Opinie o enea.pl - Enea S.A. w Poznań

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Grupa Enea. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Grupa Enea o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Handel, dystrybucja i przesył energii elektrycznej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Grupa Enea w Poznań

Karol

Na jaką umowę można liczyć podejmując pracę?

Gregor

Podpowiedzcie czy Enea prowadzi może jakieś rekrutacje?

mary93
@Gregor

Owszem prowadzą rekrutacje, ale stanowiska z tewgo co widać, są rozdawane po znajomości ewentualnie jak się "komuś" przypodobasz.

Bosz
@mary93

Zatrudniają bez znajomości. Dawne czasy - zatrudniania po znajomości - skończyły się już dawno w energetyce. Teraz doprawdy nie są niczym specjalnym na rynku. Do zatrudnienia jest jednakże niezbędna znajomość języka polskiego. Po twoim niechlujnym i pełnym żółci wpisie, widać, że jesteś spalony na starcie.

@Gregor

@GREGOR, zapraszamy na naszą stronę internetową: https://www.enea.pl/pl/grupaenea/o-grupie/kariera-enea, gdzie znajdziesz oferty pracy i staży. Życzymy powodzenia w rekrutacji!

steve
@Bosz

@Bosz: Z mojego "kozienickiego" doświadczenia wynika, że liczą się tylko znajomości. Wykształcenie i doświadczenie mają tu niewiele do rzeczy. W kuluarach nawet wasi pracownicy mówią, że ogłoszenie rekrutacyjne to tylko taka formalność, a dana rekrutacja jest ustawiona. Proponuję, żeby takie ogłoszenia były specjalnie wyróżniane na stronie żeby osoby "spoza układu" nie zawracały sobie niepotrzebnie głowy takim aplikowaniem.

@Bosz

A ja w pewnej rekrutacji od pracownika ENEA w Kozienicach usłyszałem, że nie ma co startować, bo w tej sprawie jest już pozmiatane.

@Bosz

Człowieku, o czym Ty piszesz? O modelu idealnym czy o rzeczywistości.

Janek
@Gregor

To co napisał Bosz to idea, a nie rzeczywistość choć może nie wszędzie. Moje kozienickie doświadczenie jest takie, że rekrutacje ogłaszane na stronie to "taka procedura", a sprawa obsady stanowiska jest ustawiona. Takie "coś" usłyszałem od pracownika. Ogłoszenia takie powinny być wyróżniane na stronie, żeby nie marnować czasu na takie aplikowanie

@mary93

@mary93, W ramach rekrutacji wybieramy osoby, które posiadają kwalifikacje, jakie wymieniamy w każdym ogłoszeniu o pracę. Rekruterzy mają odpowiedzialne zadanie wybrania z grona aplikantów ubiegających się o dane stanowisko osoby najlepiej spełniającej oczekiwania przyszłego przełożonego. Wybór jest trudny, ale zawsze merytoryczny.

ann90
@steve

Nawiązując do odpowiedzi Steve, podzielam w 100 % jego zdanie. Kto ma być wybrany to będzie, a reszta nie wiadomo jakie może mieć wykształcenie, doświadczenie to nic z tego nie wyjdzie. Tutaj naprawdę trzeba mocno się postarać "podpasować" i HR i przełożonym, chociaż takie wysiłki też mogą spełznąć na niczym.

Bosz
@steve

Nie wiem jak jest na rynku pracy w Kozienicach. Pisałem o Poznaniu - głównie ENEA Centrum i ENEA Operator. Tutaj pracodawcy zabijają się o ludzi. Osobiście znam mnóstwo osób przyjętych bez układu, szczególnie w ostatnich latach. To, że musisz się dobrze zaprezentować na rozmowie to chyba normalne. By jednak do niej doszło trzeba mieć przynajmniej przyzwoite CV.

Julita

@Ant na jakim stanowisku pracujesz ENEA S.A.? Bardzo dużo konkretnych informacji przekazałeś forumowiczom - możesz napisać dokładniej, jakich konkretne benefitów pozapłacowych można tu się spodziewać? To bardzo duży atut zatrudnienia dla wielu młodych osób, które szukają ofert pracy.

Ant
@Julita

Zasadniczo występują podobieństwa pomiędzy poszczególnymi spółkami Grupy Enea ale z tego co widzę wszystko rozbija się tutaj o call center zlokalizowane w Enea Centrum (Enea S.A. to dla niej spółka matka w której są najlepsze warunki finansowe). Generalnie do wynagrodzenia, które czasem jest a czasem nie jest porównywalne z tymi na rynku (jakie sobie wynegocjujesz bo widły są spore) dochodzi 13tka (premia roczna w wysokości 8,5% wynagrodzenie rocznego z częścią dodatków - gdy nie chorujesz to jest to więcej niż miesięczna pensja), nagroda na Dzień Energetyka (ostatnio ok. 1,5k brutto), tzw. Karpiowe (ostatnio kilka stówek), deputat prądowy, pracowniczy program emerytalny, benefit (karta multisport częściowo sponsorowana), dopłaty do wycieczek z ZFŚS, wysługa, która rozpoczyna się po 5 latach od 10% wynagrodzenia zasadniczego przyrastająca co roku o 1% aż do maksymalnej wysokości 25%. Wiele osób wolałoby te dodatki mieć wrzucone do pensji - niektórzy nie jeżdżą, co zrozumiałe, na wycieczki z ludźmi z roboty więc na tym nie korzystają. Po to jest urlop by na nim nie czuć się jak w robocie. W Enea Centrum konsultanci mają konkursy po spełnieniu warunków których mają ekstra kasę. Jak ktoś zaczyna APT to ma całkiem inne warunki - nie ma dodatków bo nie jest pracownikiem Grupy Enea tylko firmy workowej. Wydaje się, że powyższe wyliczenie wskazuje, że jest świetnie ale tak naprawdę nie jest. W wielu firmach prywatnych są porównywalne warunki tylko mniej jest tych złogów z komuny. Ludzie dostają po prostu więcej na rękę i nie ma tych dziwnych dodatków i nagród, które zaciemniają obraz. Powiem krótko - gdy ktoś jest dobrym specem w swojej działce ze spokojem znajdzie lepszą płacę gdzie indziej. Tu jest problem z docenieniem naprawdę dobrych bo jest jednak tendencja, że powinno być mniej więcej równo (jakkolwiek nie dla wszystkich bo są polityczne misie).

Ant
@Julita

Zasadniczo występują podobieństwa pomiędzy poszczególnymi spółkami Grupy Enea ale z tego co widzę wszystko rozbija się tutaj o call center zlokalizowane w Enea Centrum (Enea S.A. to dla niej spółka matka w której są najlepsze warunki finansowe). Generalnie do wynagrodzenia, które czasem jest a czasem nie jest porównywalne z tymi na rynku (jakie sobie wynegocjujesz bo widły są spore) dochodzi 13tka (premia roczna w wysokości 8,5% wynagrodzenie rocznego z częścią dodatków - gdy nie chorujesz to jest to więcej niż miesięczna pensja), nagroda na Dzień Energetyka (ostatnio ok. 1,5k brutto), tzw. Karpiowe (ostatnio kilka stówek), deputat prądowy, pracowniczy program emerytalny, benefit (karta multisport częściowo sponsorowana), dopłaty do wycieczek z ZFŚS, wysługa, która rozpoczyna się po 5 latach od 10% wynagrodzenia zasadniczego przyrastająca co roku o 1% aż do maksymalnej wysokości 25%. Wiele osób wolałoby te dodatki mieć wrzucone do pensji - niektórzy nie jeżdżą, co zrozumiałe, na wycieczki z ludźmi z roboty więc na tym nie korzystają. Po to jest urlop by na nim nie czuć się jak w robocie. W Enea Centrum konsultanci mają konkursy po spełnieniu warunków których mają ekstra kasę. Jak ktoś zaczyna APT to ma całkiem inne warunki - nie ma dodatków bo nie jest pracownikiem Grupy Enea tylko firmy workowej. Wydaje się, że powyższe wyliczenie wskazuje, że jest świetnie ale tak naprawdę nie jest. W wielu firmach prywatnych są porównywalne warunki tylko mniej jest tych złogów z komuny. Ludzie dostają po prostu więcej na rękę i nie ma tych dziwnych dodatków i nagród, które zaciemniają obraz. Powiem krótko - gdy ktoś jest dobrym specem w swojej działce ze spokojem znajdzie lepszą płacę gdzie indziej. Tu jest problem z docenieniem naprawdę dobrych bo jest jednak tendencja, że powinno być mniej więcej równo (jakkolwiek nie dla wszystkich bo są polityczne misie...e).

Maciej

Największa żenada obsługowa od lat, na jaką trafiłem. Nie mam pojęcia kogo zatrudniają, jak ich szkolą, ale zwykły człowiek wzięty z łapanki na ulicy na więcej rozumu i kultury niż ich biuro obsługi klienta. Człowiek pisze dokładnie i wyraźnie maila, kulturalnie, bez błędów, z prawidłową interpunkcją a oni nie odpowiadają na temat i wymijająco. Rozumiem że któryś się trafi co nie potrafi czytać ze zrozumieniem ale czterech różnych z rzędu? W@#$rwili mnie tak, że przeszedłem do PGNiG.

Jakub
@Maciej

Czyli poszedłeś do konkurencji i płacisz więcej bo prąd sprzedaje PGNiG ile przesył i tak należy do Enea. Całkiem racjonalne

Robocop
@Maciej

Nie rozumiesz, że to portal z oceną pracodawcy a nie portal dotyczący obsługi klienta? Jeżeli tego nie rozumiesz to już widzę jak napisałeś maila.

Rozmowa na teamsie punktualna i to by było na tyle plusów. Ogólnie to frazesy i rozmowa ogólna. Tekst typu co Pan wniesie do pracy (rozumieć należy przez umiejętności), jeśli jest się księgowym z 5 letnim doświadczeniem w Corpo to doświadczeniem się ma i wystarczy wczytać w cv oraz przebieg, aby wiedzieć co ktoś jest wstanie wnieść, ale dla rekruterów to za dużo. Pytanie o wynagrodzenie 4000 do 4500 netto jak dla enea to za dużo. Coz myślałem że szukają pracowników, a jednak szukają (usunięte przez administratora) W efekcie Enei nie było stać na mnie. Tak w ogóle obiecano ze oddzwonia, ale nie oddzwonili tj brak szacunku dla osoby składającej dokumenty.

Czy wynagrodzenie podlega negocjacji, co mogę wnieść do firmy, czy jestem dyspozycyjny i mogę zostawać dłużej tj zamknięcie miesiąca, roku

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
Leszno
logo firmy Elektromonter ds. pomiarów elektroenergetycznych
Przedsiębiorstwo Portowe Sieć Sp. z o.o.
dan

Najbardzięj złodziejska firma w polsce oszukuje ludzi po przez podpisanie umowy

@dan

@DAN, prosimy o opisanie sprawy poprzez czat z naszym konsultantem, dostępny pod adresem:https://www.enea.pl/pl/dladomu/obsluga-klienta-i-kontakt/kontakt. Postaramy się rozwiązać problem.

PPP

Jestem pracownikiem od kilku miesięcy i bardzo jestem zadowolony. Staż pracy niewielki, bo zaledwie kilka miesięcy, ale kilku moich kolegów i koleżanek już czegoś nauczyłem, a sam się nie nudze ponieważ procedury lubią się zmieniać, a to oznacza, ze każdy dzień czymś się od siebie różni, daje możliwość rozwoju. Nie ukrywam, ze planuje też aplikować na wyższe stanowisko.. a to jest realne ze względu na konkretne doświadczenie + lojalność.

@PPP

@PPP, powodzenia na ścieżce kariery w naszej firmie! Cieszymy się, że odpowiada Ci nasza kultura organizacyjna i widzisz siebie u nas przez kolejne lata :)

Podpowiedzcie czy firma prowadzi teraz rekrutacje?

@Zainteresowany

@Zainteresowany, zapraszamy na stronę internetową naszej firmy, na której umieszczamy na bieżąco oferty pracy: https://www.enea.pl/pl/grupaenea/o-grupie/kariera-enea/oferty-pracy Powodzenia w rekrutacji!

Witam, chciałabym się dowiedzieć jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w Enea? Wiem, że dużo zależy od tego, na jakie stanowisko składa się podanie. Każda rada osób, które pracują lub ubiegały się o pracę w Enea będą dla mnie cenne.

Marysia
@Ewa

Na jakie stanowisko chce Pani aplikować? Do jakiej konkretnie Spółki?

@Marysia

np do Enea Centrum

Marysia
@Ewa

No to czeka panią rozmowa z HR Business Partner + przyszłym przełożonym (Koordynator / Kierownik / Dyrektor Pionu). HR to miłe panie, których zadaniem jest zbadanie pani kompetencji (niektóre są bardzo wesołe i uśmiechnięte, inne zamknięte i wycofane, inne natomiast przepytują bez emocji na twarzy i w oczach). Natomiast przyszły przełożony będzie patrzył na pani podejście i komunikacje - będzie sprawdzać, czy zwyczajnie pasuje pani do zespołu. W zależności od stanowiska może panią czekać test / zadanie: pisemne, bądź na komputerze. Różnie bywa: czasem w obecności tych osób, czasem sam na sam z zadaniem. Rekrutacja czasem jest jednym etapem (rozmowa), a czasem dogrywką - sprawdzeniem przez kogoś jeszcze poziom wyżej. Zależy jak się wypadnie, jakie ma się predyspozycje i ambicje. Generalnie jak już zadzwonili, to połowa sukcesu. I albo się dobrze pani sprzeda, albo jeżeli kogoś zna się w firmie - trzeba prosić o rekomendacje - jest wtedy łatwiej o stołek (a jest to firma „rodzinna”, gdzie mama/tata/syn/córka/zięć/kochanek pracują z polecenia).

@Marysia

Bardzo dziękuję za odpowiedź:)

samson
@Ewa

niestety ja mam negatywne doświadczenia, choć sama rozmowa była w miarę ok, jej negatywna odsłona tkwi w jej szablonowości, można się zaangażować w rozmowę, choć Panie z HR były raczej lekko śnięte tj. mało dynamiczne ale oczywiście to moja subiektywna opinia ;) uderzyło mnie natomiast to co wkurza najbardziej osoby, które szukają pracy czyli brak udzielenia informacji zwrotnej zgodnie ze wskazanym terminem, po zainicjowaniu kontaktu przeze mnie otrzymałem zdawkową odpowiedź o wirusach w komputerze rekruterki oraz że mam szukac odpowiedzi w spamie, napisano mi, że odpowiedź była wysłana (mimo, że miał być telefon zwrotny) i tą wiadomość dołączono - i tu objawił się geniusz preparowania dowodów w swojej własnej sprawie (opcja mailto:) ehhh

kate
@samson

Fajnie, że byłeś na rozmowie. Ja dwa razy do nich aplikowałam, w każdym z dwóch ogłoszeń, na które wysłałam swoją ofertę nie spełniałam tylko jednego ze stawianych wymagań, wszystkie pozostałe już tak+doświadczenie. Nic, zero odzewu, żadnego zaproszenia na rozmowę.

@kate

@kate, nie zniechęcaj się do aplikowania do naszej firmy. Na różne stanowiska jest różna ilość zgłoszeń, ale ogólnie dostajemy bardzo wiele aplikacji. Jeśli nie dostałaś zaproszenia na rozmowę rekrutacyjną, może to znaczyć, że inni aplikanci nie tylko spełniali teoretycznie wszystkie wymagania, ale też wykazali się dodatkowymi umiejętnościami, które rekruter uznał za bardzo przydatne. Przy następnej rekrutacji być może będziesz miała okazję się wykazać na rozmowie :) Tego Ci życzymy!

Szanowni Użytkownicy, Witamy Was na portalu GoWork! Pragniemy Was poinformować, że od dziś mamy na portalu oficjalny profil pracodawcy, dzięki któremu postaramy się przybliżyć Wam warunki pracy w Grupie Enea i odpowiedzieć na pytania związane z rekrutacją. Odwiedzacie ten portal dlatego, ponieważ szukacie informacji o firmie i nurtują Was pytania, na które nikt ze znajomych nie może Wam odpowiedzieć. Od nas otrzymacie odpowiedzi „z pierwszej ręki”, więc nie wahajcie się zadawać żadnych pytań. Zapraszamy Was do zapoznania się z informacjami zamieszczonymi w zakładkach przy haśle „Poznaj pracodawcę” – znajdziecie w nich kompendium wiedzy o Grupie Enea, procesie rekrutacji, możliwości odbycia u nas staży i praktyk oraz zobaczycie nasze firmowe życie uwiecznione na zdjęciach. Bądźcie z nami w kontakcie!

Aktualność
Szanowni Użytkownicy,

Witamy Was na portalu GoWork!

Bądźcie z nami w kontakcie!

Zastanawiam się po jakim czasie po upływie terminu do składania aplikacji zapraszają na rozmowę kwalifikacyjną? Długo trzeba czekać na taką rozmowę? Czy ktoś mógłby napisać na ten temat coś więcej?

@Anna

Anno, po upływie terminu składania aplikacji, HR Biznes Partner analizuje wszystkie otrzymane zgłoszenia i wybiera te, które najlepiej spełniają oczekiwania kierownika/dyrektora jednostki poszukującej pracownika do swojego zespołu. To właśnie jemu przekazuje wyselekcjonowane aplikacje i czeka na informację, z którym aplikantem chciałby się spotkać na rozmowie rekrutacyjnej. To trwa (najkrócej) ok. tygodnia, ale może i dłużej, jeśli dyrektor potrzebuje więcej czasu na analizę aplikacji. Może zdarzyć się tak, że osoba zaproszona na rozmowę rekrutacyjną nie zyska przychylności potencjalnego przełożonego i HR Biznes Partner będzie kontaktował się z kolejnymi kandydatami na dane stanowisko. To oznacza, że telefon z zaproszeniem na rozmowę rekrutacyjną aplikant otrzymuje po ok.3 tygodniach. Jeśli w ostatnim czasie aplikowałaś o pracę w naszej firmie, trzymamy za Ciebie kciuki. Powodzenia w rekrutacji!

Zastanawiam się po jakim czasie od upływu terminu do składania aplikacji zapraszają na rozmowę kwalifikacyjną? Długo czeka się na taką rozmowę? Czy ktoś mógłby coś napisać w tym temacie?

Mam

Witam Chciałbym sie dowiedzieć ile mogę zarobić na stanowisku Elektromonter Sieci i Rozdzielni w Poznaniu ul. Strzeszyńska Bardzo proszę o Odp

Rysiu
@Mam

Do byly pracownik. A ty to z biura mendo raczej. Bo się twoich farmazonów czytać nie da.

Janusz

Ideałów nie ma i jesli nawet nie wszystko jest super to trzeba piprawiać a narzekaniem nic nie zmienimy!!!

Dorota
@Janusz

Dorota. To opinie Januszku. A nie narzekanie. A ty co z biura parobie.

Pieniadze brac to tak a ludzi maja w (usunięte przez administratora) bo niemaja odpowiedzialnosci za nic

A ja szczerze polecam pracę na inf. przychodzącej! (ale dla odmiany na ul.23 lutego i zatrudnienie nie przez ENEĘ, ale ocenę wystawiam tu) Liderzy rewelacyjni, atmosfera również! Wiadomo trzeba robić swoje, nie ściemniać na technicznych, robić leady. To zdecydowanie wystarcza, żeby nikt się nie czepiał. Wszyscy są sobie pomocni, jeżeli akurat ktoś z przełożonych jest zajęty to pomoże ktoś inny, kto ma większy staż pracy. Nie było sytuacji, w której ktoś został sam z problemem. Fakt, może od razu po szkoleniu było przerażenie, ale uważam, że najlepiej człowiek uczy się rzucony na "głęboką wodę" (przecież klienta zawsze można poprosić o chwilę cierpliwości ..) Klienci są różni, fakt- ale trzeba się nauczyć grzecznie rozmawiać w każdej sytuacji. Altruista być może nie dałby rady, jeżeli dzwoni kobieta, która nie płaciła rachunków dłuuuugo i ją odcięli. No ALE ona ma małe dziecko, ALE ma ogrzewanie, ALE ALE... Dużo takich, którzy biorą na emocje, więc trochę dystansu musi być. Niektóre sprawy faktycznie ciągnęły się meeeega długo i tutaj duży minus, często sprawy klientów były po prostu olewane.. Dodam, że często były to banalne sprawy (jednak my się tym nie zajmowaliśmy, więc sumienie czyste:)) HD przychodziły, w większości bardzo miłe i pomocne (oprócz jednej osoby). Także naprawdę polecam, trochę wiedzy trzeba zdobyć, trochę się użerać z klientami, ale choćby jeden klient, który szczerze podziękuje poprawia cały nastrój. Atmosfera meeeeeeega, nie ma krzywego patrzenia się na siebie itd. Sami pozytywni ludzie na czele z liderami :)

Puf
@były pracownik

Chyba się podlizujesz bo chcesz tam wrócić gdyby nie wypaliła nowa praca

Julita

@Maciek, sama jak widzisz dopytywałam o warunki pracy powyżej, dlatego nie potrafię odpowiedzieć na Twoje pytanie. Na Twoim miejscu na pewno wysłałabym cv, zawsze warto przekonać się samemu jakie są warunki i przede wszystkim czy ENEA S.A. daje możliwość ich negocjacji.

xaxaxa

Beznadzieja... nie polecam, obiecują a później i tak nic z tego nie jest zrobione, trzeba się prosić i przypominać. Przechodzę do konkurencji.

Julita

@Dziadoszanska a te warunki, które opisujesz - czyli możliwość dodatkowego wynagrodzenia i możliwość wykazania się, a chociażby też przejście na umowę o pracę - dotyczą wszystkich pracowników na tym stanowisku? @Bulinka zdaje się mieć inne zdanie na ten temat - czy możliwe, że w jej przypadku sytuacja wyglądała inaczej?

Maciek
@Julita

Jakie są widelki na stanowisku specjalista , starszy specjalista , koordynator? Zostawiam się czy w ogóle wysyłać cewałkę.

Patryk
@Maciek

zna ktoś? Kto tam pracuje może zerknąć na tabelkę wynagrodzeń?

Bulinka

Dzisiaj zakończyłam współprace w tej firmie.Tam ludzie pracują po 3lata na umowie zleceniu.Wiedze trzeba mieć perfekcyjną począwszy od kompa Systemy dla normalnej kobiety nie do ogarnięcia.Miałam klienta który chciał koniecznie wiedzieć skąd ma zadłużenie w kwocie 11gr.A faktury opłaca na bieżąco.Moim zdaniem takie rzeczy powinny być odsyłane do księgowości.Tam trzeba wczuć się we wszystkie "fachy" elektryka,księgową,monterem,inkasentem,no i sprzedawcą.Płace marne.Nie zaliczysz testu wiedzy na 80%minimum.Nie masz premii.Atmosfera na początku niby okey ale im bardziej w las tym...Mam mieszane odczucia,może jeszcze za wcześnie na obiektywną opinie o tej firmie.Na dzisiaj twierdze że to była moja największa porażka

Zostaw merytoryczną opinię o Grupa Enea - Poznań

• Jak się pracuje w Grupa Enea?

Zobacz opinie na temat firmy Grupa Enea tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 43.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Grupa Enea?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 34, z czego 1 to opinie pozytywne, 24 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Grupa Enea?

Kandydaci do pracy w Grupa Enea napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Grupa Enea