Opinie o Tauron Sprzedaż Sp. z o.o. w Kraków Łagiewnicka 60

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Tauron Sprzedaż Sp. z o.o., i Klientów firmy. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Tauron Sprzedaż Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Tauron Sprzedaż Sp. z o.o. w Kraków Łagiewnicka 60

Kandydat

Witam! Czy ktoś może coś napisać o stanowisku Pracownik ds. Obsługi Umów - Kraków Nowa Huta. Jaka atmosfera no i w ogóle czy warto? Dzięki z góry!

klik Nowy wpis
Kandydat

Kiedyś aplikowałem do oddziału Taurona na ul. Śląskiej w Krakowie. Praca przez zewnętrzną agencje, umowa zlecenie za minimalną stawkę. Chodziło z grubsza o wprowadzanie danych itp. Panie z agencji pracy miłe i profesjonalne, rozmowa przez telefon i zaproszenie na kolejny etap już w Tauronie, który przeprowadzą tamtejsi pracownicy. Na miejscu, na korytarzu pod drzwiami kolejka jak do lekarza, bo ktoś ustawił na krótkie odstępy czasowe między kandydatami. Sama rozmowa to raczej nieprzyjemne przesłuchanie. W pokoju trzech pracowników: starszy pan - kierownik oraz dwie panie koordynatorki. Pan był niekulturalny, apodyktyczny, nerwowy i przerywał w pół zdania. Ewidentnie wyjęty z poprzedniej epoki. Jedna z pań bardzo dociekliwa, niestety niektóre pytania co najmniej nie stosowne, dotyczące spraw prywatnych. Natomiast druga pani grzeczna ale niewiele się odzywała. Ogólnie z rozmowy wynikało że pracownik ma mieć obowiązki jak etatowiec, ale praktycznie żadnych praw. Oczywiście wysokie wymagania za minimalną stawkę Po rozmowie brak informacji zwrotnej, pomimo obietnicy. Szkoda czasu na takie oferty.

Julia
@adam

Zapewne praca będzie polegała na zawieraniu umów z Klientami za pośrednictwem systemu bilingowe, na którym pracownicy pracują. Dokumenty trafiają do pracownika drogą elektroniczną i trzeba do bilingu wprowadzić właściwe parametry. Jeśli trafisz do zespołu, który obsługuje Klienta masowego to charakter pracy będzie zbliżony do tego, który mamy na produkcji z naciskiem na akord - więcej, więcej i więcej. Jak komuś taki charakter pracy nie przeszkadza i lubi ścigać się z normami, to nie będzie narzekał. Atmosfera w miarę ok, a to czy warto zależy od tego, jaką umowę się dostanie. Za mniej niż 3 tys. zł netto/m-c nie warto się tam pchać. Jak ktoś ma słaby wzrok, to musi się przygotować na dalszą jego degradację, gdyż praca polega na ciągłym wpatrywaniu się w monitory. Ogólnie miło wspominam czas w Tauronie, ale uważam, że jak na tak dużą firmę zarobki są po prostu bardzo słabe.

@Julia

Dzięki za odp. po ... miesiącu :) W sumie i tak nie odezwali się do mnie więc i tak już "po ptokach" a co do wynagrodzenia to z pewnością byłoby to mniej niż 3 tys. zł netto/m-c bo to przez agencję...

Kraksa Nowy wpis
Klient
@adam

Jak wyglądała rozmowa kwalifikacyjna ?

adam Nowy wpis
@Kraksa

Nie wiem, ponieważ jak napisałem wyżej nie odezwali się do mnie, a skoro się nie odezwali to nie byłem na rozmowie :)

Krkrkrkrk Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 36 dni.
Kandydat

Cześć! Doradca Klienta - rynek klientów biznesowych, kluczowych i strategicznych. Czy ktoś mógłby nakreślić charakter pracy? Ktoś może już pracuje/pracował na tym stanowisku? Jestem ciekaw jak to wygląda :)

Użytkownicy czekają na odpowiedź 46 dni.

Jak wygląda aspekt współpracy ze studentami w Tauron Sprzedaż Sp. z o.o.? Chętnie zatrudniają?

Rozmowa kwalifikacyjna
Brałeś udział w rekrutacji do Tauron Sprzedaż Sp. z o.o.. Jakie warunki Ci zaproponowano? Czy na rozmowie kwalifikacyjnej panowała przyjazna atmosfera? Czy coś Cię zaskoczyło?

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Czy firma Tauron Sprzedaż Sp. z o.o. w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

ewa
Klient

Traktuja człowieka jak ścierwo i zło konieczne.Nie informuja o wyłaczeniach nawet całodziennych.Nie masz jak sie przygotowac z pracami na dzień,dzień wczesniej tez zadnej informacji/teraz gdzie wszystko zdalnie z racji pandemi.Oni pracują ale tobie nie zezwołąTo rezim i dyktatura,nie bywalę a miało być lepiej.Czasami lepiej rano powiedzą ze do 13-tej planowane wyłaczenia,jednak pomimo braku pradu do 18-tej to na tym samym numerze łaczy z pogotowiem gazowowym,a o powiadomieniu kiedy bedzi eprad nie mozesz sie nic ,pożniej troche przrwy i znowu to samoo. dowiedziec.A jak zaczna jedna miejscowośc robić to i 4 -tygodnie jestes bez pradu,bo tak planuja,nie mowiąc o awariach/szok Co to Klodzko ciagle robi ,czy nie umieją,czy moze okradajal naciagaja prostaki ten tauron.Wszystkie akcja jakie tauronu mialam to sprzedalam i nigdy więcej nie kupie,zamierzam zmienić dystrybutora nie szanują w ogóle swoich klientów

kandydat

Jestem zadowolony, otrzymałem mailem informację o wyniku rekrutacji.

krzysztof

tauron to (usunięte przez administratora) oerja uslugi nie pytajac klijenta tylko wyciagaja pieniadze jak sie klijent zorientuje to nie mozr rozwiazac umowy

jan
@krzysztof

jak najdalej od firmy tauron jak zlikwidowac tego monopoliste kyory naciga klijentow na nipotrzebna usluge i kaze za nia placi nie mozna sie z niej wycofac uwaga na oszustow

XxX

Pracowałam jakiś czas temu w tzw. back office w Krakowie, TS, dokładniej w małym zespole na ul.Niwy zajmującym się wypowiedzeniami umów. Praca typowo ctrl+c, ctrl+v, mimo tego ja się osobiście tam nie nudziłam. Jeżeli byłeś szybki lub dostałeś proste zadanie/raport na dany dzień to mogłeś to zrobić w 3h, a pozostałe 5h ... czytać e booki na kompie, czy robić inne rzeczy. Zero kontaktu z klientem (ani mailów, ani telefonów, ani face to face). Największym minusem było to, że wszystkich nowych pracowników zatrudniano przez agencje za głodowe stawki. W tamtych czasach być zatrudnionym przez firmę było praktycznie niemożliwe. Na początku zatrudniali na umowę zlecenie, potem na umowę o pracę ale cały czas to były głodowe stawki poniżej 2k (kilka lat wstecz). Zero jakichkolwiek benefitów, multisportów, opieki zdrowotnej itd., agencyjni ludzie dostawali tylko raz w roku 1 wolny dzień extra (płatny) z okazji Dnia Energetyka. Kiedy zmieniło się prawo i jedna firma mogła zatrudniać przez agencję tylko przez 1,5 roku - co zrobił szanowny Tauron? Zwolnił ludzi xD Niektórzy (przed zmianą prawa) pracowali na agencyjnej umowie nawet ok 5 lat! Możliwości rozwoju żadne, możliwości podwyżki żadne. Kierownictwo i ogólnie cała dyrekcja strasznie chamscy i nieprzyjemni ludzie (wiem, że obecnie częśc już sie zmieniła), jednak my jako pracownicy niższego szczebla na szczęście nie mieliśmy z nimi do czynienia, rzadko pokazywali się nam na oczy. Jednak nasi liderzy mieli z nimi ciężko, nieraz im współczułam tej wątpliwej współpracy. Największym plusem byli ludzie, miła atmosfera. Kilka czarnych owiec, którzy czasami działali na nerwy ale ogólnie praca raczej bezstresowa. Nigdy nie myślałam o pracy, po pracy.

Magda

@Roberta hej dodzwoniłes się ?

Roberta

Gdzie się udać żeby założyli licznik w nowo wybudowanym lokalu w Skawinie. Na infolinie nie idzie się dodzwonić. Na Łagiewnickiej przyjmują?

hmhmhhmm

@Darek A przyjmują tam zwykłych ludzi z ulicy??? I nikt tutaj nie narzeka tylko ludzie piszą co i jak jest a to że w Polsce ludzie mają problem z przyjmowaniem prawdy i szczerości to już inna bajka ! Przecież wszędzie moderatorzy wybielają negatywne wpisy a może czas się pochylić nad problemem :):):) Po co się pochylać nad problemem jak lepiej jest udawać że jest cudownie ,Darku poczytaj poniższe wpisy i te negatywne są pisane obiektywnie i bardzo szczerze tylko ty jeszcze tego nie opanowałaś i nie rozszyfrowałaś tej szczerości :):)

Darek

Jeśli ktoś będzie chciał to zawsze znajdzie powód żeby narzekać a w sumie firma jest ok , polecam.

Widać ze HR ruszył z z odsieczą na negatywne wpisy i stara się poprawić notowania ale niestety prawda jest taka ze wszyscy wiedzą jak jest w takich firmach :):) i jak wyglądają rekrutacje i przyjęcia a radosnej twórczości nie ma końca na tych rekrutacjach w takich firmach bo jakieś pozory ktoś musi stwarzać - wystarczy poczytać wpisy o rekrutacji i byłych pracowników, na to nawet radosna twórczość HR nie pomoże na tym portalu,(usunięte przez administratora)to tylko da się naiwnych ludzi którzy nic nie widzieli i nic nie przeżyli :):) Gratulacje na poniższe pomysły HR w sprawie łagodzenia obyczajów i negatywnych wpisów :):)

Riko
@:)

Posluchaj nie hr tylko ja pracowniki z tych rekrutacji denerwuje mnie to ze jestem hr jak nie jestem praca jest ok i tyle i mam wywalone a ty jak wisz w mnie hr to spoko opinia byla moja uciwa (usunięte przez administratora)

Miodek
@Riko

@Riko... W gimnazjum nie uczyli pisać po polsku?

riko

Co wy mi tu wypisujecie rekrutacja na wysokim poziomie miałem ze 40 rozmów o prace Jedynie tu był mega wyzwaniem ta konkretna rozmowa o prace byłem w szoku i gradzie konkretnych pytań Menadżerowie to konkretni ludzie i z mega doświadczeniem zawsze można na nich liczyć Jestem zadowolony z pracy w TAURON SPRZEDAŻ praca tu sama przyjemność i zaszczyt dla mnie po 10 innych lipnych firmach Polecam serio pisze bez żadnej ściemy

@zakupy

Normalne rekrutacyjne pytania. Chodzę regularniena na rozmowy rekrutacyjne, mimo że mam prace, ponieważ uważam że tego typu rozmowy powinno się ćwiczyć i też daje mi to szerszy pogląd na to co powinnam poprawić w swojej ścieżce zawodowej. Z tym że uczestniczę tylko i wyłącznie w procesach rekrutacyjnych które uważam za interesujące. Według mnie pytania nie odbiegają od innych rozmow o pracę. Poniżej poziomu jest pytanie czy planuje Pani dzieci. Z tego co czytam tutaj nie było takich pytan, tylko komentarze sfrustrowanych ludzi którzy nie dostali pracy lub osób które dawno powinny zmienić pracę bo minusy przeważają nad plusami

ewa

Jezeli firma robi rekrutacje 3-4 etapową to HR i managerowie są bez pojęcia bo zapełniają sobie grafiki spotkaniami bez sensu bo do rekrutacji wystarczy osoba decyzyjna i 30 minut normalnej rozmowy a nie 3-4 spotkania o niczym i marnowanie ludziom urlopu bo HR i menadzerownie w takich firmach nudzą sie i chodzą po spotkaniach o niczym -udając ze coś robią !!!

Małgorzata
@ewa

Jak rozumiem byłeś na tych wszystkich spotkaniach rekrutacyjnych. Możesz powiedzieć jak wygląda ta finalna rozmowa z managerem - czy atmosfera jest w porządku czy jednak panuje klimat napięcia?

Kasia
@Małgorzata

Rozmowa rekrutacyjna jest tam na niskim poziomie i HR nie wie nawet jak to wykonywać i jakie pytania zadawać bo pytania o porażki sukcesy to jest poziom bardzo niskiii !!!! Pytanie czy bez znajomości mozna tam sie dostać bo chyba raczej nie bardzooo jak to bywa w takich firmach ! Wpisy na tym portalu zrobione przez ludzi z rekrutacji i pracowników opisujące(usunięte przez administratora)zdarzenia w firmie i na rekrutacji pokazują tylko rzeczywistość i to co sie dziej w takich firmach

louis

Uczestniczyłem w procesie rekrutacji do tej firmy, nie dostałem się, ale postaram się w miarę obiektywnie opisać swoje wrażenia. Dlatego też piszę że opinia jest neutralna - przedstawiam suche fakty. Sama rekrutacja mocno rozwleczona w czasie, pierwszy etap i od razu zaskoczenie, zadanie rekrutacyjne, drugi - rozmowa, pomimo braku konkretnego feedbacku do zadania, ale rozmowa z osobą z działu HR i dyrektorką biura. Tutaj pytania zdecydowanie bardziej rzeczowe niż na trzecim etapie, czyli rozmowie z wierchuszką (szefowa HR oraz pani dyrektor marketingu). Pytania typu jakkolwiek nie odpowiesz to odpowiedź będzie zła, bo nie znając kontekstu, danych i wyników działań firmy trudno odpowiadać na tak precyzyjne pytania, ale w porządku. Po ostatnim etapie, gdzie odpowiedź miała być w przeciągu pół tygodnia, nastąpił miesiąc braku jakiegokolwiek kontaktu ze strony TS, jedynie moje dwa telefony do firmy z pytaniem o wyniki otrzymywałem zapewnienia że proces się przedłuża. W końcu po 4,5 tygodnia od trzeciego etapu mail z jednozdaniowym podsumowaniem że nie dostałem się do kolejnego etapu. Podczas rozmów specjalnie prosiłem o feedback do tego jak się zaprezentowałem w procesie, byłem zapewniany o tym że go otrzymam, po czym dopiero po moim upomnieniu się otrzymałem lapidarny feedback mailowy. Zakładam, że to wszystko prawda i zdyskwalifikowało mnie w dalszym procesie. Natomiast chciałbym zwrócić uwagę, że startując do TS trzeba się jednak uzbroić w cierpliwość i silną wolę do zabiegania o jakiekolwiek info. Pozdrawiam i dziękuję

Łukasz
@louis

Dziękuje, że tak szczegółowo opisałeś rozmowę kwalifikacyjną Takie informacje bardzo przydadzą się na forum. Jak sam wiesz, często mimo zapewnień ze strony firmy odpowiedź zwrotną dostają osoby, które przeszły weryfikację pozytywnie. Przy dużej liczbie kandydatów, trudno każdemu odpisać z jakiego powodu się nie dostał. Czy ktoś jeszcze przechodził taką rekrutacje i mógłby dodać jak to wyglądało z jego punktu wiedzenia?

@Łukasz

Pozwolę sobie nie zgodzić się, jeśli ktoś się wielokrotnie zobowiązuje to dotrzymanie jest już w interesie firmy która o sobie wystawia świadectwo w ten sposób, nie mówiąc o tym że dla kandydata feedback jest cenny i to wpływa też na rynek pracownika. Nie ma czegoś takiego jak „trudno każdemu odpisywać” zwłaszcza na ostatnim etapie na którym po dwóch poprzednich odsiano już tę jak zakładam „dużą liczbę kandydatów”.

Renata
@louis

Wiesz, może to była jednostkowa sytuacja - niestety czasami ktoś nie dopełni swoich obowiązków przez przypadek lub natłok pracy i wystawia się opinię o całości procesu. Czy ty aplikowałeś tu na jakieś stanowisko czy może postanowiłeś przedstawić swoje zdanie co do procesu rekrutacyjnego?

@Renata

moja wypowiedź rozpoczyna się od tego, że uczestniczyłem w procesie rekrutacji i to na trzech etapach i raczej nie opisywałbym takich detali gdyby mnie to nie dotyczyło. Zaznaczam, że wypowiedź określiłem jako neutralną. Usprawiedliwienia że ktoś ma natłok pracy są moim zdaniem nieadekwatne skoro to już są tak zaawansowane etapy i podkreślam - w ten sposób buduje się reputację firmy

booo

Rekrutacja na niski i zenujacym poziomie ,HR niekompetenty,normalne firmy robią tylko jeden stopien rekrutacji czyli spotykasz sie z Kierownikiem/Dyrektorem Działu który ma być decyzyjny i ktos podejmuje decyzje !!!! Jezeli firma robi kilka stopni rekrutacji tzn ze robi to HR który stara sie tylko udowodnic swoja przydatnosć a tak naprawde wystarczy 15-20 minut rozmowy z osobą decyzyjną a nie jakies kilka rozmów z gwiazdami HR które są bez pojęcia i nie mają wiedzy odnosnie stanowiska tylko taki HR udaje ze sie zna na czyms o czym nie ma pojęcia !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Takie są fakty i taka jest obłuda w firmach gdzie HR nie powinien wogole przychodzic na rozmowe tylko osoby które podejmują decyzje i tak jest w normalnych firmach idzie sie na rozmowe z Kierownikiem lub Dyrektorem i tacy ludzie podejmuja decyzje a nie jakis HR bez pojęcia który twierdzi ze zna sie na wszystkim

Renata
@booo

Oceniłeś proces rekrutacyjny bardzo negatywnie, zwłaszcza kompetencje osoby z HR. Jak przebiegał ten cały proces? Liczę na szczerą odpowiedź.

linda

Witam Pracowałem w tej firmie 5 lat. Dział sprzedaży w kanale b2b. Już nie pracuje bo po prostu chciałem coś zmienić w swoim życiu. Ogólnie pracownicy w TS mają przeświadczenie że znaleźli prace życia i nic lepszego im się nie trafi. Teraz ich rozumie dlaczego tak reagują bo większość z nich ma tą prace załatwioną i nigdy nie uczestniczyli w normalnych procesach rekrutacji a przełożeni o tym doskonale wiedzą i to wykorzystują. Są też normalni ludzie ale niestety boją się odezwać. Przez te lata byłem ofiarą psychicznej przemocy ale delikatnej. Na mnie to nie działa ponieważ znam swoją wartość i miałem to w (usunięte przez administratora) Nawet kiedyś próbowałem z tego zrobić zadymę ale prawnik ze związków powiedział mi że jeżeli nie chodzę do psychologa to nie ma mobbingu. Śmiać mi się chciało z tego kiedy na jednym z portali o tematyce energetyczne ktoś opisał jednego z przełożonych z imienia i nazwiska o jego praktykach i napisał prawdę po czym po dwóch miesiącach komentarz zniknął. Drugą sprawą jest to że jeżeli chcesz awansować bo masz ambicie to bez pleców na to nie licz. Sam byłem światkiem jak doradca klienta stał się doradcą prezesa bo miał plecy o których wiedział że ma ale on się nie przyznał. Akurat uważam że jemu to stanowisko się należało bo jest człowiek inteligentnym ale wydaje mi się że nie ok w stosunku do innych osób które są równie pracowite i inteligentne ponieważ jest to przeskok o bardzo dużo stanowisk. Trzecim aspektem pracy w TS jest kasa. NIE MA DOBRYCH ZAROBKÓW W TAURON MA JĄ JE TYLKO CI KTÓRZY MAJĄ SOLIDNE PLECY. Pracuje teraz i robię to samo i mam większą kasę. Opisze jeszcze jedną rzecz która jest dla mnie bardzo zabawna a dotyczy zmiany Zakładowego Układu Zbiorowego a dokładnie formy zatrudnienia doradców klient który zmienił się na zadaniowy. Wymyślono go ponieważ niektórzy się wzburzali że pracują nadgodziny i nie mają tego płacone. Wiec prezesi sobie wymyślili że wszystkim doradcą zmienią na zdaniowy czas pracy. Nie pomyśleli jednak że przy takim czasie pracy doradcy mogą pracować zdalnie więc jak to już wyszło bo np ktoś nie przyjechał do biura bo miał racje to zaraz było spotkanie z przełożonymi i powiedziane zostało że nie wyobrażają sobie aby dochodziło do takich sytuacji. Wprowadzili zaraz rozpiskę zadaniową tak nieudolnie że jeden jej element był niezgodny z wyrokami sądu najwyższego i tak naprawdę robił nadgodziny. Mówili o tym przełożonym ale nic sobie z tego nie robili i jak ktoś się za bardzo rzucał to padało stwierdzenie że zawsze może się zwolnić. To chyba wszystko co charakteryzuje prace w TS i podsumowując dodam że oprócz nepotyzmy, koleżeństwa występuje nacisk psychiczny na pracownika jeżeli na kogoś to nie wpływa i pasuje mu takie postępowanie to jest to twoja praca marzeń bo pozostałem warunki stabilność zatrudnienia, lekkość pracy jest ok Moje sugestie dla Tauron Sprzedaż Sp. z o.o.: Praca dla tych którzy uważają że TS to ich wymarzone miejsce. Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Zmienić podejście do pracownika

Jolanta
@linda

Miej proszę na uwadze, że wypowiadasz się na forum publicznym i każdy może przeczytać Twój komentarz. Piszesz o domysłach, które mogą być krzywdzące dla osób trzecich. Nie można na pewno stwierdzić, czy było tak, jak piszesz, bo nie uczestniczyłeś w procesie rekrutacji danej osoby, prawda? Nie odbieraj tego źle, jednak jeśli jako pracownik nie czułeś się komfortowo w pracy, dlaczego pracowałeś w tym miejscu aż 5 lat?

aaaa
@Jolanta

aaaa
@linda

@ linda To co opisała linda to norma w takich firmach ,HR w tej firmie totalnie nie szanuje ludzi których rekrutują i ma ich za nic,menadzerowie w takich firmach nic nie robią z takimi sytuacjami ponieważ maja to daleko , a polskim obowiązkiem jest utrudniać sobie życie i robić pod górkę bo polak jest najszczęśliwszy tylko wtedy kiedy innym się źle dzieje lub robi się komu s pod górke,szanowanie innych w pracy to pojęcie które menadzerowie i Hr nigdy nie przyswoi bo sodówka wali do głowy a wzajemny szacunek do drugiej osoby to zbrodnia !!! Polacy nigdy nie będą się szanowali w pracy nawzajem bo ktoś z tego powodu zawsze jest nieszczęśliwy !!! Linda napisała prawde i tyleee a Jolanta jako moderator HR niech się wreszcie obudzi z letargu i nie mydli tutaj oczu bo wiadomo jak jest

Miodek
@linda

Cyt. "Sam byłem światkiem..." i więcej mi nie trzeba. Jak takie mega mózgi nie pracują już w TS, to wypada tylko się cieszyć.

Jolanta
@Miodek

Dobrze, że zwracasz tak dużą uwagę na poprawność językową. Jednakże to nie ona jest tu najważniejsza, a opinie o warunkach, jakie swoim pracownikom zapewnia firma Tauron Sprzedaż. Jeśli zatem posiadasz jakieś informacje na w/w temat to śmiało - podziel się nimi z innymi użytkownikami forum. Właśnie trwa tam rekrutacja i może wiesz, czy pracodawca ten ceni sobie wcześniejsze doświadczenie, czy daje i szansę osobom bez niego?

Zostaw merytoryczną opinię o Tauron Sprzedaż Sp. z o.o. - Kraków

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Tauron Sprzedaż Sp. z o.o.
3/5 Na podstawie 3 ocen.
Tauron Sprzedaż Sp. z o.o.