counter
2 767 2865 5 1
Ola Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 10 godzin.

Tak czytam te wszystkie opinie od jakiegoś czasu i się zastanawiam po co Wy tam dziewczyny jeszcze pracujecie??? Siedziałam w tym (usunięte przez administratora) 5 lat, zwolniłam się dwa lata temu i teraz wiem że gorszej pracy nie można sobie wymarzyć. Działajcie!!!! pracy jest dużo za lepsze pieniądze i na pewno wszędzie będą Was lepiej traktować niż w tej pseudo drogerii.

Zdenerwowana

Dziewczyny, powiedzcie mi proszę, czy Wam tez nie zgadza się wypłata? Dostałam mniejsze wynagrodzenie niż za czerwiec mimo ze w lipcu miałam o wiele więcej przepracowanych godzin niż w czerwcu. Moja koleżanka z zespołu również dostała mniej niż powinna. Zastanawia mnie czy jest więcej takich przypadków czy ja już nie potrafię liczyć?

Zryw
@Zdenerwowana

Ty nie masz płacone za godziny

Modliszka
@Zdenerwowana

Mi godziny w grafiku nie grają. Według kierownictwa wszystko gra, a po moich wyliczeniach i innych kadrowych mam mnóstwo nadgodzin

Modliszka
@Zryw

W takim razie za co? (usunięte przez administratora) Musimy się odbijać co do minuty. Więc co z tymi nadgodzinami? Ja harytatywnie nie chcę pracować

Magda
@Modliszka

O jakich Ty nadgodzinach piszesz kobieto, nadgodziny są jeśli zostajesz w pracy dłużej niż Twój przewidziany czas pracy danego dnia. Np. W grafiku miałabyś do godz 16.00 a odbilabys się 16.45 to wtedy masz 45 minut nadgodzin. Na nadgodziny musisz mieć zgodę kierownika a (usunięte przez administratora)więc nie piszcie głupot tylko poproście o paski z wypłatami i tam jest wszystko napisane. Pamiętajcie że każdy dzień urlopu czy zwolnienia też zmienia pensje i premia również.

Magda
@Zdenerwowana

Też dostałam mniej i mnie już skręca, rachunki poszły do góry, jedzenie. Z każdym miesiącem, ba tygodniem dokładają nam obowiązków,a wypłata coraz mniejsza. Gdzie tu logika. Premii brak, jesteśmy co miesiąc kupę kasy w plecy, bezsens totalny. Zaraz się okaże, że wypłata jest mniejsza, bo potrącili nam podatek od zapomogi. ???

@Magda

Weź pasek i przestan pisan (usunięte przez administratora) Bedziesz tam miala kazde potrącenie wypisane. A co do godzin, sprawdzajcie sobie ile dni roboczych jest w danym miesiącu (a nie tyle ile wam sie wydaje)

Ola Nowy wpis
@Zdenerwowana

Poproś kierowniczkę o paski od kadr

Ona Nowy wpis

W słownik da się zainwestować, a na Twoją kulturę osobistą już za późno

Ktoś Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 3 dni.

Czy to prawda, że KR się co kilka lat zmieniają?

Kandydat

Jak dajecie radę za taką płacę się utrzymać ?

Tak7Nie
Albi
@GOŚĆ

Nie dajemy rady z miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej a roboty nie można przerobić. Żenada i wstyd jak na taką drogerie

@Albi

Wierzę i współczuję :( w ogóle czasy ciężkie, pracodawcy chcieliby, aby robić za przysłowiową miskę ryżu

Albi
@GOŚĆ

I zero pomocy że strony wyższych stanowisk, ważne że wyniki się robią i na koncie się zgadza

Erat
@Albi

Nie wiem jak u Was ale u nas była premia. Dziewica bez podatku 2000, z podatkiem 1800-1900.

TakNie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Monia
Kandydat

Jakie obowiązki ma kierownik sklepu? Za co odpowiada, a czego nie robi w porównaniu z innymi pracownikami? Czy to jest praca na sklepie czy pół na pół z pracą przy komputerze?

@Monia

Robi wszystko to co konsultant, ekspert, zastępca i jeszcze plus swoje dodatkowe obowiązki. Podsumowując obowiązki KS to suma obowiązkow wszystkich stanowisk poniżej.

Kiepska

Ciekawe gdzie?

Tak6Nie
@Kiepska

W Lubuskim u mnie. Ja kierowniczę sprawiedliwie.

Jky
@Madeline

To skoro jesteś kierownikiem może wiesz gdzie zgłosić sprawy lub napisać pismo w imieniu pracowników jeśli coś jest nie tak a kierownik nie chce pomóc i regionalny to postrach?

@Jky

Oficjalnie jest od tego infolinia dla pracowników. Ale wiecie jak to jest-- ręka rękę myje :(

Kandydat

To nie można zatrudnić kogoś tylko do rozkładania towaru ?

@GOŚĆ

Nie, bo prawcownice które od kilku miesięcy pracują za najniższą krajową, od których wymagana jest wiedza o każdym produkcie i stawanie na rzęsach aby zadowolić klienta mogłyby się poczuć trochę gorzej (i o zgrozo zwolnić) jeśli ktoś inny w swoich obowiązkach za taką samą stawkę miałby tylko rozkładać towar xd

XX

Dziewczyny czy wiadomo po co pan Mikolajczak jezdzi z kierownikami rejonu po sklepach?

Kate
@XX

No bo ma ochotę ale generalnie dlatego że np to część jego obowiązków służbowych

Monia
@XX

Hej dziewczyny mam pytanie czy nie wiecie co się dzieje na sklepie w Kielcach w galerii Korona bo tam cały czas są przyjęcia i tylko na ten sklep? Czy ktoś może się wypowiedzieć kto tam pracował? Pozdrawiam

Sylwia
@Monia

Idź tam do pracy to się dowiesz

Peggy Brown

Dziewczyny , czy ktoś wie czy będziemy miały wolny dzień za 15 sierpnia? Artykuł 130 paragraf 2 kodeksu pracy -kazde święto występujące w okresie rozliczeniowym i przypadające w innym dniu niż niedziela obniża wymiar czasu pracy o 8 godzin. Oznacza to , że pracodawca za święto przypadające w sobotę ma obowiązek oddać pracownikowi jeden inny dzień wolny.

Nick
@Peggy Brown

Tak. Będziesz mieć W w grafiku. Inaczej grafik się nie zamknie

Hebe

Praca w tej firmie to porażka. Na zmianie po 2 dziewczyny, 30 paczek internetowych do zrobienia, kuwety z dostawą (która i tak przekracza wagę z bhp), ciągłe konsultacje, nakaz wykonywania celi... I przychodzi koło 10 i wypłata 1600 zlotych ... Żadnych premii, pytania do firmy kiedy wrócą normalne wypłaty i ich ciągłe odpowiedzi, że firma nie ma pieniędzy. A przychodzi nową dostawa,a tam pełno nowych kosmetyków z marki HEBE, więc na to są pieniądze,ale dla nas to nie ma. Chcą wypuścić 2 rodzaje paletek z cieniami,bo chcą dorównać Rossmanowi. Ludzie omijajcie pracę w tej firmie SZEROKIM ŁUKIEM!

Tak21Nie
@Hebe

I na samym początku mówili,że zmniejszają etaty,żeby nie zwalniać. A jak wyszło w praktyce? Tym co kończyły się umowy to nie przedłużyli I zmniejszyło ilość etatów na sklep (np.z 12 na 8).

Tak6Nie
xD

Jakie wynagrodzenie ma zastępca kierownika sklepu? Ktoś się może orientuje?

Cccx
@xD

Od 3150 brutto wzwyż zależy od lokalizaxji

Iwonka
@Cccx

Czy może ktoś zdradzić jak wygląda 2 etap rekrutacji na stanowisko zastępcy /kierownika? O co pytają? Po jakim czasie od pierwszego spotkania jest kolejny etap? Czy każdemu przekazują odpowiedź zwrotną bez względu czy zatrudniają go czy nie? Czy grafik zastępcy /kierownika jest elastyczny czy robi albo na ranną albo wieczorną zmianę? Jak to jest u Was na sklepie?

Ew
@Iwonka

Etap rozmów na zk miałam tylko 1, wiec tu nie wiem nic wiecej. Jako zk pracowałam troche ponad 3 lata. Każdy powinien po rozmowie dostać odpowiedź. Przynajmniej u mnie w sklepie tak było, że nie zostawiałyśmy nikogo bez informacji zwrotnej. Zmiany u mnie albo poranne albo popołudniowe. Miałyśmy przykaz żeby się zk z KS mijali na zmianie. Ale zawsze te 2 godziny nam się pokrywały więc jak miałyśmy jakieś sprawy do ustalenia wspólnie to było na szybko kiedy. Czasem jak ktoś wypadł z grafiku, bo uż albo l4 to trzeba było przyjść na środkową zmianę żeby grafiku wszystkim nie rozwalić, ale zmiany w grafiku się wszędzie i wszystkim zdarzają więc to nie problem. Każdemu coś czasem wypadnie w życiu.

@Ew

A jak oceniasz i wspominasz swoją pracę? Dalej pracujesz w firmie? Warto aplikować na KS lub ZKS ?

Ew
@Gość

Z perspektywy czasu zawsze pamięta się więcej pozytywów. Ale niestety firma zajechała mnie fizycznie i psychicznie. Może sama sobie jestem winna, bo oprócz biurowej pracy robiłam wszystko inne: stałam na kasie, perfumach, kremach premium i kolorówce, konsultowałam żeby cele powyrabiać. Wracając z pracy myślałam co trzeba jutro i w kolejnych dniach zrobić, a do domu jak wracałam to nie miałam już siły na nic. Jedna sobota w miesiącu wolna to też za mało żeby zrelaksować się i nadrobić zaległości w relacjach z rodziną i znajomymi. Wiem że taka praca, ale to wszystko jest spowodowane zbyt małą liczbą etatów, które teraz są ponoć uciete. Nie pracuje juz pare miesięcy, ale zaglądam tu na forum, bo w środku wciąż się przejmuję, co się dzieję w hebe i martwię się, że jest źle. To już leczyć chyba trzeba ☺

Tak8Nie1
Dorota
@Ew

Dokładnie,jest zbyt mało etatów i dlatego na sklepie dzieje się źle, nie ma czasu na nic, człowiek jest sfrustrowany i to odbija się na naszym życiu rodzinnym i (usunięte przez administratora).

Tak5Nie
X
Kandydat

Czy pracownicy/kierownicy maja rabaty na asortyment?

Y
@X

Zapomnij

Ania
Kandydat

Dziewczyny po ile godzin pracujecie? 12h i następny dzień wolny czy zmianowo tydzień na tydzień bądź dzień rano i dzień wieczorem ?

Hebee
@Ania

W hebe pracuje się tak jak kierownik zadecyduje, jedyne czego nie może zrobić to ustawić grafik tak abyś z drugiej zmiany nastepnego dnia przyszla na rano, reszta zalezy od kierownika.

Wiktoria
@Hebee

Może. Tylko, że przychodzisz do pracy równo po 11h czyli np 1h później niż wszyscy.

Nicola

To co się dzieje ostatnio w firmie to jakaś kpina. Coraz więcej obowiązków, coraz większą presja a pensja głodowa. Jak ja mam przeżyć za takie marne grosze? A nacisk z góry coraz większy bo musimy robić budżet, rekomendacje, konkursy, obsługiwac klientów, rozkladac towar, wsystskie inne sklepowe rzeczy a mało tego jeszcze teraz co chwilę zamówienia intetnetowe. Zenujace. Jakbym chciała to bym się zatrudnila w sklepie internetowym, pakowanie zamówień nie należy do moich obowiązków jako konsultanta i sprzedawcy Niech ktoś w końcu z góry przejrzy na oczy, bo psychika człowieka siada. Coraz większe wymagania a zero motywacji chociażby pieniężnej tylko jakieś marne ochłapy! Dramat. Na początku było fajnie i praca dawała mi satysfakcję, teraz czuję raczej przygnębienie i frustracje.

Tak28Nie
Blue
@Nicola

I co i kto teraz ważniejszy? Klient na sklepie czy paczki, Porażka, zwalniam się bo psychicznie nie daje rady

Kandydat

Witam chciałabym zapytać gdzie w naszej firmie I regulaminach mogę zobaczyć zakres swoich obowiązków. Bardzo proszę o dokładne podanie "segregatora"

Anka
@Hebe

Zakres obowiązków jest w OHR ktoś z kierownictwa powinien Ci wydrukować.

@Anka

Czy tylko tam? Myślę że w praktyce robię więcej niż w teorii powinnam, nie chce zadrzeć z kiero :)

@Hebe

A co dokładnie robisz? Zakres obowiązków miałaś też w bodajże instruktazu stanowiskowym jak dobrze pamietam

nikt
@Hebe

Wszystko robisz oprócz grafiku, takie życie i pewnie coś wymyślą żeby więcej robić

Eldo
@Hebe

W zakresie obowiązków jest punkt o wykonywaniu poleceń przełożonego. Więc Twoim obowiązkiem jest wszystko co ci zleci KS a co jest zgodne z BHP i procedurami :)

Ania
Użytkownicy czekają na odpowiedź 16 dni.
Kandydat

Jakie są zmiany w sklepach? Pracujecie po 12h czy po 6/8? Jak to u Was wygląda? Jakie zmiany a kierownik?

Kandydat

Jak się nie odezwą w ciągu tygodnia to dajcie sobie spokój bo moim zdaniem ile można czekać na odzew od wysłania CV no chyba nie dwa tygodnie czy miesiąc bo to gruba przesada !

Iza
Kandydat

Jakie wynagrodzenie ma kierownik sklepu? Po ile godzin dziennie pracuje i czy na jedną zmianę?

mis
@Iza

z wygranodzniem Ci nie podopowiem, pracuje na różne zmiany i oracuje cnajmniej 8h

Xx

Kieras
@Xx

Chyba brutto ????

Kandydat

Nie rozumiem, gdyż spełniam wymogi, a po wysłaniu CV brak odzewu choć ogłoszenia wiszą nadal... dziwne... kogo oni w ogóle szukają....

Tak3Nie2
mmmm
@Gość

Też miałam taki problem. Pytanie powinno brzmieć czy oni w ogóle kogoś szukają ...zero informacji zwrotnej ani nic.

@mmmm

Dokładnie, jakiś feedback powinien być. ...w innym przypadku to jest brak szacunku do kandydata

Tak6Nie1
Kandydat

Mam pytanie czy na początku zatrudnienia dziewczyny też obsługują klientów czy tylko wykładają towar i kasują? Czy można się zatrudnić tylko na wykładanie towaru ewentualnie wykładanie + kasa ?

Tak5Nie1
Mała
@Gość

W tej firmie musisz obsługiwać nawet, jak nie masz pojęcia o kosmetykach. Możesz lać wodę aż miło byle sprzedać jak najwięcej. Parafina dla cery tłustej? Luzik arbuzik, klient ma być zadowolony do momentu zapłaty, później może go zapchać.

@Mała

Jestem konsultantką juz długo i jakoś dla mnie nie ma problemu dobrac odpowiedni kosmetyk do cery trądzikowej z konkursu bez dawania parafiny i oleji które mogą zapchać. Jesli tak traktujesz klientów i tak im dobierasz kosmetyki to im współczuję

Tak3Nie4
@Mała

Dziękuję za odpowiedź. Czyli nie ma opcji zatrudnienia do samego wykładania towaru a szkoda...

Mała
@Xyz

To był tylko przykład. Bardziej mi chodziło o to, że Hebe nie chce się specjalnie skupiać ani na klientach ani na pracownikach. Możesz lać wodę byle sprzedać, wtedy wszyscy, oprócz klienta, będą zadowoleni. Sama jestem po kosmetologii, ale jak widzę, jak moje koleżanki obsługują to aż mi się niedobrze robi.

@Mała

No ale co poradzisz jak nawet Panie od szkolen w tej firmie czasami nie wiedzą co mówią

Tak5Nie2
@Xyz

Jakość pracy= jakość obsługi, gdyby hebe podchodziło normalnie do pracowników nie byłoby takich sytuacji. Ilość obowiązków i wymagań narzucanych przez firmę jest zdecydowanie niewspółmierna z wypłatą oraz atmosferą jaka tam panuje. Praca w hebe to jak praca w jakieś klatce, niskie zarobki, polecanie wszystkiego jak leci mimo tego, że jest beznadziejne ale przecież tak trzeba

Wika
@Gość

To zależy od sklepu wiem że w niektórych hebe są dziewczyny które nie obsługują klientów,nie stoją na kasie, zajmują się dostawa i porządkiem na sklepie.Stanowisko jest to samo dla wszystkich gdyż innego nie ma ;)

@Xyz

Tez tu pracuje wiec wiem jak jest. I uwazam ze jaka płaca taka praca. Zgadzam sie w 95% ;) Oprócz tego ze atmosfere w pracy tworzą ludzie. Mozna powiedziec że zła sytuacja firmy wplywa na ludzi: owszem. Ale tą atmosfere tez sami tworzymy, zachowujac sie jakbysmy przychodzili do pracy za karę nie poprawia sytuacji.

Praca hebe

Czy już jakiemuś ks obniżyli stawkę?

Tak1Nie6
Helena
@Praca hebe

KS nie podlegają obniżeniu stawki

Tak4Nie1
Karolina
@Helena

To powinni pokazać, jak wspierać firmę skuteczną sprzedażą. Mają motywację - pensja i więcej czasu bo pracują po 8h....

Tak13Nie5
nikt
@Karolina

Dokładnie, kierownicy nasi kochani dajcie przykład nam !!!

Tak8Nie3
Hebee
@nikt

Taki dają nam przykład , cytuję," ile sprzedała?dlaczego tak mało? Będziesz się tłumaczyć kr!! " " zrób inwenture" "tu masz kartkę idź znajdź towar na przerzut, zwrot itp" " na biurku leży kartka z aktualnymi crossami, zróbcie na 2 zmianie, ja już idę do domu ,jutro rano sprawdze" dodam że te wszystkie polecenia robimy pracując 2 na drugą zmianę, tak właśnie są zapracowani nasi kr, za to na papierosa po 10 razy na zmianie czas mają . Jest tak jak pisze kolezanka wyzej w 6 godzi robimy to co kiedys w 8 godzin do tego za 1600zl , a kierownicy ciężko pracują czytając maile,

Tak27Nie2
Edyta

100% prawda.

Tak4Nie3
Nick
@Edyta

No nie do końca tak jest. To zależy wszystko od sklepu. Ja jako kierownik roznoszę towar, zmieniam każdą gazetkę, robię inwentaryzacje, pakuję paczki, robię zwroty, ściągamy sama daty że sklepu itd. Wydaje mi się że jak jakiś konsultant zrobi czasem zwrot czy przerzut, spakuje paczki, roznoesie aktualizacje cen to mu korona z głowy nie spadnie. Już nie wspomnę o tym że jako kierownik myje kibel, szatnie, magazyn, sklep i biuro. I też ręce mi nie odpadły

Tak12Nie2
Dudek

To tak jak u nas

@Hebee

Ja jako kierownik robię to co konsultanci tak samo sprzedaje i konsultuje oraz pracuje z towarem jak i planogramami + przerzuty zwroty inwentury, regtoupingi telefony od kr i milion spraw biurowych i muszę kontrolować wszystko dookoła, nie narzekam, ekspertowi również mówię aby mi cele wyznaczył, fajna rywalizacja z dziewczynami :) moje konsultantki nie robią zwrotów, przerzutka A oprócz mnie i z-cy jest jedną wyznaczoną do inwentury i czasami nawet nie mam czasu zjeść w 5 minut, i pracuje tylko 2 godziny więcej, a mam mega dużo do zrobienia, więc przestańcie już stękać czego wy nie robicie. Możecie robić również po 8 godzin i mniej dni wystarczy się dogadać że swoją KS u mnie dziewczyny tak chciały i tak mają, jak chcą mogą sobie w tych dniach przecież dorobić. Wyznaje zasadę jaki konsultant jest dla mnie taka ja jestem w stosunku do niego

Tak7Nie
Dorota
@Xyz

To brawo, oby więcej takich kierowników, pamiętajcie ryba psuje się od głowy.

Ola
@Dorota

Prawda jest taka że KS którzy mieli jakiekolwiek pojęcie o tej pracy uciekli do czegoś lepszego znając swoją wartość, a osoby które zostały nie mają wiary w siebie albo są tzw. spychaczami roboty na zastępców i konsultantki lub koleżankami KR. Mówię to z pozycji KS który zrezygnował po latach pracy bo przejrzał na oczy

Tak23Nie4
@Xyz

Witam. Mam pytanie...jako kierownik ma Pani wpływ na rekrutację kandydatów na stanowisko kasjera? Nie rozumiem na jakiej zasadzie to działa. Wysłałam CV przez internet i zostawiłam na sklepie. Powiedziano mi, żeby czekać na telefon. Cisza. Co parę dni ogłoszenie jest wznawiane. To jak to jest? Można tak aplikować w nieskończoność...

@Justice

Po prostu może Cię nie chcą. Na danym sklepie może byc komplet, mimo wywieszonych plakatow o pracy. To jest po prostu taki wymóg, ale to nie oznacza że na konkretny sklep wezmą. Jak ze "strony" strony www nie wiem.... Ale nie ładuj się. Za 1600zl nje warto dac sie tak zajeżdzać.

Heebe
@Justice

A nie jesteś przypadkiem osobą uczącą się, studiującą? Jeżeli tak to już masz odpowiedź...

@Heebe

Nie nie uczę się już. Po prostu dziwię się, że ogłoszenie o pracę pojawia się na stronie www mniej więcej raz w miesiącu a ja do tej pory nie mam żadnej informacji zwrotnej. Bezsens.

@Justice

No właśnie. Serio nie warto.. Juz sie czujesz jakby mieli Cie gdzies, pomyśl jak czujemy sie my

@Hebe

No szkoda, bo mam doświadczenie i interesuję się pracą w tej branży. Dziękuję Wam za odpowiedzi i powodzenia :)

@Justice

Gg, które wpływają przez pod itd. Laduja u KR, a on następnie je wysyła do KS i to my jako kierownicy przekładamy wszystkie CV jeśli jest osobą, która nam odpowiada to się do niej odzywamy. Często jest też tak że jest ogłoszenie i przeprowadzamy te rozmowy, ale w międzyczasie wytrzymują zatrudnienie dlatego też zaprezentujemy dzwonić do kandydatów dopóki nie dostaniemy zgody na zatrudnienie

@Justice

Ja jako KS odrzucałam aplikacje osób uczących się (prośby grafikowe), osób bez doświadczenia w handlu, osób z krótkimi epizodami w zatrudnieniu (często zmieniające pracodawcę). Często też samo CV było na bardzo niskim poziomie - zdj z toalety (selfie), tekst źle wyjustowany, błędy ortograficzne itp, a nawet brak nr tel (?!).

Tak2Nie3
Siwa
@Madeline

Unikanie pracowników z wcześniejszymi krótkimi epizodami jest bardzo krzywdzące. Nie zawsze jest to wina pracownika.

Tak5Nie1
@Madeline

Moja kiero nie ma z tym problemu by przyjac osoby uczące się, poza tym w dzisiejszych czasach duzo osob sie uczy zdecydowanie dluzej bo takie są wymogi dzisiejszego świata..? Wiec co, bierzesz same 40stki które będą na Twoje zawołanie 24h? Poza tym praca w hebe jest typem pracy jak empik i inne sieciówki, no nie oszukujmy się, dla 80% osob to nie będzie praca na całe życie. Po to ludzie sie SZKOLĄ. Nie mozna całe zycie robic jako konsultant.

Zostaw merytoryczną opinię o Drogerie Hebe - Kostrzyn

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Drogerie Hebe
2/5 Na podstawie 767 ocen.