Opinie o Poltur Polska Sp. z o.o Biuro Podróży w Zielona Góra

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Poltur Polska Sp. z o.o Biuro Podróży. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Poltur Polska Sp. z o.o Biuro Podróży o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Poltur Polska Sp. z o.o Biuro Podróży w Zielona Góra

karolina

NIE ROZUMIEM O CO CHODZI ....JESTEM NA KOLONII Z POLTUREM - I JESTEM OCZAROWANA , PREZESI TO OSOBY O WYSOKIEJ KULTURZE OSOBISTEJ , SZARMANCKIM STOSUNKU DO KOBIET... ZA WOALEM SŁUŻBOWYM KRYJĄ SIĘ DELIKATNI WRAŻLIWI FACECI O GOŁĘBICH SERCACH...PRZYJACIELE DZIECI , WYCHOWAWCÓW I KIEROWNIKÓW....

2013

w Rewalu 2013 roku jeden psycholog był na 2 koloniach w Rewalu i na 1 koło Rewala ....

KINGA
@2013

Jeździłam na obozy i na kolonie przez 12 lat z innymi biurami(jako wychowawca i potem jako kierownik) i NIGDY, NIGDZIE !!! nie miałam - nie widziałam, tyle kadry co tutaj czytam!! a pan który pisze,że to nie wakacje tylko ciężka praca to chyba pomylił rolę wychowawcy i wczasowicza !!!

kierownik

grupy są z przetargów, w których podaje się dokładnie konkretne punkty programu, codziennie. Jeżeli się czegoś nie wykona zamawiający po prostu nie zapłaci lub naliczy kary. To też jest kwestia pewnej uczciwości wobec zamawiającego, jak się podało program to wypada go zrealizować a nie zwalać na dzieci, że czegoś nie chciały. Poza tym, w szkole ma lekcjach czy na studiach niekoniecznie wszystko co podawali nauczyciele czy wykładowcy studentom (uczniom) się wydaje interesujące. To samo jest na kolonii, to jest placówka wychowa2czo - edukacyjna a nie sama przyjemność. Program musi zawierać rzeczy poznawcze a nie tylko zabawy na boisku. Jeżdżę od czterech lat jako kierownik z Polturem i zawsze jest psycholog, kaowiec, ktoś od sportu, przewodnik itd. Jak ktoś pisze inaczej to chyba pomylił firmy. Tylko w Polturze jest tyle kadry. Przedtem byłem kierownikiem w innych firmach (nieważne w jakich) i tam to faktycznie była oszczędność na kadrze.

ws

Ja jeździłem z PTKRAJ/POLTUR 3 lata i nie narzekam. W tym roku nie jechałem tylko ze wzglęgu na obecną sytuację zawodową. Oczywiście są różni kierownicy, ale "góra" nie jest w stanie stać z batem nad każdym kierownikiem. Pisanie o oszustwach finansowych jest daleko idącym nadużyciem. Jedynie co bym wskazał jako rzecz do poprawy, to zbyt późne informowanie o szczegółach turnusu.Natomiast ogólnie mogę ocenić tę firme na 4 z solidnym plusem. Takie jest moje zdanie i każdy ma prawo do swojego.

Byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Poltur Polska Sp. z o.o Biuro Podróży? Podziel się relacją i opisz swoje wrażenia z rekrutacji na stanowisko Instruktor Kulturalno Oświatowy – kolonie 2020r..
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Zielona Góra
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Key Account Manager (pompy ciepła)
DTH Selection
logo firmy Spawacz MIG MAG TIG
Zielona Góra
TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.
logo firmy Likwidator szkód rolnych i majątkowych
Zielona Góra
MWJ Rzeczoznawcy Sp. z o.o.
brej

Z Polturem pojechałem dwa razy w sezonie 2013 i 2014. Byłem studentem. W pierwszym roku nastawiłem się na ciężką pracę, choć wiedziałem że wynagrodzenie będzie mizerne. I tak było. I turnus był w porządku, kierownik okazał się spoko, ale ejgo organizacja była słaba. Drugi turnus gorzej, kierownik miała swoich ulubionch wychowawców, reszta była niedobra. Zresztą sama kierownicza była kobietą niezrównoważoną, cześto wybuchała płaczem, skarżyła się na warunki i obowiązki, aż dziw brał. Nie rozumieliśmy o co jej chodzi, ciągle coś było źle, jak nie coś to co innego. Punktem kulminacyjnym był przyjazd jej rodziny do ośrodka. KOMEDIA. Najgorzej że cierpiały na tym dzieciaki. w 2014 roku, znów wiedziałem ze będzie ciężko ale z braku lepszych perspektyw pojechałem. Pieniądze nieco większe, ale dalej małe. Szczególnie że dzieci, i kadra to była komedia. Trzeba znaznaczyć że kadra na koloniach powinna współpracować. W polturze często było tak że wychowawcy trzymali się razem, próbowali zintegorwać się z ko czy instruktor sportu, kierownikiem, a oni traktowali ich z góry. Właśnie to czekało mnie i innych wychowawców w 2014. Pierwszy turnus - mega trudne dzieci. Nawet nie mops. Kierownik mówi: nie odsyłamy. Były wskazania, ale wg niego trzeba sobie radzić, no nie można odesłać bo to źle będzie w papierach wyglądać. KAżdy problem z dzieckiem (potrzebny był psycholog, inne sprawy) był zwalany na wychowawcę. Kontakt z ko był dobry całe szczęście, ale tylko dlatego że kierownicy i im zaszli za skórę. Dzieci jakie były to okay, ale że wsparcia nie było ze strony kierownika? To był dla mnie szok. Jak zdarzył się jakiś wyopadek to wina wychowawcy, nawet jeśli wynikał z decyzji kierownika (20 kolonistów poszło z 4 wychowawcami do kościoła, 60 została z 2 i ko. Z tym że ko nie jest odpowiedzialne za dzieci, oni zapewniają rozrywkę a nie opiekę). Zastraszanie przez kierownika było na porządku dziennym. Kolejne turnusy - kolejny kierownik, który nie rozumie że my tu przyjechaliśmy pracować i pomagać w realizacji programu. Znów upokorzenia, ostatni był w porządku, ale tylko dlatego ze był nowy. Zupełny świeżak w polturze. Nie ogarniał że w firmie liczy się tylko realizacja programu. Właśnie PROGRAM, słuchajcie to świętość największa u nich. Zawalony od góry do dołu jakimiś atrakcjami, ale nikt nie zmierzył czasu, nie wziął pod uwagę pogody nic. (W propozycji na zakończenie kolonii nad morzem był test o górach, komuś nie chciało się przerabiać). Masę rzeczy musi wykonać wychowawca chociaż nie leży to w jego opowiązkach, ale robi to bo są groźby o nie zaliczeniu zadania, czy groźby prawne. Zresztą sam plan dnia zmienia sie co chwila, poganianie dzieci bo trzeba zdążyć z jednego miejsca na drugie, notoryczne zwalanie winy na wychowawców (np. że dziecko dostało okresu, i trzeba wymieńić prześcieradło). Ale ten program, nie ma miejsca na rozrywki które chcą dzieci. One ci mówią że chciałby pójść na boisko a ty wiesz że nie można bo teraz jest wyjście na miasto chociaż nawewt pogody dobrej nie ma na spacery, a bliżej pensjonatu to łątwiej się przed deszczem nawet na świtlicy schować. W tym przypadku kombinowało się. Wracało sie wcześniej z miasta czy plaży by dzieciaki mogły piłkę pokopać. Oczywiscie ni można tego w dzienniczku zapisać. Zresztą dopisywanie tego co się nigdy nei zdarzyło to chleb powszedni. Padało pod koniec turnusu a nie zrobiliśmy rzeźb z piasku? Co z tego wpiszmy je i tak. Słuchajcie. Ogólnie nie polecam. Jeśli jesteście zdesperowani, albo chcecie zdobyć doświadczenie *tego będzie dużo) to jedźcie, ale pamiętajcie: - to nie są wakacje a ciężka praca - płacą mało (mi zapłacili za każdym razem w terminie) - brakuje kadry na bazie (ko, instruktor sportu, psycholog) - ciągły mobbing i stres niewspółmierny do otrzymanej zapłaty - duże prawdopodobieństwo, że będziecie pracować z osobami nieżyczliwymi, może 1/10 będzie w porządku i fajna. Wychowawcy raczej trzymają się razem bo siedzą w tym razem. - problemy z dziećmi będą tylko waszymi problemami, przygotujcie się na bycie psychologiem, terapeutą, psychiatrą, ko, instruktorem sportu, a po trochu też kierownikiem (bo zdarzają się syutuację że się tobą wyręcza) - będziecie wykonywać mnóstwo rzeczy nadprogramowych i nie będziecie mogli odmówić. - dzieci będą głównie z problemowych rodzin, czasem będą poukładane, czasem nie. To jedna wielka loteria. - oczywiście poznacie trochę fajnych ludzi, pewnie nawet super dzieciaki wam sie czasem trafią nieproblemowe (a raczej pozornie nieproblemowe, będą problemy innego typu), uśmiech i radość dziecka dużo wynagradza, ale samymi uśmiechami człowiek nie żyje. Jak już je odstawisz na końcową stację to czujesz taką ulgę że hej. stąd do Kairu jak nie dalej. Ulgę że nie musisz już pracować w tym towarzystwie a dzieci uśmiechnięte wracają do domów. - w polturze wszystko się może zdarzyć,

m.bonislawski

karygodne jest przede wszystkim to, że taki wyrokowiec i (usunięte przez administratora) jak Ty Andrzeju, może wypisywać swoje oszczerstwa na tym portalu i wyrabiać fałszywą opinie o mojej firmie, no po prostu oszukiwać użytkowników portalu, którzy chcieli by zasięgnąć o nas wiarygodnej opinii.

m.bonislawski

Andrzej, nie dostałeś kasy, bo komornik ci zajął wynagrodzenie. Napisz cała prawdę, nie płacisz alimentów na swoje dziecko i to była jedyna szansa, aby miało na chleb. Zamiast pisać bzdury o mnie i naszej firmie, napisz o swoich wyrokach, jakie dostałeś. Albo o pieniądzach jakie okradłeś z Polturu.

?

Czy ktoś kto jedzie jako instruktor sportu lub kulturalno-oświatowy dostał już wiadomość na jaką bazę ma się udać?

jola

lepiej nie!!!!kierownik może Ci wykonania zadania nie zaliczyć i zostajesz bez kasy....Jak jedziesz jako wychowawca i jesteś na tyle zdesperowany to ..... ja byłam na kolonii , gdzie ,np.kierwonictwo nam pomagało - nam to wychowawcom... kulturalno-oświatowy zabierał np. codziennie na godziną każdą grupę i my mieliśmy czas dla siebie, podobnie było z insktruktorem sportu- ale to na poczatku musieliśmy wykrzyczeć...

belpher

jeżdżę na kolonie i zimowiska już od 1976 roku i jeszcze nigdy nie spotkałem się z tym aby płacić pieniądze jeśli nie można wyjechać na kolonie czy zimowisko. W ubiegłe wakacje zrezygnowałem z wyjazdu prawie miesiąc przed wyjazdem i musiałem zapłacić 400 zł kary. Wiele razy zdarzało się tak, że ktoś z wychowawców rezygnował nawet 3 dni przed wyjazdem i nie płacił żadnych kar a ja zamiast pracować jako służba zdrowia to już w dniu wyjazdu poproszono abym był tez wychowawca ponieważ ktoś zrezygnował w ostatniej chwili. Każdemu człowiekowi może wypaść coś poważnego w życiu i musi zrezygnować z wyjazdu tak jak ja to zrobiłem prawie miesiąc przed. Ktoś napisał w opinii, że Poltur ma w zapasie wychowawców i jest to nieprawda ponieważ wówczas postępowałby uczciwie i nie karał ludzi w ten sposób. Zgadzam się z negatywnym opiniami wielu ludzi nie tylko nieetatowych ale i PRACOWNIKÓW POLTUR. Pozdrawiam wszystkich piszących i ostrzegam przed nieuczciwymi ludźmi. belpher

Kinia
@belpher

Ma wychowawców w Bazie w Wiśle, w Kołobrzegu, Rewalu...na każde dwa tygodnie przypada conajmniej dwie osoby..że musiałeś płacić cóż od tego jest umowa aby się z nią dokłądnie zapoznać...z czytania ze zrozumieniem nikt cię nie zwolni....

matimat1992

Witam wszystkich ja nie zgadzam się z opiniami które są wystawiane przez innych. Byłem w zeszłym roku w Ustce w szkole podstawowej i w Łazach w bardzo pięknym ośrodku Bryza. Kierowników miałem też bardzo fajnych Pan S. Wartacz w Ustce i dodatkowo do pomocy była p.Alina gdy miałem jakiś problem to zawsze szybko i sprawnie doradzała co zrobić oraz J.Cygan w Łazach w ośrodku Bryza byli wymagający ale dlatego by mobilizować do współpracy. W Łazach byłem wychowawcą i też służyłem jako instruktor KO i Sportu i z jednej strony powiedzcie mi czy było to coś strasznego z dziećmi powygłupiać się przed snem w sensie przed ciszą nocną np zabawa w chowanego czy w czasie dnia pośpiewać z nimi czy zorganizować im dyskotekę pograć w piłkę lub pościć im film wyjść na spacer to jest duży problem według was, przecież to my chcemy być wychowawcami a że dzieci są z patologicznych rodzin to nie problem my własnie od tego jesteśmy by zapomnieli o tym co jest w domu a żyli chwilą na tych koloniach.Jeśli dla takiego dziecka będziesz w porządku to one będzie wobec ciebie też w porządku. Według mnie z Firmą Poltur Bardzo Dobrze Się Współpracowało i Pojadę z nimi w te wakacje również.

Anka

Hej, pracowałam z Polturem/PtKrajem w sumie 3 miesiące. Byłam w Łazach, Poddąbiu i dwa razy w Ustce. Pensjonaty nie są w złym stanie, posiłki całkiem niezłe. Mieszkanie w szkole też nie było dla mnie problemem. Mieszkanie w 8 osobowej sali z perspektywy czasu całkiem dobrze wspominam. Gorzej oceniam dojazd z mojego miejsca zamieszkania po dzieci, potem dopiero na miejsce wypoczynku. Spędziłam w autokarze jednorazowo nawet 20 godzin(czyt. 2 dni bez snu). Mimo to razem z miłymi kierowcami i niczego sobie pilotami podróż nie przebiegała tak źle! Na ośrodku wszystko zależne jest od kierownika, miałam przyjemność pracować z kierownikiem Baczmańskim - robi swoje, wszystko trzyma w ramach a mimo to jest miło i sympatycznie. Kierowniczka H. Łyszczek - jest rygorystyczna, czasami słowami sprawia przykrość ale mimo wszystko jeżeli ktoś robi, to co do niego należy nie robi żadnych problemów. Kierowniczka A. Pollany?(nie jestem pewna naziwksa) - wygląda bardzo surowo ale przy bliższym poznaniu da się lubić. ;) Nigdy nie miałam kontaktu z prezesem ale widziałam jak inni (w tym nawet kierownicy uronili nie jedną łzę). Dzieciaki są bardzo specyficzne są skierowane z MOPS-ów, mają swoje za uszami. Mimo to można z Nimi dobrze współpracować, jeżeli się potrafi. Najgorsza jest wypłata, nie dość, że marne grosze to wypłacana zawsze koło pod koniec września - taka data zaznaczona jest w umowie, wiadomo o tym od początku współpracy. Ja osobiście nigdy nie miałam problemu z wypłatą, koszty dojazdów na i z miejsca zbiórki są zwracane. Rzeczywiście Poltur jako jedyne biuro podróży nie ma stałej kadry, co rok nowe(niedoświadoczone) osoby. O czymś to świadczy. A dla tych niedoświadczonych, którzy chcą przeżyć swój pierwszy raz z poluterm to skok na głęboką wodę. Jednak wiem z doświadczenia, że większość osób myśli, że wyjazd na takie kolonie to odpoczynek i darmowy wyjazd na wakacje. To ciężka praca - może stąd tak dużo negatywnych komentarzy? Moja opinia jest taka: Jest ciężko, ale nie jest najgorzej. Pozdrawiam!

rumiana

Witam ! ostrzegam wszystkie młode osoby przed tą FIRMĄ pożal się boże.. Kierownik w jednej z baz to zboczeniec, łapał dziewczyny za pośladki lub piersi, padały również niemoralne propozycje, choć ów osobnik nie grzeszy ani urodą ani młodym wiekiem(nie wiem czy któraś z dziewczyn była by zauroczona starym siwym dziadem), wypłaty marne, warunki spartańskie, często zapiekanki podawane na kolacje były tzw. przeglądem tygodnia, co skutkowało rozstrojem żołądka u dzieci, salmonella, wykonywanie zadań niezgodnych z umową i wiele innych negatywów na których wymienienie zabrakło by tu miejsca, szczerze odradzam.

PILOT ANDRZEJ

POWOLI ZBLIŻAJĄ SIĘ WAKACJE. A ZATEM POLTUR (PTKRAJ) ROZPOCZNIE POSZUKIWANIA PILOTÓW, WYCHOWAWCÓW, KIEROWNIKÓW, PSYCHOLOGÓW ITP. I WIELE OSÓB ZWIEDZIONYCH PIĘKNYMI OBIETNICAMI WSPANIAŁEJ WAKACYJNEJ PRACY ZGŁOSI SIĘ DO WSPÓŁPRACY Z TYMI FIRMAMI. NAUCZONY DOŚWIADCZENIEM, POZWOLĘ SOBIE NA PRZEDSTAWIENIE KILKU FAKTOW Z MOJEJ WSPÓŁPRACY Z TĄ FIRMĄ, ABYŚCIE PRZED ZŁOŻENIEM PODPISU NA CYROGRAFIE, JAKIM JEST UMOWA O DZIEŁO, TROCHĘ SIĘ ZASTANOWILI: 1. FIRMA MOŻE Z WAMI ROZWIĄZAĆ UMOWĘ KIEDY CHCE, ALE WY NIE. 2. JAK CHCECIE ROZWIĄZAĆ UMOWĘ, TO MUSICIE PŁĄCIĆ. 3. RACHUNEK DO UMOWY W WASZYM IMIENIU WYSTAWIA POLTUR. WASZE NIE SĄ HONOROWANE, CO POZWALA IM NA ODŁOŻENIE PŁATNOŚCI ZA WASZĄ PRACĘ NAWET O KILKA MIESIĘCY. 4. ŻEBY DOSTAĆ PIENIĄDZE, MUSICIE UZYSKAĆ WIELE PODPISÓW, A WYSTARCZY, ŻE NIE DOSTANIECIE JEDNEGO (CO NIE JEST TRUDNE), I ŻEGNAJCIE PIENIĄŻKI. 5. PRACOWAĆ BĘDZIECIE NAWET PO KILKADZIESIĄT GODZIN BEZ ODPOCZYNKU - JA PRACOWAŁEM 56!!! 6. MOŻECIE BYC ZAKWATEROWANI W SALI TRENINGOWEJ Z KILUNASTOMA INNYMI OSOBAMI, GDZIE MOŻECIE ZAPOMNIEĆ O JAKIEJKOLWIEK SZAFCE CZY NAWET TABORECIE. 7. PRZYGOTUJCIE SIĘ, ŻE BĘDZIECIE Z WŁASNEJ KIESZENI WYDAWAĆ DUŻE PIENIĄŻKI, BO BĘDZIE WAM ŻAL DZIECI, KTÓRE NIE MAJĄ NIC I WŁÓCZĄ SIĘ NA WYCIECZKACH Z KILKOMA KILOGRAMAMI W REKLAMÓWCE I KUPICIE IM COKOLWIEK, BY SIĘ NIE MĘCZYŁY. OCZYWIŚCIE PREZESI TAKĄ SYTUACJĘ MAJĄ W D... (CENZURA). 8. W CZASIE PRACY SPOTKACIE SIĘ Z SZANTAŻEM, MOBBINGIEM, UBLIŻANIEM I BĘDZIECIE MUSIELI SIĘ GŁUPIO UŚMIECHAĆ I DALEJ KOCHAĆ PREZESA. REASUMUJĄC: JA NA TAKIE DZIAŁANIA SIĘ NIE GODZĘ. DLATEGO STOSOWNA INFORMACJA TRAFIŁA DO KYRATORIUM OŚWIATY I WYCHOWANIA, PROKURATURA DOSTAŁA STOSOWNE DONIESIENIE O MOŻLIWOŚCI POPEŁNIENIA PRZESTĘPSTWA PRZEZ FIRMĘ POLTUR I KILKU PARAGRAFÓW, A DODATKOWO CZEKA MNIE ROZPRAWA ZGODNIE Z MOIM POZWEM PRZECIWKO FIRMIE POLTUR O WYPŁATĘ WYNAGRODZENIA. ps. DLA TYCH, KTÓRZY W UBIEGŁYM SEZONIE NIE OTRZYMALI WYNAGRODZENIA, PODAJĘ STRONĘ, GDZIE ZNAJDZIECIE WZÓR POZWU: https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=4&cad=rja&uact=8&ved=0CDMQFjAD&url=http%3A%2F%2Fwww.difin.pl%2Fdownloads%2Fproces%2Fnakaz.doc&ei=mo3gVNbBCojUOM_JgMAN&usg=AFQjCNEVNu7UIUhnsNEY-ZK7hUSDuawEUg&bvm=bv.85970519,d.ZWU OPŁATA TO TYLKO 30 ZŁOTYCH. I NA KONIEC: PRZED PODPISANIEM UMOWY: DOKŁĄDNIE JĄ PRZECZYTAJCIE POTEM PODRZYJCIE NA KONIEC WYRZUĆCIE. ZAOSZCZĘDZI TO WAM STRESÓW, NERWÓW I ROBIENIA WAS W BALONA. POZDRAWIAM

pilocik
@PILOT ANDRZEJ

Witaj Andrzej. A napisz jeszcze o tym, jak całą noc w autokarze popijaliśmy z flaszki i że na szczęście nikt nie doniósł do Polturu. Mimo wszystko to fajna ekipa, daje dymać szefostwo ile wlezie. Dalej tyle wciągasz, czy po operacji ci zabronili ?

@pilocik

Panie pilocik, pan jest wulgarny i niepoprawny politycznie, nieładnie...

@PILOT ANDRZEJ

Wspólne przejażdzki w autokarze z innym pilotem miałem z "pilocikiem" Panią Małgosią, etatowym pracownikiem Polturu. Ale nie pamiętam, żebym miał nieprzyjemność przez całe dwa miesiące mieć okazję z nią wypić. Ale skoro twierdzi, że całą noc piłą w autokarze, kiedy to ona była dysponentem autokaru (ja wtedy miałem czas wolny), to faktucznie, kierownictwo POlturu na przewinienia swoich pupilków przymyka oko. Ale skoro pisze, że piła całą drogę z kimś, to ciekawe z kim. Może z kierowcami? ))))

ancia

Pracowałam z tą beznadziejną firmą w roku 2013, w lipcu. O właścicielach można powiedzieć tylko jedno oszuści, cwaniacy, żerujący na kimś. Zgadzam się, że ludzi traktują jak służących. Wydaje im się,że wszystkich trzymają w swoich łapach, właścicieli obiektów oszukują jak mogą, okradają, wykorzystują ich niewiedzę i naiwność. Swoim kierownikom każą ludzi traktować tak jak w większości opisujecie, ja byłam wychowawcą, wcześniej i później jeździłam z różnymi biurami i w życiu nie widziałam takiego bagna jak w polturze.

@aaaa
@ancia

PRAWDA W 100&

?

Większość wypowiedzi tutaj dotyczy kolonii w sezonie letnim. A z racji, że zbliżają się ferie, może ktoś opowiedział by o swoich doświadczeniach z pracy na zimowiskach.

wychowawca

Poltur super firma polecam wszystkim

aaaaaa
@wychowawca

proszę o kontakt mailowy wlado13@interia.pl mam ten sam problem może razem uda się nam odzyskać uczciwie zarobione pieniądze

@aaaaaa

Panie Władysławie, proszę o sprostowanie informacji o wzajemnych rozliczeniach. Nie mowię o tym, aby Pan napisał co spowodowało iż fakturę wystawił Pan z terminem płatności do 15 lutego 2015 r., ale o tym, że rozliczyliśmy się przed tym terminem, w zgodzie i zrozumieniu. M. Bonisławski

Pilot
@wychowawca

Szanowni kandydaci na pracowników PTKraj i Poltur (to ta sama firma) - pilotów, wychowawców, kierowników itp. Pragnę przestrzedz Was przed współpracą z wymienionymi firmami. Wielce szanowni prezesi tych firm przegrali ze mną w sądzie sprawę o wypłatę wynagrodzenia (apelację także przegrali, czyli dwa sądy: w Zielonej Górze i w Poznaniu) przyznały mi rację. Pomimo wyroków sądowych firma dalej odmawia wypłaty zasądzonego wynagrodzenia, co skończy się zajęciem komorniczym. Może się więc zdarzyć, iż konta firm będą zajęte przez komornika, a wy nie zobaczycie swojego wynagrodzenia. Poza tym odmowa zasądzonego wynagrodzenia pokazuje, jaki stosunek do ludzi i przepisów ma kierownictwo tych dwóch firm. UWAŻAJCIE!!!

aaaa

Opinię, którą zamieszczam poniżej, proszę potraktować jako przestrogę i ostrzeżenie. W roku 2014, jako właściciel pensjonatu, podpisałam umowę z firmą Poltur z Zielonej Góry, na świadczenie usług hotelowych. Firma zobowiązała się do obłożenia miejsc noclegowych w sezonie letnim. Niestety, od początku współpraca z Polturem okazała się problematyczna i uciążliwa. Firma poprzez nierzetelne i nieprofesjonalne podejście do podpisanej umowy nie potrafiła zapewnić pełnego obłożenia obiektu. Widząc taki stan rzeczy i stając przed wizją poniesienia dużych strat, próbowałam w polubowny sposób zmienić niekorzystną sytuację. Moje liczne propozycje, kierowane do Polturu, związane z przesunięciem terminu bądź obłożeniem miejsc noclegowych przeze mnie we własnym zakresie, były z niezrozumiałych przyczyn odrzucane. Firma nadal uparcie blokowała miejsca noclegowe w pełni sezonu. Każdy zapewne wie, że krótki sezon, a szczególnie umiejętność jego wykorzystania, decyduje o kondycji finansowej i dalszej działalności takich obiektów jak pensjonat. Niestety, Poltur jest firmą nastawioną jedynie na własne zyski i podejrzewam, że mechanizm ich działania jest prosty. Podpisując umowy z kilkoma lub kilkunastoma właścicielami pensjonatów lub ośrodków, zapewniają sobie dostęp do dużej bazy noclegowej. Jednocześnie najprawdopodobniej mają świadomość, że nie są w stanie wykorzystać wszystkich miejsc. Przypuszczam zatem , że od początku zakładają, że nie wywiążą się z zawartych umów. Jako firma zawsze osiągną zysk, mają przecież dostęp do dużej bazy noclegowej, natomiast nieświadoma niczego druga strona takiej umowy, skazana jest poniesie strat. Moja współpraca z Polturem w sezonie 2014 zakończyła się ponad 20 procentową stratą. Niestety, był to dopiero początek wyboistej drogi, na którą wkroczyłam, podpisując umowę z tą firmą. Wielkim problemem okazało się teraz rozliczenie stratnego dla mnie sezonu. O rekompensacie za zablokowane i niewykorzystane miejsca firma nie chciała nawet rozmawiać. Jakby tego było mało, zmniejszyła liczbę wykorzystanych miejsc, próbując uszczuplić i tak już mały dochód. Oczywiście temat rozliczenia z firmą to osobna historia, nieciekawa i niesympatyczna. Poltur, w temacie rozliczeń, unika kontaktów słownych i mailowych, traktując swoich partnerów z arogancją i kompletnym brakiem empatii. Moje liczne, najpierw prośby a później ponaglenia, spotykały z niepoważnym i lekceważącym traktowaniem. Notoryczne było przesuwanie terminu rozliczenia o tydzień… dwa… trzy i tłumaczenie, że jeszcze nie dzisiaj, bo ktoś wyjechał, ktoś ma urlop albo nie ma decyzji. W konsekwencji pozostały mi jedynie straty finansowe, brak zapłaty za trzech uczestnikiów i obłożenia dwóch turnusów, i rozgoryczenie. Abolutnie nie polecam współpracy z tą firmą.

@aaaa

Nie wiem dlaczego publikuje się takie insynuacje, bez sprawdzenia ich wiarygodności. Najpierw właściciel firmy "Trzy stawy" ochoczo podpisuje umowę, w ktorej szczegółowo zawarte są warunki realizacji kontraktu, a potem doszukuje się furtek, aby wziąć więcej pieniędzy niż mu się należy. Jeżeli Pan uważa, że postąpiłem inaczej niż było to zapisane w umowie, że uchybiłem jej jakimkolwiek postanowieniom, proszę podać mnie do sądu. A nie anonimowo wypisywać oszczerstwa o mnie. M. Bonisławski

hmmm...rozmowa kwalifikacyjna. Nie ma tak owej. W moim wypadku była tylko krótka rozmowa przez telefon. Ale osobiście tak jak już wcześniej pisałam pozytywnie wspominam dwa turnusy z tą firmą.

PILOT

Ostrzegam wszystkich mających zamiar zatrudnić się jako wychowawca lub pilot, aby od tej firmy trzymali się jak najdalej. Praca po kilkadziesiąt godzin bez wypoczynku, problemy z otrzymaniem wynagrodzenia, zakwaterowanie po kilkanaście osób (kadra) w szkole na sali treningowej, małe porcje żywieniowe. Jest to najgorsza firma, z jaką miałem nieprzyjemność pracować.

Zostaw merytoryczną opinię o Poltur Polska Sp. z o.o Biuro Podróży - Zielona Góra

• Jak się pracuje w Poltur Polska Sp. z o.o Biuro Podróży?

Zobacz opinie na temat firmy Poltur Polska Sp. z o.o Biuro Podróży tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 12.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Poltur Polska Sp. z o.o Biuro Podróży?

Poltur Polska Sp. z o.o Biuro Podróży