Opinie o Automex w Częstochowa

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Automex. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Automex o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Obróbka mechaniczna i termochemiczna metali

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Automex w Częstochowa

Mike Fasowski

Dziady (usunięte przez administratora) wiaderka na chłodziwo (usunięte przez administratora) bo im szkoda 5zł na nowe. Chłodziwo leje się tak szybko że zdążył bym się 2x wysrać i kanapkę opierdolić. Co do ciuchów roboczych to mówią że ci dadzą nowe a otrzymujesz stare przechodzone. Ja osobiście dostałem taki rozmiar ze (usunięte przez administratora) równie dobrze mógłbym ćwiczyć skoki z wieżowca z 10 piętra i służyły by jako spadochron. Buty robocze KataKurwaStrofa trampki z TESCO są bardziej wytrzymalsze.

sasza

A kto tam jest teraz majstrem moze go pamietam pracowalem w firmie ladnych pare lat

ogolnie szkoda gadać placa nędzna jak liche alimenty kolega zbierał puszki po rowach lepiej wyszedl jak ja w automexie atomosfera proacownikow bardzo fajna idzie sie posmiac i oczywiscie napierdolić :) jest to plus ilosc maszyn mozna isc sie pierdolnac za jakas i spac. Majstry grubas lubi sie przypierdolic do wszystkiego.

pq

Co tam sie stalo ? Jak to zlamany kregoslup?

Jak oceniasz przebieg procesu rekrutacyjnego w firmie Automex? Czy jest łatwy, czy może trudny do przejścia? Czy gdybyś miał możliwość odbycia rozmowy kwalifikacyjnej jeszcze raz, to również skorzystałbyś z zaproszenia?
sedzia_anna_maria

Jasne edi-100% prawdy.Tymbardziej że w branzy automotive w regionie jest wiele zakładów i myślę że w tej właśnie branży brakuje ludzi najbarziej.Przecież jest TRW,Brembo,Goma,Cooper i chyba ze 100 mniejszych zakładów. Jak się komuś nie podoba to w ciągu tygodnia dostanie nową pracę. Najbardziej mnie martwi to że właśnie operatora cnc jest ciężko zastąpić- musi znać rysunek i przyrządy pomiarowe, ale stawki są podobne do ręcnego montarzu gdzie się 8 godzin beżmyślnie wkręca śróbki...

EDI

W całym tym pieprzniku zapomniano o najważniejszym . Pracowniku . To jest zakład który produkuje części do samochodów . Ma wdrożone systemy jakości . Tylko że brak wyszkolonego personelu sprawia że cała reszta musi upaść . To samo jeśli załodze nie zależy , bo po co ma się starać skoro możesz tylko dostać po łapach . W najlepszym wypadku nie zabiorą Ci premii , albo będziesz się mógł pogapić na cycki dziewczyn z biura podczas zakrapianej imprezy . Prędzej czy później kierownictwo sobie z tego zda sprawę . Bo sam Krzychu tego nie udźwignie . Rynek pracy się zmienia , bezrobocie spada . Ciągła rotacja załogi doprowadzi do ciągłych reklamacji i w konsekwencji utraty klienta . Strzał w kolano to zatrudnienia tępego karka i myślę że szef już tego żałuje . Już teraz brak ludzi aby obstawić wszystkie maszyny , zwolnią jeszcze kilku to harmonogram dostaw na pewno zostania zachowany . Taż że koniec końcem to pracownik będzie dyktował warunki .

ubrania

Masz 3 komplety ubrań.Pierze firma,ale jak mają dać nowe to robią laske... Znaczy łaskę..

dugard

zaklad nie jest najgorszy , jesli nie patrzec na kierownika wprowadza jeszcze wiecej roboty a placa ta sama albo jeszcze lepiej poleci po premi .. wiec nie oplaca sie starac , bo po co, soboty obowiazkowe jak sie nie stawisz to wypad. gdyby ktos w jedna z tych obowiazkowych sobot padl na ryj i wykorkowal to i tak by nie bylo problemu dali by zwloki aresowi i po sprawie Motto zakladu to "Narazie Rób"

sierzant zapała

Nigdy nie widziałem tak piękne i inteligentej kobiety jak córka prezesa. Naprawdę to zaszczyt pracować z tak miłą kobietą.

doktor dyrektor
@sierzant zapała

fakt piękna to kobieta , lecz jej blask nikie przy urodzie sekretarki . Ależ ona ma ciało i do tego to niesamowite poczucie humoru .

sedzia_anna_maria

A propo innych aspektów pracy: Stan techniczny budynku - agonia (nie dotyczy biura),ale będzie lepiej bo coś rozbudowydują. Maszyna stoi na maszynie a pracownik na pracowniku. Nie ma miejsca na nic , wszystko upchane. Maszyny-stare, ale działają.90% ze starym sterowaniem Fanuc. Brud jak za psi ch()j, pomimo że każdy sprząta.Ale tu nie ma się co dziwić- taki charakter pracy:oleje, chłodziwo, opiłki metali itp. Obrabia się różne metale : żeliwo, stal, aluminium. Palarnia jest, automaty do wody są. Do kawy płatne 1zł. Z narzędziami , sprawdzianami, płytkami itp problemu nie ma.

sedzia_anna_maria

Aha-ten co go wyrzucili to długo robił?Bo jakstary pracownik to trzeba być ładnym oszołomem aby go wywalić z roboty za taki "incydent"

sedzia_anna_maria

Więc tak. Autentycznie się wszystko zesr*ło z nowym kierownikiem. Stary to był prawdziwy mistrz który robił długo na maszynach. Znał robotę od podstaw. Z takich ludzi warto brać przykład. Nowy- typ garniturka który chce się wykazać. Nie wiem bo nie znam gościa, ale wątpie aby miał jakieś pojęcie o robocie, to bardziej gość od wykresów i karania. Miałem już takimi do czynienia i wiem czym to pachnie. Ale obym się mylił... Jest z nami za krótko aby coś więcej wywnioskować. A co do stawek i norm- mówie srednia dla operatora w Polsce to 2100-2300, a tutaj ok 1600-1800 na rękę.Dla porówniania podobne pieniądze są w Biedronce/Tesco na kasie.Automex będzie traktowany jak tymczasowa deska ratunku dla bezrobotnych.

sedzia_anna_maria

Witam. Myślę że robota w skali 1 do 6 jakieś 4 z minusem, czyli dobra. Atutem jest umowa o pracę którą dostaje się po odbyciu szkolenia. Nie uczestniczą w tym żadne agencje pracy, ani umowy zlecenie. Praca rzeczywiście na akord.Myślę że jak ktoś się przyłoży to może wiele osągnąć, gorzej jak się nie uda... Wszystko zależy od naszych chęci i tego na jakim detalu robimy(każdy jest płatny inaczej). Na niektórych nie da się wyrobić normy- za wysokie. Jeżeli chodzi o konkretne stawki: wachają się od 90 zł brutto (czyli przed opodatkowaniem) za dniówkę (1445.77 zł na rękę za 22 dni roboczych) do 120 zł za dniówkę brutto (1906,82 zł na rękę za 22 dni roboczych). Myślę że sama idea pracy na akord jest ok - pracujesz więcej , więcej zarabiasz. Jednak stawki za pracę są często zle przekalkulowane (czyli od duppy strony). W Automexie można pracować w soboty (trzeba) i niedziele. Płatne dodatkowo 100% przelewem na konto razem z wypłatą 10 każdego miesiąca... Za odmowę przyjścia do pracy w sobotę grozi zwolnienie(naprawdę). Przysługuje premia za niepalenie-rzeczywiście ludzie przestają palić, oraz za niebranie l4-rzeczywiście ludzie nie biorą. Dodam że przeciętna pensja doświadczonego operatora cnc w Polsce wynosi ok 2300 zł netto. Dlatego nie polecam osobą z dużym doświadczeniem. Jedynie że kochasz pracę na akord. Podsumowywując Myślę że nie jest zle, jednak pana boga za nogi nikt z tą robotą nie złapał. Gdyby przekalkulować ponownie stawki akordowe, oraz wyrównać je do ok 120 zł brutto dzień było by ok. Wiem że się nie da na każdym detalu, ale jeżeli jest to możliwe to byłby to mądry ruch, ponieważ głównie niskie stawki akordowe na niektórych detalach zniechęcają ludzi do pracy, i są główną przyczyną tego że ludzie się zwalniją, a robota stoi.| kto zarabia? Nikt :( Bo ani my , ani wy.

gosc
@sedzia_anna_maria

A zapomniales o naszym kierowniku cos napisac jak admosfera sie zjeb..... jak przyszedl nic tylko karac zabierac premie itd... Aco do sobot to przymus na 3 zmiany bo jak nie to wypad . Dzis jeden wylecial ze nie podpisal durnej listy na sobote i tu pytanie twoje KTO BEDZIE ROBIL moze ktos z kadry stanie to pokarzą jak norme wykonac a z nowych przyjda do pierwszej wyplaty dostana max 1600 i wypad robja

urlopy

Pracodawca jest obowiązany udzielić na żądanie pracownika i w terminie przez niego wskazanym nie więcej niż 4 dni urlopu w każdym roku kalendarzowym. Pracownik zgłasza żArt. 152. §1. Pracownikowi przysługuje prawo do corocznego, nieprzerwanego, płatnego urlopu wypoczynkowego, zwanego dalej "urlopem"ądanie udzielenia urlopu najpóźniej w dniu rozpoczęcia urlopu.Art. 1542. §1. Urlopu udziela się w dni, które są dla pracownika dniami pracy, zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy, w wymiarze godzinowym, odpowiadającym dobowemu wymiarowi czasu pracy pracownika w danym dniu, z zastrzeżeniem § 4.Art. 162. Na wniosek pracownika urlop może być podzielony na części. W takim jednak przypadku co najmniej jedna część wypoczynku powinna trwać nie mniej niż 14 kolejnych dni kalendarzowych.

wsszystko zalezy gdzie cie postawia i na jaki detal raz jest ze na luzie zrobisz czesto ze na prrwe ludzie nie ida i tak nie da sie zrobic normy

gq

To chyba tylko starzy pracownicy mają lepiej , Tyfel wrócił z Finlandii i jest zadowolony, normę wyrabia w 6 godzin tak mówi.Ale z tego co czytam to rzeczywiście jakaś lipa.

to zacznij prace to zobaczysz jak jest jaka kasa jest chyba ze bedziesz robic 7 dni w tygodniu na dwie maszyny powodzenia

gq

A ja slyszalem ze to super firma, robota lajtowa . Pan Maciejczyk tak opowiadal i kasa zajebista.

Mi Wa

ciężka praca za smieszne pieniadze 90zł dniówka to dobry wynik ogolnie polecam dla tych którzy mieszkają troche km od autoemxu zarobisz na paliwo i sniadanie :)

i do tego wszystkie soboty obowiazkowe zrobili czyli 1. 2 i nocka to jakies jaja sa

Zostaw merytoryczną opinię o Automex - Częstochowa

• Jak się pracuje w Automex?

Zobacz opinie na temat firmy Automex tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Automex?

Automex
2.7/5 Na podstawie 83 ocen.
  • WILGOWA 65B,E
    42-271 Częstochowa