Opinie o AXA Polska S.A. w Warszawa

Axa Polska

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o AXA Polska S.A. w Warszawa

@#Szwedzi

Przeszłam proces rekrutacyjny na menadżera zespołu. Niestety, mam rodzinę i nie stać mnie na zabawę w menadżera na tak ryzykownych warunkach współpracy. Mam spore doświadczenie, bazę kilku tysięcy klientów, umiem "werbować" ludzi nawet do pracy wolontariusza. Jednak nie zdecydowałam się na pracę. Dopiero na trzecim spotkaniu udało mi się wymóc uzyskanie informacji na temat warunków zatrudnienia. Wiem, ze można zarobić w tej branży, ale jednak zostaję na starych śmieciach. Jestem zwykłym doradcą, ale już mam za sobą ten cały syf z wekslami, wdrażaniem, poznawaniem komu można elementarnie zaufać w centralce. Trudno mi jednak powiedzieć, ze "odradzam. Sama kiedyś pracowałam na etat i pomimo wysiłków i wyników, trwałam na nędznej pensyjce. Dopiero jak przeszłam na agenta i zmierzyłam się z bólem rozkręcenia sie na działalności, zaczęłam zarabiać sensowną kasę. Owszem bywało i bywa różnie. Jednak nigdy już nie zniżyłam się do dochodu poniżej średniej krajowej. Czasem mam dosyć i wtedy myślę, aby pójść na etat. Szczerze jednak wątpię, czy zdecyduję się na "bezpieczne biedowanie". Początkującym jest najtrudniej, bo żadna sieć nie przyjmie ich do siebie, gdyż nie mają doświadczenia i wiedzy. Nie współczuję, bo trudne zadania najlepiej uczą, jak sobie poradzić. Ja kilka lat temu zaryzykowałam i udało się.

gumiak

czy ciezko jest wyrobic plany?jak masz znajomych i rodzine to latwo ,ale pozniej masakrycznie ciezko,ja odszedlem po 5 miesiacach i teraz musze oddawac pas startowy bo maja moj weksel ,czyli nie zarobilem nic -zmarnowalem swoj czas i pieniadze z dala od ubezpieczen!!!!!!

Nigdy więcej
@gumiak

Odradzam prace w AXA z kilku powodów. Musisz podpisać weksel i tu sytuacja może się skomplikować bo musisz przepracować minimum rok i Twój współczynnik utrzymania polis nie może spaść! jeśli któryś z klientów opóźni się ze spłata lub przestanie opłacać polisę, firma wystawia pismo gdzie będziesz musiał zwróci dodatek stażowy, takie przypadki mogą mieć miejsce nawet po rozwiązaniu umowy i wile osób w ten sposób zostało poszkodowanych ( bo nie ma możliwości kontrolować klienta), dodatkowo jeśli byłeś/aś na szkoleniach organizowanych przez Axa też naliczą zwrot kosztów. Jest to piękna firma, która ma super patent na zachęcenie do współpracy po przez system motywacyjny ( dodatek stażowy), który dzieżko dostać ale szybko o niego się upomną nawet po kilku latach.. Prowizję są naprawdę marne a plany praktycznie realizujesz raz na kilka miesięcy. Trzeba jeszcze odliczyć sobie od prowizji ZUS. Życzę powodzenia ale jeśli nie masz mocnych nerwów i nie chcesz żyć w stresie to postaraj się o godne warunki na umowę nawet zlecenie (usunięte przez administratora)

polka
@Nigdy więcej

zgadzam się z twoją opinia niech ludzie ruszą 4-litery do pracy a nie tylko marudzą i narzekaja

pszemo
@polka

A co cię obchodzi moja sprawa z AXA, widać że pracujesz w REKRUTACJI dla AXA, Po pierwsze ja nie narzekam typku, tylko będę się sądził z AXA, Po drugie masz rację nie przeczytałem umowy ze zrozumieniem, bo zaufałem fałszywcom w garniturach, Po trzecie odebrałem już tą naukę i mam nadzieję że więcej tego błędu nie popełnię, a piszę to żeby przestrzec innych przed tego typu praktykami firmy AXA. Tak więc o co ci chodzi gościu który zaczynałeś z rynkiem ubezpieczeniowym 4 lata temu, kiedy do twojego planu stażowego wchodziły OFK-i, i bez problemu robiłeś plan i zbierałeś PASY,

CIPEK
@Nigdy więcej

JAK TO ZATRUDNIASZ?w tej branzy sa tylko prowizje...a jesli jest jakis dodateko to pozniej musisz oddac z nawiazka vide skomlacy na forum co im kaza oddawac dodatek stazowy,nie chce mi sie gadac z Toba ,

AXA- odradzam
@Nigdy więcej

Prosze przestan mowic w super relatwach. AXA tylko zacheca do wspolpracy. Po jej zakonczeniu zaczyna upominac sie o wszystkie dodatki stazowe itp. Pracowalem w firmach ubezpieczeniowych ale AXA bardzo sprytnie oszukuje ludzi, podpisujac weksel musisz zwrocic kase i z tego co wiem wiele ludzi zostalo poszkodowanych. Axa nie liczy sie z nikim przez to szybko pisma trafiaja do komornika aby odzyskac czesc wczesniejszej zainwetowanej w pracownika kasy, tak wedka ale jak zlowisz sobie cos to i tak bedziesz musial zwroci. Wiec nie pisz na forum ze ktos jest malkontentem jak reali sa inne. Mam jeszcze kolege, ktory sam jest menagerem w axa i twierdzi ze zatrudniajac ludzi ma ogromne wyrzuty sumie. Powiem tylko tyle, ze jesli masz slaba sytuacje finasowa to nie licz ze w tej firmie sie odbijesz bo jesli nawet przez pare miesiecy bedziesz wyrabial plany albo ludzil sie ze uda ci sie je zrealizowac to i tak upomna sie o swoje i kasa z twojego portfela wroci do nich i znow poawia sie problemy z kasa. zastanow sie zanim zaczniesz wspolracy czy nie lepiej jednak isc do biedronki gdzie dochody bedziesz mial niskie ale stale to i tak wydziesz na tym lepiej, bo nie bedziesz musial streowac sie i zastanawiac sie czy uda sie zarobic w przyszlym miesiacu, stala ta niska pensja do ci mozliwosc znalezienia sobie na spokoje innej dobrej pracy. maoje wyniki nie byly takie zle ale po podsumowaniu czyli koszty za zwoty jakie musialem dokonac wyszlo ze zaroblem srednio okolo 700 miesiecznie a ile stresu....

żenada
@Nigdy więcej

nazwisko proszę nie ma axa nikogo kto ma 4 placówki i zatrudnia 40 osób chyba że ofwca które dostają po 40 zł prowizji na zleceniu. Nie kłam i nie oszukuj potencjalnych kandydatów.

żenada
@Nigdy więcej

Co Ty wiesz o tej prywatnej inicjatywie siedzisz na etacie w centrali i czy się stoi czy się leży 5000 się należy i piszesz pierdoły doświadczyłeś tego chleba nie da się utrzymać więcej niż połowy polis więc nie dość że po kosztach niewiele zostanie to jeszcze trzeba oddać

zloty

musze dopisac,ze moja menadzerka wespol z pania dyrektor oddzialu,obiecywaly mi pensje powyzej 10 tys miesiecznie i wyjazdy zagraniczne,i w ogole DOLCE VITA przez 4 miesiace nie udalo mi sie nic sprzedac ,wiadomo jest kryzys,strarzy agenci tez ledwo przeda utrzymuja sie ze starych polis ja dolozylem do tego biznesu prawie 3000,szukam normalnej pracy ale nie w POLSCE tylko za granica

Renia

były - 2013-03-29 13:50:12 Mój komentarz jest pisany z perspektywy osoby, która miała dobre wyniki w pracy, także w opinii przełożonych. Wg mnie Axa Polska SA (Centrala) przy ul.Chłodnej w Warszawie to przybytek typowy korporacyjny. Typowy znaczy skupiający zbieraninę chłopczyków i dziewczynek przekonanych o własnej wysokiej wartości, a reprezentujących prymitywizm, głupotę, elementarne braki w edukacji, oportunizm, kumoterstwo, obłudę, cwaniactwo, łajdactwo i zwykłą podłość. Każdy kto myśli poważnie o swojej drodze zawodowej, chciałby się czegoś wartościowego nauczyć, zmienić coś na lepsze, a do tego jeszcze jest asertywny, jest postrzegany jako zagrożenie. Do tego wszystkiego sposób rozstawania się z pracownikami pozostawia wiele do życzenia. Jest po prostu nie fair, bo robią to bez ostrzeżenia, próbując jednocześnie - w moim przypadku bez skutku - straszyć konsekwencjami, jeśli ktoś nie zgodzi się w pełni na ich warunki. Szukają głupszych od siebie, i pewnie znajdują. PS. Piszę tu o tych, z którymi się zetknąłem, z którymi byłem zmuszony współpracować. Nie generalizuję, opinia ta dotyczy wybranych osób pracujących w działach obsługi klienta, oceny ryzyka i marketingu.nie miales wrazenia ze to firma rodzinna?;) serdecznie odradzam axe-pracowalam jako PUF 3 lata bywalam na kongresach,wycieczkach etc,jednak w firmie agent na ciagle pod gorke co innego "gora"rozbudowany socjal benefity pensyjki agent nie ma nic i jest traktowany jak niewolnik ktory nie ma nic do powiedzenia.we francji agenci maja etaty,auta,i przywileje.w polsce wyzysk na kazdym kroku.Nalezy dodac ,ze z axy ciagle odchodza ludzie-dlaczego?;)

logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
logo firmy Asystent Biura/Recepcjonistka
Accreo Sp. z o.o.
były

Beata

marioł - 2013-02-28 13:46:09 naiwna - 2013-02-07 20:49:07 Witajcie tak czytam Wasze wpisy i podzielam opinię na temat AXA. Pracowałam tam ale tylko około 3 miesięcy ponieważ zachorowałam i musioałam iść do szpitala. W tym okresie (po 3 miesiącach) dostałam wymówienie było to w 2009 roku. I dziś właśnie dostałam pismo do wykupu weksla in blanco za zwrot dodatku stażowego. Czy jest to zgodne z prawem? Co mam w tej sytuacji robić? Do koga sie udać? Doradźcie co robic w takiej sytuacji i czy w ogóle jest szansa wygrania z nimi.dziwne, ze po tylu latach, jak in blanco działa ponoć u nich przez 15 miesiecy od rozwiązania umowy, w moim oddziale, ludziom kazali oddawać kase, wysyłali pisma z windykacji, ludzie oddawali dodatki stażowe (po półtora roku od zakonczenia współpracy) po tym jak polisy im padły po miesiącu czy dwóch, np od ich wyrzucenia z firmy (usunięte przez administratora) jesli robiłąs polise z kims małowiarygodnym , to pada i wtedy wychodzisz na złodzieja w oczach firmy i oddajesz hajs, któy axa tak ciezko wypracowałą dla ciebie , zeby ci oferować( niestety ale ta firma to jest dno)prawnik chyba nic ci nie pomoże, jedynie co możesz , to przeczytać weksel, na ile masz go w mocy prawnej i sie dowiedziec u prawnika, czy są jeszcze jakies ukryte kruczki gdzieś, ze nagle sie moze okazac , ze to dożywotnio działa i równie dobrze, mogli ci wysłąć po 40 latach z odsetkamija pracowalam 2 lata ,musialam odejsc-mocno meczaca atmosfera oddzialu,niekompetentna kadra zarzadzajaca pani dyrektor ktora miala blade pojecie o ubezpieczeniach i problemy relacyjne z ludzmi po odejsciu mialam olbrzymie problemy ze znalazieniem pracy choc mam doswiadczenie i studia powodem jak sie pozniej okazalo byl epizod axowski ktos powiedzial mi wprost -ze nie chce miec takiej osoby jak ja przestalam pisac w c.v ze pracowalam w axa prace znalazlam z dnia na dzien:)

były
@Beata

Potwierdzam, jest bardzo prawdopodobne, że po zatrudnieniu w Axa i rozstaniu się z tą firmą, można mieć duże problemy ze znalezieniem nowej, ciekawej pracy. Nawet na stanowiskach dyrektorów Departamentów - nie mówiąc już o (usunięte przez administratora)ze średniej kadry i szeregowych pracownikach - siedzą w tej firmie najzwyklejsze świnie. Pracowałem w Centrali, przede wszystkim stykałem się z ludźmi z dep. marketingu i obsługą klienta,więc wiem co mówię. To pewnie m.in. dlatego, że jak dasz (usunięte przez administratora), albo (usunięte przez administratora)trochę władzy, zmienia się w świnię. Wynika to z tzw. mentalności chłopa pańszczyźnianego/fornala/lumpenproletariatu.

marioł

naiwna

Naiwny

Odradzam pracowalem kilka miesiecy ,sprzedalem znajomym pare polis ktore pozniej padly-w efekcie zwracalem prowizje czyli pracowalem przez 4 miesiace za frajer.Moj manager naopowiadal mi bajek o zarobkach powyzje 10 tys tymczasem w Axa nikt nigdy tyle na oczy nie widzial,zobaczcie jakimi autami jezdza .Gdybym w Biedronce na kasie siedzial to wiecej bym zarobil i nie oddawalbym kasy.

koza

w axa osoby na stanowisku PUF czyli doradcy,to po prostu mieso armatnie ,ktore ma przyniesc produkcje do firmy firma absolutnie nie docenia doradcow nie stara sie zwiazac z firma,nie wspomne juz o jakosci kadry zarzadzajacej na stanowiska dyrektorow oddzialow przychodza ludzie nie majacy pojecia o biznesie ,totalny chaos i dezorganizacja ja zaluje ze spedzilam w axa 2 lata zycia nie bylo warto robic za tania sile robocza.

lolo

bezrobotny - 2012-09-07 09:49:23 Oferta pracy na Kierownika Zespołu okazała się pracą na podstawie własnej działalności gospodarczej. Zakładasz firmę, budujesz zespół sprzedawców i/lub sam sprzedajesz produkty AXA. Szkolenie trwa miesiąc, nie wiem czy jest płatne czy nie, bo odpowiedzi rekrutera były wymijające. Podziękowałem im za współpracę.i slusznie zrobiles,kto ci ZUS oplaci jak ci nie wyjdzie?naleje wachy do baku,twoim dzieciom da zjesc?na pewno nie ci co podczas rekrutacji roztaczaja wizje milionow....ci sie wypna.. ETAT nawet taki za 2000 daje ci pewnosc ze masz ubezpieczenie(dolicz 1000 do tych 2000 pensji)wysluge lat,emeryture i inne benefity

bezrobotny

znawcca

stararura - 2012-08-31 17:58:13 Nie dac sie zwiesc bandzie oszolomow obiecujacych zyski,rynek jest mocno nasycony ubezpieczeniami i unit linkami ,radze pamietac o jednym -o wekslu na 12 tysiecy jaki podpisujesz przy umowie agencyjnej WAZNOSC WEKSLA 15 MIESIECY !!!czyli na chlopski rozum zaczynasz prace przynosisz produkcje namawiasz znajomych zaczynasz cos zarabiac -angazujesz swoj czas ponosisz koszty rozmow tel ze swojej komory,ZUS,skarbowke,BENZYNE ZA 6 pln i inne zarobiles w dwa miesiace 6000 np.w tym 2 tys pasa startowego w 3 miesiacu nie idzie ci skonczyli sie znajomi idzie ci jak po grudzie ale jeszcze dajesz sobie szanse ,w czwartm chcesz odejsc...i .....pojawiaja sie koszty znajomi nie placa polis LAPSY I ZWROT PROWIZJI zaplaciles za ZUS ,US BEZNYNE jak odejdziesz musisz oddac 2 tys pasa (maja weksel) odchodzisz zniesmaczony i ....DOLOZYLES DO INTERESU Z AXA....policz sam......benzyna zus podatki kto ci to odda?:) mocno sie trzeba zastanowic zeby nie powielac moich bledowto prawda ekologicznym polisy padaja jak muchy-kase z prowizji trzeba oddac ale podatku nikt nie zwroci...... nie warto sie za to brac bez twardej bazy zamoznych klientow i wiedzy jak utrzymac klienta przy nas .axa cierpi na deficyt liderow ,dyrektorzy i menadzerowie to ludzie przypadkowi czesto nie majacej w ogole doswiadczenia przy sprzedazy polis to jak oni maja pokazac jak sie sprzedaje?nie pokaza bo sami nie potrafia

polka
@znawcca

po pierwsze nigdy nie zwracasz prowizji,co najwyżej pasy czyli 1000 zł po drugie nie dzwonisz ze swojej komury tylko z telefonów które znajdują się w biurze i są darmowe

stararura

AXA to PORAŻKA

Zdecydowanie NIE POLECAM tej firmy jako pracodawcy. Zarobki są na poziomie zerowym, co prawda w pierwszym miesiącu zarobiło się ok. 10 000 zł., ale w kolejnych miesiącach było co raz mniej(ok. 1000zł miesięcznie !!!). Menadżerowie którzy szkolili się z agentami uważają się za najlepszych, a szkolili się razem z innymi. Po skończeniu pracy przychodzi pismo z windykacji AXA, że jesteśmy coś winni !!! NA PRAWDĘ ODRADZAM TĄ FIRMĘ nawet jak nie ma się żadnej pracy to lepiej iść na bezrobocie niż na min. 1rok do tej "firmy". ODRADZAM !!!

korporacyjne zwierzę_bleee

Tragedia. Decyzje o tym co robimy zmieniają się ciągle. Bałagan i brak sprawnych i uczciwych menedżerów. Ludzie negatywni i niepomocni. Odradzam - rozglądam się za inną pracą.

pracowałem w AXA i nie jest prawdą że premia jest uznaniowa.Wysokość zarobków owszem są regulowane przez premie ale nie uznaniowe a zadaniowe a to chyba lekka różnica.Dyrektor nie może ot tak sobie stwierdzić że " wg mnie wykonałeś za mały plan", ponieważ kwestie premii dokładnie reguluje umowa i jej załączniki.Radzę oczywiście dokładnie przeczytać, szczególnie regulaminy wynagradzania przed podjęciem decyzji.Wysokość dochodów zależy na pewno głównie od nas ale jak już ktoś zauważył nie jest to praca na etacie i na pewno nie łatwa szczególnie na początku.

Zostaw merytoryczną opinię o AXA Polska S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w AXA Polska S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy AXA Polska S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w AXA Polska S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 8, z czego 4 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy AXA Polska S.A.?

Kandydaci do pracy w AXA Polska S.A. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

AXA Polska S.A.