Opinie o Impel Group w Wrocław

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Impel Group. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Impel Group o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Impel Group w Wrocław

piotr

Trochę niesprawiedliwie ocenia się pracowników Impela, wcale to tak nie wygląda. Pracuję w tej firmie dość długo i z pewnością nie godzę się z takim frontalnym negowaniem ludzkich umiejętności i doświadczenia.

były technik VACO

I tak BYDŁO IMPEL GROUP nie umiejące czytać ze zrozumieniem zawładnęło tematem FIRMY CÓRKI VACO. TAk CIĘŻKO DOCZYTAĆ????? Jest po impel group - cytuję "TERAZ VACO". CIĘŻKO to doczytać i zrozumieć o kim mowa???? Ale jaka firma taka ELITA komentujących byłych pracowników Impel group.

spoczero ziom
@były technik VACO

Stary czego oczekujesz po ludziach, którzy zasadniczo są niedoinwestowani intelektualnie i nie nadają się do niczego oprócz pilnowania trawy na łące. Wyobraź sobie gdyby jakimś cudem trafili do Vaco wszystko by leżało a klienci sami musieliby sobie robić serwisy albo łazić za nimi i non stop patrzeć im na ręce.

były pracownik XA

Na koniec tez dorzuce z dobrej srony, nie moge byc taki goloslowny i tylko stronniczy, powiedzialem A i tez chce powiedziec B :) We wroclawskim IMPEL SECURITY tez doswiadczylem dobra, uprzejmosci :) chcialem bardzo podziekowac pewnym (nie wszystkim) szefom ochrony i paniom w biura IMPEL-a i z firm tzw.corek IMPEL-a. Bylo mi tez na swoj sposob dobrze, pracowalo mi sie dobrze tez, pomimo wszystko. Rozne obiekty, rozni ludzie, zdarzaly sie tez dobre PERELKI :) mysle ze trzeba starac sie ze zla tez umiec wyciagnac dobro. Maksymalnie zaufac DOBREMU BOGU :) i starac sie widziec w pewnych wydarzeniach dobro, ktore stwierdzimy po czasie dopiero ze bylo nie milo ale przez to stalismy sie bardziej doswiadczeni i lepiej znamy zycie. Chce tez widziec dobre strony w swoich doswiadczeniach, tez przez pryzmat pracy w IMPEL SECURITY z Wroclawia. Artur W. Z POZDROWIENIAMI :)

były pracownik XA

Dla kogo w IMPEL SECURITY robi sie selekcje??? Jest to bardzo niezrozumiale (?) Zatrudnia Ciebie na umowe smieciowa, za 4 czy 5 zl powiedzmy, bez skladek emerytalnych, bez platnego chorobowego, bez urlopu, czyli bez niczego i za wynagrodzenie bardzo ponizej wszelkich norm. Beda Ciebie przesladowac i dowiesz sie ze jest to selekcja, hi hi ;) no wysmiac tylko :) Ze masz sie strasznie starac i WALCZYC o ta prace, przeciez powinno Ci bardzo zalezec!!! ;) hi hi. To sobie wyobrazmy jak to wyglada w praktyce, 168 godzin pracy w miesiacu, razy 4,50 zl na godzine, rowna sie 756 zl na zycie miesiecznie. Musisz brac udzial w selekcji i sie bardziej starac :) czlowiek nie wie jak reagowac, placzem czy wysmianiem.

1 etap- rozmowa telefoniczna - konkretne pytania i informacja zwrotna, 2 etap spotkanie w siedzibie w większym gronie, do tego trzy zadania do wykonania, informacja, ze do końca tyg w którym było spotkanie będzie odpowiedz i cisza. Dodatkowo wysłalam zapytanie do osoby z HR po uplywie terminu z prosba o informacje zwrotną i nie dostalam zadnej odpowiedzi. Wydawało mi się, ze jest to poważna firma, podchodząca do rekrutacji z odpowiedzialnoscia ale sie rozczarowalam. NIe chciałabym pracować w takiej organizacji, gdzie podstawowe zasady zwiazane chociażby z kultura osobistą tak funkcjonują. Nie polecam,

Pytania dot. tego co było wczesniej, zachowań w róznych sytuacjach, preferencji jesli chodzi o prace.

XA do VOCALER

Jesli to jest forma selekcji jak piszesz to z latwoscia dojdziemy do wniosku ze z IMPEL SECURITY trzeba bedzie zwolnic z pracy moze z 95% pracownikow, biorac pod uwage jak ja pracowalem a jak pracowali kolesie z obiektu. Ale tu chodzilo o odwaracanie uwagi swoich nieuczciwosci. Powiem szczerze ze ja z IMPEL SECURITY to mialem bardzo duzo nieprzyjemnosci i zle wspominam ta firme, nie ma czego milego wspominac. Generalnie to konfidencji impelowscy, ktorzy okazali sie nieuczciwi, donosili na innch a sami tak przeginali ze mozna by ich zwolnic na dzien dobry, ale byli nietykalni bo to donosiciele. Tez mnie zadziwialo mocno kogo w IMPELU wybiera sie na brygadziste obiektu, decydowalo to ze jest chetnym donosicielem i tylko to, nie musi umiec pisac, robic grafikow itp. wazne ze donosi, moze byc konkretnie uposledzony umyslowo, chory psychicznie, to nie ma znaczenia. Tak jak slawny kompromitujacy przypadek Roberta Ł. :( Jesli chodzi o szefow ochrony to mam rozne zdanie, mialem calkiem dobrze nastawionych do mnie szefow, az milo sie z nimi rozmawialo :) a i tacy ktorzy... Na poczatku bylo oki :) a jak ktos wnerwil tego szefa to odreagowywal na innych pracownikach. Zreszta jak tu mowic o selekcji??? Biora do tej pracy byle jakich ludzi w ulicy, bo kto porzadny zgodzi sie na prace na umowe smieciowa za 4 czy 5 zl. Selekcje to trzeba zrobic IMPELOWI, dziwne ze ta firma dalej istnieje. Bylo mi tak zle w IMPEL SECURITY ze przenioslem sie do innej firmy ochroniarskiej, tam sa inne normy, jest szacunek i zaufanie do ludzi, przyjezdza autem szef ochrony i ze wzgledu na szacunek do ludzi nie wchodzi do portierni, przekazuje dokumentacje przez szybe auta i odjezdza. A my szanujemy swojego szefa :) i tak sie dobrze uklada :) ale IMPEL SECURITY tak nie ma, tam wola byc chamscy i uwazaja ze robia laske ludziom. Odradzam zatrudnianie sie w tej firmie, narazisz sie na wiele nieprzyjemnosci, po co Ci to! Artur Wnek

alfa
@XA do VOCALER

Co wy tu ludzie wypisujecie , wstyd czytać, że taką robicie atmosferę w firmie i o pracodawcy, który w końcu dawał wam zarobić. Brak elementarnej lojalności. mam zupełnie odmienne zdanie o Impelu, a przede wszystkim zasadę, że nie gryzie się ręki, która karmi.

ktoś

Pracując w VAVO, nie dostaniesz nigdy dobrego słowa robiąc coś więcej, tylko kolejne oczekiwania. Twoja ścieżka kariery zatrzyma się na stanowisku które będziesz zajmować, następnie atmosfera jest teoretycznie do zniesienia tylko zależy do jakiego działu trafisz no i oczywiście kogo będziesz miał/a. za przełożonego, bo od tego zależy 50 procent twojego samopoczucia. Pieniądze jakie sobie wywalczysz takie będą przez cały czas chyba że jakiś cud się zdarzy no i dostaniesz 300 zł brutto podwyżki... Ogólnie filozofia firmy jest taka każdy chce u NAS pracować nie Ty to kto inny.

sandra
@ktoś

Mam pozytywne doświadczenia ze świadczenia pracy w Impelu, plus walory finansowe na elementarne wydatki studenckie: szczególnie ważne dla tych na tzw.dorobku.

aplikant

to w końcu warto się starać czy nie o prace w Vaco?

@aplikant

Warto warto każdy dyrektor w vaco ci to powie.

Jakiś czas temu zostałam zaproszona na rozmowę rekrutacyjną do VACO. Atmosfera podczas spotkania beznadziejna. Nieprzyjemnie i niesympatycznie. A najgorszy był zupełny brak profesjonalizmu u prowadzących. Żadnego wprowadzenia. Rozmowa okazała się być wyłącznie egzaminem dla kandydata. W drugą stronę żadnych informacji. Nic na temat rodzaju ewentualnej umowy, zarysu zakresu obowiązków, daty zatrudnienia itp. Obiecano mi odpowiedź po tygodniu. Oczywiście nie dostałam żadnej. No ale czego można się spodziewać po takiej amatorszczyźnie. Jeśli chodzi o poziom prowadzonej rozmowy, to grubo poniżej krytyki. Prowadzące jasno dawały do zrozumienia, że kandydatów mają dużo, to mogą nimi poniewierać. Szkoda, że nie biorą pod uwagę, że na takich spotkaniach dwie strony oceniają się wzajemnie. Żenada. Panie powinny dużo poczytać na temat prowadzenia rekrutacji, bo w tym zakresie są bardzo, bardzo w tyle. Jeśli atmosfera w tej firmie jest taka jak podczas rozmowy, to współczuję zatrudnionym.

Do ASC; daj spokój nie warto sobie takimi ludźmi głowy zawracać, widać co reprezentuje sobą i firmę, wstyd! Pranie mózgu już mu w firmie zrobili i teraz on próbuje zrobić innym to samo! On pracuje i nie wie kto jest jego faktycznym płatnikiem.

pracownik vaco

stary nie wiem o czym ty mówisz bo ja rozróżniam płatnika od pracodawcy a ty z tego co widać nie. też czytaj tytuł forum ze zrozumieniem. następny jełop.

ASC

Faktycznie trzeba mieć sieczkę w głowie aby być zaślepiony firmą! Jak popracujesz tyle lat co ja w firmie to może zmądrzejesz w końcu.

pracownik vaco
@ASC

uczyli Cię w szkole czytania ze zrozumieniem??? czytaj temat forum i S.p.i.e.p.r.z.a.j do siebie do impela, bo właśnie tam tacy pracują jak ty, którzy nie potrafią nawet normalnie się odnaleźć w życiu i necie. Won!!!

ASC

Trzeba zrozumieć że VACO i IMPEL to to samo w końcu!

pracownik Vaco
@ASC

ale trzeba mieć w głowie siekę żeby wpisywać komentarze swojej firmy na forum innej. ogarnij się trochę

ANONYMOUS

IMPEL – Praca nic nie warta Firma ta wyzyskuje ludzi. Jest wiele przykładów ludzi zatrudnionych przez spółkę Impel, którzy nie dostają urlopów i są zmuszani do pracy w czasie choroby. Ci pracownicy mają zwykle wciąż odnawiane umowy zlecenia – nawet jeśli na stałe pracują w Impelu. W niektórych zakładach, pracodawca daje pracownikom do podpisania zobowiązanie, iż zrzekają się praw pracowniczych. Pracodawcy twierdzą, że podpisane umowy mają charakter umów cywilnoprawnych, a nie umów o pracę. Impel dziś jest jednym z największych prywatnych pracodawców w Polsce, zatrudniającym blisko 20 tys. osób. W ubiegłym roku IMPEL miał wzrost o ponad 19,8 proc. w stosunku do zysków rok wcześniej. Firma jest bardzo zyskowna – bo nie chcą ludziom dobrze płacić i nie pozwalają im na żadną samoorganizację. W marcu 2006 r. w Kostrzynie nad Odrą z firmy Impel-Tom zwolniono Jacka Rosołowskiego, bo chciał założyć organizację związkową Inicjatywa Pracownicza. Rosołowski wygrał pierwszą sprawę przed sądem pracy. Sąd orzekł, że powodem zwolnienia była działalność związkowa. Zarząd zemścił się za to na trzech członkach OZZ Inicjatywa Pracownicza, pozbawiając ich pracy, bo przed sądem pracy otwarcie mówili o bezprawiu, którego zarząd dopuszcza się wobec związkowców. Taka jest firma IMPEL. Jakie wampiry stoją za tą firmą? Zobaczmy: Józef Biegaj – współwłaściciel firmy, 108. pozycja na liście „Najbogatszych Polaków” tygodnika „Wprost” w 2005 r. Grzegorz Dzik – współwłaściciel firmy, 93. pozycja na liście „Najbogatszych Polaków”, wiceprezydent Konfederacji Pracodawców Polskich. Obecnym przewodniczącym Rady Nadzorczej jest prof. Krzysztof Obłój z Międzynarodowego Centrum Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, który wcześniej był m.in. przewodniczącym Rady Nadzorczej PZU SA. Andrzej Malinowski – członek Rady Nadzorczej Impela, prezydent Konfederacji Pracodawców Polskich, były poseł z listy PSL, były członek rządów Z. Messnera, T. Mazowieckiego, W. Pawlaka. Sylwester Cacek – członek Rady Nadzorczej Impela, przewodniczącego Rady Nadzorczej Dominet Banku SA (właścicielką 50,1 proc. akcji banku jest Dorota Cacek, małżonka Sylwestra.) Ale trzeba przyznać, że najciekawszą postacią IMPEL-u jest jeden z byłych członków Rady Nadzorczej, który tam pracował przez ponad 8 lat. Krzysztof Krystowski jest byłym wiceprzewodniczącym Unii Pracy i Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Gospodarki i Pracy. Wywodzi się ze środowiska FMUP i był w kierownictwie Impela dokładnie wtedy, gdy ochroniarze tej spółki rozbijali protest robotników w Ożarowie Mazowieckim. Krystowski w latach 2000-2001 reprezentował polską branżę usług outsourcingowych na międzynarodowych konferencjach w Berlinie i Lizbonie. Następnie był prezesem zarządu Acta HR, spółki specjalizującej się w usługach outsourcingowych. Podczas wyborów parlamentarnych w 2005 r. Krystowski startował z pierwszego miejsca we Wrocławiu z list komitetu SdPL-UP-Zieloni 2004. http://cia.media.pl/impel_praca_niczego_nie_warta?from=90&comments_per_page=90

@ANONYMOUS

LUDZIE!!! TO JEST STRONA O FIRMIE VACO SP. Z O.O. ZAJMUJĄCEJ SIĘ DERATYZACJĄ!!!!!!!!! PRZESTAŃCIE SIĘ TY WYPŁAKIWAĆ IMPELOWCY!!!!

PRACOWNIK VACO
@ANONYMOUS

ale trzeba mieć w głowie siekę żeby wpisywać komentarze firmy, w której pracujesz na forum innej. ogarnij się trochę. JUŻ WIEM CZEMU TAM PRACUJESZ :)))

były pracownik XA

Ja pracowalem w IMPEL SECURITY (Wroclaw) 3 latka i moja opinia jest taka. Szefostwo dzialu SECURITY, ludzie dosc fajni, chca pojsc na reke pracownikowi, dosc duzo plusow. Co dziwne, porazajacy to sa koledzy (wspolpracownicy) nie wiedziec czemu robia Ci na zlosc ??? Sa tacy i takich jest wielu, lubia donosic (inaczej mowiac kapowac) i robia to chetnie. Jestem na obiekcie ze wspolpracownikiem, on prubuje wyciagnac o Tobie jak najwiecej informacji i domosi do szefa ochrony. Znowuz szefowie twierdza ze sie brzydza kapusiami ;) ale jak wiadomo bardzo ich potrzebuja. Kiedys pamietam jeden taki donosiciel z obiektu oddawal kase szefowi, mysle ze moze slabo zakapowal, nie spodobalo sie szefowi i "MOZE" musial oddac ;) Szefowie ochrony staraja sie byc kompetentni. Natomiast tak naprawde to jest porazajace to z kim pracujesz na obiekcie :( to jest czasem tragedia. Nie moge zrozumiec jak Ci ludzie (donosiciele z Impela) moga twierdzic i twierdza ze zrobia SUPERKARIERE w tej firmie, nawet jak dostaja kase za donosicielstwo to sa to bardzo symboliczne pieniadze. Jesli IMPEL wygral przetarg na ochrone to po zanizonej stawce, wiec nie rozumie jak mozna sie spodziewac kokosow. Raz to mialem taka sytuacje ze jakis konfident przyjechal na obiekt popatrzyl czy jestem na obiekcie i odjechal (sprawdzil czy jestem w miejscu pracy) a niby czemu mial bym byc w innym miejscu? Ja oceniam szefostwo IMPEL SECURITY tak dosc dobrze choc nie doskonale. Najbardziej zal mi zbajerowanych pracownikow ochrony. Pamietajace ze IMPEL SECURITY mocno bazuje na dzialalnosci donosicielskiej. Jak ktos ma na to alergie to niech sobie szuka prace gdzie indziej.

były niewolnik
@były pracownik XA

To jest opis firmy SRACO, a nie IMPELA

Vocaler
@były pracownik XA

Byly pracowniku, tez jestem pod obserwacja, sprawdzaja mnie na kazdym kroku roznymi sposobami, nie wiedziec dlaczego, ze swoich obowiazkow wywiazuje sie... Prawda jest taka ze musisz obserwowac, nie dac sie sprowokowac i robic wszystko jak nalezy. A przynajmniej starac sie i miec jakies logiczne, sensowne wytlumaczenie, wtedy tylek caly. :) Donosicielstwa boja sie Ci, ktorzy sa nieuczciwi. Sztuka polega na tym, bys Ty kontrolowal sytuacje w momencie, gdy oni mysla ze maja kontrole nad Toba. To niezla szkola, ciekawa obserwacja, miejscami nawet lekki ubaw, bo mysla ze nic nie wiesz. Ale jesli ktos jest ignorantem, nie interesuje sie swiatem i otoczeniem, psioczy. Jeśli ktoś chce rozwijać siebie, są to niezłe testy sprawdzające Twpoje predyspozycje do tej pracy. :) Widocznie nie chcą pracownika ochrony a la pan Lesio parkingowy albo portier Zenon z budowy, a energicznych pracowników, którzy odpowiednio reaagują w zależności o sytuacji, to forma selekcji. Pozdrawiam.

Co by nie pisać wynagrodzenie było oraz jest zawsze na czas i to nie w kopertach jak w wielu innych firmach a w środku koperty niespodzianka bo nigdy nie wiadomo co się trafi w sensie mniej albo więcej(zazwyczaj mniej).Polecam z uwagi na rzetelność i terminowość wypłat to ważne w dzisiejszych czasach. Pozdrawiam.

były technik
@pracownik

Przestań mydlić oczy regularnym wynagrodzeniem! Firma płaci bo nie może sobie pozwolić na NIETERMINOWĄ realizację swych usług. Za to oszukiwany jesteś w nadgodzinach - ryczałt ma Ci zamknąć gębę na rozliczanie czasu zadaniowego. A jak Idziesz na urlop, to i tak potem musisz zrobić swoje obiekty pracując po 10 - 12 godz. Taka Zasada jest stosowana regionie Północno Zachodnim, bo dyrektor boi się o swoje stanowisko i stosuje różne metody, bo... kredyty trzeba spłacić. A ludzie nic nie mówią, bo będąc jedynym żywicielem rodziny zgodzisz się na wszystko.

JA
@były technik

U nas dyrektor przynajmniej stara się pozdejomować trochę obiektów ale i tak zawsze trzeba się liczyć z tym że wszystkiego nie zrobią za ciebie zwyczajnie nie ma komu mało ludzi. Dlatego przestałem sie dziwić, że wracając z urlopu jest trochę ciężej ale rzucanie papierami to też żadne rozwiązanie.

@JA

Gdzie taki dobroduszny dyrektor? Bo u nas to znaczy Nigdzie, choć z tekstu wychodzi, że ten sam syf. Pracownik po urlopie musi odrobić swoje obiekty jak MURZYN w XIX wieku, by dyrektor mógł spłacić swoje kredyty. Jarek Zienwazelinkiewicz w Gdyni coś wie o tym. Czas pracy to fikcja. Szkoda słów.

gość
@były technik VAco

popieram Cię w 100%

ktoś

pracowałam kilka lat na stanowisku kierowniczym z sukcesami, zostałam zwolniona tylko dlatego ze postanowiłam zostać mamą i byłam nieobecna przez równo rok czasu a ktoś musiał zostać zwolniony, nie mówiąc już o tym jakie przekręty firma stosuje wobec pracowników najniższego szczebla

pest control

Już niedługo na polski rynek wejdzie duży gracz Pestokil. Słuchy chodziły że chciał kupić Vaco. Jak wejdzie Pestokil który ogarnia praktycznie całą europę Vaco zniknie z racji słabej jakości usług i zaplecza socjalnego pracowników. Już teraz zobaczcie jak Vaco traci klientów Orleny i Lidle nie wiem czy wszystkie już u Skipirzepy z EkoTox

pedzik
@pest control

Orlenów nigdy nie mieliśmy mondralo.

północnozach.
@pedzik

Mądrala (usunięte przez administratora) nie jest poinformowany ale Orleny były. Region północno-zach. jeszcze jak był impel pest control później Vaco.

loki

Grafik w vaco nie istnieje, nie ma sensu czegokolwiek planować w życiu osobistym, bo i tak bedziesz musiał gdzieś jechać.. Aaaa na wypłate nadgodzin też nie licz.

żelka

warunki pracy ok, obowiązki adekwatne do wynagrodzenia.przełożeni w porządku, atmosfera spoko. choć pewnie są tacy którzy w pracy szukają plotek i przyjaciół ;) jak ktoś do pracy przychodzi pracować to świetnie się tu odnajdzie.

natalia

zastanawiam się nad przejściem do impela, mam dość niekompetencji swoich przełożonych i wiecznych problemów z kasą. z tego co widzę to w impelu pod tym kątem nie ma problemu. a jak z atmosferą, jak z warunkami pracy?

obserwator z firmy
@natalia

Tak samo jest.

gość
@natalia

jak przejdziesz do impela już po Tobie

były technik VAco

Zmaina nazwy zostala zrobiona po to , by nikt VACO nie kojarzył z IMPELEM!!!!!! Czy to tak trudno zrozumieć że Vaco jest odrębną firmą, ale CÓRKĄ IMPELA???? A dlaczego??? BO ten z rodziny chrumkowatych prezes zobaczył, że jeśli chodzi o deratyzację, to nie może zatrudniac na smieciowe umowy - obowiązkowe badania lekarskie, a zysk kusił. Dlatego wziął manekina prezesa Bojącego, który dołożył wkład do spółki zoo, po to by przy tych możliwościach zysku nie robic nic. Teraz jak mija 11 lat firmy VACO Tatuś majcy wiekszość udziałów musi swego synka warchlaczka wkręcić do firmy córki. Taka to firma warchlaczkowa.

Zostaw merytoryczną opinię o Impel Group - Wrocław

• Jak się pracuje w Impel Group?

Zobacz opinie na temat firmy Impel Group tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Impel Group?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Impel Group?

Kandydaci do pracy w Impel Group napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Impel Group

Impel Group