logo Leroy Merlin Polska sp. z o.o.

Leroy Merlin Polska sp. z o.o.

Wrocław

Opinie o Leroy Merlin Polska sp. z o.o.

Ciekawy 2017-06-11 22:55
Witam
Aplikowałem na stanowisko kasjera i tak się zastanawiam ile się czeka na rozmowę kwalifikacyjną?
Jest opcja ,że nie dostanę szansy więc zastanawiam się ile czekać mając nadzieję,że może jednak...
Pozdrawiam i z góry dzięki
Agata 2017-06-13 21:01
Czy w Leroy Merlin są premie jeśli tak to jakie i po jakim okresie, dostałam tam pracę czego mogę oczekiwać?
Ciekawy 2017-06-13 21:05
Jak długo czekałaś na telefon po wysłaniu cv??
Jakie miasto? :)
Pozdrawiam
Agata 2017-06-13 21:37
Na tel. czekałam 3 dni Wrocław
Ciekawy 2017-06-13 21:56
Dzięki bardzo :-)
To ja jednak się nie doczekam :-)
Pozdrawiam Cię serdecznie
ania 2017-06-15 13:59
Niech mi ktoś napisze ile tam w leroy można wyciągnąć na rekę
Były pracownik 2017-06-18 09:01
Zależy w jakim mieście. Tam gdzie ja pracowałem 2400 brutto to goła podstawa. Do tego dodatek za drugą i kolejne niedziele 100 zł brutto. Premie raz są raz ich nie ma. Trudno więc tu podawać kwoty. Ja netto czyli na rękę zawsze otrzymywałem poniżej 2000. Niestety ale bez trudu znalazłem pracę o sporo lepszym wynagrodzeniu.
Anonim 2017-06-18 12:50
Ktos zna jakie zarobki sa na stanowiskach koordynatorow?wawa
kierownik z innej branży 2017-06-19 11:55
Zgodzę się z Tobą co do chaosu i braków kadrowych, ale tak jak w większości firm handlowych taką mamy rzeczywistość ! Pracuje w handlu już 10 lat i wiem że bałagan jest wszędzie ale to od nas managerów zależy czy tym ludziom będzie się dobrze pracowało to my bierzemy za nich odpowiedzialność i jak coś jest nie tak zawsze możemy reagować! jeśli druga strona to nie widzi to wiedz e przynajmniej będziesz szczery ze sobą ze zrobiłeś wszystko aby ludziom w zespole dobrze się pracowało...
Sam teraz myśle o zmiane pracy ale tylko ze względu na warunki finansowe bo obsługa zarabia lepiej a u nas kierownik coraz gorzej czy możesz podać srednie zarobki jako kierownik działu handlowego na początku, bo dziś pojawiła się oferta pracy...zastanawiam się czy nie aplikować z góry dzięki za odpowiedź
Stary kierownik 2017-06-20 12:32
Cóż mogę więcej napisać. Warunki finansowe? Sam wiesz jak jest. W lm zależy wszystko komu jesteś przychylny i komu przytakujesz, tu doświadczenie czy wiedza nie mają żadnego odniesienia do zarobków. Konkurencja bez trudu przebiła ofertę lm, której tak na marginesie nawet nie było. Z resztą widać co się w lm dzieje, coraz więcej Ukraińców coraz mniej starych pracowników z dłuższym niż kilka lat stażem a to o czymś świadczy. No i jak wejdziesz coś kupić np w weekend nie ma obsługi, co dawniej nie miało miejsca. Szkoda na to patrzeć.
Stoper 2017-06-20 13:11
Czy ktoś ma informacje w temacie pracy dla koordynatora ds. sprzedaży? Czy można liczyć na godziwe zarobki w firmie? Jak wyglada sprawa dodatków do zasadniczej, czy są jakieś? Jak się pracuje w firmie, bo pracy to jest sporo z tego co się orientuję. ?
były 2017-06-21 07:51
od sprzedaży nie jest pracowni działu przekształcony na doradce pracownik ma doradzić klientowi a nie wciskać towar ta sama sytuacja jest na stacjach paliw na kasie może jeszcze masz wpływ na sprzedaż ale oni wymagają od pracownika podjazdu sprzedaży płynów itp a on nic z tego niema bo towar nabija kasjer.Prawda jest taka że to jest mafia przedstawiciele dają w łapę kierowniką itp za sprzedaż już wiele takich spraw było choćby w kaufland ,auchan sprawa w prokuraturze .Pracowni działu ma zaopatrywać dział,sprawdzać ceny,daty, pomóc klientowi i to wszystko ,kasjer ma kasować.Miałem na rozmowie w castoramie od kierownika debila zadanie żebym sprzedał mu długopis stanowisko doradca zaśmiałem mu się w twarz i wyszedłem powiedziałem że nie jestem akwizytorem bo wciskanie towaru to akwizycja nic innego
Stoper 2017-06-23 23:21
Nie jest łatwa praca w handlu ale akurat w Leroy Merlin Polska w Warszawie jest bardzo dobrze. Jeśli ktos nie lubi tego rodzaju pracy niech tu nie zaglada
Siemanko 2017-06-28 20:48
Nie chodzi o to aby wcisnąć ten długopis tylko dopytać się do czego potrzebny. jaki kolor wkładu. jednorazowy czy wymienny wkład. I czy na prezent czy do notowania :) Poprostu wyobraźnia. Wywiad ocena i propozycja.
Stoper 2017-06-29 09:51
Pracuję w Leroy od dawna i jestem zadowolony, tylko ja lubię handel.
Iwona 2017-06-29 13:23
@Siemanko
rzeczywiście rozmowom kwalifikacyjnych często towarzyszą rekwizyty i zadania. A czy Tobie udało Ci się przejść pomyślnie proces rekrutacyjny do Leroy Merlin? Jakie były Twoje wrażenia?
Były pracownik 2017-06-30 13:11
Iwona jesteś w błędzie. Handel nie podlega na tym żeby podać klientowi towar na jego życzenie. A tak wygląda to w Leroy. Nie oszukujmy się. Handel polega na zbadaniu potrzeb, zaproponowaniu kilku produktów i sfinalizowaniu wraz z dosprzedaza. Czyli klientowi należy poświęcić dłuższą chwilę. W Leroy to nie istnieje w praktyce bo wyłożenie towaru i przebudowy są ważniejsze. Każdy z pracowników to wie. Klient jest złem koniecznym a malowaniem trawy przed wizytacją czy pozbycie się towaru wywalając go w kontener na straty to codzienność. Tu nie praktykuje się przecen żeby sprzedać zalegający towar bo to za dużo wysiłku, tu się to wyrzuca i po temacie. Czy to absurd? Z pewnością.
Taki jeden 2017-07-01 18:40
Ja chciałem przyjąć się na ogród, ale okazało się, że ogród to nie tylko noszenie storczyków pojedynczo i układanie kwiatów, wspaniały kontakt z Klientami i rozmowy sprzedażowe, że są jakieś tony ziemi na paletach do przerzucenia, rozmawiałem o pracy z bardzo fajnym (z wrażenia) kierownikiem tego działu, i zadzwoniłem żeby powiedzieć, że chcę pracować, ale niestety przemyślałem i widzę, że na ogrodzie z takim dźwiganiem sobie nie poradzę. No niestety, chęci są ale realia swoje. Na taki dział jak ogród to powinni I TO UWAGA DO DYREKTORA MARKETU ORAZ PERSONALNEJ -zatrudnić dwa razy tyle osób, żeby byli w stanie wykonać tak ciężką pracę. Tam się powinno we dwoje, dwóch nosić różne rzeczy czy nawet wstawiając na paleciaka, bo są za ciężkie. Jak pójdzie pracownikom kręgosłup na spacer a oni na L-4 to dział zamiast dochodu będzie przynosił straty i nie będzie sprzedaży zrealizowanej. Kwiaty też musi mieć ktoś czas podlewać. Piękne egzemplarze przyciągają Klientów :) Jak zadzwoniłem dowiedziałem się, że o mnie rozmawiano i się zastanawiano czy byłbym sobie w stanie pomóc, zaproszono mnie na kolejną rozmowę, w innym dziale i już pracuję. Jest fizycznie bardzo ciężko, ale chcę i mam nadzieję, że sobie poradzę. Codziennie uczę się czegoś nowego. A w handlu pracuję wiele lat, lecz każdy sklep, firma ma swoje inne procedury, towary etc., więc wiadomo że trzeba się nauczyć nowego. Człowiek uczy się całe życie- i bardzo dobrze. Najważniejsze, że pracownicy są fajni na dziale i jest dobra atmosfera pracy. Zobaczymy co będzie dalej. Z obserwacji wynika, że pracowników jest na niezbędne minimum, a ja jestem na stażu praktycznie na umowie na czas określony. Co będzie w przyszłości w nowym sklepie tego nie wiem, zobaczymy.
Taki jeden -nowy pracownik. 2017-07-01 18:53
Ania -nie wiem ile masz siły, ale może wyciągniesz na rękę chodnik, worek z torfem, ale jakiegoś dużego sprzętu jak wanna, płytki to możesz nie wyciągnąć, trzeba wtedy kogoś żeby wózkiem podjechał i zabrał taką rzecz.
A jeśli pisałaś o zarobkach, no cóż, kierownik zarabia tyle ile powinien zarabiać szary pracownik to sama sobie odpowiedz ile zarabia pracownik. Ale przecież w PL wszyscy mało zarabiają i bez reform w państwie to się tego nie zmieni, zobacz ile z tego ile kosztujesz pracodawcę zabiera ci państwo na agentów Tomków, na księży i ich składki emerytalne i emerytury, na dzieła kościoła, na osobników jak żołnierz Pawłowicz czy agent Moskwy udający świra, żeby w przyszłości nie odpowiadać przed sądem. W PL rządzą świry, przez co na reformy konieczne nie ma szans to i zarobki niestety są pochodną tego. Gdyby się zmieniło i państwo tak nie okradało każdego obywatela, to z podwyżką pensji o 10% (możliwe do zaakceptowania przez pracodawców) moglibyśmy skokowo więcej zarabiać nawet o 700-900zł. Niestety nie ma na to szans. Trzeba więc się decydować, kto chce wyjeżdża, a kto chce pracuje w Polsce.
A podpisując umowę podpisałaś klauzulę o tym, że nie będziesz ujawniała na zewnątrz swoich zarobków, co dla mnie jest zupełnie śmieszne i beznadziejne, ale skoro podpisałaś to chyba wiesz co.
pytajnik 2017-07-01 18:56
Ale to pracownikowi ze stażem nie podnoszą równocześnie pensji z podwyżkami dla nowych? I do tego premie dla "starych" plus za staż etc.? Podwyżki coroczne powinny wyrównywać to, przy obrotach i marży sklepu to się wydaje nieprawdopodobne, żeby stary pracownik miał zarabiać mniej niż nowy :P
pytajnik 2017-07-01 19:27
Jaką lepszą firmę możesz polecić? Skoro w niej pracujesz?
Stoper 2017-07-02 23:14
Jaka jest przyczyna, że Leroy Merlin ma dość długą listę ofert pracy? Może jakiś nowy sklep będą otwierali albo powiększają jakiś? Może ktoś wie i podzieli się takimi informacjami? W sumie firma jest spoko.
Monik000 2017-07-04 09:47
Witam. Czy w LM sa premie 13 ?
owoclasu 2017-07-04 12:29
W samym Wrocławiu w piątek otwierają sklep na Krakowskiej, a w Listopadzie w Mirkowie Gigamarket,
stąd tyle ogłoszeń
Sopel 2017-07-08 22:48
Tak są nawet i 14 hahaha. 5 czy 6 lat temu była tam świetna atmosfera a teraz? Redukcje etatów, po 3 razy w miesiącu wizyty regionalnego. Zamiast skupić się na kliencie to musimy ścierać kurze z półek i ekspozycji. Wkoło przebudowy a ludzi brak
Nowy 2017-07-14 11:27
Dobrze wiedzieć , że powstają nowe sklepy to i dobrą pracę można dostać. Na jakie zarobki może liczyć pracownik hali w firmie? Czy są jeszcze jakieś dodatki?
Pozytywny Dobromir 2017-07-14 23:47
Pracuje od niedawna. Złego słowa nie mogę powiedzieć na tą firmę. Dziwią mnie komentarze ludzi którzy piszą że nie da się zarobić ponad 2000 na czysto. Pracuje na magazynie i normą jest ~2050 na rękę + premia co 3 miesiące około 1000zł netto.
Zdzichu 2017-07-17 10:10
Pozytywny Dobromir rzadko chyba wychodzisz z magazynu bo nie wiesz, że właśnie zasady naliczania premii sektorowych i sklepowych zostały zmienione abyś już nigdy nie dostał tego swojego tysiaka . Więc zostaję Ci tylko goła pensyjka i 75 zł za drugą i każdą następną niedzielę...Naprawdę gorąco polecam bo warto;)
miro 2017-07-18 16:33
Pensje stoją w miejscu od 2008 roku. Na tamte lata LM płaciło naprawde okej. Na chwile obecna prawie wszędzie w handlu można dostać więcej.
Majster 2017-07-20 10:10
Handel to dziś trudny temat, ale LM jest dobra firmą.
lolo 2017-07-28 13:56
niestety - to prawda w tej firmie. Wydaje się to delikatnie mówiąc nie fair ale tak jest. Firma udaje, że nikt nic nie wie - chociaż już teraz wiedzą że to tajemnica powszechnie wiadoma - i co ? NIC. Przyjmujcie się więc do pracy w LM - ta firma ceni bardziej nowych pracowników :-)
lolo 2017-07-28 13:57
Nie moge dłużej czytać jęczenia tych którzy pracuj 2017-08-05 15:11
Co dostaniesz w LM
- karta multisport
- opieka medyczna w Luxmed
- ubezpieczenie na życie
W powyższych dany sklep partycypuje w kosztach w zależności od tego jak rozdysponował to fundusz socjalny.
- dofinansowanie do wakacji dla tych z najmniejszym dochodem
- bony/paczki dla dzieci na święta wysokość zależna od dochodu
- dofinansowanie do okularów korekcyjncyh
- dodatek na pranie odzieży roboczej
- wiele szkoleń produktowych
- programy rozwojowe dla ambitnych z potencjałem
- akcje firmy to równowartość 13 pensji w roku
wyplacane raz w roku na wasze wew konto LM dodatkowo oprocentowane DUŻO lepiej niż nie jedna lokata w banku.
- premie kwartalne z progresję obrotu
- podywżki raz w roku, oczywiście dla wybranych
- wiele imprez sklepowych, świętuejmy dobre wyniki
- telefon komórkowy Sony Experia XA dla każdego zatrudnionego na umowe z LM bez limitu połączeń, limit danych to 2GB Która firma daje tel komórkowy sprzedawcom/ kasjerom ?
Możesz zabierać do domu, musisz używać w pracy. Ma aplilacje pomocne w pracy i łaczy cie z innymi osobami w pracy. Wychodząc wylogowujesz się i staje się prywatny.

Wg mnie nie ma lipy.
Na pewno nie wszystko zostało tutaj wpisane, jest tego ogrom.
Na uwagę zasługują akcje i tel komórkowy - szok !
Ile można dostać na początek ? Tego nie powiem.
Przyjdz na rozmowę - warto, tam się tego dowiesz.
Marek 2017-08-06 19:37
MAŁE SPROSTOWANIE
1.Multisport już nawet oferuje Biedronka ale mi wyjątkowy atut, opieka medyczna i ubezpieczenie jest w każdej sieciówce...
2. Dofinansowanie do wczasów o ile przedstawisz faktury za pobyt, przejazd lub wydarzenia kulturalne max 200 zł hahahah
3.Bony i paczki dla dzieci -Biedronka też to ma
4 Okulary korekcyjne nie sa dofinansowane dla doradcy!!!! Tylko dla osób pełniących funkcję min koordynatora
5. Dofinansowanie na pranie odzieży hahah ok 20 zł miesiecznie naprawdę warto
6. Szkolenia produktowe -zależy na jakim dziale i jakiego masz kierownika. Niektórych nie puszczają bo ludzi do pracy nie ma
7. Programy rozwojowe czyli kuźnia od razu wybijam z głowy bo przy awansie na koordynatora dostajesz 500 zł brutto!!!! hahah faktycznie warto być ambitnym z potencjałem i [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] za kierownika i zbierać cięgi.
8.Akcja fajna rzecz jeśli nie planujesz ich wypłacać bo inaczej musisz mieć fakturę na remont. Akcje są zamrożone do twojego odejścia z firmy ok 2.500 zł rocznie
9. Premie zostały zmienione aby doradcy nie otrzymali tzw maxa a podwyżki najwięcej 200 zł brutto ha
10. Dwie imprezy w roku oraz działowe ale to zależy od kierownika.

Zastanówcie się nad wysłaniem CV ;)

Krzysiek 2017-08-06 19:46
Ludzie dlaczego się męczycie w Leroy Merlin jak w żółtej konkurencji jest o niebo lepiej?
Przede wszystkim na start dostajesz 3200-3300 brutto jeśli masz doświadczenie. Otrzymujesz benefit 450 zł na rok do wykorzystania w wielu sklepach( drogerie, ciuchy, kino, sport, siłownia) a nie jak w LM zwrot za dwa wyjścia do kina na kwartał. Otrzymujecie dofinansowanie do wczasów do 700 zł brutto w zależności od poborów. Trzynasta i czternasta wypłata (80% zarobków). Luźna, fajna atmosfera, nie problemów z grafikami,szacunek i ludzkie podejście dla pracownika. Sami podejmijcie decyzję czy warto tracić czas i nerwy na LM
Pracownik? 2017-08-06 23:22
Masz racje za 2400 brutto pluz dojazdy to kuronia niektorzy maja wiekszego:)
Nie moge dłużej czytać jęczenia tych którzy pracuj 2017-08-07 09:57
Kolego Szanowny Porównanie LM do Biedronki to jakiś mało zabawny zart.
Chyba ze kogos bawi praca do konca zycia jakos sprzedawco/kasejr/sprzatacz/logistyk/piekarz.
Jezeli natomiast chcesz sie czegos nauczyc i osiagnac w zyciu cos wiecej to w LM jest to mozliwe.
Warto patrzec troszke dalej niz 30 dni do przodu bo za kilka lat bedzie za pozno.
Bzdury piszesz o podwyzszkach dla koordynatorow to zalezy od wielu czynnikow.
Lepiek byc w Biedronce tym kim napisalem niz koordynatorem w LM ?
Premie zmieniono zeby doradcy maxa nie dostali ? Oszalales ? przyjdz do mnie to ci to wyjasnie bo plakac sie chce. Gdzie ty robisz w serwisie sprzatajacym ? - z calym dla nich szacunkiem.Nie pisz takich bredni na forum.
Dwie imprezy w roku po kilkanascie tysiecy kazda to pikus - rozumiem.
Smiejesz sie z wielkosci dofinansowania i wsparcia na pranie ale to firma ci daje ale nie musi, podobnie jak akcje. Nie musisz ich wydawac podobnie jak pensji. Nie warto ich trzymac na wypadek utraty pracy czy zdolnosci do pracy. Rozumiem ze ry patrzysz 30d w przod i wazna jest impreza czy kupno roweru.

Poczytaj sobie regulaminy, idz na szkolenie do kierownika, porozmawiaj z kadrowa zrob sobie szkolenie e learningowe to moze ci sie pod czapka rozjasni.

Wolisz robic w Biedronce ok niektorzy musza bo nie maja wyjscia, kompetencji, szczesci albo chca bo wazne dla nich jest krotsza perspektywa.
Natomiast kazdyby chcial swoim dzieciom zapewnic wszystko a do tego potrzebne sa fundusze ktore gwarantuje dobrze platna robota do ktorej mozesz dojsc rozwijajac sie albo majac to nabyte albo wyniesione ze szkoly czego inni nie maja.
Myslisz ze Biedra to zapewni ? Powodzenia.

Mam nadzieje ze ludzie ktorzy czytaja to forum dostrzega jednak te wartosci ktorych ty nie doceniasz i zajda troche dalej niz ty.

Marek 2017-08-07 12:44
Hahah czytaj ze zrozumieniem czy ja napisałem, że pracuje w Biedronce? Nie to był tylko przykład,że to co piszesz nie jest czymś niezwykłym a NORMĄ cofnij się do szkoły podstawowej i naucz czytać ze zrozumieniem. Jeśli twój szczyt marzeń to praca do końca życia w LM za 3000 brutto to szacun...
Angelika 2017-08-07 14:24
Jedno jest pewne, że gdyby firma Leroy Merlin była porządna jak niektórzy twierdzą to nie byłoby tyle negatywnych wpisów i firma nie musiałaby prosić panią redaktor Iwonę o tuszowanie niepochlebnych komentarzy. A to co opisane powyżej to faktycznie żadne "bonusy" bo jak ktoś ma umowę o pracę to posiada ubezpieczenie, otrzymuje bony na Święta i paczki dla dzieci oraz dofinansowania więc tu firma LM się nie wysiliła.
Nie moge dłużej czytać jęczenia tych którzy pracuj 2017-08-07 16:24
Kolego to chyba ty tak bardzo chciales zebym ja pomyslal ze ty w Biedronce pracujesz ze uwierzyles w cos co nie mialo miejsca.
Czy ja napisalem gdzies ze ty tam pracujesz ? Polski w szkole miales wiesz co to zdanie oznajmiajace?
Nie mam zamiaru sie cofac ale ty to zrobisz jezeli ty albo ktos inny z LM tam przejdzie.
Nie generalizuj ze to o czym napisalem jest norma bo nie jest. Przeczytaj raz jeszcze i porownaj.
Przekazujmy tu prawdziwe informacje, nie upraszczaj rzeczywistosci.
Nie wiesz ile zarabiam i co robie ale ja znam ludzi takich jak ty i tych innych co cos osiagneli a jest ich wielu w LM.
Ja już powodzenia nie potrzebuke to tobie sie ona przyda o tym ktorzy uwierza w twoje nierzetelne informacje.
Anna Rybuk 2017-08-07 17:54
Nie dowierzam co tu ludzie opowiadają. Pracuje w sklepie budowlanym i codziennie od pracowników z Leroy Merlin spływają dziesiątki CV więc o jakiej dobrej pracy tu mowa????Dobra posadę to się trzyma rękoma i nogami a nie ucieka do konkurencji.
Herrera 2017-08-09 19:57
@Nie moge dłużej czytać jęczenia tych którzy pracuj.

Nie wiem skąd się człowieku urwałeś , ale nie wnikajmy w to.

Małe sprostowanie :
- Telefon fakt dostajesz z logo LM. Tylko jeden mały haczyk jest jak coś się dzieje z Twoim zamówieniem , towaru nie wywiozłeś na magazyn czy cokolwiek od razu jest telefon w wolny dzień dzwoni kierownik , zastępca czy ktokolwiek. Także jesteś uwiązany.
- Akcje po przepracowanym roku czasu na umowie na czas nieokreślony zostajesz akcjonariuszem. 1399,60 zł tyle wynosi na czysto wartość akcji możesz je wypłacić jak sie urodzi dziecko , remont, ślub. Po 5 latach możesz wybrać je dowolnie bez żadnej przyczyny. Żeby nie było tak kolorowo musisz wypełnić pit bo to jest twój przychód. Wysyłają z konta z Luksemburga oni nie płacą podatku jako firma ale ty musisz czyli jak np wypłacasz po 5 latach akcje (6998 zł) 1400 zł wychodzi na PIT.

Małe sprostowanie dwóch rzeczy , które uparłeś się , że są super na resztę szkoda mi czasu.

Dla ludzi, którzy chcą podjąć pracę w LM :
Ktoś kto mieszka z rodzicami , LM będzie jego pierwszym pracodawcą , ma samochód (Tico, Corsa, Lanos,Clio) da się wyżyć, 2400 zł brutto na sam początek jakoś 1650 zł no chyba , że masz multisporta i luxmed poszerzony to wyjdzie delikatnie ponad 1530 zł na RĘKĘ.
Ludzie którzy mają rodziny, mieszkanie, opłaty, nigdy w życiu nie wyżywią rodziny i nie będą godnie żyć jak na człowieka przystało, żeby nie martwić się ile jeszcze zostało do 10tego.
Po pierwszym roku podwyżka 100 zł brutto.
Jesteś od wszystkiego , przebudowy (co kwartał ) alejki , ceny , obsługa , ścieranie kurzy, zamawianie towaru , obsługa klienta, składanie zamówień dla klienta na magazyn , umawianie transportu, bycie zazwyczaj samemu na zmianie bo nie ma ludzi do pracy, akcje handlowe w tym (nocki) inwentaryzację , przygotowania do nich, które trwają 2 tyg , przygotowania podiów działu oznaczeń gazetki promocje które są raz na 2tyg w pracy od 13-23 ew 15-23 .
Szkolenia są po około 3 miesiącach tego co już dawno się nauczyłeś pracując (na dole)
Koledzy, koleżanki z działu zazwyczaj we wszystkim pomagają na początku póki się nie dowiedzą , że zarabiasz tyle lub więcej co oni po 3 , 6 latach wtedy radź sobie już samemu, kierownik nie pomoże , bo zazwyczaj sam nie wie co zamawia i jakie produkty ma na dziale juz nie mówiąc o sprzedaży .
Ukrop straszny w lato się nie da wytrzymać 35 stopni na dziale , klienci wychodzą bo jest za duszno , pytają się jak można tutaj pracować?
Klimy nie założą tłumaczenie , że sklepu nie stać na utrzymanie drogie koszty itp przypomnę , że sieć robi 7 cyfrowe dochody w ciągu roku :)
Mobbing na porządku dziennym wystarczy wpisać w Google.
O tym wszystkim jaki cyrk tam jest to można książkę napisać , ludzie którzy pisali powyżej negatywne odczucia maja w 100% rację.
Najważniejsze AWANS. Jak kierownik Ciebie nie lubi nie będziesz awansować. Firma stworzyła od tego roku nowy program kuźnia talentów po to aby każdy mogł zgłosić swoją kandydaturę. OK, zgłosisz masz informację od dyrektora , kiedy będziesz przestawiał swój projekt danego podrejonu swojego działu. w 99% oblewasz go , bo zawsze się znajdzie coś , ktoś kto ci dopier**li w taki sposób na tym spotkaniu , że już nie będziecie się kolegować z pewnością. Zrobione jest to po to aby ludzie się zamkneli , że nie mają szansy , mają ale tylko złudną.
Grafiki układa kierownik ew jego zastępca , zazwyczaj masz może jeden weekend wolny , jak potrzebujesz jakiś dzień wolny to sie dogadasz ale nie więcej niż 2 dni. Na popołudnie i zmiany typu 10.45-19.00, 11.45-20 .13-21.15 to będa twoje ulubione i kilka w miesiącu na 7-15.
Jest więcej firm , które traktują pracownika z należytą godnością i szacunkiem bo niestety tutaj go brak.
i ważne pytanie czy rzeczywiście jest tak ważny dodatek 20 zł na pranie ciuchów i telefon , który was i tak uwiąże?
A i jeszcze bym zapominał o najważniejszym osoba , która się tak fascynowała LM powyżej w biedronce najniższa płaca to 3000 tyś brutto tak jak w Lidlu z takim samym zapleczem socjalnym.
W biedronce jestes pracownikiem/kasjerem/sprzedawcą w Leroy Merlin tynkarz/malarz/akrobata człowiek od wszystkiego.
Aż przypomniałeś mi czasy zielnej puszki , taka sama gadka , mydlenie oczu, zagrywki , i nigdzie nie będzie lepiej niż masz tutaj.

Kamil 2017-08-10 10:39
Bardzo dobrze napisane ale tamtemu zapatrzonemu w LM nie wytłumaczysz...To ludzie, którym zrobiono wodę z mózgu. Jak ktoś dłużej popracuje to widzi jak jest. Jeśli chodzi o mobbing to dodam tylko jedną rzecz, mój kierownik powiedział, że dopóki nie podpiszę DOBÓWKI (łamanie doby pracowniczej) to nie mam co liczyć na prośby grafikowe i nie będę brany pod uwagę. Takie zachowania ze strony dyrektorki i kierowników są na porządku dziennym!
Johny 2017-08-10 13:49
Oto charakterystyka osoby pracującej w LM, która nie da złego słowa o firmie powiedzieć. Na targówku dobrze go znają ;)Otóż facet po 30 stce nie potrafi nic, ma dwie lewe ręce, nie radzi sobie z zamówieniem, z obsługą klienta a nawet najprostszymi poleceniami. No ale potrafi za to świetnie donosić oraz podlizywać się do kierowników. Najlepiej wychodzi mu podsłuchiwanie i obgadywanie a ,że kierownik lubi ploteczki to kolega jest doceniany. Co roku podwyżka, pchanie go wyżej, faworyzowanie i chwalenie...hmm dlatego taki nie narzeka na prace w LM bo grunt to dobrze się podlizać...
Uzer 2017-08-12 19:40
Jeśli dla niektórych LM jest tak złym pracodawcą to po co tu pracujecie i każdy się wymądrza? Poza tymi mądrościami trzeba jeszcze mieć smykałkę do pracy w handlu. Bez tego praca jest tylko ciężarem bo generalnie handel jest trudny ale też daje satysfakcje.
Nie moge dłużej czytać jęczenia tych którzy pracuj 2017-08-14 19:52
Nie musisz odbierać...
Nie musisz go brać do domu...
Natomiast musisz wykonywać swoją robote jak nalezy. Ktos za ciebie od klienta dostaje baty bo ty nie wyniosles i dziwisz sie ze ktos dzowni dopytac co jest grane ? Mistrzu...
Firma mu daje akcje a on jescze jeczy ze podatek musi zaplacic. Potracany jest od tych akcji. Ty nic nie placisz z wlasnej kieszeni. Sorry stary, mozesz nie brac. Dostaje zle nie dostaje tez zle. Najlepsi sa tacy mistrzowie.
Ile ty bys chcial na poczatek dostac jak ty prostej czynnosci czyli odlozenia towaru nie potrafisz wykonac. Juz widze twoj zapal do szkolen naeet slowem pewnie nie wspomniales zeny cie kirownik zapisal.
Trzeba bylo sie uczyc nabierac doswiadeczenia a nie teraz plakac. Podwyzka nie pasuje to oddaj koledze. Temperaturka nie taka to idz do chlodni robic albo do Norwegii."drogie koszty" no z taka skladnia to nawet na wozkoweg ciezko bedzie sie rozwijac.
"Robi dochody" gdzies ty slyszal takie sformulowanie. Wiesz co to ekonomia ? co to marza i koszty, a co w rezultacie zostaje ? Wez podaj sie dymisji, lepiej bedzie dla ciebie. Wroc do szkoly i zycie stanie sie latwiejsze i piekniejsze. Kasa tez nagle sie pojawi bo i w glowie wiecej bedzie.
3000 brutto widac ze pod czapka to ty masz niewiele.
Tak tylko w biedrze to juz zostaniesz tym... w LM masz jeszcze na szanse byc kims ale niestety ty juz nie.
Nie generalizuj. Juz ci pisalem. Piszesz o swoim sklepie swojej frustracji, niewiarygodne infromacje tzn bzdury.
Nie moge dłużej czytać jęczenia tych którzy pracuj 2017-08-14 19:53
Nie musisz odbierać...
Nie musisz go brać do domu...
3000 brutto widac ze pod czapka to ty masz niewiele.
Olaf 2017-08-15 11:34
Hahah ale się uśmiałem :D Człowieku co Ty gadasz? W firmie LM największą karierę robią osoby po PODSTAWÓWCE!!!Które chętnie i ochoczo raportują do kierownika to co się dzieje na dziale. Mimo swojego nieuctwa w szkole świetnie posługują się aparatem fotograficznym, aby robić zdjęcia innym i pokazać w jakim stanie kolega zostawił dział albo nie dołożył towaru. (Pozdrawiam Targówek)
Jeśli chodzi o szkolenia ciężko znaleźć czas mając pełno klientów i pracując 1:1 , robiąc przebudowy, cenówki aby wejść na stację edukację i znaleźć szkolenie. Tadzio wysyła maile do kierownika na temat szkoleń więc to rola kierownika aby mieć ekipę wyszkoloną.
Nie potrafisz nikogo przekonać do swoich racji i się czepiasz ludzi, a każdy ma prawo głosu.

Stopka 2017-08-15 21:30
Na szczęście już coraz częściej poznają się na tych niby pracownikach i robią z nimi porządek. Często sami współpracownicy mają dość nadrabiania za leni. Tylko dużo będzie pisania na forum jako to zła firma!
Marcin 2017-08-16 09:52
Po podstawówce????To chyba wiem o kogo chodzi,ale nie myślałem, że biorą takich tępaków bez szkoły nawet
Zostaw swoją opinię o Leroy Merlin Polska sp. z o.o. - Wrocław
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Leroy Merlin Polska sp. z o.o.