DIF Sp. z o.o.

Opinie o DIF Sp. z o.o.

Mould Lubric Nowy wpis

Robiłem tu przez 1,5 roku. Kiepskie siano, wtedy to było jakieś 2700 netto. (2019) Praca nie była skomplikowana, ba powiedziałbym że te montowanie wykrojników i ustawianie czujników laserowych było zabawne, wypisywanie dokumentacji było wrzodem na (usunięte przez administratora) Ludzie byli największym problemem, niektórzy po wyrokach, ukry z dalekiego wschodu, alkusy... niestety taki mankament bycia fizolem bez doswiadczenia ;) cieszę się że to już dawno za mną

Em Nowy wpis
@Mould Lubric

Chyba pracowałeś a innej firmie , bo nic takiego nie kojarzę a pracuje ponad 6 lat.

Zbyszek Nowy wpis

Moim celem jest dostać się na produkcje. Wiem że praca na trzy zmiany tylko chce wiedzieć czy weekendy też są zajęte. Zależałoby mi chociaż na jednej sobocie w miesiącu wolnej. Da rade tak ustawic grafik?

Czy rozmowa kwalifikacyjna do DIF Sp. z o.o. odbywa się w siedzibie firmy?

Tak, miałem dwie i obie odbywają się w siedzibie firmy

@pracownik

Wiesz może czy na każde stanowisko są po dwie rozmowy, bo ja będę aplikować jako konstruktor maszyn i wolę wiedzieć czego się spodziewać? W ogłoszeniu mowa jest o umowie o pracę, wiadomo coś po jakim czasie dają umowę na stałe? Z tego co czytam to można podnosić swoje kwalifikację poprzez szkolenia, ale czy prowadzi to zawsze do podwyżek?

@pracownik

Ok, ja jestem ciekawy pracy frezera i chętnie dowiem się więcej o tej rekrutacji. Jak ktoś jeszcze może dopisać, czy rekrutację prowadzi osoba z HR czy manager z danego działu lub może szef całej firmy??

Stażowy

Witam wszystkie nowe osoby jak jak i te przyglądające się z boku. Dif jako firma z perspektywy pracownika o dłuższym stażu: Dif jako firma dojść mocno się rozwija, widać że inwestycje są i będą - zrobotyzowanie Tesli, nowa prasa , nowe maszyny , nowe frezarki nowe maszyny pomiarowe. Dużo nowych projektów , zamotania na dobrym poziomie co świadczy o dobrej rentowności firmy i perspektywy przyszłości. Zarobki? Na Sart operator może liczyć na około około 5200 brutto na ( z premiamii) należy pamiętać że to stawka z której się zaczyna a nie która będzie widniała przez kolejne 3 lata. Im jesteś lepszy i większe zaangażowanie tym finanse mogą mocno wzrosnąć. wprowadzenie, szkolenie a następnie egzamin. Pracownicy zawsze pomocni i spoko ludzie Kierownictwo i Szczeble wyższe zawsze otwarci na propozycje , problemy , i można się ze wszystkim dogadać. Liderzy P1,P2 bardzo doświadczone osoby które nie zostawią pracownika w potrzebie ,jak problem na produkcji , lub na ślusarni zawsze pomogą dołóżą swój grosik aby wspomóc swoim doświadczeniem . Dif jako firma to firma z przyszłością , fajnymi ludźmi i co najważniejsze współpraca między działami Polecam

@Stażowy

Te 5200 zł brutto na start, to jak jest dzielone, ile wynosi pensja zasadnicza, a ile premie? Pytam, bo w mojej aktualnej firmie, też są premie, ale nie do wyrobienia, dlatego patrzę już za czymś innym. No i co to za egzamin, o którym napisałeś?

Stażowy

Od nowego roku pewnie stawki się zmienią i będą one wynosiły więcej. Ale Premie są praktycznie zawsze. Są są standardowe premia z brak l4 za Zgodność części itp. Więc praktycznie zawsze są. Chyba że jesteś typem człowieka L4 przez całe życie więc szybko zakończysz tu karierę

Czy kandydat na stanowisko Mechanik Utrzymania Ruchu w firmie DIF Sp. z o.o. ma szansę poznać potencjalną ścieżkę rozwoju zawodowego już na rozmowie kwalifikacyjnej? Jak przebiega rekrutacja? Podziel się swoimi doświadczeniami.
Były Pracownik

Szczerze nie polecam tej firmy. Pracowałem jakiś czas i jedyne co w tym czasie zauważyłem to na prawdę zła organizacja pracy i niekoniecznie kompetentne osoby na stanowiskach. Może i mają niektóre zaawansowane technologie ale te technologie prowadzą do częstych awarii i wszystko stoi. Zarobki jak na stanowisko, na którym w sumie od twojej uważności zależy potem ludzkie życie no nie są do końca adekwatne. Sama atmosfera między zmianami w tej firmie również nie jest najlepsza.

Ktoś wyjaśniał rozbieżność w widełkach tym, że chodzi o różne stanowiska, no ale przecież tu taka różnica w pojedynczym ogłoszeniu jest. Na pracownika produkcji podali 4500 a 6700 zł w ogłoszeniu. To może chodzi o to, co jest podstawą a co jakimś dodatkiem? Wie ktoś, jak to działa?

Dział jakości

Czy mógłby ktoś w kilku zdaniach opisać dział jakości? Wynagrodzenie? Czy jest dużo szkoleń? Można w tym dziale rozwinąć skrzydła? Czy inżynierowie są na wysokim poziomie?

Ryszard Ochucki

– Dzisiejszy brak pączków spowodował niemały zamęt. To fakt… – To zamęt grubymi nićmi szyty i wiemy, lep jakiej propagandy się za nimi kryje! – Dlatego te brakujące pączki zewrą jeszcze bardziej nasze szeregi.

Artur
@Ryszard Ochucki

brak pączków to jedyny wart wzmianki problem osób zatrudnionych w DIF? Właśnie wrzucili ofertę z pracą na produkcji. Szukają 5 osób na trzy zmiany i oferują 4350 - 6700 zł brutto. Piszą, że zależy im na osobach ze smykałką do zadań technicznych, bo są tu mocno zainteresowani rozwojem umiejętności. Jakie szkolenia są dostępne zaraz po zatrudnieniu i czy robią jakieś testy umiejętności w trakcie rekrutacji?

Bonjur
@Artur

Szkolenia? A jakie szkolenia byś chciał? Wózki i suwnice to podstawa. Przez okres kilku lat w jakim pracowałem w tej firmie to tylko tego typu szkolenia miałem. Więcej nie było potrzebne. Maszyny i produkcja są na tyle specyficzne, że organizowane są szkolenia wewnętrzne w zakresie obsługi maszyn i badania jakości. Podczas rekrutacji to testy umiejętności człowiek ze smykałką do techniki raczej przejdzie. Moim zdaniem od sprawdzenia pracownika jest okres próbny. Jeśli chodzi o rozwój umiejętności to DIF jest dobrą firmą do wdrożenia się w zawody techniczne lub jak szukasz stabilnego zatrudnienia. Jednak w moim przypadku chęć dalszego rozwoju wpłynęła na decyzję o zwolnieniu się.

@Ryszard Ochucki

Jestem nowy na produkcji. Mogę napisać jak to wyglądało. Rozmowa z HR była bardzo konkretna. Nie żadne potu pitu jak gdzie indziej. Mówią wprost czego oczekują i jakie są warunki pracy. Szkolenia oczywiste suwnica i wózek to narzędzia pracy jak widzę na codzień więc wiadomo że trzeba to robić. Fajnie są ustawione szkolenia stanowiskach uczą wszystkiego fajni trenerzy jak chcesz się nauczyć to nie jest to problem. Mają cieroliwosc szczególnie dziewczyny na początku. Pozdrowienia dla yulii ????

Kuba
@Artur

Czy ktoś mógłby wyjaśnić od czego zależy ta rozbieżność w wynagrodzeniu. 4350-7000?

działający
@Kuba

Skąd taka rozbieżność, ponieważ opisuje wysokość pensji na różnych stanowiskach ... Oczywiście nie wszystkie są bezpośrednio na produkcji.

Kajtek
@działający

O, tego nie wiedziałem - dzięki. Tylko, kto może zarobić te 7 tyś zł brutto, co trzeba umieć? Czy ta górna granica jest w ogóle osiągalna dla kogoś, kto tu dopiero zaczyna?

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w DIF Sp. z o.o.?

Kryśka

Ktoś tu jest, kto wie więcej o pracy jako Ślusarz narzędziowy?? W internecie widziałam ogłoszenie i pisze, bo chciałabym dowiedzieć się, czy pracuje się tylko w tygodniu czy też weekendami? A jak w weekendy też to jaka jest kasa za te dni, jakaś lepsza niż za prace w tygodniu?

A napiszesz co dokładnie jest nie tak, bo ciężko się domyślić :D ? Myślisz, że firma ma jakieś problemy? Pracownicy odczuwają zmiany na gorsze?

Ambitny

Widzę zawsze dużo opinii od Difie z hal produkcyjnych to ja może dodam jak to wygląda od strony biurowej jako konstruktor, bo tego tutaj chyba nie było. Zalety: Jeśli chodzi o rozmowę o pracę to sam proces jest konkretny i dobrze opracowany. Brak jakichś headhunterów czy pośredników, rozmowa zwięzła. Jeśli chodzi o stan firmy to ciągle dodawane są nowe systemy jakości, jak i nowe rozwiązania mające na celu kontrolę i standaryzację procesów. Biura technologiczne też ciągle ulepszają współpracę pomiędzy sobą, żeby dążyć do jak najmniejszej ilości błędów. Ponieważ firma ma kontakty z międzynarodowymi klientami to można też zdobyć doświadczenie w kontakcie z klientami z różnych krajów i firm. Atmosfera w pracy jest bardzo przyjazna, co bardzo wpływa na kontakty i na współpracę. W firmie pracuje też wielu dobrych konstruktorów i specjalistów, którzy chętnie udzielą rad i pomogą z problemami. Można bardzo wiele się nauczyć od osób pracujących tam. Niestety firma ma jednak swoje wady. Zarobki w Dif dla młodych konstruktorów są dużo poniżej średniej, w innych działach często przewija się ten sam temat i zwykle tylko osoby z dużym stażem nie narzekają na wypłatę. Przez to jest duża rotacja pracowników w niektórych działach. Dodatkowo pomimo ciągłego wprowadzania standaryzacji to jeszcze nie ma jej w istotnych miejscach, przez co często w firmie wychodzi duży bałagan, zwłaszcza jeśli mowa jest o próbach. Rozwój w Dif dla konstruktorów jest mały - przez prawie 2 lata miałem tylko szkolenie z BHP i problem solvingu. Dopiero ostatnio ogłoszono jedno potrzebne szkolenie. Poza tym głównie były tylko niezrealizowane plany i obietnice. Podsumowując, praca w Dif jako konstruktor jest na pewno dobra jako start w karierze - firma pozwala nabyć doświadczenie i wiedzę, które umożliwią dalszy rozwój kariery. Niestety te ścieżki rozwoju są na tyle ograniczone, że po max 2-3 latach jeśli ktoś szuka czegoś więcej to najprawdopodobniej zmieni pracę. Ewentualnie jeśli ktoś ma bardzo duże doświadczenie to mógłby pracować w tej firmie, bo firma jest stabilnie ustawiona na rynku.

Chrzaszczu

Jest spoko

Barbara
@Chrzaszczu

Możesz napisać coś więcej? Dlaczego jest spoko? Chodzi o wynagrodzenie? Atmosferę? Jak się tutaj pracuje?

Mateusz

Witam Czy do Firmy DIF nadal poszukują operatorów , i czy warto aplikować i Ja wygląda wynagrodzenie do ręki i jak z szkoleniami po przyjęciu pracownika czy od razu szkolą go czy jak ??

Eden

Od paru miesięcy dział składania nowych wykrojników leży i chyba nie wstanie..

Fizol
@Eden

Mógłbyś wytłumaczyć dlaczego masz negatywną opinię o tym dziale?

Koki
@Eden

Po co nowe wykrojniki skoro z 50 czeka aż w końcu zostaną oddane do produkcji?

walle
@Eden

a ta firma jeszcze istnieje?

Artur
@walle

Istnieje. Właśnie szukają pracownika produkcji na 3 zmiany za 4200-6500 zł brutto- chętny? Bo ja tak, tylko najpierw czekam na wieści o tym, jak tu przebiega rekrutacja, kogo biorą do pracy i czy jest szacunek do człowieka w tym zakładzie?

fizol
@Eden

jaki manager działu taki cały dział :-)

Stefan
@fizol

To manager nie ma kompetencji, aby dział poprawnie pracował? Co z pracownikami, którzy przecież mogą zgłosić to szefostwu? Może każdy się boi tego, aby nie stracić pracy.

Suchy
@Artur

Cześć. Jadę dziś na rozmowę o pracę będę wiedzieć dam znać. Sam jestem ciekaw co zaproponują

Jsj
@Suchy

I jak wrażenia po rozmowie ?

Koloko

Dla mnie spoko i fajna praca , nie rozumiem skąd tyle hejtu. Regularne podwyżki, firma się rozwija, cały czas do przodu. Zazwyczaj żale wylewają nygusy i (usunięte przez administratora)

@Koloko

To co jaki czas jakieś podwyżki macie? Czy może to kwestia indywidualna? Możecie liczyć na jakieś szkolenia i rozwój umiejętności? :)

Gabriela
@Koloko

Super, że firma się rozwija. I jeszcze, czy to tez oznacza, że firma inwestuje w zespół, ale chodzi mi o relacje i atmosferę? Jakieś spotkania i wyjazdy integracyjne?

^

Czy w firmie pracują kobiety?

Zodiak

Ten otwór, a może ta szpara w tej osłonie ma być "w tym miejscu", bo ja się na tym znam, ani razu nie siedziałem na wózku widłowym z 3 tonowym wykrojnikiem na przodzie, ale teraz jestem kierownikiem i ma być dokładnie "w tym miejscu", bo ma być "tutaj" i nie może być obok, żeby ułatwić wejście do hali, bo i tak bywam tam sporadycznie, ale ja tak wymyśliłem i ma być tam gdzie wskazałem, a spróbuj coś ulepszyć, to dostaniesz upomnienie za samowolke. Pzdr!

eeM

W DIF , nie ma tragedii wypłaty na czas , pracy ostatnio co raz więcej, rotacja ogromna , głównie da się to zauważyć na P1, P2, raczej wina zarobków , doświadczonych osób została garstka która chyba jest niedoceniana, nowe osoby które przychodzą popracują 2 tygodnie uciekają bo zarobki konkurencji są po prostu atrakcyjniejsze. DIF jest dobrym pracodawca - stabilnym, od 2019r od kiedy zmienił się prezes warunki pracy się poprawiaja , jednak cały czas trochę zawsze odstajemy. Firma mocno inwestuje , prognozy zapowiadają się dobrze. Czas pokaże. Na podwyżki zasługują Ci co pracują, a nie szukający swojego cienia.

@eeM

A czy jak macie coraz więcej pracy to czy możecie liczyć na jakieś nadgodziny?

były
@eeM

pracowałem - odradzam - lenistwo starej kadry ponad wszystko - firma się cofa a nie rozwija - polecam na dwa lata przed emeryturą i nic poza to

eeM
@Elżbieta

Tak! Soboty 100% święta 200%

Elżbieta

A nie mozna sie zgłosić na nadgodziny jeśli jest się chętnym?

A gdzie tam. Soboty 500% święta 1000% :-D

Koleś z koszulką Korn

Jak tam? Macie chociaż te 4500 netto na rękę XD? Czy dalej w pocie czoła i uyebanni w oleju coś w okolicach 3k? Wstyd ogółem chłopaki. pozdrawiam.

Akro
@Koleś z koszulką Korn

Luzik, tym bardziej ze ostatnio sporo nadgodzin gdzie średnia to 5k netto +. Tu chyba kogoś boli pupa ze po tylu latach dalej się wraca na go worka i czyta opinie byłej firmy

@Akro

Każde nawet najmniejsze działanie które da do myślenia choćby 1 osobie rozważającej zatrudnienie się w tej firmie jest pełnym sukcesem gdyż szkoda czasu energii i zaangażowania zatrudniając się tutaj a czytając przekolorowane ogłoszenia o pracę masz wrażenie jakbyś zatrudniali co najmniej do agencji kosmicznej. Pracowałem tu wiele lat lecz bajki że firma się zmienia na lepsze do (usunięte przez administratora)panie i panowie.

gość
@Akro

dokładnie tak na produkcji także rozłożone na dwa miesiące :-)

Konsens
@gość

Nie wiem skąd tyle hejtu na firmę. Zapraszam do firm dookoła wtedy sprawdzi się przysłowie „ wszędzie dobrze gdzie nas nie ma” pozdrawiam.

konsensik
@Konsens

a ty co strach przed opuszczeniem tej firmy że tak ją bronisz bo dobrze wiesz że gdzie indziej trzeba pracować na kasę co nie kolego

Konsens
@konsensik

Roboty się żadnej nie boje , a tu nie wiem co oznacza „pracować na kasę „ praca jak każda inna.

Szynszyla
@Akro

No i wykrakałeś z tymi nadgodzinami, bo już ich nie ma. Było miło, ale się skończyło. Praktycznie na każdym dziale brak nadgodzin i szukanie oszczędności. Na produkcji mówią "Kto chce urlop to brać śmiało". Także tego. 5k netto+ ciekawa sprawa... Z nadgodzinami może i tak, ale chyba niedługo będziesz musiał zacisnąć pasa ;)

Sylwia
@Szynszyla

Serio na nadgodzinach tną? Ale jeśli firma będzie mniej wyrabiać to nie wpłynie przypadkiem negatywnie na późniejszy zysk? Co to za oszczędność wtedy?

Zostaw merytoryczną opinię o DIF Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w DIF Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy DIF Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 59.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DIF Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 51, z czego 11 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 24 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

DIF Sp. z o.o.