Opinie o Przedsiębiorstwo Informatyczne KAMSOFT w Katowice 1 Maja 133

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników na temat pracodawcy Przedsiębiorstwo Informatyczne KAMSOFT, oraz Klientów firmy. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Przedsiębiorstwo Informatyczne KAMSOFT o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Przedsiębiorstwo Informatyczne KAMSOFT w Katowice 1 Maja 133

Zestresowany

Jako jeden z najmłodszych pracowników w firmie, zaczynałem prace prawie na samym początku studiów, mogę się wypowiedzieć na temat rozpoczynania kariery w firmie Kamsoft. Firma jest pewnego rodzaju przystanią dla ludzie bez doświadczenia, gdzie może kilka osób w dziale zna się połowicznie na robocie, reszta jest po to żeby się trochę przyuczyć lub już z samego zasiedzenia(I braku innych perspektyw). Zacznę od plusów: - firmowy parking - szybka rekrutacja(przyjmą każdego kto odróżnia stałą od zmiennej) - sklep żabka zaraz obok i automat ze słodyczami(oddział Katowice) - przełożony ma urlop, więc wszyscy odpoczywają Z minusów: - przyjście do pracy o 8:00:01 w oczach firmy wygląda na 8:30 - pierwsze próby wyjścia z pracy 15:55 gdy odbiło się o 7:55, kończy się telefonem od przełożonego z groźbą, że wcale nie muszę tu pracować, zakończone słowami(My nie mamy naliczania sekundowego)(Podziwiam czas reakcji, 10 minut od wyjścia z pracy) - rozległa biurokracja, największy absurd to przepisywanie zadań wykonanych w miesiącu, z systemu na kartkę, zdobycie podpisu przełożonego i oddanie do hr, żeby dostać wypłatę(umowa zlecenie) - BARDZO dokładne odpisywanie godzin pracy(numer 1 i 2 w toalecie także mają zostać wliczone) - kierownik spontanicznie codziennie podchodzi do pracowników i wypytuje „Co robisz, ile Ci to zajmie, czemu tak długo, to tylko pier*** guzik” - ciągłe problemy, że zadania zajmowały nam x czasu, a kierownik zrobił by to szybciej, lepiej i w ogóle okradamy firmę, bo się opie*** - ciągłe przekleństwa z ust kierownictwa, gdzie tracą się argumenty, tam zaczynają się personalne ataki słowne - chęć robienia wszystkiego jak najszybciej, jak najtaniej i z dbałością o każdy najmniejszy szczegół. Co w rezultacie prowadzi do 12h dniówek przed prezentacjami, bo planowanie pracy pół roku wprzód, nie pozwalałoby na gnębienie pracowników z powodu złej jakości produktu - niskie wynagrodzenia(14 zł/h na rękę, Android Developer, przez rok pracy), jak już mogłem prosić o podwyżkę(gdzie sam proces czasami zajmuje do 2 miesięcy) to się zwalniałem - ustalenia od szarego pracownika wymagane na piśmie, a kierownictwo załatwia wszystko słownie, dzięki czemu co chwile zmieniające się zasady są w stanie argumentować, że nigdy tak nie było, nigdy nikt tak nie mówił i mieć kolejny pretekst do wyżywaniu się na podwładnych - mobbing odbijający się czkawką, po wszystkich szczeblach korporacyjnej drabiny - ciągły stres, czasami kierownik powie, że da się Ciebie zastąpić i zwolnić, czasami popełni się niewybaczalny błąd nie przetestowania jednego z 100 scenariuszy testowych, a nawet trafiały się smsy i wyrzuty(współpracowników), jak to zapomniało się coś commitować będąc 1 miesiąc w firmie - brak procedur i dobrych praktyk wytwarzania oprogramowania, istniało jedynie Code Review, jednak oceniający musiał podpisywać się krwią, że na pewno to co wejdzie, będzie w 100% bez błędów - gdy wszystko, jakimś cudem, się uda, kierownik zrobi wszystko by znaleźć ten jeden błąd, który sukces budujący zespół, zmiesza z błotem Najgorsze na koniec. Wszystko byłoby łatwiejsze do zniesienia, gdyby nie fakt, że za każde przewinienia zostajemy wyciągnięci na środek i postawieni przed cały dział. Zaczyna się wtedy opowiadanie jaki to błąd popełniliśmy. Oskarżanie jak bardzo nie myślimy, wyliczanie ile w ten czas dałoby się innych rzeczy zrobić. Wtedy najczęściej korzysta się ze słów, że zespół scrumowy ponosi odpowiedzialność zbiorową, więc obrywa zespół pouczeniami, wyrzutami i przekleństwami. Poczucie winy było najgorsze, a bardzo sprytnie budowane, żeby zachowywać znikomą kontrolę nad pracownikiem. Gdy np. jeden kolega zapomniał na daily powiedzieć ile mu coś zajmie, kierownik był w stanie wyskoczyć ze swojego kąta i zapytać wszystkich o to, a jak nikt nie potrafił odpowiedzieć, rzucał tylko „Możecie zapomnieć o premii”. Podsumowując, każdy chociaż raz powinien popracować w Kamsofcie, żeby zobaczyć jak ma się dobrze w innej firmie. Moja przygoda z firmą zakończyła się łysiną i łuszczycą spowodowaną stresem. Jednak muszę oddać firmie, że trochę się nauczyłem. Takie coś za coś, zachorowałem ze stresu ale też i zawaliłem studia. Co do SCRUMa, co słyszałem, że przestajemy tak pracować to moje.

Kandydat

Nie polecam, panująca atmosfera na rozmowie kwalifikacyjnej była stresująca i chamska. Podejście kierowników projektu było aroganckie i bezczelne. Pytania do kandydata były nie na miejscu.. (nie związane ze stanowiskiem) jeszcze nigdy nie uczestniczyłem na takim spotkaniu. Nie dość, że kierownicy się spóźnili na spotkanie to mieli pretensje do mnie i do rekuterki z jakim prawem toczy się spotkanie rekrutacyjne. Ewidentnie było widać, że rekuterka była przerażona. (usunięte przez administratora)

Czy firma Przedsiębiorstwo Informatyczne KAMSOFT w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

Pytanie Nowy wpis

Czym w Przedsiębiorstwo Informatyczne KAMSOFT zachęcają przyszłych pracowników? Jakie mają dodatki?

dodatki Nowy wpis
@Pytanie

dodatki do godzin tzw. nadgodziny. fajna sprawa - budzisz się 6 rano, szykujesz do pracy, w pośpiechu śniadanie, odpalasz gruchota, po godzinie hurra wreszcie w biurze w ciepełku, sprawdzasz pocztę, idziesz do kuchni na kawę i obgadać kierownika, potem zgłoszenia, zgłoszenia, zgłoszenia, o 12 obiad a po nim posiedzenie (nie zarządu), potem kolejne zgłoszenia, tak o 14 już ci się nie chce ale kierownik patrzy wiec trzeba siedzieć. Wytrzymujesz do 16, klikasz „zamknij system”, wstajesz idziesz do wieszaka po kurtkę i nagle zonk - kierownik w trosce o twoje samopoczucie zwala cię z nóg pytaniem „a co z ZGL1500100900?”. I już wiesz, że dziś tak jak wczoraj i przedwczoraj z pracy wyjdziesz po 20-tej by być w domu jeszcze później. Nawet nie zobaczysz wiadomości TVP, żeby wiedzieć w jakim raju żyjesz. Zostaje tylko szybko spać by rano mieć sile wstać bo przecież ktoś musi wypracować zysk na nie swoje Porsche i nie swoją wille z basenem :-)

Zestresowany

Puchnastyk
@Zestresowany

100% prawdy ALE dotyczy zespołu mobilnego gdzie przełożonym jest Pan B. Jest jeszcze drugi dział mobilny, mniejszy i z mniejszymi zarobkami natomiast jest troszkę lepiej jeśli chodzi o kulturę. Przełożony jest normalnym facetem natomiast odgórny nacisk powoduje, że mobbing i cała reszta jest taka sama. Niejednokrotnie ludziom puszczały nerwy i leciały teksty typu "zrób to sobie (usunięte przez administratora)szybciej", "(usunięte przez administratora)odchodzę" itp. Taski zawsze były robione (usunięte przez administratora)byle szybciej ale nigdy nie dało się zmieścić w wyznaczonym czasie. Podejście jest w tej firmie takie, że musisz mieć kilka/kilkanaście/dziesiąt tasków a gdy jeden skończysz, dostaniesz dwa nowe. Nigdy nie ma czasu na przemyślenie zadania i zrobienie go poprawnie, zadanie my być (usunięte przez administratora) i oddane do QA- w ten sposób do 1 taska można było wracać przez rok i więcej ponieważ co chwilę zaczynał je ktoś nowy(poprzedni pracownicy zdążyli odejść)- żartem powszechnym było, że drzwi do kamsoftu powinny być obrotowe - plus tego taki, że ciągle można było jeść ciasto pożegnalne. Żeby kierownik nie miał problemów, wersje wypuszczane były nawet bez testów i ze świadomościom istniejących błędów. Z absurdów tej firmy mogłaby powstać gruba książka ale szkoda mi czasu na pisanie...Tak na zakończenie- wnioski na kabel, myszkę są obowiązkowe a dodatkowo mogą być odrzucone. Mi odrzucono wniosek o klawiaturę, ponieważ mam w laptopie.

panpaweł
@Zestresowany

o takich historiach w ks możnaby napisać książkę

kobieta Nowy wpis
@Zestresowany

W punkt, spędziłam tam 4 lata. Dodam informację, że nie przedłużają umów kobietom w ciąży, bo mogą :) Więc kończysz macierzyński i jesteś bezrobotna.

Pytanie Nowy wpis

Czy w Przedsiębiorstwo Informatyczne KAMSOFT odbywają się wewnętrzne rekrutacje?

Lol
Klient

Ktoś może opisać jak wygląda pracy i płaca na stanowisku wdrożeniowca. Kiedyś pracowałem w BOK dużej firmy z IT ale ostatnie 10lat spędziłem w innej branży. Jestem ciekaw jakie są zarobki na początek w tej firmie w Poznaniu.

Informatyk
 Rozmowa kwalifikacyjna
Przebieg rekrutacji

Czułem się jakby osoby prowadzące rozmowę nie poświęciły nawet 5 minut na przejrzenie mojego CV i były tam za karę. Pana prowadzącego rozmowę nie zadowalało wyjaśnienie użycia technologii w praktyce, nagminnie prosił o rozwijanie skrótów i definicje. Nawet po ich podaniu „dopowiadał” i krytykował. Negatywne nastawienie mogło wynikać po prostu z tego, że od początku wyraziłem swoje niezadowolenie jeśli chodzi i sztywne godziny pracy (8-16). Cieszę się, że pracy nie dostałem. Poczekam na wakat w software housie. Smród korpo i przestarzałych praktyk wystarczająco mnie odstraszył. Rozmowa przede wszystkim inna od tego, z czym się spotykałem szukając pierwszej pracy. Zamiast „napisz fragment kodu robiący X”, „znajdź błąd w kodzie”, „powiedz co robi dany fragment kodu” (co jest standardem w każdej innej firmie), sama teoria i olanie przejrzenia prac kandydata. Jeśli szukasz tam pracy, kuj teorię kilka dni przed. O kod nikt cię nie zapyta.

Pytania

Pytania o rzeczy nieujęte w CV - bazy danych. Pytania o programowanie obiektowe, czystą teorie. Sporo pytań o przestarzałe technologie. Opowiadałem o tych, w których pracuję i które były w CV, a mimo to dopytywano mnie o co innego. Pytania o to w ile potrafię napisać daną rzecz (było czuć, że to osoba „siedząca na karku” podwładnym).

• Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Nie dostałem pracy

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

nick

Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: w lesznie to prywatny folwark

Mocarz
@nick

I jak tam na dzisiaj sprawy się mają. Zrobił Zyga prezes porządek z tym folwarkiem pańszczyźnianym. Czy tak jak jest, jest dobrze.

szeroki
@Mocarz

Z. nie jest już prezesem ;)

ex-kamszt
@szeroki

Czy po zmianie prezesa coś się tam zmieniło?

Mocarz
@szeroki

To w takim razie co się stało z Zygą. Czy Zyga przeszedł na zasłużoną emeryturę, a problemy nierozwiązane Czy panujący prezes zrobił lub zrobi tam porządek? Oby tak się stało.

@Mocarz

o ile pamiętam porządek w firmie zawsze był - każdy znał swoje miejsce i się nie wychylał ;)

@Pytanie

A skąd pomysł, że w ogóle są jakieś szkolenia?

@Pracownik

Dla garstki wybrańców są. Z resztą to bez znaczenia. Niezależnie czy kodujesz w delphi sprzed 20 lat czy Visual Studio, jesteś tanią siłą roboczą. Można zmienić pracę ale efekt jest podobny - na końcu uzyskuje się tytuł emerytowanego programisty ;)

@Były

Efekt podobny? O czym ty mówisz? Na emeryturze można siedzieć w ciasnym M3 na osiedlu Jana Pawła, a można też kupić sobie domek nad adriatykiem... Nie widzę tu podobieństw.

@Pablo

1. jak już doczekasz emerytury twoje oczekiwania od życia będą krążyć w okolicy dobrego zdrowia a nie domu na południu europy, bo będziesz ślepy i garbaty po latach przy komputerze 2. biorąc pod uwagę jak rosną tu inflacja i podatki, i to co robią z emeryturami, będzie cię stać raczej na kampera niż na dom 3. mimo wszystko zazdroszczę optymizmu ;-)

pracownick
@Pytanie

Tak, finansuje, tylko trzeba, wyjść z inicjatywą ruszyć (usunięte przez administratora) i złożyć wniosek. Jak trafisz na przełożonego który, ma kiepski dzień, to spuści Cię na drzewo. Jak nie, to masz szkolenie 100% finansowane. Jak Cię spuści na drzewo, napisz do jego przełożonego :)

@były

drobna korekta -> kampera też nie będzie - wchodzi podatek akcyzowy od kamperów. Tak więc pozostaje namiot ;-)

@Krzyś
@Kandydat

Miałem podobnie. Pytania kwalifikacyjne kompletnie nie na temat!!! To tak jakby przykładowo specjalistyczne pytania z zakresu prac murarskich miały decydować o tym, czy jesteś dobrym piekarzem czy nie !?! Zastanowiło mnie jedno w tej firmie - po co jest w tej firmie stworzono takie stanowisko jak "inżynier projektu". Życie pokazało, że to stanowisko dla zwykłych cwaniaczków i lizusów, którzy do prawdziwej szkoły mieli pod górkę ale tu, w tej firmie, to Ty dla nich jesteś (jak mówią słowa piosenki) "MNIEJ NIŻ ZERO". I choć stworzono sztucznie procedurę umożliwiającą taki awans to w praktyce jest to prawie niemożliwe do realizacji. Za dużo pracuje cwaniaków w tej firmie od których zależałoby powodzenie twojego projektu, a tym samym awansu, a na to, by jeden z drugim zgodził się na to, by się z nimi zrównać w hierarchii i może z czasem nawet ich przeskoczyć, to absolutnie nie ma na to mowy!!! Bardzo szybko człowiek przekonuje się w tej firmie, że mając nawet genialne pomysły, to tak naprawdę one nic nie znaczą. Podłożą ci tzw. "świnię" (trudny projekt który musisz wykonać w krótkim czasie i to bez narzędzi -dlatego truny) i z tej firmy wylecisz. Podstawą będzie brak kwalifikacji lub zbyt wolne tempo, a oceniającym Cię będzie osoba, co 1. tą świnię ci podłożyła a, 2. w żadnej NORMALNEJ firmie nie miałaby szans na ocenianie kogokolwiek. Na arbitraż u Prezesa nie ma co liczyć - przecież to on stworzył ten system i jest mu z tym dobrze.

@@Krzyś

Dokładnie tak, można jeszcze wiele dodać, nic ująć!

Gajowy Marucha
@@Krzyś

Towarzystwo wzajemnej adoracji dokarmiane z państwowych pieniędzy. Można by powiedzieć że (usunięte przez administratora)

Kandydatka
@Kandydat

U mnie tez pytania nie na miejscu i głupie podteksty

Nie poszlam
@Kandydatka

U mnie tez

@@Krzyś

Po przeczytaniu wielu opinii na temat tego kołchozu widać wyraźnie, że to jest idealne miejsce dla masochistów. Tylko ile można udręczać się fizycznie i psychicznie dla rzekomej przyjemności. W końcu każdy pęknie. I co dalej. Wywiozą tych naganiaczy na taczce?

@Nie poszlam

A jakieś konkrety? Co było takiego niestosownego na tej rozmowie?

pracuję w KS i żyję!
@Kandydat

Nie ogarniam - albo wpisy na GoWorku wrzucają wyłącznie "urażone księżniczki" tkwiące w magii owocowych czwartków, albo piszecie o innej firmie. Pisze na podstawie swojego doświadczenia - 2 lata temu (może coś się drastycznie zmieniło, choć wątpię), przeszedłem proces rekrutacji, który nie odbiegał od standardów rynkowych. Pytanie konkretne, dotyczące porojektów i doświadczenia. Nikt nie był chamski, niekt nie był zastraszony, normalna rozmowa, normalna firma, z solidnym socjalem (nie mylić z multisportem czy opieką medyczną, bo to już standard). Zdecydowanie lepiej niż świeżaki odnajdą się tam pracownicy z kilkuletnim doswiadczeniem. polecam

Venom
@pracuję w KS i żyję!

Piszesz o innej firmie, chyba pomyliłeś fora.

@pracuję w KS i żyję!

Wierzę, że są działy w KS w których nie ma tragedii. Są też takie, gdzie jest katastrofa. Rozmowa kwalifikacyjna tak samo, zależy kto ją prowadzi... Bardziej ciekawi mnie o jakim solidnym socjalu mówisz?

pracuje w ks i zyje
@Pablo

@Pablo a propos socjala. Pracowałem w wielu firmach i KS faktycznie ma inne (na +) podejście w tych kwestiach, bo : Darmowe 2 prywatne abonamenty na telefon komórkowy (i nielimitowana ilość dodatkowych nr za 3zł), premia roczna, premia comiesięcza (za przepracowany rok), premie świąteczne, dofinansowanie do urlopu, dofinansowanie do zakupu okularów, finansowanie drużyn sportowych (piłkarze, kolarze, biegacze), wyjazdy turystyczne do Hiszpanii czy USA w ramach delegacji (na koszt pracodawcy), rejs dla pracowników (w 2020 było), duża impreza integracyjna + wyjścia typu kręgle piwo, spotkanie wigilijne (ostatnio były paczki świąteczne wysłane pocztą), nie mówię już o owocach, lodach czy grilach w godzinach pracy, które odbywały się regularnie przed pandemią, co jakis czas masz też konkurs dla pracowników lub ich dzieci (z nagrodami) + bony np na dzień dziecka. Są też wydarzenia on-line - ostatnio jakieś wspóle pieczenie. Podejrzewam, że i tak coś pominąłem, bo jak się zbierze do kupy to faktycznie jest tego dużo, więc nie piszmy o "tragedii" w kontekscie KS.

kochamkamsoft
@pracuje w ks i zyje

"więc nie piszmy o "tragedii" w kontekscie KS." Zgadzam się, tragedia to za mało powiedziane. (usunięte przez administratora) i 6 metrów mułu. Pozdrawiam

L

Patrząc ogólnie na pracodawców w PL to KS ocenił bym powyżej średniej. Także polecam jeżeli ktoś się chce przebranżowić. Gdzieś trzeba zacząć a jak się gdzieś indziej nie uda to pozostaje właśnie KS (z stosunkowo niskim progiem wejściowym jeżeli chodzi o IT). Jeżeli ktoś już kilka lat w IT pracuje to raczej nie ma sensu składać tam CV. Firma ma swoje plusy i przy sporym samozaparciu (naprawdę sporym) można też rozwinąć się technologicznie. Problem zaczyna się później - w pewnym momencie ciężko już rozwijać się technologicznie bez wsparcia z zewnątrz. A bez rozwoju technologicznego też mała szansa na podwyżkę oraz zdobycie jakieś sensownego doświadczenia, które wykorzystać będzie można w innych firmach. Pod względem rozwoju zawodowego KS to max. 2 lata i to przy założeniu, że samemu się sporo ciśnie. Później mam wrażenie, że stoi się w miejscu - zresztą przypuszczam, że w Comarch, Asseco jest też podobnie. Dużym minusem jest brak angielskiego - to pochodna domeny. Ogólnie jak ktoś zostaje tam dłużej to zaczyna zarabiać tyle, że nie opłaca mu się przechodzić do innej firmy. Pracując tam np. 6 lat na zewnątrz będzie się postrzeganym jako osoba z max. 2-letnim doświadczenie. Nawet jeżeli ktoś dobrze programuje i robi to kilka lat to zostaje mocno w tyle z angielskim oraz nowoczesnymi metodykami pracy (komunikacja, dobre nawyki/praktyki). Z innych wad wymienię - system urlopów i przepustek. Rozumiem, że leader akceptuje ale po co to idzie jeszcze przez dyrektora? Brakuje też mentoringu - wszystko trzeba robić samemu i czasami nawet pod górkę (bywa, że i znajdzie się jakaś kłoda pod nogą). Plus dla ekipy - szarzy pracownicy są OK. Mój leader też jest spoko - pod tym względem miałem szczęście. Pracownicy z dziećmi mają więcej atrakcji. Podsumowując - dobra stabilna firma na start jak się ktoś przebranżawia. Polecam cisnąć do przodu i po kilku latach zmienić. Lub jak ktoś lubi spokojne życie bez wyzwań to może tam zakotwiczyć do emerytury. Dodatkowo jak teraz się zatrudni to za 9 lat ma sporą szanse na załapanie się na rejs rocznicowy ;)

@L

Z tymi większymi zarobkami przy dłuższym stażu to trochę przesadziłeś. Jak samemu nie zawalczysz to nie dostaniesz ani grosza więcej. Możesz zrobić projekt pracowniczy ale to coś w rodzaju pracy magisterskiej, wymaga akceptacji zarządu no i trzeba oczywiście jeszcze go obronić a na końcu podwyżka może i tak okazać się mniejsza bo słabo wypadniesz na testach z regulaminów przeciwpożarowych.

@Były

Zgadza się, można usłyszeć że jak się zrobi projekt pracowniczy w swoim wolnym czasie to dostanie się podwyżkę w wysokości kwoty X. Po kilku miesiącach i obronie projektu okazuje się, że ta podwyżka jest jednak sporo mniejsza.

Były

Pracowałem w Sosnowcu. Oprócz atmosfery panującej w zespole, nic więcej pozytywnego nie mogę dodać, nie jestem "frustratem". Firma chwali się 30letnią pozycją na rynku, niestety sposoby zarządzania też widać że mają 30 lat. Żeby dostać podwyżkę, trzeba pisać testy, przedstawiać prezentacje, na każdym kroku udowadniać że się jest coś wartym. Monitoring co robisz podczas pracy na porządku dziennym, pewnie myślą że każdy pracownik chce oszukać i nic nie robi... Na początku stałe godziny pracy - później można się dogadać. Technologie sprzed 30 lat. Brak nowych technologi zarówno w narzędziach używanych do programowania jak i zarządzania (zarząd zatrzymał się 30lat temu). Jeśli chodzi o stanowiska programistyczne to oprócz podstaw można się nauczyć tylko i wyłącznie antywzorców, nikt nie pisze testów - bo po co, nie ma code-review bo po co... wzorca projektowego żadnego nie spotkałem. Podstawa wynagrodzenia poniżej średniej branżowej, są premie które niby to wyrównują, ale dziś jest premia a jutro może jej nie być.

tEŻbYły
@Były

A ja pracę tam wspominam bardzo dobrze. Serio! Świetna lekcja życia. Nie była to moja pierwsza praca więc miałem porównanie. W poprzednich wyglądało dokładnie tak samo tj. wizja kariery na rozmowie, a potem zero rozwoju o karierze nie wspominając... Życie jest za krótkie by czwarty, piąty czy dziesiąty raz popełnić ten sam błąd. Zamiast przeglądać kolejne oferty pracy (które powiedzmy szczerze niczym się nie różnią), zrobiłem coś lepszego. Teraz miesięczną etato-pensje zarabiam w kilka dni ;)

Ktos
Kandydat

Witam, czy w tej firmie jest stała pensja? Czy jest ona uzależniona od wyników? Jak to działa????

Ktos
Kandydat

Obsługa klienta, serwis IT coś takiego.????‍♀️

gosc
Kandydat

A jak jest w Dziale Administracyjnym?

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w Przedsiębiorstwo Informatyczne KAMSOFT?

@Pytanie

Słaby komputer(jest to niejako plusem, kompilowanie kodu daje nam chwilę odpoczynku), stary monitor, biurko dla księgowej. Internet jest dostępny dopiero po pozytywnie rozpatrzonym wniosku. Mikrofalówka i czajnik na całe szczęście są w zestawie. Jedna toaleta na całe piętro. Tak przynajmniej było w Katowicach.

dmno
@Były

Z komputerami się zgodzę, są stare i zupełnie niewydajne. Kompilacja trwa bardzo długo ale i tak trzeba wtedy siedzieć przy komputerze. Internet jest normalnie dostępny.

@dmno

To na jaki komputer można liczyć na stanowisku programisty?

Łuki
 Rekomendacja

Stacjonarny

Jasio
@Pytanie

Na jaką łopatę można liczyć na stanowisku kopacza rowów?

KandydatDelphi
Kandydat

Witam, chciałbym aplikować na programistę delphi, czy warto aplikować na to stanowisko? Jaka jest atmsfera w zespole?

juz!nie!musze!
@KandydatDelphi

słyszałeś kiedyś o pojęciu „biedny pracujący”? Wysyłanie CV ci to gwarantuje...

Domino

Chciałbym aplikować na programistę androida ale nie wiem bo czytając te opinie to trochę strach.Chyba że ktoś ma propozycję

?
@Domino

i ile chciałbyś zarabiać? :)

@Domino

Kamikadze?

SzukamPracy
@?

A ile się zarabia ?

::)
@SzukamPracy

Zarabia się mega dużo!! Na przykład nowi po pierwszej wypłacie biegają między salonem Bentley’a, Ferrari i Porsche nie wiedząc co kupić. Niektórzy kupują na zapas, i potem można taniej kupić z drugiej ręki ;) Trzeba zobaczyć ten parking przed firmą!! Ci z dłuższym stażem inwestują w nieruchomości za miliony w Monako, takie z widokiem. Na weekend latają tam odrzutowcami! Tajemnicą poliszynela jest, że każdy pracownik ma rachunek w raju podatkowym, tak dużo się zarabia :-)

@::)

Ja za pierwszą wypłatę chciałem kupić Kamsoft, ale poczekałem miesiąc i uznałem, że nie warto.

Szkoda
@VEGA

Trzeba było kupić, może wtedy warto byłoby się tam zatrudnić :)

GruszkiNaWierzbie

Zastanawiam sie jak wyglądała wasza praca podczas pandemi... mogliście w koncu pracować jak na it przystało ? Kiedy wszyscy pracowali zdalnie a po powrocie mogą dalej pracować ? Moze gowork nie jest dobrym miejscem na szukanie opinii bo większości komentarzy tutaj Jest negatywna ale ciagle liczę na to ze w końcu coś się ZMIENI!!! w tej firmie bo firma ma potencjał i dobre opinie wśród klientów! Tylko o pracownika tez trzeba zadbać !!!!! Po rozmowie kwalifikacyjnej i opiniach ( nie tylko na goworku) śmiem twierdzić ze słabo. Odpowiedź na pytanie o zarobkach na rk zabija. Chwila ciszy i ... Test pp i ppoż ? Błagam ! Jak to się ma do kompetencji i efektow rozwoju ? Plus tekst zarzucony przez pana kierownika .. pożal się BOŻE! Ludzie! Zrobcie coś ... it + opieka zdrowotna no chryste !

Rekomendacja

To pytanie wypuścił HR na podpuchę. Odpowiedź może być tylko jedna: ten wkład jest ujemny i to mocno.

Keks
@VEGA

Całkowicie się z Tobą zgadzam. Bystre oko od razu spostrzeże od kogo wyszedł komentarz. Miejcie oczy szeroko otwarte.

MrNoBoDy

Niektórzy piszą, że to firma dobra na początek. To ja się pytam: jaka jest dobra na koniec? :-)

@MrNoBoDy

Każda inna. Bo jak sięgniesz dna to wszystko inne będzie lepsze.

bla bla bla

Podobno KS ma dna Florydzie osrodek wypoczynkowy dla pracowników. Czy to prawda?

ja
@bla bla bla

prezes ma tam swoj domek ktory zarejestrował jako oddzial żeby uniknąć podatków. Raz na rok organizują jako bonus tygodniowa wycieczkę dla garstki wybrańców. Ogolnie najgorsza firma w jakiej pracowałem, nie polecam.

@ja

Byłem na takim spotkaniu. Wielu było wylosowanych i nie mogło odebrać nagrody z różnych powodów, a regulamin konkursu nie przewidywał tego, by nagrodę otrzyma osoba której akurat w Gliwicach na spotkaniu nie było, więc losuje się dalej inną osobę. Za jedną Panią wręcz się cała grupa oburzonych ludzi wstawiła, bo okazuje się, że bycie akurat w pracy na II zmianę też cię nie usprawiedliwia ?!? (szok) i nagrody tej nie możesz dostać!!! Ktoś mi tu za chwilę powie że można było być zalogowanym i przez internet kontrolować spotkanie, ale chwileczkę.... czy nagroda ta nie była czasem dla pracownika/cy którzy akurat są po ciężkiej pracy i albo są jeszcze w pracy lub na trasie do domu i powodów bezpieczeństwa ruchu drogowego nie korzystają z łączy, a może czysto po ludzku prawie korzystają z wc lub przygotowują w domu posiłek dzieciom!!!! Tak chorych warunków dawno nie widziałem, przecież wygrana w ToTolotka nie wiąże gracza z oglądaniem losowania!?!?!? Są przypadki że po wygraniu w losowaniu sklepowym po prostu dzwonią do Ciebie z info. o wygranej! Jest takie porzekadło: "Każdy system jest tak mądry jak jego twórca". Pozdrawiam Pana Panie prezesie.

tomek

Czy w firmie Kamsoft jest dobrze zorganizowana praca zdalna? (chodzi o programistów webowych jeśli ma to znaczenie)

@tomek

Sprzęt i oprogramowanie do pracy zdalnej zapewnia pracodawca - chyba, że masz inny zapis w umowie lub jesteś b2b. Instalujesz program który sprawdza każda Twoją aktywność na komputerze i czas pracy przy biurku a później dostajesz od przełożonego telefon z pretensjami o Twoje aktywności.

Pracownik 2
@Pracownik

Dokładnie tak jest. Firma śledzi każdy twój ruch. Jest problem, że przy pracy zdalnej za dużo korzystamy z teamsów!

takjest
@Pracownik 2

podpisując UoP akceptujesz, że możesz być monitorowany. Praktycznie w każdej firmie jest mniejszy lub większy monitoring. Jak robisz swoje to Ci to zwisa. Chyba że jesteś bumelantem, wtedy masz problem :)

Nie polecam. Zarządzanie firmy jak w latach 90-tych. Brak elastycznych godzin pracy, nie możesz nawet zmienić godzin pracy o pół godziny. Jak chcesz wyjść wcześniej to musisz pisać przepustkę, która jest zatwierdzana najpierw przez kierownika a potem przez dyrektora. Zabrania palenia na terenie firmy, podpisujesz regulaminy w których oswiadczasz że jesteś osobą niepaląca! Nie palę, ale to dla mnie kpina. Jesteś jak w więzieniu nie można nawet wyjść obok do żabki! Żeby się starać o podwyżkę to piszesz testy z regulaminów, z otoczenia, z pakietu office!, SQL, zawodowy, angielski. Od wyników zależy jaką dostaniesz podwyżkę. Po napisaniu testów można powiedzieć z dobrym wynikiem + ocena przez kolegów wokół dostajesz 200-300 zł podwyżki. Atmosfera - wszędzie plotki. Ludzie są o wszystko zazdrośni o każdą złotówkę. Pracownikiem miesiąca zostaje ten co podlizuje się kierownikowi. Płaca dla testera na początek 2300-2500. Nie wiem jak to jest że firma nadal działa chyba przez monopol bo inaczej dawno by plajtła.

Oregon
@Były pracownik

Jak mi powiedzieli jak wyglada system wynagrodzeń ( tzn ostatecznie nie powiedzieli bo to skomplikowane) moja myśl od razu była „spadam stad”. Oczywiście w ogłoszeniu nie było podanych pozostałych obowiązków, o których dowiadujesz się na rozmowie.

George
@Oregon

I ta teczka przy podpisywaniu umowy "Technologia kariery pracownika" z legendą jakbyś atlas oglądał, podstawiana pod pysk. Człowiek myśli, że wkracza na wyższy poziom, a to tylko pozory. Firma kosmos, gdzie wykorzystuje się zabiegi socjotechniczne stosowane przez manipulatorów i (usunięte przez administratora) Na zachodzie taka firma nie ma racji bytu. Wstyd

Zostaw merytoryczną opinię o Przedsiębiorstwo Informatyczne KAMSOFT - Katowice

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Przedsiębiorstwo Informatyczne KAMSOFT
1.7/5 Na podstawie 324 ocen.
Przedsiębiorstwo Informatyczne KAMSOFT