Opinie o Pegasystems w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Pegasystems. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Pegasystems o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.


Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Pegasystems w Kraków

baner wywiady
Były pracownik
Były pracownik
 Pytanie

Nie zwykłem pisać opinii o byłych pracodawcach, aczkolwiek może kogoś to uchroni przed złym wyborem w przyszłości. Nie mam zamiaru tutaj pisać wszystkich kwiatków, jakie mnie spotkały, jednak radzę wyciągnąć wnioski samodzielnie na podstawie tego co napiszę. Firm rzuca wielkie slogany o rozwoju, jednak jako pracownik spytałem na szczęście już byłego managear o kurs za 50 dolarów przygotowujący do certyfikatu z clouda. Jaka była reakcja? Pomimo wielokrotnego wspomnienia o chęci zdania certyfikatu, nie otrzymałem nawet odpowiedzi i zignorowano moją prośbę. Czyżby kurs o kwocie 200 zł to zbyt dużo dla Pegasystems? W dużym skrócie, firma to najgorsza odmiana korporacji napędzana tak zwanym "meetings driven development". Nie interesują Cię spotkania firmowe? W tej firmie musisz żyć Pega, musisz być na spotkaniach firmowych, które teoretycznie są nieobowiązkowe, traktować pracę jak życie. Pracowałem wcześniej w kilku innych korporacjach, nawet większych niż Pega, ale tak słabej kultury pracy nigdzie nie widziałem. Nawet pewna polska firma na literę "C" ma lepszą kulturę pracy. Ponadto bardzo słaby work-life balance, spotkałem się z młodymi pracownikami, którzy robią darmowe nadgodziny, aby się najwidoczniej "wykazać". Pod względem technicznym jest dobrze, ale pytanie brzmi, czy dobry specjalista będzie długo pracował w takiej firmie? Chciałbym, aby to co opisałem było zwykłym "hejtem" na byłego pracodawcę, jednak niestety wszystko co opisałem to sytuacje, które doświadczyłem. W normalnej firmie takie sytuacje są nie do zaakceptowania.

APJ
Kandydat
 Pytanie
@Były pracownik

A w jakim dziale pracowales? Wiesz moze jaki jest dzial Procurement? Pozdrawiam

bela
 Pytanie

czy 5-6 k netto jest realne dla dokumentalistów?

1
Arc
@bela

Hahaha, Tyle to ta firma placi programistom z wieloletnim doswiadczeniem.

Nowa opcja
Kandydat
 Pytanie

Dowiedziałam się że podobno firma wstrzymała rekrutacje a ogłoszenia dalej wiszą. Może ktoś powiedzieć co się dzieje ? Jest tak słabo jak ludzie piszą ?

Pracownik
Pracownik
 Pytanie
@Nowa opcja

Z tego co mi wiadomo wszystkie oferty opublikowane na stronie są aktualne i rekrutacja trwa. Natomiast ogłoszeń jest faktycznie mniej niż kiedyś bywało ale firma wciąż rekrutuje i co miesiąc nowe osoby się pojawiają A czy jest "tak słabo"? Ja się na razie stąd nie wybieram nigdzie.

Kandydat
Kandydat

Nie warto brać udziału w procesie. Najpierw krotki telefon, później brak feedbacku. Rekruter najwyraźniej nie zna się na swoim fachu. Nie polecam, brak poszanowania dla kandydatów.

Kandydat Nowy wpis
Kandydat
@Kandydat

Pewnie odwołali im rekrutacje.

Mirka Nowy wpis
Kandydat
@Kandydat

Podobnie miałam. Najpierw rozmowy kwalifikacyjne, testy i zapewnienie o udzieleniu odpowiedzi a potem przenikliwa cisza. Po kilku miesiącach odezwali się i złożyli mi ofertę pracy. Miałam już wtedy inną pracę więc podziękowałam. Wygląda to tak jakby nie liczyli się z tym, że ktoś poświęcił swój czas i grzecznie byłoby poinformować kandydata co i jak.

Zuzanna Nowy wpis
@Mirka

Ja to raczej mam pytanie skąd tu takie kilku miesięczne opóźnienie się bierze. To w firmie normalne? Oni informują zainteresowanych, że może to tyle potrwać? To jak te procesy wyglądają z ich perspektywy? Ktoś doświadczony opowie?

Nowa opcja
Kandydat
 Pytanie

Dowiedziałam się że podobno firma wstrzymała rekrutacje a ogłoszenia dalej wiszą. Może ktoś powiedzieć co się dzieje ? Jest tak słabo jak ludzie piszą ?

Pracownik
Pracownik
 Pytanie
@Nowa opcja

Z tego co mi wiadomo wszystkie oferty opublikowane na stronie są aktualne i rekrutacja trwa. Natomiast ogłoszeń jest faktycznie mniej niż kiedyś bywało ale firma wciąż rekrutuje i co miesiąc nowe osoby się pojawiają A czy jest "tak słabo"? Ja się na razie stąd nie wybieram nigdzie.

Krak
Pracownik
@Nowa opcja

Tak to prawda odwolali wiekszosc rekrutacji. Raczej nie jest dobrze. Wiecej ludzi odchodzi niz przyjmuja. A jak firma sie ma to widac po kursie akcji a jest on wyjatkowo niski.

Zuzanna
@Krak

Tylko jaki jest powód tego odwołania skoro piszecie, że ludzie są potrzebni? Nie będą mogli utrzymać u siebie większej liczby osób czy czemu? wiadomo jak finanse firmy wyglądają teraz tak właściwe?

Pracownik
Pracownik
@Zuzanna

Z tego co podają na spotkaniach zespołu to rok temu było w Polsce jakieś 430 osób, w czerwcu 460, teraz około 490, przy czym faktycznie rekrutacja zwolniła tempo i wygląda na to, że firma bardziej chce utrzymać obecny stan załogi niż go dalej zwiększać. Co do sytuacji finansowej to firma jest notowana na giełdzie i wyniki finansowe publikuje co kwartał. Można zobaczyć na stronie firmy.

Byly pracownik
Były pracownik
@Pracownik

Liczba nowo zatrudnionych pracowników nic nie mówi o firmie więc nie ma się czym szczycić bo 90% tych zatrudnionych to studenci. Współczynnik zadowolenia pracowników mówi więcej, a ten niestety jest niski dla firmy (nie jest nawet na poziomie przeciętnej). Pracowałem w firmie to wiem jak było. Czasami to nawet zastanawiałem się nad tym kto jest większym imbecylem ja czy managerowie w tej firmie, tu gdzie teraz jestem jakoś tego nie mam, nie mówiąc nic o pensji która z każdym rokiem uciekała mi bardziej od tego co oferuje rynek. A jak widać po ocenach pracowników podobne odczucia ma ogromna większość tych co tam pracowali lub nadal pracują.

Aleksandra
@Pracownik

Te nowe osoby pojawiają się ze względu na zwiększenie zapotrzebowania na pracowników czy po prostu jest spora rotacja?

Izka
Pracownik
@Aleksandra

Z tego co wiem to największy przemiał jest na studentach bo na początek dają stawkę rynkową a potem minimalne podwyżki tak że po 2-3 latach ludzie zarabiają połowę mniej niż ich koledzy którzy poszli do innych firm. Ale starsi też uciekają, firma raczej nie inwestuje w pracowników dlatego jest dużo negatywnych opinii.

anonim
@Izka

Firma nie inwestuje w pracowników? Chodzi o to, że nie ma budżetu szkoleniowego i jak już to pozostaje się dokształcać we własnym zakresie?

Pracownik
Pracownik
@anonim

Nie będę bronił firmy przed wszystkimi zarzutami, bo choć dla mnie jest całkiem dobra, to nie wszystko mi się tu podoba - jak w każdej firmie. Ale z ciekawości sprawdziłem pewne liczby które tu padają. W zeszłym roku na ponad 130 przyjętych osób naliczyłem 25 "associatie", a z tego co widzę na takie stanowisko zatrudniani są studenci. Nawet jeśli jacyś dostali od razu 'regulara' to na pewno nie jest to 90% jak tu ktoś wyżej pisze. Patrząc na odejścia (firma wszystkie publikuje w intranecie) to jest mix różnych stanowisk i na pewno nie powiedziałbym, że jakiś szczególny "przemiał" jest na studentach. A co do szkoleń. Mi nigdy nie odmówiono szkolenia, nawet drogich, z AWS itp. Ale widziałem tu na forum też jakiś głos pracownika zupełnie przeciwny więc może jest różnie. Moi znajomi z innych zespołów też nigdy na brak szkoleń nie narzekali.

anty-ściema
Kandydat
 Pytanie
@Pracownik

Coś tu się nie zgadza !!! Z wcześniejszej wypowiedzi wynika jednoznacznie, że w poprzednim roku zatrudniono 490 - 430 = 60 osób Anonim podaje liczbę 130 osób w zeszłym roku zatrudnionych. Czyli wszystko dwoi się i troi. Z tymi 90% to pewnie też tak jest, że teraz zmalało o połowę ? W zależności kto pisze ten (usunięte przez administratora) w jedną lub drugą stronę a prawda pewnie jest pośrodku.

Pracownik
Pracownik
@anty-ściema

No nie bądźmy naiwni, że tylko 130 zatrudnionych. Była mowa o odejściach i jakieś 70 osób odeszło, Stan załogi się zatem zwiększył o 60. Więc chyba wszystko się matematycznie zgadza. Tylko jakoś nikt nie chciał wprost napisać ile odeszło, ale da się to wyliczyć j.w. (choć firma nie ukrywa kto i ile osób odchodzi, można sobie listę w intranecie sprawdzić)

Zuzanna
@Pracownik

Pytanie tylko dlaczego nie chcą o tym mówić głośno ile odeszło? Opinia nie powinna się wyrównać skoro w taki szybkim tempie udało im się te braki uregulować? tak właściwie to jak wdrożenie tych wszystkich osób mogło przebiegać i w jaki sposób taka wymiana załogi mogła wpłynąć na samą firmę?

Byly
Pracownik
@Zuzanna

Odchodzących zastępują studentami. A gadki o tym że nowo zatrudnionych studentów jest niewielu to zwykłe kłamstwa. Wszyscy na rynku wiedzą jak jest w tej firmie i jak tam doceniają pracowników. Jest grupa która czy coś robi czy nie zawsze dostaje a inni niezależnie ile zrobią zawsze dostają tak żeby było co najwyżej przeciętnie.

Zuzanna Nowy wpis
@Byly

No i co takiego dostają i za jaką konkretnie pracę? pewnie od boku to inaczej wygląda niż z samego opisu ale i tak zastanawia. Mimo wszytko przykład inaczej to pokaże. nie jest to jednak na tyle widoczne dla każdego?

Pytanie
 Pytanie

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w Pegasystems?

Olaf
Pracownik
@Pytanie

Hehehe, w tym momencie firma jest na etapie zwalniania, wiec chyba proponuje najlepsza z umów towarzyszących wypasowi owiec na zielonej trawce.

Pracownik
Pracownik
 Pytanie
@Olaf

W Pedze tylko umowa o pracę. Próbowaliśmy w zeszłym roku przekonać szefostwo do B2B ale po (długim) zastanowieniu decyzja zapadła na nie. Zwolnień w Polsce nie ma. To o czym pisze ktoś powyżej wynika pewnie z tego, że firma zmniejszyła zatrudnienie w dziale sprzedażowym w różnych krajach. W Polsce takiego działu nie mam to i zwolnień nie ma. (usunięte przez administratora)

Jakub
@Pracownik

Z tymi zwolnieniami to może jakaś plotka. A orientujesz się, czy oprócz podstawy na umowie można wyciągnąć jakieś premie/dodatki?

Pracownik
Pracownik
@Jakub

Zwolnienia były, ale niedużo i nie w Polsce. Firma to publicznie ogłaszała. Można znaleźć na stronie firmy. Raczej nie jest to powód do zmartwień. A co do dodatków, to na umowie o pracę dają oprócz bazy także premię roczną. W zależności od stanowiska od kilku do kilkunastu procent rocznego wynagrodzenia (nie wiem dokładnie jaki procent na wyższych stanowiskach). Ostateczna premia zależna od Twojej pracy i wyniku firmy.

Były pracownik
Były pracownik
 Pytanie

Nie zwykłem pisać opinii o byłych pracodawcach, aczkolwiek może kogoś to uchroni przed złym wyborem w przyszłości. Nie mam zamiaru tutaj pisać wszystkich kwiatków, jakie mnie spotkały, jednak radzę wyciągnąć wnioski samodzielnie na podstawie tego co napiszę. Firm rzuca wielkie slogany o rozwoju, jednak jako pracownik spytałem na szczęście już byłego managear o kurs za 50 dolarów przygotowujący do certyfikatu z clouda. Jaka była reakcja? Pomimo wielokrotnego wspomnienia o chęci zdania certyfikatu, nie otrzymałem nawet odpowiedzi i zignorowano moją prośbę. Czyżby kurs o kwocie 200 zł to zbyt dużo dla Pegasystems? W dużym skrócie, firma to najgorsza odmiana korporacji napędzana tak zwanym "meetings driven development". Nie interesują Cię spotkania firmowe? W tej firmie musisz żyć Pega, musisz być na spotkaniach firmowych, które teoretycznie są nieobowiązkowe, traktować pracę jak życie. Pracowałem wcześniej w kilku innych korporacjach, nawet większych niż Pega, ale tak słabej kultury pracy nigdzie nie widziałem. Nawet pewna polska firma na literę "C" ma lepszą kulturę pracy. Ponadto bardzo słaby work-life balance, spotkałem się z młodymi pracownikami, którzy robią darmowe nadgodziny, aby się najwidoczniej "wykazać". Pod względem technicznym jest dobrze, ale pytanie brzmi, czy dobry specjalista będzie długo pracował w takiej firmie? Chciałbym, aby to co opisałem było zwykłym "hejtem" na byłego pracodawcę, jednak niestety wszystko co opisałem to sytuacje, które doświadczyłem. W normalnej firmie takie sytuacje są nie do zaakceptowania.

APJ
Kandydat
 Pytanie
@Były pracownik

A w jakim dziale pracowales? Wiesz moze jaki jest dzial Procurement? Pozdrawiam

Były pracownik 2
Były pracownik
@Były pracownik

Chyba miałeś kiepskiego menadżera ;) W moim przypadku było odwrotnie - to menadżer co jakiś czas zachęcał mnie do zdawania nowych certyfikatów (ofc koszty zwracane były po zdaniu). Atmosfera w firmie była ciepła i - inaczej niż u poprzedniego pracodawcy - więzi z ludźmi wykraczały poza własny zespół. Kultura pracy okej, ale często była obarczona typowymi bolączkami dużych firm. Myślę, że sporo zależy od działu - Cloud sprawia wrażenie tego przyjaźniejszego. Spotkań jest sporo, agile jest specyficzny, ale da się żyć. Czasem leadership ma śmieszne wizje, ale przynajmniej jako szeregowy pracownik masz jakieś tam poczucie wpływu - jak jesteś gotowy się zaangażować. Nie posunąłbym się do porównywania z firmą na "C" - chyba ktoś mocno musiał urazić autora.

Byly pracownik
Były pracownik
@Były pracownik 2

No coz porownanie z firma C jest jak najbardziej adekwatne jesli chodzi o jakosc rozwiazan oraz traktowanie pracownikow.

Byly
Były pracownik
 Pytanie
@Były pracownik

Tak firma ma sie bardzo slabo, kasy nie ma na nic, nawet na podwyzki (placa niestety jak jakies janusz firmy, dawno stracili kontakt z rynkiem). Atmosfera jest pogrzebowa, duzo nerwow, fatalnej jakosci kod i rozwiazania oraz ciagla presja na robienie wiecej i wiecej, szybciej i szybciej. Ciekawe gdzie to wszystko zaprowadzi i jak to sie skonczy ?

Peganin
Pracownik
@Byly pracownik

Pracuję w pedze, pracowałem też w firmie na C. Powiem tak - w firmie na C jest lepsza kultura pracy. Smutne, ale tak było.

Zofia
@Peganin

To co z tą kulturą pracy jest tutaj nie tak? Zarzuć jakimiś przykładami żeby bardziej uświadomić ludzi, a przede wszystkim kandydatów

Peganin
Pracownik
@Zofia

Bardzo kiepskiej jakości kod. W dodatku słaba atmosfera, ciągła gonitwa, dużo stresu. Z zewnątrz ma wyglądać super a jak jest każdy widzi.

Byly employer
Były pracownik
@Zofia

Trzeba jeszcze dodac ze duzo sciemniaczy i zwyklych amatorow dupowlazow na stanowiskach menagerskich w Krk.

Pracownik, Dział Product Eng.
Pracownik
@Byly employer

A ja i moje koleżanki i koledzy w Pedze siedzimy i czytamy te bezsensowne wpisy i polewamy ze śmiechu. Właśnie mieliśmy kolejne fajne kwartalne spotkanie zespołu krakowskiego. Wczoraj 'networking' w biurze z ludźmi zatrudnionymi w ostatnim miesiącu. Aż mi się nie chce dyskutować z prowokacyjną negatywną nieprawdą tu pisaną. Owszem szanuję zdanie kolegów czy koleżanek, którym być może coś w firmie nie wyszło czy nie spasowało i jest kilka takich starszych opinii tutaj. Nie pokazują one całości, ale rozumiem perspektywę i to że nawet w idealnej firmie mogą zdarzyć się wyjątki. Ale to co ktoś tu próbuje zrobić teraz jest śmiechu warte. Może zamiast prostować kogoś podam kilka faktów. A wnioski można wyciągać samemu: Firma (właściwie oddział w Polsce) w ostatnich 12 miesiącach urosła z ok 410 do prawie 490 osób. Od początku pandemii oddział urósł prawie dwukrotnie. A jako że wymagamy znajomości angielskiego, to raczej żaden prawdziwy były pracownik nie nazwie się "Były employer" :-) W Pega Poland nie ma działu "marketingu" więc ktokolwiek na tym serwisie ten dział wspominał, raczej pracownikiem nie jest ani nie był. W mojej opinii atmosfera jest otwarta i każdy z pracowników wie, co zrobić jeśli mu się coś (mniej lub bardziej poważnego) nie podoba. Drzwi szefostwa oddziału są zawsze otwarte. Można iść i się swobodnie nawet na swojego managera poskarżyć jeśli ma się powód. Myślę, że firma jest już na tyle duża a Kraków na tyle mały, że z pewnością każdy kto się chce czegoś rzetelnie dowiedzieć znajdzie kogoś znajomego tu pracującego.

Zuzanna
@Peganin

Zastanawiam się czemu ten kod w taki sposób oceniasz. Co z nim jest nie tak?

Filip
Pracownik
@Pracownik, Dział Product Eng.

Widac ze dyrekcja nie ma co robic skoro "wyjasnia" opinie bylych pracownikow, trzeba miec troszke dystansu.

Zuzanna
@Filip

Zastanawia mnie czemu z góry zakładasz, że musi to być dyrekcja. Chyba osoby, które aktualnie tu pracują nie siedzą tu na siłę? Bo rozumiem, że podważasz to, że komuś może się tutaj podobać?

Olek
Kandydat
@Były pracownik

No to niezle kwiatki. A tak zachwalali przedstawiciele firmy jak pierwszy raz zetknalem sie z Pega na targach. Akurat rozgladam sie za czyms nowym ale rozmowa z zaprzyjaznionym pracownikiem i niniejsza lektora uzmyslowila mi ze trzeba szukac dalej.

Alicja
@Olek

A zdradzisz może co takiego dowiedziałęs się od pracownika firmy? Sama myślę nad rekrutacją, i czytając to zaczełam mieć mega wątpliwości:/

Olek
Kandydat
@Alicja

Jak chcesz wiedziec to kolega ktory pracuje tam ponad 2 lata odradzal mi mowiac ze nie chce tracic czasu na ta firme i sam szuka czegos na wyzszym poziomie.

 Rozmowa kwalifikacyjna
Rozmowa kwalifikacyjna to zwykle stresujące wydarzenie. Czy ta w Pegasystems się do takich zaliczała? A może wręcz przeciwnie? Czekamy na Twoją opinię.
Pytanie
 Pytanie

Na jakie benefity można liczyć w Pegasystems?

bela
 Pytanie

czy 5-6 k netto jest realne dla dokumentalistów?

1
Arc
@bela

Hahaha, Tyle to ta firma placi programistom z wieloletnim doswiadczeniem.

bela
@Arc

szkoda

Mandalorian
Pracownik
@bela

Nie, dokumentalisci są traktowani raczej jako dział "średnio powazny" i pojawia się duża rotacja w ich szeregach. 4k na ręke może sie udać ale ciagle wisi nad tobą strach przed wylotem z dnia na dzien

odp.
Pracownik
@Mandalorian

Ad 1. "dział jest 'średnio poważny'" - nieprawda: oficjalnie i nieoficjalnie wszyscy w firmie powinni rozumieć, że dokumentacja jest częścia produktu. Jest to duży i ważny dział. Ad 2. Rotacja jest w każdej firmie i w każdym dziale. Tu jest niewielka. Ad.3 5k+ netto na początek w tym dziale jest jak najbardziej realne. Z doświadczeniem paroletnim w dokumentacji myślę że tak z 11k brutto też jest realne. Zawsze warto powiedzieć więcej na rekrutacji bo i tak zoferują to co maja przewidzine w widełkach dla danego stanowiska. To prawda że dokumentalista nie ma takich zarobków jak jakikolwiek inżynier, ale zawsze można się poduczyć i zmienić zespół na techniczny. Atmosfera jest luźna i przyjazna. Są osoby które pracują tu ponad piętnaście lat. Firma dba o integrację. Bonus roczny przyznawany przez managera może wynosić 9-12% pensji z poprzedniego roku (faktycznie wypłaconych zarobków; czyli jak się miało dużo L4 to kwota jest mniejsza). Przy awansach (średnio co 2-3 lata, ok 20%+) firma dorzuca spore pakiety swoich akcji. Przy zatrudnieniu dostaje się też niemały pakiet powitalny. Generalnie polecam, bo zarobki są dokładnie w medianie wynagrodzeń dla danego stanowiska i jest możliwość przechodzenia do innych projektów i uczenia sie nowych rzeczy jeśli ktoś ma na to chęć. Prawdą jest że na poczatku zatrudnienia KAŻDY musi zdać egzamin ze znajomosci produktu firmy. Egzamin jest wymagający nawet dla doświadczonych deweloperów, bo produkt jest specyficzny i trzeba się tu wiele rzeczy nauczyć od nowa. Dla nietechnicznych osób egazmin może być dużym wyzwaniem, ale nie jest tak że trzeba go zdać za pierwszym razem, tylko zdaje się do skutku. Są osoby które zdają po kilka razy i wstydu nie ma.

Ignacy
Pracownik
@odp.

Kolega to chyba w marketingu firmy pracuje, ze tak zachwala i od tych tekstow premie dostaje. Jesli chodzi o rzeczywiste warunki to raczej nie pokrywaja sie powyzszym tekstem, ogolnie to conajmniej polowa firm na rynku oferuje duzo lepsze warunki ale tu tak jest sciemniaja ile sie da bo niektorzy tylko to potrafia plus dodatkowo kase za to dostaja.

Zofia
@Ignacy

To przedstaw te rzeczywiste warunki, skoro te ponoć nie są prawdziwe...

Ignacy
Pracownik
 Pytanie
@Zofia

Rzeczywiste sa takie jak ja i kos wyzej napisalismy. Ponad polowa firm na rynku oferuje duzo lepsze warunki, dodatkowo jak na rynku place rosna to tu jest wzrost o inflacje z informacja ze jest dobrze. To gdzie sie tu z prawda minelismy? (my w HR nie pracujemy wiec nie mosimy slodzic)

Zuzanna
@Ignacy

A kto tu w firmie ma ostanie słowo na wszystko, bo raczej nie hr? Czy jednak?

Ignacy
Pracownik
 Pytanie
@Zuzanna

Kto ma wplyw ? Tego nie wiadomo. Pewne jest jedno, nie jest dobrze. Nie znam nikogo kto by byl zadowolony i nie rozgladal sie za czyms innym.

Dominika
@Ignacy

A ktoś już planuje złożyć wypowiedzenie?

Ignacy
Pracownik
 Pytanie
@Dominika

Hahaha, ludzie odchodza jeden po drugim wiec co to za pytanie ? Jak nic w HR pracujesz jak nie orientujesz sie co sie dzieje :)

Zuzanna
@Ignacy

A tak tylko wtrącając to hr właśnie nie jest odpowiedzialny za ludzi? To raczej powinni wiedzieć jak zatrudnienie wygląda?

Ignacy
Pracownik
@Zuzanna

Coz HRzy w tej firmie to inny rodzaj ludzi. Zyja na innej planecie wiec nie wiedza lub prowadza swiadoma agitacje calkowicie mijajac sie z rzeczywistymi realiami. Marketing firmowy.

Zuzanna
@Ignacy

I chcesz powiedzieć, że taki marketing niby działa?

monal
Kandydat
 Pytanie

Po jakim czasie od wysłania CV można spodziewać się kontaktu?

rasper
Kandydat
 Pytanie

Jak wygląda proces rekrutacji na stażystę?

Sherlock
Były pracownik
 Pytanie

Jak wygląda praca w dziale rekrutacji? Czy jest to rekrutacja masowa i jeden rekruter ma po kilkadziesiąt stanowisk do obsadzenia czy jest to mniejsza liczba? Interesuje mnie też, na ile różnorodne są to profile czy raczej przez rok- dwa od rekrutera oczekuje się pracy nad tymi samymi profilami? I na koniec, czy jest opcja pracy na B2B?

Anonimowy programista
Kandydat

Nie polecam, brak odzewu po rekrutacji (drugi etap techniczny), nawet jeśli poszło słabo to uważam, że powinienem dostać informacje zwrotną. Zwłaszcza, że przynajmniej dwukrotnie zostałem poinformowany o takowej podczas rozmów. Niesłowni.

Kazimierz
@Anonimowy programista

Ile już czekasz? Może niedługo dadzą znać... I co w ogóle się działo na tym drugim etapie?

Pytanie
 Pytanie

Czym w Pegasystems zachęcają przyszłych pracowników? Jakie mają dodatki?

Kandydat
Kandydat
 Pytanie

Czy rozmowy kwalifikacyjne są przeprowadzane w jęz. angielskim?

Magdalena
@Kandydat

Nie wydaje mi się. Raczej po polsku, ale żeby nie wprowadzać w błąd może ktoś potwierdzi?

odp.
Pracownik
@Kandydat

u mnie tylko po angielsku

Pytanie
 Pytanie

Czy firma Pegasystems udziela pożyczek pracowniczych? Na jakie dodatkowe wsparcie może liczyć pracownik?

odp.
Pracownik
@Pytanie

Nie, raczej nie ma pożyczek pracowniczych, ale są zapomogi jeśli sytuacja materialna pracownika ulega nagłemu pogorszeniu - pewnie jakieś cieżkie sytuacje życiowe, ale nie ma tu typowego socjalu jaki wczasy pod gruszą, mikołajki dla dzieci, dodatek na paliwo, na rajstopy itp. Ze dwa razy w zezłym roku dawali bony Sodexo. Przeważnie jednak kasa z ZFSS idzie na imprezy integracyjne.

czasnazmiany
 Pytanie

Hej, czy firma pozwala na pracę z domu i jeśli tak to na ile dni w tygodniu?

Kazimierz
@czasnazmiany

Z tego co widzę na stronie firmy niektóre ogłoszenia są związane z pracą zdalną https://www.pega.com/about/careers/job-listings?f[0]=careers_country:Poland&f[1]=&q= Zależy jednak na jakie stanowisko będziesz aplikować. Daj znać czy zdecydowałeś się na złożenie dokumentów i jakie warunki zaproponuje firma na rozmowie kwalifikacyjnej.

1
odp.
Pracownik
@czasnazmiany

Teraz praca może być całkowicie zdalna lub częściowo zdalna (np. 1-2 dni z biura). Nikt nie zmusza żeby pracować z biura. Jeśli zadeklarujesz prace zdalną, to nie masz swojego biurka jak masz chęć sobie popracować z biura, tylko zajmujesz wolne biurko z puli hot desków.

Zuzanna
@odp.

A Ty którą opcję masz wybraną? I w sumie którą z reguły biorą tutaj ludzie? Jest jakkolwiek odczuwalna różnica między tym jak zdalnie się robi a tym jak w biurze?

ArtB

Moja szczera opinia po 2 latach pracy: Pega to ogólnie bardzo przyzwoity pracodawca, aczkolwiek w pewnych aspektach "korpo jak każde inne". Na plus na pewno należy wymienić: duże, nowoczesne biuro, bardzo luźna atmosfera w biurze, nielimitowana ilość kawy, owoce dla pracowników, wypłata zawsze na czas - ogólnie rzecz biorąc warunki pracy na codzień są bardzo dobre. No to teraz minusy: warto pamiętać, że to mimo wszystko światowa korporacja, z biurami na całym świecie (co może być też plusem, bo są możliwości wyjazdu na 'wymianę' np. do USA na kilka miesięcy), ale przez swój rozmiar jest też przeżarta korpo-biurokracją, pracownicy co chwilę muszą wypełniać jakieś dziwne formularze, których wymaga prawo USA, albo robić 'szkolenia' online. No i każda większa decyzja zwykle trwa bardzo długo, zanim tryby korporacji 'przemielą' swoje, a księgowi za oceanem klepną swoją pieczątkę. Co skutkuje np. tym, że awanse w korpo-strukturze są raczej dość powolne, za wyjątkiem oczywiście jakichś super-geniuszy, klepiących miliony linijek kodu dziennie. Ale jeśli ktoś jest 'tylko' bardzo dobry, to na awans czy znaczną podwyżkę może czekać bardzo długo. Ale trzeba też uczciwie przyznać, że nie da sie odczuć umyślnego 'blokowania' awansów, zwłaszcza po stronie polskiego oddziału - managerowie sami robią co mogą, ale biurokracji za oceanem nie pokonają choćby chcieli. A skoro już mówimy o pisaniu kodu - warto zaznaczyć, że Pega ma swój własny produkt (napisany w Javie), który sam w sobie stanowi niezależny framework i wszyscy deweloperzy zatrudnieni w firmie pracują nad jego rozwojem i integracją ze światem zewnętrznym. Po zatrudnieniu KAŻDY musi zdać jeden z certyfikatów wystawianych przez Pega (nieważne, czy jest programistą czy nie) Niestety przeciętny developer dodając nowy feature do produktu jest zmuszony robić wszystko tzn. od napisania backendu w javie, poprzez wyklikanie integracji w produkcie firmy, a kończąc na 'wyklikaniu' ostatecznego interfejsu użytkownika. Nieżadko powoduje to absurdalną sytuację, kiedy programista java może przez np. cały tydzień nie widzieć ani linijki kodu, ponieważ jest zajęty 'klikaniem'. Od strony finansowej, co pewnie wszystkich najbardziej interesuje: nie jest źle, wypłata zawsze jest na czas, ale trzeba uczciwie przyznać, że jest to raczej dolny zakres standardu w branży. Podsumowując - myślę, że jest to dobre miejsce na pierwszą pracę, dlatego szczególnie polecam studentom albo osobom zaraz po studiach (firma prowadzi też program praktyk wakacyjnych, po których można zostać na etat). Zaawansowanym i doświadczonym programistom odradzam, szkoda waszego czasu i umiejętności. Osobom z innych specjalizacji niż programowanie - cloud, sieciowy, administratorzy itd. - również odradzam, szkoda waszych nerwów :-)

Mrv
Były pracownik
@ArtB

Zgadzam sie z wypowiedzia. Mozna przyjsc do Pegi sie uczyc i ewentualnie zostac tam 2-3 lata. Biorac pod uwage zarobki (sa raczej ponizej sredniej rynkowej) szkoda sprzedawac im dluzej swoje umiejetnosci i wiedze. Zwracam tez wasza uwage na fakt ze pega jest firma produktowa. Cala infrastruktura wokol kodu jest oparta na tym co sie komus uwidzialo wiec zapomnijcie o byciu na czasie z nowymi technologiami. Zasiadujac sie tam zbyt dlugo moze sie okazac ze w konfrontacji z potrzebami rynku jestescie teoche z tylu.

Pytanie
 Pytanie

Czy w Pegasystems zatrudniani są obcokrajowcy?

Wojtek
Były pracownik
@Pytanie

Tak, bardzo wielu, może nawet za to są dodatkowe punkty tak jak za płęć, przynależność partyjna albo bycie lpg

2
Dominatrix

Firma chwali się w ogłoszeniach, że wypłaca pracownikom bonus roczny w wysokości nawet do 12% rocznego wynagrodzenia. Prawda to? Faktycznie można tam liczyć na wysoki bonus do pensji?

Kazimierz
@Dominatrix

Dobre pytanie. W przypadku, gdyby rzeczywiście tak było, to zatrudniona osoba może liczyć na całkiem pokaźny bonus roczny, co na pewno pozytywnie wpływa na motywację zatrudnionych osób. Zanim ktoś odpowie na Twoje pytanie, mógłbyś napisać, czy zamierzasz aplikować do pracy w firmie Pegasystems?

7
Zetto
@Kazimierz

Tak, wypłacają, zależne jest to od 2 parametrów kondycji finansowej firmy i twoich osiągów (oceny). Jeżeli firma wywiąże się ze wzrostu i ty wywiazesz się z solidnej pracy to dostajesz bonus. Feedback dostajesz regularnie więc wiesz czy nastawiać się na bonus czy nie. A sama firma ma regularny wzrost rok do roku na bardzo wysokim poziomie więc z ich strony nie ma się co martwić.

Kazimierz
@Zetto

Wychodzi na to, że cały rok trzeba starać się o to, aby otrzymać bonus, który wygląda całkiem obiecująco. Mógłbyś napisać coś o atmosferze, która panuje w firmie Pegasystems? Chciałbym ustalić, czy w Twojej ocenie jest ona dobra i koleżeńska.

P.
@Dominatrix

W praktyce: zwykle dostajesz 80-100% z tego 12% - zależy od masy czynników, procedura jest skomplikowana No chyba że naprawdę mocno podpadniesz, to wtedy 0% - ale to się zdarza wyjątkowo.

Marc
@Dominatrix

Tak wyplacaja jakies 80-90% z tych 12% ale co z tego jak podstawowa pensja jest niziutka i znacznie odbiega od rynku (nawet jak cos wiecej dostaniesz na poczatek to potem podwyzki inflacyjne co najwyzej). Razem z tym bonosem i tak masz mniej niz placi przynajmniej 50% firm na rynku. Tak wiec pod wzgledem finansowym firma sie plasuje ponizej przecietnej. Jesli chodzi o sama prace to jest jeszcze gorzej. Koszmarne technologie, stale cos nie dziala, kadra menadzerska pod wzgledem merytorycznym to porazka, praca tutaj to mordega. Takze z perspektywy pracownika stanowczo nie polecam ta firme.

Rafał
@Marc

Ciekawe rzeczy opowiadasz, moje wynagrodzenie na stanowisku mida jakoś jest na poziomie górnych widełek midów w Krakowie. Ile firm zapłaci Ci w przedziale 8.5-9.5k netto na uop będąc midem? Pomijając b2b, gdzie możesz od razu odjąć z 4k przez podatki i brak urlopów/grosze na L4, to niewiele firm jest w stanie spełnić te wymagania. Sam fakt brak negatywnych opinii o pegasystems pokazuje, że jednak większość osób dostaje odpowiednie wynagrodzenie.

Marc
@Rafał

Ty chyba jednak w innej firmie pracujesz jesli dostajesz gorne stawki :) (moze w miedzyczasie zmieniles firme ale mentalnie nadal mislisz ze jestes w poprzedniej ?)

Olo
@Marc

Potwierdzam, to prawda ze z ta firma cos jest nie tak. Zdarza sie ze zatrudniaja studenta po stazu, ktory pracuje w firmie kilka lat i po jakims czasie jego kolege ktoremu daja duzo wiecej niz temu ktory od dawna u nich pracuje i co najdorsze jest to dla nich wporzadku. Jesli chodzi o podwyzki to wszystko jest niejasne i czesto jest tak ze ten co duzo robi najczesciej dostaje niewiele, pieniadze sa natomiast dla tych co niewiele pracuja ale robia szum wokol siebie.

Mandalorian
Pracownik
@Dominatrix

wszystko zalezy od działu, są takie w których premia wynosi 5% a są (wyjątki) takie w których 12% ale też w zależności od tego jak Cie oceni manager dostaniesz od 0-100% tej premii. Premia (jej %) też zależny jest od wyników firmy.

korposzczur
Pracownik
 Pytanie
@Mandalorian

Potwierdzam, wysokosc premii zalezy od dzialu. Wg mnie stawki wynagrodzen sa konkurencyjne, ale dbalosc o pracownika zadna. A na home office to juz w ogole padaczka, HRy siedza z zalozonymi rekami i nic nie robia. Raz w roku jakies zdalne bzdury. A bylo naprawde fajnie przed wirusem. Caly fundusz pracowniczy zostaje teraz w kieszeni, nie ma zadnych inicjatyw. Paczki lub premie swiateczne? Zapomnijcie.

Michał
Były pracownik
@Dominatrix

Tak, to prawda, jednak wysokość bonusu zależy od stanowiska i spełnienia celi rocznych. Ogólnie ciężko taki bonus uzyskać.

Pytanie
 Pytanie

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w Pegasystems?

korposzczur
Pracownik
@Pytanie

Na stazyste co najwyzej,= praktyka wakacyjna

szynszyl97
Kandydat
 Pytanie
@korposzczur

A masz może jakieś informacje jak wygląda rekrutacja na taki staż. Wiem, że w niektórych firmach na WAKACYJNE staże nie ma rozmów kwalifikacyjnych. Wydało mi się to dość dziwne, że etap rekrutacji kończy się np. na krótkiej rozmowie z HR (po testach oczywiście). Wiesz może jak to wygląda w Pegasystems ??

korposzczur
Pracownik
 Pytanie
@szynszyl97

W tej chwili sa 2 ogloszenia, nie znam sie na procesie stazu w Pedze niestety. Warto sledzic strone firmy, z reguly na wakacje firma zatrudnia przynajmniej 20 stazystow, z ktorych czesc moze zostac jakos pracownicy (usunięte przez administratora)

Zawiedziony
Kandydat

Niestety nawet w dzisiejszych czasach w branży IT zdarzają się firmy, które nie dają informacji zwrotnej po rekrutacji. Jeśli nawet takie podstawy współpracy nie są w tej firmie zachowane, trudno spodziewać się czegoś dobrego po samej pracy. Niezależnie od tego jak rozmowa kwalifikacyjna przebiegła, kandydatowi należy się informacja o tym, że nie spełnia oczekiwań.

Leszek

@Ib też bym chciał info o tym stanowisku

Etap 1
Etap 2

Zostaw merytoryczną opinię o Pegasystems - Kraków

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej

Często zadawane pytania

 • Jak się pracuje w Pegasystems?

  Zobacz opinie na temat firmy Pegasystems tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

Pegasystems
2.8/5 Na podstawie 14 ocen.
 • Zobacz wywiad
 • Puszkarska 7H
  30-644 Kraków
 • NIP: 1060000346 KRS: 0000240564
gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Styczniu 2023r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
 1. pracuj.pl 4 309 200
 2. GoWork.pl 4 049 352
 3. olx.pl - praca 3 255 228
 4. jooble.org 2 682 558
Pegasystems
Przejdź do nowych opinii