Opinie o Automex w Częstochowa

Automex
3 77 198 5 1
Maja Nowy wpis

Zakład Produkcyjno-Usługowy Automex specjalizuje się w produkcji oraz usługach w zakresie obróbki skrawaniem wyrobów metalowych dla przemysłu motoryzacyjnego i maszynowego. Poszukują osób do pracy jako Operator wózka widłowego i Operator obrabiarek sterowanych numerycznie: http://www.automex.biz.pl/praca.php. Czy ktoś aplikował lub zamierza aplikować?

Adrian Nowy wpis

Czy w waszym zakładzie pracuje dużo kobiet młodych?

Monika

(usunięte przez administratora) A oglunie jaka jest atmosfera.

Tak2Nie2
Bibu Nowy wpis
@Monika

Zielony przycisk i banana fotograf

Andrzej
Nazwa działu: Produkcja

Witam, widzę że firma szuka nowego kierownika, czytałem wasze opinie o poprzednim kierowniku za co wyleciał? Warto aplikować na CNC? firma zarabia, macie robotę, jakie zarobki?

nik
@Andrzej

Widze poniżej kilka opinii jakichś napinaczy. wiem z pewnego źródła, że nikt go nie zwolnil tylko sam odszedł. Tyle w temacie.

Tak1Nie1
Gellan
@Andrzej

Kierownik sam się zwolnił bo nie ogarnął.

niemiec
@Gellan

Rafal a jak teraz. lepiej. mozna wracac ?

Rafał
@niemiec

Trzeba wracać!Warunki pracy i płacy poprawiły się ????Atmosfera super - zapraszam do współpracy. Pozdrawiam.

TakNie5
Scolls
@Rafał

Nie ma po co wracać. (usunięte przez administratora) jakich mało.

TakNie1
jarzabek Nowy wpis
@Rafał

Łubu dubu łubu dubu niech nam zyje prezes naszego klubu :)))))

TakNie1
  4. linkedin.com 2 417 265
  5. goldenline.pl 2 097 664
... pełny raport Gemius
Jack

Czy automex wypłaca jakieś świadczenia świąteczne na Wielkanoc? Jest tak jakie kwoty

TakNie4
Byk

Siedzi sobie kierownik u majstrów w kantorku rozwalony jak w knajpie.obok stoją majstrzy jedyni z kierownictwa którzy znają się na robocie .a ten pokazuje im pełne lekceważenie .ty łysy uju to możesz za nimi teczkę nosić . przyjdzie czas że cię z hukiem wywalą

Tak5Nie

byk
@Byk

przewidziałem ,tylko parę lat za póżno.Nikt tak nie popsuł opini o firmie jak ten uj

Gomi
Nazwa działu: Produkcja

4 lata mijają jak podjąłem słuszną decyzję o pożegnaniu tej firmy. Teraz dnioweczka. Radio gra. Nie ma w ząbek czesnego z aparatem i słoneczka. Cisza spokój . Tv

Tak2Nie

Stefan

Sami sobie psujemy atmosferę w pracy a później narzekamy?

Tak1Nie4

Agnieszka

Hej pracują u was kobiety jak jest to u was

Shinji San
@Agnieszka

Tak pracują kobiety na lekkich detalach

Irek

Generalnie to mamy na bakier z wydajnością i jakością w pracy. Czasy się zmieniają!

polityk
@Irek

Czasy to zmieniły się już dawno, graty za atmosferę w firmie do dnia dzisiejszego. Generalnie to można opisać sentencją jednej z lepszych polskich komedii, "do tej pory siedziałeś synku w swoim klubiku i oglądałeś na video filmy o murzynach, ale ja nie będę żył wiecznie". Trzeba wziąć się do pracy i zapieprzać, PIS nie pomoże. Powodzenia.

@polityk

Ja to bym porównał po pola buraków. Tak bym opisał najemców z Dąbrowy wyjątkowa ekipa ........ Chamof i prostakow

Gosc

Ludzie sie zwalniaja bo psychicznie nie wydalaja poniewaz te normy przytlaczaja. Albo wysokie normy albo jalosc. Przez lysego sie lidzie zwalniaja.

Gellan

Ja obecnie pracuje ok 8 miesięcy i moja wypłata jest na poziomu 2.7 k średnio Jest pełen social. Ludzie spoko pracownicy Niestety rzeczywiście kierownikiem jest człowiek który nie ma pojęcia o robocie do tego mi gamonia przydupasa który nic nie robi tylko lata z aparatem i melduje z podpie*********. ALe w każdy zakładzie znajdzie się coś na co można narzekać. Jednak są tu tez ludzie którzy pracuje od 6lat i dłużej wiec jeśli by było tak złe to wydaje mi się ze by się zwolnili już dawno a nie dalej pracowali.

Irek

Może wiecie coś o ewentualnej pracy w firmie? Warto aplikować?

Tak13Nie

Henryk

Niestety nie potrafimy docenić, że pracujemy w dobrej firmie, a szkoda!!

Tak7Nie

To ja
@Henryk

A co to znaczy.ze nie pasuje do wizerunku firmy .i zwalniają

@Henryk

To była kiedyś dobra firma wszystko się zmieniło po przyjściu Trójcy wszystkowiedzącego z Dąbrowy .

Tak4Nie

DO Automexu przyszedłem w czerwcu zeszłego roku, obiecane złote góry, więc skuszony zwolniłem się z jednej pracy i przyszedłem do Automexu. Pierwsze 2 tyg robisz za darmy ch** w ramach "nauki" - o czym kadrowa nie poinformowała przy rozmowie, później jak się sprawdzisz dostajesz umowę na 3 miesiące i później na rok. Płaca w pierwszym miesiącu gorzej niż źle-przez te 2 darmowe tygodnie ledwo tysiaka dostaniesz, za to następne 3 miesiące przy pracy w 2 soboty było już dużo lepiej, ale żeby nie było zbyt kolorowo po podpisaniu umowy na rok wypłata z miesiąca na miesiąc coraz niższa, przez co relacje biuro-pracownik upały i traktowali człowieka jak byle gó***o upominające się o "nie swoje" pieniądze, po podpisaniu umowy na rok i pracy w praktycznie każdą sobotę zarobiłem ledwo 2400 zł na rękę a ostatnia wypłata jeszcze gorsza bo 2100, według ślepego barana w biurze co liczy wypłaty wszystko było ok. Owszem na papierku było tam 3800-do 4000 zł ale brutto, duża część wypłaty to była premia, łącznie około 28% całej wypłaty, więc jak Ci premię zabrali to wypłata była licha. Między niektórymi pracownikami na zmianie atmosfera super ale z resztą obsady dno totalne.

Tak3Nie

@Były pracownik

Praca 2tygodnie to poważne przestępstwo karalne za każdą pracę należy się wynagrodzenie też przed laty 2 tygodni e za darmo

Maja

@To ja art. 94 §2 Kodeksu Pracy mówi, że: "mobbing oznacza działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników". Czy w automex występują sytuacje, które są opisane w cytowanym paragrafie?

Tak2Nie

hwdp
@Maja

Maja, jesteś prowokatorem,dlaczego ułatwiasz niejakiemu @To ja? Niech sam poszuka definicji skoro jest taki przemądrzały i potrafi obrażać innych ludzi? Dla tych pracowników mobbingiem są wymagania przełożonego...

Holokałst

Pracuje 3 miesiąc. Ludzie w kazdym zakladzie narzekaja. Jak nie bedziesz robil to nie zarobisz lezeniem. pelen socjal wycieczka za free. Super ludzie na zmianie. Polecam .Dobre zarobki.

To ja
@Holokałst

A jak ci się podoba łysy pokemon .czy jego postępowanie ociera się o mobbing?

hwdp
@To ja

Najpierw poznaj definicję mobbingu, bo w tym zakładzie wiele osób nadużywa tego terminu a nie wie co to znaczy....

Maja

Automex obecnie rekrutuje. Na stronie internetowe http://www.automex.biz.pl/praca.phpj jest ogłoszenie, że firma poszukuje osób do pracy na dwa stanowiska: -operator obrabiarek sterowanych numerycznie wymagania : - wykształcenie zawodowe lub średnie techniczne - kierunek obróbka skrawaniem lub budowa maszyn - mile widziane doświadczenie przy obsłudze maszyn CNC - operator wózka widłowego: wymagania: - uprawnienia do obsługi wózków widłowych napędzanych gazem - doświadczenie na w/w stanowisku - orzeczenie o stopniu niepełnosprawności Mam prośbę do aktualnych pracowników firmy, żeby napisali czego można się spodziewać na rozmowie kwalifikacyjnej. Będzie to ułatwienie dla osób, które chciałyby aplikować.

TakNie

W czasach korzystnej dla kandydatów sytuacji na rynku pracy, atmosfera w miejscu zatrudnienia odgrywa coraz ważniejszą rolę. A jak to wygląda w automex? Podzielcie się swoimi wrażeniami, wyrażając swoją opinię na ten temat!

Maja

@Xych, premia za niepalenie papierosów, to dosyć niespotykana forma docenienia pracownika przez pracodawcę. Czy rzeczywiście, odsetek osób palących na terenie automex spadł? Czy jest to premia satysfakcjonująca? Bardzo Cię proszę o napisanie kilku słów na ten temat.

Ta premia wynosi ok 100zl. Wiec raczej kto palił ten pali i tyle

zaczrowany ołów

No to powiem tak: firma się stacza, a ciągną ją w duł łysy i bulwa. (kierownik i kadrowa- tą poznasz na starcie, wredna kura). Atmosfera dla świerzynki spoko, ale do trzeciej bądź 4 wypłaty, no wtedy to dopiero zaczyna się magia, jakiej PIP jeszcze nie wiedział!! Chcesz mieć dobrze w firmie tzn. becel sie zgadza i dostajesz dobra robotę, nie ciągną cie po wszytskich halach jak (usunięte przez administratora) to kierownikowi 'melduj' na swoich kolegów, melduj też brygadzistą. Napier...laj z ucha, z aparatu, z (usunięte przez administratora) wzystko na wszystkich to może doczekasz tam emerytury. Wyobraź sobie teraz tam panującą atmosferę góradól.Kpij z reżysera, ale nigdy w oczy bo cię umoczy. Baw się dobrze i nie klękaj, nie kłaniaj się, nie ustępuj, nie schylaj karku. Powodzenia Wariacie!! ;-)

15 lat

Panowie ile można zarobić w tej firmie jako opreator/ustawiacz/poogramista Cnc ? Obecnie pracuje w brembo i moje zarobki to ok 4 tys netto przy 168 godz a jak to wygląda u Was ?

Tak4Nie

kasa
@15 lat

U nas podobnie: operator 3-4, ustawiacz 3-4, programista pow. 4.

Wyebane
@15 lat

Chłopie nie pisz głupot. Zarabiać tyle to możesz jak w konfiture się zaczniesz tam bawić z majstrami a przedewszystkim z kierem i kadrową, którzy tam (o litości) rozdają karty. Jak jestes sztywny i w porządku to do 3 tys. a nawet do 2 tys. możesz nie dociągnąć netto. Średnia stawka dla świerzaka to 2-2.5 tys nett. Hajs się nigdy nie zgadza na wypłątach, (usunięte przez administratora) na kase, wycierając (usunięte przez administratora) 'starym systemem komputerowym' i tak przez wszystkie lata. Wiem co mówię robiłem tam, 'trochę'

Maja

@Xych, skoro dysponujesz informacjami o stawce proponowanej przez automex, to może wiesz również jak wyglądają pozostałe warunki zatrudnienia w tej firmie, jakie mogą zostać aktualnie zaproponowane przyszłemu pracownikowi na rozmowie kwalifikacyjnej?

@Maja

Stawka godz. Od 17 do 20 zł brutto na godz. Nocka +20% za sobotę +100%. To przynajmniej jako operator cnc. Jak inne stanowiska nie wiem Premia za nie palenie motywacyjna i uznaniowa.

Bubu

Teraz to ukrywają nazwę wfirmy w ogłoszeniu o pracę

Maja

@sly, może zmiany nie mogły zostać wprowadzone przez automex ze względu na sytuację tego pracodawcy? Może jest to czasowe opóźnienie? Czy mógłbyś coś w tej kwestii powiedzieć?

garnek

Samo zło w tym Automexie :) Dlaczego nikt nie pisze, że płacą 20 zł na godzinę?

Tak10Nie

@garnek

20zl ale brutto

anonymous
@Xych

to mało czy ok?

sly
@garnek

20 zł za godz.??? z premią motywacyjną i uznaniową + 8%.... a kiero razem z przydupasami tylko czekają by za 2!!!! braki mat. obr. zrobić 17..:)) Czy naprawdę nikt z właścicieli nie czyta tych opinii?? Czy Szefowa która obiecała na spotkaniu wigilijnym znaczące polepszenie warunków płacowych nie wie co się dzieje??? Tylko w styczniu było lepiej ...od lutego robią wszystko by było ...jak było. Wykasowałem cztery zdania bo chyba prok. miałby za łatwo.

gomi
@Xych

A na ilu maszynach?

nowy
@gomi

Na jednej

MAyestrOO

Czypraca w automexie tak niszczy , niszczyla psyche ? Jakie stawki netto daja ? Czy naprawde jest mobing ?

Lore

Hala bez okien

Tak5Nie

Maja

@Odlewnik, rozumiem, że byłeś zainteresowany tym stanowiskiem. Aplikowałeś na nie? Jeżeli brałeś udział w procesie rekrutacyjnym w automex, to mógłbyś opisać jego przebieg? Jakie pytania usłyszałeś na rozmowie? Co wchodzi w skład pakietu socjalnego, o którym wspomniałeś w swoim poście?

Tak20Nie

Odlewnik

Jak wygląda praca na stanowisku kontroler Jakości w tej firmie? Jakie możliwości awansu i rozwoju w strukturach firmy? Piszą też w ogłoszeniu o pakiecie socjalnym? Będe wdzięczny zainformację.

Zostaw opinię o Automex - Częstochowa

Chcę opublikować: