IQ METAL

Opinie o IQ METAL

Od czego uzależniona jest premia w firmie IQ METAL? Jakie są progi prowizyjne? Widziałem, że dodali 6 sierpnia na GoWork.pl ogłoszenie na stanowisko Pracownik Techniczny.

Dzień dobry, nie dodaliśmy ogłoszenia 06.08.2020 i nie prowadzimy obecnie rekrutacji na stanowisko Pracownik Techniczny. Zachęcamy do zapoznania się z zakładką Oferty Pracy na https://www.gowork.pl/praca/iq-metal;pr . Zapytania o dodatkowe informacje ponad te zawarte w ofercie, proszę kierować na adres: rekrutacja@iqmetal.com. Nie funkcjonują u nas progi prowizyjne.

Witam! Jak wyglądają zarobki na stanowisku operatora wycinarki laserowej CNC? Z góry dzięki za odpowiedź.

Grzegorz
@Gość

Mówią że okolo 2800 brutto / netto ?

@Gość

Wszelkie zapytania można śmiało kierować do pracodawcy na adres: rekrutacja@iqmetal.com. Zachęcam!

@Grzegorz

Tomasz

Organizują szkolenia?

@Tomasz

Tak, organizujemy szkolenia i kursy krótkoterminowe, różne w zależności od potrzeb pracownika, stanowiska pracy i pracodawcy. Są to między innymi: kurs obsługi urządzeń transportu bliskiego, wózka widłowego, podestów ruchomych, spawalnicze, obsługa laserów CNC, obsługa robotów spawalniczych, nauka języka angielskiego, obsługa klienta, specjalistyczne, z kompetencji miękkich itp.

@Tomasz

Tak, pracodawca organizuje szkolenia, kursy, różne według potrzeb pracodawcy i pracownika.

Patryk

@grzegorz skąd masz taka informacje ?

Inżynier Procesu

Po ok tygodniu, od złożenia CV, zostałam zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną. Podczas rozmowy poznałam mojego potencjalnego Przełożonego oraz Lidera działu, w którym ubiegałam się o zatrudnienie. Przeanalizowaliśmy jeszcze raz moje doświadczenie względem wymaganych kompetencji na danym stanowisku. Po rozmowie udaliśmy się na spacer po hali produkcyjnej, który miał na celu przybliżenie specyfiki pracy w IQ Metal. Po pewnym czasie od spotkania, otrzymałam telefon od Managera Projektu z informacją, że rekrutacja przebiegła pomyślnie i firma jest zainteresowana podjęciem współpracy ze mną. Podczas tej rozmowy umówiliśmy kolejne spotkanie, na którym mieliśmy doprecyzować szczegóły zatrudnienia.

Pytania techniczne związane z potencjalnymi obowiązkami na stanowisku Inżyniera procesu.

Jaki "zawód" ma Pan na myśli, bo nie określił się Pan rzeczowo? W firmie mamy klika działów i kilkanaście różnych stanowisk pracy ze zróżnicowanymi stawkami. Wynagradzamy pracowników respektując przepisy i nie ma mowy o różnicowaniu i dyskryminacji ze względu np. na narodowość. Dobrze jest podejmować pracę zgodnie ze swoimi preferencjami oraz pytać o wszystko co istotne na rozmowie kwalifikacyjnej, wtedy unika się rozczarowań. Polecam pytać kierowników podczas trwania zatrudnienia, żeby wyjaśnić nurtujące sprawy, zgłaszać uwagi na bieżąco, a nie frustrować się po ustaniu zatrudnienia.

HAWK

Dekada. Było fajnie, każdy ma swoją szansę ( a za jakie pieniądze to tylko jego wiedza i zaangażowanie przemawia ) jeśli potrafi ją wykorzystać. Wesołych Świąt

zzzz

miałem nieprzyjemność aplikować tam (dwukrotnie w okresie kilku lat), no i niestety to co tutaj ludzie piszą jest prawdą. oczekiwania odnosnie kwalifikacji są ogromne, do tego zmianowość pracy, "możliwość" pracy w weekendy, natomiast proponowane zarobki to kpina. 3 lata temu zaproponowano mi 1800 zł netto za pracę przy nadzorze produkcji, w tym roku praktycznie to samo...

@zzzz

Dziękujemy za podzielenie się swoją opinią, jednak proszę pisać konkretnie jakiego stanowiska to dotyczy. Warunki zatrudnienia są różne- adekwatne do stanowiska. Zachęcam do zapoznania się z naszymi aktualnymi ogłoszeniami o pracę, nie na wszystkich stanowiskach wymagane są "ogromne kwalifikacje" Na stanowiskach produkcyjnych uczymy od podstaw lub przyuczamy. Nie uczymy od podstaw spawaczy, trzeba mieć co najmniej ukończony kurs spawacza i jest możliwość przyuczenia, który kompensuje brak doświadczenia. Nie uczymy od podstaw na stanowiskach specjalistów to znaczy: Inżynierów produkcji, jakości, techników utrzymania ruchu itd. W tych przypadkach kandydat musi mieć odpowiednie kwalifikacje. Natomiast oferujemy różne szkolenia dla naszych pracowników, uzależnione od potrzeb pracownika, stanowiska i pracodawcy. Są to szkolenia: z obsługi wózka widłowego, podestów ruchomych, urządzeń transportu bliskiego, spawalnicze, obsługi klienta, managerskie itp. Nie oferujemy pracy w weekendy, jest możliwość w razie szczególnych potrzeb pracodawcy pracy w sobotę, w godzinach nadliczbowych.Nie pracujemy w niedziele, za wyjątkiem osób rozpoczynających trzecią zmianę w niedzielę o godz.22:00. Pracujemy w systemie zmianowym, niektóre działy pracują w systemie 3 zmianowym, inne dwuzmianowym, są tez działy pracujące tylko na jedną zmianę np. magazyn, montaż, administracja. Z całą pewnością warunki pracy i płacy nie są takie same jak 3 lata temu. Szukanie satysfakcjonującej pracy jest niewątpliwie procesem stresującym, powodującym czasem frustracje, jednak proszę być rzetelnym, my jesteśmy otwarci na rozmowy.

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w IQ METAL?

IQ Pracownik

Osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w IQ Metal Zatrudniamy na co najmniej na kilka stanowisk bez doświadczenia, np. Operator wycinarki laserowej CNC lub wykrawarki rewolwerowej, operator robota spawalniczego, specjalista ds. montażu. Przyuczamy do pracy na danym stanowisku, szkolimy .Najważniejsza chęć do pracy, gotowość do pracy w zespole i samodzielnie na swoim stanowisku, jak również do pracy w systemie zmianowym.

Karol

Jesteś zatrudniony za pośrednictwem firmy IQ METAL? Od dłuższego czasu w wątku nie pojawiła się żadna nowa opinia, dlatego chciałem dowiedzieć się, jak obecnie wygląda praca w tej firmie? Poleciłbyś to miejsce pracy osobom, które chciałby poszerzyć swoje umiejętności? Mam nadzieję, że zechcesz odpowiedzieć.

IQ METAL to dobra firma, takie mają opinie w internecie. Mam zamiar aplikować może coś podpowiecie?

Produkcja

Kto jest teraz dyrektorem?

dyrektor
@Produkcja

ja jestem dyrektorem, z zawodu jestem dyrektorem

Inwigilator

Czy firma daje szansę rozwoju zawodowego? Odp: Tak, daje szansę rozwoju zawodowego. Można nauczyć się fajnych zawodów, które dają wiele możliwości na rynku pracy,również poza strukturami firmy. Czy są słabe zarobki? Odp: I tak i nie. Słabe są dla: - początkujących - zaawansowanych ale mało rozgarniętych - zaawansowanych którzy wykonują prostsze prace manualne - zaawansowanych, ogarniętych i inteligentnych ludzi, którzy chcieli by dać i dają od siebie coś pozytywnego dla firmy, ale nie potrafią walczyć o swoje. Często jedyną alternatywą jest opuszczenie firmy. Zdaje się że firma(góra zarządzająca) tego nie widzi. "Dobre" zarobki mają ludzie wysoko wykwalifikowani w swoich dziedzinach, z długim stażem pracy, twardogłowi z mocnymi łokciami i silnym charakterem. Są filarem firmy, i to głównie na ich wiedzy, doświadczeniu i zdolnościach organizacyjnych opiera się cała produkcja. Czy większość pracowników jest w porządku? Odp: Tak, większość pracowników jest OK! Nawet kadra zarządzająca jest całkiem OK. (usunięte przez administratora)

ktoś kto pracuje

@Ktos, kto pracowal, masz chyba jakiś problem z głową oraz ze swoimi urojeniami. Pisze tyle bzdur, że aż ręce opadają. Szkoda, że nie podpiszesz się imieniem i nazwiskiem pod swoimi bredniami a jedynie śmiesznym nickiem a skoro jesteś taki mądry załóż swój własny biznes i pokaż jak się to robi :) W ogóle to wytłumacz co to są uprawnienia na sprzęt do robienia produkcji :D jesteś łosiem... Do wszystkich zainteresowanych. Nie czytajcie tych wypocin frustratów co swoje żale wylewają na forach a w robocie siedzą cicho. IQ jest normalną firmą jakich wiele na rynku. Atmosfera jest normalna, hala czysta i ciepła a brygadziści ku wielkiemu rozczarowaniu większości forumowych frustratów nie donoszą na ludzi do biura. Na hali pracuje się spoko więc przyjdźcie, zobaczcie i sami oceńcie.

Ktos, kto pracowal
@ktoś kto pracuje

Wiesz, kolego, bądź koleżanko po fachu. Pracowalełem w tej firmie 2 lata na kilku różnych zmianach. Przerobiłem na swoim dziale wszystkich liderow zarowno na starym systemie (usunięte przez administratora) Piszesz, zebym podpisal sie imieniem i nazwiskiem, a nie "smiesznym nickiem" a sam sie nie podpisujesz... Dla mnie to nie problem, ale po co mam ujawniac kiedy, jak i gdzie pracowalem? (usunięte przez administratora) Skoro piszesz, zeby nie sluchac bzdur wypisywanych przez frustratow, to jak wytlumaczysz sytuacje firmy, skoro w przeciagu 3 lat przewinelo sie 4 dyrektorow? J(usunięte przez administratora) Pytasz o uprawnienia... To wytlumacz mi kwestie z dzialu laserow. (usunięte przez administratora) Sorry chlopaku albo dziewczyno, ja nie siedzialem cicho. Smialo wyrazalem swoja opinie i to co mnie boli, ale pomimo tego, ze slyszalem "zrobimy wszystko co mozna, zeby to poprawic"... To gów** jest robione, tylko kozactwo, "ja gadalem", "ja zrobiłem" itd. Podwyżki w tej firmie to temat tabu... Ja osobiście usłyszałem "pogadamy w grudniu" mimo iż byl luty... Szary pracownik z firmy nie powie nic, bo zostanie potraktowany tak jak kilku moich kolegow (nie chce podawac nazwisk, bo to jest zupelnie niepotrzebne) i ja sam... Jesli masz zamiar obrazac mnie, badz innych, ktorzy maja negatywna opinie o tej firmie, to znaczy, ze robisz wszystko, zeby firma miala jakies poparcie, a doskonale wiesz, ze ludzie jak tylko sie przeszkolą to odejda... (usunięte przez administratora)

ktos kto pracuje i mu sie podoba
@Ktos, kto pracowal

szanowny byly pracowniku o imponujacym stazu dwoch lat. o liczbie dyrektorow to mogles tylko slyszec opowiesci - ale wiedz, ze przez 8 lat bylo ich 3. Bo Fischer wie o wszystkim co sie dzieje na firmie - zadne ukrywanie nie jest przed nim mozliwe. Sam zobacz, jak czesto jest na hali. Zadroscisz "karierowiczom" bo to ludzie, ktorym sie chcialo i chce wiecej niz frustratom piszacym po forach. Kurs na sztaplarki ma wiele osob wiec nie ma szans zeby jezdzil ktos bez uprawnien. Jak maszyny sa dla Ciebie za stare, to zaloz firme, kup nowki nie smigane - i zatrudnij ludzi i plac im podwyzki co kwartal, bo nie lapiesz jak widac ze podwyzki sa raz w roku a nie jak ktos sie podrapie w ucho i stwierdzi ze jemu sie nalezy. FIrma jest normalna i ludzie sa normalni. Socjal jak wszedzie. Cieplo i sucho. Ja pracuje w dziale bedacym sercem firmy a moje inicjaly sa z poczatku alfabetu. Pozdrawiam Cie byly kolego! ps. Wroc do nas, biuro nie jest pamietliwe.

EDYTA
@ktoś kto pracuje

PRACOWAŁAM TA MIESIAC I TO PRAWDA CO PISZESZ PO MIESIACU STWIERDZILI ZE SIE NIE NADAJE I POPRSTU MNIE WYLALI .NIEKTÓRE OSOBY NIE POWINNY ZNAJDOWAĆ SIĘ NA DANYCH STANOWISKACH .CZYLI TYCH DWÓCH PAJACÓW KIEROWNIKÓW .

Ktos, kto pracowal
@EDYTA

Brawo Ty, popieram w zupełności Twoje słowa: "niektore osoby nie powinny znajdowac sie na danych stanowiskach". @ktos kto pracuje i mu sie podoba Jesli siedzisz na tyłku i jedyne co robisz, to tak jak liderzy, badz brygadzista, czy inne biurowe... chodzisz i denerwujesz innych, to owszem, moze i podoba sie Ci sie praca. Chcialbym tez zauwazyc, ze klania sie czytanie ze zrozumieniem tego co napisalem, gdyz nie przypominam sobie, zebym napisal, ze ludzie, czy atmosfera pomiedzy szarymi pracownikami byla kijowa. Wrecz przeciwnie, szaraki dla siebie sa bardzo zyczliwi, nie to co bufony majace odrobine wladzy. Socjal jest tak jak wszedzie, wiec nie ma czym sie chwalic.

ktos kto pracuje i mu sie podoba
@Ktos, kto pracowal

Kolego, sam sobie sie klaniaj za czytanie ze zrozumieniem. >> nie przypominam sobie, zebym napisal, ze ludzie, czy atmosfera pomiedzy szarymi pracownikami byla kijowa Zgadza sie, tez napisalem "Firma jest normalna i ludzie sa normalni." >>Socjal jest tak jak wszedzie, wiec nie ma czym sie chwalic. Zgadza sie, tez napisalem " Socjal jak wszedzie." W ramach klaniania się, teraz jeszcze przetlumacz na ludzki: >>Jesli siedzisz na tyłku i jedyne co robisz, to [...] to chodzisz To w koncu siedzisz czy chodzisz?

wróżbita Maciej
@ktos kto pracuje i mu sie podoba

jeżeli ktoś uważa się za najlepszego w firmie (chyba licząc tworzony złom) to logiczne że taki pracownik może podpisać się nickiem "Ktos, kto pracowal " najlepiej(usunięte przez administratora) potem gadać jak to firma jest beznadziejna itp. w firmie mało kto jeździ bez uprawnień, bo większość osób je już ma. a Ci co nie mają a stanowisko wymaga uprawnień to w końcu zostaną wysłani...

GW
@Ktos, kto pracowal

Pracuje w firmie od 2011 roku, (jestem jednym z najdłużej pracujących osób w tej firmie) zaczynałem na magazynie, teraz jestem głównym programista itd itp. można awansować w tej firmie, można się rozwijać. więc gadanie że się nie da czy tylko przez układy to głupota. wystarczy się starać, i dawać z siebie więcej niż inni. robienie tylko swojej pracy i nie zwracanie uwagi na cokolwiek co jest obok to nie jest coś co sprawi że się awansuje. Fakt są rzeczy do których można się przyczepić, ale czy nie jest tak w każdej firmie? Panie, panowie to że wam nie wyszło to nie znaczy że firma jest najgorsza na świecie itp. może wina tego że nie pracujecie nie lezy po stronie pracodawcy a pracownika?

JOHNY BRAVO
@GW

Tak jest! Mądre słowa.

@ktos kto pracuje i mu sie podoba

Ludzie nie potrafią się pogodzić z faktem że ktoś nadzoruje ich pracę I piszą takie bzdury.

magazynier

bardzo duża rotacja pracowników i BRAKI KADROWE!!

Rotacja
@magazynier

Braki kadrowe sa niestety wszedzie....bo te wszystkie dunskie montownie nie po to przenosza produkcje do PL, aby placic duzo tylko oszczedzaja na czym moga.... Pracownik nisko wynagradzany rotuje....

pracownik iq
@magazynier

część uważam że firma jest profesjonalna i daje możliwość rozwoju dla osób które chcą dobrze pracować . niestety nie każdy się sprawdza . większość osób pracuje od dobrych kilku lat . na szczęście przychodzą i zostają naprawdę fajni ludzie . pozdrawiam

Edward
@pracownik iq

Piszesz o rozwoju pracowników. Czy masz na myśli to, że firma oferuje kursy branżowe pozwalające podnosić kwalifikacje zawodowe? Nowo przyjęci pracownicy mogą liczyć na przeszkolenie i pomoc osób bardziej doświadczonych? Na stronie http://www.iqmetal.jobs/ jest sporo fajnych ofert pracy. Jeśli ktoś z Was będzie na rozmowie rekrutacyjnej, napiszcie jak ona przebiegała.

Natalia

@HB, jesteś zainteresowany pracą w IQ Metal? Masz rację. Na stronie firmy jest kilka ogłoszeń o pracę. Pewnie firma się rozwija i dlatego poszukuje osób na nowe stanowiska pracy. Pracodawca szuka operatora lasera CNC, operatora pracy krawędziowej, młodszego operatora robota spawalniczego i inne. Firma oferuje stabilne zatrudnienie, pracę trzy zmianową, przyjazną atmosferę pracy, świadczenie pozapłacowe takie jak pakiet socjalny, rozwój zawodowy wraz z możliwością nabywania nowych umiejętności i doświadczenia, pracę na nowej hali produkcyjnej z dobrze wyposażonym zapleczem socjalnym. Wszystkie oferty na stronie http://www.iqmetal.jobs/ Czy ktoś z Was jest zainteresowany pracą w tej firmie? Piszcie.

HB

Ogłoszenia o pracę pojawiają się od wielu m-cy co jakiś czas...Jeśli to taki dobry pracodawca jak tu niektórzy piszą - to czemu stale szukają nowych pracowników dziwne.......

Natalia

@Gregor, czy mógłbyś rozwinąć swoją opinię? Według Ciebie firma ma opinię dobrego pracodawcy. Jak to się przejawia? Czy pracodawca dba o rozwój pracownika i proponuje szkolenia podnoszące kwalifikacje? Czy z odpowiednim wykształceniem i stażem pracy jest szansa na awans i podwyżkę? @Kolo, Ty masz inną opinię. Piszesz, że jest rotacja pracowników i nowe przyjęcia do pracy. Czym jest to spowodowane? Jak myślisz?

Gregor

Firma ma opinie dobrego pracodawcy, więc nie narzekajcie!!

Natalia

@No kto to?, firma oferuje kursy poszerzające kwalifikacje i szkolenia, czy trzeba się wszystkiego dowiadywać "z praktyki"? Starsi koledzy (Bądź koleżanki) w pracy są pomocni, chętni do nauczania nowych pracowników? Jeśli ktoś jest jeszcze zainteresowany pracą w IQ METAL to na stronie pracodawcy można znaleźć oferty pracy. Link: https://www.iqmetal.com/pl/about-us1/divisions00.html

Jasiek

Czy macie jakiś powód, że tak rzadko piszecie?

Zostaw merytoryczną opinię o IQ METAL - Szczecin

• Jak się pracuje w IQ METAL?

Zobacz opinie na temat firmy IQ METAL tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 24.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w IQ METAL?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 1 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy IQ METAL?

Kandydaci do pracy w IQ METAL napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

IQ METAL