Opinie o MAM (New Media Ventures Sp. z o.o.) w Warszawa

Polska spółka powstała w 2011 roku i oferująca kompleksowe rozwiązania w zakresie tworzenia strategii marketingowo-sprzedażowych. Agencja Freebee rozpoczęła swoją działalność od stworzenia Platformy Freebee, która stała się przestrzenią dla programów lojalnościowych firm. Dołączyły do niej setki miejsc w całej Polsce. Obecnie Agencja pracuje nad nową usługą, która zmieni polską rzeczywistość. Od października 2015 roku naszą misję realizujemy także na blogu Agencji Freebee (www.blog.freebee.pl), na którym piszemy o sposobach zwiększania sprzedaży oraz angażowania klientów w markę.

Branże: Usługi IT - hosting stron internetowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o MAM (New Media Ventures Sp. z o.o.) w Warszawa

Radzę trzymać się z daleka od tej firmy...

zainteresowany

Witam! Bardzo ciekawa konwersacja. Ciekawi mnie zwłaszcza, że nagle taki wysyp komentarze i to w ciągu zaledwie dwóch dni. Skąd taka fala hejtu? Przyznam szczerze, że trochę mnie odrzuciło od NMV po przeczytaniu tylu komentarzy. Czy ktoś mógłby rozwinąć wątek od strony współpracy z potencjalnym Partnerem? Choć nie wiem, czy gowork nie wytnie tego. Ale ja szybko przeczytam i już mogą usuwać :-)

anonym
@zainteresowany

Lubię taką piosenkę the Strokes - "Don't go that way"

IT done

Witam, nie będzie chyba zaskoczeniem, jeżeli poprę wszystkie poniższe wpisy i stanowczo odradzę zatrudnienie w New Media Ventures. Sytuacja wygląda następująco: - Kierujący firmą zbyt dużo naczytał się biografii Steve'a Jobs'a, co powoduje że nie tylko naśladuje jego styl pracy ale również jego arogancję. Co niekorzystne nie ma pojęcia w jakim kierunku powinna rozwijać się firma, tzn brak ogólnej strategii, produktowi brakuje wizji i planu rozwoju, Sprzedaż i Marketing są wielka niewiadomą ze względu na brak ekspertów na wyższych stanowiskach w tej dziedzinie - IT i Operacje - (usunięte przez administratora) Obiecuje pracownikom premie, podwyżki oraz zmiany stanowisk na "wyższe", oczywiście bez pokrycia. To jest w zasadzie jedyne co może zaoferować. W dużej mierze to on jest odpowiedzialny za chaos w szeregach IT, w strategii rozwoju produktu oraz chaos komunikacyjny - Marketing - główno dowodząca tym działem jest krótko mówiąc managerem bez doświadczenia i wizji wprowadzenia produktu na szersze wody. To co można dodać na jej obronę, to to że jest pod ogromnym wpływem prezesa, który ciągnie firmę na dno - Research, Sprzedaż, Utrzymanie klienta - no coż, jak się nie ma produktu, to trudno od tych ludzi wymagać, żeby cokowliek mogli sprzedać, utrzymać czy wynaleźć innowację, która wejdzie w życie bez akceptacji Prezesa. IT - każdemu developerowi PHP odradzam przyjście do tej firmy. To co mogę obiecać to pracę w pocie czoła po godzinach w przerażającym chaosie oraz dezorganizacji. Ludzie pracują bez wytycznych, bez wizji rozwoju produktu, a development jest kierowany przez Marketing. Trudno mi nzaleźć lepszy komentarz to tej sytuacji. Product Owner nie istnieje. - Finanse, HR - jedyne działy, które zachowują sie profesjonalnie na ile pozwoli im na to sytuacja. Podsumowując, jeżeli przyjdziecie na rozmowę o pracę zapytajcie się szczerze o nadgodziny, system premii, wizję rozwoju produktu i jego deadline'y oraz do kogo będziecie raportować. Gwarantuję, że będzie Wam trudno uzyskać odpowiedź. A jeżeli już, to po pierwszym miesiącu, hmmm niech będzie po dwóch tygodniach zweryfikujcie jak się to ma do rzeczywistości. Pozdrawiam i życzę dobrych wyborów... Naprawdę są na rynku ciekawsze firmy interaktywne. Bo czy któs słyszał o produktach NMV? Tak szczerze?

@IT done

No lepiej nie byłbyś w stanie tego ująć. (usunięte przez administratora)Dodam tylko, że na dyrektora operacyjnego jest jedno powiedzenie krążące po firmie, (usunięte przez administratora) Prawda jest taka, że firma się kończy. Została zatopiona w spektakularny sposób przez prezesa i jego kółko wzajemnej adoracji z Zarządu. Od cała filozofia. Podsumowując również odradzam tę firmę....

toto
@IT done

@IT done - no to powiedziales :-) Podpisuje sie obydwoma rekoma pod tym wpisem. (usunięte przez administratora) jest the best ze swoimi obietnicami, premiami i podwyzkami. Niektorzy czekaja na swoje el Dorado juz od roku ale to nie wazne. Trzeba robic i czekac na obiecane zlote gory bez pokrycia. Moze zamiast obiecywac gruszki na wierzbie wzialby sie za ogarniecie chaosu w jego dzialach. Najsmutniejsze jest to, ze jest gleboko przekonany, ze ludzie sie miedzy soba niekomunikuja i nie wiedza ze wszystkim wciska kit. Brak slow. Odradzam firme!

madry po szkodzie
@IT done

Potwierdzam niestety. Fala krytyki już spóźniona, bo firma toczy sie w dol i pewnie lepiej byloby to przyjac do wiadomosci wczesniej niz teraz (usunięte przez administratora) ale lepiej wczesniej niz wcale :-) Aha, aha, wspomne jeszcze tylko o tej okropnej Pan z Marketingu. To taka przestroga dla potencjalnych grafików, front endowców, speców od Marketingu, copy writingu, ect. Uważajcie na tę firmę!

ex PM
@IT done

Hej, a ja powiem tylko, że dobra kawa w tej firmie :-) I naprawdę fajna ekipa pracuje, co ważne z potencjałem. Osobną kwestią jest to czy jest on wykorzystywany. Poza tym, może trochę za mocne niektóre te komentarze. Nie wypowiadam się ani dobrze, ani źle, bo to nie ładnie. Ale bądźmy szczerzy, wszystkie te komentarze są po coś i wynikają z pewnych frustracji. Ja firmę polecam jako dobry trening charakteru i woli przetrwania w trudnym środowisku start up'owym :-) Choć to już nie taki start up!

kto szuka nie błądzi

-------------->POPIERAM W 101%

HR freelance
@IT done

A ja z perspektywy firmy HRowej powiem, że warto się zastanowić dwa razy zanim podpiszę się cokolwiek z New Media Ventures. Potencjalne kary są kosmicznie wysokie, kompletnie poza rynkowymi standardami, (usunięte przez administratora) Co ważne dział HR sam w sobie jest jakby nieobecny ze względu na to, że całość przechodzi przez prezesa/dyrekcję. Takie mam wrażenie. Dodatkowo dodam, że jak na taka malutką firmę ilość papierkologii oraz narzutu prawnego wsparcia jest po prostu nie do pojęcia. Jeżeli jesteś przedstawicielem HR, mocno się zastanów zanim wejdziesz we współpracę z New Media Ventures. Bardzo niefajna firma. Zresztą zerknijcie sobie na wpisy powyżej... No comment.

Ordnung
@IT done

No to jeszcze jeden komentarz. A co tam. (usunięte przez administratora) Tak kręci, że ani Partnerzy NMV, Zarząd, ani pracownicy nie są w stanie zorientować się w jego grze. Myślę, że ten człowiek jest główną przyczyną niepowodzeń w tej firmie. Aż dziw, że firma się jeszcze nie zorientowała w jego temacie.

madry
@Ordnung

Obiecanki cacanki, a głupiemu premia/podwyższka :-)

chcesz prawde?
@kto szuka nie błądzi

NMV to porazka w realu, to byla mega fajna idea, ktora niestety przez samych tworcow i liderow decydujacych o tym co sie dzieje jest zabijana... i chyba zostala zabita ... szkoda czasu, nerwow i nadzieji ze cos sie zmieni, serio.

madry

trzymajcie sie z daleka i nie marnujcie swojego czasu na prace w tej firmie..., poszukajcie pracy gdzies indziej, na pewno bedzie lepsza :)

Business Development Manager

Trzyetapowa rekrutacja. Pierwsza rozmowa to jakieś 5 minut przez telefon. Następnego dnia dostałem zaproszenie na rozmowę z potencjalnym przełożonym. Trwała ok. półtorej godziny (zostałem uprzedzony, że tyle trwa). Skupiała się na badaniu osobowości. Po czterech dniach dostałem zaproszenie na trzecią rozmowę - z dyrektorem zarządzającym. Ta była krótsza - trwała ok. 50 minut i dotyczyła doświadczenia + sprawdzanie czy się przygotowałem do rozmowy (m.in. co wiem o rynku na którym działają)

* szczegółowa rozmowa o tym, co mnie ukształtowało jako osobę * najtrudniejsza transakcja jaką zawarłem (w szczegółach) * seria pytań dot. różnych cech - jak oceniam je u siebie i kilkadziesiąt innych * moje ambicje

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy .NET -Backend Engineer (w Dubaju)
Bydgoszcz
Bamboo Card
Natalia

A jak wygląda praca w dziale HR? Słyszałam o dużej rotacji w firmie, tylko co jest tego przyczyną? Pracownicy sami odchodzą czy są zwalniani?

ex-nmv
@Natalia

Przecież masz napisane post wyżej że w HR pracuje jedna osoba, dlatego nie ma mowy o dziale. Jeśli nie łapiesz takich rzeczy to nie nadajesz się do NMV chyba że rekomenduje Cie ciotka / wujek / mąż itp. z sieci minus gsm - wtedy nie musisz nic umieć i możesz nic nie kojarzyć. Przez okres od połowy 2013 do października (może września) 2014 w HR były 4 dziewczyny - została jedna. Kiedyś firma zwalniała ostatnia duża akcja styczeń 2014, potem ludzie zaczęli sami odchodzić po 3 -5 osób miesięcznie z 40 osobowej firmemki. Od wchłonięcia firmy przez minus gsm firma się już tylko kurczy. W styczniu 2016 NMV będzie już tylko historią która przyśniła się 2 naczelnym wizjonerom - chyba że nagle pojawi się pomysł na zarabianie na tym przedsięwzięciu.

dfdfdf

ostatnie 2 wypowiedzi to Panie z HR pisały? już niema kogo zatrudniać

plokij
@dfdfdf

Z Pań została tylko jedna ponieważ reszcie "podziękowano", dwóm w 2014 roku. Nie spodziewam się po niej promowania firmy ponieważ ma ją w (usunięte przez administratora) jak 90% tych co pozostali. Jeśli ma instynkt samozachowawczy to pewnie już szuka nowego miejsca. Ze znalezieniem ludzi oczywiście że jest problem z tak wypracowaną opinią o spółce i zarządzie.

ajo

@ tomash Nie było rotacji bo nie było z czego rotować - proste. Tak się zarządza na poziomie ! @ jonny112 Idź idź a później wrócisz tu po chwili z płaczem, że dałeś się wmanewrować ale będzie już za późno :) @ IT guy Haha, dobre. Nie ma to jak zwolnić kogoś za niewykonanie NIEMOŻLIWEGO planu do wykonania. Powodzenia w karierze w IT w FB :-) Obyś wymyślił coś co bardziej przyciągnie klientów bo jak na razie to słabo widzę.

zly

ktos pracowal u nich w projektach? jakies opinie o managerach , nie chodzi o sprzedaz

jonny112

Trochę to trwało, ale byłem w zeszłym tygodniu na drugiej rozmowie. Zanosi się na współpracę.

ex IT

nie polecam.

pro

Nie widziałem nic do IT za to widziałem coś na speca od projektów. Ktoś może powiedzieć coś więcej niż to co napisali w ogłoszeniu?

aaaaaa

Jak zauwazyłem glownie sprzedaz odwiedza te strone, a ktos z innych dzialow moze sie wypowiedziec? Widze, ze szukaja ludzi do pracy, rozwazam, czy wysłać cv. Z gory dzieki za info!

IT guy
@aaaaaa

Hej, jeśli chodzi o dział IT, to zapraszamy, bo jest duże zapotrzebowanie, a i specyfika pracy jest inna niż w sprzedaży. Zapomnij o cięgach ze strony zwolnionych (nie bez powodu sprzedażowców) i przyjdź na rozmowę. Ciekawa firma i ciekawe projekty. Zawsze możesz spróbować

Adrian G.
@aaaaaa

Dokładnie tak. Wygląda to na czarny PR. Współpracuję z Freebee od kilku miesięcy i jest okej. Nie narzekam ani na opiekę ani na samą ofertę. Niektórzy by chcieli, aby wszystko dostać na tacy bez pracy i jeszcze cmoknąć ich w pupkę za to, że w ogóle raczyli się po pracę schylić. Jako firma Partnerska - polecam. Moi Klienci też nie mogą narzekać, ale to już chyba trochę odbiegło od tematu jakim są rozmowy kwalifikacyjne. Samo traktowanie ze strony NMV jest jak najbardziej w porządku.

pod prąd

ZMIANY DECYZJI PRZEZ WŁAŚCICIELI W Start Up-ach SĄ NORMALNE, dynamika rozwoju, nowi inwestorzy etc. ale są też pozytywy, nowi konkretni pracownicy mogą mieć gigantyczny wpływ na organizację i na rozwój własnej kariery. Zmiana paru klientów na przestrzeni 500 w skali kraju też nie jest czymś nadzwyczajnym. Tomash zastanawia mnie jedna rzecz ... kiedy pracowałeś w NMV ? bo od siedmiu miesięcy kiedy tu jestem, nie zaobserwowałem takiej rotacji.

ziom

Ja jestem zadowolony, mam swoich klientów i pozyskuje kolejnych. Pracuję już kilka miesięcy i nadal jest fajnie :-)))

tomash

Chcecie pracę na miesiąc/dwa to idźcie. Każą Wam założyć DG, po czym po dwóch miesiącach zwolnią, bo im się wizja zmieni. A o poziomie platformy niech świadczy to, że niemal wszyscy klienci, którzy byli pod moją opieką, po moim zwolnieniu zostali zostawieni sami sobie, po czym niemal wszyscy zrezygnowali. Zostały tylko dwie firmy z ośmiu, a i to - jak podejrzewam - jest kwestią czasu. Moim zdaniem szkoda czasu, lepiej szukać dalej. Ja się srogo zawiodłem na NMV.

Cleo

Cześć, widziałam ogłoszenie na Regionalnego Kierownika Sprzedaży. Oferują podstawę +prowizję, samochód, telefon, komputer i tablet. Zastanawiam się nad aplikacją, słyszeliście coś więcej? Wyczes, udało Ci się może dowiedzieć czegoś o tym Account’cie? Pozdrawiam

@Cleo

Cleo - pisałem, że byłem właśnie na rozmowie na Key A. Wiem, że poszukują na różne miasta. Dają fajny pakiet startowy, wdrożenie też jest. Gra chyba warta świeczki.

wyczes

Witam Wszystkich. Pojawiło się ogłoszenie na Account Managera, ktoś wie coś na temat tego stanowiska? jak wygląda praca, jakie narzędzia dostajesz i jaka kasa ( realna) do wyciągnięcia jest. Pozdrawiam

jonny112

A ja byłem wczoraj na rozmowie i babka fajnie wytłumaczyła co i jak

lol

bez przesady....robota jest spoko

Ja również byłem, popracowałem troszkę i ... odradzam. Żeby odnieść sukces trzeba swoją 'wizję' podboju Polski dostosować do realiów polskich. To nie będzie tak hulać jak amerykański odpowiedniku z którego pomysły czerpano garściami ;-).. Pozdrawiam wizjonerów z Freebee no i jeszcze większych wizjonerów z Minus gsm, którzy zabili ten projekt :)

Zostaw merytoryczną opinię o MAM (New Media Ventures Sp. z o.o.) - Warszawa

• Jak się pracuje w MAM (New Media Ventures Sp. z o.o.)?

Zobacz opinie na temat firmy MAM (New Media Ventures Sp. z o.o.) tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MAM (New Media Ventures Sp. z o.o.)?

Kandydaci do pracy w MAM (New Media Ventures Sp. z o.o.) napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MAM (New Media Ventures Sp. z o.o.)