DIF Sp. z o.o.

2.9 Dodaj merytoryczną opinię
baner wywiady

Opinie o DIF Sp. z o.o.

Stażowy
Pracownik
 Pytanie

Witam wszystkie nowe osoby jak jak i te przyglądające się z boku. Dif jako firma z perspektywy pracownika o dłuższym stażu: Dif jako firma dojść mocno się rozwija, widać że inwestycje są i będą - zrobotyzowanie Tesli, nowa prasa , nowe maszyny , nowe frezarki nowe maszyny pomiarowe. Dużo nowych projektów , zamotania na dobrym poziomie co świadczy o dobrej rentowności firmy i perspektywy przyszłości. Zarobki? Na Sart operator może liczyć na około około 5200 brutto na ( z premiamii) należy pamiętać że to stawka z której się zaczyna a nie która będzie widniała przez kolejne 3 lata. Im jesteś lepszy i większe zaangażowanie tym finanse mogą mocno wzrosnąć. wprowadzenie, szkolenie a następnie egzamin. Pracownicy zawsze pomocni i spoko ludzie Kierownictwo i Szczeble wyższe zawsze otwarci na propozycje , problemy , i można się ze wszystkim dogadać. Liderzy P1,P2 bardzo doświadczone osoby które nie zostawią pracownika w potrzebie ,jak problem na produkcji , lub na ślusarni zawsze pomogą dołóżą swój grosik aby wspomóc swoim doświadczeniem . Dif jako firma to firma z przyszłością , fajnymi ludźmi i co najważniejsze współpraca między działami Polecam

QI Nowy wpis
Inne
@Stażowy

Te 5200 zł brutto na start, to jak jest dzielone, ile wynosi pensja zasadnicza, a ile premie? Pytam, bo w mojej aktualnej firmie, też są premie, ale nie do wyrobienia, dlatego patrzę już za czymś innym. No i co to za egzamin, o którym napisałeś?

Stażowy Nowy wpis
Pracownik
@QI

Od nowego roku pewnie stawki się zmienią i będą one wynosiły więcej. Ale Premie są praktycznie zawsze. Są są standardowe premia z brak l4 za Zgodność części itp. Więc praktycznie zawsze są. Chyba że jesteś typem człowieka L4 przez całe życie więc szybko zakończysz tu karierę

Larysa Nowy wpis
Inne
@Stażowy

Co jeśli ktoś będzie jeden dzień na L4? Też nie dostanie premii? I jak z urlopem na żądanie? Bo w wielu firmach, gdzie pracował mój mąż, to automatycznie jeden dzień UnŻ to brak całego dodatku. A jak jest tutaj? Bo właśnie małżonek poszukuje pracy i robimy rozeznanie w okolicznych firmach...

Były Pracownik Nowy wpis
Były pracownik

Szczerze nie polecam tej firmy. Pracowałem jakiś czas i jedyne co w tym czasie zauważyłem to na prawdę zła organizacja pracy i niekoniecznie kompetentne osoby na stanowiskach. Może i mają niektóre zaawansowane technologie ale te technologie prowadzą do częstych awarii i wszystko stoi. Zarobki jak na stanowisko, na którym w sumie od twojej uważności zależy potem ludzkie życie no nie są do końca adekwatne. Sama atmosfera między zmianami w tej firmie również nie jest najlepsza.

Ja
Inne

Ktoś wyjaśniał rozbieżność w widełkach tym, że chodzi o różne stanowiska, no ale przecież tu taka różnica w pojedynczym ogłoszeniu jest. Na pracownika produkcji podali 4500 a 6700 zł w ogłoszeniu. To może chodzi o to, co jest podstawą a co jakimś dodatkiem? Wie ktoś, jak to działa?

Dział jakości
Użytkownicy czekają na odpowiedź 44 dni.
Kandydat
 Pytanie

Czy mógłby ktoś w kilku zdaniach opisać dział jakości? Wynagrodzenie? Czy jest dużo szkoleń? Można w tym dziale rozwinąć skrzydła? Czy inżynierowie są na wysokim poziomie?

 Rozmowa kwalifikacyjna
Czy kandydat na stanowisko Mechanik Utrzymania Ruchu w firmie DIF Sp. z o.o. ma szansę poznać potencjalną ścieżkę rozwoju zawodowego już na rozmowie kwalifikacyjnej? Jak przebiega rekrutacja? Podziel się swoimi doświadczeniami.
Ryszard Ochucki
Pracownik

– Dzisiejszy brak pączków spowodował niemały zamęt. To fakt… – To zamęt grubymi nićmi szyty i wiemy, lep jakiej propagandy się za nimi kryje! – Dlatego te brakujące pączki zewrą jeszcze bardziej nasze szeregi.

Artur
Inne
@Ryszard Ochucki

brak pączków to jedyny wart wzmianki problem osób zatrudnionych w DIF? Właśnie wrzucili ofertę z pracą na produkcji. Szukają 5 osób na trzy zmiany i oferują 4350 - 6700 zł brutto. Piszą, że zależy im na osobach ze smykałką do zadań technicznych, bo są tu mocno zainteresowani rozwojem umiejętności. Jakie szkolenia są dostępne zaraz po zatrudnieniu i czy robią jakieś testy umiejętności w trakcie rekrutacji?

Bonjur
Były pracownik
 Pytanie
@Artur

Szkolenia? A jakie szkolenia byś chciał? Wózki i suwnice to podstawa. Przez okres kilku lat w jakim pracowałem w tej firmie to tylko tego typu szkolenia miałem. Więcej nie było potrzebne. Maszyny i produkcja są na tyle specyficzne, że organizowane są szkolenia wewnętrzne w zakresie obsługi maszyn i badania jakości. Podczas rekrutacji to testy umiejętności człowiek ze smykałką do techniki raczej przejdzie. Moim zdaniem od sprawdzenia pracownika jest okres próbny. Jeśli chodzi o rozwój umiejętności to DIF jest dobrą firmą do wdrożenia się w zawody techniczne lub jak szukasz stabilnego zatrudnienia. Jednak w moim przypadku chęć dalszego rozwoju wpłynęła na decyzję o zwolnieniu się.

Nowy
Pracownik
@Ryszard Ochucki

Jestem nowy na produkcji. Mogę napisać jak to wyglądało. Rozmowa z HR była bardzo konkretna. Nie żadne potu pitu jak gdzie indziej. Mówią wprost czego oczekują i jakie są warunki pracy. Szkolenia oczywiste suwnica i wózek to narzędzia pracy jak widzę na codzień więc wiadomo że trzeba to robić. Fajnie są ustawione szkolenia stanowiskach uczą wszystkiego fajni trenerzy jak chcesz się nauczyć to nie jest to problem. Mają cieroliwosc szczególnie dziewczyny na początku. Pozdrowienia dla yulii ????

Kuba
Kandydat
 Pytanie
@Artur

Czy ktoś mógłby wyjaśnić od czego zależy ta rozbieżność w wynagrodzeniu. 4350-7000?

działający
Pracownik
@Kuba

Skąd taka rozbieżność, ponieważ opisuje wysokość pensji na różnych stanowiskach ... Oczywiście nie wszystkie są bezpośrednio na produkcji.

1
Kajtek
Kandydat
@działający

O, tego nie wiedziałem - dzięki. Tylko, kto może zarobić te 7 tyś zł brutto, co trzeba umieć? Czy ta górna granica jest w ogóle osiągalna dla kogoś, kto tu dopiero zaczyna?

Pytanie
 Pytanie

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w DIF Sp. z o.o.?

Kryśka
Inne

Ktoś tu jest, kto wie więcej o pracy jako Ślusarz narzędziowy?? W internecie widziałam ogłoszenie i pisze, bo chciałabym dowiedzieć się, czy pracuje się tylko w tygodniu czy też weekendami? A jak w weekendy też to jaka jest kasa za te dni, jakaś lepsza niż za prace w tygodniu?

anonim
Pracownik
 Pytanie

(usunięte przez administratora)

C

A napiszesz co dokładnie jest nie tak, bo ciężko się domyślić :D ? Myślisz, że firma ma jakieś problemy? Pracownicy odczuwają zmiany na gorsze?

Ambitny
Były pracownik

Widzę zawsze dużo opinii od Difie z hal produkcyjnych to ja może dodam jak to wygląda od strony biurowej jako konstruktor, bo tego tutaj chyba nie było. Zalety: Jeśli chodzi o rozmowę o pracę to sam proces jest konkretny i dobrze opracowany. Brak jakichś headhunterów czy pośredników, rozmowa zwięzła. Jeśli chodzi o stan firmy to ciągle dodawane są nowe systemy jakości, jak i nowe rozwiązania mające na celu kontrolę i standaryzację procesów. Biura technologiczne też ciągle ulepszają współpracę pomiędzy sobą, żeby dążyć do jak najmniejszej ilości błędów. Ponieważ firma ma kontakty z międzynarodowymi klientami to można też zdobyć doświadczenie w kontakcie z klientami z różnych krajów i firm. Atmosfera w pracy jest bardzo przyjazna, co bardzo wpływa na kontakty i na współpracę. W firmie pracuje też wielu dobrych konstruktorów i specjalistów, którzy chętnie udzielą rad i pomogą z problemami. Można bardzo wiele się nauczyć od osób pracujących tam. Niestety firma ma jednak swoje wady. Zarobki w Dif dla młodych konstruktorów są dużo poniżej średniej, w innych działach często przewija się ten sam temat i zwykle tylko osoby z dużym stażem nie narzekają na wypłatę. Przez to jest duża rotacja pracowników w niektórych działach. Dodatkowo pomimo ciągłego wprowadzania standaryzacji to jeszcze nie ma jej w istotnych miejscach, przez co często w firmie wychodzi duży bałagan, zwłaszcza jeśli mowa jest o próbach. Rozwój w Dif dla konstruktorów jest mały - przez prawie 2 lata miałem tylko szkolenie z BHP i problem solvingu. Dopiero ostatnio ogłoszono jedno potrzebne szkolenie. Poza tym głównie były tylko niezrealizowane plany i obietnice. Podsumowując, praca w Dif jako konstruktor jest na pewno dobra jako start w karierze - firma pozwala nabyć doświadczenie i wiedzę, które umożliwią dalszy rozwój kariery. Niestety te ścieżki rozwoju są na tyle ograniczone, że po max 2-3 latach jeśli ktoś szuka czegoś więcej to najprawdopodobniej zmieni pracę. Ewentualnie jeśli ktoś ma bardzo duże doświadczenie to mógłby pracować w tej firmie, bo firma jest stabilnie ustawiona na rynku.

Chrzaszczu
Pracownik

Jest spoko

Barbara
Kandydat
@Chrzaszczu

Możesz napisać coś więcej? Dlaczego jest spoko? Chodzi o wynagrodzenie? Atmosferę? Jak się tutaj pracuje?

Mateusz
Kandydat
 Pytanie

Witam Czy do Firmy DIF nadal poszukują operatorów , i czy warto aplikować i Ja wygląda wynagrodzenie do ręki i jak z szkoleniami po przyjęciu pracownika czy od razu szkolą go czy jak ??

Eden
Kandydat

Od paru miesięcy dział składania nowych wykrojników leży i chyba nie wstanie..

2
Fizol
Pracownik
 Pytanie
@Eden

Mógłbyś wytłumaczyć dlaczego masz negatywną opinię o tym dziale?

3
Koki
Pracownik
 Pytanie
@Eden

Po co nowe wykrojniki skoro z 50 czeka aż w końcu zostaną oddane do produkcji?

walle
Były pracownik
 Pytanie
@Eden

a ta firma jeszcze istnieje?

Artur
Inne
@walle

Istnieje. Właśnie szukają pracownika produkcji na 3 zmiany za 4200-6500 zł brutto- chętny? Bo ja tak, tylko najpierw czekam na wieści o tym, jak tu przebiega rekrutacja, kogo biorą do pracy i czy jest szacunek do człowieka w tym zakładzie?

fizol
Pracownik
@Eden

jaki manager działu taki cały dział :-)

Stefan
Inne
@fizol

To manager nie ma kompetencji, aby dział poprawnie pracował? Co z pracownikami, którzy przecież mogą zgłosić to szefostwu? Może każdy się boi tego, aby nie stracić pracy.

Suchy
Kandydat
@Artur

Cześć. Jadę dziś na rozmowę o pracę będę wiedzieć dam znać. Sam jestem ciekaw co zaproponują

Jsj
Kandydat
 Pytanie
@Suchy

I jak wrażenia po rozmowie ?

Koloko
Pracownik

Dla mnie spoko i fajna praca , nie rozumiem skąd tyle hejtu. Regularne podwyżki, firma się rozwija, cały czas do przodu. Zazwyczaj żale wylewają nygusy i (usunięte przez administratora)

Elżbieta
Inne
@Koloko

To co jaki czas jakieś podwyżki macie? Czy może to kwestia indywidualna? Możecie liczyć na jakieś szkolenia i rozwój umiejętności? :)

Gabriela
Inne
@Koloko

Super, że firma się rozwija. I jeszcze, czy to tez oznacza, że firma inwestuje w zespół, ale chodzi mi o relacje i atmosferę? Jakieś spotkania i wyjazdy integracyjne?

^
Inne
 Pytanie

Czy w firmie pracują kobiety?

3
Zodiak
Pracownik

Ten otwór, a może ta szpara w tej osłonie ma być "w tym miejscu", bo ja się na tym znam, ani razu nie siedziałem na wózku widłowym z 3 tonowym wykrojnikiem na przodzie, ale teraz jestem kierownikiem i ma być dokładnie "w tym miejscu", bo ma być "tutaj" i nie może być obok, żeby ułatwić wejście do hali, bo i tak bywam tam sporadycznie, ale ja tak wymyśliłem i ma być tam gdzie wskazałem, a spróbuj coś ulepszyć, to dostaniesz upomnienie za samowolke. Pzdr!

eeM
Pracownik

W DIF , nie ma tragedii wypłaty na czas , pracy ostatnio co raz więcej, rotacja ogromna , głównie da się to zauważyć na P1, P2, raczej wina zarobków , doświadczonych osób została garstka która chyba jest niedoceniana, nowe osoby które przychodzą popracują 2 tygodnie uciekają bo zarobki konkurencji są po prostu atrakcyjniejsze. DIF jest dobrym pracodawca - stabilnym, od 2019r od kiedy zmienił się prezes warunki pracy się poprawiaja , jednak cały czas trochę zawsze odstajemy. Firma mocno inwestuje , prognozy zapowiadają się dobrze. Czas pokaże. Na podwyżki zasługują Ci co pracują, a nie szukający swojego cienia.

1
Elżbieta
Inne
@eeM

A czy jak macie coraz więcej pracy to czy możecie liczyć na jakieś nadgodziny?

2
były
Pracownik
@eeM

pracowałem - odradzam - lenistwo starej kadry ponad wszystko - firma się cofa a nie rozwija - polecam na dwa lata przed emeryturą i nic poza to

eeM
Pracownik
@Elżbieta

Tak! Soboty 100% święta 200%

Elżbieta
Inne

A nie mozna sie zgłosić na nadgodziny jeśli jest się chętnym?

Były pracownik
Były pracownik
@eeM

A gdzie tam. Soboty 500% święta 1000% :-D

Koleś z koszulką Korn
Były pracownik
 Pytanie

Jak tam? Macie chociaż te 4500 netto na rękę XD? Czy dalej w pocie czoła i uyebanni w oleju coś w okolicach 3k? Wstyd ogółem chłopaki. pozdrawiam.

Akro
Pracownik
@Koleś z koszulką Korn

Luzik, tym bardziej ze ostatnio sporo nadgodzin gdzie średnia to 5k netto +. Tu chyba kogoś boli pupa ze po tylu latach dalej się wraca na go worka i czyta opinie byłej firmy

1
były pracownik
Były pracownik
@Akro

Każde nawet najmniejsze działanie które da do myślenia choćby 1 osobie rozważającej zatrudnienie się w tej firmie jest pełnym sukcesem gdyż szkoda czasu energii i zaangażowania zatrudniając się tutaj a czytając przekolorowane ogłoszenia o pracę masz wrażenie jakbyś zatrudniali co najmniej do agencji kosmicznej. Pracowałem tu wiele lat lecz bajki że firma się zmienia na lepsze do (usunięte przez administratora)panie i panowie.

gość
Pracownik
@Akro

dokładnie tak na produkcji także rozłożone na dwa miesiące :-)

Konsens
Pracownik
@gość

Nie wiem skąd tyle hejtu na firmę. Zapraszam do firm dookoła wtedy sprawdzi się przysłowie „ wszędzie dobrze gdzie nas nie ma” pozdrawiam.

1
konsensik
Pracownik
@Konsens

a ty co strach przed opuszczeniem tej firmy że tak ją bronisz bo dobrze wiesz że gdzie indziej trzeba pracować na kasę co nie kolego

Konsens
Pracownik
@konsensik

Roboty się żadnej nie boje , a tu nie wiem co oznacza „pracować na kasę „ praca jak każda inna.

1
Szynszyla
Pracownik
@Akro

No i wykrakałeś z tymi nadgodzinami, bo już ich nie ma. Było miło, ale się skończyło. Praktycznie na każdym dziale brak nadgodzin i szukanie oszczędności. Na produkcji mówią "Kto chce urlop to brać śmiało". Także tego. 5k netto+ ciekawa sprawa... Z nadgodzinami może i tak, ale chyba niedługo będziesz musiał zacisnąć pasa ;)

Sylwia
Inne
@Szynszyla

Serio na nadgodzinach tną? Ale jeśli firma będzie mniej wyrabiać to nie wpłynie przypadkiem negatywnie na późniejszy zysk? Co to za oszczędność wtedy?

Pracujacy
Pracownik

Pracuje i polecam. Jak cos umiesz albo chcesz się nauczyć to będziesz zadowolony.

old
Pracownik
@Pracujacy

Ale mnie ubawiłeś tym zdaniem "jak cos umiesz albo chcesz się nauczyć to będziesz zadowolony" skoro coś umiesz to dlaczego tam siedzisz przecież rynek nieustannie szuka takich rodzynków jak ty za znacznie lepszą kasę. A może strach przed prawdziwą pracą z której ciebie sumiennie rozliczą jest dla ciebie nie do zaakceptowania. Lenistwo i frustracja starej kadry w tej firmie przechodzi na młodych i ambitnych którzy chcą coś zmienić na lepsze jak grypa. Nie polecam gdyż tam pracowałem i teksty iż firma się zmienia można wsadzić w regał z fantastyką.

Elżbieta
Inne
@old

to tutaj się sumiennie nie rozliczają czy co masz na myśli?

D.G.
Były pracownik

Hejka lamusy. A ja nie narzekałem. Każdy zarabia, na tyle ile zasługuje. A jak ktoś narzeka że mało, i nadal siedzi w tej samej firmie, to jest warzywem. Siedziałbym nadal, ale czołgusie zwyciężyły. Pozdrawiam.

WB
Pracownik
@D.G.

Nie widzę nic złego w byciu warzywem Sensei, ale moglibyśmy być lepiej nawadniani , bo od pestycydów to jeszcze nic dobrego nie urosło, że o zagranicznych środkach ochrony roślin nie wspomnę, poza tym i tak jest lepiej niż za czasów rolnika co znalazł żonę, bo ci to chcieli z nas zrobić żywność genetycznie zmodyfikowaną, pzdr!

Dominika
Inne
@D.G.

A ogólnie tak konkretnie, to ile można wyciągnąć w ciągu miesiąca?

Doswiadczony
Pracownik
@Dominika

Wyciągnąć to sobie możesz. Tutaj trzeba zapracować

Elżbieta
Inne
@Doswiadczony

No chyba właśnie chodziło o zaangażowanie i pracę. To powiesz ile czy jest to tajemnicą?

No ja
Pracownik

Opinie o tej firmie wyglądają jak stołówka/palarnia P2 między 6.00 a 6.40. Każdy jak krokodyl - małe rączki do pracy a wielka gęba do narzekania a prawda jest taka, że jeśli nie przychodzisz popędzać zegara żeby się tylko zawinąć do domu to z wypłaty też będziesz zadowolony.

były pracownik
Pracownik
@No ja

Do czasu wymiany ludzi na tych którym się cokolwiek chce a nie bo są tam z zasiedzenia, nigdy w tej firmie dobrze nie będzie. Awansowanie na kierownicze stanowiska ludzi którzy kiedyś kopali dołki pod każdym jest kluczowym błędem zarządu. Tak panie prezesie to że donoszą i są lojalni wobec pana nie zmienia faktu iż firma niestety się nie rozwija. Brakuje mi tej roboty, bardzo ją lubiłem lecz czas pokazał iż tam wegetacja jest silniejsza od chęci, nawet tych najmniejszych. Jeśli jesteś ambitny to brak ambicji wszystkiego co tam jest przejdzie na ciebie niepostrzeżenie i już za późno na jakiekolwiek wnioski. Jak w wojsku, albo idziesz regulaminowo albo z falą. Zbyt wiele mówienia tam o chęci zmiany na lepsze, zbyt mało działań w tym kierunku. A teraz do dzieła - hejtujcie do woli :-)

Zostaw merytoryczną opinię o DIF Sp. z o.o. - Poznań

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej


Drogi Użytkowniku,

Pamiętaj, przed dodaniem opinii o Pracodawcy, koniecznie zapoznaj się z poniższą informacją:

NIE dodawaj opinii, która:

ikona dobre praktyki
łamie prawo polskie
ikona dobre praktyki
jest niezgodna z regulaminem serwisu GoWork.pl
ikona dobre praktyki
jest wulgarnym komentarzem
ikona dobre praktyki
jest niemerytoryczna

Każda merytoryczna opinia jest ważna, każda z nich może być zarówno pozytywna jak i negatywna, dlatego zachęcamy do tego by dzielić się swoimi przemyśleniami, które dotyczą Pracodawcy. Nie pisz jednak pod wpływem negatywnych emocji.

Zadbaj o kulturę pozytywnego feedbacku, nie pisz tylko negatywnych informacji o Pracodawcy, zwróć uwagę na stosowne aspekty i realia w swojej opinii. Wszystkie oceny są wartościowe. Wspólnie zadbajmy o sens merytorycznych opinii.

Dodaj pomocną opinię, którą sam chciałbyś przeczytać o swoim potencjalnym Pracodawcy. Podziel się swoimi przemyśleniami, a poniższe przykłady możesz potraktować jako podpowiedzi o czym Użytownicy lubią czytać odwiedzając profile firm.

ikona dobre praktyki
przebieg on-boardingu nowego pracownika
ikona dobre praktyki
proponowane przez Pracodawcę wartości wynagrodzenia
ikona dobre praktyki
codzienna praca, również w relacji z przełożonymi
ikona dobre praktyki
panująca atmosfera w pracy
#TwójGłosMaZnaczenie

Często zadawane pytania

  • Jak się pracuje w DIF Sp. z o.o.?

    Zobacz opinie na temat firmy DIF Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 58.

  • Jakie są opinie pracowników o pracy w DIF Sp. z o.o.?

    Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 50, z czego 11 to opinie pozytywne, 15 to opinie negatywne, a 24 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

DIF Sp. z o.o.
Przejdź do nowych opinii