Opinie o Pegasystems w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników na temat pracodawcy Pegasystems, i Klientów firmy. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Pegasystems o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Pegasystems w Kraków

Nie zwykłem pisać opinii o byłych pracodawcach, aczkolwiek może kogoś to uchroni przed złym wyborem w przyszłości. Nie mam zamiaru tutaj pisać wszystkich kwiatków, jakie mnie spotkały, jednak radzę wyciągnąć wnioski samodzielnie na podstawie tego co napiszę. Firm rzuca wielkie slogany o rozwoju, jednak jako pracownik spytałem na szczęście już byłego managear o kurs za 50 dolarów przygotowujący do certyfikatu z clouda. Jaka była reakcja? Pomimo wielokrotnego wspomnienia o chęci zdania certyfikatu, nie otrzymałem nawet odpowiedzi i zignorowano moją prośbę. Czyżby kurs o kwocie 200 zł to zbyt dużo dla Pegasystems? W dużym skrócie, firma to najgorsza odmiana korporacji napędzana tak zwanym "meetings driven development". Nie interesują Cię spotkania firmowe? W tej firmie musisz żyć Pega, musisz być na spotkaniach firmowych, które teoretycznie są nieobowiązkowe, traktować pracę jak życie. Pracowałem wcześniej w kilku innych korporacjach, nawet większych niż Pega, ale tak słabej kultury pracy nigdzie nie widziałem. Nawet pewna polska firma na literę "C" ma lepszą kulturę pracy. Ponadto bardzo słaby work-life balance, spotkałem się z młodymi pracownikami, którzy robią darmowe nadgodziny, aby się najwidoczniej "wykazać". Pod względem technicznym jest dobrze, ale pytanie brzmi, czy dobry specjalista będzie długo pracował w takiej firmie? Chciałbym, aby to co opisałem było zwykłym "hejtem" na byłego pracodawcę, jednak niestety wszystko co opisałem to sytuacje, które doświadczyłem. W normalnej firmie takie sytuacje są nie do zaakceptowania.

ArtB

Moja szczera opinia po 2 latach pracy: Pega to ogólnie bardzo przyzwoity pracodawca, aczkolwiek w pewnych aspektach "korpo jak każde inne". Na plus na pewno należy wymienić: duże, nowoczesne biuro, bardzo luźna atmosfera w biurze, nielimitowana ilość kawy, owoce dla pracowników, wypłata zawsze na czas - ogólnie rzecz biorąc warunki pracy na codzień są bardzo dobre. No to teraz minusy: warto pamiętać, że to mimo wszystko światowa korporacja, z biurami na całym świecie (co może być też plusem, bo są możliwości wyjazdu na 'wymianę' np. do USA na kilka miesięcy), ale przez swój rozmiar jest też przeżarta korpo-biurokracją, pracownicy co chwilę muszą wypełniać jakieś dziwne formularze, których wymaga prawo USA, albo robić 'szkolenia' online. No i każda większa decyzja zwykle trwa bardzo długo, zanim tryby korporacji 'przemielą' swoje, a księgowi za oceanem klepną swoją pieczątkę. Co skutkuje np. tym, że awanse w korpo-strukturze są raczej dość powolne, za wyjątkiem oczywiście jakichś super-geniuszy, klepiących miliony linijek kodu dziennie. Ale jeśli ktoś jest 'tylko' bardzo dobry, to na awans czy znaczną podwyżkę może czekać bardzo długo. Ale trzeba też uczciwie przyznać, że nie da sie odczuć umyślnego 'blokowania' awansów, zwłaszcza po stronie polskiego oddziału - managerowie sami robią co mogą, ale biurokracji za oceanem nie pokonają choćby chcieli. A skoro już mówimy o pisaniu kodu - warto zaznaczyć, że Pega ma swój własny produkt (napisany w Javie), który sam w sobie stanowi niezależny framework i wszyscy deweloperzy zatrudnieni w firmie pracują nad jego rozwojem i integracją ze światem zewnętrznym. Po zatrudnieniu KAŻDY musi zdać jeden z certyfikatów wystawianych przez Pega (nieważne, czy jest programistą czy nie) Niestety przeciętny developer dodając nowy feature do produktu jest zmuszony robić wszystko tzn. od napisania backendu w javie, poprzez wyklikanie integracji w produkcie firmy, a kończąc na 'wyklikaniu' ostatecznego interfejsu użytkownika. Nieżadko powoduje to absurdalną sytuację, kiedy programista java może przez np. cały tydzień nie widzieć ani linijki kodu, ponieważ jest zajęty 'klikaniem'. Od strony finansowej, co pewnie wszystkich najbardziej interesuje: nie jest źle, wypłata zawsze jest na czas, ale trzeba uczciwie przyznać, że jest to raczej dolny zakres standardu w branży. Podsumowując - myślę, że jest to dobre miejsce na pierwszą pracę, dlatego szczególnie polecam studentom albo osobom zaraz po studiach (firma prowadzi też program praktyk wakacyjnych, po których można zostać na etat). Zaawansowanym i doświadczonym programistom odradzam, szkoda waszego czasu i umiejętności. Osobom z innych specjalizacji niż programowanie - cloud, sieciowy, administratorzy itd. - również odradzam, szkoda waszych nerwów :-)

Dominatrix

Firma chwali się w ogłoszeniach, że wypłaca pracownikom bonus roczny w wysokości nawet do 12% rocznego wynagrodzenia. Prawda to? Faktycznie można tam liczyć na wysoki bonus do pensji?

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 33 dni.

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w Pegasystems? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

ArtB

Mrv Nowy wpis
@ArtB

Zgadzam sie z wypowiedzia. Mozna przyjsc do Pegi sie uczyc i ewentualnie zostac tam 2-3 lata. Biorac pod uwage zarobki (sa raczej ponizej sredniej rynkowej) szkoda sprzedawac im dluzej swoje umiejetnosci i wiedze. Zwracam tez wasza uwage na fakt ze pega jest firma produktowa. Cala infrastruktura wokol kodu jest oparta na tym co sie komus uwidzialo wiec zapomnijcie o byciu na czasie z nowymi technologiami. Zasiadujac sie tam zbyt dlugo moze sie okazac ze w konfrontacji z potrzebami rynku jestescie teoche z tylu.

Czy w Pegasystems zatrudniani są obcokrajowcy?

Wojtek Nowy wpis
@Pytanie

Tak, bardzo wielu, może nawet za to są dodatkowe punkty tak jak za płęć, przynależność partyjna albo bycie lpg

Dominatrix

@Dominatrix

Dobre pytanie. W przypadku, gdyby rzeczywiście tak było, to zatrudniona osoba może liczyć na całkiem pokaźny bonus roczny, co na pewno pozytywnie wpływa na motywację zatrudnionych osób. Zanim ktoś odpowie na Twoje pytanie, mógłbyś napisać, czy zamierzasz aplikować do pracy w firmie Pegasystems?

Zetto
@Kazimierz

Tak, wypłacają, zależne jest to od 2 parametrów kondycji finansowej firmy i twoich osiągów (oceny). Jeżeli firma wywiąże się ze wzrostu i ty wywiazesz się z solidnej pracy to dostajesz bonus. Feedback dostajesz regularnie więc wiesz czy nastawiać się na bonus czy nie. A sama firma ma regularny wzrost rok do roku na bardzo wysokim poziomie więc z ich strony nie ma się co martwić.

@Zetto

Wychodzi na to, że cały rok trzeba starać się o to, aby otrzymać bonus, który wygląda całkiem obiecująco. Mógłbyś napisać coś o atmosferze, która panuje w firmie Pegasystems? Chciałbym ustalić, czy w Twojej ocenie jest ona dobra i koleżeńska.

P.
@Dominatrix

W praktyce: zwykle dostajesz 80-100% z tego 12% - zależy od masy czynników, procedura jest skomplikowana No chyba że naprawdę mocno podpadniesz, to wtedy 0% - ale to się zdarza wyjątkowo.

Marc
@Dominatrix

Tak wyplacaja jakies 80-90% z tych 12% ale co z tego jak podstawowa pensja jest niziutka i znacznie odbiega od rynku (nawet jak cos wiecej dostaniesz na poczatek to potem podwyzki inflacyjne co najwyzej). Razem z tym bonosem i tak masz mniej niz placi przynajmniej 50% firm na rynku. Tak wiec pod wzgledem finansowym firma sie plasuje ponizej przecietnej. Jesli chodzi o sama prace to jest jeszcze gorzej. Koszmarne technologie, stale cos nie dziala, kadra menadzerska pod wzgledem merytorycznym to porazka, praca tutaj to mordega. Takze z perspektywy pracownika stanowczo nie polecam ta firme.

Rafał
@Marc

Ciekawe rzeczy opowiadasz, moje wynagrodzenie na stanowisku mida jakoś jest na poziomie górnych widełek midów w Krakowie. Ile firm zapłaci Ci w przedziale 8.5-9.5k netto na uop będąc midem? Pomijając b2b, gdzie możesz od razu odjąć z 4k przez podatki i brak urlopów/grosze na L4, to niewiele firm jest w stanie spełnić te wymagania. Sam fakt brak negatywnych opinii o pegasystems pokazuje, że jednak większość osób dostaje odpowiednie wynagrodzenie.

Marc
@Rafał

Ty chyba jednak w innej firmie pracujesz jesli dostajesz gorne stawki :) (moze w miedzyczasie zmieniles firme ale mentalnie nadal mislisz ze jestes w poprzedniej ?)

Olo
@Marc

Potwierdzam, to prawda ze z ta firma cos jest nie tak. Zdarza sie ze zatrudniaja studenta po stazu, ktory pracuje w firmie kilka lat i po jakims czasie jego kolege ktoremu daja duzo wiecej niz temu ktory od dawna u nich pracuje i co najdorsze jest to dla nich wporzadku. Jesli chodzi o podwyzki to wszystko jest niejasne i czesto jest tak ze ten co duzo robi najczesciej dostaje niewiele, pieniadze sa natomiast dla tych co niewiele pracuja ale robia szum wokol siebie.

@Dominatrix

wszystko zalezy od działu, są takie w których premia wynosi 5% a są (wyjątki) takie w których 12% ale też w zależności od tego jak Cie oceni manager dostaniesz od 0-100% tej premii. Premia (jej %) też zależny jest od wyników firmy.

@Mandalorian

Potwierdzam, wysokosc premii zalezy od dzialu. Wg mnie stawki wynagrodzen sa konkurencyjne, ale dbalosc o pracownika zadna. A na home office to juz w ogole padaczka, HRy siedza z zalozonymi rekami i nic nie robia. Raz w roku jakies zdalne bzdury. A bylo naprawde fajnie przed wirusem. Caly fundusz pracowniczy zostaje teraz w kieszeni, nie ma zadnych inicjatyw. Paczki lub premie swiateczne? Zapomnijcie.

Michał Nowy wpis
@Dominatrix

Tak, to prawda, jednak wysokość bonusu zależy od stanowiska i spełnienia celi rocznych. Ogólnie ciężko taki bonus uzyskać.

Rozmowa kwalifikacyjna
Rozmowa kwalifikacyjna to zwykle stresujące wydarzenie. Czy ta w Pegasystems się do takich zaliczała? A może wręcz przeciwnie? Czekamy na Twoją opinię.

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w Pegasystems?

@Pytanie

Na stazyste co najwyzej,= praktyka wakacyjna

szynszyl97
@korposzczur

A masz może jakieś informacje jak wygląda rekrutacja na taki staż. Wiem, że w niektórych firmach na WAKACYJNE staże nie ma rozmów kwalifikacyjnych. Wydało mi się to dość dziwne, że etap rekrutacji kończy się np. na krótkiej rozmowie z HR (po testach oczywiście). Wiesz może jak to wygląda w Pegasystems ??

@szynszyl97

W tej chwili sa 2 ogloszenia, nie znam sie na procesie stazu w Pedze niestety. Warto sledzic strone firmy, z reguly na wakacje firma zatrudnia przynajmniej 20 stazystow, z ktorych czesc moze zostac jakos pracownicy (usunięte przez administratora)

Zawiedziony
Kandydat

Niestety nawet w dzisiejszych czasach w branży IT zdarzają się firmy, które nie dają informacji zwrotnej po rekrutacji. Jeśli nawet takie podstawy współpracy nie są w tej firmie zachowane, trudno spodziewać się czegoś dobrego po samej pracy. Niezależnie od tego jak rozmowa kwalifikacyjna przebiegła, kandydatowi należy się informacja o tym, że nie spełnia oczekiwań.

APJ
@Były pracownik

A w jakim dziale pracowales? Wiesz moze jaki jest dzial Procurement? Pozdrawiam

Były pracownik 2
@Były pracownik

Chyba miałeś kiepskiego menadżera ;) W moim przypadku było odwrotnie - to menadżer co jakiś czas zachęcał mnie do zdawania nowych certyfikatów (ofc koszty zwracane były po zdaniu). Atmosfera w firmie była ciepła i - inaczej niż u poprzedniego pracodawcy - więzi z ludźmi wykraczały poza własny zespół. Kultura pracy okej, ale często była obarczona typowymi bolączkami dużych firm. Myślę, że sporo zależy od działu - Cloud sprawia wrażenie tego przyjaźniejszego. Spotkań jest sporo, agile jest specyficzny, ale da się żyć. Czasem leadership ma śmieszne wizje, ale przynajmniej jako szeregowy pracownik masz jakieś tam poczucie wpływu - jak jesteś gotowy się zaangażować. Nie posunąłbym się do porównywania z firmą na "C" - chyba ktoś mocno musiał urazić autora.

Leszek

@Ib też bym chciał info o tym stanowisku

Ib
Klient

Jak pracuje sie w dziale finansow? Jakieś opinie o stanowisku revenue accountant? Jak wygląda proces rekrutacji?

Weronika

Jak wygląda możliwość rozwoju pracownika w firmie? Czy pracownik ma otwartą ścieżkę kariery? Jak oceniacie Pegasystems jako pracodawcę?

artklu
@Weronika

Zaleznie od działu, ale z tego co slyszalem jest to wprost proporcjonalne do zdobytego dosiwadczenia stazu oraz postępów w pracy, tj.: samodzielnosci... Zawsze mozna na corocznych lub polmetkowych spotkaniach poruszac takie kwestie jak awanse. Z pewnoscią można polecic tego pracodawce, a dzieje się teraz coraz wiecej. Projekty należą do nietrywialnych i najbardziej rozpoznawalnych globalnie firm. Nie są żmudne i dlugie jak powyzej roku. Pracodawca to takze dobry opiekun pracownika w tym wypadku.

@Weronika

zależy od działu i managera. Są działy gdzie dostaniesz awans (np z juniora) w 6msc a są działy gdzie musisz na to czekać lata. Są managerowie którym nawet nie zależy na awansie swoich pracowników gdyż to dla firmy są wieksze koszty (podwyzki)

Hanna
@Mandalorian

Ja także byłam właśnie ciekawa, jakie i czy w ogóle są możliwości rozwoju zawodowego w Pegasystems. Bardzo mi pomogłeś, za co Ci dziękuję. Awans w 6 miesięcy to całkiem fajnie. No a jakie ma to przełożenie na wysokość wynagrodzenia? Jest duża różnica czy niekoniecznie?

Weronika

Skoro pracujesz @artklu jak wygląda sprawa godzin? W aktualnych ofertach Pegasystems jest mowa o elastyczności. Czy to znaczy, że pracownicy mogą liczyć na nienormowany czas pracy, czy może jest tak jak w innych miejscach, że jeden dzień można pracować z domu?

@Weronika

nienormowany czas pracy w tej jak i wielu korporacjach mowi tylko tyle ze czasem mozesz pracowac 8h (np 8-16, 9-17) a czasem 12 i firma te 'nadgodziny" wyplaci Ci w formie tego ze mozesz sobie wczesniej wyjść w innym dniu.

Posiadacie jakieś informacje dotyczące Pegasystems? Dajcie znać, jak aktualnie przedstawiają się warunki zatrudnienia w przedsiębiorstwie. Czy pracodawca zapewnia jakieś pozapłacowe benefity?

@Administrator

tak, owocowe wtorki i czwartki, pakiet medyczny luxmed i multisport oraz pare innych dodatków ale czy to jest ważne w pracy?

bela

czy 5-6 k netto jest realne dla dokumentalistów?

Arc
@bela

Hahaha, Tyle to ta firma placi programistom z wieloletnim doswiadczeniem.

bela
@Arc

szkoda

@bela

Nie, dokumentalisci są traktowani raczej jako dział "średnio powazny" i pojawia się duża rotacja w ich szeregach. 4k na ręke może sie udać ale ciagle wisi nad tobą strach przed wylotem z dnia na dzien

Czy w Pegasystems jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

kuku
@Pytanie

Nie, raczej zasada "radź sobie sam"

@Pytanie

Jak w wiekszosci korpo - dostaniesz zlego managera to nie masz przes*ane i nic nie mozesz zrobić poza odejściem albo próba przejscia do innego działu (nie w każdym dziale jest dostepny program rotacji)

Jaki dress code obowiązuje w Pegasystems?

@Pytanie

W krakowskim biurze nie obowiazuje

kolkolkol
Kandydat

Jak firma traktowała ludi przez COVID? WIdzę parę ofert się pojawiło - ktoś odszedł/został zwolniony, czy raczej zwiększył się popyt na usługi firmy? Do kiedy praca zdalna?

Edison

Czy firma stosuje podwyższone koszty uzyskania przychodu dla programistów? Jak wygląda on-call? Ile płatny i ile osób na rocie?

czasnazmiany

Hej, czy firma pozwala na pracę z domu i jeśli tak to na ile dni w tygodniu?

@czasnazmiany

Z tego co widzę na stronie firmy niektóre ogłoszenia są związane z pracą zdalną https://www.pega.com/about/careers/job-listings?f[0]=careers_country:Poland&f[1]=&q= Zależy jednak na jakie stanowisko będziesz aplikować. Daj znać czy zdecydowałeś się na złożenie dokumentów i jakie warunki zaproponuje firma na rozmowie kwalifikacyjnej.

Olek

Czy firma rekrutuje ? Czy macie jakieś dodatki socjalne?

Co jeszcze możesz powiedzieć o pozostałych warunkach pracy w Pegasystems. Twoja wypowiedź będzie przydatna dla wszystkich tych, którzy rozważają aplikację do tej firmy.

Zostaw merytoryczną opinię o Pegasystems - Kraków

Pegasystems
3.3/5 Na podstawie 11 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Puszkarska 7H
    30-644 Kraków
  • NIP: 1060000346 KRS: 0000240564

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Pegasystems