy choroby innego pracownika w celu jego zastępstwa, chwilowy brak zleceń na pracę danego pracownika, przy jednoczesnym zapotrzebowaniu na inne usługi świadczone przez pracodawcę, które pracownik może wykonywać, konieczność wykonania dodatkowego zlecenia, w razie zwiększonego popytu na produkty lub usługi przedsiębiorstwa, gdy stali pracownicy zatrudnieni przy tych pracach nie są ich w stanie wykonać sami, powrót do pracy po zakończeniu długotrwałej nieobecności, gdy stanowisko pracownika jest już obsadzone przez inną osobę. CZYLI TAKA ZMIANA NIE MOŻE POWODOWAĆ ZMNIEJSZENIA WYNAGRODZENIA .GDY PRZENOSZA PRACOWNIKA Z MASZYNY NA MASZYNĘ NIE MOŻE ON TRACIĆ NA ZAROBKU .JESLI ZAROBI MNIEJ NIŻ NA SWOJEJ MASZYNIE MA DOSTAĆ WYRÓWNANIE

siadaj

Pracodawca powinien zapewnić pracownikom wykonującym pracę w pozycji stojącej lub wymagającej chodzenia możliwość siedzenia w pobliżu miejsca pracy. UZASADNIENIE Przepis prawa materialnego nakłada na pracodawcę obowiązek zapewnienia pracownikowi wykonującemu prace stale w pozycji stojącej lub wymagającej chodzenia możliwość odpoczynku w pobliżu miejsca pracy w pozycji siedzącej, przy czym siedziska powinny spełniać wymagania Polskich Norm. Powyższy wymóg musi być zapewniony bez względu na wymagania procesu technologicznego, jak również bez względu na wysiłek fizyczny podczas wykonywania pracy. Obowiązki pracodawcy w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy mają charakter: bezwarunkowy – obciążają pracodawcę niezależnie od sposobu spełniania świadczenia przez pracownika; niepodzielny – działania i zaniechania innych podmiotów nie zwalniają pracodawcy od odpowiedzialności za stan bhp w miejscu pracy; realny – muszą być wykonane w naturze, bez możliwości wykonania zastępczego oraz podwójnie zakwalifikowany – jest powinnością ze stosunku pracy o charakterze zobowiązanym wobec pracownika. WAŻNE! Umożliwienie odpoczynku w pozycji siedzącej w pobliżu miejsca pracy pracownikom stale wykonującym prace w pozycji stojącej lub wymagającej chodzenia jest nie tylko obowiązkiem pracodawcy, lecz również eliminuje konieczność oddalenia się pracownika od stanowiska pracy w razie nagłej niedyspozycji zdrowotnej i pozostawienia procesu pracy bez nadzoru

asd
@siadaj

Może jeszcze łóżeczko obok maszyny? Cygaro,lampkę koniaczku? Jesteście w tej firmie zabawni...

normowszczyk

W myśl art. 83 § 2, normy pracy ustala się z uwzględnieniem osiągniętego poziomu techniki i organizacji pracy. Ustalenia w tym zakresie leżą w gestii pracodawcy. Przepisy K.p. zezwalają również, aby w miarę wdrażania technicznych i organizacyjnych usprawnień, mających na celu wzrost wydajności pracy, pracodawca modyfikował normy pracy. Zarówno wprowadzenie, jak i zmiana norm pracy wymaga poinformowania pracowników- musi to nastąpić co najmniej na 2 tygodnie wcześniej (por. art. 83 § 4 K.p.). Ustawodawca nie narzuca sposobu podania tych informacji do wiadomości załogi, można więc przyjąć, że wystarczające jest ogólne powiadomienie pracowników w sposób przyjęty u danego pracodawcy (np. wywieszenie stosownego zawiadomienia na tablicy ogłoszeń). Brak takiego powiadomienia może spowodować, iż pracownicy będą domagać się stosowania dotychczasowych zasad. Kodeks pracy nie przewiduje również konieczności konsultacji zmiany norm pracy z zakładową organizacją związkową. Jeżeli jednak na terenie firmy działają związki zawodowe, porozumienie w tej sprawie pozwoli uniknąć ewentualnego sporu zbiorowego na ich tle. Warto pamiętać, że przekraczanie norm pracy nie stanowi podstawy do ich zmiany, jeżeli jest ono wynikiem zwiększonego osobistego wkładu pracy pracownika lub jego sprawności zawodowej, uzyskanej poprzez doświadczenie, wprawę oraz umiejętności. Modyfikacja norm pracy może więc jedynie być następstwem zmiany technologii (np. przydzielenie pracownikowi efektywniejszej maszyny) lub organizacji pracy (np. dostarczanie materiałów koniecznych do produkcji wprost na stanowiska pracy, bez potrzeby udawania się pracowników do magazynu). WAŻNE! Nieosiągnięcie przez pracownika wydajności określonej normą pracy nie stanowi niedopełnienia ciążącego na nim obowiązku pracowniczego. A zatem wywiera skutki jedynie w stosunku do wysokości osiąganego wynagrodzenia za pracę.WIĘC Z TEGO WYNIKA ,ŻE JEŚLI PRACOWNIK NIE WYKONAŁ NORMY Z TEGO TYTUŁU NIE MOŻNA GO STRASZYĆ ,ŻE SIE GO ZWOLNI..Miesięczne wynagrodzenie pracownika zatrudnionego w pełnym wymiarze czasu pracy w systemie akordowym nie może być niższe od wynagrodzenia minimalnego.

jajanek

masz rację ,Jesli maszyna ma dwa stoly ,na jednym pracownik mocuje a na drugim trwa obróbka ,to choćby pracownik biegał wokoło maszyny ,to nic to nie da ,Maszyna pracuje cały czas to co tu szukać ? nawet jak taczki mniejsze sie podstawi ,albo stoły ,pojemniki skróci to nic to nie da ,to strata czasu i pieniędzy na takiego osobnika

andrzejk2

Niedługo firma zagraniczna ktora buduje się niedaleko rozpoczyna działalność przyjmują już cv .Od czasu śmierci sp kierownika zakład stacza się po równi pochyłej,te dwa nowe duppki wykończa firmę.pracownicy są bardzo dobrze wychowani mając po kilka kilkanaście czy kilkadziesiąt lat praktyki słyszą takie herezje o obróbce od panów nie mających zielonego pojęcia o obróbce Uśmiechną się pod nosem i nie mówią co o nich myślą.Wstyd żenada. ,brak wiedzy ci panowie nadrabiają chamstwem ,bufonada .

KataKurwaStrofa

Jest taki koles co pije chlodziwo jak nikt nie patrzy rozciencza z krzysiem i pali brazylijskie cygara i gada sam do siebie i myje glowe w chlodziwie i kapie sie w umywalce

lekarz psychiatra .
@KataKurwaStrofa

Lecz się póki nie jest za póżno .....

andrzejk

Co do zakładu dno żenada i pogarda jak by wziąć jakis tytuł filmy zeby opisać tam cała bande złodzieji to wedlug mnie taki film na dzien dziesiejszy nie powstal.Premie niby obiecują a wcale tak nie jest po miesiacy zapierdalania w tym zakladzie upierdolonym w chlodziwie jak w aqua parku w krakowie tylko kurwa zjezdzalni brakuje!Przychodzi dzien wtplaty jak wczesniej wspomnialem po miesiacu charówki 1700zł to przechodzi wszelkie granice nendzy i rozpaczy.Bloki do oplacenia dziecko i żona czyli wychodze na zero a po wyliczeniach jeszcze brakuje.O samochodzie pracujac w tej firmie musze zapomniec aczkolwiek dorobilem sie prawa jazdy ale po co skoro nie stac mnie na auto trzeba bylo lepiej te pieniadze przepierdolić na mile panie stojace na poboczu tras byl bym chociaz zadowolony.Wigilia to jakies nieporozumienie ekipa sie napierdoli i znow beda wypadki skoro tak juz uwazacie to chcial bym przypomniec aby na zakrecie postawic bandy na powietrze jak na zuzlu i gomowe drzewa.Troche mi zajeło opisania tego wszystkiego lecz do 1/100 tego zalego bajzlu.Także pozdrawiam czytajacych nowych pracownikow autosrexu.A i jeszcze dlaczego w opini ktora trzeba zaznaczyc nie ma dno i zlodzieje?

Rob nie pier...ol

Ten zaklad sie tylko osmiesza nie pojdziesz na wigilie zakladowa to nie dostaniesz premii, to se ku...wa wsadzcie w buty to zasrana premie zlodzieje pie......szone. Ch...j wam w pupe i krzyzyk na droge oby ten cos wymyslil z ta premia mial taka sraczke po wigili ze mu nawet stoperan nie pomoze. Najlepiej jakby nikt nie poszedl na ta wigilie wtedy kiero szef czy chu wie kto od tego pomyslu wiedzial by ze jest zlany zimnym moczem.

Beny

Należy ucałować rękę która Cię karmi .

Zostaw merytoryczną opinię o Automex - Częstochowa

• Jak się pracuje w Automex?

Zobacz opinie na temat firmy Automex tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Automex?

Automex
2.7/5 Na podstawie 83 ocen.
  • WILGOWA 65B,E
    42-271 Częstochowa