drogerie hebe

Gdynia

Opinie o drogerie hebe

Załamana

Witam, dodałam to na warszawskiej grupie ale dodam i tu bo dziewczęta są bardziej aktywne w tej grupie. Jako konsultantka obsługuje klientów , towaruje, stoję na kasie, dźwigam , gonie i robię ... Zwroty, inwentaryzacje, regrupingi, planogramy, stany ujemne, czasem prowadzę zmiane bo nie ma nikogo z kierownictwa a nie biorę wypłaty zastępcy ani starszego . Uważasz że to jest ok? Oczywiście wiem że jest wiele spraw biurowych ale nie w porządku jest aby kierownik przez 8h spędzał czas na zapleczu każdego dnia i na karteczkach pisał co trzeba zrobić i wychodził z zaplecza tylko żeby karteczki wręczyć. Kierownik nie mający prawie w ogóle popołudniowej, w ogóle żadnej nocki na zmianę promocji, ba nie ma jej prawie nigdy na zmianie promocji, kierownik który do klientów jeśli są problemy wysyła konsultanta dając mu swój identyfikator. Same robimy zwroty, przyjmujemy reklamacje, wystawiamy faktury, praktycznie dwukrotny dzwonek może nie istnieć . I często jak idziesz do toalety słyszysz jak dzwoni łyżeczka która miesza kawę i rozmowę telefoniczną ewidentnie prywatną. Rozumiem zasady w myśl " Co wolno wojewodzie to jej tobie smrodzie" ale to już jest grube przegięcie bo ta Pani bierze dużo większe pieniądze i premie za naszego tajemniczego, za nasze konsultacje i realizację konkursów. Tablica kaizen czy motywowanie czy jakakolwiek odprawa w ogóle nie ma miejsca i tylko jak ma się pojawić wizytacja nagle wszystko jest tak jak trzeba. Hipokryzja w czystej postaci .....

Żona Salomona
@Mama 08.12.2017 09:38
Tak, tak. Masz prawo. Każdy ma prawo się wypowiedzieć. Wypowiadaj się :) Ukryci pod nickami możemy śmiało osądzać innych. Ale...

Widzę że jesteś osobą bezpośrednio zainteresowaną dlatego tak gorliwie próbujesz mi wytknąć złe postępowanie - może osobą o której mowa bądź bardzo bliska tej osobie ale to nie ma znaczenia. Tak owszem, jest łatwiej pod pseudonimem i tak jest w życiu że boimy się mówić głośno o takich rzeczach dlatego są takie fora jak to. Nie robię nic złego , nikogo nie obrażam ale piszę o swoich odczuciach do których mam wszelkie prawo. Jeśli chodzi o rzeczy zasłyszane mogłam tego nie wspominać ale uznałam to za konieczne zmuszając do odzewu , jeśli uważasz inaczej i sądzisz że to co słyszę od dziewczyn to nie prawda to oczywiście bije się w pierś i przyznaje do błędu.

Mama
@Żona Salomona 08.12.2017 13:55

Szanuję Cię za to co napisałaś. Pozdrawiam

jedziemynagórę

Każda praca ma swoje plusy i minusy ;) jeśli ktoś myśli że to praca w której się nic nie robi bo to drogeria- jest w błędzie. To sklep jak każdy inny, towar sam na półki nie wskoczy a promocja się sama nie zmieni. Dodatkowo praca w babińcu też bywa trudna ale budować miłą atmosferę może każdy.. a karma wraca, to oczywiste ;) Ja akurat nie mam na co narzekać, mam świetne kierownictwo i koleżanki. Nagrody, motywacja, nastawienie na wspólny cel, wsparcie i pomoc, wzajemny szacunek. Wszystkim życzę takiej ekipy :D

Zadowolony dlugoletni pracownik

Jak czytam to wszystko to az nie moge uwierzyc ze moja firma zatrudnia tak obludnych infantylnych ludzi ktorzy jedyne co potrafia to narzekac. Z cząstkowych informacji tworzycie mocno naginana rzeczywistosc. Twierdzicie ze ,,firma to nie tylko wyniki, przykasówka i wciskanie konkursowych [...],, wiec UWAGA! wlasnie za to nam firma placi. Za zarabianie pieniedzy. Na bol [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] tych WSZYSTKICH leni ktorym tak zle i niedobrze- mam lekarstwo- poproscie kierownika o białą kartke i odejdzcie z firmy skoro nie rozumiecie podstawowych założeń biznesowych. A jesli rzeczywiscie jestescie uciemiezone, zadzwoncie na BOP i wezcie odpowiedzialnosc za swoje slowa a nie jak tchórze, anonimowo oczerniajcie innych.

gosc
@Zadowolony dlugoletni pracownik 07.04.2017 08:31

A jeżeli założeniem biznesowym firmy będzie codzienne zjadanie swoich odchodów to tez to będziesz za przeproszeniem robiła?? zeby godnie żyć to trzeba sie buntować, a nie godzic sie z losem.Ale kto to Polakom wytłumaczy? Firma ma wymagania nieadekwatne do liczby pracowników na sklepach ,dlatego jesteśmy przemęczeni i sfrustowani.

Zastępca HEBE
@Zadowolony dlugoletni pracownik 07.04.2017 08:31

Oczywiście że tak. Firma płaci za sprzedaż i w dużej mierze również wykonywanie określonych targetów ale nie oznacza to że egzekwowanie wykonania zadań ma polegać na pomiataniu, wyzywaniu, straszeniu pracowników. Pracujmy z godnością i szanujmy się nawzajem bez względu na zajmowane stanowisko. Opinie na forum nie są wyssane z palca ani nie dotyczą jakiejś malutkiej garstki osób tylko dużego procentu sklepów. Pracownicy którzy mają w pracy dobrą atmosferę, są szanowani, pracują w ekipie w której wszyscy wykonują swoje zadania nie piszą na forum o nadmiarze obowiązków czy konieczności wykonywania targetów bo pewnie nie wchodzą na takie strony. Pisząc takie słowa obrażasz wiele osób, które są krzywdzone w pracy a tu chodzi o szanowanie każdej opini i zrozumienie sytuacji w jakich ludzie się znajdują. Jesteś zadowolna z pracy i super, ja również ale nie masz prawa osądzać osób, które pewnie są w dużo gorszej sytuacji od ciebie.

kwiatek

Konsultantka ma 2200zł brutto ok 1600zł na rękę plus premia Minusy : praca ciężka, nocki, targety do wyrobienia, ciężkie kuwety,plotkarstwo,duża rotacja Plusy: pakiety socjalne, duze premie,pieniądze na czas, umowa o pracę

gosc
@kwiatek 30.07.2016 22:26

Duże premie??????????? Polacy gdzie Wasza godność??? Duża premia zaczyna się od 1000 zł wzwyz, szanujcie się i wymagajcie !!!

Joanna

@Załamana to miło, że uważasz, to forum jako miejsce, w którym bez obaw możesz dzielić się swoimi uwagami na temat pracodawcy. Niemniej chyba warto zgłaszać bezpośrednio firmie o wszystkich negatywnych sytuacjach, które mają miejsce. Może reakcja na Twoje zażalenie pomogłaby wyprostować sytuację jaka aktualnie występuje w Twoim miejscu pracy? Co o tym sądzisz?

hebka12

A jak jest u Was z grafikami? Tez jest zmieniany bez waszej wiedzy? Nieraz nawet zdarza sie, ze o tym niewiesz... ludzie, jak tak mozna? Rozumiem zmiany ale po ludzku o tym powiadomic nie mozna? Zapytac? - istnieje zycie po za hebe!! Heloł!! :/

ZdalaOdHebe
@hebka12 30.10.2017 22:38

Kodeks pracy sie kłania ???? nie mozna zmieniac grafiku bez uzasadnienia oraz bez jego wiedzy.

Iwa
@ZdalaOdHebe 06.11.2017 18:47

Uzasadnieniem jest L4.

Natasza

Wszystkie negatywne opinie to niestety smutna prawda. Zero szacunku dla ludzi tylko kasa kasa kasa i wyniki. Zastraszania traktowanie ludzi jak g... wrocław

Magdaaaa

Hey, a jak jest z rozwojem Hebe? Czy jest łatwy dostęp do szkoleń?

hit
@Magdaaaa 18.10.2017 13:49
Hey, a jak jest z rozwojem Hebe? Czy jest łatwy dostęp do szkoleń?

owszem, szkolenia są dla każdego tzw.e'learning którego nie ma kiedy robić bo jak mało ludzi na sklepie i 2 lub 3 osoby na zmianie to jak usiąść i słuchać szkolenia.... ledwo z dostawą ,inwentaryzacjami, cenami, konsultacją i obsługą na kasie się wyrabiamy :) ale e'learning jest :) elegancki na każdym zapleczu

Sowicka

To fakt są takie co nie lubią przyjaźni między swoimi pracownikami ale w szeregach kierowniczych kum kum kum razem na telefonie i w prywatnym czasie, a to taka hipokryzja . Widze że cała Polska ma problemy z naszą firmą a myślałam z to tylko centralna tak kuleje.

Daleka

W jaki sposób niby wygląda motywowanie poprzez kierownika ? Pisanie kartek pełnych wykrzykników ? Teksty w stylu Nie wiem jak to zrobicie ale macie zacząć sprzedawać udając cel na osobę w wysokości 500zl na przykas i 800zl konkurs a sama przez całą zmianę jest widziana na sklepie jedynie w drodze do kasy jak trzeba zrobić zwrot na kasie albo w drodze na przerwę. Podczas kiedy klient podchodzi z pytaniem o konsultację kierownik każe zaczekać tej osobie i szuka wolnej konsultantki a jak takiej nie ma to prosi klienta żeby poczekał bo tu dziewczyna zaraz skonczy konsultacje i bedzie wolna. Starsi robią grafiki, robią, zworoty, regrupingi , odpisują na maile , pracują z towarem, planogramami. I właśnie jako starszy potwierdzam że robimy praktycznie wszystko za naszego kierownika o ile nie wymaga coś właśnie kierowniczego podpisu. A nasze konsultantki wychodzą z siebie bo kierownik wymaga od nich konsultacji, obsługi na kasie, robienia inwentaryzacji jak się nie wyrabiamy, szukania produktów do zrobienia zwrotów czy przerzutów, czasem po prostu prowadzenia zmiany bo my mamy za dużo na głowie. Wiem o co chodzi bo jeszcze nie dawno byłam konsultantem i teraz po prostu widzę że tak właśnie kierownik nie ma wpływu na wyniki, konkursy, pracę na sklepie a bierze największe pieniądze i wynosi gratisy siatkami i nie okazując się ochronie zamiast dać nam czy konsultantka po małej nagrodzie za wyniki.

@Daleka 02.10.2017 09:03

O a mój kiero przez długi czas nagradzał tylko konsultantki za sprzedaż. Teraz tez funkcyjne. Dla siebie praktycznie nigdy nic nie bierze chyba, ze za duże zakupy.

Daleka
@hebka 02.10.2017 12:16

Nie chodzi mi o to żeby dla siebie nic nie brała. Twój kiero ma wspaniala postawę mój niestety czysto cwaniacką ????????

kik

Momentami nie wierzę w rzeczy które tu czytam. Ze co... kierownik nie ma wpływu na konkursy, tk czy inne wyniki sklepu... To chyba w takim razie to nie jest kierownik ! Kierownik nie tylko motywuje ale przede wszystkim pracuje z zespołem ! Taka jest rola kierownika.

kik

Licja

Otwarcie nowych sklepów ? drogie konsultantki przygotujcie się bo będziecie w większości tam rzucone bo nie mogą nikogo zatrudnić. Dodatkowo firma sięga po oszczędności na nowe otwarcia więc premii nie zobaczy większość sklepów. Jako starszy konsultant jestem na razie rozerwana i wciąż nie wiem co ze mną w przyszłości :/ zatrudniając się kilka lat temu ta firma inaczej prosperowała , byli inni ludzie . Teraz tylko licząc się słupki i statystyki . Odczytując maile czy odbierając telefon już chce mi się wyć. Dwie konsultantki zwierzyly mi się że chcą odejść z pracy i że wysyłają CV w poszukiwaniu innej pracy bo zarobki je przerażają . Jeśli do tego dojdzie to my jako starsze zostaniemy bez rąk do pracy. Przed nami święta i już pojawiły się wytyczne na ten okres takie że głowa boli.

Elżbieta

Bardzo często jest tak że kierowniczki są zazdrosne o dobre kontakty między konsultantami i specjalnie przenoszą ludzi i zwalniają zeby nie dopuścić do powstania bliższych relacji co później się przekłada na źle wyniki w konkursach czy choćby w przykasie. Dziwi mnie fakt że firma przyzwala też na to aby kierownik brał największą premię podczas kiedy nie ma w ogóle realnego wpływu na obsługę tk czy obrót sklepu. Wszędzie brakuje rąk do pracy i nikt nie chce pracować za takie pieniądze i w takich warunkach. W tym momencie ja i moje trzy znajome w tym dwie z innych sklepów w tym samym mieście szukamy innej pracy. To nie jest jakiś wspólny manifest, po prostu ostatnio podczas prywatnej rozmowy okazało się że wszystkie planujemy to samo. Zastawia mnie co będzie z ludźmi którzy zostaną , bo będzie im potwornie ciężko. Mimo całej sympatii niestety wybiorę lepsza stronę kariery i miejsce w którym lepiej się funkcjonuje. Chyba że firma pomyśli o tym żeby starym pracownikom podnieść pensje. Pracuje tu 3 rok i zarabiam tyle co koleżanka która przyszła 2 miesiące temu. Pozdrawiam

Kasia

Ktos sie orientuje kiedy beda doladowania na karte biedronki dostaly teraz

KKKK

Zastanawiam sie czy aplikować u siebie do Hebe, pracuje w konkurencyjnej drogerii ale zarobki tam to masakra... Możecie powiedzieć ile mniej więcej ma się co msc?

Gdf
@KKKK 16.09.2017 23:55

A gdzie pracujesz ?

Gdf

A jak tam dziewczyny Nowy system rozliczenia? Prawda że centrala się postarala nad szczegółową procedurą ? "Ogólnie ostatnio bardzo rzetelne są wszystkie polecenia , super że możemy w wolnej chwili przykleja procenty na produkty których potem nie możemy odkleic i tak wogole jest wszystko poukładane i bez haosu " "cieszę się ze firma nam ułatwia życie i ze świętujemy rok lerninga - tyle nam on daje " a tak poważnie to współczuję kierowników z drugiej jednak strony trzeba pamiętać ze ryba psuje się od głowy. Jedziecie tu po wszystkich a znacie tylko swój kawałek podłogi, może poproscie kierownika żeby jeden dzień zamienić się rolami. Fajna nauka dla dwóch stron

Szukająca pracy

Jakieś wieść z Bielska Białej? Jak się tam pracuje.?

chętna

Czy ktos wie jak sie pracuje w Poznaniu ?Czy szukaja konsultantow?Jaka atmosfera bonie wiem czy składać CV?

Ja

Podpisuję sie pod powyższym.Niestety ale dzieje sie coraz gorzej.W sklepach ludzie sa zdemotywowani.I mlode ambitne KR ktore nie szanuja ludzi w ogole i wymagaja tylkoa od siebie nic nie daja.Wszyscy wiemy jak jest a na gorze nikt nie wie jak oni pracuja.Godziny ustalają w jakich pracują zenujace a od nas ludzi wymaga sie bog wie co.Zenujace maile,wymagania nie wiadomo jakie i wszystko zle robimy.Ludzie maja dość.Ale nikt nas nie slucha bo KR chronia KO i nawet Bopy zamiatane sa pod dywan.Taka polityka panuje w tej firmie.Niestety ale jest coraz gorzej.Ludzie sa zmeczeni i szukaja pracy a nikt tego nie widzi.Odchodzą ludzie wartościowi i nikt nie interesuje sie dlaczego tak jest.

Ewe
@Iwona 08.10.2017 16:36
Otwórz oczy dziewczyno!

To Ty otwórz oczy. Nie ma to jak na forum wylewać swoje żale. Każdy ma jakieś wady,ale uważam,że EN jest dobrym KR. Jak nie podoba Ci się współpraca to się przenieś,albo zwolnij. Bo w oczy nie potrafisz powiedzieć wiedzę komuś,że coś Ci przeszkadza w pracy

Iwona
@Ewe 09.10.2017 08:31

Owszem potrafię :) dlatego paniusia mnie gnoi. Zdziwiona, co? :D Spokojnie, już kończę karierę w tym ciechanowskim kółku wzajemnej adoracji.

Zalamana

Powiem wszystkim ,ze praca w Hebe nie bylaby taka zla gdyby odpowiedni ludzie na górze zarzadzali,a bynajmniej ludzie na stanowiskach KR.Czasem to jest przerost formy nad treścią.Tylko pokazuja palcem i ma być zrobione.Zadne argumenty nie sa wazne ,ludzie nie licza sie w ogole.Ludzie maja dosyc w sklepach i to w kazdym jednym sklepie gdzie kogos nie zapytasz to ludzie szukają pracy a wiadomo czy ja to wina KR,którzy tylko pisza durne maile z ktorych nic nie wynika.Ach moze ktos w koncu na gorze obudzi sie i zobaczy jak jest naprawde.

Życzliwa

Dziewczyny z MM lepiej sobie facebooka dobrze zablokujcie bo wasza nowa Zk bardzo lubi ingerowac i tworzyc wlasnie historie na ten temat... Uwazajcie na siebie i swoje stanowiska bo Pani M.J. Motto zyciowe to do celu po trupach. A i pewnie bedzie mowic jak to źle miala jaka to ona ofiara.. (Lubi jak ktoś się nad nia lituje...)zresztą wyjdzie szydlo z worka

ktoś
@Życzliwa 06.09.2017 18:36

Dziewczyny z MM niech nie okazują, że kogoś lubią bardziej niż ją, bo już ona się postara żeby to się zmieniło na gorsze, bardzo nie lubi gdy dziewczyny się dogadują między sobą i są wobec siebie życzliwe. Ona musi być w centrum uwagi i musi mieć donosicieli, więc uważajcie na siebie, bo wszystkie zasługi przypisuje sobie, a jeżeli coś jest nie tak to już ona znajdzie sposób żeby ktoś inny był winny. Ale w Szamotułach przynajmniej testery wreszcie będą do wszystkich produktów.

Rena

A jak jest z skradzionym towarem? Obciążani sa pracownicy? Pracowałam w innej drogerii nie płaciliśmy za czyny takich ludzi. A wiem ze gdzieniegdzie taka praktykę stosują...

Anka

leniwiec
@Anka 05.09.2017 00:36
Firmo przez wasze fartuszki pierwszy raz w życiu poczułam od siebie pot. Nie zainwestowaliście w jakość materiału ????...

Anka czyzbys w końcu wzięła się do pracy ?

Konsultant

Z daleka to omijajcie Redute, dramat jakiś.

@Konsultant 04.09.2017 08:04
Z daleka to omijajcie Redute, dramat jakiś.

Dla czego?

hebuś

Ja pracuje około rok w Hebe i nie mogę narzekać. Jak czytam te wpisy to jestem w szoku... U mnie w Wołominie jest super,atmosfera miła,a kierownictwo też ekstra,owszem wymaga,ale za każdym razem nagradza,zwłaszcza E... Może rzeczywiście trafiłam dobrze. Ja osobiście polecam pracę

hebowaa

sama się puknij i potrząśnij, gdyby się nadawała na awans to by go dostała, widocznie się nie nadaje i to nie kwestia bycia dupolizem. na awans nie zapracujesz wiecznym narzekaniem jaka to moja praca jest zła... awans to także element cieszenia się z sukcesów innych a nie strojenia fochów, bo ktoś z zewnątrz dostał a ja nie... nie dziś to jutro a jak nie potrafisz tego zrozumieć teraz i przyjąć na klate, to twój problem na kolejne 5lat, powodzenia

Gino

Jeśli nie masz noża na gardle , to zawsze możesz szukać dalej pracy. Ostatnio czytałam http://pomorskie-praca.pl/k/gdynia/ ze teraz w Gdyni (zresztą w całym Trójmieście) ofert pracy jest wyjątkowo dużo.

Felicia

Miałam rozmowę i wszystko wyglądało super , dziewczyny które poznałam na sklepie wydawały się sympatyczne i pełne energii, kierowniczka rekrutująca sprawiała wrażenie wymagającej ale miłej , niestety zrezygnowałam bo zobaczyłam te wpisy. Nie chciałam podejmować pracy w kolejnym bagnie . Wszystko z zewnątrz mogło pięknie wyglądać a później bym się przekonała że jest inaczej. Zresztą sam fakt że stale kogoś szukają już świadczy o tym że coś jest nie tak. Zresztą miałam okazję podpytać dziewczyny na innym sklepie w galerii handlowej o ten właśnie sklep przy uliczny i w samym centrum miasta i twierdziły że personel najniższego szczebla jest ok ale kierowniczka i starsi którzy z nią przyszli właśnie z tego sklepu to porażka, że robią pranie mózgu, że biorą na rozmowy i szukają dziury w całym, że ciągle przenoszą i zwalniają ludzi i tworzą swoje kliki. Usłyszałam jeszcze o tych rozliczeniach z konkursów , przykasie itd to już mi się odechciało. Pieniądze dają takie jak teraz w większości miejsc a do innych przychodzisz i pracujesz a nie dodatkowo spełniasz jak na zawodach jakieś wymagania dodatkowe. Szukam więc swojego miejsca dalej i pozostaje mi tylko żałować tych dziewczyn które tą firmę trzymają na swoich barkach.

A.

Miałam wysyłać CV, bo akurat szukają kogoś u mnie w mieście, w ogłoszeniu kusi możliwość rozwoju, premie i inne profity, ale tak czytam i chyba sobie daruję... To fakt, że dużo zależy od kadry kierowniczej w sklepie, ale wygląda na to, że wszędzie jest podobnie - beznadziejnie

k

Ja pracuje w bardzo dobrej atmosferze. Wiaomo o wyniki zawsze będą suszyć głowę. Ale poza tym kieownik i starsi robią bardzo dużo. Nam zostaje dostawa klienci i kasa. Zaloga sie lubi i szanuje. Oczywiście sa jednostki które lubi sie mniej ale tak jest wszędzie.

@ktoś zgadzam sie w stu procentach, w Szamotuły, dobrych ludzi zwalniaja jak im sie podoba a powody sa zalosne... Osoba bedaca tam Zastepca Kierownika w ogole nie nadaje sie na to stanowisko, poniewaz ludzi trzeba lubic by nimi efektownie zarzadzac, a nie przepisywac sobie ich zaslugi, wykorzystywac, ograniczac I osmieszac. Awans dostana tylko te osoby ktore chodza I kabluja, dokladnie takie pupilki pani ZK hahaha. A regionalna nic nie lepsza, nie licza sie dla niej zadne slowa pracownikow procz slowa zastepcy kierownika te slowa maja tylko znaczenie a reszta to ZERO. Zadnego wsparcia, zrozumienia. NIC. W pracy stres przez cala zmiane, strach przed niesprzedana przykasowka. Wartosc firmy tworza ludzie, ale tu lepiej dobrych zwalniac niz nagradzac. Cala gorna siedziba pewnie nie ma pojecia co tak naprawde sie dzieje na sklepach, maja mydlone oczy przez regionalnych a BOP-y mozna ich pisac miliony. Ale zawsze warto.

kandydatka
@Hebe Szamotuły 07.09.2017 10:06
Hahah tak co to ona nie miała , raka , macicy ? A mi sie wydaje ze mózgu jej brak ;) Szkoda tylko ze jak widzi swoje " byl...

A powiedz mi, kto tam jest kierownikiem, a kto zastępcą? Zastanawiam się nad złożeniem tam CV, ale słyszałam różne opinie i chcę się utwierdzić w przekonaniu, że zostałam dobrze ostrzeżona przed tymi dwiema konkretnymi osobami ;) Proszę o odpowiedź :)

angie
@kandydatka 21.09.2017 21:43

Ponawiam pytanie :)

hebe666

Ja w ogole nie rozumiem podejscia NIEKTORYCH kierownikow. Jak latwiej i przyjemniej by sie pracowalo jakbysmy sie szanowali i na luzie podchodzili do niektorych spraw. Kazdemu kierownikowi doradzam jechac do Nowego Sacza i zobaczyc jaka tam panuje atmosfera! Wyniki mega, szacunek, przyjazn - i chore wymogi firmy odrazu staja sie latwiejsze, bo pracuje sie w grupie! Praca praca ale nie zapominajmy o tym,ze jestesmy ludzmi a nie robotami - kazda/y z nas ma uczucia. Szanujmy sie!!!!!

Felicja

@Felicja 14.08.2017 08:55
Zirytowana głupota sądzę że twoi pracownicy tobą gardzą skoro nie zdajesz sobie sprawy z takich rzeczy...

Twojego pokroju na pewno :-)

Nowa

A może ma ktoś doświadczenia z kadrą w Mielcu ? Tam też taki nacisk na sprzedaż ?

tarnów

u was tez kierowniczka traktuje was jak niedorozwiniete? faworyzuje coniektore konsultantki a coniektore gnoi? Uwaza,ze praca ma byc dla nas nr 1 i tylko nia mamy zyc, nic po za tym - jej zdaniem nie mamy zycia po za hebe

Dolores

Dziewczyny zacznijmy kontrolować swoich kierowników, róbmy zdjęcia, notujmy wszystko i zgłaszamy wszystko od teraz. Kierowniczka w Hebe to przeważnie dwudziestoparoletnia osoba bez doświadczenia, rozchwiana emocjonalnie i nie potrafiąca zarządzać ludźmi. Jest tylko kierownikiem głupiego sklepu a ma się za nie wiadomo co. Łamanie dobry pracowniczej powinno być karane tak samo jak robienie grafików pod siebie !!! Nie okazywanie się ochronie przez kierowniczke też jest dopuszczalne ?

Zirytowana głupotą
@ktoś 28.07.2017 12:50
No proszę oto słowa kierownika, tak się rozmawia z pracownikami. Słowa [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] k...., są na...

W pracy takich słów do Pracowników nie używam, a tu dopasowałam się do Waszego poziomu:) Na szczęście w moim zespole wszyscy wiemy po co przychodzimy do pracy i nie ma takich wyimaginowanych problemów. Przerwa 15min., konkursy, targety, kuwety z dostawą, sprzątanie, TK- to rzeczy normalne dla ludzi, którzy PRACUJĄ a nie przychodzą szukać problemów i wywoływać konflikty. Skora tak Wam wszystkim źle, to co Was tu trzyma?! Zawsze można poszukać pracy, w której płacą kokosy za samo bycie, nic nie robienie i wylewanie żalu na necie (oczywiście z kierownikiem, który wszystko zrobi za Was)... Jak taką znajdziecie to dajecie znać:)

@Zirytowana głupotą 29.07.2017 00:18

Hahaha... Kierownik się najbardziej naora.... Kosztem konsultantek... Moj nie potrafi nic po za obgadywaniem wszystkich w koło. Wysmiewaniem i udawaniem że cos robi.....buahaha, kierownik,,

Lunka

Witajcie. Chciałam wam powiedzieć że pracuje w Hebe 5 lat jako zastępca, na początku było znacznie łatwiej bo nie było tylu konkursów, celów sprzedażowych itp. a poza tym ilość etatów na sklepie pozwała spokojnie z wszystkim się uporać. Dużo się zmieniło i ok ja rozumiem to że firma chce osiągnąć jak największy zysk (ograniczając również koszty), po to istnieje. Ale nie sądzę że to sama polityka firmy ma wpływ na to co się dzieje, to tylko zależy od ludzi. Zawsze byłam wymagająca i na pewno nie jestem idealnym przełożonym ale zawsze starałam się wspomóc zespół, stanie na kasie, konsultacje, sprzątanie, latanie za złodziejami to moja codzienność :-) Jak któraś konsultantka potrzebowała wolny weekend a nie miał jej kto zastąpić to czemu miałabym nie przyjść za nią do pracy?? Jesteśmy ludźmi, koleżankami, szanujmy się nawzajem i pomagajmy sobie. Niestety mojej kierowniczce nie podobała się taka postawa bo zespół bardziej mnie szanował, słuchał, starał się wykonywać wszystkie zadania. Ona chociaż przymilała się całymi dniami do nich to za plecami sypały się same wyzwiska, obrażanie, nigdy w niczym nie pomogła, tylko jej potrzeby się liczyły, grafiki to była totalna klapa (koleżanka miała wolne kiedy chciała, same ranne zmiany a reszta tyrała wieczorami) i z naprawdę super zespołu nikt już nie został.... wszyscy się zwolnili. Były w jej sprawie zgłoszenia na BOP (miała jakieś tam rozmowy ale śladu nigdzie nawet upomnienia brak) i co ...... siedzi dalej zadowolona na kierowniczym stołku i nic nie robi a ja szukam nowej pracy bo zasuwam za siebie i za nią a nikt człowieka nie doceni. Niech kadra kierownicza zostanie rozliczana z poprawnego wykonywania swoich zadań a nie tylko wyników sklepu bo to co się dzieje to jest totalna porażka.

evy

A co powiecie na to ,że zamykają wam socjal ,toalete i przebieralnie na klucz. Napić się nie mozna, do toalety tez nie bardzo(tłumacz się dlaczego chcesz skorzystać, lato-upał i błagaj o picie)...trzeba prosić o klucz tylko jak skoro' kierowniczki'siedzą na magazynie zamkniete i na dzwonki nie regaują.Obóz pracy!!! Może inspekcja pracy powinna się zainteresować.

Nigdywiecejhebe
@xxx 20.07.2017 08:05
@evy współczuję tych sytuacji, to nie powinno mieć miejsca! To poniżenie, upokorzenie, krzywda. Osoby na stanowiskach kierowni...

Praca w hebe, to mój największy błąd połączony z koszmarem. Okropne rozczarowanie. Oddałam mnóstwo energii i zaangażowania. Praca była burzliwa przepełniona stresem i często strachem. Nadal gdy o tym myślę, to czuję się poniżona. Byłam dziewczyną pełną pasji, zyskałam mnóstwo klientek dlatego zwlekałam z odejściem, byłam ufna i naprawdę wierzyłam w obietnice kierowników. Mydlenie oczu to codzienność. Naprawdę źle zniosłam współpracę z księżniczkami biurowymi. Mój zespół już się rozpadł, ale nawet przy odejściu pojawiły się poważne problemy, które zgłosiłam na BOP tylko po to, żeby pani mogła się jeszcze wyżyć przez telefon, także dzięki. Żałuję, że nie wybrałam numeru na PIP. Nigdy nie chcę mieć nic wspólnego z tymi chorymi ludźmi. Zanim zaczęłam pracę nie czytałam opini, później usłyszałam, że to wpisy niezadowolonych dziewczyn, które się nie sprawdziły albo trolle. Jedyne co mogę napisać - jeśli to czytasz, bo myślisz o pracy w hebe, to zastanów się czy to twoja jedyna opcja.

DRAMAT
@Nigdywiecejhebe 27.09.2017 11:19

DOSKONALE WIEM CO CZUJESZ!! Hebe to firma, która potrafi zrujnować wszelkie marzenia, ambicje, zaangażowanie i całkowicie wyzerować wszelką motywację do pracy. Im bardziej się poświęcisz tym bardziej dostaniesz w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] i masz gwarancję, że nikt nie doceni Twojego zostawania po godzinach, dodatkowej pracy wykonywanej samodzielnie w domu, chodzenia z grypą do pracy by nie brać L4 i nie utrudniać zespołowi pracy kiedy jest nas i tak za mało. Mydlenie oczu, obietnice, a potem awanse dla tych co najbardziej włażą w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] a robią najmniej :). Ewentualnie po znajomościach itp. Tutaj nikt nie docenia doświadczenia i zaangażowania. Straciłam po latach wszelkie chęci i motywację. Czuje się jakbym dostała po ryju. I to kilka razy. Za uczciwość i pracowitość...

Szajki

A co powiecie o notorycznym łamaniu dobry pracowniczej, przywłaszczeniu sobie testerów i gratisów, kartki pisane WIELKIMI LITERAMI NA SOCJALU W STULU : NIE INTERESUJE MNIE TO JAK TO ZROBICIE ALE PRZYKAS MA BYĆ ZROBIONY BO JEŚLI NIE TO NIE UWZGLĘDNIAM WOLNYCH WEEKENDÓW I PORANNYCH ZMIAN !!!!!!!!! Co z nierówno robionymi grafikami, konsultanka ma tylko wolny jeden weekend i dwa ranki w miesiącu góra a kierowniczki nie dość że 3 weekendy wolne to w dodatku nie które długie łączone ze świętami , urlopami , wolnymi dniami . Co z wyliczaniem minut ile siedziałaś na przerwie bo wolno tylko 15 a same są po kilka razy na socjalu po 20min i to często w grupie. Co z ciągłym zwracaniem uwagi że nie wolno nam rozmawiać na sklepie (nie mówię tu o plotkowaniu tylko o kilku normalnych zdaniach tak jak przystało na ludzi wspólnie pracujących) a same kiero non stop w biurze bądź na socjalu . Co z tym że tajemniczy klient sprawdza wszystkich równo a kierowniczki w ogóle nie konsultują jak już ktoś do nich podejdzie tylko latają w poszukiwaniu konsultantki a jeśli wszystkie są zajęte to obsługują bez schematu. Dlaczego pozwala się na to żeby ktoś zmieniał grafik z dnia na dzień bez pytania o zdanie, dlaczego niektóre dziewczyny są wysyłane w prywatnych sprawach kierowników w trakcie swojej pracy , to na pocztę,do Ryłko po wymianę fleków to po obiad czy po kawę. Czemu w ogóle starszy panoszy się zapominając że jest tylko starszym konsultantem. Czemu pozwala się na to że e-learning robi za mnie ktoś inny byle bym była na sali sprzedaży i robiła budżet. Czemu pozwala się na to że po ciężkim dniu robienia wszystkiego jeszcze to robimy za sprzątaczki, czyścimy nawet klimatyzatory i biuro. O co chodzi firmo? Przez pierwszy rok tak dobrze się tu pracowało.

ktoś
@Człowiek 24.08.2017 16:16
Hebe Szamotuły to kompletne DNO ! Pracowałam tam, praca w sobie nie jest zła ale ludzie na Nieodpowiednich stanowiskach .. Zast...

@ktoś 06.09.2017 11:40
Z tego co słyszałam to przenoszą tę fałszywiznę na Poznań podobno do galerii MM na św Marcina, tylko im współczuć....

Przenosza, przenosza. Tylko troche za pozno bo zdazyla rozwalic caly sklep w Szamotułach. I dobre pracownice stracily prace, przez jej brak kompetencji... A teraz kolej na Galerie MM tam tez dlugo sielanka nie potrwa. Tylko zeby tam dziewczy nie byly naiwne I nie daly sie jej sprzedac. To jest jakas paranoja ze przenosza ja zamiast ja zwolnic tyle krzywdy narobila, a bylych pracownikow / pracowninikow nawet nikt nie wysluchał... Mimo ze niejednokrotnie byly zglaszane zastrzezenia do Kierownika Rejony. No ale coz tak to jest sa z jednego wora.

evy

Faktycznie, zastanówmy się co za bzdury wypisujemy-"słóżyć i sflustrowany", każdy ma prawo wyrazić własną opinię, skoro większość dziewczyn tak uważa , być może warto się nad tym zastanowić.

Konsultant

BOP ma słóżyć do naprawy systemu pracy, a nie wyciąganiu konsekwencji. Ludzie zastanówcie się co wy za bzdury piszecie. 1 os. Zglosi nieprawidłowosci (a to moze byc jakas sflustrowana pracownica) i odrazu konsekwencje. Takie sytuacje trzeba naprawiać. Może na takiego sflustrowanego pracownika złożyć skarge na BOP ciekawe czy też odrazu chciał by mieć konsekwencje czy czas do naprawienia błędów.

Pracowniczka

Trudno was dziewczyny zrozumieć. Tylko narzekacie jak jest źle. To dlaczego nie zmienicie pracy? Bezrobocie takie niskie teraz pracy wszędzie pod dostatkiem. Mi w poprzednim sklepie pracowało się źle, zwolniłam się, teraz od jakiegoś czasu pracuje w hebe i nie narzekam. Bywają cięższe dni, więcej pracy, ale ludzie w przychodzicie do pracy nie na spotkanie z koleżankami. Trzeba zrobić swoje. Swoje obowiązki znacie jak ich nie akceptujecie to odejdzcie. Innym będzie się lżej pracowało. Trzeba się porostu dobrze zorganizować i to co masz zrobić zrobisz szybciej.

H.E.B.O.W.I.A.N.K.A.
@Pracowniczka 12.07.2017 17:41

Tu nie chodzi o narzekanie tylko zwracanie uwagi na to co w rzeczywistości dzieje się w większości sklepów Hebe. Pracowałam w paru różnych drogeriach HEBE (w niektórych byłam na zastępstwach, czy szkoleniach) i tak naprawdę wszystko zależy w największym stopniu od kadry zarządzającej. W każdej firmie czy sklepie trzeba sprzedawać (ile się da ), przestrzegać procedur, sprzątać i mieć tysiąc innych obowiązków ale jak przychodzisz do pracy i widzisz że wypruwasz sobie flaki, biegasz z towarem, obsługujesz klientów, starasz się z wszystkim wyrobić a twój przełożony "leży i pachnie" to szlag człowieka trafia. Na sam koniec jeszcze przed pójściem do domu [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] za małą sprzedaż. Nie pojmuję że firma pozwala sobie zatrudniać osoby, które nic nie wnoszą dobrego i nic nie robi z osobami, które psują jej opinię. Zgłoszenia na BOP nic nie dają bo poza rozmową z KR taki kierownik nie ponosi konsekwencji służbowych. Sama nie raz słyszałam krzyki, przekleństwa, straszenie brakiem wolnego weekendu, albo za karę same popołudnia itp. nie wyobrażam odnosić się w taki sposób do swojego psa a co dopiero człowieka. Bardzo dużo jest zawiści i zazdrości w osobach tu pracujących i wiem też że nie wolno brać pod uwagę opinii jednej czy dwóch osób które chcą komuś zaszkodzić i może zająć czyjeś miejsce ale jeśli większość pracowników alarmuje że dzieje się coś złego to powinno się reagować. I najważniejsze KR powinien być od pomocy (nie od ciągłego krytykowania wszystkiego) i powinien tak samo traktować Kierowników Sklepów jak i jego pracowników i brać pod uwagę wszystkie słowa i opinie a nie tylko to co powie KS. Dobry i pracowity KS i jego zastępcy to podstawa żeby pracowało się dobrze i tego życzę każdej Hebowiance :-)

@Pracowniczka 12.07.2017 17:41

To tylko pozazdroscic...niestety nie na kazdym sklepie jak jest. sa sklepy gdzie praca to mega przyjemnosc, a sa tez takie gdzie, az slabo sie robi jak trzeba tam isc! Niestety niektore kierowniczki nie szanuja pracownikow. A zmiana pracy w niektorych miejscowosciach nie jest taka prosta jak sie komus wydaje...

H.E.B.O.W.I.A.N.K.A.

Firma schodzi na psy jednym słowem. Niestety nie docenia się tu uczciwych i pracowitych osób. Awans oczywiście że tak :-) ale dla największych leni, kombinatorów (ewentualnie jesteś znajomym, rodziną z KR :-) przykład Kraków, Tarnów ( w ogóle jak czytam opinie to cała Polska). Może 1 na 10 kierowników w tej firmie ma pojęcie o czymkolwiek i się na to stanowisko nadaje. Reszta dno, zero wiedzy (kodeks pracy - pewnie nie widzą co to jest), ciągłe siedzenie w biurze, rozmowy prze telefon, obmawianie i wyśmiewanie pracowników. Straszna szkoda ....

Marta
@H.E.B.O.W.I.A.N.K.A. 12.07.2017 16:45

Skąd ja to znam :) widzę ze nie tylko u mnie takie cyrki sie dzieją

awansowana
@H.E.B.O.W.I.A.N.K.A. 12.07.2017 16:45

h.e.b.o.w.i.a.n.k.a masz kogoś konkretnego na myśli jeśli chodzi o awanse w krakowie i tarnowie

eM

Nowe ubrania nieprzepuszczające powietrza i sztywne, nie nadające się do pracy. Szok co oni wymyślili. Pracuje tu 2,5roku, od pol roku na stanowisku starszego i wciąż nie mogę się nadziwić co tą firmą wymyśla, jeszcze te ciągłe tłumaczenia dlaczego budżet niski, czemu koszyk niski. To jest handel, są miesiące że ludzie wchodza po paczkę podpasek i tyle. Nowa regionalna niedoinformowana w wielu sprawach, brak organizacji pracy. Zmęczenie naszych konsultantów i nasze ,brak słów. Pozdrawiam

@eM 12.07.2017 10:00

Jak ty chcesz mobilizować ludzi do pracy z takim nastawieniem. Nie dziwne że musisz tłumaczyć się z wyników, bo nie dziwne że ludzie na Twoim sklepie nie chcą dla Ciebie pracować.

Joanna

@Jaa piszesz, że sytuacja w firmie uległa zmianie w ciągu ostatnich kilku lat. Długo pracujesz w hebe? Co takiego według Ciebie się w firmie zmieniło na przestrzeni tego czasu? Wspominasz również o nieprawidłowościach oraz nieodpowiednim traktowaniu pracowników. Co konkretnie masz na myśli? Z opinii osób, które wypowiadaj się na tym wątku, bardzo dużo zależy od bezpośrednich przełożonych, a więc i konkretnej drogerii, w której się pracuje. Próbowaliście może takie sytuacje zgłaszać do firmy?

bidula
@Joanna 06.07.2017 09:18

Nie ma co zgłaszać, nikt nie ppatrzy na biedne żale ppracowników.Tyrac i nie narzekać to jest motto.

Jaa

Kazdy z konsultantow ucieka z tej firmy. Ludzie odchodza albo ciagna l4 i nie chca wracac. Pare lat temu bylo duzo konsultantow. Teraz z 10konsultantow zostaja 4 osoby wymagania z kosmosu wiecej obowiazkow. 1 osoba tyra za 3. szukaja nowych osob przychodza na rozmowy a pozniej rezygnuja. Juz duzo konsultantow mysli o zwolnieniu. Niedlugo same kierownictwo zostanie w tych zzakladach, bo nikt nie pozwoli na takie traktowanie i mobingowanie. Kazdy ma swoj kres wytrzymalosci.

@Jaa 05.07.2017 23:10

Brawo?!!

@Ola 06.07.2017 22:01
Dokladnie tak jest. Na slasku rowniez. Duzo obowiazkow kierowniczych przechodzi na nasze barki. M.in jak zwroty, inwentaryzacje...

Idealnie ujete!!!

hebowa

Są też wieloletni pracownicy, którzy myślą, że awans powinni dostać za staż. Potrafią pracować na 5 sklepie ale pokazują się tylko z najgorzej strony-marudzenia jak to ich firma nie docenia. Z takimi pracuje się najgorzej-nie potrafią cieszyć się z czyiś sukcesów a tylko stękają jak to im źle.

@hebowa 02.07.2017 11:31

Tu nie chodzi o narzekanie...praca sama w sobie zla nie jest. wszystko zalezy z kim sie pracuje - jak kierowniczka jest s*** to i praca nie jest fajna. Ale naprawde nie jest mile to,ze sie starasz, pracujesz kilka lat i co z tego masz? A osoba pracujaca miesiac i nie robiaca nic zarabia to samo. To jest po prostu nie fair. A pracownikow powinno sie motywowac a nie na odwrot

ja
@hebowa 02.07.2017 11:31

cieszyć się z czyichś sukcesów czyli patrzec jak po 5 latach ktos z ulicy przeskakuje na awans bo dobrze [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] lize i sie z tego cieszyc????? puknij sie w głowe człowieku

PC

Nie polecam pracy w Hebe. Zanim tutaj złożysz swoją aplikację to zastanów się 2 razy, bo później możesz tego gorzko pożałować. Wymagania są bardzo duże, a zarobki nie są adekwatne do nich. Wieloletnich pracowników tutaj nie docenia się. Przykładem jest to, że "stary" pracownik ma taką samą podstawę jak nowozatrudniony. W takim razie jak ma czuć się "stary" pracownik zmotywowany?!? Gdzie tu docenienie takiego pracownika?!? Często pisze się, że tutaj wylewają swoje żale sfrustrowani pracownicy, którzy już nie pracują bądź odchodzą. To nie jest prawda. Często jest tak, że są to ludzie, którzy nie mogą pójść powiedzieć tego swojemu przełożonemu, bo wie, że ten nic i tak nie zrobi z tym... Awanse dostają tylko Ci którzy dobrze żyją z KS i KR, i doskonale o tym wiedzieć i nie piszcie, że tak nie jest. Tym od dawna rządzi się ta firma.

m
@PC 01.07.2017 12:34

czy możesz mi coś więcej na ten temat powiedzieć?

Ewe
@Gaja 01.07.2017 20:48
Zależy od sklepu bo kazdy sklep ma inne premie ale ok 2tys albo ponad zalezy czy jest premia i ile jej jest....

A jak z premia? Mialam rozmowe i podobno co miesiac jest premia. Ktos podzieli sie informacja?

zainteresowana

Jak płacą teraz w hebe? zastanawiam się czy warto aplikować.

Zostaw opinię o drogerie hebe - Gdynia

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie drogerie hebe