Opinie o AXA Polska S.A. w Warszawa

Axa Polska

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o AXA Polska S.A. w Warszawa

musz

a w którym mieście aplikowałaś?

musz

kazdego przyjmuja, jak o call center

bisnes
@musz

A mnie niestety nie przyjęli, ale może to i dobrze bo nadal nie jestem przekonana czy ten charakter pracy jest dla mnie

D28

Ręce mi opadają jak czytam te brednie. Gdzieś ktoś coś wiedział,bo usłyszał, przeczytał. Tak- jak w każdej firmie trzeba sprzedawać. Tak- jak w każdej firmie ubezpieczeniowej trzeba zwrócic pieniądze jak polisa nie jest opłacana. Tak- trzeba mieć działalność. Tak- trzeba być etycznym. Tak- praca jest trudna. Tak- system wynagrodzeń jest taki sam we wszystkich oddziałach. Nie- to nie jest praca dla wszystkich. Nie- jeżeli myslisz o pracy na pół roku czy rok- nie mysl o tej branży. Nie- nie trzeba zwrócić zaliczek jeżeli polisy są w mocy (opłacane przez klientów). Piszcie sprawdzone informacje. Piszcie o faktach a nie o swoich emocjach. Tylko wtedy to forum bedzie miało sens.

zorro

to już nigdzie człowiek uczciwie nie może pracować w tym kraju. Mogę podjąć działalność ale muszę coś zarobi, to proste. Może ktoś ma jakieś informacje co można robić uczciwie i zarobić by wystarczyło na normalne życie

logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
logo firmy Specjalista IT
Lulu

No właśnie to jest największy minus tej pracy. Jak nie podpiszesz, to nic nie dostajesz i koniec. Trzeba też wziąć pod uwagę ,że należy opłacić działalność gospodarczą i księgową , czyli nawet możemy być na minusie pod koniec miesiąca

Lulu

Dodatek stażowy jest teraz przez 24 miesiące .Tylko ,że w tym 2 roku , to już się grosze dostaje w porównaniu z początkiem, bo chyba 350 zł. Tabelka z takim wynagrodzeniem została mi przedstawiona parę dni temu na spotkaniu z menedżerem jednego z krakowskich oddziałów.

kos
@Lulu

Witam informacje które podajesz w sprawie zwrotu za szkolenie są nie prawdziwe od marca 2015 roku wyjazd na warsztaty szkoleniowe do Warszawy są bezpłatne koszty ponosi Axa system wsparcia za wykonane cele również uległ zmianie na przyszłość najpierw upewnij się czy posiadasz wiedzę poprawną i nie pisz bzdur

@kos

Witaj, dzięki za poprawienie. Ja jednak w oddziale w Krakowie otrzymałam właśnie takie informacje ,że należy zwrócić koszty za szkolenie w Warszawie . Był to początek marca więc może nie było to wtedy wdrożone w życie

@kos

Ja nie zrezygnowałem sam tylko mi podziękowali z miesięcznym wypowiedzeniem, po 8 miesiącach, bez podania przyczyny. Dziś puściłem przelew na 3 tysiące. Umowy są tak skonstruowane, że jeśli kasy nie oddasz to pójdą z Tobą do sądu i... oddasz. Przez kilkanaście miesięcy straszyli mnie firmami windykacyjnymi. Jak postraszyli prawnikiem (ostateczne przedsądowe wezwanie do zapłaty) to już wolałem zapłacić i mieć ich z głowy.

Pęgwinek Lolo
@Windykaxa

Bez sensu. Pracowników nie chroni prawo jakoś? Może nie trzeba płacić tylko iść do sądu bo to jest chamstwo jak cię zwalniają i każą oddawać pieinądze

@Pęgwinek Lolo

Nie, nic Ciebie nie chroni. Tu jesteś na agencyjnej śmieciówce a umowy cywilne nie podlegają kodeksowi pracy i obowiązuje dowolność w ich sporządzaniu. Ja musiałem podpisać weksel in blanco a jak oponowałem to mi powiedzieli, że będę musiał oddać pieniądze za szkolenie i egzamin na agenta. Ostatecznie chyba trzeba było tak zrobić. Lepiej bym na tym wyszedł.

Kania
@Windykaxa

Czyli około 375 zł Ci potrącili za każdy miesiąc. A z tego co wiem ,to tam się zarabia za pierwszy miesiąc 3400 więc chyba nie tak źle wyszło Ci to?

@Kania

Moja poprzednia odpowiedź została usunięta więc spróbuję jeszcze raz. Niezły zabieg Kania. Tam się tyle nie zarabia miesiąc w miesiąc. Nawet najlepsi mają miesiące bez "pasów". A regularnie premie i dodatki zgarniają tylko najlepsi, najwytrwalsi i najbardziej zdesperowani. A poza tym, podajesz kwotę brutto (sic!). Rozbijając należność dochodzoną przez AXA na miesięce próbujesz zastosować sztuczkę mającą na celu sprawić by czytającym łatwiej było "przełknąć" tę gorzką pigułkę. A więc nie, nie potrącili mi 375zł za każdy miesiąc tylko kazali zapłacić ponad 3000 jednorazowo, pod groźbą sądu.

zorro

Witam, mam zamiar zacząć współpracę z AXA założyć działalność gospodarczą jako bezrobotny czy ktoś mi może pomóc dowiedzieć się czy warto w to wchodzić nie mam pracy od dłuższego czasu. Chciałem zapytać czy to prawda że dostanę pakiet startowy ok. 2500/miesięcznie czy będę musiał coś zwracać jeśli przez pierwsze miesiące nic nie uda mi się podpisać żadnej umowy. I czy mogę w swoim mieszkaniu przeznaczyć pokój pod działalność. Proszę o pomoc. Dziękuję

@zorro

pierwszy raz słyszę o jakimś pakiecie startowym. Z tego co wiem firma oferuje coś co nazywają dodatkiem stażowym w wysokości 1000zł/mc przez okres pierwszego roku współpracy z firmą. jednak aby to dostać musisz wywiązywać się z narzuconych miesięcznych planów sprzedażowych bo jeśli nie zrobisz planu to nawet dodatku stażowego nie dostaniesz. jeśli nie podpiszesz żadnej umowy to nie będziesz musiał oddawać nic bo nic nie zarobisz no chyba że pieniądze jakie firma wyłoży za Ciebie na szkoleniu w Warszawie na które pojedziesz zdawać egzamin . co do lokalu to nie masz takiej potrzeby bo firma udostępnia Ci swoje biuro w oddziale i wszelkie dobrodziejstwa jakie się w nim znajdują.

Karo

czyli trzeba 1000 zl zwracac za kazdy miesiac. sporo. i jak sie nie wyrobi tych polis to nic sie nie dostaje?

@Karo

jeśli nie spiszesz żadnej polisy w miesiącu nie dostajesz nic. to jest właśnie to co najbardziej boli w tym fachu:/

Karo

A jeśli teraz nie ma już tego nieszczęsnego weksla ,o którym wszyscy mówią ,to można bezpiecznie podjąć tam pracę? ile teraz należy zwrócić w razie rezygnacji np. po 5 miesiącach?

@Karo

Wszystko zależy od tego czy przez te 5 miesięcy bedziesz miesiąc w miesiąc robił plany. jeśli tak będzie to do zwrotu masz wszystkie zaliczyki stażowe czyli 5000zł.

były agent
@były PUF

W tej chwili zgodnie z prawem nie musi być osobnej deklaracji wekslowej wystarczy oświadczenie w umowie ma taką samą moc prawną. Ot taki kruczek poczytaj orzecznictwo Sądu Najwyższego i tak odpowiadasz całym majątkiem a dochodzić będą bezwzględnie wiem co mówię bo dostałem od nich papiery z Sądu wraz z kosztami.

były agent
@były agent

No to musiałeś nadmuchać klientów, a kasa, którą "zarobiłeś" w AXA już pewnie wydana... Znam ten ból co prawda z innej firmy...

Żałuję
@Karo

Ja właśnie dostałem do zwrotu ponad 2k, jak ja żałuje że sie zadałem z tą axa, szlag by ich. Klient nie płaci polisy a ma składkę półroczną i lipa. Nigdy więcej axa, nigdy i nic. Oby zbankrutowali, tego im życzę.

Witam. czy ktoś może coś powiedzieć na temat stanowiska konsultant ds assistance? na czym dokładnie polega praca? czy można liczyć na umowę o pracę i jaką pensję oferują?

Kamil

Powiem tak, byłem na spotkaniu & rozmowie i co do rekrutacji to faktycznie nie wiele się zmieniło po za chyba najważniejszym, wekslem. od 6 miesięcy nie ma już w umowie czegoś takiego jak weksel czy poręczenie zwrotu jakichś tam kosztów co do wcześniejszej rezygnacji. Trzeba przygotować listę 150-200 kontaktów (imię, nazwisko numer telefonu i status czy ta osoba pracuje czy też nie i na jakim stanowisku jeśli jest taka możliwość) potem odbywa się 2 tygodniowe szkolenie, następnie pisze się egzamin państwowy na agenta ubezpieczeniowego i na koniec wyjazd na 4 dni do warszawy. Po tym wszystkim możemy zaczynać pracę jeśli oczywiście w między czasie założymy działalność gospodarczą.

radek

witam, ostatnio staram sie o odszkodowanie w sprawie wypadku,ale pojawil sie problem poniewaz mam wyslac kopie "karty motorowerowej" niestety zgubiłem ją a duplikat juz mialem wyrabiany co zrobić??? z góry dziękuje i pozdrawiam

Kamil

Witam, Byłem kilka dni temu na rozmowie kwalifikayjnej w AXA na stanowisku przedstawiciela, wypełniłem już test kompetencji i czekam na telefon. Byłem pozytywnie nastawiony do tej pracy do puki nie trafiłem na to forum. Byłem już przedstawicielem i wiem że w każdym mieście jak i oddziale panują inne obyczaje czy warunki. Proszę o opińie o odziale w Białymstoku na sienkiewicza. Czy warto? Jaka jest atmowfera itp. Umowa którą mi zaproponowano jest umową agencyjną oczywiście na własnej działalności. Ciekawi mnie również co się stanie w sytuacji gdy nie wyrobi się planu a trzeba będzie zapłacić ZUS? Trzeba dokładać z własnej kieszeni ? Proszę o informację. Pozdrawiam

@Kamil

W tej branży nie ma zmiłuj się. jeśli nie zrobisz planu to przecież nie pójdziesz z usprawiedliwieniem od dyrektora oddziału do ZUS-u, że nie zarobiłeś wystarczającej ilości pieniędzy potrzebnych na zapłacenie składek. Jeśli nie zarobisz to jest już to tylko Twój problem, z którym będziesz musiał poradzić sobie sam. :(

Miesiac 8 h dziennie, bhuahhahaha umowe o prace?, tak jak wyrzej bylo pisane musisz sobie zalozyc wlsna dzialalnosc gospodardcza, na umowe o prace nie masz co liczyc

Paweł30

Witam ile trwają szkolenie w tej firmie? Czy po szkoleniach dają umowe o prace czy podczas szkoleń?

@Paweł30

Czas szkoleń uległ ostatnio znacznemu skróceniu. teraz szkolenie w oddziale trwa chyba 8 dnia natomiast w Warszawie na tzw. Centralnym Szkoleniu Podstawowym jesteś 4 dni . Umowę dostajesz dopiero po powrocie z Wawki i oczywiście po uzyskaniu pozytywnego wyniki na egzaminie, który ma miejsce na zakończenie tego szkolenia.

@były PUF

No to super... Jutro idę na ostateczną rozmowę bo telefon był już do mnie wykonany. zobaczymy co mi powiedzą i czy nie będzię to makaron nawijany na uszy. A pytam o zus bo byłem w firmie która składki płaciła za mnie nie zależnie od tego ile wypracowałem godzin czy umów...

Ciekawy3

Mógłby mi ktoś przybliżyć temat. Jak wygląda w AXA praca na stanowisku "konsultant ds assistance"? W opisie jest zaznaczone, że praca polega na "organizacja pomocy drogowych, hoteli, współpraca z usługodawcami, koordynacja międzynarodowych transportów". Mógłby mi ktoś, kto jest w temacie zweryfikować tą informację? Mam w piątek rozmowę o pracę własnie na to stanowisko i jestem ciekawy czy warto sobie zawracać tym głowę, czas i portfel (dojazd, całkiem spory). Czy to stanowisko to faktycznie tak jak opisują czy tylko wysublimowana nazwa zwykłego sprzedawcy?

xyz

Po pierwsze Panie Robercie Niewiarowski, jest to sprawdzona informacja jak i merytoryczna tak właśnie było jak pracowałam, fakt nie pracuje już od zeszłego roku,co owszem mogłam zaznaczyć w mojej wypowiedzi, ale uznałam to za zbędne ponieważ osoby, które dalej pracują w tej firmie a z którym mam kontakt powiedziały, że dalej jest tak jak było a nawet gorzej, więc uznałam to za zbędne pisanie od jakiego czasu tam pracuje. Fakt mój błąd. Po drugie Gembam, obrażanie ludzi i wyzywanie ich od nierobów jest trochę nie na miejscu z twojej strony; "To co tu piszą niektórzy to opinie nierobów, którzy nastawili się na ciepłą posadkę. Programy oferowane są ciekawe i konkurencyjne." Wybacz ale ja nie obrażam ludzi, których nie znam i nie widziałam na oczy, więc miej chociaż odrobinę kultury i nie obrażaj nieznanych ci ludzi. To że powiedziałam jak wygląda praca tam i atmosfera nie oznacza wcale, że jestem nierobem. Dla twojej informacji jak tak bardzo Cię to ciekawi pracowałam od 8-21 a czasem i 22, zdarzały się też pracujące weekendy, a jak bardzo chcesz to nawet axowski wyciąg z konta mogę ci przesłać i zobaczymy czy dalej będziesz uznawał ludzi za nierobów. To że ktoś nie ma ochoty pracować w zakłamanej firmie i atmosferze, w której jedyne co się liczy to kasa, kasa i jeszcze raz kasa a nie człowiek też nie czyni go nierobem. Więc bądź tak uprzejmą Osobą i nie obrażaj nieznanych ci ludzi o których nie masz zielonego pojęcia. Moja opinia była zamieszczona fakt później niż się zwolniłam i to nie dlatego żeby jak to określacie wylać swój jad na firmę bo mi się nie udało, bo mi się nie chciało etc. tylko dlatego, że pomyślałam, że mogę pomóc ludziom w podjęciu decyzji i może o nie zmarnowaniu swojego czasu oraz zdrowia. Ludzie to na tyle rozumne istoty, że potrafią same decydować o sobie, i zarówno moją opinię jak i twoją mogą mieć głęboko gdzieś i zrobią po swojemu. Portal ten służy do wyrażania swojej opinii o pracodawcy z którym miało się kontakt aby pomóc innym zorientować się na co mogą liczyć, a nie na obrażaniu ludzi, którzy zamieszczają swoją opinię. A odnośnie konkurencyjnego programu dla pracowników też się z nim zgodzić nie mogę? Sprawdziłeś chociaż sam jaki jest w innych firmach czy też wiesz, bo tak ci twój dyrektor powiedział czy ktoś? Bo widzisz ja akurat się orientuje jakie są warunki zatrudnienia w większości firm ubezpieczeniowo - bankowych i gwarantuje ci, że axa w cale nie ma najlepszego programu, więc też nie pisz nie potwierdzonych informacji jak już pouczasz innych. Pozdrawiam

trolololo

Czy mógłby się ktoś wypowiedzieć na temat pracy w dziale IT w w.w. firmie (konkretnie w AXA Powszechne Towarzystwo Emerytalne SA)? Nie znalazłem żadnej opinii w internecie na temat pracy w tym dziale, a obecnie widnieje oferta na stanowisko Młodszy Specjalista ds. IT. Chciałbym się dowiedzieć jakie są zarobki oraz jakie są możliwości awansu np. na admina. Dziękuję za odpowiedzi.

cześć
@trolololo

Praca dla studentów. Umowa zlecenie. Dla 'najlepszego' o pracę. Szkoda czasu.

basia

Pracowałam w AXA jak weszła na polski rynek czyli jak przejęła Winterthur. Zaczynałam jako PUF, po roku awansowałam na Menedżera. Za mojej kadencji zmieniali się dyrektorzy, prezesi, zmieniały się wynagrodzenia i prowizje.Jedno co się nie zmieniło to sposób rekrutacji,wdrażania i sprzedaży. Zmieniły się czasy zarabiania fortun ( min OFE i inwestycje ). Nie jest łatwo pozyskiwac klientów a od tego zależy wynagrodzenie. Zawód agenta jest chyba najbardziej stresującym zawodem z jakim udało mi się zetknąć. Po 6 latach zdecydowałam się odejśc Po roku dopiero stwierdziłam że dres czy jeans jest też dla mnie, że na wakacje można pojechac bezstresowo ( podczas trwania kontraktu nie wolno było wyłaczyć telefonu- bo klient nasz PAN ). Polecam pracę w AXA ludziom z doświadczeniem w sprzedaży - handlowcom, ludziom młodym, którzy bedą w stanie poświęcić min 10 godz dziennie zeby żyć na przyzwoitym ;poziomie.Cięzka praca ale otwiera drzwi na przyszły samodzielny biznes.

kasia

Oszusci!!!!!!!!!

Zostaw merytoryczną opinię o AXA Polska S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w AXA Polska S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy AXA Polska S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 16.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w AXA Polska S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 8, z czego 4 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy AXA Polska S.A.?

Kandydaci do pracy w AXA Polska S.A. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

AXA Polska S.A.