Opinie o IQ METAL

Natalia

@ktos kto pracuje i mu sie podoba @GW dziękuję za informacje. Czy możecie się podzielić tym, jak wyglądają pierwsze dni pracy w IQ METAL? Można liczyć na szkolenie wstępne przed rozpoczęciem pracy, czy też przydziela się odpowiedniego opiekuna, który sprawuje nadzór przez pierwsze miesiące?

smieszek
@Natalia 30.09.2017 20:34

Tak, są szkolenia wstępne. Jak jestes dziewczyną to ci osobiscie zrobi niejaki Erni. Opiekun - to samo, dla dziewczyn Erni i nadzoruje je, hehe

pracaaa

Moim zdaniem firma daje duze mozliwosci jednak jest bardzo zle zarzadzana , glowny nacisk kladziony jest tam na ilosc wypracowanych godzin ., nie na jakosc czy dokladnosc wykonywanej pracy .( Niektore asy prawie tam mieszkają :)) Kadra kierownicza , brygadzisci i tzw "liderzy" niepowinni zajmowac sie tym czym sie zajmuja poniewaz w wiekszosci nie posiadaja odpowiednich kompetencji i kwalifikacji , powinni zostac ponownie przeszkoleni . Troche zal mi dunskiego wlasciciela ktory jest oszukiwany na kazdym kroku co jest wina zlego zarzadzania . Moze byloby inaczej gdyby ludziom zalezalo na pracy ale jeszcze pewnie dlugo tak tam nie bedzie gdyz pieniadze ktore oferuja ludziom szału nie robią. Atmosfera w pracy nie jest najgorsza ale trzeba uwazac na to co i komu sie mowi bo wiesci lubia sie tam szybko rozchodzic ,cos na zasadzie gluchego telefonu :) Podsumowujac , praca nie jest najgorsza , trzeba zagryzc zeby zrobic swoje i tyle , podszkolic sie troche w tym co sie robi i szukac czegos lepszego gdzies indziej .

ktos kto pracuje i mu sie podoba

Na produkcji i w magazynie system zmianowy. w biurze stałe godziny. Można awansować z operatora na lidera a potem na brygadzistę.

GW

niektóre działy mają system 3 zmianowy (między innymi Laser + obróbka, krawędziarki), inne mają 2 zmianowy (spawalnia, montażownia). a co do magazynu to nie wiem czy na pewno tam pracują na 2 zmiany, bo dosyć często rozładunki za nich robi dział laserów biuro ma 1 zmianę. oczywiście mogę coś pokręcić który dział robi na ile zmian bo tak naprawdę ja robię 1 zmianę tylko,

ktoś kto pracuje

@Ktos, kto pracowal, masz chyba jakiś problem z głową oraz ze swoimi urojeniami. Pisze tyle bzdur, że aż ręce opadają. Szkoda, że nie podpiszesz się imieniem i nazwiskiem pod swoimi bredniami a jedynie śmiesznym nickiem a skoro jesteś taki mądry załóż swój własny biznes i pokaż jak się to robi :) W ogóle to wytłumacz co to są uprawnienia na sprzęt do robienia produkcji :D jesteś łosiem... Do wszystkich zainteresowanych. Nie czytajcie tych wypocin frustratów co swoje żale wylewają na forach a w robocie siedzą cicho. IQ jest normalną firmą jakich wiele na rynku. Atmosfera jest normalna, hala czysta i ciepła a brygadziści ku wielkiemu rozczarowaniu większości forumowych frustratów nie donoszą na ludzi do biura. Na hali pracuje się spoko więc przyjdźcie, zobaczcie i sami oceńcie.

wróżbita Maciej
@ktos kto pracuje i mu sie podoba 16.08.2017 23:39
szanowny byly pracowniku o imponujacym stazu dwoch lat. o liczbie dyrektorow to mogles tylko slyszec opowiesci - ale wiedz, ze...

jeżeli ktoś uważa się za najlepszego w firmie (chyba licząc tworzony złom) to logiczne że taki pracownik może podpisać się nickiem "Ktos, kto pracowal " najlepiej( usunięte przez administratora ) potem gadać jak to firma jest beznadziejna itp. w firmie mało kto jeździ bez uprawnień, bo większość osób je już ma. a Ci co nie mają a stanowisko wymaga uprawnień to w końcu zostaną wysłani...

GW
@Ktos, kto pracowal 13.08.2017 02:52
Wiesz, kolego, bądź koleżanko po fachu. Pracowalełem w tej firmie 2 lata na kilku różnych zmianach. Przerobiłem na swoim dziale...

Pracuje w firmie od 2011 roku, (jestem jednym z najdłużej pracujących osób w tej firmie) zaczynałem na magazynie, teraz jestem głównym programista itd itp. można awansować w tej firmie, można się rozwijać. więc gadanie że się nie da czy tylko przez układy to głupota. wystarczy się starać, i dawać z siebie więcej niż inni. robienie tylko swojej pracy i nie zwracanie uwagi na cokolwiek co jest obok to nie jest coś co sprawi że się awansuje. Fakt są rzeczy do których można się przyczepić, ale czy nie jest tak w każdej firmie? Panie, panowie to że wam nie wyszło to nie znaczy że firma jest najgorsza na świecie itp. może wina tego że nie pracujecie nie lezy po stronie pracodawcy a pracownika?

Ktos, kto pracowal.

IQ Metal - praca fizyczna na wszystkich działach. Prezes robiony w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] na kazdym kroku. Kierownictwo fałszywe, będą mydlić Ci oczy, aby przed samym koncem pracy opowiedziec historyjke o tym jak sa z Ciebie zadowoleni, ale nie spelniasz zalozonych przez nich celow. 90% maszyn, wiertarek, itp. zajechane gorzej niz 40 letnia Lada. Brygadzisci, to istna pomyłka, jeden to emeryt, ktory mogłby dorabiac u Rutkowskiego, ale idzie sie z nim dogadac, a drugi to alkoholik. Idac dalej, szczeblami trafiamy na liderow poszczegolnych działow. Wiekszoscc z nich jest ok. Aczkolwiek ta mniejszosc, to istne zakłamane [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] ktorzy przez wazeliniarstwo moga wszystko... Nawet spac w kiblu na nocnej zmianie, ale przeciez nikt tego nie widzi. Ogolnie rzecz biorac to inwigilacja na poziomie [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] niewyobrazalnym. Kierownicy potrafia sprawdzac monitoring Z DOMOW nawet o 3 rano, ale i tak twierdzą, ze sa one tylko dla bezpieczenstwa (i nie podpisuje sie klauzuli o nagrywaniu i kontroli pracy) Jak juz bylo napisane to dostaje sie na start umowe zlecenie. Jesli ktos nie odpadnie po miesiacu, to odpadnie po dwoch. Natomiast jesli uda sie przetrwac, to stawka maksymalna na umowie o prace wynosi 2000 zl + ewentualna premia (o ile lider badz brygadzista Ci jej nie obetnie, bo za dlugo na kiblu sie siedzi). Jedna wielka paranoja, gdyz nie chca robic uprawnien na sprzety konieczne do produkcji, a mimo iz zabraniaja i karaja za uzytkowanie owych sprzetow, to wymagaja tego, zeby wszystko bylo idealnie na czas badz i przed. Jesli chce ktos zlozyc aplikacje do tej firmy, zeby przerobic miesiac, to nawet tego nie polecam. Ewentualnie mozna zrobic tak jak glosi opinia wsrod pracownikow. "Przychodzisz, szkolisz sie i [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] robic za kilka razy lepsze pieniadze", bo w tej firmie jedyne co sie moze rozwinac to papier toaletowy, ewentualnie recznik papierowy... A i [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] nasmarowane wazelina.

Natalia

@PRACOWNIK - a czy mógłbyś napisać nieco więcej o warunkach zatrudnienia w IQ METAL? Na stronie www pojawiła się oferta pracy na stanowisko spawacza - czy wato tam aplikować? Merytoryczna odpowiedź będzie cenna dl forumowiczów, którzy zaglądają to w celu znalezienia konkretnych informacji o potencjalnym pracodawcy.

@Natalia 21.07.2017 13:36

praca w IQ normalna. Spawanie bez uprawnień dozorowych, więc artyści spawalnicy nie mają co liczyć na wysoką stawkę. Liczy się solidne, powtarzalne spawanie. Atmosfera na hali dobra, ludzie dogadują się. biuro w większości normalne, jest kilku przypałów z wysokim ego - ale do normalnej pracy to nie przeszkadza. Ogólnie można polecić.

Jo men

I co cwaniaczki robaczki Nadgodziny ucięte hahaha

PRACOWNIK

ODRADZAM TAM PRACE DADZA UMOWE NA 3 MIECHY WYRZUCA PO MIESIACU STWIERDZAJAC ZE SIE NIE NADAJESZ OBARCZAJĄ CIĘ OBOWIĄZKAMI KTÓRYMI NIE JESTEŚ SPROSTA [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] SYF ZLODZIEJSTWO WŚRÓD KADR Z BIURA .A ZA TO OBWINIANY JEST PRACOWNIK ALE TRAFILA KOSA NA KAMIEŃ ODPŁACIC SIE CZAS NIE ODPUSZCZE

EDYTA

CHCESZ TAM PRACOWAĆ ZASTANÓW SIĘ 100000 RAZY DADZĄ CI UMOWĘ ZLECENIE NA CZAS 3 MIECHY A PO 1 MIESIACU ZWOLNIĄ CIE .PRACUJĄ TAM SAME NIEDOROZWOJE PLOCIUCHY A CI NIBY KIEROWNICY TO PORAŻKA NIEDOUKI PROSTACY DOSTALI PRACE ZA CO. ODWDZIECZE SIĘ im ZA TO

bebek

fuck you iq
@bebek 13.06.2017 21:56

1800- 2500 netto z pięcioletnim stażem

Ktos, kto pracowal
@bebek 13.06.2017 21:56

1800 na start

Hax0r1!

@szukam pracy 2017-04-14 13:50 Cześć Masz na początek umowę o pracę masz z agencji pracy KS Serwis, bezpośrednio to masz od firmy masz na zleceniu na 3 miechy. Do ciuchów roboczych sam musisz je zorganizować na początek buty też ja akurat dostałem z firmy, (to są buty z podeszwą żelazną są gorsze niż wojskowe zwykłe) Co do pracy stałej na pewno dadzą jak się nadajesz :) czy tam się wykażesz. Osobiście nie polecam tam pracy chyba że specjalizacją na dane stanowisko Ja pracowałem na dziale pakowań i odradzam na pracy. Praca na 3 zmiany w zależności tam gdzie ja byłem to jedna na rano była na 6:00

szukam pracy

Witam. Widziałem, ze IQ Metal szuka pracowników i zastanawiam się czy wysłać swoją aplikację do nich. Mam kilka pytań. Jaka jest pierwsza umowa? Zlecenie czy umowa o pracę? Wymagają na okresie próbnym własnego stroju roboczego z obuwiem na okresie próbnym? Czy po okresie próbnym są szanse na stałą pracę?

Point
@szukam pracy 14.04.2017 13:50

Zadzwon to sie dowiesz

joe

IQ jest całkiem niezle. Mogloby byc jeszcze lepsze - gdyby zgraja tzw. kierownikow nie rzucala klod pod nogi kolejnym dyrektorom.

spawak

ja tam pracuję juz kilka lat. raz jest lepiej raz gorzej ale zawsze do przodu.

Ciekawy

NieCiekawy
@Ciekawy 15.03.2017 18:26
Zadnych opinii. Nie licząc tego, ze włąśnie 3-ci dyrek w przeciągu ca dwóch/trzech lat się wymienil. Ciekawe, kiedy następny:-)...

Lepiej że się zmienia dyrektor, niż zeby pracownicy odchodzili. np. za ciekawość

anon

Piotr O. były Dyrektor. Jakieś opinie?

Patriota

Witam FIrma daje ogłoszenia na spawacza i jest taki kierowniczek taki Mareczek, który się wywyższa i co to nie on i uważa się za najlepszego spawacza na świecie. Mówiąc i obrażając mnie że wolałby zatrudnić menela z ulicy lub jego córka lepiej by pospawała ode mnie. Takiego pracownika tylko zwolnić za znieważenie osobowości. Przy próbkach powinien być kierownik działu co stoi nad tym pajacem i sam powinien zobaczyć

Max

jak ktoś pamięta, to była gra w hotdoga nie tak dawno. inzynierki madralki - latali z ketchupem Ciekawe czy cos zrozumieli z tego.

Qwerty
@Max 17.12.2016 00:06

Tak sie wszyscy napięli ze Dyrektora już z nami nie ma. Do kiedy ma ten urlop?

qwerty

W Iq na każdym stanowisku można się wykazac i calkiem przyzwoicie zarobić. teraz firma mocno idzie w LIN [jakos tak się to pisze].

Boso Przez świat

Pracowałem w tej firmie na ocynkowni moja praca w gronie pracowników była bardzo neutralnym gruncie klimat stuczny chamskie podejscie do pracownika i zachowanie na tle pracy szukanie dziury za każdym razem stresująca praca w kółko agresja ze strony p tadeusza do pracowników ,chamskie zachowanie chodzenie do ludzi i obgadywanie i mówienie gupot na mój temat obiecanki cacanki i potem nic ,pan wielki brydzia ze złotym łancuchem szpanuje po hali jak choinka we wigilie jak ma sie problem odradzam pujścia do brydzi bo nic nie zrobi nie potrafi rozmawiać z ludzmi ,dziwne podejscie do pracownika i ukrywanie szczegułów,jak nie pracujesz w soboty to nie masz pracy jak nie bierzesz godzin to nie masz pracy co za system oceniania pracownika na etapie w chodzenia w d,,,,,, jak nie w chodzisz to nie masz umowy tak to jest polskich firmach ,praca okej ale klimat nie polecam .

Doświadczony pracownik
@Boso Przez świat 27.10.2016 20:11

Jestem spawaczem i obsługuje tez maszyny cnc. W Iq metal lepiej na które stanowisko sie przyjmować?

Były

Firma z kapitałem Duńskim z siedzibą w Polsce z pracownikami ukraińskim nie polecam

Max

Firma jest naprawdę w porządku można się tu wiele nauczyć. Warunki dla pracowników na hali są na poziomie (no chyba że ktoś palący to może dostać upomnienie za palenie poza czasem wyznaczonym na przerwy) jedyny minus to brak wydajnej wentylacji. Nikt nikomu nie patrzy bez przerwy na ręce, nie ma presji czasu na mniej wprawnych pracowników. Z kierownictwem można się dogadać bez żadnego problemu, ekipa na hali w porządku o dziwo bardzo normalni liderzy co nie zdarza się często. Szybka możliwość podwyżki ale na średnią krajową trzeba trochę popracować i zrobić kilka nadgodzin. Ogólne wrażenie bardzo pozytywne.

skandalista

Dyrektor odszedł z własnej woli to nie musi ale może coś znaczyć. Zmiany cały czas są bo firma stale i dość prężnie się rozwija. Zarobki małe bo dużo ludzi z IQ poszło do innych firm na te same stanowiska za wieksze pieniądze na start niż zarabiali po kilku latach. Trzeba byc asertywnym i sie nie opierdalać w pracy...

operator cnc

Szukam pracy. Nie widze zadnych nowych wpisow a slyszalem ze sa jakies zmiany w firmie ?

gondzur

Można wiele na temat IQ METAL powiedzieć, więcej dobrego. Pracowałem w innych firmach i wcale gdzie indziej nie jest tak różowo.

BluKolar

A ja jestem zadowolony. Dostałem większa kaskę przed świetami. Zawsze to pare procent do przodu!

:D

Ja pracuje długo i nie narzekam!! Jak dla mnie firma godna polecenia. Atmosfera super, firma się ciągle rozwija, z kadrą kierowniczą oraz z dyrekcją wszystko idzie załatwić. Wszystkim co szukają pracy i zastanawiają się nad pracą w IQ METAL, przynoście CV :D

?????

Tak sobie czytam te opinie i nie wiem czy o tej samej firmie mowimy :) pracuje tam może nie najdluzej i nie widze żadnych problemów. Z tego co czytam to niektórzy mają problem z zarobkami. A nawięcej marudzą Ci co długo pracują i mało robią :) Co do biura myślę że da się z nimi łatwo dogadać laserniku :) Jeśli ktoś jest zainteresowany pracą w IQ METAL to wydaje mi się że nie będzie żałował, jeśli zdaje sobie sprawe w jakiej branży działa firma.

edi

Nie pracowalem tam, ale wydaje sie spoko loko

Alojzy

To żałuj kolego.Nie czytaj bzdur.Narka

uczciwy

pracowałem tam na laserze!!! wytrzymałem rok bo ekipa na hali bardzo spoko ale z tymi z biura nie dało rady sie wogole dogadac!! szczerze NIE POLECAM

berek

nie ma co się dziwić... zazwyczaj jest tak (usunięte przez administratora)Myślałem , że skoro firma pochodzi z Północy Europy to będzie przynajmniej na przyzwoitym poziomie jaki można zazwyczaj tam spotkać... niestety tak nie jest

adios

a mi sie podoba

iqmetalowiec

Moim zdaniem najgorsza firma w jakiej można podjąć prace. Zamiast awansować ludzi, którzy naprawdę na to zasługują, zatrudniają osoby z zewnątrz co prowadzi do tego, że ludzie naprawdę zdolni odchodzą max po 2 latach zdemotywowani brakiem perspektyw na lepsze stanowisko. (usunięte przez administratora). Ogólnie nie polecam chyba, że ktoś szuka pracy "na chwilę".

Zostaw opinię o IQ METAL - Szczecin

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie IQ METAL