Opinie o Avl Software And Functions GMBH Sp. z o.o. Oddział w Polsce w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Avl Software And Functions GMBH Sp. z o.o. Oddział w Polsce. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Avl Software And Functions GMBH Sp. z o.o. Oddział w Polsce na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Avl Software And Functions GMBH Sp. z o.o. Oddział w Polsce w Warszawa

Jonas

Żenująca firma, stawiająca na zatrudnianie niemal wyłącznie studentow, ktorym oferuje niewiele. Benefity żadne, a oczekiwania ogromne. Duże rozczarowanie - nie dziwne, że nikt tam na dłużej nie chce zostać.

@Jonas

Jonas, wydaję mi się, że pomyliłeś firmę. Pracuję od 2018 roku i nie mogę potwierdzić, że nie zatrudniliśmy żadnego Jonasa... Obecnie 60% pracowników to osoby z doświadczeniem od 3 do 15 lat. Benefity, jak w każdym korpo.

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa kluczową rolę w osiąganiu wyników. Jak wygląda ten aspekt w Avl Software And Functions GMBH Sp. z o.o. Oddział w Polsce?

@Alina

Nazywasz atmosferę bezpośrednio a nie wyjaśniasz swojego stwierdzenia. Możesz wprost napisać po czym w ten sposób wnioskujesz? chodzi o okoliczności wzięte z własnego doświadczenia?

To ile tu można teraz zarobić? opinie są dość dawne, chociaż jeszcze z rok temu ktoś przytaczał zatrudnienie studentów chyba właśnie ze względu na niższe stawki. był tez dopisek o taniej sile roboczej, ale nie znam jeszcze szczegółów. ktoś teraz na bieżąco robi i się wypowie?

@Wika

Dzień dobry, tu się znajdują aktualne oferty pracy: https://jobs.avl.com/

Elizka Nowy wpis

witam serdecznie. Aktualnie na LinkedIn nie widziałam tego typu ogłoszenia, ale na innym portalu pokazała mi się dawniejsza oferta na stanowisko Junior PLC Programmer. Proszę mi powiedzieć czy praca na tym stanowisku byłaby jeszcze możliwa? chyba ze zmieniła się nieco jego forma?

Inga HR Nowy wpis
@Elizka

Witam serdecznie, niestety nie mamy już tego zespołu.

Witam, na stronie znajduje się teraz oferta na stanowisko Junior Hardware Engineer Power Electronics. W oparciu o jej opis i wymagane doświadczenie (1-3 lat) zastanawiam się jaka podstawa będzie mogła być oferowana osobie mającej 3 lata za sobą?

HR Inga Nowy wpis

Witam, wszystko zależy od doświadczenia i posiadanych umiejętności. Po rozmowie kwalifikacyjnej jesteśmy w stanie powiedzieć czy jesteśmy w stanie spełnić oczekiwania finansowe.

Alina

Firma co jakiś czas desperacko szuka ludzi, bo pracownicy odchodzą. Jak masz gadane to można coś wytargować. Lepiej zadaj pytanie czy warto.

@Alina

Cześć Alina, po czym takie wnioski o rotacji i wynagrodzeniu? Firma szuka ludzi, bo jest dużo projektów do realizacji.

Inga HR

Zależy od stanowiska. Szukamy obecnie zarówno praktykantów, jak i senior'ów.

@Inga HR

Witam, do teraz te poszukiwania trwają, prawda? jak duża może być rozbieżność miedzy warunkami proponowanymi praktykantom a jaka seniorom? I po jakim czasie pracy teraz praktykant będzie uznany za bardziej wartościowego?

@123

@123, na praktykach jest mniejsz ilość godzin (120 h maks) + umowa zlecenie, seniorzy pracują na UoP. Po więcej szczegółów zapraszam do kontaktu: inga.pykalo@avl.com M: +48 887 706 968

Wika
@Inga HR

Dzień dobry. Gdzie można znaleźć oferty, skoro Państwo szukacie teraz pracowników? O ile niczego mi się nie przeoczyło to nie ma ich chyba w z zakładki z karierą na stronie. mnie interesuje kwestia aktualnych poziomów jest tylko junior i senior? Wcześniej pisano coś o midach

@Wika

Dzień dobry, tu się znajdują aktualne oferty pracy: https://jobs.avl.com/

wahwah

atmosfera super bo połowa ludzi juz odeszła

Wspominasz sytuacje sprzed dwóch lat czy nawiązujesz może jednak do teraźniejszości? Nie wiem jak to interpretować, bo prawnie niczego aktualnego nikt nie pisał. Polowa ekipy to ile tak na oko i po jakim czasie udało się resztę uzupełnić?

Alina

Jest atmosfera traktowania ludzi jak tanią siłę roboczą

Inga HR

Atmosfera zawsze była i jest fajna. Przede wszystkim liczymy się z wrok-life balance. Panuje kultura dzielenia się wiedzą. Chętnie opowiem więcej. Jeśli jesteś zaineresowany/zainteresowana wpółpracą, to zachęcam do aplikowania - https://jobs.avl.com/

@Alina

W jaki sposób najlepiej przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Avl Software And Functions GMBH Sp. z o.o. Oddział w Polsce? Czy kandydat na stanowisko Sales & Project Management Intern powinien skupić się na jakichś określonych obszarach swojego życiorysu? Opowiedz nam o swoim doświadczeniu.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Project Manager
MS POS Poland Sp. z o.o.
Jonas

@Jonas

Inga HR

Skąd taka opinia? Byłeś na rozmowie? Pracowałeś u nas?

A w jaki sposób może wyglądać sytuacja samych inżynierów w firmie? ktoś teraz napisał, że odradza współpracę studentom, widzę przy tym, że od lat ich wątek jest tu w zasadzie poruszany, co wiec z inżynierami? Jakie stawki są oferowane od tego roku? i czemu ktoś określił atmosferę jako toksyczna?

HR

Pierwsza umowa jest na czas określony (6 miesięcy), a po tym - na czas nieokreślony.

Maja
@HR

Przy pomyślnym przebiegu współpracy istnieje możliwość skrócenia tego okresu?

@Maja

Tak :)

@HR

A jak z benefitami? Są jakieś dofinansowania dla pracowników np. do karty sportowej albo prywatnej opieki lekarskiej?

Czy pracodawca Avl Software And Functions GMBH Sp. z o.o. Oddział w Polsce motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

HR

Dziękujemy za zadane pytanie. Firma wspiera rozwój pracowników oferując im moźliwość udziału w szkoleniach pogłębiających ich zdolności. Organizujemy również szereg wydarzeń integracyjnych dla naszych pracowników. Na naszym Linkedin - AVL in Poland, można również uzyskać więcej informacji na temat organizowanych wydarzeń oraz projektów realizowanych przez nasz zespół. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi ofertami pracy oraz udziału w naszych procesach rekrutacyjnych, podczas których chętnie opowiemy więcej oraz przedstawimy propozycję benefitów pracowniczych.

Małgorzata
@HR

Ja niestety nie mam LinkedIn i nie wiem jak to się obsługuje ale dzięki za informacje, a na co teraz rekrutujecie, są jakieś stanowiska juniorskie?

@Małgorzata

Tak, prowadzimy aktualnie rekrutację na stanowiska juniorskie, wszystkie nasze oferty można sprawdzić pod linkiem: https://jobs.avl.com/?utm_source=careersite&utm_campaign=the-new-avl

Czy w Avl Software And Functions GMBH Sp. z o.o. Oddział w Polsce możliwa jest praca na podstawie B2B?

HR

Nie, oferujemy tylko umowę o pracę.

zainteresowana

a wieecie może jak będą wyglądać podwyżki za 2021?

@zainteresowana

Tak. Zarząd zapowiedział podwyżki dla każdego pracownika na umowie o pracę w wysokości od 3% do 8%. W większości pracownicy otrzymają 3% podwyżki obowiązkowej związanej z inflacją. Możliwa jest też podwyżka o charakterze indywidualnym, ale nie liczyłbym na kokosy.

Ex

W AVL Software and Function faktycznie pasuje przyjazna atmosfera, ale niestety na tym się kończy. Wynagrodzenie na które świadomie się zgodziłem nie było fantastyczne, ponieważ myślałem bardziej o rozwoju. O podwyżce można zapomnieć, pomimo, iż zapewniano mnie kilka razy, że takową dostanę i niestety tak jest w całej firmie. Dotyczy to każdego pracownika. Rozwój jest przeciętny. W dodatku wewnątrz firmy panują dziwne procesy dotyczące zakupów, wyjazdów służbowych - trzeba korzystać z wielu serwisów co czasami było kołujące. Gdyby moja opinia dotyczyła ludzi tam pracujących, wystawiłbym pozytywną, ale dotyczy ona firmy. Ogólnie rzecz ujmując - jeżeli jest się mid/senior, to nie jest dobre miejsce. Zdecydowanie lepiej się tam dostac po to, aby zdobyć doświadczenie na papierze, bo, jak już wcześniej powiedziałem, rozwój jest bardzo przeciętny.

@Ex

@Ex, dziękuję za informację zwrotną. Podwyżka wynagrdozenia występuje raz w roku i każdy pracownik jest o tym poinformowany, Czy mógłbyś doprecyzować? Procesy o których wspominasz są opisane, back-office pomaga i tłumaczy, jak co zrobić. Każdy pracownik otzrymuje zwrot za każdy wydatek. Jeżeli chodzi o rozwój, to raczej na stanowisku mid/senior w jakiejkolwiek firmie nie będziesz miał takiego rozwoju jak junior + zazwyczaj to Senior rozwija Juniorów. To też wszystko zależy od Ciebie. AVL oferuje dużo różnych szkoleń i współpracę ze specjalistami.

Ex
@HR

Nie nie, to rozmowa, ewaluacja pracownicza, występuje raz do roku, na której można podjąć temat wypłaty. Jaki zazwyczaj jest efekt tych rozmów, można wywnioskować z posta wcześniejszego. Zgadzam się, że jako Mid nie doświadczę takiego rozwoju, jak Junior i zgadzam się, że Senior młodszych stażem kolegów rozwija, ale tak na prawdę, mało było pracowników, którzy z krwi i kości byli Seniorami. Zazwyczaj byli to "Seniorzy" którzy po dwóch latach pracy w firmie otrzymywali ten tytuł. Nie wiem, czy tak było w innych zespołach, ale w moim - jak najbardziej było. Rozumiem, że firma chce oszczedząć i rozwijać młode osoby, ale brakowało takiej jednej persony, która wiedziałaby, jak i co dokładnie robić. Podejrzewam, że koledzy i koleżanki z innych działów też borykają się z takimi problemami i stąd opinia, że nie jest to miejsce dla Mida czy Seniora. Dla Mida nie, ponieważ tych Seniorów brakuje, dla Seniora nie, bo wynagrodzenie, a dla Juniora? No jak uważa. Lepiej mieć styczność z tym, co chce się robić, niż nie mieć, ale i tak uważam, że AVL to jedynie alternatywa dla potencjalnego miejsca pracy. Jednakże tak, jak wspomniałem, ludzie w firmie są super.

@Ex

"Performance review" (ewaluacja pracownicza) zawsze skutkuję podwyżką wynagrodzenia - wyjąkiem był tylko zeszły rok i wszyscy wiemy z jakiego powodu. Szkoda, że masz takie wrażenie o Seniorach i nie podzielileś się swoją opinią podczas "exit interview". W każdym razie mamy obecnie 4 otwarte stanowiska na Senior'a i żadnego na Juniora. O czymś to świadczy :) Na koniec myślę, że i tak jeszcze popracujemy razem ;) Pozdrowienia

Odpowiedź
@HR

Rzecz w tym, że "employe dialogue" w cale nie gwarantuje podwyżki. Często można było usłyszeć, że "na chwilę obecną nie mamy do dyspozycji środków, ale oczywiście prowadzone są rozmowy z zarządem na ten temat". Tak to wyglądało i prawdopodobnie się to nie zmieni, co można stwierdzić po wypowiedziach zarządu. Mało tego, strategia zatrudniania armii studentów nie polepszy sytuacji w firmie. Kolejna sprawa - Pracownicy, którzy odeszli (a przynajmniej tak słyszałem od wielu osób), nawet nie są pytani dlaczego odchodzą. To naprawdę dziwne. Co więcej, nie jest to jedynie moja opinia (wykreowana na podstawie innych opinii), ale też wielu innych kolegów z Polski, jak i Niemiec. Coś, co wcześniej bywało żartem przy kawie, stało się zmaterializowaną rzeczywistością. Radzę się dobrze zastanowić przed dołączeniem, choć tak, jak wyżej kolega powiedział, ludzie są w porządku.

@Odpowiedź

Podwyżki są raz do roku po przeprowadzeniu "performace review", a nie "employee dialogue", które się odbywa 3 razy do roku. Czyli wszystko się zgadza. Armia studentów? Obecnie mamy tylko 1 technicznego studenta. Jak możesz zauważyć na naszej stronie https://www.avl.com/jobs zatrudniamy tylko osoby z doświadczeniem. W Polsce HR przeprowadza exit interview z każdym pracownikiem i techniczny menedżer zawsze wie, jaki był powód odejścia.

EX2
@HR

Wypowiedź użytkownika EX powyżej to sama prawda, ludzie zwykle fajni i ogarnięci, ale wynagrodzenie/benefity to tragedia (dodam, że siłownia i ubezpieczenie na życie, o którym mowa w ogłoszeniach o pracę nie są za darmo). Jeśli jesteś ambitny, unikaj, jeśli jesteś studentem, to praca super na rok, bo po tym czasie Twoje kompetencje wzrosną, a wynagrodzenie nie. Seniorów brakuje lub są słabi w kierowaniu zespołem, lub są przepracowani i ostatecznie nie mają czasu dla studentów - więc trudno będzie się czegoś nauczyć. Specjaliści z Niemiec, o których pisze HR, są bardzo wątpliwymi specjalistami :) Performance review gwarantuje podwyżkę na poziomie 3% (czyli mniej niż obecna inflacja) więc przy założeniu niskiego wynagrodzenia startowego co rok tracisz, zamiast zyskiwać. W ostatnim roku w ogóle nie było podwyżek, bo sytuacja covidowa, ale w innych obszarach nie było widać oszczędności. Wizja rozwoju zarządu, to zatrudnić więcej tanich ludzi...

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie Avl Software And Functions GMBH Sp. z o.o. Oddział w Polsce?

HR

Dzień dobry, na rozmowie rekrutacyjnej padają pytania dotyczące doświadczenia kandydata, jego umiejętności (w zależności od stanowiska, na które aplikuje), a także motywacji do zmian w życiu zawodowym. Dodatkowo, zadajemy kilka pytań w języku angielskim, jednak nigdy nie jest to test językowy.

A na co dzieła się te dwa etapy rekrutacji?

@Marta

W zależności od stanowiska, na które aplikuje kandydat, pierwszy etap rekrutacji najczęściej odbywa się online lub siedzibie firmy z pracownikami działu HR i osobą techniczną. Drugi etap rozmowy, w zależności od rodzaju stanowiska, prowadzony jest w j. angielskim z pracownikiem działu HR oraz osobą techniczną z oddziału firmy w Niemczech lub Austrii. Druga rozmowa kwalifikacyjna również prowadzona jest online, lub w siedzibie firmy w Warszawie.

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w Avl Software And Functions GMBH Sp. z o.o. Oddział w Polsce? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

HR

Długość procesu rekrutacji w w AVLSoftware And Functions zależy od stanowiska, na które aplikują kandydaci. Zazwyczaj przewidujemy 2 etapy rozmowy kwalifikacyjnej. Decyzja o wynikach rozmowy jest przekazywana w terminie do 2 tygodni od odbycia się rozmowy kwalifikacyjnej.

Jak długo trwa proces awansu w Avl Software And Functions GMBH Sp. z o.o. Oddział w Polsce?

HR

Dzień dobry, proces awansu trwa od około 2 do 3 lat.

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w Avl Software And Functions GMBH Sp. z o.o. Oddział w Polsce?

HR

W AVL Software And Functions panuje przyjazna atmosfera i optymistyczne podejście. Team Leaderzy wspierają i motywują swoich pracowników, dbając przy tym o ich równe traktowanie. Dzięki sprawnej komunikacji, pracownicy są dobrze zintegrowani.

Czy Avl Software And Functions GMBH Sp. z o.o. Oddział w Polsce ma ściśle ustalone godziny pracy?

HR

Pracownicy mogą przychodzić do pracy między g.7:00 a g.9:00 rano.

Czy w Avl Software And Functions GMBH Sp. z o.o. Oddział w Polsce zawierane są umowy na zlecenie w okresie próbnym?

HR

Nie, tylko umowa o pracę na czas określony.

@HR

umowa o pracę na czas określony, czyli na ile konkretnie? Rok, a może dwa lata? Jak to u Was wygląda?

@Ewa

umowa o praće na czas określony - 6 miesięcy

@HR

Możesz napisać na jakim poziomie kształtuje się wynagrodzenie i czy firma zapewnia dodatkowe benefity, żeby zmotywować pracowników?

Aleksandra
@Paweł

Dzień dobry, wynagrodzenie ustalane jest w zależności od posiadanego doświadczenia na danym stanowisku. Każdy pracownik ma dostęp do: -kursów języka angielskiego (w tym z Native Speakerem) oraz języka niemieckiego -świeżych owoców dwa razy w tygodniu Każdy pracownik z podpisaną umową o pracę na czas nieokreślony ma dostęp do: -budżetu szkoleniowego w wysokości 500 EUR/rok (powyżej tej kwoty podpisujemy umowę lojalnościową), -ubezpieczenia medycznego Pozdrawiam

Proponują małe wynagrodzenie. Nie warto tracić czasu jeżeli jesteś mid/senior.

@Kandydat

Hej, jesteś pracownikiem firmy? Ile proponowali i na które stanowisko?

Zostaw merytoryczną opinię o Avl Software And Functions GMBH Sp. z o.o. Oddział w Polsce - Warszawa

• Jak się pracuje w Avl Software And Functions GMBH Sp. z o.o. Oddział w Polsce?

Zobacz opinie na temat firmy Avl Software And Functions GMBH Sp. z o.o. Oddział w Polsce tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Avl Software And Functions GMBH Sp. z o.o. Oddział w Polsce?

Avl Software And Functions GMBH Sp. z o.o. Oddział w Polsce
  • Stawki 40