SPIE Polska Sp. z o.o.

Opinie o SPIE Polska Sp. z o.o.

Kamil
użytkownik zarejestrowany

Chyba się ktoś nie wyspał i pisze jakieś banialuki. SPIE to profesjonalista nagradzany m.in. Gazele Biznesu z 2016r za ogólny rozwój firmy i zwiększenie obrotów, Diamenty Forbes w kategorii firm o poziomie przychodów od 50 do 250 mln PLN w mazowieckim. Ma ktoś coś do dodania?

Stefan

Rynek fm mocno się zmienił. Konkurencja płaci lepiej.

szukający
użytkownik zarejestrowany

Ok Ok, czyli nie jest to za firma? nie zawsze kasa to wszystko? napisałęś, że socjal OK tak. możesz coś więcej napisać? podobno pensje też nie sa małe.....

Danuśka
użytkownik zarejestrowany

Oddział warszawski jest bardzo fajny. Miła atmosfera , wzajemna pomoc i zrozumienie chce się iść do pracy. Może dla niektórych nic specjalnego ale ja doceniam właśnie to.

Wadis

Na jakie zarobki na rękę można liczyć jako technik w Warszawie?

Dariusz
użytkownik zarejestrowany

Czy dowiem się na forum coś o pracy technika serwisu? Interesuje mnie na jaką umowę można liczyć? Czy do pensji dochodzi jakiś socjal?Może cos jeszcze?

Damian
użytkownik zarejestrowany

Mam zamiar aplikować do SPIE Polska i dowiedziałem się, że firma ma bardzo dobrą opinię jako pracodawca. A jak się wam pracuje tu? Na jaką umowę może liczyć nowy pracownik? Bardzo proszę o kilka informacji.

@Damian 24.08.2017, 23:08

Opinie są dobre ale i też złe - dużo zależy pewnie od: - regionu, w którym chce się podjąć pracę -atmosfery panującej w grupie - bezpośrednich przełożonych -współpracowników Na początek umowa na okres próbny 3 miesiące, później na rok, a następnie na czas nieokreślony. Zarobki bardzo przeciętne, w oparciu o stawki rynkowe można powiedzieć nawet, że należą raczej do tych niższych. Małe możliwości rozwoju, awansu czy szkoleń Karta multisport i pozostały socjal są naprawdę ok

Ogromne rozczarowanie

Zniesmaczonym to można być ale postawą SPIE. Pracodawca, który nie ceni swoich pracowników, należycie ich nie wynagradza (w oparciu o wiedzę , umiejętności i doświadczenie ), nie zapewnia podstawowych narzędzi pracy, nie umożliwia pracownikom rozwoju, niech się nie dziwi, że ludzie odchodzą ,a nowych kandydatów do pracy jak na lekarstwo. Dzieje się tak głownie dlatego , że stanowiska kierownicze sprawują osoby, które zupełnie się do tego nie nadają, nie potrafią zarządzać ani projektem ani ludźmi, są niedecyzyjni, a do tego wszystkiego niekoniecznie też zaangażowani w realizowanie swoich podstawowych obowiązków służbowych. Nieudacznicy to nie Ci, co źle piszą o pracodawcy, na podstawie swoich doświadczeń ale Ci co prowadzą do tego, że coraz więcej ludzi z tej firmy jednak odchodzi, a odchodzą nie dlatego, że jest tam tak super ale dlatego, że się o nich nie dba, mimo, że to przede wszystkim ich ciężka, pełna poświęceń i zaangażowania praca wpływa na sukces tej firmy. Jedynym plusem pracy tam, jest rzeczywiście atmosfera między współpracownikami i to właśnie ona jest jednym o ile nie jedynym czynnikiem, który powoduje, że z przyjemnością się do tej pracy przychodzi.

Zniesmaczony
użytkownik zarejestrowany

Czy za pisanie negatywnych opinii dostaje nagrodę?. Tak można również zapytać. Wiem, że nie ma idealnych firm ale SPIE jest spoko i tylko nieudacznicy mogą pisać źle. Może konkurencja inspiruje niektóre osoby do takiej pracy? Komu jest źle może odejść.

Daktylek
użytkownik zarejestrowany

Jak ma się do czynienia z dobrą firmą jak SPIE to nie trzeba przekonywać do pracy tutaj. Polecam !!

Nich
@Daktylek 13.07.2017, 14:53

Głupi jesteś czy płacą ci za wpisy kretynie

Maro

Pytanie o obsluge mlotkiem Raczej nie powinno padac,raczej spodziewalbym sie pytan na temat wiedzy technicznej I doswiadzczenia. Choc te informacje byly w CV Na koniec,dobra praktyka mowi Aby informowac osoby ktore uczestniczyly W kwalifikacji o jej przebiegu o ewentualnie jej zakonczeniu.

użytkownik zarejestrowany

@Maro co rozumiesz mówiąc, że osoby prowadzące rekrutacje zadawały śmieszne pytania? Coś Cię zaskoczyło podczas procesu kwalifikacyjnego?

Maro

Bylem Na rozmowie w sprawie pracy Jako serwisant. Na wstepie kierownik uprzedzil mnie ze to tylko i wylacznie od niego zalezy czy zostane przyjety. Panowie po krotkiej rozmowie bo bylo ich dwoch Zapytali jakie zarobki by mnie interesowaly. Po odpowiedzi panowie zadali jeszcze kilka smiesznych pytan I sie rozstalismy. Mysle ze szukaja nie technikow ale pracownikow Od Obslugi mlotka takie odnioslem wrazenie. Nie stety za takie obslugi nie sa sklonni zaplacic 5000 tys Wiec pewnie wzieli mlotkowego za 2000 Pozdrawiam szanujacych sie.

użytkownik zarejestrowany

@Technik a Ty obecnie jesteś pracownikiem SPIE? Piszesz, że praca w firmie zapewnia niebanalny wpis do CV. Czy dobrze rozumiem, że w takim razie dobrze oceniasz ją jako pracodawcę? Jeśli tak, to czy mógłbyś powiedzieć za co doceniasz swoją pracę w firmie? Takie dodatkowe informacje mogą być cenne dla osób, które trafiają na ten wątek szukając opinii na temat potencjalnego miejsca zatrudnienia.

@Maja 26.06.2017, 09:15

Nie jestem pracownikiem Spie. Ale czy to ważne? Po prostu umiem czytać. Rozglądam się za pracą i przeszukuję internet. Spie ma bardzo dobre opinie i stale się rozwija, czego potwierdzeniem są zdobywane przez nich corocznie nagrody. Znam bezpośrednio jednego pracownika, który wypowiada się o firmie w superlatywach. Ot, i tyle. Możliwe, że złożę do nich aplikację. A wypowiedzi malkontentów, które tu się nader często pojawiają, traktuję z przymrużeniem oka, bo między wierszami również umiem czytać ;)

Ciekawa
użytkownik zarejestrowany

@Technik Bardzo dziękuje za tak obszerną informację, miłe zaskoczenie. Niestety widziałam jedynie zwrot asystentka na okres wakacji. Nie znając dalsze części zastanawiałam się w jakim dziale, do jakich prac.

@Ciekawa 23.06.2017, 20:30

A zatem? Bierz tę pracę i będziesz mieć później niebanalny wpis w swoim CV :)

Ciekawa
użytkownik zarejestrowany

Czy pracą asystenta na okres wakacji warto się zająć? Zawsze można sobie dorobić, tylko czyj to ma być asystent? Może ktoś ma wiedzę w tym temacie i mógłby pomóc?

@Ciekawa 20.06.2017, 10:25

Przecież napisali wyraźnie: ______________________________________________________________ Asystent/ka Grupy Projektowej - praca na okres wakacji Miejsce pracy: Wrocław Celem stanowiska jest wsparcie grupy projektowej w pracach administracyjnych, w tym m.in: rozliczanie kontraktów facility management, sporządzanie i aktualizowanie zestawień kosztowych, przygotowywanie raportów, zestawień, dokumentów, nadzorowanie i zapewnianie właściwego obiegu dokumentów i informacji. _______________________________________________________________ Co nie jest zrozumiałe w tym ogłoszeniu?...

Zarzycki_Spółka

Byłem tam kiedyś na rozmowie o pracę. Zaznaczam że jako fachowiec z doświadczeniem i uprawnieniami miałem swoje wymagania głównie finansowe. SPIE POLSKA nie jest w stranie dać nawet połowy oczekiwanej kwoty, rozmowa zakończyła się szybko z mojej inicjatywy bo szkoda czasu na amatorów.

użytkownik zarejestrowany

@pracownikSPIE rzeczywiście obecnie firma ma wiele aktywnych ofert pracy. Między innymi poszukują osób do pracy jako Technik Serwisu. Co jako obecni pracownicy firmy możecie powiedzieć o tym jak wygląda praca na tym stanowisku? Czego mogą się spodziewać osoby zainteresowane tą ofertą?

użytkownik zarejestrowany

@Lina jakie stanowisko próbowałeś się dostać? Chętnie też dowiemy się więcej na temat tego jak wygląda proces rekrutacyjny do firmy. Jakie miałeś wrażenia jeśli chodzi o jego poziom?

Li

Warszawa.Byłem jesienią na rozmowie i tyle mi wystarczy. Dostałem propozycje nieco ponad 2500zl netto na start za pracę na w pojedynke na obiekcie plus drugi sasiedni obiekt z doskoku . Podziękowałem, nie będe psuł rynku, oferta niepoważna jak na to miasto gdzie bezrobocie poniżej 2%. Rozumiem ich "optymalizacje" kosztów ale to wygląda na szukanie frajera a nie pracownika. Tyle to teraz płacą w Biedronce.

Darek
użytkownik zarejestrowany

Uczono mnie, że człowiek sam nie jest obiektywny w ocenie swojej pracy, to może zrobić ktoś obcy. Cały czas rozmawiacie o wysokości wynagrodzenia ale nikt nie pomyślał, że jest to zależne od jakości pracy!

Rat

a co sądzicie o stanowisku inzynier-kosztorysant? Jak praca i jakie zarobki

Dudzio
użytkownik zarejestrowany

Czasami czytając wpisy myślę sobie , że niektórzy traktują firmą jak przedszkole. Jeśli ktoś idzie do firmy uzgadniać warunki pracy to również finanse. Ile ktoś wynegocjuje tyle będzie miał. Taki jest dziś rynek i nikt tego nie zmieni, gdyż to jest naturalne postępowanie.

Zainteresowany

Osoby które Pracują w SPIE. ------Napiszcie ile dostanie elektryk na stanowisku technika (czyli pracownika od wszystkiego) na rękę np w Warszawie Lublinie czy Poznaniu. Na pewno są rozbieżności w pensjach... Tak jak wszędzie?Czy Tak??? Czy w ogóle opłaca się zawracać głowę pracą w tej branży.

użytkownik zarejestrowany

@Mistrz domyślasz się, czy masz konkretne informacje na temat pracy na tym stanowisku? Bardzo chętnie usłyszymy więcej od osoby, która pracowała w SPIE Polska w tym charakterze.

Jerzy
użytkownik zarejestrowany

@Mistrz Myślę, że jesteś w błędzie wysuwając teorię o niskiej płacy i w konsekwencji braku pracownika. A może ten pracownik musi mieć pewne umiejętności żeby pracować na takim stanowisku, nie pomyślałeś o tym prawda?

A. były pracownik
@Jerzy 18.04.2017, 19:54

Niestety nie rozminął się z prawdą, pracowałem w firmie i mogę to potwierdzić, podwyżek grupowych nie ma, czynności często upadlające, technik w Warszawie ma poniżej 3 tyś. na rękę, odsyłam do postu wyżej (Były Pracownik 2016-09-30 12:24 )

A.W.

Ciekawe opinie, zastanawiam się czy z centrali ktoś to czyta ...

użytkownik zarejestrowany

@Ciekawy interesuje Cię tylko praca w Warszawie? Obecnie SPIE Polska Sp. z o.o. poszukuje osób na stanowisko Technik Serwisu, ale nie udało mi się znaleźć oferty pracy dla Warszawy. Ktoś już aplikował na to stanowisko? Jak wygląda praca w tym charakterze?

Mistrz
@Maja 01.03.2017, 08:43

Spie Polska wciąż szuka osób na stanowisko Technika Obsługi Obiektu . Dlaczego? łatwo się domyślić, mała kasa warunki kiepskie, wszystkie tego typu firmy co nie mają nic a nic własnego tylko robią usługi u innych tak prosperują Sodexo, FBserwis, Bilfinger, General Property, i wiele wiele innych często amatorkich, wszystkich cechuje to samo zawsze wpis " w związku z dynamicznym rozwojem" szukanie taniego jelenia.

Michaś
@Mistrz 16.04.2017, 13:45

Mylisz się FB Serwis i Bilfinger to spółki córki dużych firm budowlanych. Podobnie zresztą jak Hochtief (obecne SPIE) Te 3 firmy "dostawały" obsługę techniczną w obiektach, które same budowały. Tak jest dużo prościej funkcjonować. Ja pracowałem w Hochtief, zwolniłem się na porzucenie pracy, po prostu nie dało się tak funkcjonować. Dla mnie to była/jest firma kogucik. Podstawowym materiałem używanym do napraw jest taśma klejąca, patyk, kawałek drutu, podparcie kolanem. O pieniądzach nie będę pisał. Kadra kierownicza cały czas z pełnymi gaciami stolca ze strachu.

Ciekawy
użytkownik zarejestrowany

Witam, czy Spie ma zapotrzebowanie na nowych pracowników serwisu? Słyszałem kilka dobrych opinii o firmie i mam zamiar aplikować. Może ktoś podpowie ? Na jakie zarobki mogę liczyć jako technik serwisu?

Marek

Chyba nie da się znaleźć Technika Serwisu w Wielkopolsce za te pieniądze.

dyletant
użytkownik zarejestrowany

Mam u nich pracować w Krakowie i zależy mi na informacji jacy ludzie pracują?

Były technik

Technicy na niektórych obiektach traktowani są przez liderów i kierowników jak idioci, są nikim. Ważne jest tylko złapanie podwykonawcy i pobranie działki ... Firma z zasadami dobrych praktyk ale kadra wyższa techniczna ma to gdzieś, przykre ...

NJ
użytkownik zarejestrowany

Widzę, że jeśli chodzi o ogłoszenia z tej firmy, to jest w czym wybierać, generalnie np. jak wpiszecie w google Koordynator/Młodszy Kierownik Projektów Facility Management to wyskoczy Wam całkiem spora liczba dość dobrych ofert z umowami o pracę również

Były Pracownik

Pracowałem - Technik 2600-3500, Lider Techniczny/ Kierownik Obiektu - do 4200, Multisport za 73 zł, gruszka 500-1000 zł, dofinansowanie na kulturę - jakieś grosze, paczki na bachory jak ktoś ma, dofinansowanie do wakacji bachorów, jakieś tam pożyczki czy zapomogi. Warunki jak wszędzie w "tanim" FM, czyli robisz wszystko sam, bez firm zewn. jeśli to możliwe. Nadgodziny płacone lub do odbioru (różnie). Telefony w nocy - norma, odbierasz i jedziesz do pracy lub wzywasz serwis 24h i wisisz na telefonie, a serwis załatwia awarię jeśli umie. Jak masz prosty obiekt gdzie wszystko jest wyprostowane, to można siedzieć w biurze i robić papiery (a dużo tego). Jak masz obiekt z problemami - to masz dużo pracy. Minusem jest całkowity brak wsparcia merytorycznego/technicznego z centrali - zespół na obiekcie jest pozostawiony sam sobie. Specjaliści branżowi w centrali mają inną robotę niż codzienną pomoc obiektom, więc dzwonisz po producentach/dystrybutorach, i kombinujesz, skąd wziąć wiedzę jak ogarnąć coś, na czym się nie znasz (szkoleń brak, lub niewystarczające, lub za mało). Na obiektach jest zazwyczaj za mało pracowników, bo oferta na obsługę musi być niska (by wygrać przetarg). Ale jak się sprawdzasz to dostajesz podwyżki i awanse, trzeba się do takiego trybu przyzwyczaić. Dobra satysfakcjonująca robota jak ktoś jest kumaty i pasuje mu jałmużna (na rynku brakuje technicznych, zarobki powinny być więc wyższe).

Kolka

Proszę napisać o obiektach w Warszawie, które lepsze, które gorsze i stosunki pomiędzy technikami a kierownictwem bo to dla mnie bardzo istotne, bez dobrej atmosfery praca bywa udręką.

słoń

Za udrażnianie toalet to dobra stawka, a w umowie nie musi być wyszczególniony każdy rodzaj wykonywanych czynności, utrzymanie instalacji wod-kan, która jest częścią infrastruktury technicznej należy do obowiązków obsługi technicznej i to jest w umowie. Uwielbiam sugestie mądralińskich, ktorzy twierdzą, że jest źle bo się nikt nie odezwie...

były pracownik

Hmm. A kto wg. Ciebie pójdzie to zrobić? W Chorzowie na Prologis Park (SPIE to obsługuje) kible zatykają się non stop, pompownie sanitarne również. Kto wg. Ciebie to udrażnia? Zapewniam Cię, że nikt z techników niema tego wpisanego w umowie

były pracownik hochtief

"...utrzymanie w ruchu urządzeń i instalacji technicznych, usuwanie awarii i usterek i wykonywanie planowych inspekcji i przeglądów..." Pracuje jako technik obsługi już 12 lat. Do tych powyższych czynności należy jeszcze dodać udrażnianie toalet, różnego rodzaju separatory nieczystości, pompownie ścieków itp. Każdy się przekona na własnej skórze.

Chasmi

Panowie !!! Spie to jest były Hochtief. Spie ma raptem 1-2 lata w Polsce. Poczytajcie również opinii o firmie Hochtief

Chasmi

Ciekawe dlaczego mój wpis zniknął??? widać rzetelność tego portalu jest dokładnie taka jak sobie życzy "opisywany" podmiot

Poznaniak

W nawiązaniu do ogłoszenia Specjalista ds. Technicznych - Wielkopolska. Bydom bejmy to wiaruchna pódzie robic. Bez bejmów to Kuniec Dymbiec ze SPIE.

Firma jest bardzo w porządku. Każdy ma umowę o pracę, a do tego pełen pakiet świadczeń socjalnych typu multisport, grusza, dodatki do kina, teatru, wyprawki szkolne dla dzieci, ubezpieczenie itd. itp. Bardzo fajna, przyjacielska atmosfera, mega pomocni ludzie i mega zgrane zespoły. Pensja może nie jest najwyższa, a praca czasem monotonna, to cała reszta nadrabia te minusy. Generalnie bardzo fajna perspektywa, w firma z miesiąca na miesiąc powiększa swoje szeregi, co skutkuje tym, iż powoli zaczyna brakować miejsca w centrali :) Podsumowując, bardzo rzetelny pracodawca, który nie chce nas wydy..ać tylko faktycznie dba o swoich pracowników. Do tego fajni ludzie i dobre warunki zatrudnienia (poza pensją). Do tego lider na rynku FM i Gazela Biznesu. Przychody rosną co roku o około 15-20%.

Ktoś
@pracownik 15.01.2016, 19:31

Te czasy niestety sie już skończyły. Firma przestala patrzeć na pracowników, tylko na % w zyskach. Socjal jest i to jest jedyny plus ale przy zarobkach to wychodzi na to samo jak w innych firmach konkurencyjnych. Po zmianie Dyrektora Tech. jest to zupełnie inna praca i atmosfera. Mam troche wrażenie że jest w tej firmie, szczucie ludzi na siebie. Brak wsparcia od przełożonych i wiele innych sprawia że nie chce sie wracać do tej firmy. Niestety to już nie jest to co było. Jak najbardziej nie polecam.

Ktoś
@pracownik 15.01.2016, 19:31

Irek

Standatrowe zarobki Technika obsługi budynku to 2500zł brutto czyli 1800zł na rękę, liczymy na frajerów złaszajcie się, wybierzemy najtańszych, najlepszych, najmłodszych najwierniejszych. najmniej roszczeniowych i kłopotliwych, najbardziej oddanych,pracowitych i najmniej wnikliwych, POLECAM SPIE POLSKA PRACA NA CZAS OKREŚLONY NA CZAS KONTRAKTU, POTEK KOP W D....Ę

lolek
@Irek 03.01.2016, 00:22

To chyba nie w SPIE, no chyba, że masz 0 doświadczenia ale nie sądzę. Standardowy technik zarobi 3500, a może i więcej jak mu się chce pracować. Rynek płaci podobnie,wystarczy poszperać w sieci i popytać...Tu przynajmniej stabilnie i wcale się tak łatwo ludzi nie pozbywają. A przynajmniej pracujesz w firmie szanowanej, i nie na śmieciówkach.

darek

Tyle wam płaca na ile się wycenicie - jeżeli nie potraficie nic zaoferować i sami nie znacie swojej wartości to pracujecie za 2500 na rękę i płaczecie po cichu w kącie że mało przy okazji psując rynek pracy. Zacznijcie negocjacje od 4k na rękę skończcie na 3,2 - 3,5 i wszyscy będą zadowoleni - od tego są rozmowy kwalifikacyjne. To działa w dwie strony nie tylko oni was przesłuchują ale tez i wy macie coś do powiedzenia a nie tylko godzenie się na to co podsuwa pod nos pracodawca. Wiadomo że oni chcą dać jak najmniej a wy chcecie jak najwięcej ale jak się nie potraficie odezwać to skąd maja o tym wiedzieć. I żeby nie było że jestem pracownikiem SPIE - pracuje w innej firmie na stanowisku inżyniera serwisu. Mam pełen socjal, nowy samochód służbowy - również do celów prywatnych, laptop i inne potrzebne urządzenia, wolne weekendy, brak dyżurów i podstawowe wynagrodzenie na rękę x3 od tego o którym tu piszecie. Jestem zadowolony i czuje że pracuje jak normalny człowiek którego praca jest doceniana.

jojo

tak poszukują serwisantów jak pisałem wyżej ekipa THE BEST, klimat SUPER pensyjka zawsze na czas, na początek 1.800zł potem ok 2.100zł co jest nawet niezłą kaską. pozdrawiam.

jojo

Witam, ja pracuje w SPIE, i nie narzekam, jest O.K pod względem finansowym,socjalnym,oraz ekipa THE BEST, klimat że chce się przychodzić na obiekt.Socjal pełen, gruszka,karta multisport, inne.Praca 8h,wale drzwiami i do domu.Na swoim obiekcie przeszedłem na wyższy LEVEL techniki,o takich tematach jak widziałem czytałem tylko w książkach.

Marek

Co sie stało z Kierownikiem Technicznym w Poznaniu? Odszadł? Zrezygnował?

@Marek 09.10.2015, 23:31
Co sie stało z Kierownikiem Technicznym w Poznaniu? Odszadł? Zrezygnował?

Firma szuka Technika Serwisu w Poznaniu. Czy firma zaczęła już płacić przyzwoicie jak na Wielkopolskę?

buły Spie

Znowu szukają technika serwisu http://www.pracuj.pl/praca/technik-serwisu-poznan,oferta,4144759 kolejny odszedł, kiedy wreszcie zrozumiecie że za 2 koła wypłaty nikt kumaty do tej pracy nie przyjdzie a jedynie takie skoczki z przypadku co nic nie umieją i za chwilę odejdą albo ich zwolnicie.

były Spie

Frajerze kto ci da dodatki zapomnij, dostaniesz 2400 brutto za robote non stop za nadgodziny to możesz odebrać sobie wolne (w teorii) trzeba sie o nie wykłucać z koordynatorem, idż a przekonasz się, nie ty pierwszy i nie ostatni hahahahaha...

OLO

3500 brutto to 2400netto łapę za soboty i niedzielę oraz co drugi tydzień dyżur pod telefonem to dużo???

Zostaw opinię o SPIE Polska Sp. z o.o. - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie SPIE Polska Sp. z o.o.