Opinie o DFDS Polska Sp. z o.o. w Poznań

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy DFDS Polska Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie DFDS Polska Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy finansowi
Doradcy finansowi Poznań

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DFDS Polska Sp. z o.o. w Poznań

Spike

Uprzejmie przypominam, że jezeli pracodawca nie zapewnia dodatku na ciuchy lub nie dysponuje odzieżą dla peacowników, może sobie dress code wsadzić w ciemne miejsce :)

Rojber
@Spike

O, widzę nie ja jeden :D

Aneta
@Rojber

A w ogóle coś wiadomo w tej sprawie? Może w końcu zapewnią odzież roboczą?

@Spike

Niestety nie do końca tak jest. Pracodawca zapewnia odzież ochronną lub strój roboczy, który wykorzystywany jest jedynie w pracy (np ubrania dla pracowników promów), ewentualnie może wypłacić ekwiwalent i samemu trzeba taki strój/odzież zakupić. Natomiast nie dostaniesz kasy jeśli regulamin mówi, że nie wolno np jeansów z dziurami zakładać, takie bez dziur lub inne masz sam sobie zapewnić. Jesli kiedyś nakażą nosić strój bardzo precyzyjnie opisany, np spodnie i koszula tylko w kolorze oczojebitnej żółci, to wówczas jak najbardziej należy się na takie coś dofinansowanie.

@Prawdziwy Stary Pracownik

A jeżeli mam tylko jeansy tego typu to co? Muszę kupić inne? Efekt finansowy dokładnie taki sam jak w przypadku narzucenia konkretnego storju.

Prawdziwy Stary Pracownik

Na Twoim miejscu zainteresowałbym się saszetkami na mole jak masz wszystkie jeansy dziurawe ;) A na poważnie - w tym przypadku pracodawca nie wymaga konkretnego stroju, jedynie wyklucza pewną część. I od razu uprzedzam kolejne pytania -> są pewne normy w społeczeństwie, które nie są spisane, a w dobrym guście jest ich przestrzegać. Nad morzem większość z nas nie chciałaby spożywać posiłku w towarzystwie wąsatego Andrzeja odzianego w same kąpielówki. Idąc do lekarza lepiej czuję się, jeśli lekarz ma na sobie fartuch, a nie bermudy i hawajską koszulę. Tutaj nie masz spotkań z klientami, ale nie raz i nie dwa zdarzy się call z kamerą, jak siedzicie w sali w kilka osób, to laptop może znajdować się dalej od Ciebie i każdy widzi, że masz dziury w spodniach :)

on
@Prawdziwy Stary Pracownik

Argument bez sensu. Lekarz nie kupuje fartucha prywatnie. 'Nad morzem większość z nas nie chciałaby spożywać posiłku w towarzystwie wąsatego Andrzeja odzianego w same kąpielówki'. No chyba ty. Co to za piperzenie z pozycji osoby wyzszej? Kapielowki sa normalnym strojem nad morzem, wąs to prywatna sprawa kazdej osoby.

@on

Nie, kąpielówki są odpowiednie na plażę, na basen, ale w restauracji, barze czy innej jadłodajni nie są ok. Spodenki i koszulka są w dobrym guście. Wąs - faktycznie, sprawa osobista.

Kolos na glinianych nogach... Z perspektywy byłego pracownika nie mam nic dobrego do powiedzenia o DFDS. Chaos to chyba najlepsze słowo jakim można określić funkcjonowanie tej firmy. Nieudolny zespół HR - od przekazywania nieprecyzyjnych informacji na pierwszych rozmowach kwalifikacyjnych po złe naliczanie wypłaty nadgodzin, które nawiasem mówiąc były standardem. Podobno niektórzy potrafili siedzieć po 16h przy komputerze. Tak, jednej doby. Ktoś musiał na to pozwalać. Po okresie próbnym totalny brak zainteresowania feedbackiem ze strony pracownika, nie było żadnej rozmowy ani nawet pytania czy chcesz przedłużyć umowę, wysyłali nową na maila z gratulacjami (śmiech na sali), nie zostawiajac miejsca na negocjacje czy jakakolwiek dyskusje. Rozmowa z HR odbywała się PO przedłużeniu umowy. W jakim celu? Kolejna, bezowocna korpogadka. HR to jeden temat, drugi, bardziej dotykający szeregowego pracownika to kadra managerska. Idąc od góry: manager, który nie ma pojęcia o charakterze pracy i jej zagadnieniach, naczytał się chyba tylko za dużo książek o coachingu i zarządzaniu i sypie cytatami, które nie znajdują zastosowania w praktyce. Team leader i koordynatorzy zespołu - żenada, kompletny brak umiejętności managerskich i tzw kompetencji miękkich, wybrani z „braku laku” brzydko mówiąc, kierujący zespołem według prywatnych sympatii albo jak w przypadku jednej z koordynatorek - według aktualnego nastroju. Podsumowując: nie polecam.

Równiez były pracownik

Dział Customs jak mniemam? By się zgadzało, bo manager tego działu to pupilek byłego dyrektora DFDS Polska (tego samego, który wyleciał na koniec zeszłego roku za niekompetencje oraz dzięki skargom do centrum w Kopenhadze na (usunięte przez administratora) i baaaaaardzo sugestywne teksty w stosunku do żeńskiej części załogi które poznańskie HRy LATAMI ignorowały czy wręcz chowały pod dywan. Dostał tę pozycje za zasiedzenie i kontakty, bo nikt kompetentny nie powierzyłby prowadzenia zespołu tak agresywnemu człowiekowi, który nie panuję nad emocjami i w dodatku nie ma pojęcia, czym zajmują się jego pracownicy. WSZYSCY o tym wiedzą, ale podobnie jak pozostała kadra managerska, pan manager nie czuje, ze musi cokolwiek poprawić. Jedyna szansa tej firmy to nowa pani dyrektor, która może wstrząśnie tym cyrkiem.

Customs

Te same doświadczenia

Security

Z ręką na sercu odradzam pracy na statkach King Seaways i Princes Seaways, za dużo ambitnych Polaczków na stanowiskach.Burdel i chaos to mało powiedziane. Będąc w danym dziale nic się niemartw będziesz pracował w conajmniej jeszcze około trzech działach, ażebyś się nie nudził. I tak pracując w hotelu możesz trafić nawet na zmywak jak zajdzie taka potrzeba.A pieniądze jedne.A (usunięte przez administratora) za pięciu.No i mega ambitne minionki, jedzenie tragedia, wszystko mega ostre albo jałowe. Na nocnej masz frytki i pizza do posrania. Nic więcej nie zjesz, no może tosty jak sie na ser załapiesz zanim żółtki zjedzą????. I mówię to bo pracowałem na King Seaways 2 kontrakty i nigdy więcej, Princess Seaways to samo, i pato trasa z Holandii do Anglii. Pozdrawiam chłodno Winowieckom france BL F&B

hehs

Mobbing na każdym kroku, zwłaszcza w dziale GL. Omijać szerokim łukiem, jeśli wam zależy na zdrowiu psychicznym.

Aneta
@hehs

A masz na to jakieś dowody czy tylko tak piszesz? Skoro dzieją się tam takie rzeczy to może warto to zgłosic gdzieś?

@Aneta

Nawet jak zgłosisz, HR zamiotą to pod dywan - w tym są najlepsi. A zwłaszcza pani Sz., perfekcjonistka w udawaniu że nic się nie stało.

Wiktoria
@pracownik

zglaszac trzeba takie rzeczy zawsze na piśmie/mailowo by miec na to dowód, jak wtedy moga cokolwiek ukryc, co ?

Rojber

Ej, te dzbany wprowadziły zakaz "koszulek z nadrukiem" i krótkich spodni od maja do października. No fajnie, ale jak chcecie takie rzeczy wymuszać to musicie zapewnić ciuchy pracownikom, inaczej możecie mi naskoczyć. Pewno jutro ostre niczym kawałek betonu panie z hrów będą bólpupić na obiadkach w hotelu obok.

Rekruter zaprosił Cię na rozmowę do firmy DFDS Polska Sp. z o.o.? Jakie warunki Ci zaproponowano? Jakie wymagania ma pracodawca względem osoby pracującej na stanowisku Junior Accountant with English (SSC)? Podziel się swoimi doświadczeniami.

Cześć, zauważyłam ogłoszenie na Financial Controller - jaka jest atmosfera w dziale? Na jakie widełki zarobkowe można liczyć na tym stanowisku?

Jaki jest okres rozliczeniowy w DFDS Polska Sp. z o.o.? Kiedy można spodziewać się przelewu wynagrodzenia?

Pracownica

Pensja przychodzi ok 2-3 dni przed końcem miesiąca.

Prawdziwy Stary Pracownik

Najważniejsze, że zawsze na czas, przed Bożym Narodzeniem było to nawet wcześniej.

Bożena
@Pracownica

A zdradzisz ile można wyciągnąć skoro już przy pensji stanęło?

@Prawdziwy Stary Pracownik

O, a na Boże Narodzenie wpada coś dodatkowo też? Macie jakieś paczki, bony?

@Czesław

Przez pandemię nie można było zorganizować imprez, więc na koniec roku było więcej kasy dla pracowników :) I z centrali czasem coś było ekstra. Nie ma co liczyć na drugą pensję, ale prezenty dla dzieciaków czy jakiś fajny prezent dla siebie to można spokojnie ogarnąć. Polecam aplikować, nie wszystkim będzie odpowiadać praca, ale wg mnie warto chociaż te 2-3 miesiące spróbować. Są nawet pracownicy, co mają staż 9+ lat, więc nie może być tak źle, jak niektórzy piszą w komentarzach :)

@Prawdziwy Stary Pracownik

To znaczy że dają mała nagrodę na koniec doku. Ile wychodzi? Kilkaset zł?

@Kamil

Masz kilka grup dochodowych, w zależności od zarobków na głowę w rodzinie możesz liczyć na 300-500 zł, ale bywają też "lepsze" lata - to wszystko jednak zależy od kilku czynników.

Izabela
@Prawdziwy Stary Pracownik

To fajnie, a są jakieś inne benefity? Np. związane z ubezpieczniem, "Wczasami pod gruszą"? :D

old
@Kamil

Więcej, ale nie jest wielka kasa.

@Izabela

Masz ubezpieczenie grupowe, wczasów pod gruszą niestety nie ma, masz dofinansowanie do różnych kursów (od 30 do 50%, po kilku latach w firmie do 90% możesz dostać), są kursy językowe - dla każdego coś się zawsze znajdzie :)

Bożena
@old

Tzn ile więcej dokładnie? To jakaś tajemnica czy co pozdrawiam

Office365

Witam, co było na rozmowie kwalifikacyjnej ? Może ktoś określić czy angielski musi być super dobry oraz jaki zakres oczekują w excelu?

Ziutek

A ja sobie chwalę, robię jako Night Guard i jest spoko.Kasa ładna na czas.Nikt sie do mnie nie (usunięte przez administratora)wiec jest git.

Myślę, że firma jest na tyle duża, że odczucia na jej temat zależą od działu i najbliższych współpracowników. Ja będąc w dziale AR nie mam absolutnie na co narzekać. Super atmosfera, cudowni współpracownicy, każdy pomoże z problemem i nauczy. Oczywiście odnoszę się tutaj do osób, z którymi sama miałam kontakt w pracy. Jeśli chodzi o wynagrodzenie to w DFDSie nie zarabia się najlepiej. Ale według mnie dla juniora na początek jest to bardzo dobra praca i sama nie mam zamiaru się z nią rozstawać w najbliższym czasie.

Trans-Net Transport

Dzień dobry, jestem pracownikiem firmy transportowej. Jesteśmy zainteresowani, aby Państwo przedstawili nam oferty odnośnie promów. Jesteśmy chętni spotkać się z waszym przedstawicielem u nas w celu przedstawienia nam oferty. Proszę również o kontakt e-mail transnet.transport@gmail.com

Agent celny

Jak wygląda grafik w dziale celnym? W ogłoszeniu widzę system hybrydowy, 2 dni biuro, 3 HO, jest to stały system czy tylko na czas epidemi?

Izabela
@Agent celny

Epidemii teoretycznie nie ma. Dużo firm zmieniło system ze stałego systemu online właśnie na 2 dni biuro i 3ho, więc tu może tak być, ale pewności nie mam.

XXX

Dzień dobry. Junior Customs Advisor. Staram się o to stanowisko. Czy mogę prosić o informację o charakterze pracy lub i wynagrodzeniu?

Dzień dobry, chciałbym aplikować na stanowisko Finance Business Analyst. Na jakie widełki można liczyć? Pozdrawiam.

abc987

Firma nagminnie łamie prawo pracy, zmuszając pracowników do pracy powyżej 13 godzin dziennie. Niszczy ich zdrowie psychiczne i fizyczne. Omijać szerokim łukiem.

@abc987

Kolejny bajkopisarz. Fakt, nadgodziny się zdarzają, taka specyfika pracy, ale masz szansę je odebrać lub mieć wypłacone jeśli nie ma możliwość odbioru. Poza tym praca >13h jest nieakceptowalna przez HR, i ty i twój przełożony macie zagwarantowaną pogadankę na temat przestrzegania czasu pracy.

xD
@Prawdziwy Stary Pracownik

Gościu, w AP czy AR to możecie sobie mieć po 1-2 nadgodzny. Przyjdź na zamknięcie do biura o 22 to zobaczysz że jeszcze ludzie pracują. Przełożeni widzą ile nadgodzin wbijają pracownicy i mają to w gdzieś bo najważniejsze żeby Wielcy Panowie z Kopenhagi dostali dane na czas. 20-25 samych NADGODZIN w tygodniu to jest fakt.

@xD

25 nadgodzin w tygodniu? Nie chcę mi się w to wierzyć, nikt nie byłby tak nienormalny żeby zostawać za darmo w pracy na tyle godzin. Powiedz że to żart :D

@Prawdziwy Stary Pracownik

Wiadomo, że według przepisów 13 godzin to za dużo, ale w spedycji jak sam wiesz zdarza się bardzo często. Jeśli nie w biurze to trzeba być na czuwaniu telefonicznym w domu, żeby przypilnować przewoźnika i kierowców. Te nadgodziny są ekstra płatne? O ile jest wtedy wyższa stawka?

:D:D:D
@Prawdziwy Stary Pracownik

Co ty (usunięte przez administratora) czlowieku. No przeciez co miesiac wystepuje zjawisko, ze pol pietra biega z wscieklizna bo: ZAMKNIECIEEEEE!!!111 SIedza milion godzin zeby sie wszyskto zgadzalo, dobra byla akcja jak kiesdys net padl w Cph, widzielismy jak gleboko to zamkneicie maja Dunczycy :D pogadanka z przelozonym xDDDDDDDDD

@:D:D:D

To aż taka nerwica tam występuje? Nie spodziewałem się. Chociaż na premie się można załapać jak jest tyle roboty??

Dobra rada
@abc987

Tak to prawda, potwierdzam. Nie są wcale rzadkie przypadki, że ludzie przychodzą i od razu odchodzą. GL omijać szerokim łukiem, jeżeli ktoś chce zachować zdrowie.(usunięte przez administratora)

Paulina
@Prawdziwy Stary Pracownik

No dobrze, ja wierzę Tobie. Jak opłacane są te nadgodziny, których nie można odebrać: 100 pro, 80, 50?

@Paulina

Zgodne z kodeksem pracy - 150% normalne, 200% świąteczne.

Czy w firmie DFDS Polska Sp. z o.o. są regularne szkolenia pracownicze?

Prawdziwy Stary Pracownik

Wewnętrzne - całkiem sporo. Zewnętrzne - rzadko. Jest jednak możliwość otrzymania dofinansowania do szkoleń lub kursów zewnętrznych.

Sportowyświr

Niestety nie.

Alicja
@Sportowyświr

Dlaczego nie? Może warto samemu wyjść z inicjatywą i zgłosić taką chęć?

@Alicja

Popieram, najgorsze co można zrobić, to siedzieć i czekać, w najgorszym przypadku usłyszy się "nie". Ale przynajmniej przełożony będzie wiedział, że pracownik chce się rozwijać.

Prawdziwy Stary Pracownik

D) pracownik z wieloletnim stażem nie tylko w DFDS, który wie, czego chce :) DFDS nie jest oczywiście miejscem idealnym, dla jednych najgorszą stajnią Augiasza, dla innych całkiem spoko miejscem pracy - ilu ludzi, tyle opinii. PS. gowork usuwa wulgaryzmy, jeśli ktoś ma ochotę na bezpośredni kontakt to zapraszam na prawdziwy.stary.pracownik@gmail.com

nick
@Prawdziwy Stary Pracownik

Ładnie trzeba mieć z głową żeby maila zakładać do rozmów z ludzmi z go-work. (usunięte przez administratora)

@nick

Ja zawsze chętnie porozmawiam z frustratami, co potrafią tylko (usunięte przez administratora) wylewać na innych, może wówczas będę w stanie zrozumieć ich punkt widzenia? Każda sytuacja może być inaczej przedstawiona w zależności od punktu widzenia (siedzenia), dlatego jeśli ktoś ma ochotę na merytoryczną dłuższą polemikę, to chętnie służę darmowym mailem :)

Ania.

Cieszyłam się w DFDS 2 razy. Przychodząc i odchodząc. Podobno nawet Maciek z IT zrezygnował. Właściwie się nie dziwie, Kasia z HR po wielu latach zrobiła to samo. DFDS jak mało kto umie zatrzymywać pracowników. Powinni dostać kolejny dyplom.

@Ania.

Ja też ostatnio cieszyłem się dwa razy - jak przyszedłem do pracy i jak wróciłem do domu. Co do utrzymania pracowników - nadal są w firmie ludzie pracujący od początku, jest wielu ludzi pracujących powyżej 3-4 lat. Rotacja w każdym SSC jest i będzie, raz wyższa, raz niższa. Poza tym jeśli ktoś nie rokuje, to po co trzymać takiego pracownika? Z drugiej strony, jeśli chcesz odejść i pracować gdzieś indziej, to podwyżka i o 1000 zł nie zmieni Twojego zamiaru.

Kalosz
@Prawdziwy Stary Pracownik

No jak dla Ciebie podwyżka 1000 zł to szał kutangi to faktycznie po co trzymać innych jak można mieć takich jak ty.

@Kalosz

Ja wiem, że na lokalnym rynku mamy samych super specjalistów, co dla nich 1000 zł brutto to jak splunąć i nie warto za to się starać. Wracając do meritum - czasem warto zastanowić się, dlaczego za podobne stanowisko gdzieś indziej płacą dużo więcej - może więcej obowiązków? Więcej pracy? Były osoby, które odeszły z DFDS i wrócił po jakimś czasie (mówię o pracownikach z kilkuletnim stażem), bo jednak nowa praca nie spełniła oczekiwań. Część osób odeszła z pracy, bo chcieli robić coś więcej, rozwinąć się, ale niestety nie mówili o tym TL czy Managerowi - sorry Winnetou, ale jak człowiek się nie odezwie, to nie dostanie. Jest duży napływ osób młodych, gdzie DFDS jest pierwszą pracą (albo pierwszym korpo), szlifowanie diamentów zajmuje sporo czasu, a niestety część osób ma nieco za duże mniemanie o sobie - jakiś czas temu (przed pandemią) był taki jeden, co myślał, że jest taki fifarafa, poszedł do Managera (pomijając TL) i powiedział "odchodzę, chyba że dostanę podwyżkę". Jedyne co dostał, to świadectwo pracy.

a
@Prawdziwy Stary Pracownik

Albo jak pracodawca nie rokuje to po co sie go trzymac?

@a

To temat na zupełnie inną dyskusję - jeśli nie podoba się Tobie pracodawca, to idziesz dalej i żadna kasa Ciebie nie powstrzyma. Pytanie tylko co znaczy, że nie rokuje - nie spełnia Twoich oczekiwań, wkurza swoim zachowaniem, wprowadza bzdurne polityki, etc?

Pearl

Nazywjamy rzeczy po imieniu. Nie żadne SSC tylko KORPORACJE. Każdy moloch posiadający ileś K pracowników ma wydzielone oddziały o przeznaczonej funkcji. Tak jak państwo ma ministerstwa, delegatury and so on. Korporacja to korporacja. Beka miliard z typiar i managerów z dumą rzucających w rozmowie 'pracuje w eSeSCe'. Polecam pierwsze dni w DFDS gdy tłumaczą wam czym jest SSC i co wychodzi z tej prezentacji? hm..aha, ok, korpo.

Czy istnieje możliwość rozwoju w DFDS Polska Sp. z o.o.?

heh

co najwyżej rozwoju depresji od ciągłego mobbingu

Nicko

Tak, istnieje możliwość rozwoju, tylko nie jest napisane na czym on polega ! Z ostatniego ogłoszenia wynika, że: What we offer: monthly salary Our requirements: Are positive, friendly with a good sense of humour Za pracę w tej firmie dostaniesz pieniądze ! ! ! Sensacja ! ! ! NOWOŚĆ ! ! ! HIT ! ! ! Oczywiście tylko wtedy jeśli jesteś pozytywny (chodzi o test na Covid?), przyjacielski i masz poczucie humoru. Samozaoranie 100% . To nawet wszystko byłoby zabawne, gdyby nie było prawdziwe.

wow
@Nicko

... i dlatego w wymaganiach masz poczucie humoru :)!

Prawdziwy Stary Pracownik

Oczywiście, że istnieje możliwość rozwoju, ale trzeba tego chcieć, poza tym należy też określić, w którym kierunku chcesz się rozwijać.

Agata
@Prawdziwy Stary Pracownik

Podpowiesz jak wyglądają możliwości rozwoju w DFDS? Jak ktoś faktycznie tego chce to w jaki sposób może sobie zapracować na awans? Czy Tobie udało się awansować podczas pracy w firmie? Może opowiesz na swoim przykładzie?

@Agata

Przepraszam za późną odpowiedź, ale wakacje :) Możliwości rozwoju - stety, niestety każde SCC to korpo, więc przede wszystkim masz awans tzw. pionowy (junior, accountant, senior) oraz poziomy (APARGLMDCustoms). Są jeszcze rekrutacje na TL i MGR jeśli zwolni się miejsce, ale przechodzisz z zadań procesowych na zarządzanie ludźmi, dla mnie to zupełnie inna dziedzina i jest to zmiana obowiązków, a nie stricte awans. Masz dużo szkoleń wewnętrznych (tzw. cross trainings, czyli szkolenie wymiany wiedzy pomiędzy działami co kto robi), szkolenia z Excela, naszych programów operacyjnych, były przed pandemią szkolenia z VAT-u. Szkolenia zewnętrzne - są częściowo pokrywane przez firmę, im więcej lat przepracowanych, tym wyższy % (do 90%). Szkolenie z języka - były różne języki i różne poziomy zaawansowania, opinie były jednak różne (dla jednych ok, dla innych kiepskie). Co do mnie - na dzień dobry było to stanowisko senior acc, nie ma dalej awansu "pionowego", ale dałem radę poznać wiele procesów, wiele różnych zagadnień, trochę zrozumieć business, mi to odpowiada. Sam mogę zdecydować co mnie interesuje, robię swoją robotę (co najmniej bardzo dobrze), są premie roczne, jest dobrze. W każdym SSC dojdzie się do miejsca gdzie albo rozwija się w tym, co akurat się robi albo przechodzi na stanowisko kierownicze (TL, etc). A jak zapracować na awans? Robić więcej niż oczekiwane minimum, samemu pytać się starszych kolegów/koleżanek, pytać o szkolenia wewnętrzne, poznać lepiej DFDS. Jak TL zobaczy, że ogarniasz temat, to szybciej będzie ten awans, ale też i nowe obowiązki i nowe oczekiwania. Polecam :)

Jeszcze pracownik

Uwaga! Nieuczciwy pracodawca! W ostatnim czasie niektorzy pracownicy zaczeli dostawac niepelne wynagrodzenia co dzial HR tlumaczyl bledem systemu i dodal ze reszta przyjdzie w nastepnym miesiecu. Pracowcicy nizszego szczebla nie zarabiaja duzo nie wiem jak ktos wyobraza sobie normalne zycie za pol wyplaty wynaszacej niewiele ponad 3000 zl albo i mniej w przypadku juniorow co managerowie nazywaja srednia poznanska lol

Nicko
@Jeszcze pracownik

Zgłoś tych partaczy do inspekcji pracy i będzie po sprawie.

@Nicko

Hej, widzę tu trochę narzekania na DFDS. Może dla odmiany powiesz też co jest plusem tego pracodawcy? Dlaczego podjąłeś zatrudnienie akurat tu? :)

Równiez były pracownik
@Czesław

Plusem są bardzo małe wymagania odnośnie wiedzy i doświadczenia oraz atmosfera wśród pracowników. Jeśli szukasz pierwszej pracy, to możesz się czegoś nauczyć, ale po max 2 latach zaczniesz szukać innego pracodawcy, bo rozwój dla 99% osób kończy się na tytule accountanta lub senior accountanta, jeśli masz szczęście albo zagrozisz odejściem. Później obowiązki tylko rosną a pensja zostaje w tyle. Firma na chwile, żeby się gdzieś zaczepić i w międzyczasie szukać czegoś lepszego. Na odzew kogoś z firmy nie ma co liczyć. W zeszłym roku przy okazji dużego wybuchu niezadowolenia po paru słabych decyzjach zarządu wybuchła tu mała afera na goworku, ale managerowie na town hallu jasno powiedzieli, że nie zamierzają się odnosić do jakichkolwiek komentarzy na tym portalu. Jako pracownik nie masz też żadnej możliwości wysłania anonimowego feedbacku, ale nie ma to znaczenia, bo i tak nikt by go nie wziął pod uwagę.

Agata
@Równiez były pracownik

Czyli w sumie jak w DFDS zmienia się pensja po awansie? Jaka jest tutaj w ogóle ścieżka kariery, w jaki sposób można awansować? Czy przychodzi to ze stażem pracy czy trzeba się jakoś wykazać i go sobie wypracować?

@Jeszcze pracownik

Kolejny bajkopisarz na GoWork. Mam kontakt ze wszystkimi działami i o takiej sytuacji nie słyszałem, a lubię plotkować :) poza tym jest jeszcze możliwość dostać "zaliczkę" na poczet kolejnej wypłaty, więc jakoś nie wierzę w sytuację, że pracownik został na lodzie z połową wypłaty. Co do wysokości wypłaty 3000 netto to jakieś 4000-4200 brutto, jak na początek dla juniora to chyba nie jest zła płaca.

@Agata

Masz ocenę roczną, awanse są zazwyczaj są od kwietnia. Za sam staż nie ma awansu z automatu, trzeba się wykazać- wykonywanie swoich obowiązków na minimum wymagań nie zapewni awansu. Jeśli ogarniasz swoją robotę i TL widzi, że interesujesz się, wykazujesz inicjatywę i chęci do rozwoju, to masz szansę. Jednemu przejście z juniora do seniora zajmie 2-3 lata, innej osobie może zejść i 5 lat - zależy głównie od Ciebie. Masz spotkania ze swoim TL co jakiś czas, śmiało zawsze możesz się zapytać co trzeba zrobić jeszcze, że przejść ten szczebel wyżej. Czasem to jest związane ze zmianą zespołu, czasem nawet działu, ale dla chcącego nic trudnego. Co do zmian w pensji - zależy od danego przypadku. Jesli masz awans związany ze zmianą obowiązków, to pensja może bardziej wzrosnąć, czasem może to być mniejsza zmiana - ile ludzi, tyle różnych podwyżek, jeśli startujesz z wysokiej pensji juniora, to na account możesz dostać niższa podwyżkę. Jeśli była niższa pensja na juniorze, a robisz dobrą robotę, awans + nowe obowiązki, to różnica może być znaczna.

@Równiez były pracownik

W większości SSC w Poznaniu masz podobne obowiązki, pensje są różne. Niestety komentarze tutaj są często obraźliwe i prezentują tylko jeden punkt widzenia ("poszkodowanego" pracownika), dlatego nie dziwię się, że management nie chce tego komentować. Co do anonimowości w firmie - jeśli coś się dzieje nie tak, to masz od tego Employees Representatives, czyli po naszemu przedstawicieli pracowników, idziesz do nich lub piszesz lub dzwonisz i to przez nich załatwiasz swoje żale anonimowo. Oczywiście jeśli ty masz zatarg z Team Leaderem, i pójdziesz do to załatwić w ten sposób, to i tak wiadomo o kogo chodzi. Ale na pewno możesz liczyć na ich wsparcie, można z nimi porozmawiać, nie boją się TL czy Managerów, jak trzeba, to pójdą do naszej pani Dyrektor. Wiem, że rok temu pomogli wyprostować sytuację w jednym z zespołów, bo były zgrzyty z TL, i do dzisiaj jest o wiele lepiej.

Zostaw merytoryczną opinię o DFDS Polska Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w DFDS Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy DFDS Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 113.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DFDS Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 88, z czego 6 to opinie pozytywne, 58 to opinie negatywne, a 24 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

DFDS Polska Sp. z o.o.
1.5/5 Na podstawie 532 ocen.
  • Roosevelta 18
    60-829 Poznań