Pegasystems

Kraków

Opinie o Pegasystems

Piotr

Może podpowiecie czy firma ma jakieś oferty? Tak wychwalacie Pegasystems aż miło czytać.

neo
@Piotr 02.12.2017 19:42

Cała oferta otwartych kandydatur jest dostepna na stronie firmy: https://www.pega.com/about/careers/search/?f[0]=sm_career_location%3APL%20-%20Krakow%23%23%23126

ArtB

Moja szczera opinia po 2 latach pracy: Pega to ogólnie bardzo przyzwoity pracodawca, aczkolwiek w pewnych aspektach "korpo jak każde inne". Na plus na pewno należy wymienić: duże, nowoczesne biuro, bardzo luźna atmosfera w biurze, nielimitowana ilość kawy, owoce dla pracowników, wypłata zawsze na czas - ogólnie rzecz biorąc warunki pracy na codzień są bardzo dobre. No to teraz minusy: warto pamiętać, że to mimo wszystko światowa korporacja, z biurami na całym świecie (co może być też plusem, bo są możliwości wyjazdu na 'wymianę' np. do USA na kilka miesięcy), ale przez swój rozmiar jest też przeżarta korpo-biurokracją, pracownicy co chwilę muszą wypełniać jakieś dziwne formularze, których wymaga prawo USA, albo robić 'szkolenia' online. No i każda większa decyzja zwykle trwa bardzo długo, zanim tryby korporacji 'przemielą' swoje, a księgowi za oceanem klepną swoją pieczątkę. Co skutkuje np. tym, że awanse w korpo-strukturze są raczej dość powolne, za wyjątkiem oczywiście jakichś super-geniuszy, klepiących miliony linijek kodu dziennie. Ale jeśli ktoś jest 'tylko' bardzo dobry, to na awans czy znaczną podwyżkę może czekać bardzo długo. Ale trzeba też uczciwie przyznać, że nie da sie odczuć umyślnego 'blokowania' awansów, zwłaszcza po stronie polskiego oddziału - managerowie sami robią co mogą, ale biurokracji za oceanem nie pokonają choćby chcieli. A skoro już mówimy o pisaniu kodu - warto zaznaczyć, że Pega ma swój własny produkt (napisany w Javie), który sam w sobie stanowi niezależny framework i wszyscy deweloperzy zatrudnieni w firmie pracują nad jego rozwojem i integracją ze światem zewnętrznym. Po zatrudnieniu KAŻDY musi zdać jeden z certyfikatów wystawianych przez Pega (nieważne, czy jest programistą czy nie) Niestety przeciętny developer dodając nowy feature do produktu jest zmuszony robić wszystko tzn. od napisania backendu w javie, poprzez wyklikanie integracji w produkcie firmy, a kończąc na 'wyklikaniu' ostatecznego interfejsu użytkownika. Nieżadko powoduje to absurdalną sytuację, kiedy programista java może przez np. cały tydzień nie widzieć ani linijki kodu, ponieważ jest zajęty 'klikaniem'. Od strony finansowej, co pewnie wszystkich najbardziej interesuje: nie jest źle, wypłata zawsze jest na czas, ale trzeba uczciwie przyznać, że jest to raczej dolny zakres standardu w branży. Podsumowując - myślę, że jest to dobre miejsce na pierwszą pracę, dlatego szczególnie polecam studentom albo osobom zaraz po studiach (firma prowadzi też program praktyk wakacyjnych, po których można zostać na etat). Zaawansowanym i doświadczonym programistom odradzam, szkoda waszego czasu i umiejętności. Osobom z innych specjalizacji niż programowanie - cloud, sieciowy, administratorzy itd. - również odradzam, szkoda waszych nerwów :-)

Weronika

Skoro pracujesz @artklu jak wygląda sprawa godzin? W aktualnych ofertach Pegasystems jest mowa o elastyczności. Czy to znaczy, że pracownicy mogą liczyć na nienormowany czas pracy, czy może jest tak jak w innych miejscach, że jeden dzień można pracować z domu?

Weronika

Jak wygląda możliwość rozwoju pracownika w firmie? Czy pracownik ma otwartą ścieżkę kariery? Jak oceniacie Pegasystems jako pracodawcę?

artklu
@Weronika 09.05.2017 15:04

Zaleznie od działu, ale z tego co slyszalem jest to wprost proporcjonalne do zdobytego dosiwadczenia stazu oraz postępów w pracy, tj.: samodzielnosci... Zawsze mozna na corocznych lub polmetkowych spotkaniach poruszac takie kwestie jak awanse. Z pewnoscią można polecic tego pracodawce, a dzieje się teraz coraz wiecej. Projekty należą do nietrywialnych i najbardziej rozpoznawalnych globalnie firm. Nie są żmudne i dlugie jak powyzej roku. Pracodawca to takze dobry opiekun pracownika w tym wypadku.

dada

No sorry kolego ale to chyba oczywiste, że na takim stanowisku jak support engineer masz umowę albo kontrakt pewnie można to z nimi dodatkowo negocjować. Osoba, która ma ponad 5 lat doświadczenia bo tylko takie tutaj przyjmują raczej nie zawraca sobie głowy innymi ofertami

Zostaw opinię o Pegasystems - Kraków

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Pegasystems