IQ METAL

Opinie o IQ METAL

Zainteresowany/Zainteresowana

Dzień dobry, pozwolę sobie zamieścić na Państwa stronie opinię dot. oferty pracy na stanowisko: Młodszy specjalista ds. kadr i płac. Jako pierwszy warunek konieczny podają Państwo znajomość języka ukraińskiego/rosyjskiego. Mam w związku z tym pytanie czy to my Polacy mamy się uczyć rosyjskiego czy ukraińskiego aby obsługiwać pracowników, czy to pracownicy ze wschodu powinni się postarać i nauczyć języka polskiego. Moja opinia to nie krytyka narodowościowa a zwrócenie uwagi na sytuację. Piszę ją w odniesieniu do moich doświadczeń. Pracowałam w Anglii w czasach kiedy sporo Polaków było na Wyspach i było na nich zapotrzebowanie. Ale żadnemu z tych pracodawców nie przyszło do głowy uczyć się polskiego żebyśmy mogli pracować. To w naszej gestii było jak najszybsze opanowanie języka. Komu ma bardziej zależeć? Nawet spore zapotrzebowanie na pracowników z Polski nie spowodowało reakcji Anglików w postaci nauki polskiego. To rodzi postawę roszczeniową.

Johny bravo

Absolutnie odradzam pracę w tej firmie każdemu Sztaplarzowi. Orka ponad siły, mnóstwo rzeczy do zrobienia na już, niebezpieczne środowisko pracy,(usunięte przez administratora)i niskie jak na wymagania zarobki. Przez firmę przewinęło się w ostatnim czasie 9 sztaplarzy, gdyby praca była w porządku to 9 ludzi by jej nie rzuciło.

@Johny bravo

Szanowny Panie, Z przykrością zapoznaliśmy się z Pana opinią i zarzutami, jakie wystosowane zostały w kierunku naszej firmy i chcielibyśmy ustosunkować się do nich poniżej. Po pierwsze chcielibyśmy odnieść się do kwestii zarobków. Każdy z naszych pracowników zatrudniany jest na okres próbny, który weryfikuje wiedzę, umiejętności i predyspozycje nowo zatrudnionej osoby – po tym okresie jest możliwość renegocjacji warunków w oparciu o ww. aspekty. Co więcej, często też organizujemy kursy uprawniające do prowadzenia wszelkich urządzeń transportowych dla pracowników naszej firmy. Jeżeli chodzi o kwestię ilości pracy – to faktycznie, jesteśmy firmą, gdzie czasami pracujemy na „pełnych obrotach”, natomiast podczas każdej rozmowy kwalifikacyjnej zapoznajemy pracownika ze specyfiką i środowiskiem pracy nie tylko w sposób werbalny, ale i naoczny, zapraszając taką osobę na rozmowie na potencjalne stanowisko pracy i wyjaśniając jego docelowe obowiązki. Odnosi się to również do zdania nt. niebezpiecznego środowiska pracy. Przestrzegamy wszelkich zasad BHP w firmie, jednakże branża stalowa z racji na gabaryty wytwarzanych produktów posiada określone ryzyko zawodowe, wobec której stosowane są zabezpieczenia wynikające z przepisów BHP. Kwestia rotacji pracowników jest prawdą, jeżeli „w ostatnim czasie” miał Pan na myśli ostatnie kilka lat. Jednakże, jest nam niezmiernie przykro, jeżeli był Pan pracownikiem naszej firmy i spotkały Pana sytuacje, które były dla Pana niekomfortowe. Być może gdybyśmy mieli sposobność porozmawiać na temat Pańskich spostrzeżeń, zapewne znaleźlibyśmy rozwiązanie niekomfortowej sytuacji, ponieważ przede wszystkim staramy się by nasi pracownicy byli usatysfakcjonowani pracą, możliwością rozwoju i atmosferą panującą w firmie będąc jednocześnie ludźmi pro aktywnymi, a nie reaktywnymi. Niemniej jednak, życzymy Panu powodzenia i satysfakcji w dalszej karierze zawodowej.

Nicu
@Johny bravo

A jakie zarobki jako Sztaplarz w tej frimie?

haha
@Nicu

W normalnej firmie z normalnymi godzinami pracy, a nie (usunięte przez administratora) tj.6-14, lokalizacja (usunięte przez administratora), przez remont dróg dojazd utrudniony a większość ludzi śmiga autobusem i jeśli coś się stanie z komunikacją to jest problem z dostaniem się do roboty. Jeśli ktoś oczekuje, że zarobi ponad 3000netto jako sztaplarz gdzie w większości firm to jest norma to w tej firmie takich pieniędzy nie zarobi. Duża rotacja ludzi, mało kto zostaje na dłużej.

Nicu
@haha

To jakie tam stawki są skoro nawet tych 3 nie da rady zarobić ???

@Nicu

Szanowni Państwo, stawki uzależnione są od posiadanych wymagań, doświadczenia i umiejętności na danym stanowisku. Nie jest prawdą, że nie ma możliwości uzyskania pensji na poziomie 3000 PLN netto / miesiąc. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani szczegółami, proszę o złożenie aplikacji na ogłoszenia i z przyjemnością się z nimi zapoznamy oraz spotkamy, jeśli spełniacie Państwo stawiane wymagania na poszczególne stanowiska. Ponadto, zachęcamy do zbierania informacji z pierwszej ręki na rozmowie o pracę.

Johny bravo
@IQ METAL

Potwierdzam. Jest możliwość zarobienia więcej. 3200 dokladnie

Upk

Fatalnie

W mieście Szczecin poszukiwano osób na stanowisko Operator Linii Produkcyjnej. Złożyłeś tam swoją aplikację?

A lubisz jak nie wystarcza Ci na życie?

Inżynier Procesu

Po ok tygodniu, od złożenia CV, zostałam zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną. Podczas rozmowy poznałam mojego potencjalnego Przełożonego oraz Lidera działu, w którym ubiegałam się o zatrudnienie. Przeanalizowaliśmy jeszcze raz moje doświadczenie względem wymaganych kompetencji na danym stanowisku. Po rozmowie udaliśmy się na spacer po hali produkcyjnej, który miał na celu przybliżenie specyfiki pracy w IQ Metal. Po pewnym czasie od spotkania, otrzymałam telefon od Managera Projektu z informacją, że rekrutacja przebiegła pomyślnie i firma jest zainteresowana podjęciem współpracy ze mną. Podczas tej rozmowy umówiliśmy kolejne spotkanie, na którym mieliśmy doprecyzować szczegóły zatrudnienia.

Pytania techniczne związane z potencjalnymi obowiązkami na stanowisku Inżyniera procesu.

Leon

Widziałem na pracuj.pl ogłoszenie na młodszego inżyniera jakości. Jeśli takie są wymagania dla młodszego inżyniera, to aż strach pomyśleć czym zajmuje się kierownik. Chyba, że ten młodszy inżynier to jedyna osoba w dziale jakości XD powodzenia w poszukiwaniu jeleni!

IQ Pracownik
@Leon

Czym zajmuje się kierownik można się dowiedzieć będąc zatrudnionym w IQ Metal, ale to trzeba sobie zadać trochę trudu, począwszy od wysłania cv, skończywszy na tym, że każdy w swojej pracy musi się doszkalać, rozwijać. Są inne stanowiska, na które nie ma takich wymagań, ani nie jest wymagane takie doświadczenie, jak na stanowisku Młodszy inżynier działu jakości. Nie każdy może wykonywać każdą pracę. Więcej o ofertach pracy w IQ Metal Sp. z o.o. na stronie: www.iqmetal.jobs. Pytania można zadawać oraz przesyłać cv pod adres: rekrutacja@iqmetal.com

sd
@Leon

myślałem, że z krzesła spadne po tych wymaganiach xD

@IQ Pracownik

SQE, QE, QC i trochę laboranta na jednym stanowisku ? Tak nie zaoszczędzi firma pieniędzy :)

Oleg

(usunięte przez administratora) Nie polecam tego pracodawcy. Firma niewątpliwie odstaje od innych z branży stalowej pod względem benefitów. Dostęp do prywatnego ubezpieczenia powoli staje się standardem, tutaj brak. Zarobki, szczególnie dla początkujących inżynierów - głodowe, przy dużych wymaganiach i natłoku obowiązków nikt nie zostanie na dłużej. Zarobki operatorów i spawaczy nie zachęcają do podjęcia współpracy. Firma nie stara się być konkurencyjna i atrakcyjna.

WELDER

JAKIE ZAROBKI DLA DOŚWIADCZONEGO SPAWACZA?

Edward
@WELDER

Doświadczonego czyli z jakim stażem? Jakie są Twoje oczekiwania finansowe? Jestem ciekaw jaką pensje IQ Metal proponuje, w szczególności na początku :)

@WELDER

Zależne od metody spawania, umiejętności, doświadczenia, zarobki podawane kandydatowi podczas rekrutacji. Na chwilę obecną nie mamy wolnych wakatów dla spawaczy.

M.
@Edward

Na rozmowie ci powiedzą wszystko.

Natalia
@IQ METAL

A czy obecnie są jakieś inne wolne stanowiska pracy w firmie? Czy jeśli chodzi o stanowisko spawacza, to co jaki czas mniej więcej zdarzają się rekrutacje? Jak wygląda rotacja w IQ Metalu? :)

@Natalia

Tak, obecnie są wolne inne stanowiska pracy niż spawacz, zachęcam do zapoznania się z zakładką: Oferty pracy oraz Poznaj pracodawcę: Jak rekrutujemy. Zatrudnimy:kontrolera jakości-praca na produkcji, operatorów produkcji/operatorów wózka widłowego - branża Automotive, operatorów robota spawalniczego -branża Automotive, inżyniera działu technologiczno - spawalniczego/kosztorysanta, ślusarza. Rekrutacje na stanowisko spawacz przeprowadzamy w razie potrzeby. Większość załogi spawalniczej są to pracownicy z długoletnim stażem pracy, ale są też osoby, które z różnych względów rozstają się z firmą, tak jak pracownicy innych specjalności.

Ameliniowy Rycerz

Ja rozumiem, że wprowadza się zakaz urządzania sobie "kuchni Makłowicza" ze stanowiska pracy, jak najbardziej czajnik, grill i toster oraz kuchenka mikrofalowa jest przesadą. Jednak, żeby ganiać za zjedzenie batonika, jabłka czy kanapki na stanowisku to gruuuba przesada !!!

@Ameliniowy Rycerz

Na zjedzenie batonika, jabłka czy kanapki jest świetne miejsce: stołówka, klimatyczna (nowe stoły, krzesła, sprzęty, fototapeta, relaksujące akcenty) i klimatyzowana, wyposażona w kilka mikrofalówek, 2 lodówki, czajnik, automat z ciepłym, zimnymi napojami. Jedzenie na stanowisku pracy, w firmie produkcyjnej, podczas i obok procesów obróbki metalu takich jak:spawanie, szlifowanie, czyszczenie ocynku, cięcie, gięcie jest sprzeczne z zasadami BHP.

Jan

Na ile zmian pracują spawacze?

Witam. Gdzie i jak mogę zgłosić kaizena? Mam kilka pomysłów na przyśpieszenie procesow/ułatwienie pracy.

Umberto

Czy istnieje możliwość jednoczesnej pracy i studiowania zaocznie? Da się dopasować grafik?

Dmitrij

Poszukuje pracy na stanowisko spawacza motodom tig,mig,mag.

@Dmitrij

Proszę o kontakt pod nr tel. 537 162 102 lub przesłać swoje cv na adres email:rekrutacja@iqmetal.com

Honorata
@Dmitrij

IQ METAL poszukuje kandydata na stanowisko Operatpra Robota Spawalniczego: https://www.gowork.pl/oferta/operator-robota-spawalniczego-do-przyuczenia,5q2SbaQRcnxM5thEv3sqvG. Mam nadzieję, że pomogłam. Skąd zainteresowanie pracą w firmie? Masz jakieś informacje na temat warunków zatrudnienia?

Honorata

Czy na stanowisko Młodszego Inżyniera Jakości ma szansę osoba bez doświadczenia, zaraz po studiach? Jaki jest styl zarządzania przełożonego z którym się bezpośrednio pracuje? Tutaj oferta o którą pytam: https://www.gowork.pl/oferta/mlodszy-inzynier-jakosci,3aBQE9ZPZS2FntDwMlRYOg,szczecin.

Czy macie wiedzę na temat rozmowy rekrutacyjnej w IQ METAL i możecie wspomóc osoby poszukujące pracy? Tym bardziej, ze na GoWork.pl pojawiło się 4 marca kilka ogłoszeń.

Dzień dobry, Informacje na temat:Jak rekrutujemy i jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna są zamieszone na profilu firmowym na Go Work w zakładce:"Jak rekrutujemy" https://www.gowork.pl/iq-metal,896739/jak_rekrutujemy oraz w zakładce "Rozmowy kwalifikacyjne" możemy znaleźć opinię pracowników na temat oraz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej. Rozmowa kwalifikacyjna trwa do 30 minut, podczas której staramy się lepiej poznać, opowiedzieć Ci o obowiązkach, warunkach jakie oferujemy oraz pokazać stanowisko pracy. Jest przeprowadzana przez kierownika tego działu, który poszukuje danego pracownika.

Bartek

Ktoś ma nr tel do tej firmy? na stronie jest nieaktualny podany .

@Bartek

Telefon do kadr:+48 537 162 102. Można również wszelkie zapytania kierować na adres: rekrutacja@iqmetal.com.

Od czego zależy na jakiej jest się zmianie ?

@Marek

Od ustalonego harmonogramu pracy w danym dziale.

Jakie godziny pracy przyjęte są w firmie IQ METAL?

Pierwsza zmiana 06:00-14:00, druga zmiana 14:00-22:00, trzecia zmiana 22:00-06:00.

Lay's

Jestem byłym pracownikiem do przyuczenia jednej z maszyn. W dziale do którego mnie przydzielono każdy z załogi był bardzo pomocny wliczając to team leadera. Atmosfera luźna, hala w miarę czysta. Zarobki bez szału ale można się tego spodziewać po stanowiskach "do przyuczenia". Ogólnie warunki do zniesienia i mógłbym polecić osobom chętnym do poszerzenia horyzontów zawodowych. To dlaczego nie pracuje dalej? Otóż podczas okresu próbnego miałem pewien wypadek skutkiem czego musiałem przejść przez operację kolana oraz rehabilitację. Gdy zakończyłem leczenie i chciałem podjąć ponownie pracę w IQ metal lecz mimo zamieszczonych w Internecie ogłoszeń o pracę na tym samym oraz innych stanowiskach "do przyuczenia" powiedziano mi iż aktualnie nie szukają ludzi. Okłamano mnie prosto w oczy, prawdopodobnie z powodu l4 na okresie próbnym. Ja bardzo przepraszam ale jeśli ktoś uważa że "poleciałem w kulki" zwolnieniem lekarskim które skutkowało operacją oraz kilkumiesięczną rehabilitacją to jest idiotą.

Czarek

Ilu pracowników produkcji pracuje na hali?

@Czarek

Wszyscy pracownicy produkcji pracują na hali, 200osób.

Czy dyżury międzyświąteczne w IQ METAL obstawiają najmłodszymi stażem?

Okres pomiędzy świętami jest takim samym okresem pracy, jak każdy inny. Jeśli obowiązki komuś umożliwiają wykorzystanie w tym czasie urlopu wypoczynkowego, to za zgodą przełożonego może go wykorzystać. Druga sprawa zazwyczaj pracownicy młodsi stażem ( zatrudnieni od paru miesięcy) mają proporcjonalnie mniej urlopu wypoczynkowego niż "starsi stażem".

Zostaw merytoryczną opinię o IQ METAL - Szczecin

• Jak się pracuje w IQ METAL?

Zobacz opinie na temat firmy IQ METAL tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 24.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w IQ METAL?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 1 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy IQ METAL?

Kandydaci do pracy w IQ METAL napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

IQ METAL