Opinie o Eberspächer Climate Control Systems sp. z o.o. w Oława

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Eberspächer Climate Control Systems sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Eberspächer Climate Control Systems sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Eberspächer Climate Control Systems sp. z o.o. w Oława

Xenon

Dlaczego zakład się nie weźmie za tych którzy siedzą kupę czasu na L4 oczywiście nie są chorzy. Przy tym świetnie się bawią i imprezują Zero kontroli i zainteresowaniem pracownikiem którego nie ma dobrych kilka miesięcy

FU

Firma zarządzana przez umysłowe ameby (kierownicy, liderzy, inżyniery, itp)

Elber

Dlaczego znowu rekrutują na stanowisko Koordynatora Mag?

Taylor

Zakład to miejsce pracy dla znajomych znajomych. Jak nie jesteś kogoś znajomym z góry to bedziesz traktowany gorzej niż pies. Ludzi traktuje sie tam jak śmieci. Połowa pracowników na produkcji to tymczasowi z Extact krórzy zostaną wywaleni jak tylko zakład mniej zamowień dostanie od klientów. Szczerze odradzam, słabo płacą, o premii zaponij, i traktują ludzi jak psy.

Monter

Powiedziano mi na rozmowie 2600 zł brutto, a na umowie było 2300+300 premii brutto! Nie wiedzieli co będę robić, nie wiedzieli o co pytać. Tak naprawdę to kierownik i lider byli osobami nieodpowiednimi do swoich stanowisk!

Pytano mnie co potrafię, ale opisu co będzie do robienia to nie potrafili mi odpowiedzieć!

logo firmy Szwaczka / Szwacz do przyuczenia
Dobre Miasto
Dfm Sp. z o.o.

Pozwalniali pełno doświadczonych osób i nie dbają o tych co pozostali (4 inżynierów którzy złożyli wypowiedzenie przez to co dyrektor robi z firmą) a wystarczy że 2 osoby pracujące na największej maszynie z wydziału CEH się zwolnią u cały dział stoi przez brak materiału. Ale pan dyrektor też o tym nie pomyślał.

Jedyną negatywną osobą w zakładzie jest Pan dyrektor dla którego liczą się wykresy na tablicach a nie pracownicy (którym wprowadził 4 dni pracy , zabranie premii i zabranie 20% wynagrodzenia gdzie firma nie wyrabia się z żadnym zamówieniem).

Gosc2
@Gość

prawda zero wsparcia najgorsze podejscie z jakim mialem doczynienia, nawet w czasach kryzysu ludziom nie zal sie zwolnic. 4 inzynierow zlozylo wypowiedzenia i zero reakcji, w zamian zeby wesprzec produkcje sciaga sie administracje do pracy na produkcji.. chyba najpierw powinno sie ludzi poinformowac o zmianach a potem je wdrazac - a tutaj jak widac odwrotnie. szkoda ze te opinie odbijaja sie echem i tyle. a firma ciagle traci dobrych pracownikow.

Lider
@Gosc2

A bardzo dobrze tym z biura niektórym!! Wszyscy powinni sobie trochę na produkcji popracować łącznie z panem dyrektorem to by zobaczyli ile jest podstawowych problemów. Ciekawe ile by tak wytrzymali!!

Jaki jest styl zarządzania kadrą w Eberspächer Climate Control Systems sp. z o.o.?

Witold

Kto szybciej doniesie na grupę lub pojenynczo na jedną oaobe . zostaje doceniony przez kierownika tak to właśnie wyglada

No Ja

Czasem brak słów

Żaneta
@Witold

To super, przynajmniej macie jasne i klarowne zasady na jakich działa firma. To bardzo dobrze jak schematy zachowań i działań są znane wszystkim pracownikom. Mogą się dostosować.

Subiektywnie, ale szczerze

No normalnie rewelacja, że się szuka oszczędności teraz - i to w pensjach pracowników (z resztą i tak niskich jak na ten rynek), szkoda że się ich nie szukało jak się wysłało taksówkę po swój sprzęt do domu. Najpierw pracownikom zabiera się premię za efektywność (ale tylko tym wybranym, bo pozostałym premia się należy, a może kierownik to pierdoła?). Podkreślę, premię za efektywność. Bo to pracowników wina, że pracy jest na 5 dni w tygodniu, a pracują 4 (no każdemu się normalnie marzy 80% wypłaty). Albo jest dodatkowa przerwa pomiędzy zmianami, ale normy zostały stare? Bo to pracowników wina, że jest pełno bezsensownych przezbrojeń - ale kogo to interesuje. To pracowników wina, że jest mnóstwo problemów jakościowych, których nie ma komu rozwiązać, bo wszyscy inżynierowie się pozwalniali (hmm ciekawe dlaczego), a na ich miejsce nikogo nie zatrudniono. Brak efektywności jest przecież winą pracowników. Czy tam serio nikt nie wie z czego to wynika??!! I ich się nazywa wykalifikowaną kadrą? Krążą plotki, że firma wraca na cały etat, ale zabiorą pracownikom wszystkie premie? Jakim prawem??? Fajnie, że będą rozbudowywać fabrykę - moim zdaniem to jedyna realna szansa, żeby pozbyć się stamtąd osoby, który ma tak negatywny wpływ na jakość pracy. Serdecznie nie pozdrawiam osób, którym wadzą dobrzy pracownicy na produkcji i za wszelką cenę chcą pozbawić ich pracy. Ale to tylko moja subiektywna opinia, na temat "stylu" zarządzania.

***

Proponuję dorosnąć, nie wchodzić w dziwne relacje z innymi (które nikogo nie obchodzą) i nie wypisywać takich durnot na stronach związanych z opinią o pracodawcy, które później raczej świadczą o niskim poziomie pracowników tam pracujących .... widać że ostatni przesiew wśród pracowników zrobił swoje. Pozdrawiam

Damian

Firma do tej pory starała się i jest dobrym pracodawcą ale tak potężne problemy z epidemią dotykają wszystkich.

@Damian

Ale te noszenie masek na hali jest masakrą nie da sie tak pracować jest gorąco klimy nie ma bo pewnie oszczędności. Rozumiem ci co siedzą moga je mieć ale nie ci co pracują i sa w ciągłym ruchu

jedni maski noszą, drudzy nie, a dlaczego pół biura bez masek lata to już wgl nie ogarniam. wyjdziesz poza obszar hali i nikt (usunięte przez administratora) maski nie ma. biuro to nie miejsce publiczne? recepcja to nie miejsce publiczne? szanujmy się. pracownicy pracują w 25°c i mają maski na twarzy, a panie i panowie z biura siedzą w klimatyzowanych pomieszczeniach - nie. no po jakiemu to?

Hubert

Jak ktoś będzie zarażony to wiadomo od kogo. Od brudasow i nierobów co są zatrudnieni po znajomości. Brawo. Zapraszamy sanepid do zakładu

fff

znowu zwiazki zawodowe zawiodły nie pytając nawet o to!!! kazdy ma nosic maski biurwy też

hubert
@fff

kolego co zwiazki zawodowe maja do noszenia masek, to jest rozporzadzenia MZ. to ,ze zwiazki w tym zakladzie kuleja to kazdy wie .dlatego tez Wnosze o audyt solidarnosci w celu wymiany kadry, niech ludzie zadecyduja o nowych osobach lub calkowitej likwiadacji zwiazkow. bo po co placic skladki jak cos jest bezuzyteczne. pseudo biurowcow pozdrawiam jestescie nagrywani bez masek . sprawa jest zgloszona do SSEP w olawie. niech dowala wam kary po 5 tys. wkoncu was stac . tym bardzieh ,ze i tak nic nie robicie

FFFF
@hubert

Jak to nie maja?! Maja bronić pracowników a co za tym idzie ich zdrowia. Jakaś biurwa bez maski może być zakażona i nas zarazić. Związki powinny zwrócić uwagę dyrektorowi.

nick

ktoś wie czy zakład pracuje w przyszłym tygodniu?

@nick

Ponoć pracuje tylko kilka osób. Reszta urlopy.

nick

dalej urlopy? drugi tydzień?

Niech to się już skończy

Skoro pracownicy nadal mają mieć urlopy to czemu firma ich o tym łaskawie nie informuje? Na co oni czekają?

Jakiś ktoś
@nick

W piątek dostałem wiadomość że do świąt urlopy tylko nie wiem czy cały zakład

@Jakiś ktoś

ciekawe kiedy poinformują resztę pracowników... w niedzielę wieczorem czy w poniedziałek rano... :-/

Mhm
@nick

A czy ktoś pomyślał że są osoby które nie mają tych urlopów już

Zul
@Mhm

Zastępcę związków zawodowych nie interesowało czy mamy urlopy. Związki Nie prosily nawet o postojowe z tego co słyszałem, bo się zastępcy hajs musi zgadzać. No tak on se na L4 pójdzie latem

@nick

Cały tydzień urlopy, później nie wiadomo. Postojowego nie będzie bo biznes ma się zgadzać. prędzej będą zwolnienia po świętach niż postojowe bo urlopy niektórym się już kończą.

Niech to się już skończy

No tak, bo otatnie zwolnienia to dla nich za mało...

Asia

Wkoncu niemiecka firma mają prawo do wszystkiego. (usunięte przez administratora) Wymusza na kadrze swoje wizje. Związki zawodowe są ale osoby które tam zasiadają to jest porażka. Ogólnie zakład wg mnie bez przyszłości z wizją zamknięcia-sprzedazy zakładu i gruntu

Agata

Jeśli chodzą do radcy prawnego. Tz., że sami mają problemy ze soba Jeśli już źle im doradza to już całkiem (usunięte przez administratora) Polecam zobaczyć jak działają związki w innych zakładach i odwołać tymczasowych. KAZDY ZWIĄZEK ma prawo do audytu jeśli podlega pod solidarność. Pozdrawiam nieudaczników z biura produkcyjnego

...

Ktoś tu nie wie jak związki działają. W (usunięte przez administratora) byłeś/aś, i wielkie G wiesz. Nie obrażaj mi kolegi to raz, a dwa, co solidarność w tym zakładzie może, jak takie marudny i lesery jak Ty nawet się nie zapisze do związku? Nawet zastrajkowac nie można!

K.W.
@Agata

Najlepiej jest samemu nic nie robić a wymagać od innych.

v

to prawda ze ten zaśliniony dyrektor idzie na pomorze?

Anoniumus
@v

Szanowny Pan pójdzie tam gdzie będzie dobrze. Oni tsk mają. Wszystko poukładane co dalej aż do emeryturki.

Panie dezynfekują umywalki płynem do mycia szyb - nie ich winna oczywiście, że zakład oszczędza na ludzkim zdrowiu. Płyny dezynfekujące są, ale tylko w dwóch miejscach - skandal. Nie ma pracy, ale nikt nawet nie myśli o postojowym. Chcą by pracownik wykorzystał swój cały urlop w marcu. Było podejrzenie koronawirusa to też siedzieli cicho. Zaczyna robić się niefajnie, a będzie jeszcze gorzej.

Jakie wartości są cenione w Eberspächer Climate Control Systems sp. z o.o.?

Sumienność, elastyczność

Kk

Haha raczej morda w kubeł jak Ci dodadzą kolejne obowiązki. Ludzie się zwalniają a na ich miejsce nie ma rekrutu!! Tylko rozdzielają obowiązki na pozostałych. Jest tylko e-mail pod tytułem: nowe obowiązki

GG
@Kk

W tej firmie nie ma nic co mogłoby człowieka zmotywować , zwłaszcza obecna sytuacja w firmie która jest do bani.

slunska ceguwka
@GG

ja was zmotywuja niedlugo jak przyjda

Dzieciol

W tym zakładzie ponad wszystko idzie na dwulicowosc donoszenie.wystarczy posiadać te dwie cechy i można się przykleić to któregoś z kierowników.

Przenikliwy

To pytanie chyba zadał ktoś z HR, odpowiedzi udzieliła pewnie ta sama osoba

kondzio
@Przenikliwy

faktycznie - sam sobie zadał pytanie i na nie odpowiedział. Szczyt finezji :)

@kondzio

W cale że nie. To była moja odpowiedź. Juz byli tacy co pisali sami ze sobą, ale nie w tym przypadku

Jedna mądra odpowiedź

Dlaczego

Dlaczego administrator usuwa posty które wcale nie są obraźliwe ani nie zdradzają osoby o której się pisze z imienia i nazwiska?

slunska ceguwka
@Dlaczego

gdzie muj wpis SLUNSKA CEGUWKA Z BRZEZINA?

@slunska ceguwka

Poszedł na ślunsk ????

....
@...

poszoł na sląsk

żal

robią spotkania z wielce dyrektorami którzy mają odpowiadać na pytania a przed samym spotkaniem zabarniają pytać bo nie wolno pytać o podwyżki!! kierownicy nic nie wiedzą dyrekor milczy to kto ma wiedzieć????? nawet nie ma odważnego żeby powiedzieć że nic będzie. marionetki. świetnie że panowie wiedzą co będzie sprzedawane za 3 lata, a nie wiedzą czy mają pieniądze na podwyżki ... wszyscy ździwieni że ludzie chcą zarabiać ..... to pytają

Koleżanka
@żal

Co nie wolno wszystko wolno nikt Ci nie zabroni pytać o podwyżki tylko trza mieć odwagę zapytać a jak nie masz odwagi to może idź do Kierownika osobiście albo gdzieś inndziej. A jak się nie podoba to może warto zmienić pracę pracy jest dużo

Hop hop

Mam pytanie jak zarabiają ustawicze maszyn

Jan
@Hop hop

W tym zakładzie produkcja i szczeble wyżej. Marnie zarabiają. Lepiej rozejrzeć się za praca która przyniesie dochód bo w tym zakładzie pracują desperacji i osoby mało wydajne

Produkcja

Czy ktoś wie jak będzie z podwyżkami bo chodzą plotki ze tylko będzie wyrównanie do 2600 kto ma te 2600 to nic nie dostanie i że dodatek lokalizacyjnych będzie w podstawie. A co z stażowym teraz firma łamie prawo bo nie powinien być w podstawie? Mogę się mylić.

Widziałem ogłoszenie na koordynatora. Byłem na rozmowie, załapałem się na dwa etapy. Muszę przyznać że dział logistyki to bałagan, swiadczy o tym towar skladowany na ziemi po mimo wielkiej antresoli, na ktora jest jakis pomysl ale dyrektor nie wiedzial jak to zrobic.Firma miała wizję potem się wycofała, teraz próbuje jakoś to poskładać. Nowa osoba będzie musiała się nagłówkować jak to po układać. Dużo wyzwań i rotację pracowników. Powodzenia wszystkim.

Zostaw merytoryczną opinię o Eberspächer Climate Control Systems sp. z o.o. - Oława

• Jak się pracuje w Eberspächer Climate Control Systems sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Eberspächer Climate Control Systems sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 118.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Eberspächer Climate Control Systems sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 93, z czego 6 to opinie pozytywne, 56 to opinie negatywne, a 31 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Eberspächer Climate Control Systems sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Eberspächer Climate Control Systems sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Eberspächer Climate Control Systems sp. z o.o.
1.9/5 Na podstawie 99 ocen.
  • Okrężna 17
    62-081 Oława

Eberspächer Climate Control Systems sp. z o.o.