Opinie o Leroy-Merlin Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Leroy-Merlin Polska Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Leroy-Merlin Polska Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Leroy-Merlin Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Zniesmaczona

Brałam udział w procesie rekrutacji, który trwał dobre 2 miesiące i właściwie nawet nie wiem kiedy się skończył. Miałam łącznie 3 etapy i pomimo maili, które wysyłałam do HR nie dostałam żadnej informacji zwrotnej. A jeszcze wspomnę, że na ostatnim spotkaniu Pan zapewniał mnie, że to porządna firma i na pewno się odezwą. Rozumiem, gdyby to był tylko jeden etap, ale poświęciłam bardzo dużo czasu. Szkoda, że ludzie nie szanują innych...

Eryka
@Zniesmaczona

Opisane przez Ciebie postępowanie wydaje się być charakterystyczne dla polskiego piekiełka. Osobiście doświadczyłam podobnego "ghostingu" ze strony kierownictwa albo HR'ów firm z czołówki światowej, w których przeszłam cały proces i np w jednym przypadku nie dostałam oferty pracy pomimo zakwalifikowania mnie przez panel na stanowisko 7 poziomu (Snr Oper Mgr), a w innym - zostałam zaproszona na business lunch z szefową polskiego oddziału i szefem na EU na którym uzgodniliśmy szczegóły współpracy kontraktowej (kadra zarządzająca pracuje tam w oparciu o kontrakty managerskie) i ... tyle. Rozmawiałam z szefową działu HR na EU i była zaskoczona i rzekomo poleciła aby polski HR to wyjaśnił i ... tyle. Tak, że jak widzisz takie traktowanie nie jest specyficzne tylko dla Leroy'a i tylko dla stanowisk wykonawczych. W Leroy też rozmawiałam o pracy na początek jako Dyr Marketu a potem szefowa jednego z działów w centrali w Warszawie (która nota bene zmienia za chwilę siedzibę) i ... też kamień w wodę.

@Zniesmaczona

Każdy z nas ma różne doświadczenia. Jestem w LM od niedawna i moje zatrudnienie przebiegło bardzo sprawnie. Pierwsze spotkanie, po tygodniu drugie i szybka decyzja. Od nowego miesiąca rozpocząłem pracę. Sytuacja którą opisałaś jest przykra, ale może był to jednostkowy przypadek.

Niebywałe!
@Eryka

A może po prostu ktoś się próbował do ciebie dodzwonić z informacją zwrotną i nie byłaś dostępna więc dostałaś maila z podziękowaniem, którego nie odczytałaś, bo pocztę prywatną sprawdzasz raz na miesiąc? Ja się do Leroy na stanowisko w centrali nie dostałem, ale feedback był pełny + jeszcze otrzymałem ankietę w której mogłem dokonać ogólnej oceny całej rekrutacji - dla mnie to bomba, bo niewiele firm robi coś takiego.

Pioter
@pracownik

Zgadzam się u mnie również proces rekrutacji przebiegł bardzo sprawnie

Kamila
@Zniesmaczona

Hej :-) a widzisz, ja mam zgoła odmienne doświadczenie w procesu rekrutacji. Telefon następnego dnia po złożonej aplikacji, pierwsza rozmowa za 3 dni, kolejna za następne 2 ... co prawda nie pracuję tam, ale obiektywnie rzecz ujmując proces sprawny i trudno miec tu zastrzeżenia.

Julka

Dzień dobry. Czy ktoś może napisać kilka słów jak się pracuje na stanowisku projektanta? Po ile godzin, jakie pieniądze mniej więcej? Interesuje mnie oferta we Wrocławiu na Granicznej. Będę wdzięczna za kilka słów ;)

FBS

Witam , chciał bym dowiedzieć się jaki jest system zmianowy i jakie są zarobki dla magazyniera/logistyk w Leroy Merlin na terenie Warszawy .

Opop

Rozmowa na Przedstawiciela handlowego porażka. Osoba ze sklepu odpowiedzialna za rekrutację bez pojęcia na temat pracy handlowca...

Doradca Klienta

Bardzo miła rozmowa z Panem Kierownikiem (Mielec) Na poziomie, konkretna, padło dużo szczegółów. Cała rozmowa trwała ok 40 min. Choć nie na dawałamam się akurat do jego działu. Jedna z najlepszych rozmów na jakich byłam.

Było ich dużo, typowe i standardowe, niekiedy szczegółowe.

logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
logo firmy Pielęgniarek/Pielęgniarzy
Klient

Ogród, obsługa w Kutnie mega pozytywny. Pan Mieszko doradzi, pomoże, pożartuje . Więcej takich sprzedawców ????????????

Jan
@Klient

Potwierdzam

LM przedstawiciel handlowy

Nie polecam , byłem ostatnio na rozmowie na stanowisko przedstawiciela handlowego. Pomimo 11 lat doświadczenia w pozyskiwaniu klientów detalicznych i biznesowych w zagranicznych firmach w branży metalowej i zamocowań. moje cv zostało odrzucone. Osoby ,które rekrutują nie mają zbyt dużego pojęcia o pozyskiwaniu klienta, oraz pracy na stanowisku przedstawiciela handlowego. Osoby rekrutujące są to osoby często zatrudnione z bardzo małym doświadczeniem zawodowym , ale pracują po kilka lat w LM, nie mając pojęcia o wielu aspektach pracy na dane stanowiska które rekrutują.

misio
@LM przedstawiciel handlowy

W jakim mieście aplikowałeś?

@misio

A to ile oni mają oddziałów tak w sumie, że pytasz o to? Bo nawet nie wiem, muszę przyznać.

@LM przedstawiciel handlowy

A na jakim etapie "odpadłeś"? Zastanawiałem się nad zgłoszeniem się (za namową znajomego, który brał udział w rekrutacji), ale nie mam doświadczenia na rynku materiałów budowlanych, a z tego co mówił mi kumpel, w większości przypadków szukają kogoś kto ma przekrojową wiedzę w tym segmencie.

Joanna
@LM przedstawiciel handlowy

Ale to jest normalne. W tej firmie nie liczy się co umiesz tylko czy się „spodobasz” na rozmowie i tyle.

Brumcha

Powiem tak, zależy na jaki sklep się trafi. Ja przez pierwsze 4 lata do pracy chodziłam jak na skrzydłach. Niestety kierownik, który ma wykształcenie zawodowe ni jak nie potrafi się zachować. Wieczny mobbing, teksty typu "twoje zwolnienia są bezpodstawne ".I ciągłe faworyzowanie tych co się lubi. Odeszłam ze względu na atmosferę.

Emilia

karta multisport jak jest oplacana , 100% placi pracodawca czy 50/50 pracownik/pracoddawca, mozna dodac malzonka ?

Projekt
@Emilia

Karta dla pracownika kosztuje coś ok. 30 zł ale nie pamiętam jaki jest koszt karty dla osoby towarzyszącej.

@Projekt

152 zł dla dorosłej towarzyszącej.

Witam Praca jako Menedżer ds Merchandisingu Handlowego. Czy jest możliwość pracy zdalnej? Jak to wyglada? Jak często trzeba być w biurze? Jak częste są wyjazdy w Polskę? Ile osób liczy zespół którym sie zarządza? Jakie auto służbowe? I na jakie zarobki można liczyć?

ciekawy

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia odnośnie pracy przedstawiciela handlowego w LM ? Jak to wygląda , jakie plany itp ?

Przedstawiciel
@ciekawy

Tak jak w każdej robocie przedstawiciela. Wsiadasz w Toyotę i szukasz klientów tylko zainteresowanych ogólnie rozumianą "budowlanką". Plany na pierwszy rzut oka wydają się duże, ale całkiem realne jest wyrobienie swojej miesięcznej puli i dodatkowej premii z prowizji.

Danuta
@Przedstawiciel

O, aż mnie ciekawi z jakiego powodu jest tak prosto? Łatwo znaleźć klientów czy też ofertę macie korzystną?

Przedstawiciel
@Danuta

Ja miałem trochę swoich kontaktów branżowych na start, ale i kierownictwo dało mi nawet spoko autonomię.

PH
@Danuta

Korzystna oferta, dostępność produktów, ja również nie narzekam, a miałem trochę obaw przy zmianie pracodawcy.

@Przedstawiciel

Cześć. Jaką tą Toyotę masz jako PH ? I czy jest do pełnej dyspozycji po pracy ? Dzieki

Kiedyś praca była w porządku teraz nie robi się różowo. Jako doradca klienta w tym roku dochodzą ci nowe obowiązki. Ciągły nacisk na zakładanie karty dom, oprócz obsługi wysyłają cię na kasy samoobsługowe lub na inny dział mimo że nie posiadasz wiedzy odnośnie innego działu. Niby jest zakaz zatrudniania nowych ludzi do firmy ze względu na kryzys ale to nie przeszkadza zatrudnić kogoś na kierownicze stanowisko w sektorze mimo że jest komplet kierowników. Takie wpychanie kogoś na siłę i tworzenie sztucznego etatu mimo że logistyków, doradcy klienta brakuję. Większość ludzi czeka do końca roku na poprawę sytuacji jeśli to nie nastąpi to się zwalniają.

Kamil
@Marcin

Można, ja mam dopisaną żonę i w zależności od dochodów jest wysokość opłąty.

Przyszły stażysta

Witam, Jest ktoś w stanie powiedzieć o stażu w obszarze łańcucha dostaw w LM Warszawa? Głównie chodzi o obowiązki, czego można się nauczyć, jak to wygląda ogólnie i pieniądze? Pozdrawiam

Chciałem bardzo podziękować za zaangażowanie pracowników reklamacji, logistyki, kierownika działu ogród, pani od organizacji montażu i montażystów za super sprawną obsługę reklamacji. Dotyczy to może nie typowej sytuacji, zakupiłem pergole z transportem, dostawa była nie kompletna a ja na następny dzień miałem umówiona firmę montażową to jest czwartek (w tym wypadku musiałem ją odmówić i stracić zaliczkę) a w sobotę miała odbyć się uroczystość rodzinna pod nową pergolą . Wymienione wcześniej osoby tak sprawnie zareagowały na reklamację że w czwartek dojechały pozostałe elementy a w piątek na koszt Leroy Merlin dokonano montażu i zaplanowana uroczystość odbyła pod nową pergolą.

Eryk

Witajcie czy ktos wie jak wygląda premia za progresję sprzedaży, ona jest kwartalna? i ile sie zarabia na akcjach, jak się wypłaca?

qwert
@Eryk

premia za progresję jest kwartalna a jeśli chodzi o akcje to różnie zależnie ile wykupisz

Były
@Eryk

Za 8lat pracy z akcji nazbierało się 10 tyś. Gdyby to podzielić przez lata, później przez miesiące to masz trochę ponad stówkę do wypłaty z czego odlicz 19%podatku. W moim odczuciu nie wypada to zbyt różowo. Wiele "przywilejów" można odfiltrować, np ZFŚS, z ustawy wynika z góry założona kwota, natomiast w sytuacji gdyby odeszli od funduszu mogli by dawać więcej, np. wczasy pod gruszą. Gdybym miał przywołać kwoty, w zależności od dochodu na osobę w rodzinie masz do dyspozycji 30-50zl miesięcznie które możesz przeznaczyć na sport, kulturę i rozrywkę, o całej reszcie zapomnij. Premie - pamiętam czasy kiedy premia to było 30% wynagrodzenia, te czasy minęły, realnie jak masz 10% to jest super. Po 8 latach praca w LM uposledzila mnie umysłowo, miałem być tylko robotnikiem od fizycznej pracy która z doradzaniem klientowi niewiele ma wspólnego

Hmm
@Były

Za 8 lat 10 tysi? Chyba musiałeś w takim razie wypłacać co roku. Ja przy dwukrotnej wypłacie akcji (remont), w dalszym ciągu mam dzisiaj spoko kapitał.

Były2
@Były

Ciekawe ile czasu byłeś na L4, jaki etat, Ile razy wyplacałeś? To ma wpływ wypłaty. To że LM uprzedza coś wiem na ten temat ja po 5 lata powiedziałem dość.

Jeszcze pracownik

Nie polecam pracy w tej firmie. Na porządku dziennym jest mobingowanie pracowników zgłosisz do dyrekcji powiedzą że wymyślasz albo jak Ci nie pasuje to się zwolnij , brak obrotów wina pracownika , na siłę trzeba wciskać klientowi jak najwięcej i jak najdrożej. Mają gdzieś pracownika , a jeśli chodzi o zarobki to nie jest źle ale za pracę jaką wykonujesz powinno być x2

Justyna
@Jeszcze pracownik

jakie się ma obowiązki w tej pracy skoro zarobki powinny być dwa razy większe według Ciebie ?

barabasz
@Jeszcze pracownik

hej, właśnie chciałem aplikować do LM w Centrali ale ten wpis bardzo mnie zaniepokoił - czy możesz powiedzieć jakiego działu dotyczy sprawa? Do tej pory miałem w głowie obraz pracodawcy, który bardzo dba o atmosferę i pracowników i trochę mi się to kłóci.

@Jeszcze pracownik

Pracowałam w różnych firmach i bywało różnie. Jedno co mogę napisać to to, że LM pracowałam w dwóch miejscach i zawsze było OK. Może pomyliłeś (usunięte przez administratora)z problemem z wykonywaniem swoich obowiązków. Powodzenia w szukaniu pracy marzeń.

Jeszcze pracownik
@Anna

Hej , w LM pracowałam 5 lat , nie było z mojej strony żadnego problemu z wykonywaniem obowiązków ale cięcie etatów i ilość osób na danym dziale w porównaniu do ilości rzeczy do zrobienia to nieporozumienie , co drugi dzień 1 osoba na cały dzień na dziale, dostawy do rozłożenia , porządek na dziale , dotowarowanie i przede wszystkim obsługa klienta w tym samym czasie. Jak prosisz o kogoś do pomocy to słyszysz zamiast gadać to (usunięte przez administratora) , ciągle notatki do podpisania ze poszło się do toalety a czekał klient i nie było nikogo na dziale to norma , pójdziesz na przerwę zaraz telefon gdzie jesteś. Jeszcze 2 lata temu poleciłabym tą firmę natomiast teraz absolutnie

Wiku

Pracowałem 3 miesiące i odszedłem. Atmosfera i podejście kierownictwa tragiczne. Pracuje teraz w innym markecie . Cudów nei ma ale o niebo lepiej niż w Leroy. Zdecydowanie odradzam.

@Wiku

A na czym polega to niebo ? W każdej pracy trzeba pracować i wykonywać swoje obowiązki. Firma wypłaca pieniądze na czas. Zanim się zatrudnisz wiesz ile dostaniesz i na jakich warunkach będziesz pracować. Pakiet socjalny. Jasne zasady. Szacunek dla drugiego człowieka ... na czym polega niebo gdzie indziej ? Chętnie się dowiem

toni
@Wiku

Hej, w jakim sklepie pracowaleś? Jestem z Trójmiasta i właśnie szukam czegoś nowego. Pracuję u bezpośredniej konkurencji spod niebiesko-żółtej flagi i powiem tak.. kolorowo nie jest.

Tamtaradam
@Marta

Szacunek do drugiego człowieka? Jak mówisz o szacunku między pracownikami to ok. Jak na linii kierownik pracownik to chyba coś z kątem prostym Ci sie poprzestawiało, bo kierownictwo często oderwane jest od rzeczywistości

Krzysiek
@Marta

Brzmi sensownie, jasne zasady. Jeśli będę szukać pracy chętnie rozważę aktualne oferty.

leszczu

Jeden etap rekrutacji, informacja o stawce i decyzja od razu. Tak to powinno wyglądać. Pozdrawiam mój przyszły Sklep Leroy Merlin Swadzim.

Klient
@leszczu

Miło

Olek
@leszczu

To bardzo fajnie, szybka rekrutacja -decyzja od ręki.

Proszę o informację, opinie jak wygląda praca w Centrali na stanowisku Demand Planner ? Czy praca jest stacjonarna czy hybrydowa? Czy są premie (kwartalne/roczne), coroczne podwyżki?

Milena
@Ania

Praca jest Hybrydowa. Premie kwartalne zależne są od wyniku biznesowego firmy. Podwyżka zależna od zmiany poziomu kompetencji lub realizacji indywidualnych celów. Ciekawa praca, pełna wyzwań. Myślę, że warto aplikować)

Val
@Milena

bo premii nie ma bo centrala robi takie zamierzenia jakby LM było same na pustyni wyłączeni z rzeczywistości

jan
@Val

A kryzysu światowego nie widzisz.

@Milena

Milena, dzięki za wszystkie informacje! Możesz jeszcze napisać, czy na wszystkich stanowiskach praca jest hybrydowa? I jak jest z premią w centrali? Czy wszyscy dostają tyle samo? Zamierzam aplikować. Dziękuję!

Tamtaradam
@jan

A nie zauważyłeś że zawsze tek było? Gadasz jak polityk z PiSu. Nie znam się to coś popsuje i zawale na kryzys i putina

Mira
@jan

Kryzys wywrócił finanse wszystkich, ale z czasem będzie lepiej. Pozdrawiam

Wyłudzanie darmowej pracy

Brałam udział w procesie rekrutacyjnym na stanowisko Trend Managera, który trwał 3 miesiące (!). Odbyło się 5 etapów, w 5 etapie otrzymałam zadanie opracowania 2 prezentacji - określenie najważniejszych trendów oraz propozycje impementacji trendów na stronę internetową. Nad materiałem pracowałam 2 tygodnie poświęcając dużo czasu. Na spotkanie został zaproszony również Category Manager, który notował pomysły. Z opóźnieniem otrzymałam informację zwrotną, że prezentacja bardzo fajna i Category Manager poczuł się zainspirowany, ale nie przeszłam do ostatniego 6 etapu, bo nie mam doświadczenia w DIY - co jakby nie patrzeć było wiadome od początku. Trudno oprzeć się wrażeniu, że Leroy kontynuował proces rekrutacyjny jedynie po to by wyłudzić nieodpłatną pracę oraz wykorzystać zewnętrznych ekspertów do stworzenia profilu stanowiska, ponieważ tak do końca sami nie wiedzieli kogo szukają. Jest to nieuczciwa praktyka i ostrzegam byście nie popełnili tego samego błędu co ja i nie inwestowali swojego czasu i zaangażowania, bo nie można liczyć nawet na porządny feedback.

Niezrekrutowany
@Wyłudzanie darmowej pracy

Moja rekrutacja trwała prawie miesiąc. Wysyłka CV, rozmowa z botem (serio), potem rozmowa z kimś z HR, a potem zaproszenie na rozmowę z panią kierownik. Rozmowa z kierowniczką była 4 etapem rekrutacji i po niej miałem dostać odpowiedź w ciągu 24h. W tym tygodniu minie miesiąc, a do mnie nikt się nawet nie odezwał. W ofercie jasno określili widełki, że zarobki są od 3800-5100 brutto (doradca klienta), a jak powiedziałem, że po okresie próbnym chcę 5000 zł brutto (mam w handlu ponad 5 lat doświadczenia), to pani kierownik zrobiła tylko wielkie oczy i właściwie było już po rozmowie. Ogólnie mam wrażenie, że te widełki to lipa, a przynajmniej ich górny zakres. Sama rekrutacja zaś to kpina. To żeby po takim czasie i po 4 etapach rekrutacji nie dostać nawet informacji zwrotnej, to po prostu żenada.

Wqurwiony
@Niezrekrutowany

Jeśli w ogłoszeniu jest podane 3800 - 5100zł to oznacza że dostaniesz 3800zł "+" wyimaginowane 30% zależne od sprzedaży. W rzeczywistości jest to 3800 - 4000zł

chłopak
@Niezrekrutowany

Mam 30lat pracy w handlu, jestem najlepszym sprzedawcą, ale nie jestem lizusem. Pracuję za 3, bo się ludzie pozwalniali, ale jestem za bardzo przemęczony pracą więc nie mam entuzjazmu, żeby plotkować z koleżankami, więc nie jestem dobrym pracownikiem. W tym roku pokazali widełki, że można zarabiać 5100 na stanowisku doradcy. Ja dostałem podwyżkę i mam 4500 brutto, chociaż mając dostęp do danych spokojnie mogliby nam płacić 6000zł brutto, bo na tyle firma zarabia na naszej pracy (% od osiągalnych zysków). Tyle zarabiam po 6 latach pracy w Leroy -czujesz? A ty byś chciała 5000zł brutto po krótkim stażu-ja miałem niestety przymusowo dłuższy i jeszcze decyzją prezesa zabraną premię, która mi się należała, bo zaczynałem pracę wcześniej-przed otwarciem nowego sklepu. Nic dziwnego, że kierowniczka nie chciała takiej osoby, która ma żądania aby normalnie zarabiać. Usłyszysz, że twój dział nie robi założonych obrotów i zysków i nic się wam nie należy. Obiecują 30% premii, a potem okazuje się że raz na 3 lata dostaniesz 5% :P

hen
@Niezrekrutowany

Zgadzam się w zupełności. Brak szacunku ze strony rekrutujacych, olewanie totalne starajacego się o pracę. Dzwonią w ostatniej chwili i odmawiają spotkanie, nie liczac się z czlowiekiem, ktory musi się dojechać na rozmowę

Maciek
@chłopak

Tak jest niestety, premia widmo

zainteresowana
@Niezrekrutowany

A w jakiej lokalizacji była ta rekrutacja?

były doradca
@chłopak

zgadzam się z tą premią, o 30 % można pomarzyć. Typowe korpo jak chcesz cos osiągnąć musisz lizać dupę. Jeśli szukasz czegokolwiek idz, wyplata na czas i dodatkowe ubezpieczenie. Jeśli chcesz się rozwijać i zarabiać pieniądze to nie ten ades.

@Maciek

W sensie Ty nie dostajesz premii bo np nie wyrabiasz się czy nikt? No bo nie oszukujmy się różnie może być

@Wyłudzanie darmowej pracy

W moim przypadku rekrutacja (do Centrali) przebiegła bardzo sprawnie, więc Twoja sytuacja nie jest regułą. Rozmowa telefoniczna, spotkanie on-line (z Managerem mojego pionu) i decyzja w ciągu kilku dni.

Jako były pracownik mogę w pełni polecić Leroy Merlin. Praca nie jest najłatwiejsza i wymaga pracy w soboty ale atmosfera w moim zespole była bardzo dobra, na plus także kontakt z przełożonymi oraz szeroki pakiet benefitów.

Jola
@Andrzej

Opinia pomocna przed podjęciem przeze mnie decyzji

@Andrzej

TAK atmosfera jest super.

Milena
@Kasia

Tak potwierdzam dobra atmosfera.

Patyk
@Kasia

Tak, potwierdzam, dobra atmosfera

kandydat

Dzięki

Zostaw merytoryczną opinię o Leroy-Merlin Polska Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Leroy-Merlin Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Leroy-Merlin Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 239.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Leroy-Merlin Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 138, z czego 16 to opinie pozytywne, 83 to opinie negatywne, a 39 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Leroy-Merlin Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Leroy-Merlin Polska Sp. z o.o. napisali 20 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Leroy-Merlin Polska Sp. z o.o.

Leroy-Merlin Polska Sp. z o.o.