Opinie o Drogeria Pigment w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Drogeria Pigment, lecz również Klientów firmy. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Drogeria Pigment o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja wyrobów kosmetycznych i toaletowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Drogeria Pigment w Kraków

Nie pozdrawiam

Totalnie zgadzam się z poprzednią opinią ! Wszystko co pozytywne w tej firmie jest na pozór- zachowanie właścicieli, atmosfera, serdeczne koleżanki, oraz premia- premia też jest na pozór. Za niskie wynagrodzenia względem wymagań, wieczne gadanie o tym, że to "dzięki wam ta firma istnieje i jesteście tacy super", ale nie ma to żadnego przełożenia w zarobkach. Jak na sklepie trzeba zrobić inwentaryzację to kodeks pracy i doba pracownicza nie istnieją, ale jak pracownik się chce zamienić to problem. Urlopu nie można brać w listopadzie bo black friday, w grudniu bo święta, a od maja do września tylko raz więc większość urlopu będziesz zmuszony wykorzystać w styczniu czy lutym. Podstawa na umowie niska, a premia odbierana jak sklepy nie wyrobią planu (tak jakbyś z magazynu głównego miał na to wpływ), jak dostaniesz L4 na więcej niż 4 dni, jak cię nie ma drugi raz w ciągu miesiąca, oraz jak wiatr krzywo zawieje. Przerabianie testerów na produkty do sprzedaży ? Oczywiście. Jak szef wezwie cię na dywanik to masz jak w banku, że przeora cię jak łysą kobyłę i wyjdziesz z płaczem. Od jakiegoś roku mają też świetną zabawę przy zwalnianiu "starych" pracowników bez podawania konkretnego powodu, a młodziki awansują na kierowników i tresują na swoich donosicieli. Zanim będziesz miał prawo wyjść z pracy musisz poczekać aż łaskawie przybędzie kierownik i przegrzebie ci torebkę (nawet nie wiem czy jest to zgodne z prawem) więc wychodzisz zawsze już z 10 minut po czasie pracy, nie ma że się spieszysz. Magazyn nie jest ani klimatyzowany ani ogrzewany więc w zimie jest tu 10 stopni, a w lecie 40, jest też słabo oświetlony na co została kiedyś zwrócona uwaga przez jednego pracownika- podobno został wezwany do biura i to był jego ostatni dzień w tej firmie. Wszystkie porządki typu sprzątanie kurzy, lodówek, zmywarki, ubikacji leży w obowiązkach pracownika. Jeśli zdecydujesz się na pracę tam polecam zamknąć się w sobie i po prostu wykonywać polecenia, jak zaczniesz się zastanawiać nad brakiem logiki we wszystkim co się tu dzieje szybko osiwiejesz (np. właściciele utrzymują, że PIGMENT TO WOLNOŚĆ po czym zakazują używać słowa "problem" bo jest negatywnie nacechowane).

Ewa
 Rekomendacja

Świetne miejsce dla ludzi, którzy chcą się rozwijać i mieć realny wpływ na organizacje. Fantastyczna atmosfera i brak podziałów góra-dół. Firma o mocnym kręgosłupie moralnym i szacunku do WOLNOŚCI w każdym wydaniu. Polecam ambitnym i utalentowanym osobom.

PRZEROST FORMY NAD TREŚIĄ
Kandydat

Kiedyś tam składałam CV. Zostałam zaproszona na rozmowę rekrutacyjną, na której były dwie panie. Generalnie przerost treści nad formą- ponad godzinna rozmowa, przemaglowanie na każdy możliwy temat, tak, że wyszłam po rozmowie wyczerpana ( na co ? na stanowisko doradcy klienta...?)Rozmowa wyglądała niczym przesłuchanie. Oczywiście nie obyło się bez kretyńskiego zagrania scenki pod tytułem ,, jakby mi pani sprzedała ten produkt" ? Szczerze? Niczemu takie scenki nie służą i można sobie je po prostu podarować i odpuścić...Nie rozumiem też dziwnego ironicznego uśmieszku i zaśmiania się podczas prowadzenia tej scenki....Niby wielki profesjonalizm a panie były ewidentnie chyba zazdrosne o moją aparycję i ogólne rozgarnięcie, konkretne odpowiedzi i zdecydowanie w tym czego chcę ( niby kandydatka idealna a jednak coś tutaj kogoś kole w oczy...). Czekałam łaskawie na odpowiedź z 10 dni, po czym zadzwoniono do mnie i jakby nic się nie stało powiedziano że niestety ale muszą mi podziękować za rozmowę rekrutacyjną ale mają już inną kandydatkę....Zero uargumentowania, zero podania żadnych powodów, nic, kompletnie nic jakby nie było tematu...Powiedziałam ok w porządku i rozłączyłam się, bo inaczej wdałabym się w pyskówkę albo powiedziałabym po prostu kilka mocnych słów...w sumie żałuję tylko tego, bo mogłam to zrobić. Nie żebym płakała po nocach z tego tytułu bo nie będę się zabijać o pracę za 2000 zł netto bo to żadne pieniądze w dzisiejszych czasach, a atmosfera, wymogi i Bóg wie co jeszcze co najmniej jakbym aplikowała na stanowisko do pracy biurowej a nie na doradcę klienta (swoją drogą, tak się szczycicie tym, że macie obsługę na super profesjonalnym i wysokim poziomie, a część z pań, szczególnie tych o większych gabarytach jest leniwa, nie specjalnie widać po nich żeby chciało im się nawet podejść do klientki, obsługują na odwal się i generalnie są tam za karę i dłuższą chwilę musiały się zastanowić zanim w końcu odpowiedziały mi jaka jest różnica miedzy produktem x i y, bez specjalnego ,,błyśnięcia" wiedzą....- zresztą jedyne za co lubię to asortyment- bo na pewno nie obsługa i atmosfera). Jednym słowem jest tam jak w ulu, panie pracujące są sfrustrowane, zmęczone, zniechęcone i widać że próbujecie tworzyć ,,fajną" atmosferę na siłę. Nie jesteście fajni. Jesteście śmieszni. Nie pozdrawiam.

Anonim

Bardzo slabo płacą. Żadnych podwyżek inflacyjnych. O dwie stówki więcej trzeba się wykłócać bo wiecznie ,, nie ma pieniędzy będziecie więcej przynosi obrotu to będzie na podwyżki ,, i tak caly czas. Szefostwo klamie, kazdy słyszy cos innego.

@Anonim

No ale pracownicy nie podnoszą obrotu, firma nie ma zysków? Bo faktycznie te dwie stówy nie warte są nerwów. A jaki jest socjal? Są jakieś benefity, czy też nic nie ma?

coffe Nowy wpis
@Wojciech

Z tego co wiem to dają pakiet medyczny ale w okrojonym zakresie.

Wojciech Nowy wpis
@coffe

Czyli tylko podstawowe badania i lekarz pierwszego kontaktu? Jak się dopłaci to można dobrać rodzinę do pakietu? Na święta też nie będzie żadnych bonów ani paczek?

coffe Nowy wpis
@Wojciech

Jak się dopłaci to wszytko mozna ale sie nie opłaca.

Nie pozdrawiam

Limonka
@Nie pozdrawiam

Podpisuję się rękami, nogami swoimi, kolegów i koleżanek z pracy :)

Parma
@Nie pozdrawiam

Niestety zgadzam się z opinia , dużo z niej to prawda

Nie pozdrawiam również
@Nie pozdrawiam

Wszystko co piszesz jest prawdą. Nie liczy się absolutnie staż pracownika jeśli chodzi o awans tylko lizanie tyłka i donoszenie na innych. Tym sposobem awansujesz nawet po okresie próbnym. Możesz robić cuda na kiju, starać się, sprzedawać wszystko czego oni zapragną, jednak jeśli im się nie spodobasz to nie masz co w tej firmie szukać. Nawet jak by ktoś stawał na głowie i tak znajdą sposób, aby udowodnić Ci że ŹLE PRACUJESZ byś tylko nie zarządał podwyżki. No bo przecież na nią nie zasłużyłeś. I robią Ci pranie mózgu i podają argumenty z (usunięte przez administratora) Nie da się tam normalnie w spokoju pracować, bo człowiek czuje się tam zaszczuty, obserwowany na każdym jednym kroku. To co z tego, że nagle się z Tobą zakumplują, rozluźni się atmosferka i wydaje się człowiekowi ze wszystko jest super. Spokojnie, zaraz po tym "rozluźnieniu" Ci dokopią i zaczną Ci wytykać jakich absurdalnych zachowań się dopusciłeś. Wieczna presja, strach, nerwy, narzucane wyrzuty sumienia i manipulacja, a to tylko z jednego powodu - pieniędzy. Oszczędzają na czym się da, a przedewszystim na ludziach. Takich historii podczas pracy tam nasłuchałam się dziesiątki. Za dużo płaczu, strachu i nerwów widziałam w tej firmie, aby dobrze ją wspominać. Szkoda czasu i swojego zdrowia psychicznego na prace za te marne grosze ... Nie usłyszałam nigdy od żadnego byłego pracownika, że tęskni za tym miejscem, wręcz przeciwnie, plują sobie w brode, że tak długo dawali sobą pomiatać. Odejście stamtąd to była moja najlepsza decyzja w życiu i żałuje, że zrobiłam to tak późno...

@Nie pozdrawiam

Prawda, sama prawda i tylko prawda. Ale wiem, ze nowi szukający pracy i czytający to, nie uwierzą. Idźcie, przekonajcie się sami i proszę napiszcie wtedy prawdę jak jest. Aaa Ci co zostali to chyba maja „syndrom sztokholmski”.

@Pracownik

Syndrom sztokholmski to trochę przesada. Nikt nie będzie pracować jak mu się to nie opłaca. Może atmosfera nie jest najlepsza, ale dobrze płacą. Wiesz coś?

pracownik1
@Wojciech

Wiem że pieniądze wcale nie są duże.

Weronika Nowy wpis
@pracownik1

Dla wielu osób będzie to dobra praca na początku kariery zawodowej, w obecnej sytuacji w kraju ludzie szukają po prostu jakiegoś zatrudnienia i wynagrodzenie nie jest najważniejsze. Myślę też, że nie w każdym sklepie będzie tak samo, nie można tak generalizować, że wszędzie źle.

Jak jest z pakietem medycznym w Drogeria Pigment? Można dołączyć rodzinę?

Jakie godziny pracy obowiązują w Drogeria Pigment?

Lolo
@Pytanie

Wszystkie oprócz nocnych. Zmiany są przeróżne, czasami kilka razy w tygodniu przychodzi się raz na rano a następnego dnia na popołudnie. Bardzo ciężko jest wynegocjować wolny dzień. Zmiany od 6 do 12 godzin.

Emilia
@Lolo

A czy można podawać swoją dyspozycyjność co do zmian? Ile sobót pracujących przypada na jednego pracownika?

Rozmowa kwalifikacyjna
Rozmowę kwalifikacyjną w Drogeria Pigment masz już za sobą? Jak oceniasz konieczność przygotowania się do spotkania? Czy pracodawca zwraca szczególną uwagę na konkretne aspekty profilu kandydata na stanowisko Konsultant – Sprzedawca (w branży kosmetycznej)?
logo firmy Mechanik utrzymania ruchu
Ewa
 Rekomendacja

Vegs
@Ewa

HAHAHAHAH legitny komentarz pracownika xdddd

PRZEROST FORMY NAD TREŚIĄ

Tw
Klient
@PRZEROST FORMY NAD TREŚIĄ

jakie były pytania na rozmowie ?

Potwierdzam
@Tw

Pytania były z kosmosu!! Zahaczały nawet o relacje z rodzicami i wyprowadzkę z domu!! Miałam wrażenie, ze za niedługo zapytają ile razy dziennie sram :/ ja nie polecam tej firmy, no chyba, ze chcesz nabawić się nerwobóli i arytmii to jak najbadziej Ci to zagwarantują :)

Bezefektu
@PRZEROST FORMY NAD TREŚIĄ

Też byłam na rozmowie ale czytam to i brzmi jak inna firma. Rozmowa miła i na luzie, bez osobistych wycieczek czy wyśmiewania. Nie dostałam pracy, tez mi brakuje info czemu. Ale jestem klientką od dawna, dziewczyny mają mega wiedzę, a Twoje wycieczki do kogoś gabarytów są poniżej krytyki.

Emilia
@Bezefektu

Hej, a czy spełniałaś wszystkie wymagania? Zastanawiam się właśnie co decyduje o tym, że dany kandydat zostanie przyjęty do Pigmentu lub nie..

vegs
@Emilia

Może trzeba mieć odpowiednie gabaryty XD

niezadwolona

Witam, nie polecam pracy w firmie PIGMENT. Mają ogromne oczekiwania i wszystko by było okej, gdyby płaca była względna do oczekiwań. Oferują najniższa krajowa, a poźniej oczekują zebyś wiedziała wszystko o ich kosmetykach. Nadęte kierowniczki, które uważają sie za KOGOŚ, traktują Cię z góry. Pierwszy dzień pracy a nawet nikt nie potrafił się normalnie przywitać tylko od pierwszej minuty same rozkazy. Nie pozdrawiam.

Leszek

Drogeria Pigment jest dynamicznie rozwijającą się firmą w branży kosmetycznej. Wyróżnia ich nie tylko wyjątkowy asortyment i przyjazna atmosfera, ale przede wszystkim jakość, którą chcą przekazać na każdym etapie relacji z klientem i pracownikiem. Na stronie https://drogeriapigment.pl/ prowadzą sklep internetowy. Aktualnie poszukują pracownika na stanowisko magazyniera. Oferują pracę w dynamicznej i nowoczesnej firmie o ugruntowanej pozycji na rynku, pracowniczy rabat na produkty firmy, bogaty pakiet socjalny oraz premie. Jeżeli ktoś z osób odwiedzających ten wątek zdecyduje się na rozmowę kwalifikacyjną, proszę o informacje na temat jej przebiegu.

Dorota
@Leszek

Panie Leszku, Asortyment Drogerii Pigment jest porównywalny z tym, który znajdziemy w innych drogeriach czy nawet marketach. Co więcej sklep internetowy prowadzi obecnie większość firm i nie jest to żadna rewelacja.

Asia
@Dorota

@Dorota Pigment ma zdecydowanie unikatowy i bogatszy asortyment porównując do konkurencyjnych drogerii. Nie bez powodu słynne są już kolejki w Pigmencie i notoryczne wyprzedanie całego nakładu danego kosmetyku w kilka chwil po premierach. Pozdrawiam :)

Ania
@Asia

Kolejki się skończy wraz z pojawieniem się waszych produktów w sklepach sieciowych typu Auchan czy Biedronka. Większość z nich dostępnych jest przez internet w cenie podobnej lub niższej. Notoryczne wyprzedanie asortymentu to coś, co interesuje właściciela firmy, nie klienta

Marta
Klient
@Ania

w życiu jeszcze nie widziałam tego samego asortymentu w Biedronce. Czasem znajdę coś w Kosmyku, ale Pigment ma najbogatszy wybór dobrych kosmetyków. Właśnie na tym polega jego popularność, gdzie indziej tych rzeczy nie ma.

A

Nie polecam pracy w firmie pigment. Zarobki w stosunku do nakładu pracy bardzo słabe. Atmosfera z początku wydaje się dobra, później zaczynasz dostrzegać życzliwe koleżanki, które najpierw śmieją się do Ciebie, a pod koniec dnia donoszą na Ciebie o byle co. Szefostwo na początku miłe i stara Ci się pokazać, że każdego traktują równo ale na prawdę tak nie jest. Firma ma oczywiście swoich wewnętrznych donosicieli, którzy myślą że przez to zrobią jakąś karierę. Ci, którzy są od początku albo prawie bardzo się panoszą i traktują Cię z góry. Premia do koperty jeśli zasłużysz. Podobno w każdej dostawie przerabiają testery na normalne produkty i idą na sklep jako pełnowartościowy produkt, co klienci już zauważyli, pytanie czy kontrahenci też? Myślę, że jeszcze nie. Grzebanie bez Twojej wiedzy w Twoich rzeczach też się może zdarzyć! Pozytywne opinie często są pisane przez samych pracowników i sami się poklepują po plecach na swoich co miesięcznych spotkaniach, na których siedzisz jak pies na podłodze. Firma ma za zadanie jak najwięcej wyciągnąć z pracownika, dając od siebie bardzo niewiele. Mam nadzieję, że wpis komuś pomoże.

Wzorownik
@A

Potwierdzam. Praca w tej firmie to jedna wielka trauma. Chyba, że wiesz komu się przypodobać. Awans gwarantowany !

Jakie wartości są cenione w Drogeria Pigment?

Limonka
@Pytanie

oczywiście. Jak nie poruszasz tematu pieniędzy - Podwyżki, premii. Pamiętaj jedno: rozwijasz się dzięki firmie, bo daje Ci pieniądze (no, w końcu musi, bo to wynagrodzenie) i to jedna wielka "rodzina". A z rodziną. Najlepiej na zdjęciu. :)

Bobi

Zaskakujące opinie tutaj widzę, jak na tak mała firmę. Szkoda tylko ze osoby nie piszą o jakich działach mowa - bo zasadniczo bywa ze w jednym jest lepiej a w innym gorzej. Konkret byłby lepszy...

Mona Lisa

Można coś więcej na temat pracy w tej firmie?

Alex

Czy szukaja może pracownika na magazyniera ? :)

Justyna

@Kamil a jakie to dokładnie są wymagania ,aby dostać premię? Z góry dziękuję za odpowiedź

Kamil
@Justyna

Odpowiem, kiedy jej nie dostaniesz: - jeżeli masz zwolnienie lekarskie powyżej 4 dni - jeżeli podpadłeś - jeżeli masz nieporządek na wyznaczonym dziale - jeżeli sklepy nie wyrobią założonej sumy obrotów - jeżeli sytuacja firmy będzie kiepska

Ewulas

Firma stawia na rozwój pracownika, bardzo przyjazna atmosfera :)

Kamil

Zarobki na magazynie to 1800 zł + premia 400-500 zł. Premia jest uznaniowa, więc przyznawana jest po spełnieniu określonych wymagań.

Wanda
@Kamil

Bardzo dziękuję Ci za ten komentarz. Trzeba powiedzieć, że wysokość premii, o której wspomniałeś jest już zadowalająca. Dobrze byłoby, jakbyś powiedział, jak rzecz przedstawia się na innych stanowiskach - jeśli oczywiście posiadasz taką wiedzę. Ciekawi mi dodatkowo kwestia dodatków pozapłacowych. Czy w Drogerii Pigment pracownicy mają do nich dostęp?

Kasia
@Wanda

Co znaczy "już jest"?

Wanda
@Kasia

Nic innego ponad to, co napisałam. Premia w wysokości 400-500 zł nie jest jakimś niewielkim dodatkiem - wydaje się, że jest to dość spory zastrzyk gotówki. Chyba, że masz inne zdanie na ten temat? Skoro, jak wnoszę, też pracujesz w Drogerii Pigment, napisz proszę, jakie Ty widzisz plusy i minusy pracy w tym miejscu.

Kasia
@Wanda

Jasne, że to dużo, ale najpierw trzeba dostać te pieniądze.

@Kasia

Z tego co piszesz nie zawsze można liczyć na premię. Skoro jest uznaniowa jakie musisz spełnić warunki, żeby się o nią ubiegać. Sprzedaż musi być na wysokim poziomie, czy mają na nią wpływ inne okoliczności? Chętnie się tego dowiem.

Tomasz
@Wojciech

Jak to w handlu bywa: wyrabiasz target - masz premię, nie wyrabiasz - nie masz.

marti07

jestem bardzo ciekawa czy dalej Pigment prowadzi rekrutację- jestem szalenie zainteresowana pracą. widziałam że poszukują osób do pracy, ale czy się odezwą zobaczymy..

@marti07

Z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że aplikowałaś do firmy. Na jakie stanowisko rekrutowałaś? Gdyż obecnie Drogeria Pigment poszukuje Specjalisty ds. Marketingu E- Commerce. Ta rekrutacja trwa do końca stycznia. Czy właśnie w niej brałaś udział? Jakie są Twoje wrażenia?

@Agata

widziałam ogłoszenie na pracownika Obsługi Klienta i właśnie na nie aplikowałam. Wydaje mi się że bycie Specjalista ds. Marketingu E- Commerce wymaga ode mnie jeszcze sporej pracy i wiedzy (ale spokojnie może kiedyś się spotkamy na pokładzie właśnie na tym stanowisku :))

Aga
@marti07

A przy ogłoszeniu była może stawka i informacja, czy dają umowę o pracę?

@Aga

umowa o pracę :)

@marti07

Czy otrzymałaś już informację od Drogeria Pigment o przejściu do kolejnego etapu rekrutacji? Jeżeli tak, to napisz proszę, jak Ci finalnie poszło i czy otrzymałaś już ofertę zatrudnienia. Ponadto podziel się z użytkownikami, jakie zostały zaproponowane Tobie początkowe warunki zatrudnienia w firmie? Twoja wypowiedź będzie cenną wskazówką dla osób również zainteresowanych aplikacją do niej.

Marti07
@Agata

Nie odpoweiedzieli na moje zgłoszenie :)

Gosia

Kosmetyki otrzymałam zaskakująco szybko i to przed Mikołajem. Produkty pięknie opakowane, posypane jeszcze firmowymi cukierkami. Całość z klasą, aż się wzruszyłam. Drogerię z pewnością będę polecała. Pozdrawiam osoby odpowiedzialne za estetykę przesyłki!

Agata

@Kosmetycznelov3, z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że jesteś zainteresowana pracą w Drogeria Pigment na stanowisko Konsultantki. Czy już składałaś swoją aplikację? Jeżeli tak, to co Ciebie najbardziej zainteresowało w ogłoszeniu o pracę? Zachęcam Ciebie również do późniejszego podzielenia się na forum Twoimi wrażeniami z przebiegu całego procesu rekrutacyjnego.

Kosmetyczna

Pracowałam jakiś czas temu jako konsultantka. Miła atmosfera, dobry kontakt z wlascicielami. Umowa o pracę na cały etat, wyplata na czas. Często są szkolenia z marek jak i z teorii. Ogólnie kładą duży nacisk na wiedzę. Na minus jest to, że pracuje się w różnych godzinach czasem po 5h czasem po 9.5h (w tym jedna przerwa 20 min). Dla wszystkich, którzy są pasjonatami kosmetyków - warto. Trzeba być jednak przygotowanym na ciężką pracę. Stanie, obsługa kasy, sprzątanie, obsługa klientów. Wynagrodzenie w stosunku do obowiązków mogłoby być nieco wyższe ale nie jest źle. Mniej dostanie się w sieciówkach. Ja ten okres wspominam dobrze ale była to męcząca praca.

Kosmetycznelov3
@Kosmetyczna

Jakiego wynagrodzenia można się spodziewać?

Zostaw merytoryczną opinię o Drogeria Pigment - Kraków

Drogeria Pigment
3.1/5 Na podstawie 26 ocen.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Drogeria Pigment