Opinie o OCEANIC S.A. w Sopot

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie OCEANIC S.A.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w OCEANIC S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja wyrobów kosmetycznych i toaletowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o OCEANIC S.A. w Sopot

Masakra

Żałuję każdej sekundy spędzonej w firmie Oceanic. Gdyby nie kilka osób, które tam poznałem, to odszedłbym już po szkoleniu. Nigdy nie wiesz za co zostaniesz pochwalony, ani za co dostaniesz reprymendę. Kadra zarządzająca potrafi nie mieć pojęcia, jak dany pracownik ma na imię i za co odpowiada. Ocena kompetencji to prawdziwa żenada. Brak narzędzi, albo narzędzia, które nie są dostosowane do potrzeb. Atmosfera strasznie ciężka. Warunki pracy wołające o pomstę do nieba.Osoby świeżo zatrudnione zarabiają więcej niż pracownicy z doświadczeniem. Premie? Jedni dostają, inni nie - klucz ich przyznawania zmienia się w zależności od pory dnia, w której o nie pytasz. Kluczowe informacje albo nie są przekazywane wcale, albo z gigantycznym opóźnieniem. Błędy w wypłatach i świadczeniach są na porządku dziennym. Bałagan w dokumentacji nie do opisania. No masakra. Co się mnie nie zapytasz, to masakra. Nie polecam. Nawet jeśli masz nóż na gardle, to omijaj szerokim łukiem.

....

Opinie odnośnie rozmów kwalifikacyjnych są wybitnie przesadzone. Rozmowa w bardzo miłej i konstruktywnej atmosferze, niezależnie od tego czy miałbym podjąć w firme Oceanic S.A. zatrudnienie. Ciężko mieć jakieś zarzuty.

Niki

Byłam na rozmowie kwalifikacyjnej i żałuję straconego czasu, przez niekompetencję osób tam rekrutujących. Rekrutacja bez logicznego ciągu, pytania spontaniczne, z których nic nie wynika, ogólnie bardzo niski poziom HR i jego niski Profesjonalizm ( spóźnienie, telefon, wychodzenie w trakcie rekrutacji ), co świadczy źle o całej tej firmie skoro nie weryfikuje kompetencji swoich pracowników , którzy przecież mają decydować o zatrudnieniu. Dziękuję, ale nie jestem zainteresowana Pracą u Takiego słabego Pracodawcy.

Ciekawa
@Niki

A można wiedzieć na jakie stanowisko była rekrutacja?

jpy

Byłem kilka dni temu na rozmowie,bardzo chamskie zachowanie.

Tomasz
@jpy

Jak przebiegała Twoja rozmowa i na jakie pytania odpowiadałeś? Napisz dokładniej co miało wpływ na Twoją opinię.

Informatyk

Rozmowa nie była jakaś skomplikowana, trzeba poprostu coś wiedzieć o stanowisku na które sie aplikuje i mówić, najlepiej dużo bo osoba przeprowadzająca kwalifikacje nie wie o co pytać bo zazwyczaj jest niekompetentna. Po pierwsze ustalić warunki pracy i płacy i szybko przeanalizować czy nam sie to opłaca

j/w

logo firmy Dietetyk
Radziejowice-Parcel
Rsp-Gastro Sp. z o.o.
LadyG

Byłam na rozmowie, Pani z działu HR-sama nie wiedziała o co jej chodzi w pytaniach. Dodatkowo sama rozmowa była spóźniona o dobre 20min i trwała może z 30min. Nie dowiedziałam się nic o zakresie obowiązków, płacy, za to pani co chwila spoglądała w komórkę i pisała z kimś uśmiechając się. Chcieli mnie ale podziękowałam.

RT

Byłam na rozmowie, pani z hr bardzo słaba-nie miła, wręcz niesympatyczna. Nie polecam.

Niestety ta firma zamiast się rozwijać, stale się cofa. Pracodawca nie dba o pracowników, socjal w ciągu wielu, wielu lat nadal jest na marnym poziomie. Na stornie firmy oraz w wypowiedziach Doroty Soszyńskiej często podkreślana jest wartość pracownika - wielkie kłamstwo. Rozwój czy podwyżki w firmie to mit, ponieważ nikt nie jest niezastąpiony (pojęcia szacunku i lojalności wobec dobrego pracownika są niestety nieznane w Oceanicu). Panuje ogromny podział między siedzibą w Sopocie, a fabryką w Trąbkach Małych. Ludzie nie chcą ze sobą współpracować, a większość się nawet nie zna, ponieważ w firmie jest ogromna rotacja, a impreza integracyjna wyciągu 37 lat była jedna. Rządy działu marketingu oraz nie docenianie naprawdę ciężko pracujących osób nie powinno zachęcać do pracy w tym miejscu.

Mariusz

Smutno, że w taki właśnie sposób jak opisałaś odbyła się rozmowa rekrutacyjna do pracy w firmie OCEANIC. Mam nadzieję, że przyszli kandydaci będą mieli rozmowy, w których osoby je prowadzące będą odpowiednio przygotowane. Ciekawi mnie, czy w trakcie rozmowy doszliście w ogóle do tematu zarobków, które firma oferuje w ogóle na tym stanowisku? Czy rzeczywiście jest to stawka na poziomie stażysty? Sprecyzuj, proszę tę kwestię.

Mariusz

Dobrze, że sprecyzowałeś tę kwestię, ponieważ wielu użytkowników mogło ją potraktować bardzo poważnie. Na przyszłość pamiętaj, aby dodawać wpisy we właściwych wątkach. W takim razie mam rozumieć, że nie masz żadnych doświadczeń związanych z firmą OCEANIC?

Rafal
@Mariusz

Mariusz fajnie ze dbasz o PR firmy niemniej jednak dobre firmy bronia sie same. .. WIdocznie inwestycja w kadre nie jest mocna strona firmy. Wysparczy popartzec np jak sierozwija Ziaja .. Sukces kazdej firmy to Ludzie

Hanna
@Rafal

A Twoim zdaniem OCEANIC nie jest przykładem takiej firmy, która broni się sama? Masz jakieś konkretne zastrzeżenia co do doboru kadry? Jak ogólne warunki pracy tam?

LA

Byłam na rozmowie, nie polecam.

@LA

Jak dokładnie przebiegała Twoja rozmowa z pracodawcą? Zastanawia mnie, dlaczego nie polecasz pracy w tej firmie. Czyżby na rozmowie wydarzyło się coś, co zniechęciło Cię do pracy w tym miejscu?

Fly

Hr to porażka.

Karol

niestety nie polecam ....pani z hr chyba nie posiada szkolenia w tym kierunku ....rozmowa na bardzo kiepskim poziomie z osoba która nie wie o czym mówi

Agnieszka
@Karol

Trochę zbyt ogólnikowy jest Twój wpis, a chcielibyśmy dowiedzieć się dużo więcej na temat postępowania rekrutacyjnego w OCEANIC. To może zechcesz nam powiedzieć, jak dokładnie przebiegała owa rozmowa? Takie informacje na pewno posłużą innym osobom, które w najbliższym czasie będą tam aplikowały. Na stronie pracodawcy.pracuj.pl są nowy oferty pracy od nich, a więc wszelkie informacje o rekrutacji bardzo się nam przydadzą.

Joanna

Jak wygląda praca na produkcji wTrąbkach Małych? Jest to lekka praca, ciężja, atmosfera, ktoś wie?

Weronika
@Joanna

Joanno, jeśli innowacyjność, stale rozwijający się rynek w branży kosmetycznej oraz wyczulenie na wartości i skuteczność w działaniu to coś, co może przekonać Cię do odbycia rozmowy rekrutacyjnej w OCEANIC - idź tam i spróbuj swoich sił. Nie jestem pracownikiem firmy jednak to, co mają zamieszczone na swojej stronie internetowej bardzo zachęca - przeczytaj o misji i wartościach tej firmy tu --> https://www.oceanic.com.pl/misja-i-wartosci/ Czy kogoś również to zachęciło? Jeśli tak, to myślę, że warto aplikować do firmy, gdyż w chwili obecnej posiadają oni zapotrzebowanie na nowe osoby. Będę wdzięczna za zdanie relacji z rozmów rekrutacyjnych.

Elżunia????????????
@Weronika

Jakie wartości? dział HR sam wypisuje te bzdury ponieważ nikt rozsądny nie przyjdzie tam do pracy. Osoby, które tam pracowały albo pracują wiedzą dokładnie jakie są główne wartości tej firmy. Brak szacunku do pracowników to podstawa. Niestety w tej firmie od lat nic się nie zmieniło i nie zmieni ponieważ „ryba psuje się od głowy”. Dział farmacji to porażka. Wynika to z nieznajomości rynku i braku zaufania do nowych osób. Wynik ma budź teraz natychmiast tak jak by człowiek był czarodziejem. Jedyną normalna osoba na stanowisku menadżerski w tej firmie jest pani Sylwia G. Dział farmacji omijać bo to jest największa wtopa

Jarosław
@Elżunia????????????

W dalszym ciągu pracujesz w firmie OCEANIC? Czy od Twojej ostatniej wypowiedzi zmieniło się coś, jeżeli chodzi o warunki zatrudnienia u tego pracodawcy? Poszukiwani są obecnie pracownicy na stanowisku magazyniera, dlatego zastanawia mnie, czy warto aplikować.

Kamila

Hej, a jakie zarobki oferują w centrali na stanowiskach specjalisty?

Olek

Byłem pracownikiem firmy Oceanic przez długie lata i niestety wszystkie negatywne wpisy są prawdziwe. Można na palcach jednej ręki wymienić ludzi którzy są w porządku (usunięte przez administratora), którzy są oddani firmie i którzy wspierają i pomagają. Praca od rana do nocy. Nie było możliwości powrotu do domu przed 18 i zamkniecia komputera przed 24 (tabelki, raporty, oferty). Wydajność 200% a zarobki w stosunku do konkurencji marne. Wstyd było się przyznać ze podstawa na rękę to 2000zł, bo nie zawsze dało się wyrobić premię. Oczywiście brak zapłaty za nadgodziny. Jedynie dieta 15zł, która należała się jak psu buda. Weekendy także były obsadzone pracą. O podwyżce można było sobie zapomnieć. Po 5 latach mojej pracy w firmie, Oceanic rzucił podwyżkami, ale wyglądało to tak, ze świeżo zatrudnione osoby miały wyższe podstawy niż 5 letni pracownik po podwyżce. Nikt nie potrafił odpowiedzieć na jakiej zasadzie (usunięte przez administratora) przydzielała podwyżki. Budujących firmę i wizerunek pracowników nie doceniają, a nowych niedoświadczonych zatrudniają na takich samych podstawach. Żeby nie było tak całkiem na „nie” to fajni ludzie w regionach, zgrani, pomocni a przede wszystkim doświadczeni. Wielki szacunek i czapki z głów dla nich bo niektóry handlowcy pracują ponad 15lat i podziwiam ich za wytrwałość. Zastanawiam się jak oni to robią ze jeszcze nie zwariowali w tej firmie. Oceanic kiedyś może była firmą prestiżową i każdy chciał w niej pracować, bo chyba jeszcze liczyli się ludzie, a teraz liczą się tylko cyfry. Osobiście nie polecam tego pracodawcy, chyba że nie znajdziecie innej to tylko i wyłącznie nie przetrwanie. Z tego co wiem to ludzie obsługują nawet 2 województwa

Nicolas ;-)
@Olek

Nieładnie tak z imienia i nazwiska wymieniać. Nawet jeśli pozytywnie - pomyślałeś, że te osoby mogą sobie tego nie życzyć? Co do systemu wynagrodzeń to się zgadza - lipa straszna jest, raczej stresuje się pracownika, niż motywuje. Praca pod hasło "Bo Pani (usunięte przez administratora) (czeka na to/oczekuje że będzie to/powiedziała, że) którym posługuje się kufa KAŻDY kto ma choćby najmniejszy kontakt z w/w Panią (która z kolei mimo, że choleryczka to fajna babka jest).

obecnie zadowolona

Pracowałam tam, zmieniłam bo firma nie daje nic pracownikowi, pensje mizerne na obecne czasy i na dane stanowisko. Żeby człowiek po studiach zarabiał na rękę 2500-3000 zł hello??? Pozdrowienia dla mądrej Pani z HR :) tak trzymaj! Ludzie otwórzcie oczy! Oceanic nie jest jedyny!

Załamka

Jak czytam te wszystkie opinie o pracodawcach to mocno przestaje wierzyć w to ,ze w tym kraju sa jeszcze normalne firmy i ludzie

Dokładnie chodzi mi o dojazd komunikacją do Oceanica na godzinę 6 rano. Sprawdzałam i nie ma takiego połączenia, ale może jestem w błędzie. Proszę o informację.

wera

Witam. Jaki jest dojazd z Gdańska Głównego do Trąbek Małych.

Karoten
@wera

No jak jaki, autobusem lub samochodem, a jeżeli nie potrafisz sobie sprawdzić w dobie internetu czy coś jeździ i jak jeździ to lepiej zostań w domu i oglądaj trudne sprawy :)

stefan

Witam jak wygląda praca w kanale nowoczesnym?

Hikl
@stefan

Opel Meriva z GPS kontrola i raport co mc spalania auta ranking wszystkich ph .Plany wysokie blagasz chodzisz o zamówienia mimo że jest towar .Wszystko trzeba raportowac codzienna praca nie kończy się o 17 kończy się tak jak wykonasz raporty i tabelki często po nocach .Płacą tyle co w Lidlu

master
@Hikl

@Hikl w kanale nowoczesnym jeżdżą Astry kombi, nie Merivy

Weronika

@mała, opieka medyczna i karta sportowa to całkiem fajne benefity, nie wszędzie takie są. A czy gdyby pracownicy wyszli z inicjatywą na przykład jakiegoś wyjścia czy wyjazdu służbowego, to doszedłby taki do skutku? Jak oceniacie tego pracodawcę? Zachęcam do dodawania swoich opinii! Każda z nich będzie bardzo przydatna dla osób zainteresowanych pracą w tym miejscu.

J23
@Weronika

Agnieszka szefowa HR to Ty ?

@J23

No a któż by inny, słodkie pierdzenie nie zmieni złej atmosfery w firmie, w której nie stawia się na wiedzę i doświadczenie pracownika, tylko na głupotę i źle decyzję mijające się z logika

Daro
@Weronika

Weroniko, czy ty wiesz co to są benefity? To najpierw się doucz, później pisz, że są fajne ok? ????

Zostaw merytoryczną opinię o OCEANIC S.A. - Sopot

• Jak się pracuje w OCEANIC S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy OCEANIC S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 21.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w OCEANIC S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 0 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy OCEANIC S.A.?

Kandydaci do pracy w OCEANIC S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

OCEANIC S.A.