Opinie o SPIE BUILDING SOLUTIONS Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy SPIE BUILDING SOLUTIONS Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w SPIE BUILDING SOLUTIONS Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SPIE BUILDING SOLUTIONS Sp. z o.o. w Warszawa

Moim zdaniem nie ma sensu sugerować się negatywnymi opiniami na tej stronie. Czytało się je przed podjęciem pracy w firmie, co wywołało sporo obaw. Jak się potem okazało - niepotrzebnie. Firma SPIE posiada obiekty w całej Polsce i nie powinno się ich ze sobą porównywać. Pracuję na jednym z obiektów i w żadnej innej pracy nie spotkało mnie tyle miłych chwil a i na wynagrodzenie nie mogę narzekać -chociaż, jak to zwykle bywa, zawsze mogłoby być wyższe ;) . Uważam, że wiele zawdzięczam zespołowi oraz fantastycznemu kierownictwu. Z rozwojem osobistym i dostępnością do różnego rodzaju szkoleń szkoleń - tu mogę się zgodzić, mam ostatnio wrażenie, że stoję w miejscu i firma mogłaby trochę popracować nad pomocą lub dofinansowaniem do szkół/kursów itp. Jasne, zasady współpracy, premie, socjal, wypłata na czas, nie ma co narzekać, wszystko co było przedstawione w procesie rekrutacji zgadza się.

Paulina

A napiszesz mniej więcej oczywiście, ile wynosi wynagrodzenie? ;) Albo coś więcej o socjalu?

Tomasz

Jakie są obecnie zarobki na stanowisku technika obiektu?

Były Pracownik

Pracowałem - Technik 2600-3500, Lider Techniczny/ Kierownik Obiektu - do 4200, Multisport za 73 zł, gruszka 500-1000 zł, dofinansowanie na kulturę - jakieś grosze, paczki na bachory jak ktoś ma, dofinansowanie do wakacji bachorów, jakieś tam pożyczki czy zapomogi. Warunki jak wszędzie w "tanim" FM, czyli robisz wszystko sam, bez firm zewn. jeśli to możliwe. Nadgodziny płacone lub do odbioru (różnie). Telefony w nocy - norma, odbierasz i jedziesz do pracy lub wzywasz serwis 24h i wisisz na telefonie, a serwis załatwia awarię jeśli umie. Jak masz prosty obiekt gdzie wszystko jest wyprostowane, to można siedzieć w biurze i robić papiery (a dużo tego). Jak masz obiekt z problemami - to masz dużo pracy. Minusem jest całkowity brak wsparcia merytorycznego/technicznego z centrali - zespół na obiekcie jest pozostawiony sam sobie. Specjaliści branżowi w centrali mają inną robotę niż codzienną pomoc obiektom, więc dzwonisz po producentach/dystrybutorach, i kombinujesz, skąd wziąć wiedzę jak ogarnąć coś, na czym się nie znasz (szkoleń brak, lub niewystarczające, lub za mało). Na obiektach jest zazwyczaj za mało pracowników, bo oferta na obsługę musi być niska (by wygrać przetarg). Ale jak się sprawdzasz to dostajesz podwyżki i awanse, trzeba się do takiego trybu przyzwyczaić. Dobra satysfakcjonująca robota jak ktoś jest kumaty i pasuje mu jałmużna (na rynku brakuje technicznych, zarobki powinny być więc wyższe).

Qaz
@Były Pracownik

Tak jest w SPIE na stanowisku technika

Manager_Spie
@Były Pracownik

I ty narzekasz ??? czego oczekiwałeś dupku, wypłatę miałeś jak należy, robić ci się nie chciało albo nie umiałeś i cię wypierdzielili

Ogromne rozczarowanie
@Manager_Spie

Ktoś kto podpisuje się Manager_SPIE i jednocześnie odnosi się do innych z takim "szacunkiem" (cytuję:" czego oczekiwałeś dupku") wystawia firmie SPIE wspaniałe świadectwo- wskazując na wysoki poziom kadry menedżerskiej w tej firmie - co już powinno dawać innym dużo do myślenia. Forma w jaki "Były Pracownik " opisał warunki pracy w SPIE może nie jest najodpowiedniejsza ale niestety wszystko o czym pisał to prawda

Elektroinstalator
@Manager_Spie

Manager wyzywa publicznie bądź co bądź byłego pracownika? :( smutne!

zainteresowany
@Były Pracownik

podane zarobki netto czy brutto

Ryszard
@zainteresowany

Odnosisz się do dość starej wypowiedzi, więc teraz kwestie płacowe mogły już ulec zmianie w SPIE Polska. Widzę, że jesteś zainteresowany podjęciem pracy w tym miejscu - wysyłałeś już może swoje CV? Ciekawy jestem, jakie stanowisko interesuje Cię w SPIE Polska.

@Były Pracownik

Powiedzcie mi ile można razy kopiować ten sam wpis od lat i wklejać ponownie??? to kpina. Trochę własnej inwencji i analiz, to nie boli. Ta firma to jest kompletne (usunięte przez administratora) to nie ma czego powielać. Praca dla desperatów. To w ogóle nie ma w mojej ocenie żadnej klasyfikacji.Niezdecydowanym lub sponiewieranym (usunięte przez administratora)i szmaceniem w (usunięte przez administratora)polecam niezwłocznie zmienić firmę i zatrudnienie/

@Były Pracownik

Trzeba uważać by się nie wychylić z wiedza i umiejętnościami bo stanowisz potencjalne zagrożenie dla kolegów i to się kończy zwolnieniem.

@Były Pracownik

Bardzo słaba komunikacja. Śmiem podejrzewać ,że o prostych formach komunikacji w tej firmie nie słyszano na poziomie Menager i OFFICE. Dopytać się czy coś ustalić w Warszawie. To uzbroić się w cierpliwość i licz sam na siebie. Generalnie słaba kadra zarządzająca nawet bardzo słaba. Ja wszędzie i zawsze ryba psuje się od głowy.

Wrotas

Dokładnie tak jest

Trójmiasto

Witam Dużo negatywnych opinii jest o tej firmie A ja właśnie jestem po rozmowie i mam niby przejść. Ale patrząc na wpisy to się zastanawiam. Teraz mam całkiem niezłą i spokojną pracę, pół za biurkiem, pół w terenie A nurkować w separatorach ..... To już nie dla mnie. Miejsce pracy to trójmiasto i może ktoś ma najświeższe informacje o warunkach tam panujących?

Aleksandra
@Trójmiasto

rozmowa była wg ciebie w porzadku, w dobrze atmosferze ? nic nie zwrocilo twojej uwagi na niej ? moze warto zaryzykowac, zawsze mozna po okresie probnym zrezygnowac i tyle. co ty na to ?

Trójmiasto
@Aleksandra

Atmosfera była dobra ale ilość opinii negatywnych jest wręcz powalająca. Z niczego to się nie bierze. Dlatego szukam kontaktu do jakiegoś pracownika co już przerabiał tam temat.

Pracownik-GP12

W grupie projektowej nr 12 (dolnośląskie, opolskie) oprócz warunków z umowy na stanowiskach fizycznych trzeba dać coś od siebie. Pracy dużo, najlepiej jak nie masz rodziny bo możesz orać jeszcze w weekendy. Na stanowiskach kierowniczych zupełnie odwrotnie: trochę popracujesz, prywatę załatwisz w godzinach pracy jeżdżąc służbowym samochodem. Czy polecam pracę w SPIE? To już kwestia indywidualna, jakie masz priorytety ale ostatnio w firmie dzieje się gorzej.

Wanda
@Pracownik-GP12

Ale te weekendy są obowiązkowe czy nie? Krzywo patrzą jak na weekend się nie przyjdzie?

Firma SPIE BUILDING SOLUTIONS Sp. z o.o. prowadziła rekrutację na stanowisko Technik Utrzymania Obiektu (K/M). Podziel się swoimi wrażeniami. Daj znać, ile czasu trwała rozmowa kwalifikacyjna oraz z ilu etapów się składała. Co Cię pozytywnie, a co negatywnie zaskoczyło?
logo firmy Specjalista psychoterapii uzależnień
logo firmy E-commerce Sales Expert with German
Webinterpret SAS
logo firmy Regionalny Menadżer Sprzedaży Packaging Industrial
Igepa Polska Sp. z o.o.
logo firmy Manager w zespole Cen Transferowych
MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy Spółka Doradztwa Podatkowego S.A.
JA

Pracuję w SPIE od dwóch lat, i rzeczywiście W FM zarobki nie satysfakcjonują co nie których pracowników, i dlatego nikt tu nie każe pracować na siłę tylko proszę pamiętać, że w konkurencyjnych firmach FM jest gorzej jeżeli chodzi o zarobki, i gorzej jeżeli chodzi o atmosferę a przykładem są nowi pracownicy, którzy przeszli w maju 2022 od konkurencji (dolnośląskie) .Nie zgodzę się, że nie ma merytorycznego wsparcia, uważam że oddział FM z dolnego śląska ma kompetentnych pracowników którzy w większości są profesjonalni i chcą pracować, oraz pomagają sobie na wzajem. Zarobki zawsze będą za małe, dostaniesz podwyżkę i po roku zacznie tobie brakować, Właściciele obiektów chcą płacić jak najmniej za obsługę a stawka związana jest z kontraktem, i pewnych formalnych finansowych zagadnień po prostu się nie "przeskoczy", dodatkowo obecna sytuacja na rynku - rosnąca inflacja na dzień dzisiejszy niecałe 14% a prognozowana w sierpniu 2022r. ma wynosić 20% - nie jest optymistyczna i dlatego regionalni menagerowie z dolnego śląska nie mają łatwo ponieważ wszystkie przez zemnie wymienione czynniki skupiają się na nich. Na koniec chciałbym dodać żeby nie wróciły te czasy (a wszystko na to wskazuję, że wrócą) gdzie nie było pracy a ja przeszedłem drogę od marketu po przez restauracje, wyzyskujące-fabryki do FM i z żadnym pracodawcą nie żegnałem się obrażony po prostu nadarzyła się okazja na lepsze zarobki u innego pracodawcy to zmieniałem. P S. "Trawa zawsze zieleńsza u sąsiada".

Pentobarbital

Po przeczytaniu opinii z ostatnich kilku miesięcy, pozostaje mi tylko współczuć kolegom i koleżankom z branży. Pracuję w SPIE za granicami Polski i rzeczy o których piszecie w głowie się nie mieszczą. Co do zarobków to oczywiście nie mogą być porównywane... Tu jeszcze kilkanaście lat minie nim z polskiej pensji elektryk będzie żył na godnym poziomie. Ale jeśli chodzi o atmosferę pracy to już chyba nie ma wytłumaczenia... U nas wszyscy są "równi"...oczywiście każdy ma inne zadania i odpowiedzialność, ale każdy jest traktowany z szacunkiem i ma poczucie, że tworzy wartość firmy. Gramy do jednej bramki a wszelkie spotkania firmowe to czysta przyjemność. No nic... Pozdrawiam kolegów ze SPIE Polska i życzę zmian na lepsze.

Gumijagodek
@Pentobarbital

Niestety musze zgodzić sie z tym co piszesz. Ja tez pracuję dla SPIE , ale w DE i to co piszecie nie mieści się tutaj w głowie. Ze wszystkich opinii wynika, że ktoś urządził sobie polskie oddziały SPIE na taką >Naszą ,Polską Narodową < modłę. Mówiąc prosto - jak wszędzie w polskich firmach , kumoterstwo ,prywata, kolesiostwo . Dlatego apeluje do młodych , szukających lepszej przyszłości .Lepiej jest jej poszukac u źródeł , czyli tam skąd firma pochodzi. Dam swój przykład. Zatrudniając się jako zwykły elektryk na rozmowie kwalifikacyjnej omówiliśmy warynki ,które obie strony zaakceptowały. W moimk przypadku było to okreslone miesięczne wynagrodzenie plus samochód firmowy z opcją jak tu mówimy privatnutzung, czyli oprócz dojazdu do pracy korzystam z samochodu jak chcę ,kiedy chcę i gdzie chcę ,tankując na tnkkarte DKV , za co płaci firma ,za wszystkie przeglądy , naprawy itd. też i jest to w umowie jako częśc dodatkowego wynagrodzenia. Odpłatność wynosi 1 % zarobków brutto ,którą to sumę firma w trakcie rozliczxenia miesiąca dodaje do zarobków , a potem ją potrąca , czyli że auto kosztuje mnie różnicę w naliczanym podatku. Jak czytałem wcześniej ktos miał problem z narzędziami to też tu jest nie do pomyślenia. Po podpisaniu umowy w pierwszy dzień w pracy jechałem do Norymbergii odebrać komplet narzędzi tj. walizka z wyposażeniem ,wkrętarkam , wiertarka i oczywiście samochód, ubrania i całą resztę i tak to tutaj wygląda. Dla ostudzenia dodam ,że SPIE nie jest moją pierwszą normalną firmą w DE i takie warunki są tutaj bardzo często spotykane. Nie mówię , że wszędzie, ale trzeba po prostu szukać i dogadywać warunki zatrudnienia. Takie nazwijmy to gorsze warunki oferują tzw. Leihfirmy , tj, nic innego jak agencje pracy tymczasowej oferujące na rynku pracy wynajem ludzi .

@Pentobarbital

W Polsce elektryk z dachem w ręku zarabia sporo. Nie mówimy tutaj o FM, bo to jest miejsce gdzie łapiesz co najwyżej szlify jak działka np hale, podlłapujesz znajomości, potem możesz iść na swoje. Pracowałem w innej firmie gdzie wypłata oczywiście podobna, ale osprzęt do pracy jest, na szkolenia wysyłają, wsparcie kolegów z okolicznych jednostek zawsze. Tylko że ta firma jest droższa bo i koszty własne większe. Przeliczając stawkę od Śpię się nie opłaca. Zliczając koszty dodatkowe dla pracownika, brak wsparcia itd, za duża odpowiedzialność nie za tą kasę. Jest moment w Polsce gdzie fachowiec musi być wynagrodzony za wiedzę i pracę inaczej pójdzie gdzie indziej.

Gabriela
@Gumijagodek

W takim układzie może wiesz coś o tym, czy elektryk ma w firmie ułatwione przejście z polskiego oddziału np. do oddziału w DE? Bywały takie 'transfery'?

Rumburak

Pracowałem w Spie kilka lat.... Hm.... Dolny Śląsk dziwne podejście do pracownika. Totalne 0 premii , totalne zero motywacji. Szkolenia są jak sam sobie znajdziesz oczywiście online i darmowe. Biuro to wzajemne kółko adoracji z wielkim Szu na czele. Jak chcesz podwyżkę to musisz położyć papier o zwolnienie bo inaczej nic nie osiągniesz. Auta służbowe dla wybranych hulają aż miło w weekendy. Zwykły Technik zamiast premii może dorobić jakieś ochłapy w niedzielę wow.. Moim zdaniem firma nie nadąża za rynkiem. Typowa korpo. Ale to już było... I nie wróci więcej .... Szkoda tylko tych chłopaków co mają wiedzę, uprawnienia i chęci, a każą im robić tak dziwne rzeczy, że wstyd się przyznać.

Paulina
@Rumburak

To szkoda w sumie :( Ale skoro pracowaleś tam kilka lat, to chyba sa jakieś plusy?:)

Jaki dress code obowiązuje w SPIE Polska Sp. z o.o.?

Cojs

zależy czym dysponujesz ????

Ktoś tam zza biurka

@Pytanie Dress code - smart casual, nie ma jakichś specjalnych wymagań. Chyba, że masz spotkanie z klientem to wtedy wypada się ubrać bardziej elegancko - business.

Roman

Ja pracować w firma miesiąc i prezes (usunięte przez administratora) mnie. Wypłata niska, warunki słabe. Prezes pije whisky a mi nie dać nic poć

Wanda
@Roman

To ile ta płaca wynosiła? Czemu warunki uważasz za słabe? A co do alkoholu to chyba nikt nie powinien w firmie pić :D

Ilona

Kto to jest? I dlaczego tak brzydko się o nim zwracasz?

zdzislaw

pracuje w tej firmie jako zwykly technik, obiekt ciekawy, ludzie z ktorymi pracuje super a reszta to tylko gorzej, mamy pomieszczenie socjalne he tylko z nazwy bez okna i slabej wentylacji, sztania to tylko pseudo szatnia, w pracy mozna czesto sie ubrudzić, (kanalizacja, centrale klimy) nie ma gdzie sie umyc, mydlo i reczniki trzeba kupic za swoje, z zarzadzenia prezesa nie przysluguje pracownikom tech. firmowa herbata czy kawa i cukier (w biurze maja darmo, ekspresy do kawy i itp.) jestesmy traktowani jak 5 kolo u wozu, a jak trzeba kupic czesci to walka o pieniadze, podobno jestesmy roszczeniowi a dbamy o wizerunek firmy heeeee

Znam rynek firm FM, zarobki techników w Spie są w porównaniu z konkurencją tragicznie niskie, różnica sięga nawet 1000 złotych. Kolejnym kuriozum jest to, że nowy pracownik, często bez doświadczenia dostaje pensję wyższą niż doświadczony z wieloletnim stażem. W Spie nie pracuję kilka lat ale mam kolegów, którzy tam jeszcze z jakichś powodów zostali i z tego co mówią nic nie zmierza ku lepszemu. Czytajcie wcześniejsze opinie, szczególnie te krytyczne bo jest w nich wiele prawdy.

Moby
@Andrzej

Andrzeju - Nic dodać nic ująć. Nie polecam tej firmy.

Nie polecam pracy w biurze. Duza rotacja, niskie zarobki i do tego brak rozwoju. Na plus jedynie możliwość zdobycia doświadczenia w branży.

Przemysław

To praktycznie same minusy, ciężko po takiej "rekomendacji" myśleć o zatrudnieniu tutaj. A co do zarobków to ile proponują na start?

@Przemysław

Niewiele...

A
@Przemysław

Najniższą krajową.

@A

Bzdura i wprowadzanie w błąd, każdy dostaje tyle ile wynegocjuje w trakcie zatrudniania.

Czy zdarzają się nadgodziny w SPIE Polska Sp. z o.o.?

@Technnik102

tak i są dodatkowo płatne

Tak są nadgodziny ale tylko do tematów dodatkowych poza zakresem obowiązków technika extra płatnych tj idziesz wykonać dodatkowe zlecenie warte X a masz zapłacone extra 50% swojej gadzinówki w tygodniu ( weekend 100%) co w efekcie końcowym przekłada się ze Spie przyjmując zlecenie płaci Ci Ok 15-20% za tzw fuszkę licząc na godzinki.

thx

Można dorobić jak komuś się chce, a nie czeka jak mu "spadnie z nieba".

Matek

Witam wszystkich którzy pracują w firmie SPIE pracuję w głównej siedzibie i kontroluje każde w pisy na głowie mi się włos Jerzy że takie sytuacje mają miejsca w polskich siedzibach firmy SPI jeśli takie są duże problemy proszę zgłosić to domnie i będziemy usowac te osoby kierownictwo które źle traktoje pracowników . Priorytetem firmy jest pracownik potem kierownictwo jeśli to się nie zmieni zrobimy kroki do kontroli fili SPIE Polska

Mateo
@Matek

To czas najwyższy na kontrolę.

@Matek

Widać że pan z centrali, tylko w tak super firmie za biurkiem sadza się dyslektyków, ta firma nazywa się SPIE a nie SPI, traktuje a nie traktoje powodzenia w nauce ortografii.

Jojo
@Matek

Proszę o kontakt mailowy mam temat który mnie nurtuje ale niestety brak obiektywnej oceny sprawia że źle się dzieje . Rozwiązywanie jakiego kolwiek sporu nie ma sensu bo ukrucane jest poprzez kolesiostwo i nie wychodzi to na światło dzienne A odbija się na pracownikach A puzniej na pracy .

@123

Podkładka i tyle w temacie brakuje wpisu (usunięte przez administratora) rrrrrrobota.

Nickk

Chciałbym się tylko podzielić swoim wydarzeniem z rozmowy kwalifikacyjnej gdzie Pan zadał mi pytanie na które odpowiedziałem dobrze a on stwierdził że to zła odpowiedź i przedstawił mi swoją wersję, później sprawdziłem czy faktycznie może miał rację ale nie, moja odpowiedź była dobra. Nie mam do nikogo pretensji ale trochę dziwne że ludzie tam pracujący nie mają dostatecznej wiedzy na podstawowe zagadnienia

@Nickk

Polityka tej firmy najwidoczniej godzi się na zatrudnianie ludzi bez fundamentalnej wiedzy technicznej by koordynować prace zespołów co w efekcie końcowym przekłada się na decyzyjność rzekomo najlepszych kierowników świata a zarazęm weryfikację i decyzyjność wobec potencjalnych pracowników którzy jak nie zasłużą (właściwie nie będą się kajać) to nie mają przyszłości. Panie Arturze Tomczyk czy naprawdę tak wyglada polityka Spie według Andreas-a Frey-a ?

Czy w SPIE Polska Sp. z o.o. są szkolenia zewnętrzne?

Heh

Jest podcinanie skrzydeł, zazdrość i (usunięte przez administratora)

Obiecują możliwość rozwoju a gdy kończą się wymagane uprawnienia raczej zbywają Cię kolejnymi obietnicami. W efekcie końcowym nie ma premii, gratyfikacji za innowacyjność ponadprogramowe zaangażowanie. Pakiet motywacyjny jest nie potrzebny ponieważ nie liczą się doświadczenie umiejętności a „sztuka osobowa” w kontrakcie. Nie ważne co i ile umiesz dostaniesz tyle co wszyscy.

@Heh

Dokładnie potwierdzam Jeśli radzisz sobie lepiej niż inni to stanowisz zagrożenie dla innych i taniej jest się Ciebie pozbyć.

Na jakie wsparcie w SPIE Polska Sp. z o.o. mogą liczyć kobiety w ciąży? Czy przestrzegane są ich prawa wynikające z Kodeksu pracy?

Dżon

Jeżeli pracujesz w Spie i jesteś w ciąży, to zapytaj przełożonego. Jeżeli jesteś w ciąży i chcesz się przyjąć, żeby narazić (naciągnąć) pracodawcę na koszty, to jesteś Karyna.

prezesss

wracajta dranie bo Niemcy jada i mnie taczką wywioza

managier

wracajta pracowniki dranie do roboty płaczemy za wami

Zostaw merytoryczną opinię o SPIE BUILDING SOLUTIONS Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w SPIE BUILDING SOLUTIONS Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy SPIE BUILDING SOLUTIONS Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 25.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SPIE BUILDING SOLUTIONS Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 20, z czego 7 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

SPIE BUILDING SOLUTIONS Sp. z o.o.
2.7/5 Na podstawie 121 ocen.

SPIE BUILDING SOLUTIONS Sp. z o.o.