Opinie o Polski Prąd S.A w Warszawa

Polski Prąd to ogólnopolska firma energetyczna, której zakres działalności obejmuje sprzedaż energii elektrycznej, a także audyty i projekty techniczne. Naszą ofertę kierujemy do przedsiębiorstw, które chcą obniżyć koszty energii. Polski Prąd tworzą ludzie z pasją i ogromnym doświadczeniem zdobytym na polskim rynku energii. Naszą wiedzą chcemy dzielić się z klientami. WYKORZYSTAJ SWOJĄ SZANSĘ I DOŁĄCZ DO NAS!

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Polski Prąd S.A w Warszawa

ROLF

W takim razie co u was jest nie tak ze co miesiac leci kazdy region??Zle rekrutujecie czy macie pecha??W jakiej innej firmie sa takie praktyki bo sie nie spotkalem...??Dalej czekamy na odpowiedz tego od Merca koniec miesiaca wiec plan zamknie i moze sie pojawi na forum..

pp

w takim razie mondrala zaproponuj mi coś:> 1000 MWh taryfa c12a, brak biernej, moce ok interesuje mnie tylko cena bo reszta jest ok, osd proponuje mi 215 na 2014 i 220 na rok 2015.

Goryl

E, klapsy piszący o cenie. Co wy wiecie o prądzie i jego sprzedaży. Piszecie o cenie, cenie, cenie 270 pln a 220 pln to jedno. B21 a B23 to drugi tak samo C21 do C22a i do C23, analogicznie C11 i C12a ale tego chyba już nie ogarniacie co ?Już nie umiecie tego wytłumaczyć nie mówiąc o policzeniu przy kliencie oszczędności po zmianie z jednego szczytu na dwa czy też trzy. A to się da policzyć. Kluczem do dobrej sprzedaży nie jest cena bo wszyscy dadzą taniej niż konkurencja. Klucz to Wy wasze podejście do klienta czy Was polubi, czy Was wysłucha i tego co chcecie mu powiedzieć, czy jesteście profesjonalistami w tym co robicie. Jeżeli tego nie umiecie to jak chcecie sprzedawać. Robienie planu z 266 pln na 2014r. to nie problem ale trzeba coś więcej wiedzieć na temat energetyki niż cena energii czynnej, a dziś sprzedaję się w firmach na 2015 czy 2016r. Są jeszcze opłaty za dystrybucje energii, czyli zmienne ........, opłata za moc zamówioną, bierna. Ale to trzeba chcieć zrozumieć, czytać taryfy ze zrozumieniem przecież to nie są trudne rzeczy jak i ogólnie dostępne. Samą zmianą taryfy u klienta zużywającego kilkaset mega rocznie można mu zbić koszty o 40 % ale trzeba wiedzieć jak. A żeby to wiedzieć trzeba ze zrozumieniem przeczytać taryfy OSD, są zawsze dostępna aktualne na dany rok na stornie każdego lokalnego OSD. Wy w ogóle wiecie co to jest OSD ??? Czy tylko pisać źle o PP SA umiecie ? Ja, chętnie każdego z Was bym osobiście na jeden dzień zabrał w teren i posłuchał, jak i o czym rozmawiacie z klientem. W jaki sposób wchodzicie do klienta, jak docieracie do faktury i jak ją interpretujecie i starcie się zrobić z nią prezentację. Prezentacie znacie w ogóle takie słowo czy tylko cena za energię czynną co ?Jak czytam co piszecie to się nie dziwie, że Wam podziękowali dlaczego nie byliście tacy mądrzy u klienta ???? Dlaczego nie zrobiliście Swoich planów sprzedażowych ??? Bo tylko cenę mieliście w głowie, a nie to co wam cały czas powtarzali: kompleksowe podejście do klienta. I jeszcze jedną, która firma sprzedażowa w Naszym kraju dziś pozwala sobie na opłacanie handlowca, który nie robi planu ??? Nawet w dużych korporacjach jeżeli się dwa, trzy miesiące z rzędu nie zrobi swojego założonego planu to się tam nie pracuje jako sprzedawca. I jeszcze raz powtarzam nie cena jest ważna tylko człowiek, a samą sprzedaż można i czasami trzeba opierać na innych zmiennych oraz na relacjach biznesowych. A nie mam po 205 pln i co Pan na to.

Sagan

Ten od Merca cos zwleka z odpowiedzia...

marek
@Sagan

I teraz widzisz dlaczego jeździ mercedesem ;) Sprzedaje nie marnuje czasu na pisanie na forum jak Ci , którzy nic nie robią tylko wylewają żale jacy to pracodawcy są źli... A jak ktoś nie robi planów tylko się obija ... :) Teraz masz odpowiedź na wszystkie swoje pytania. :)

Przedstawiciel Handlowy

Spotkanie w kawiarni w Łodzi z prezesem PP

Pytania banalne dotyczace doswiadczenia. pytania dotyczace spraw osobistych kredyt i rodzina.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Pielęgniarek/Pielęgniarzy
logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.

Widzę,że konkurencja działa i boi się PPSA skoro tak intensywnie wypisuje na forum rożne rzeczy. A to oznacza ,że PPSA działa na rynku i sprzedaje :)))

mm
@007

taaa, na pewno konkurencja się boi ;) ;) i podnosi ceny by dorównać PP

kris

pp sprzedaje prąd za 270 zł :)

Sylwek

Na moje sprzedawca raczej nie jest,chociaz moze i zarabie walizke pieniedzy miesiecznie w PP,ale kilku PH musi podpisac troche umow pracujac za free badz dokladajac do interesu zeby sie nazbieralo na te kilka srednich krajowych :)

mariusz

Mowcie co chcecie... Ja pracuje od poczatku. Robie plany w granicach od 1GWh do 1,7GWh. Na pieniadze nie narzekam,na terminy przelewów również.. O co bym nie poprosił, to otrzymuję. Aktualnie jeźdżę najnowszym mercedesem klasy C, zarabiam kilka aktualnych średnich krajowych miesięcznie,mam wszystkie możliwe gadżety. Mialem w międzyczasie kilka propozycji od konkurencji i poki co nigdzie sie nie wybieram. Przeszkodą w osiągnięciu sukcesu, jesteśmy najczęściej my sami. Należy pamiętać o tym,źe bez zaangaźowania w żadnej pracy nie zarobimy pieniędzy. Zasada jest prosta : albo robimy coś na 100%, albo wcale...

Kris
@mariusz

Czytając post Pana (usunięte przez administratora) mógłbym pomyśleć że nic tylko pracować dla PP. Pracuje w branży już kilkanaście lat u jednego z dużych należących do Skarbu Państwa sprzedawców prądu. Od samego początku w dziale handlowym. W momencie uwolnienia rynku oprócz spraw związanych z codzienną obsługą klienta doszły także plany sprzedażowe czyli mówiąc krótko utrzymanie klienta. Pracownicy min PP stanowią dla mnie konkurencję a ponieważ warto wiedzieć co u konkurencji słychać lubię przeglądać takie fora o opiniach czy to pracowników czy klientów na temat min PP. Zarobki jakie otrzymuje Pan (usunięte przez administratora) w porównaniu do wolumenu jaki przynosi są totalnie nieadekwatne a bynajmniej ja tak to widzę. PP jako firma nie posiadająca własnego wytwarzanie jest zdana na kupno energii na rynku hurtowym czyli na TGE (Towarowa Giełda Energii) i na podstawie indeksów jest kształtowana cena energii. Uśredniając, obecnie cena tzw czarnej energii kształtuje się na poziomie 150-155 zł/MWh oczywiście do tego należy dodać akcyzę w wysokości 20 zł/MWh i obowiązki wynikające z praw majątkowych uśredniając 25 zł/MWh, do tego dochodzą min koszty bilansowania i inne pierdołki ale powiedzmy że to jest 1-2 zł/MWh. Dla prostego rachunku policzmy że cena na "zero" to jest 200 zł/MWh Przy tej cenie PP nie zarabia czyli z jednej strony jest TGE a z drugiej strony jest rynek. W tym momencie nawet klienci zużywający po 20-30 MWh na rok dostają oferty na poziomie poniżej 220 zł?MWh. Klienci którzy biorą po kilkaset MWh w górę chcą już cenę poniżej 210 zł?MWh a przy klientach od 1 GWh w górę nawet poniżej 205 zł/MWh. Nie wiem po ile Pan (usunięte przez administratora) musi sprzedawać energie aby zarobić ile pisze ale musi trafiać na totalnych łosi którzy nie dość że do tej pory byliby na standardowych cennikach sprzedawców to jeszcze od Pana (usunięte przez administratora)musieliby drożej kupować niż obecnie. Bo patrząc na obecny rynek gdyby Pan (usunięte przez administratora) naprawdę był sprzedawcą to zakładam że średnia cena po której by sprzedawał to 210 zł/MWh a średni miesięczny wolumen jak sam pisze to 1350 MWh. A więc Pan (usunięte przez administratora) przynosi to PP czystego zysku 13 500 zł. Reasumując PP jest taką firmą że cały zysk oddaje Panu (usunięte przez administratora) liczę na Pana konstruktywną odpowiedz, jeżeli moje wyliczenia czy tezy są błędne a Pan mi to pokaże uznam Pana wielkość jako handlowca. Na chwile obecną, Pan się nie obrazi ale jest to dla mnie ściema co Pan pisze.

waldek
@Kris

pp ma ceny 260 w górę

gość
@mariusz

Moim zdaniem ktoś kto zarabia taką kasę i jeździ takim samochodem nie powinien mieć ani czasu ani tym bardziej ochoty na angażowanie się na forum. Kolejna propaganda.

ptr
@Kris

Dokładnie mam taką samą opinię po kontaktach z klientami a odwiedziłem ich sporo dla małej firmy. Dostałem także ofertę pracy z PP i widzę, że szkoda czasu na rozmowę. Ciekawe czy PP przetrwa najbliższe miesiące czy jak niektórzy twierdzą chce się sprzedać Duonowi. Zarząd to mieszanka starego SGPIsu nowego PR jak to Warszawie..bez wyczucia rynku energetycznego...Póki są pieniądze...

Beata

Jeden dyma za free drugi robi hajs dlubiac w nosie i sie z niego smiejac. Oto Polska wlasnie.

K.

Mój ostatni komentarz zosyał chyba skasowany, nie wiedziec czemu bo az tak " zły " na polski prad nie byłem ,a wyraziłem tylko swoja opinie. Dla tych wszystkich którzy są takim entuzjastami tej firmy, gratuluje wam wypracowania planów sprzedazowych - ale jestem pewien ze ten Klient juz nigdy wiecje z wami nie bedzie chciał rozmawiac, juz nie wspomne o podpisaniu kolejnej umowy - konkurencja, ma do zaoferowania o niebo lepsze warunki i mozna by tu wymieniac ich nazwy bo to nie jest tylko jedna firma ! i dla tego uwazam ze praca w polskim pradzie nie jest na tyle atrakcyjna zeby z niej skorzystac, nawet jezeli daj ci samochod, telefon itp. Bez tej podstawy przy planie który musisz zrealizowac w polskim pradzie, tym bardziej ze w polskim pradzie liczy sie do planu tylko roczne zuzycie ( w innych firmach z całej umowy ), jezeli zrobisz np 599 mwh, zarobisz o 100 % wiecej niz w pp, bo dostaniesz pieniadze za 599 mwh, a nie tylko podstawe, a nawet ! gdybys zrobił 600 i otrzymasz ta premie, to gwarantuje wszystkim entuzjastom pp, ze ja za te 600 sotane bez podstawy i tak wiecej wynagrodzenia i co najwazniejsze ! Klient bedzie nadal Moim Klientem, a branzy sprzedazowej tez o to chodzi. Pozdrawiam wszystkich pracowników pp, którzy tak bardzo oddanic sa pp !

marek

tez pracowałem w tej firmie. Gdyby oferta byla atrakcyjna dla klienta plany sa do zrobienia. Firma liczy na naiwnych niekumatych klientow- ich juz jest bardzo mało. dajemy cenę 266 zł na rok 2014 gdzie każdą inna firma może dać 220-230 zł a nawet 200 zł dla dużych klientów. jak mozna oferowac cene 266 dla klienta 3 GWh rocznie jak ma oferty na poziomie 200-210 zł. Firma nałapie naiwnych klientów i sie sprzeda predzej czy pozniej. Prezes chyba do końca sam nie wie co chce ugrać napewnie nie zalezy mu na klientach tylko na sprzedaniu po najwyższej stawce. jezdzisz i szukasz naiwnych a jak znajdziesz kumetego to się odbijesz. dostajesz 1000 zl podstawy i nic pozatym jak nie zrobisz planu- za to robisz im beze klientow, reklamujesz firme i piszesz umowy a i 1000 na zus wydajez :) powodzenia. dajcie wieksza kase dla PH dajcie dobra ofertę dla klienta i sprzedaz bedzie tak to mozeccie zamykac biznes

K.

Ja równiez byłem pracownikiem tej firmy, i zwiększościa złych komenatarzy moge sie zgodzić - faktycznie jest tak, że twój przełozony nie daje ci zyc nakajac cie telefonami z pytaniem ile i kiedy, i tak codziennie, od rana do wieczora, tylko plan plan plan .. za wszelka cene, nie wazne jak ! To był jeden z powodów dla ktorych odszedłem, drugi był taki, że oferta polskiego prądu z perspektywy Klienta jest naprawde słaba, oczywiscie potencjalny Klient owszem bedzie miał taniej, ale podpisze umowe nie majac swiadomosci jakie ceny sa na rynku. Nie powiem, fajne jest to, ze daja narzedzia pracy jak np auto, teoretycznie duzy plus, solidna podstawa - tylko jak wiadomo cos za coś - firma tez musi zarobic - i dlatego wolałem wybrac firme której oferta jest atrakcyjna nie tylko dla Klienta ale również i dla mnie ( prowizja ), firma nie jest firma krzak, swoboda pracy, i przede wszystkim - partnerska współpraca, do tego również mam podstawe :) Polski Prad działa jak korporacja - czyli dzis jestes a jutro juz cie może nie byc ! Pozdrawiam K., gdyby ktos miał pytania - zapraszam do kontaktu.

Anka

Zawsze znajda się osoby , którym się nie udało...a teraz swoje żale wylewają na forum. Opinie dla mnie wskazuje tylko to ,że w firmie coś się dzieje i to dobrego.- Sprzedaż działa. :) To jest firma sprzedażowa wiec wynik opiera sie na planach jak ktoś ich nie realizuje to może niech się zajmie czymś innym. A wszędzie jest tak że kogoś zwalniają i zatrudniają.

Czytam to co piszecie o Polskim Prądzie i oczom nie wierzę. Skąd na tym forum tylu klakierów tej firmy. Z mojego doświadczenia powiem, że praca w tej firmie to strzał w kolano. Nigdy nie skończycie pracy o normalnej godzinie bo same raportowanie i wysyłanie maili zajmuje co najmniej 2-3 godziny dziennie, a managerowie życzą sobie harówki po 10 godzin dziennie w terenie. Zrobienie planu przy tym cenniku to tylko fart.(usunięte przez administratora) Chętnym do podjęcia współpracy z nimi życzę powodzenia. Idźcie i sami się przekonajcie. A co do Pana Prezesa to mam nadzieję, że kiedyś ktoś potraktuje go tak samo jak on traktuje ludzi.

KRZYSZTOF

Drogi (usunięte przez administratora)To jaką jest firmą polski prąd świadczą najlepiej opinie, które na tym forum są w 90 % negatywne. I tego nie zakrzyczycie, jesteście po prostu słabi, jesteście nieudacznikami. Ciekawa sprawa czym zajmują się pracownicy Polskiego Prądu- piszą komentarze na forum hahah- żałosne. Skoro jesteś taki wygadany, odpowiedz Tomaszu na tym forum na kilka pytań- publicznie, zobaczymy kto ma racje, ja się nie boję ich zadać ty zobaczymy czy odpowiesz. Z jakiego powodu Dyrektorzy marketingu,IT,prezes,dyrektor finansowy zakończyli współpracę z EDF? Nagle w tym samym czasie. Dlaczego zwalniacie ludzi, którzy realizują cele, tak jest i nie płacicie im pieniędzy? Poproszę o pełną odpowiedz.Drogi klakierze nie tak jak poprzednio tylko puste słowa w stylu to nie prawda itp. Tak możesz rozmawiać ze swoim kolegami nieudacznikami.Ciekawe dlaczego informatyków wyrzuciliście też pewnie planów nie zrobili hahahahahah.

komentator

Popieram w pełni opinię "krzysztofa" i "byłego pracownika", firma nic nie warta, szkoda czasu dla nich. Zmarnowałem dwa miesiące . Mimo olbrzymiego wysiłku i zaangażowania planu zrobić się nie dało. Oferta jedna z droższych na rynku i trzeba mieć nie lada szczęście , aby trafić na(usunięte przez administratora) który nie ma w tym temacie rozeznania i podpisze umowę. Atmosfera w firmie tragiczna. Ogólnie są nastawieni na (usunięte przez administratora) pracownika ile się da.

Praca w sprzedaży to walka o klientów trzeba być upartym i jeździć (szukać ich) a odwiedzenie jednego klienta klika razy to standard jeśli ktoś ma z tym jakiś problem to lepiej niech odpuści sobie pracę w sprzedaży. Prawdziwy handlowiec wie na czym ta praca polega dostajesz podstawę, premię i prowizję od sprzedaży, jeśli jesteś bardzo dobry to zarabiasz konkretne pieniądze jeśli nie to lepiej zmień zawód.

Tomek_ 75

Witam, pracuje w PPSA i to co jest napisane poniżej to totalna ściema. Ludzie zawsze będą narzekać i liczyć na łatwą kasę, to nie miejsce słabych handlowców, którzy nie potrafią sfinalizować żadnej umowy.

krzysztof

Polski prąd to najgorsza firma jaka istnieje pod słońcem. Wszyscy ci ludzie to szczury z Energi dla firm, nieudacznicy, którzy zrobili tam (usunięte przez administratora) i zostali wywaleni.Dyrektor marketingu tragedia słowa wypowiedzieć nie może tylko cały czas mówi "yyyy generalnie jakby". Prezes .... .Pracowałem tam, nagle zostaliśmy wyrzuceni bez podania powodu. Najgorsza firma, nie zmienią tego komentarze klakierów z PPSA., którzy piszą pochlebne komentarze.Odradzam i dodam,że plan zrealizowaliśmy a i tak nas wyrzucili. Wiem, że wielu z nich ma zarzuty z EDF za przekręty, bez nazwisk ale wiem to.

Jackal

Byłem na spotkaniu w sprawie pracy z Kierownikiem z Katowic. Ogólnie strategia firmy, produkt czy zasady działania mi się bardzo spodobały. Jednak w trakcie spotkania poinformowałem, że będę potrzebował konkretnych informacji do analizy oferty. Gdy poprosiłem później o wzór umów Ja - Polski Prąd oraz mój klient - Polski Prąd zaczęły się problemy. Oczywiście wzorów nie dostałem. Zacząłem zadawać bardzo niewygodne i zbyt konkretne pytania i chyba już po współpracy z tą firmą... Mogli mieć handlowca z prawdziwego zdarzenia i wystarczyło tylko konkretnie podejść do tematu rozmów ze mną a tak... dalej uskuteczniają łapankę byle handlowców byle tylko wakaty zapchać. Firmę oceniam na mierny z minusem.

Zostaw merytoryczną opinię o Polski Prąd S.A - Warszawa

• Jak się pracuje w Polski Prąd S.A?

Zobacz opinie na temat firmy Polski Prąd S.A tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Polski Prąd S.A?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Polski Prąd S.A?

Kandydaci do pracy w Polski Prąd S.A napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Polski Prąd S.A