Opinie o Destylarnia Sobieski S.A. w Starogard Gdański

counter
3 14 53 5 1
Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 31 dni.

Czy często w firmie Destylarnia Sobieski S.A. zdarza się rekrutacja wewnętrzna?

TakNie1
Mopsik Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 104 dni.
Nazwa działu: Produkcja

Siemka. Mam 21 lat i chciałbym początkowo pracować na produkcji, potem jakimś awans i mam parę pytań. Jakie jest wynagrodzenie na początek NETTO na produkcji ? Czy są jakieś możliwości awansu po np. roku ? Czy pracuje sporo młodych ludzi? Mając 21 lat nie miałbym za bardzo tematów do rozmów z ludźmi po 40-tce. Czy praca jest ciężka ? Wiem, że w większości magazynów/produkcjach pracuje sporo Ukraińców. Czy u Was też tacy pracują ? Czy idzie dogadać się by pracować na konkretną zmianę ? Czy pracownicy posiadają jakieś zniżki na wyroby alkoholowe ? W poprzedniej pracy miałem 20% taniej czekoladki :).

Produkcja Nowy wpis

A co to za goście dziś na fabryce? Czy dobrze widziałem, że stary Właściciel przyjechał w odwiedziny ???

Tak2Nie1
Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 132 dni.

Jakie narzędzia pracy zapewnia Destylarnia Sobieski S.A.? Można liczyć na służbowe auto? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

TakNie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Marek

Podpowiedzcie o co chodzi z tym przymusowym wykupem akcji w firmie?

TakNie

Wiele osób zainteresowałaby kwestia, związana z możliwością rozwoju w Destylarnia Sobieski S.A.. Czy taka w ogóle w niej istnieje?

TakNie2
in
@Pytanie

Wątpię że ta firma się rozwinie,jak na razie są jakieś zwolnienia minimalistyczne ale są (oszczędności).Przez tę firmę życie mojej rodziny jest w rozsypce.Kadra zwalniająca pracownika nie zdaje sobie sprawy co dzieje się z człowiekiem i jego rodziną po utracie pracy.

Star
@Pytanie

Jaki rozwój? Spada produkcja, będą zwolnienia pracowników i do tego harówka za grosze. Francuska wyższość i gnębienie ludzi. Omijajcie z daleka ta firmę.

Ktoś

Nie.

Ktoś
Nazwa działu: Produkcja

Słabo płacą znajomy pracował tam prawie 4 lata zarabiał stówke więcej niż najniższa krajowa a jedyna podwyżka którą dostał to 90 zł brutto masakra

gregson

Pod parasolami spotkałem 3 chłopaków młodych sympatycznych z Ukrainy i mówili, że pracują w firmie produkującej alkohol - Sobieskim. Zapytałem jak się tam pracuję powiedzieli, że jest ciężko, a pieniądze słabiutkie w porównaniu z poprzednimi pracami, które wykonywali w Polsce. Zapytałem więc ile zarabiają to powiedział jeden z nich, że pracują niestety po 8 godzin (tylko), a zarobki miesięcznie na konto dostają czasami z opóźnieniem ok. 2300 zł, więc jak czytam teraz tu te komentarze to nie wiem czy Polacy pracujący w Polmosie to takie osły, by zarabiać mniej od przyjezdnych ?

@gregson

Żal mi tych dzieciaków.A polscy pracownicy są wciąż pod presją powinni zrobić strajk.

Wojtek
@no

A związków zawodowych u was nie ma ?

@Wojtek

@Wojtek Myślę, że takie kwestie należy na początku poruszyć z pracodawcą. Co więcej napiszecie o pracy w Destylarnia Sobieski S.A.? Są jakieś premie uznaniowe, benefity? Z góry dziękuję.

Antek
@Wojtek

Zwiazki zawodowe kolaboruja z władzami co im powiedza to zrobia

Tak7Nie
@Iwona

Bedzie tylko harowka za malutka premię. Teraz mamy nowego dyrektora- wychowanka Franka. Jak pamietacie Franka to wiecie co nas czeka.

Kaska
@Iwona

Możemy juz przygotowywac sie do zwonień. Jakubek powiedział nowe newsy i plany, będzie zwalniał juz niedługo. Jest za dużo ludzi, za duże koszty. A taki miły był. Pierwsi pujdą ludzie z produkcji bo są niepotrzebni.

Iwona

Czy są teraz jakieś przyjęcia do pracy w Sobieski? Napiszcie, jeśli coś wiecie. Dzięki.

Z
Nazwa działu: Produkcja

Ja się zwalniałam kilka lat temu i było mi ogromnie żal odchodzić bo było nam wszystkim kobietom super. Wspaniała atmosfera, spotkania poza pracą,żarciki i wiele innych miłych wspomnień. Dziwi mnie fakt, że nasza firma zatrudnia ludzi z zagranicy. Czegoś takiego nie pamiętam. Problemem było kogoś wkręcić od siebie. Chyba raz was odwiedze moje drogie.

Tak1Nie4
butelka

mam nadzieje , że ktoś w końcu pójdzie po rozum do głowy i w swojej kopule rozkmini , że za najniższą krajową to niech sobie głupich do pracy szukaja w krajach trzeciego świata !!! kpiną jest ,że zatrudnia sie pracownikow agencyjnych za 14 pln netto, prawie wszyscy z Ukrainy , a inni ( Polacy )maja tyrać za grosze i po najniższej stawce godzinowej ......

@butelka

Mam przez to rozumieć, że pracownicy z Polski otrzymują niższe wynagrodzenia od pracowników z Ukrainy? Wiesz może, dlaczego tak jest? Jeżeli rzeczywiście tak jest, to wychodzi na to, że lepiej zostać zatrudnionym za pośrednictwem agencji, aby otrzymywać wyższe wynagrodzenie.

Nazwa działu: Produkcja

Nic się nie poprawiło. Nowych brak a jak przychodzą to na chwilę bo widząc pogarszającą się atmosferę w naszym zakładzie a szczególnie nasze zarobki to odchodzą do innych firm. nacisk dalej na ilosc a nie jakosc. ladnych pare lat temu przychodzilo sie do pracy z usmiechem a teraz ze smutkiem wiedzac ze szybko bedziesz musial wyrabiac normy. ludzie tu w wiekszosc pracuja tylko z przyzwyczajenia. czlowiek jest tu teraz tylko starą zapomniana maszyną.

in
@07

No i patrzą żeby zwalniać starych pracowników, szukają byle jakich pretekstów podstawiają kablarzy .

@07

Odejście z pracy może wiązać się z różnymi powodami. Jest zapotrzebowanie na nowych pracowników, gdyż pracodawca szuka specjalisty do spraw produkcji, elektromechanika, kontrolera jakości i specjalisty do spraw jakości. Nacisk na ilość i zysk nie jest niczym dziwnym. Firma, która się rozwija chce generować zyski. Czy idą za tym gratyfikacje dla pracowników? Mam na myśli premie lub inne bonusy?

TakNie3
Stary Wyga
@Michał

Panie (usunięte przez administratora)oczywiście, że nacisk na ilość i zysk nie jest niczym dziwnym. Lepiej wyprodukować miliardy butelek słabiutkiej jakości, aniżeli mniej, a dobrej wódki. Szczególnie to pokazują wykresy. Jeśli firma ma takich "specjalistów" jak Pan to życzę w przyszłości sukcesów.... :) (usunięte przez administratora)

@Stary Wyga

Nie jestem pracownikiem firmy Destylarnia Sobieski. Próbowałem tylko znaleźć sensowną argumentację tego, co zostało napisane w wątku. W dalszym ciągu liczę, że ktoś odpowie, jak wyglądają świadczenia dodatkowe w tej firmie. Będąc zatrudnionym, można liczyć na dodatki do pensji podstawowej?

Nazwa działu: Produkcja

Witam, co tam słychać w Destylarni.

TakNie5
rzutnik

witam , czy ktos moglby napisac na temat zarobkow jakie czekaja na nowego pracownika (oerator urzadzen rozlewniczych) , bo pojawila sie oferta pracy... pozdrawiam

Tak5Nie1

@rzutnik

Zarobki nie adekwatne do wykonywanej pracy.

T
@rzutnik

Najniższa krajowa plus minus 100zl nawet po 30 latach pracy

Tommy

Hejka wam! Chciałem złożyć cv, bo wróciłem do PL na pół roku, a firma ma wieloletnią tradycję, no ale jeśli to prawda, że zarabiacie takie grosze to sobie podziękuję. Za mieszkanie płacę 500 zł/msc, samochód 500 zł/msc, spłata kredytu 300 zł/msc, telewizja, internet komórka 100 zł/msc, podstawowe wyżywienie 400 zł/msc, a gdzie tu jeszcze woda, gaz, prąd ? A inne przyjemności jak np. Kupno sprzętu jakiegoś, bilet na mecz itd... Jednym słowem mam pracować by PRZEŻYĆ ? Na tym nie polega życie ! Także Nie, dziękuję :) Pozdrawiam !

Tak4Nie

dolinety

Absolutnie nie polecam. Praca do najłatwiejszych nie należy, pieniążki naprawdę śmieszne (ok 1700 zł na rękę) 3 zmiany, a praca strasznie monotonna. Jako ciekawostkę przypomnę, że firma, preferowała inwestycję w marketing, aniżeli podwyżki pracownikom, więc obsadzili w "reklamie" Bruce'a Willis'a (notabene wyszła mu bokiem,bo "W zamian za promocję alkoholu na całym świecie i udział w reklamie, stał się udziałowcem spółki Belvedere – producenta wódki Sobieski. W ramach zapłaty dostał 2,6% udziałów, a w kontrakcie gwarancję, że jeśli wycena pakietu spadnie poniżej określonego poziomu, otrzyma 20 mln euro rekompensaty. Nikt wtedy zapewne nie oczekiwał, że nastąpi to tak szybko...". Ostatnimi czasy wóda Sobieski osiąga same straty finansowe i nikt ich alkoholu nie kupuję.

Tak7Nie

Fan-Thomas

Przymusowe urlopy, zawalone po sufit magazyny

Tak10Nie

Mario
@Fan-Thomas

A ja jestem już od niedawna na emeryturze i mam to wszystko w czterech literach buuuuuuaaaaaaahahahahaha

Tak1Nie

Wiktoria

@Witold a czy Ty mógłbyś napisać coś więcej o pracy w Destylarnia Sobieski? Dlaczego uważasz, że to dobra firma? Jeżeli napiszesz konkretniej, będzie to cenna wskazówka dla użytkowników, którzy rozważają wysłanie tam swoich dokumentów aplikacyjnych. @Defis a jakie są w Destylarnia Sobieski warunki zatrudnienia? Poruszasz kwestię braku podwyżek. A czy firma oferuje bonusy pozapłacowe? Takie informacje są również cenną wskazówką dla zainteresowanych pracą osób.

Witold

Może zacznijcie doceniać, że mamy dobrą firmę. Zamiast ciągle narzekać niech każdy robi dobrze swoją robotę!

Tak2Nie3

Wiktoria

@Ann W jaki konkretnie sposób uświadczyłaś wyzysku, o którym mówisz, w firmie Sobieski? Ponadto, jeśli wolno mi spytać. Co konkretnie zostało Ci obiecane, a co okazało się faktycznie? Chciałabym Cię prosić o odpowiedź. Są to poważne zarzuty, dlatego liczę na konkrety. Z góry dziękuję.

TakNie1

Defis
@Wiktoria

Powiem tak mniej menadżerów i dyrektorów i była by kasa na podwyrzszki oni i tak nic nie robią a szukanie oszczędności może wyjść bokiem z resztą tak wyszło bo krupnik już poopsuli to się odbiło na sprzedaży

NO

To co piszesz to prawda,ale nie chore baby,może kilka.

Franek

Może się komuś staż pomylił?

Tak1Nie

NO
@Franek

Nikomu staż się nie pomylił.

Wiktoria

@Kokaikola, dziękuję za Twoją rozbudowaną wypowiedź - myślę, że poruszyłeś w niej wiele istotnych kwestii. Rozumiem, że będziesz odchodzić z pracy w Destylarnia Sobieski, tak? Czy ktoś z Was także pracował lub pracuje w Destylarnia Sobieski i zechciałby podzielić się swoją opinią na temat pracy w tym miejscu?

Wiktoria

@AS-WS, długo pracowałeś w Destylarnia Sobieski? Może warto porozmawiać z odpowiednimi osobami na temat wysokości wynagrodzeń? Co jeszcze możecie powiedzieć na temat pracy w tym miejscu? Jakie są według Was plusy i minusy tego pracodawcy?

Kokaikola
@Wiktoria

Wszyscy poniżej tylko narzekają, odradzają... i mają rację. Przed przejęciem przez MBWSa było normalnie, nie, żeby zaraz mleko i miód, ale ludzie byli sobie serdeczni, spokojni, ufali sobie. Nie było dużej kasy, no ale dlatego MBWS przejął. Nowe kierownictwo natychmiast postanowiło udowodnić, że stereotypy o zadufanym i dwulicowym fr-zie są zasadne. - brak obiecanych podwyżek i zmiany form zatrudnienia (już 3 lata) - uciekanie od konsekwencji (np dyrektor.fr wzywa, żąda, nie reaguje na kontrarg. potem jest katastrofa, , dyr wzywa tym razem pisemnie do wyjaśnień - stały pkt marudzenia u kierowników) - marnują czas - kierownicy są nieosiągalni dla podwładnych bo wypełniają tabelki, tłumaczą, że zakład musi działać w ramach polskiego prawa, a nie franc-go, - odpalają drogie i egzotyczne programy organizacyjne (często firm zagr., a wykładowcy nie znają pol-go), które merytorycznie są kpiną bądź kłócą się z polityką "góry"; Wspomniane programy org nie są tłumaczone ogółowi pracowników bo szkoda kasy by tylko siedzieli - podstawową zasada - na równorzędnych stanowiskach (pol-fra) rację ma fr, błędy są pl (dotyczy chyba wszystkich stanowisk nieprodukcyjnych) Pisać bym mógł do rana o zakładzie, w którym pracują całe rodziny, pokolenia, gdzie Zawodu uczyli się młodzi od prawdziwych mistrzów. Teraz młodzi uczą się tylko, że tu jest zawód i szkoda życia. Pewnie to powyżej wygląda na tekst uprzedzonego do modelu fr. Nie jest tak, tylko do mentalności "my nadludzie w koloniach" oraz "i tak odpowiesz za moją ignorancję" Mam nadzieję zostać w Stg, ale szukam nowego miejsca. Czas tu oceniam jako zmarnowany, rozwój niezgodny z funkcją i obietnicami, pracę zespołową opisałbym jako grupę żołnierzy z jednym bandażem, sprzecznymi rozkazami i pod obstrzałem kryjących się wspólnie w okopie. Jedyne co, to w cv destylarnia fajnie wygląda na 100% bo każdy się pyta "jak to jest", nazwa znana to po samokształceniu można lać jak Niagaraaa... Trzymajcie kciuki za mnie w kwietniu :)

Tak14Nie

W czasach korzystnej dla kandydatów sytuacji na rynku, atmosfera w miejscu pracy odgrywa coraz większą rolę. Czy tak samo jest w Destylarnia Sobieski S.A.?

AS-WS

Też byłem i pracowałem. Atmosfera coraz gorsza. Ludzie zatrudnieni przez agencje dostają 19-21 zł brutto na godzinę a zatrudnieni przez destylarnie 2100 brutto.. Ostatnio dowiedziałem się, że ludziom umów nie przedłużają a jeśli już to do magicznych 33 miesięcy ciągłości. Ludzie odchodzą, za taką pensję nie da się żyć. W zeszłym tygodniu dzwonili do kolegi, który pracował na MGW kilka lat temu i się pytali czy by nie chciał z powrotem pracować na wózkach. Jak usłyszał za ile, to zaczął się śmiać.. Ludzie pracujący 30-35 lat zarabiają grosze (ledwie 2000 na rękę), dlatego niektórzy się już zwalniają, a to dopiero początek. Jeśli chcecie lepiej zarabiać to proponuję inny zakład.

Tak27Nie

rumun

Witam wszystkich zainteresowanych co słychać w firmie na dziń dzisiejszy ludzie odchodza z pracy nie wiążą dalszej przyszłosci z tym zakladem na różnych dzialach sie sami zwalniaja może pracodawca zauważy że cieżko wyżyć z takich wyplat a warunki pracy nie zaciekawe atmosfera cieżka i dlatego rezygnuje sie z pracy a to dopiero poczatek zwolnień. może dojść. do sytuacji ze nikt nie brdzie chcial. pracować i sie przyjmowac do pracy

Tak9Nie

M O P

Praca w firmie to poraszka wlasnie dzis kolega operator sztaplarki podziekowal za prace i sie zwolnil z opakowań ! Warunki pracy i placy na slabym poziomie i zaś brak ludzi do pracy ! przy tych zarobkach mało kto chce pracowac tutaj ,tylk ciezka sytuacja materialna moze zmusic tu ludzi do pracy .

Tak8Nie

Xdy
@M O P

No to serio PORASZKA... Masakra, jaka ortografia. ????

degustator

Po 12 stkach ma sie chyba super pensje ale pracownik jest juz na granicy wyczerpania ??? a gdzie regeneracja sił ? czlowiek to nie maszyna ktorą da sie regenerować i naprawiać bez przerwy ! Ale produkty na wysokim poziomie trzeba przyznać KRUPNIK podbija rynek. !!!

Tak4Nie1

wsciekły

marne wynagrodzenie brak podwyzek praca po 12 godzin na 2 zmiany na produkcji brak czasu dla rodziny wyzysk pracodawcy brak ludzi do pracy za tak słabe wynagrodzenie ludzie nie daja rady pracowac po 12 godzin sa wyczerpani fizycznie i umyslowo premia mkiesieczna taka ze nie mozna jej odczuc uzalezniona od wykonanej normy ludzie sie staraja ale maszyny nie daja rady ze starosci brak czasu na konserwacje i naprawy a zarazem oszczednosci na czesci

Lola
@wsciekły

Najlepszy zakład pracy w Starogardzie Gdańskim.☺

Zostaw opinię o Destylarnia Sobieski S.A. - Starogard Gdański

Chcę opublikować:

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Destylarnia Sobieski S.A.
3/5 Na podstawie 14 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Skarszewska 1