Opinie o Destylarnia Sobieski S.A. w Starogard Gdański

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Destylarnia Sobieski S.A.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie Destylarnia Sobieski S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Destylarnia Sobieski S.A. w Starogard Gdański

Joanna Nowy wpis

Zainteresowanie pracą jest, chętnych na odpowiedzi nie ma, może jednak uda się dostać odpowiedź na to co mnie interesuje a mianowicie, OPERATOR URZĄDZEŃ ROZLEWNICZYCH, widzieliśmy z moim takie ogłoszenie. Jest tam napisane, że praca 3 zmianowa, czyli nocki też wchodzą w grę, macie dodatek zmianowy w takim razie?

miłka Nowy wpis

praca

Mopsik Nowy wpis

Siemka. Mam 21 lat i chciałbym początkowo pracować na produkcji, potem jakimś awans i mam parę pytań. Jakie jest wynagrodzenie na początek NETTO na produkcji ? Czy są jakieś możliwości awansu po np. roku ? Czy pracuje sporo młodych ludzi? Mając 21 lat nie miałbym za bardzo tematów do rozmów z ludźmi po 40-tce. Czy praca jest ciężka ? Wiem, że w większości magazynów/produkcjach pracuje sporo Ukraińców. Czy u Was też tacy pracują ? Czy idzie dogadać się by pracować na konkretną zmianę ? Czy pracownicy posiadają jakieś zniżki na wyroby alkoholowe ? W poprzedniej pracy miałem 20% taniej czekoladki :).

Produkcja Nowy wpis

A co to za goście dziś na fabryce? Czy dobrze widziałem, że stary Właściciel przyjechał w odwiedziny ???

Jesteś już po rozmowie rekrutacyjnej w firmie Destylarnia Sobieski S.A.? Zostaw swoją opinię dotyczącą jej przebiegu. Czy spełniła Twoje oczekiwania? Jaki był jej rezultat?
logo firmy Specjalista IT
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy 2024 Revenue Operations Summer Intern
Equinix Poland Sp. z o.o.

Podpowiedzcie o co chodzi z tym przymusowym wykupem akcji w firmie?

Wiele osób zainteresowałaby kwestia, związana z możliwością rozwoju w Destylarnia Sobieski S.A.. Czy taka w ogóle w niej istnieje?

in

Wątpię że ta firma się rozwinie,jak na razie są jakieś zwolnienia minimalistyczne ale są (oszczędności).Przez tę firmę życie mojej rodziny jest w rozsypce.Kadra zwalniająca pracownika nie zdaje sobie sprawy co dzieje się z człowiekiem i jego rodziną po utracie pracy.

Star

Jaki rozwój? Spada produkcja, będą zwolnienia pracowników i do tego harówka za grosze. Francuska wyższość i gnębienie ludzi. Omijajcie z daleka ta firmę.

Ktoś

Nie.

Ktoś

Słabo płacą znajomy pracował tam prawie 4 lata zarabiał stówke więcej niż najniższa krajowa a jedyna podwyżka którą dostał to 90 zł brutto masakra

gregson

Pod parasolami spotkałem 3 chłopaków młodych sympatycznych z Ukrainy i mówili, że pracują w firmie produkującej alkohol - Sobieskim. Zapytałem jak się tam pracuję powiedzieli, że jest ciężko, a pieniądze słabiutkie w porównaniu z poprzednimi pracami, które wykonywali w Polsce. Zapytałem więc ile zarabiają to powiedział jeden z nich, że pracują niestety po 8 godzin (tylko), a zarobki miesięcznie na konto dostają czasami z opóźnieniem ok. 2300 zł, więc jak czytam teraz tu te komentarze to nie wiem czy Polacy pracujący w Polmosie to takie osły, by zarabiać mniej od przyjezdnych ?

@gregson

Żal mi tych dzieciaków.A polscy pracownicy są wciąż pod presją powinni zrobić strajk.

Wojtek
@no

A związków zawodowych u was nie ma ?

@Wojtek

@Wojtek Myślę, że takie kwestie należy na początku poruszyć z pracodawcą. Co więcej napiszecie o pracy w Destylarnia Sobieski S.A.? Są jakieś premie uznaniowe, benefity? Z góry dziękuję.

Antek
@Wojtek

Zwiazki zawodowe kolaboruja z władzami co im powiedza to zrobia

@Iwona

Bedzie tylko harowka za malutka premię. Teraz mamy nowego dyrektora- wychowanka Franka. Jak pamietacie Franka to wiecie co nas czeka.

Kaska
@Iwona

Możemy juz przygotowywac sie do zwonień. Jakubek powiedział nowe newsy i plany, będzie zwalniał juz niedługo. Jest za dużo ludzi, za duże koszty. A taki miły był. Pierwsi pujdą ludzie z produkcji bo są niepotrzebni.

Iwona

Czy są teraz jakieś przyjęcia do pracy w Sobieski? Napiszcie, jeśli coś wiecie. Dzięki.

Z

Ja się zwalniałam kilka lat temu i było mi ogromnie żal odchodzić bo było nam wszystkim kobietom super. Wspaniała atmosfera, spotkania poza pracą,żarciki i wiele innych miłych wspomnień. Dziwi mnie fakt, że nasza firma zatrudnia ludzi z zagranicy. Czegoś takiego nie pamiętam. Problemem było kogoś wkręcić od siebie. Chyba raz was odwiedze moje drogie.

butelka

mam nadzieje , że ktoś w końcu pójdzie po rozum do głowy i w swojej kopule rozkmini , że za najniższą krajową to niech sobie głupich do pracy szukaja w krajach trzeciego świata !!! kpiną jest ,że zatrudnia sie pracownikow agencyjnych za 14 pln netto, prawie wszyscy z Ukrainy , a inni ( Polacy )maja tyrać za grosze i po najniższej stawce godzinowej ......

@butelka

Mam przez to rozumieć, że pracownicy z Polski otrzymują niższe wynagrodzenia od pracowników z Ukrainy? Wiesz może, dlaczego tak jest? Jeżeli rzeczywiście tak jest, to wychodzi na to, że lepiej zostać zatrudnionym za pośrednictwem agencji, aby otrzymywać wyższe wynagrodzenie.

Nic się nie poprawiło. Nowych brak a jak przychodzą to na chwilę bo widząc pogarszającą się atmosferę w naszym zakładzie a szczególnie nasze zarobki to odchodzą do innych firm. nacisk dalej na ilosc a nie jakosc. ladnych pare lat temu przychodzilo sie do pracy z usmiechem a teraz ze smutkiem wiedzac ze szybko bedziesz musial wyrabiac normy. ludzie tu w wiekszosc pracuja tylko z przyzwyczajenia. czlowiek jest tu teraz tylko starą zapomniana maszyną.

in
@07

No i patrzą żeby zwalniać starych pracowników, szukają byle jakich pretekstów podstawiają kablarzy .

@07

Odejście z pracy może wiązać się z różnymi powodami. Jest zapotrzebowanie na nowych pracowników, gdyż pracodawca szuka specjalisty do spraw produkcji, elektromechanika, kontrolera jakości i specjalisty do spraw jakości. Nacisk na ilość i zysk nie jest niczym dziwnym. Firma, która się rozwija chce generować zyski. Czy idą za tym gratyfikacje dla pracowników? Mam na myśli premie lub inne bonusy?

Stary Wyga
@Michał

Panie (usunięte przez administratora)oczywiście, że nacisk na ilość i zysk nie jest niczym dziwnym. Lepiej wyprodukować miliardy butelek słabiutkiej jakości, aniżeli mniej, a dobrej wódki. Szczególnie to pokazują wykresy. Jeśli firma ma takich "specjalistów" jak Pan to życzę w przyszłości sukcesów.... :) (usunięte przez administratora)

@Stary Wyga

Nie jestem pracownikiem firmy Destylarnia Sobieski. Próbowałem tylko znaleźć sensowną argumentację tego, co zostało napisane w wątku. W dalszym ciągu liczę, że ktoś odpowie, jak wyglądają świadczenia dodatkowe w tej firmie. Będąc zatrudnionym, można liczyć na dodatki do pensji podstawowej?

no

Witam, co tam słychać w Destylarni.

rzutnik

witam , czy ktos moglby napisac na temat zarobkow jakie czekaja na nowego pracownika (oerator urzadzen rozlewniczych) , bo pojawila sie oferta pracy... pozdrawiam

@rzutnik

Zarobki nie adekwatne do wykonywanej pracy.

T
@rzutnik

Najniższa krajowa plus minus 100zl nawet po 30 latach pracy

Tommy

Hejka wam! Chciałem złożyć cv, bo wróciłem do PL na pół roku, a firma ma wieloletnią tradycję, no ale jeśli to prawda, że zarabiacie takie grosze to sobie podziękuję. Za mieszkanie płacę 500 zł/msc, samochód 500 zł/msc, spłata kredytu 300 zł/msc, telewizja, internet komórka 100 zł/msc, podstawowe wyżywienie 400 zł/msc, a gdzie tu jeszcze woda, gaz, prąd ? A inne przyjemności jak np. Kupno sprzętu jakiegoś, bilet na mecz itd... Jednym słowem mam pracować by PRZEŻYĆ ? Na tym nie polega życie ! Także Nie, dziękuję :) Pozdrawiam !

dolinety

Absolutnie nie polecam. Praca do najłatwiejszych nie należy, pieniążki naprawdę śmieszne (ok 1700 zł na rękę) 3 zmiany, a praca strasznie monotonna. Jako ciekawostkę przypomnę, że firma, preferowała inwestycję w marketing, aniżeli podwyżki pracownikom, więc obsadzili w "reklamie" Bruce'a Willis'a (notabene wyszła mu bokiem,bo "W zamian za promocję alkoholu na całym świecie i udział w reklamie, stał się udziałowcem spółki Belvedere – producenta wódki Sobieski. W ramach zapłaty dostał 2,6% udziałów, a w kontrakcie gwarancję, że jeśli wycena pakietu spadnie poniżej określonego poziomu, otrzyma 20 mln euro rekompensaty. Nikt wtedy zapewne nie oczekiwał, że nastąpi to tak szybko...". Ostatnimi czasy wóda Sobieski osiąga same straty finansowe i nikt ich alkoholu nie kupuję.

Fan-Thomas

Przymusowe urlopy, zawalone po sufit magazyny

Mario
@Fan-Thomas

A ja jestem już od niedawna na emeryturze i mam to wszystko w czterech literach buuuuuuaaaaaaahahahahaha

Wiktoria

@Witold a czy Ty mógłbyś napisać coś więcej o pracy w Destylarnia Sobieski? Dlaczego uważasz, że to dobra firma? Jeżeli napiszesz konkretniej, będzie to cenna wskazówka dla użytkowników, którzy rozważają wysłanie tam swoich dokumentów aplikacyjnych. @Defis a jakie są w Destylarnia Sobieski warunki zatrudnienia? Poruszasz kwestię braku podwyżek. A czy firma oferuje bonusy pozapłacowe? Takie informacje są również cenną wskazówką dla zainteresowanych pracą osób.

Witold

Może zacznijcie doceniać, że mamy dobrą firmę. Zamiast ciągle narzekać niech każdy robi dobrze swoją robotę!

Wiktoria

@Ann W jaki konkretnie sposób uświadczyłaś wyzysku, o którym mówisz, w firmie Sobieski? Ponadto, jeśli wolno mi spytać. Co konkretnie zostało Ci obiecane, a co okazało się faktycznie? Chciałabym Cię prosić o odpowiedź. Są to poważne zarzuty, dlatego liczę na konkrety. Z góry dziękuję.

Defis
@Wiktoria

Powiem tak mniej menadżerów i dyrektorów i była by kasa na podwyrzszki oni i tak nic nie robią a szukanie oszczędności może wyjść bokiem z resztą tak wyszło bo krupnik już poopsuli to się odbiło na sprzedaży

Zostaw merytoryczną opinię o Destylarnia Sobieski S.A. - Starogard Gdański

• Jak się pracuje w Destylarnia Sobieski S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Destylarnia Sobieski S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

Destylarnia Sobieski S.A.
2.8/5 Na podstawie 14 ocen.
  • Skarszewska 1
    83-200 Starogard Gdański