Opinie o Mabo w Szczecin

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Mabo. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Mabo o rekrutacji.

Branże: Obróbka mechaniczna i termochemiczna metali

Najnowsze opinie pracowników i kandydatów do pracy o Mabo w Szczecin

Znajdź szybko pracę!
Załóż Profil Zawodowy w 3 krokach!

Załóż profil Zawodowy

Швидко знайдіть роботу!
Створіть професійний профіль за 3 кроки!

Створіть профіль професіонала

To firma w której pracownik Ukrainy ma większe prawa niż polak nie ma roboty i polaczki po 8 godzin a Ukraińcy dalej po 12 bo muszą zarobić.. Takie szefostwo nie polecam

Firma staje na nogi:) odkąd nie ma Pana G. Oraz Pana Ł. Coś się zaczęło dziać. Firma idzie w dobrym kierunku, oby istniała jak najdłużej. Nie jestem już pracownikiem Ale dużo zawdzięczam firmie. Mam tylko nadzieję że kiedyś ktoś doceni to co robił P. Bogacki I nie rozpiepszy tego. Jedyne co to cwaniak z słupów???? Ale to wieśniak które po znajomości coś "osiągnęli" I udają kierownika. Szczerze firma godna zachodu ????

Czy można liczyć w Mabo na prywatną opiekę medyczną?

oxOxoTa

Pracuje tu ponad 8 lat. Lubie swoja prace i dosłownie uwielbiam ludzi, z ktorymi kazdy mały sukces „smakuje” wyjatkowo. Nie zawsze jest pieknie, ale wiem po co tu jestem .Jezeli ktos wykazuje inicjatywe i jest zaangazowany to jest w stanie sie rozwijac i zarabiac coraz lepsze pieniadze. Czytajac te posty widac, ze najwiecej do powiedzenia maja ludzie , ktorzy swoja postawa wniesli najmniejszy wkład na produkcje.No coz, taka juz domena tych wszystkich forow, ze jedyne co mozna spotkać to hejt.

Pytanie Nowy wpis

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w Mabo?

Szeryf
@Pracownik

Bo jak ktoś dostaje w łapę od pośrednika za trzymanie ich po 12 godzin to co się dziwisz?

Były malarz:-) Nowy wpis
@Pracownik

Firma krzak szans na rozwój jaki kolwiek zero zarobki nędzne a o warunkach socjalnych to się nawet nie będę wypowiadał i wypłaty często nie są płacone na czas

Tubylec
@12345

Nie wiem co się zaczęło dziać Twoim zdaniem, bo moim zdaniem jak był Pan G. i Pan Ł. to w firmie lepiej się pracowało, odkąd ich nie ma, na przestrzeni pięciu lat, pięć razy zmienił się zarząd, zwalniają się kierownicy, dyrektorzy i prezesi to chyba nie świadczy dobrze o firmie, jak rządzili starzy dyrektorzy prawie od początku firmy to był porządek i jakiś rygor a teraz każdy robi co chce, doskonałym przykładem jest tu wymieniony przez Ciebie wieśniak z słupów, chociaż już go nie ma, to dalej jest dużo ludzi niepotrzebnych, którzy nic nie wnoszą ale są i przychodzą do pracy żeby miło spędzić czas. Ludzie po układzie, po znajomości, koleżanki, kolesie itd. Za czasów wspomnianych wyżej Panów G.i Ł nie było takiego bajzlu.

N
@Tubylec

Zarząd zmienił się 2 razy nie 5...

Tubylec Nowy wpis
@N

Mam wyliczać wiceprezesów ? Podrap się po głowie i przypomnij sobie ilu było dyrektorów po Panu G. I Panu Ł. A także ilu było kierowników M2, bo ja naliczyłem czterech z czego trzech, którzy sami odeszli.

Elżbieta Nowy wpis
@Tubylec

Co to znaczy że każdy robi co chce? Ciężko zrozumieć co się w firmie zmieniło, jeśli się tam jeszcze nie pracuje...

Henryk Szesnasty

@Henryk Szesnasty

No widzisz jak to jest , przestań strugać wariata !. Weź się w końcu za pracę - ogarnij się zamiast pisać bzdury i siać zamęt.

Rozmowa kwalifikacyjna
Z ilu etapów składa się proces rekrutacji w firmie Mabo? Czy rozmowa kwalifikacyjna przebiega w pozytywnej atmosferze? Pracodawca umożliwia pracę w trybie zdalnym? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania z rekruterem.
logo firmy Spawacz
GoWork Service GmbH
Wyślij CV
logo firmy Asystent projektanta branży drogowej
Via Projekt Łukasz Szawaryński
(2 opinie)
logo firmy Podpięcie Kierowca TAXI
OnlyGO
(4 opinie)
logo firmy Asystentka medyczna w rejestracji w CM Sedimed
Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska Paweł Stachowiak
Aplikuj na wiele ofert

Czy można liczyć w Mabo na prywatną opiekę medyczną?

@Pytanie

Tak, od zeszłego roku otrzymaliśmy od pracodawcy taką możliwość. Można również wciągnąć członków rodziny.

Szymon
@Pracownik MABO

A ta opieka jest w pełni opłacana przez pracodawcę? I czy oprócz tego są jeszcze jakieś dodatki?

@Szymon

W pełni nie, dopłacamy jakieś grosze, tzn pobierane są z wypłaty. Ja mam pakiet tylko dla siebie i płacę 8,50 miesięcznie jak dobrze pamiętam i mam wszystkich lekarzy, rezonanse, prześwietlenia itp praktycznie od ręki. Oprócz tego mamy dofinansowanie do Kart sportowych FitProfit lub FitSport ( w Szczecinie mnóstwo placówek je honoruje ). Mamy pełen pakiet socjalny, czyli Wczasy pod gruszą lub dofinansowanie do kolonii dzieci, kasę zapomogowo pożyczkową, bony świąteczne, paczki dla dzieci, imprezy integracyjne, chociaż ostatnio przez Covid nie wiele z nich udaje się zorganizować ale robią co mogą.

KK
@Pracownik MABO

Na jakie wsparcie mogą liczyć kobiety w ciąży? Czy przestrzegane są ich prawa wynikające z Kodeksu pracy?.

@KK

Oczywiście, że są przestrzegane. Jeśli jest zwolnienie lekarskie to idzie na zwolnienie, jeśli nie to skrócona praca przy komputerze i tym podobne. Jest macierzyński i powrót do pracy. Kobieta karmiąca piersią ma skrócony czas pracy po powrocie, tak przynajmniej miały koleżanki, ja w ciąży nie byłam.

KK
@Pracownik MABO

Pani odpowiedź, upewniła mnie w przekonaniu że jest to miejsce w sam raz dla mnie. Dziękuje.

Takich jak ten pajac,jest w tej firmie więcej.

Szczęśliwy

Pięknie napisane. Ja kupiłem całą skrzynkę szampana ;). Nareszcie firma zrobiła z nim to co już dawno powinna była zrobić. Nie znam drugiego takiego który traktował ludzi w ten sposób. Jak mieszał ludzi z błotem, wyzywał od najgorszych tylko po to by pokazać swoją wyższość nad innymi. Robił zamieszanie wokół siebie robiąc tym samym "zasłonę dymną" której celem było odwrócenie uwagi od tego że tak naprawdę nie ma o niczym zielonego pojęcia. Powiedzmy coś w stylu powiedzenia że krowa która głośno ryczy mało mleka daje. Jakby tego było mało to odeszło przez ciebie drogi (usunięte przez administratora)mnóstwo inteligentnych i pracowitych ludzi a przede wszystkim fachowców, czego nie można powiedzieć o Tobie. Bardzo się cieszę że tak się nareszcie stało. Straciłem już wiarę w to że kiedykolwiek dosięgnie Cię sprawiedliwość. Ale jak widać stało się to co już lata temu powinno było się wydarzyć bo tak naprawdę zniszczyłeś wielu ludziom życie i zabrałeś sens i radość z pracy w tej firmie. Ludziom którzy przez ciebie musieli odejść niejednokrotnie po prostu nie wytrzymując tego psychicznie. Mam nadzieję że teraz ta firma nabierze wiatru w żagle.

Stary

Do tego ostatnie podwyżki pensji mamy całe koło różańcowe.

XD
@Stary

Jak wszędzie.

@3456

ZNIESŁAWIENIE (ART. 212) Art. 212 § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności. § 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. § 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego. § 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywat.

Moze
@oxOxoTa

Może wypowiesz się w kwestii wcześniejszego postu kierowanego do ciebie? :) Cytuje :Henryk Szesnasty 27.08.2021 12:20 @oxOxoTa A jaki ty masz wkład w produkcję? Co robisz w tej firmie pożytecznego? Oprócz przeglądania postów na facebooku i plotkowaniu?

Назар не переусердствуйте........

Czy Mabo organizuje staże dla studentów?

Byłem na rozmowie dziś piaskar
Kandydat

W pt umawiałem się z kierownikiem piaskarni na rozmowę, stawiłem się pełny nadzieji że firma jest konkretną ogarnięta itd, w zamian tego kierownik mnie olał nie przyszedł na rozmowę zamiast tego wysłał jakąś biurowe z biura która odrazu stwierdziła że nie podołam wyzwaniu i że czytając moje CV stwierdza ze nie pracowałem fizycznie, chyba jednak czytać nie umie albo okulary jej przeszkadzały w czytaniu że zrozumieniem tego co jest na papierze, a dodam że pracowałem na stoczniach jako Monter, na dachach jako Monter i wielu innych fizycznych ciężkich zawodach. Cóż mogę jedynie pogratulować kadry kierowniczej i podejścia do pozyskiwania nowych pracowników, przychodzisz poświęcasz czas gdzie mógłbyś w tym czasie być już na innej rozmowie a oni traktują ludzi jak zło konieczne. Nie polecam

Anna

Pracowałam w tej firmie lata temu na stanowisku administracyjnym i dobrze wspominam firmę, jej organizację i panujące stosunki międzyludzkie. Z pracownikami produkcji nie miałam do czynienia, jedynie z jej kierownictwem. Miło wspominam tę pracę, z opisu wnioskuję, że pozmieniały się osoby w zarządzie. Życzę firmie i jej pracownikom powodzenia.

Jaka jest kultura pracy w Mabo?

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

JOZEK
@Pytanie

pierwszą umowę dostaniesz na mieśiąc ciuchy musisz sobie sam ogarnąć i jak masz dobrą bajerke to na początek dostaniesz 20 pln brutto na godzine

Jan z czarnolasu
@JOZEK

Teraz mam 46 netto dlatego odeszlem

Elo

Szanse rozwoju nikłe, dobrze przeleżeć przed inna firmą. Tyle.

@Elo

Ja tam mam świetny rozwój w tej firmie, jak w żadnej innej. To zależy kto jakie ma ambicje, czy siedzi i czeka aż spadnie mu kaszka manna, czy się czymś wykaże. Mam za sobą mnóstwo szkoleń i trzy awanse, tak jak mnóstwo ludzi w tej firmie. Wystarczy być dobrym w swoim fachu, zaangażowanym w życie firmy i dążyć do rozwoju a nie czekać aż przyjdą i poproszą.

Adam123

To w końcu pracujesz od ponad 6 czy 8 lat

@Adam123

Ja pracuję od 6 lat, oxOxoTa pewniej jak pisze pracuje 8 lat, jest mnóstwo ludzi w tej firmie, którzy pracują od ponad 30 lat, od 25, od 20, od 15 lat itd. Więc wszyscy tu komentujący zastanówcie się czy gdyby było tak tragicznie jak niektórzy subiektywnie piszą, ludzie siedzieliby po tyle lat w jednej pracy??? To chyba o czymś świadczy. Ja mam 38 lat i 15 lat pracy za sobą i średnio co 3 lata zmieniałam pracę, w tej jestem po raz pierwszy od 6 lat i nie zamierzam jej zmieniać. Klimat jest rodzinny, tak jak i firma jest rodzinna i cały czas się wszystko zmienia i idzie do przodu ku coraz lepszym rozwiązaniom, zwłaszcza dla pracownika.

pracująca od 6 lat

Tak to ja cały czas, tylko, że z innego kompa bez synchronizacji pisałam i nie nadała mi automatycznie nick, wpisywałam ręcznie hahaha i pomyliłam jego formę :) zamiast Pracownik od 6 lat, wpisałam Pracująca od 6 lat :) ale tak to ta sama osoba...czyli ja.

Андрей Антипутьк
@pracująca od 6 lat

@Adam123

Już pyknęło 7 ;)

Zainteresowany
Kandydat

Mam pytanko, ile można zarobić jako malarz/lakiernik, malowanie na mokro, z doświadczeniem oraz uprawnieniami na wózki i suwnice? Będę wdzięczny za informację!

@Zainteresowany

Hej, pracuję w tej firmie od 7 lat, nie wiem ile możesz zarobić na malarni, bo jest to indywidualnie ustalane z Kierownikiem, w zależności od stopnia uprawnień i doświadczenia. Jest teraz ogłoszenie na malarza, po prostu zadzwoń umów się i sam zobaczysz, sam wynegocjuj sobie stawkę. Masz tutaj dobry socjal, szkolenia, wypłatę na czas i stabilną firmę. Spróbuj ;)

Beata

Witam, może ktoś jeszcze by miał chęć się podzielić swoimi doświadczeniami z pracy w Mabo? W nowym roku pojawiły się tylko dwa wpisy na ten temat a warto by było przeczytać trochę więcej aktualnych opinii. Liczę na Wasze komentarze.

Firma w której kierownik niezna swoich pracowników

Franek

Mam pytanie na jakie stawki godzinowe netto można liczyć ?

Franek
@Franek

Jeżeli to jest odpowiedź na moje pytanie, to poziom odpowiedzi jest niski. Pytałem o stawki godzinowe. Nie jest to hejt. Odniosłem wrażenie ,że odpowiedz padła że strony kierownictwa swoją drogą. A w takim wypadku nie świadczy to zbyt wysokim poziomie kadry kierowniczej . To może tak zadam pytanie jak jest stawka minimalna a jaka maksymalna.

@Franek

Drogi Franku, nikt Ci na to pytanie nie odpowie, ponieważ po pierwsze MABO nie ma wykupionych możliwości komentowania jako administrator w serwisie GoWork, po drugie a jakie stanowisko Cię interesuje skoro pytasz o stawkę, przecież logiczne jest, że Kierownik, Technolog czy Księgowa ma inną stawkę niż pracownik innych szczebli. A tak dla uzupełnienia wiedzy to MABO zatrudnia ponad 200 pracowników. MABO to Właściciele, Zarząd, Sekretariat, Dział Księgowy, Dział Technologiczny, Dział Handlowy, Dział PKP, Dział Logistyki i Zakupów, Dział CNC z programistami i operatorami laserów, Dział Narzędziowni, Dział Utrzymania Ruchu, Dział Produkcji z podziałem na trzy hale MABO I, MABO II, MABO III, Dział Cynkowni ogniowej, Dział Malarni mokrej i proszkowej z piaskarnią. Każdy dział ma hierarchię pracowniczą, więc jeśli zdecydujesz już jakie stanowisko, na jakim dziale Cię interesuje, jakie masz doświadczenie, jakie zdolności i uprawnienia, zadzwoń, wyślij CV umów się na rozmowę i się przekonaj. Tutaj nie ma stawki minimalnej, jest ustalana indywidualnie w zależności od Twojego intelektu i umiejętności oraz od stanowiska, które chcesz piastować. Zapewnię tylko jedno ,że nie jest to na pewno najniższa krajowa ustalona przez nasz Rząd.

Lu
 Rekomendacja

Od 20 zł /h brutto plus premia, ale o podwyżki ciężko

Dawid
@Lu

Skoro o podwyżki ciężko to może chociaż jest realna szansa na to, aby w miarę szybko awansować? Zechcesz napisać jaką ścieżkę rozwoju zawodowego oferuje ten pracodawca? Swoim komentarzem na ten temat pomożesz wielu osobom.

Gutek

Spokój i cisza na forum bo ludzie są generalnie zadowoleni z pracy, polecam firmę.

Dawid

Wiele osób pyta o szczegóły na temat pracy w Mabo, jednak komentarze te pozostają bez odpowiedzi. Znajdzie się ktoś z pracowników ,kto podzieli się wiedzą na temat wynagrodzenia i benefitów w firmie?

@Dawid

Pracuję w tej firmie już ponad 6 lat. Zaczynałam od całkiem innego stanowiska niż dziś wykonuję i jest to forma awansu jaką otrzymałam poprzez zaangażowanie i swoje CHĘCI a także, poprzez otrzymanie takiej możliwości od zarządzających firmą. Na początku bywało różnie ale firma się rozwija, cały czas postępuje. Została wybudowana nowa hala malarni i powstaje kolejna. Zarobki od zeszłego roku bardzo pozytywnie się podniosły a socjal jest na wysokim poziomie, oczywiście są uzależnione od umiejętności, uprawnień i zaangażowania. Jeśli ktoś myśli, że przyjdzie bez wiedzy, umiejętności i będzie się ślizgał i dużo zarobi to jest w błędzie. Firma zapewnia mnóstwo szkoleń, podnoszenia kwalifikacji bez obciążeń finansowych. Za sobą od 6 lat mam 12 szkoleń, w tym 4 z uprawnieniami podnoszącymi moje kwalifikacje, które już zostaną w mojej kieszeni. Pracownicy produkcyjni w okresie zimowym otrzymują posiłki regeneracyjne, otrzymujemy profity finansowe na święta ( duże ), otrzymujemy rekompensatę za urlop wypoczynkowy ( sporą ), wszelkiego typu dofinansowania, mamy możliwość wzięcia zapomogi itp., mamy dofinansowane karty sportowe - socjal dobrze rozwinięty. Podsumuję powyższe złe opinie krótkim przysłowiem : złej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy ;)

Ciekawe
@Pracownik od 6 lat

Kogo ty chcesz nabrac ?Przyjezdnych czy naiwnych?Zrobilem dwa kółka dookola tej firmy ,ze niby sie zgubiłem i zapytalem o droge dwie klasy spoleczne pracujace w tej firmie .Klase robotniczą i umysłową.Odpowiedz która otrzymalem urąga jakimkolwiek standardom funkcji pożycia w społeczeństwie.Mentalność zaścianka.Brak rozwoju .Wczesny PRL.ODRADZAM.

@Pracownik od 6 lat

Socjal moze i jest ale warunki sanitarne, BHP ??? Firma ewidentnie zaniedbana, nie pisz bzdur zadnego zaplecza socjalnego brudne kible i jeszcze zamykane szatnie na klucz jak w podstawówce, sprzataczka niczym wozna otwiera na przed kazda zmiana jajca.

Pracownik c.d
@Pracownik

I te smieszne posilki, gosc co to przywozi to jaja sobie z ludzi chyba robi, zenada w najczystszej postaci, zupa z pasztetem albo makoron z cebulą kpina

@Ciekawe

Nie wiem czym Ty się kierujesz swoją opinią, tym, że ktoś udzielił Ci złej wskazówki gdzie jechać ??? Trochę to płytkie, jak już bym wydawała taką opinię o zaścianku to podałabym konkretnie co kto powiedział. Nazwać PRL-em firmę, której pracowników spytałeś o drogę i nie spodobała Ci się odpowiedź to trochę słabe. Szkoda, że mnie nie spotkałeś ;)

@Pracownik

Sprzątaczka zamyka i otwiera, bo właśnie nikt Was nie nauczył chyba korzystać toalety! Pracowniku z MABO II widziałam nie raz jak biegła sprzątaczka za Wami bo nie potraficie po ludzku zachować czystości, więc o czym Ty mówisz, o Waszym braku kultury, bo zaplecze sanitarne macie ogromne, sprzątane trzy razy dziennie, wiem, bo obok mam biuro i widzę, tylko, że z Waszą kulturą osobistą jest problem, stąd została podjęta decyzja o zamknięciu szatni i pomieszczeń sanitarnych i są otwierane na czas rozpoczęcia pracy, przerwę śniadaniową oraz zakończenia pracy. Toaletę cały czas otwartą macie na hali produkcyjnej ;)

Michał

Słyszałem ze zarobki wynoszą 20 zł brutto? Prawda?

Zostaw merytoryczną opinię o Mabo - Szczecin

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w Mabo?

Zobacz opinie na temat firmy Mabo tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mabo?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 5, z czego 2 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jakie są opinie klientów o firmie Mabo?

Liczba opinii klientów firmy Mabo, to 1, z czego 0 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a, 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Mabo
2.6/5 Na podstawie 55 ocen.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.