Opinie o DFDS Polska Sp. z o.o. w Poznań

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie DFDS Polska Sp. z o.o., a także Klientów firmy. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie DFDS Polska Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DFDS Polska Sp. z o.o. w Poznań

Wciąż Zniesmaczony

Zła opinia o korporacji DFDS już dawno wyszła poza mury tej firmy, team leaderom i managerom zależy be nie szkolić nowych pracowników by nie stali się oni zbyt atrakcyjni na rynku pracy bądź by nie byli zagrożeniem, kadra managerska i team leaderzy często nie mają żadnych kwalifikacji by zarządzać zespołem(usunięte przez administratora). Jest to przykre do obserwowania dla wykształconych pracowników, którym zależy na rozwoju. Team leaderzy dobierają do swojego zespołu osoby, które nie odważą się sprzeciwić. (usunięte przez administratora) Dyrektor chwali się diamond award a pracownicy bezustannie odchodzą z miną obrzydzenia między innymi widząc pseudolidera, od którego od lat czuć alkohol. Ta sprawa trwa już od dobrych kilku lat a firmy sąsiednie w budynku i poł miasta kpi już z tej sytuacji i firmy.

Naia

Dużo tu informacji sprzecznych z prawdą oraz przesady. Pracuje się jak w każdej firmie, po kilku latach można coś zarobić i jest dużo fajnych ludzi. Jest jak wszędzie bo układy czy kiepscy TL to nie tylko przypadłość DFDS. Dziwi mnie fakt, że nikt nie wspomniał o prawdziwym problemie firmy, którym jest dyrektor. Człowiek pozbawiony krzty przyzwoitości. Tu nie chodzi o nazwiska czy wywlekanie decyzji firmy ale o zasady tak elementarne jak prawda i szacunek do drugiego człowieka. Dyrektor nie potrafi odpowiedzieć na pytanie gdy wie, że jest ono drażliwe. Jedyna retoryka na którą jest w stanie się zebrać to: nie podoba się to zmień pracę, izolacja też mało ważna- ważne aby się pokazać przez gośćmi z zagranicy. Człowiek zakochany w sobie do tego stopnia, że umieszcza swoje nazwisko na firmowych koszulkach, które ponoć projektował. Większość jego pomysłów to idee innych. Ważne żeby uwierzyl, że są jego i jakoś to leci. Nie chodzi o hejt, chodzi o poważny problem blokujący firmę. Na korytarzu nie słychać innego zdania od: buc, kretyn, burak, dzban, (usunięte przez administratora) NIGDY nie słyszałam pozytywnej opinii o nim z ust pracowników łącznie z TL. Management trzyma fason jednak z mimiki da się swoje wyczytać. To są słowa smutku i mały apel. Zróbcie coś zamiast szpiegować goworka i skrzynkę na opinie stojącą w biurze bo daleko nie zajdziecie.

Jeszcze pracownik

Uwaga! Nieuczciwy pracodawca! W ostatnim czasie niektorzy pracownicy zaczeli dostawac niepelne wynagrodzenia co dzial HR tlumaczyl bledem systemu i dodal ze reszta przyjdzie w nastepnym miesiecu. Pracowcicy nizszego szczebla nie zarabiaja duzo nie wiem jak ktos wyobraza sobie normalne zycie za pol wyplaty wynaszacej niewiele ponad 3000 zl albo i mniej w przypadku juniorow co managerowie nazywaja srednia poznanska lol

Hania

To przerażające, ile mozna napisać w internecie. Ciekawe, czy osoby te byłyby w stanie powiedzieć te opinie w twarz? Takie osoby w każdym korpo coś znajdą, w każej firmie nie będzie im dobrze. Mi się podoba. Dlaczego nie pojdziecie porozmawiać o swoich problemach do managerów, HR albo heada? Przecież kazdy Was wysłucha i Wam pomoże.

Pytanie Nowy wpis

Czy ‚Prawdziwy Stary Pracownik’ to: A) Łeb B) fake C) (usunięte przez administratora)

Prawdziwy Stary Pracownik Nowy wpis
@Pytanie

D) pracownik z wieloletnim stażem nie tylko w DFDS, który wie, czego chce :) DFDS nie jest oczywiście miejscem idealnym, dla jednych najgorszą stajnią Augiasza, dla innych całkiem spoko miejscem pracy - ilu ludzi, tyle opinii. PS. gowork usuwa wulgaryzmy, jeśli ktoś ma ochotę na bezpośredni kontakt to zapraszam na prawdziwy.stary.pracownik@gmail.com

Ania.

Cieszyłam się w DFDS 2 razy. Przychodząc i odchodząc. Podobno nawet Maciek z IT zrezygnował. Właściwie się nie dziwie, Kasia z HR po wielu latach zrobiła to samo. DFDS jak mało kto umie zatrzymywać pracowników. Powinni dostać kolejny dyplom.

@Ania.

Ja też ostatnio cieszyłem się dwa razy - jak przyszedłem do pracy i jak wróciłem do domu. Co do utrzymania pracowników - nadal są w firmie ludzie pracujący od początku, jest wielu ludzi pracujących powyżej 3-4 lat. Rotacja w każdym SSC jest i będzie, raz wyższa, raz niższa. Poza tym jeśli ktoś nie rokuje, to po co trzymać takiego pracownika? Z drugiej strony, jeśli chcesz odejść i pracować gdzieś indziej, to podwyżka i o 1000 zł nie zmieni Twojego zamiaru.

Kalosz Nowy wpis
@Prawdziwy Stary Pracownik

No jak dla Ciebie podwyżka 1000 zł to szał kutangi to faktycznie po co trzymać innych jak można mieć takich jak ty.

Prawdziwy Stary Pracownik Nowy wpis
@Kalosz

Ja wiem, że na lokalnym rynku mamy samych super specjalistów, co dla nich 1000 zł brutto to jak splunąć i nie warto za to się starać. Wracając do meritum - czasem warto zastanowić się, dlaczego za podobne stanowisko gdzieś indziej płacą dużo więcej - może więcej obowiązków? Więcej pracy? Były osoby, które odeszły z DFDS i wrócił po jakimś czasie (mówię o pracownikach z kilkuletnim stażem), bo jednak nowa praca nie spełniła oczekiwań. Część osób odeszła z pracy, bo chcieli robić coś więcej, rozwinąć się, ale niestety nie mówili o tym TL czy Managerowi - sorry Winnetou, ale jak człowiek się nie odezwie, to nie dostanie. Jest duży napływ osób młodych, gdzie DFDS jest pierwszą pracą (albo pierwszym korpo), szlifowanie diamentów zajmuje sporo czasu, a niestety część osób ma nieco za duże mniemanie o sobie - jakiś czas temu (przed pandemią) był taki jeden, co myślał, że jest taki fifarafa, poszedł do Managera (pomijając TL) i powiedział "odchodzę, chyba że dostanę podwyżkę". Jedyne co dostał, to świadectwo pracy.

Czy istnieje możliwość rozwoju w DFDS Polska Sp. z o.o.?

heh
@Pytanie

co najwyżej rozwoju depresji od ciągłego mobbingu

Nicko
@Pytanie

Tak, istnieje możliwość rozwoju, tylko nie jest napisane na czym on polega ! Z ostatniego ogłoszenia wynika, że: What we offer: monthly salary Our requirements: Are positive, friendly with a good sense of humour Za pracę w tej firmie dostaniesz pieniądze ! ! ! Sensacja ! ! ! NOWOŚĆ ! ! ! HIT ! ! ! Oczywiście tylko wtedy jeśli jesteś pozytywny (chodzi o test na Covid?), przyjacielski i masz poczucie humoru. Samozaoranie 100% . To nawet wszystko byłoby zabawne, gdyby nie było prawdziwe.

wow
@Nicko

... i dlatego w wymaganiach masz poczucie humoru :)!

@Pytanie

Oczywiście, że istnieje możliwość rozwoju, ale trzeba tego chcieć, poza tym należy też określić, w którym kierunku chcesz się rozwijać.

Agata
@Prawdziwy Stary Pracownik

Podpowiesz jak wyglądają możliwości rozwoju w DFDS? Jak ktoś faktycznie tego chce to w jaki sposób może sobie zapracować na awans? Czy Tobie udało się awansować podczas pracy w firmie? Może opowiesz na swoim przykładzie?

@Agata

Przepraszam za późną odpowiedź, ale wakacje :) Możliwości rozwoju - stety, niestety każde SCC to korpo, więc przede wszystkim masz awans tzw. pionowy (junior, accountant, senior) oraz poziomy (APARGLMDCustoms). Są jeszcze rekrutacje na TL i MGR jeśli zwolni się miejsce, ale przechodzisz z zadań procesowych na zarządzanie ludźmi, dla mnie to zupełnie inna dziedzina i jest to zmiana obowiązków, a nie stricte awans. Masz dużo szkoleń wewnętrznych (tzw. cross trainings, czyli szkolenie wymiany wiedzy pomiędzy działami co kto robi), szkolenia z Excela, naszych programów operacyjnych, były przed pandemią szkolenia z VAT-u. Szkolenia zewnętrzne - są częściowo pokrywane przez firmę, im więcej lat przepracowanych, tym wyższy % (do 90%). Szkolenie z języka - były różne języki i różne poziomy zaawansowania, opinie były jednak różne (dla jednych ok, dla innych kiepskie). Co do mnie - na dzień dobry było to stanowisko senior acc, nie ma dalej awansu "pionowego", ale dałem radę poznać wiele procesów, wiele różnych zagadnień, trochę zrozumieć business, mi to odpowiada. Sam mogę zdecydować co mnie interesuje, robię swoją robotę (co najmniej bardzo dobrze), są premie roczne, jest dobrze. W każdym SSC dojdzie się do miejsca gdzie albo rozwija się w tym, co akurat się robi albo przechodzi na stanowisko kierownicze (TL, etc). A jak zapracować na awans? Robić więcej niż oczekiwane minimum, samemu pytać się starszych kolegów/koleżanek, pytać o szkolenia wewnętrzne, poznać lepiej DFDS. Jak TL zobaczy, że ogarniasz temat, to szybciej będzie ten awans, ale też i nowe obowiązki i nowe oczekiwania. Polecam :)

Jeszcze pracownik

Nicko
@Jeszcze pracownik

Zgłoś tych partaczy do inspekcji pracy i będzie po sprawie.

Czesław
@Nicko

Hej, widzę tu trochę narzekania na DFDS. Może dla odmiany powiesz też co jest plusem tego pracodawcy? Dlaczego podjąłeś zatrudnienie akurat tu? :)

Równiez były pracownik
@Czesław

Plusem są bardzo małe wymagania odnośnie wiedzy i doświadczenia oraz atmosfera wśród pracowników. Jeśli szukasz pierwszej pracy, to możesz się czegoś nauczyć, ale po max 2 latach zaczniesz szukać innego pracodawcy, bo rozwój dla 99% osób kończy się na tytule accountanta lub senior accountanta, jeśli masz szczęście albo zagrozisz odejściem. Później obowiązki tylko rosną a pensja zostaje w tyle. Firma na chwile, żeby się gdzieś zaczepić i w międzyczasie szukać czegoś lepszego. Na odzew kogoś z firmy nie ma co liczyć. W zeszłym roku przy okazji dużego wybuchu niezadowolenia po paru słabych decyzjach zarządu wybuchła tu mała afera na goworku, ale managerowie na town hallu jasno powiedzieli, że nie zamierzają się odnosić do jakichkolwiek komentarzy na tym portalu. Jako pracownik nie masz też żadnej możliwości wysłania anonimowego feedbacku, ale nie ma to znaczenia, bo i tak nikt by go nie wziął pod uwagę.

Agata
@Równiez były pracownik

Czyli w sumie jak w DFDS zmienia się pensja po awansie? Jaka jest tutaj w ogóle ścieżka kariery, w jaki sposób można awansować? Czy przychodzi to ze stażem pracy czy trzeba się jakoś wykazać i go sobie wypracować?

@Jeszcze pracownik

Kolejny bajkopisarz na GoWork. Mam kontakt ze wszystkimi działami i o takiej sytuacji nie słyszałem, a lubię plotkować :) poza tym jest jeszcze możliwość dostać "zaliczkę" na poczet kolejnej wypłaty, więc jakoś nie wierzę w sytuację, że pracownik został na lodzie z połową wypłaty. Co do wysokości wypłaty 3000 netto to jakieś 4000-4200 brutto, jak na początek dla juniora to chyba nie jest zła płaca.

@Agata

Masz ocenę roczną, awanse są zazwyczaj są od kwietnia. Za sam staż nie ma awansu z automatu, trzeba się wykazać- wykonywanie swoich obowiązków na minimum wymagań nie zapewni awansu. Jeśli ogarniasz swoją robotę i TL widzi, że interesujesz się, wykazujesz inicjatywę i chęci do rozwoju, to masz szansę. Jednemu przejście z juniora do seniora zajmie 2-3 lata, innej osobie może zejść i 5 lat - zależy głównie od Ciebie. Masz spotkania ze swoim TL co jakiś czas, śmiało zawsze możesz się zapytać co trzeba zrobić jeszcze, że przejść ten szczebel wyżej. Czasem to jest związane ze zmianą zespołu, czasem nawet działu, ale dla chcącego nic trudnego. Co do zmian w pensji - zależy od danego przypadku. Jesli masz awans związany ze zmianą obowiązków, to pensja może bardziej wzrosnąć, czasem może to być mniejsza zmiana - ile ludzi, tyle różnych podwyżek, jeśli startujesz z wysokiej pensji juniora, to na account możesz dostać niższa podwyżkę. Jeśli była niższa pensja na juniorze, a robisz dobrą robotę, awans + nowe obowiązki, to różnica może być znaczna.

@Równiez były pracownik

W większości SSC w Poznaniu masz podobne obowiązki, pensje są różne. Niestety komentarze tutaj są często obraźliwe i prezentują tylko jeden punkt widzenia ("poszkodowanego" pracownika), dlatego nie dziwię się, że management nie chce tego komentować. Co do anonimowości w firmie - jeśli coś się dzieje nie tak, to masz od tego Employees Representatives, czyli po naszemu przedstawicieli pracowników, idziesz do nich lub piszesz lub dzwonisz i to przez nich załatwiasz swoje żale anonimowo. Oczywiście jeśli ty masz zatarg z Team Leaderem, i pójdziesz do to załatwić w ten sposób, to i tak wiadomo o kogo chodzi. Ale na pewno możesz liczyć na ich wsparcie, można z nimi porozmawiać, nie boją się TL czy Managerów, jak trzeba, to pójdą do naszej pani Dyrektor. Wiem, że rok temu pomogli wyprostować sytuację w jednym z zespołów, bo były zgrzyty z TL, i do dzisiaj jest o wiele lepiej.

Rozmowa kwalifikacyjna
Rekruter zaprosił Cię na rozmowę do firmy DFDS Polska Sp. z o.o.? Jakie warunki Ci zaproponowano? Jakie wymagania ma pracodawca względem osoby pracującej na stanowisku Master Data Junior Analyst ? Podziel się swoimi doświadczeniami.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Kolos na glinianych nogach... Z perspektywy byłego pracownika nie mam nic dobrego do powiedzenia o DFDS. Chaos to chyba najlepsze słowo jakim można określić funkcjonowanie tej firmy. Nieudolny zespół HR - od przekazywania nieprecyzyjnych informacji na pierwszych rozmowach kwalifikacyjnych po złe naliczanie wypłaty nadgodzin, które nawiasem mówiąc były standardem. Podobno niektórzy potrafili siedzieć po 16h przy komputerze. Tak, jednej doby. Ktoś musiał na to pozwalać. Po okresie próbnym totalny brak zainteresowania feedbackiem ze strony pracownika, nie było żadnej rozmowy ani nawet pytania czy chcesz przedłużyć umowę, wysyłali nową na maila z gratulacjami (śmiech na sali), nie zostawiajac miejsca na negocjacje czy jakakolwiek dyskusje. Rozmowa z HR odbywała się PO przedłużeniu umowy. W jakim celu? Kolejna, bezowocna korpogadka. HR to jeden temat, drugi, bardziej dotykający szeregowego pracownika to kadra managerska. Idąc od góry: manager, który nie ma pojęcia o charakterze pracy i jej zagadnieniach, naczytał się chyba tylko za dużo książek o coachingu i zarządzaniu i sypie cytatami, które nie znajdują zastosowania w praktyce. Team leader i koordynatorzy zespołu - żenada, kompletny brak umiejętności managerskich i tzw kompetencji miękkich, wybrani z „braku laku” brzydko mówiąc, kierujący zespołem według prywatnych sympatii albo jak w przypadku jednej z koordynatorek - według aktualnego nastroju. Podsumowując: nie polecam.

Równiez były pracownik
@Były pracownik

Dział Customs jak mniemam? By się zgadzało, bo manager tego działu to pupilek byłego dyrektora DFDS Polska (tego samego, który wyleciał na koniec zeszłego roku za niekompetencje oraz dzięki skargom do centrum w Kopenhadze na (usunięte przez administratora) i baaaaaardzo sugestywne teksty w stosunku do żeńskiej części załogi które poznańskie HRy LATAMI ignorowały czy wręcz chowały pod dywan. Dostał tę pozycje za zasiedzenie i kontakty, bo nikt kompetentny nie powierzyłby prowadzenia zespołu tak agresywnemu człowiekowi, który nie panuję nad emocjami i w dodatku nie ma pojęcia, czym zajmują się jego pracownicy. WSZYSCY o tym wiedzą, ale podobnie jak pozostała kadra managerska, pan manager nie czuje, ze musi cokolwiek poprawić. Jedyna szansa tej firmy to nowa pani dyrektor, która może wstrząśnie tym cyrkiem.

Mała

Covid chyba jest bliżej końca i dzieje się to czego wszyscy sie spodziewali. Pracownicy ze stażem 2-3 lata odchodza. Nasze IT, ktoś tam z RtR, otc...finansowo bardziej opłaca się iść do konkurencji ale Dfds jest ok na poczatek.

Evi
Kandydat

Ostatnio widziałam ofertę pracy na pracuj pl czy to prawda , że zarobki wynoszą 4.500, brutto ? Strasznie mało , aż nie chce mi się wierzyć, że to prawidłowa stawka .

@Evi

zależy od stanowiska ale generalnie to prawda. Zarobki tutaj są przynajmniej nieco poniżej średniej rynkowej a nasi głównodowodzący nie robią nic żeby ten stan zmienić. Nie tak dawno jeden z managerów nawet powiedział na meetingu dla nowych pracowników że jak ktoś przychodzi tu do pracy tylko dla pieniedzy to nie jest to miejsce dla takiej osoby

A idź..

Pomimo salary freeze niektóre osoby w firmie dostają podwyżki - pewnie zagroziły odejściem. HR kryją temat i po sprawie. Niektórzy się boją i siedzą cicho. Łżą jak z nut i tylko strach i pandemia trzymają tutaj ludzi. Każdy kumaty gardzi wami. Co z pracownikami, którzy pracują kilka lat? Gdzie awanse, rozwój? Znacie takie pojęcia? Czekamy aż Kopenhaga dobierze się wam do dupska. Tak jak w słynnej już 'zmianie managementu' z radziem. Wyleciał aż miło było słuchać jak zadudniło.

Sap
@A idź..

Co tam się zadziało z radiem, podziękował choć za współpracę?

brak2tak2
@A idź..

kłamali, kłamią, będą kłamać.... taki mają klimat.

@A idź..

Jaki sałaty freeze? Heloł, mamy 2021 i mamy podwyżki :) jeśli nie dostałeś/dostałaś podwyżki to zapytaj się TL dlaczego. Awanse, rozwój jak najbardziej dostępne, mamy kolejnych 2 kontrolerów, nowi accountanci i seniorzy, nowy manager... Kurczę, czy ja pracuję w innym biurze? Najłatwiej jest narzekać i gadać od rzeczy. Rok temu przez Covid wszędzie były wstrzymane płace, w tym roku podwyżki były.

@Prawdziwy Stary Pracownik

Nie wszędzie. Niektórzy w Dfds po znajomości dostawali ale trwa cisza na ten temat. Pytałam i podobno wyrównanie rewaloryzacyjne mam trakować jak podwyżkę.

Co się tu

Żenady ciąg dalszy. Po długim sezonie ogórkowym, w DFDS nastał czas podwyżek. Cóż za emocje! W 'sąsiednim' teamie i 2 innych, stworzono nowe stanowiska! Po co? Żeby ktoś mógł dostać hajs. Ile takich stanowisk? Chyba 3. A reszta? 3-5% wyrównania inflacyjnego. Jak to działa? Nikt nie wie. Jakie są zasady przyznawania podwyżek? Różne. Niektórzy w ciągu kilku lat dostali ich kilka. Inni czekają na awans lub biorą udział w rekrutacji do innego departamentu. I co? I nic. Zero przejrzystości. Ginące gdzies informacje. Maile wysyłane przez niektórych TL, a innych TL nie. Podobny problem był z odebraniem dnia wolnego za 1 Maja. Fundusze są na komputery i nowe działy np. Customs. Na starych pracowników nie ma. Na laptop dla nich też nie. Jak wyjaśnia takie sprawy 'góra'? Nie wyjaśnia lub mąci i kłamie.

Zmartwiona

Odeszłam właśnie przez Pana Radosława, dyrektora. Człowiek który trwoni firmowe pieniądze, zniechęca i nie szanuje pracowników na elementarnym poziomie. Jeśli firma ma być konkurencyjna na rynku i prezentować jakieś standardy to naprawdę nie powinna się kompromitować w ten sposób. Osoba na takim stanowisku powinna być motorem, siłą, duszą firmy, a przede wszystkim nie odstawać od standardów dzisiejszego biznesu i szacunku do innych.

Lol
@Zmartwiona

Po tych wiadomościach wiem, że już nie pójdę do DFDS na rozmowę. Ryba psuje się od głowy. Z opisów wynika, że na czele poznańskiego oddziału stoi socjopata narcystyczny i liczy się tylko on sam jako nadczłowiek. Smutne i przerażające zarazem. Ponad 100 opinii zamieszczonych przez pracowników przez ostatnie lata nie może się mylić. Szkoda firmy, ale tacy ludzie odnoszą "sukcesy" tylko do pewnego momentu jakieś 3-4 lata, kiedy owoce ich pracy zaczynają być widoczne. Jeżeli jest winny obrażania innych, jest inicjatorem kultury mobbingu, lekceważy zdrowie swoich pracowników, to pozostaje mieć nadzieję, że zostanie pociągnięty do odpowiedzialności. Nie zdziwiło by mnie, gdyby to z jego inicjatywy znikały niektóre wypowiedzi i oceny z tego portalu.

Ewelina
@Zmartwiona

W każdej firmie są ludzie z którymi współpraca może być trudna i właśnie cała umiejętność polega na współpracy, nawet jeżeli jest ona trudna. Jedna osoba, nawet na wysokim stanowisku nie może być odpowiedzialna za wszystkie problemy. Zreszta jeżeli są problemy to trzeba samemu zaproponować jakieś rozwiazanie a nie tylko narzekać i się frustrować. Korporacja to zawsze jest nie jest plac zabaw dla dzieci, tylko miejsce pracy gdzie trzeba prac odpowiedzialność i wykazywać inicjatywę. Jest dużo toksycznych ludzi, tak jak wszędzie, ale ucieczka nie rozwiązuje żadnego problemu, bo w nowym miejscu też bedą trudni ( wymagający) przełożoni i co wtedy- znowu zmiana pracy? Zresztą to co jest najbardziej smutne to brak umiejętności wyrażania własnej opinii, bez obrażania innych, a to jedna z podstawowych umiejętności. Jedyne co widzę to brak klasy, frustracje i wylewające się (usunięte przez administratora) które świadczy tylko o komentujacych. Kidy wskazujesz palcem na jedna osoba , 4 pozostałe wskazują na Ciebie ;)

Zmartwiona
@Ewelina

Być może. Nie miałam wcześniej takiej problemów. Może osoby odporniejsze, bardziej bezwzględne, mniej społeczne i podatne na atmosferę sobie poradzą. Sporo jednak inteligentnych ludzi pracujących zespołowo a nie indywidualnie, czegoś takiego nie wytrzyma. Ale czy musi? Pisząc o standardach biznesowych miałam na myśli nasze, w których o pracę nie jest już tak trudno i nie trzeba zaciskać zębów by wykarmić rodzinę. A co dopiero w krajach skandynawskich! To byłaby wspaniała firma, ale jeden człowiek - i nie chodzi o to że jeden, tylko o jego stanowisko i wpływ na kulturę firmy - uniemożliwia dopasowanie się do zespołu różnych osób. W tym tych mniej bezwzględnych. Ja nie oceniam czy warto lub nie iść tam na rozmowę - być może ktoś inny będzie w stanie wytrzymać. Ja nie. Mimo wszystko życzę wszystkiego najlepszego tej firmie, ponieważ poznałam w niej fantastycznych ludzi.

Little Caprice
@Lol

Management i dyrektor sa bardzo OK. Negatywne opinie to fake news!

ł.
@Little Caprice

Opinia to nie "news".... Fake newsem byłaby np. informacja o zamknieciu firmy - jeśli jest nieprawdziwa, to jest to wówczas fake news. Natomiast wyrażenie swojej opini, np. "najsłabszym ogniwem w firmie jest dyrektor R." nie jest newsem, jest opinią....

MnMo
@Little Caprice

Sprawdź w internecie co to fakenews zamiast wypisywać bzdury. Dfds mógłby chociaż wybrać bardziej rozgarnięte osoby do fikcyjnej obrony na gowork...

A.
@Little Caprice

Tak bardzo był ok, że go wywalili.

xD

Kto w DFDSie pracuje/pracował ten w cyrku się nie śmieje.

Gaha
@xD

A co właściwie się tam dzieje?

Kandydat

Witam, Na pracuj pl pojawiły się oferty na junior accountant with english oraz na accountant GL. Mógłby sie ktoś wypowiedzieć coś wiecej o tych teamach? Jaka atmosfera i na jakie wynagrodzenie mozna liczyc?

Mocna
Kandydat

Trzygodzinny assassment center jest tylko startą czasu skoro później i tak chcą przeprowadzać rozmowę (ponad godzinną). Zadania dla osób niemyślących i test IQ jak na darmowych aplikacjach mobilnych. Uważam, że niepotrzebnie zmarnowany czas osób pracujących dla tej firmy oraz dla kandydatów ubiegających się o pracę.

Nikki

Drodzy moi, zapominając na chwilę o poniższych opiniach. Jestem w trudnej sytuacji, bo moja firma będzie się zamykać, mam prośbę o opinie na temat stanowiska - Junior Master Data Analyst z ogłoszenia niewiele wynika. Pracuje się w innych programach niż excel? Jaka jest baza danych? Oracle? Czy wszyscy są tacy fluent w angielskim? W mojej obecnie pracy też powinni, ale większość ledwo duka. Jak atmosfera w tym dziale? Każda opinia cenna na ten moment.

ł.
@Nikki

Jeśli nie masz lepszej alternatywy, to ze spokojem aplikuj. Tam przyjmują jak leci, wysokimi wymogami w ogłoszeniu się nie przejmuj, to jest ściema "na dobry PR". Jak powiesz na romoziwe co chcą usłyszeć, to Cię przyjmą, powodzenia :)

Stefa
@ł.

Mam pytanie jak wygląda praca zdalna w tej firmie? Godzinowo 8h przed komputerem i pod kontrolą na kamerce?

@Stefa

8 godzin, zaczynasz 7:30-9:30 (chyba, że na tym stanowisku jest inny wymóg), bez kamerki :) kamerkę możesz odpalić, jak masz rozmowę z przełożonym/kolegami.

Stefa
@Prawdziwy Stary Pracownik

@Prawdziwy Stary Pracownik Dziękuję za odp. Chciałam się jeszcze podpytać jak wygląda kwestia samej pracy. Większość dzieje się na podstawie maili czy jest dużo pracy telefonicznej z klientem zagranicznym? Jeśli zacznę prace w systemie zdalnym będę miała jakieś szkolenie jak wykonywać moją pracę online? Pozdrawiam

@Stefa

W zależności od stanowiska możesz wisieć pół dnia na rozmowach z "klientami" czyli oddziałami zagranicznymi albo możesz spędzić większość czasu tylko na poczcie - nie wiem. Masz na pewno wstępne szkolenie, masz procedury, instrukcje co i jak - nie martw się zawczasu, dla chcącego nic trudnego :)

Kandydatka
Kandydat

Wzięłam udział w pierwszym spotkaniu rekrutacyjnym i nie polecam tego doświadczenia. Pani rekruterka strasznie narwana.. Z jednego tematu przeskakiwała na drugi - żadnej mojej myśli nie pozwoliła mi dokończyć. Kilka razy na różnych etapach rozmowy zadawała to samo pytanie. Zastanawiałam się czy to test czy jest tak nieogarnięta. Czułam się jak w Monty Pythonie. Rozmowa fatalna, ale nie czuję żeby to była moja wina. Osoby nie zajmujące się zawodowo rekrutacją potrafią czasem lepiej poprowadzić rozmowę.

@Kandydatka

Po zakończeniu rekrutacji zgłoś to do HRów, jeśli to był etap zewnętrzny. Jak wewnętrzny, to również to możesz zgłosić :)

Abc

Zapomnijcie o work-life balance którym szczyci się firma. Team Leaderzy stosują mobbing na porządku dziennym, traktując podwładnych jak (usunięte przez administratora) bez życia. Aż dziwne że jeszcze nikt tego nie zgłosił do PiP/Sądu pracy.

K
@Abc

Wiesz mi że sąd pracy już zasłyszał o tym miejscu.

Killer Croc

Jeśli dbasz o swoje zdrowie psychiczne... To omijaj DFDS szerokim łukiem.

Do Killera
@Killer Croc

możesz sie podzielić szczegółami?

heh

W firmie panuje ogromny kontrast - z jednej strony jest LBU które ma gdzieś opinię teamleaderów (którzy często jedynie "zarządzają" i nie mają nawet wiedzy operacyjnej), a z drugiej strony jest kadra zarządająca, która po otrzymaniu stanowiska przez zasiedzenie ma ego wyższe niż Lech Wałęsa. Patrzcie na mnie, jestem kimś! Klikam wam nadgodziny! Wprowadzam niepotrzebne zmiany! Jestem T E A M L E A D E R E M.

Wciąż Zniesmaczony

DFDS
@Wciąż Zniesmaczony

Niestety w firmie nic się nie zmieniło od samego początku jej powstania w Poznaniu. Wciąż postuluje postawa udawania, że nic złego się nie dzieje, wszystkie problemy zamiatane są pod dywan. Scandinavian approach to work-life balance - tym chwalimi się na serwisie Pracuj.pl, gdzie pojawiają sie dziesiątki ogłoszeń o prace w ciągu roku. Smutna prawda jest taka, że to piękne angielskie sformułowanie jest tylko pustym sloganem w DFDS. Niektórzy przepychają się łokciami na stanowiska menadzerskie pomimo błędów, zaniedbań, niedopełnienia służbowych obowiązków. Najważniejsze jest znać odpowiednie osoby w firmie, które ciągną za sznurki i awans ma się w kieszeni. Podobnie team leaderzy - a mało jest takich, którzy piastują swoje stanowiska dzięki naciskom na kolegów i koleżanki wyżej postawione w hierarchi firmy? No własnie nie, mogę kilku wymienić, wraz ze szczegółami kiedy i jak się to odbyło. Ciągłe roszady pracowników, już nie zwracam uwagi na to, kto gdzie i komu podlega, bo zazwyczaj za miesiać na tym samym miejscu siedzi już inna osoba. Firma udaje firmę uczciwą wobec pracowników, lansuje się na solidnego pracodawcę ale to tylko pozory. Szklana bańka sypie się w drobny mak, gdy tu już jesteś i dowiadujesz się od ludzi, którzy pracują nieco dłużej od Ciebie, jak jest naprawdę. . Usuwanie postów na gowork, bo niby niezgodne z polityką firmy, bo obnażają prawdę na temat nadużyć w firmie, bo pokazuja istotę problemu tutaj. To nasza cała szara codzienność. Obłuda i zakłamanie, nie liczenie się z człowiekiem - to cały polski oddział DFDS.

DFDS 2
@DFDS

Wypowiedź powyżej w 100% oddaje klimat tej śmiesznej firemki. Dodam, że zbyt długi staż w tym przybytku (szczególnie na wyższym stanowisku) potrafi być jak "wilczy bilet" - zła opinia o tej firmie już od dawna krąży po Poznaniu i inne organizacje raczej nie chcą mieć z ludźmi stąd nic wpólnego.

Michal R
@Wciąż Zniesmaczony

Nie jest wcale tak tragicznie. Moze i kasa jest taka sobie, ale DFDS ogolnie to bardzo solidna firma, z dobrymi perspektywami.

Też zniesmaczony
@Wciąż Zniesmaczony

Odszedłem 3 lata temu i nie żałuję . Z perspektywy czasu uważam, że wszystkie korporacje kłamią, ale w DFDS osiągnęli mistrzostwo. Taki widocznie mają tam klimat.

Kasia
Kandydat

Dołączam do grona niezadowolonych z firmy DFDS Polska. Aplikowałam na stanowisko X, później dzwoni do mnie pani z HR i proponuje stanowisko Y i obiecuje, że udział w tej rekrutacji nie przeszkodzi mi w ubieganiu się o stanowisko X. Niestety, później było już tylko zwodzenie mnie - najpierw że wynik rekrutacji będzie w piatek, póżniej ze w poniedziałek, ostatecznie odpowiedź otrzymałam we wtorek po południu. Zapytałam co z rekrutacją na stanowisko X, o które się ubiegałam od początku. Oczywiście usłyszałam kolejne bajeczki jak to TL działu odezwie się do mnie i 0 odzewu. Nie polecam, tylko straciłam czas na beznadziejne 3 godzinne assessment centre, z którego 2h to było wysłuchiwanie o firmie i przechwałek pracowników o sobie - zupełnie niepotrzebny element na etapie rekrutacji.

A.
@Kasia

To może dobrze, jeszcze by Ci po latach pracy powiedzieli, żeby iść sprzedawać lody na mieście (dobrze, że nie robić), jak Ci się nie podoba w firmie, jak to można poczytać w niektórych komentarzach. Słabe to.

@Kasia

Nie jestem już pracownikiem tej firmy, ale Pani/Pana wpis skłonił mnie do podzielenia się moim doświadczeniem. Nie będę wypisywał tutaj żadnych opinii albowiem nie są one już na czasie (jak wyżej - nie jestem już pracownikiem tej firmy). Przed podpisaniem umowy o pracę podpisałem z DFDS list intencyjny. W liście zawarta była wzmianka o bonusie rocznym, naliczanym od wynagrodzenia pracownika (5-10%, jak to w zwyczaju ma większość firm w tej branży). Umowę o pracę podpisywałem w pierwszy dzień pracy, po dotarciu do biura. W umowie o pracę nie było żadnego zapisu o bonusie rocznym, tak więc zwróciłem się do działu kadr z uprzejmą (i miłą) prośbą o wyjaśnienie tej sytuacji/wydruk nowej umowy abym mógł ją podpisać. Zostałem poproszony o wstrzymanie się aż do godzin popołudniowych. Po kilku godzinach zostałem poproszony do pokoju kadr, gdzie dotarł również manager działu, w którym byłem zatrudniony. Po usadowieniu się na krześle pierwsze słowa, które zostały wypowiedziane w moją stronę to "nie miałeś obiecanego seniora, dlaczego kłamiesz?". Na tym etapie, chciałbym zaznaczyć, iż praca w DFDS to była moja pierwsza praca w firmie zakresu SSC i dotychczas pracowałem w małych firmach, jako samodzielny (i jedyny) księgowy. Nie znana mi była wtedy nomenklatura "senior" czy "accountant" i osiwiałem na taką reakcję. Firma rekrutująca (pierwszy etap) jak i sam DFDS nie poinformowały mnie o nomenklaturze mojego stanowiska, na które miałem być zatrudniony, po prostu wiedziałem, że będę "księgowym ". W procesie dalszej rozmowy, którą udało się stonować chyba tylko dlatego, że jestem osobą o pozytywnym nastawieniu do życia, a osoby na spotkaniu ze mną miały nastawienie agresywne (zarówno manager działu, jak i kadr), zostało mi wytłumaczone, że zapis o bonusie był po prostu ludzkim błędem. Dowiedziałem się również, że firma rekrutująca (pierwszy etap rekrutacji) również była wprowadzona w błąd bo również mnie o takim bonusie informowała. UoP podpisałem tego dnia, ale niedługo po tym odszedłem z firmy z uwagi na inne zaszłości, o których nie mam prawa pisać tutaj na forum, albowiem są to dawne dzieje. Nie mam uwag do ludzkich błędów, sam bardzo dużo ich robię, każdy ma do nich prawo. Mam jednak pewne zastrzeżenia do formatu przeprowadzonej ze mną rozmowy, na której zostałem pomówiony. W pierwszy dzień pracy.

również były pracownik
@Były pracownik

To bardzo ciekawe co piszesz, ja pracowałem jakiś czas temu w DFDS na stanowisku "accountanta", na rozmowie zostałem poinformowany o bonusie do 10%, również w liście intencyjnym widniała taka informacja. Po przepracowaniu ok. pół roku od kolegów z teamu dowiedziałem się, że bonus przysługuje wyłącznie osobom zatrudnionym na stanowiskach "senior". Zostawiłem tą sytuację, nie chciałem wówczas się kłócić z działem HR. Po tym co piszesz wygląda to na celową "pomyłkę" celem wprowadzenia w błąd (wówczas) kandydata... Piszę o tym, bo wiadomość ta może pomóc ewentualnym aplikującym aby zwracali uwagę na kwestię premii.

Zostaw merytoryczną opinię o DFDS Polska Sp. z o.o. - Poznań

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

DFDS Polska Sp. z o.o.
1.6/5 Na podstawie 482 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Roosevelta 18