Opinie o BIOTON S.A. w Ożarów Mazowiecki

Grupa Bioton to polskie przedsiębiorstwo biotechnologiczne, zajmujące się produkcją leków. Od 2005 spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Branże: Produkcja leków, produktów leczniczych i suplementów diety

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o BIOTON S.A. w Ożarów Mazowiecki

Xx

Jakie zarobki oferują na stanowisku młodszego specjalisty?

Marzena
@Xx

Sama się nad tym zastanawiam. Masz już może informacje? Byłaś może na rozmowie? Jakie pytania zadawali? Będę wdzięczna za informację, bo akurat szukam pracy.

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w BIOTON S.A.?

bull

Jest sporo młotków imadła i klucze płaskie 13-tki i 17-tki :)

@bull

Ha, ha, ale jesteś dosłowny. A laptop albo komórkę dają? Co niektórzy mają samochód służbowy? Czy nic z tego?

@Michał

To zależy, na produkcji część osób dostaje komórki i laptopy.

Renata
@Albrecht

a laptopy im do czego? o których stanowiskach tak konkretnie teraz piszesz?

@Renata

od młodszego technologa w górę

Misiu

Jestem inwestorem i wszystko co tu piszecie, to miód na moje uszy. Redukcja kadry, szukanie zysków, rozwój analogów. Oby tak dalej. ????

Jasio

Rozmowa rekrutacyjna z właściwym przełożonym wyglądała jak rozszerzony egzamin maturalny. Zestaw pytań żywcem zaczerpnięty z podręczników dla managerów. Zero kreatywności i szerokich horyzontów. Oczami wyobraźni zobaczyłem pracę sprowadzającą się do ślepego trzymania się wytyczonych przez rzeczone publikacje ram, tłamszenia wszelkich oznak samodzielności i wychodzenia poza ustalone schematy przez linię władzy itp. itd. Jeśli ktoś chce się rozwijać i nie być bezwiednym trybikiem w maszynie to nie polecam :)

@Jasio

Rekrutacja była jednoetapowa? Jak się skończyła Twoja przygoda z tą firmą? Pracujesz? Dostałeś się? Zrezygnowałeś?

Przedstawiciel medyczny

1. Rozmowa telefoniczna. 2. Wideorozmowa na Teams. 3. Lakoniczny mail po terminie, bez feedbacku.

O doświadczenia, o motywacje itp.

logo firmy Dietetyk
logo firmy Dietetyk
Radziejowice-Parcel
Rsp-Gastro Sp. z o.o.
KasiaS

Jak wygląda dojazd do firmy abutobusem z warszawy? z jakiego miejsca i o jakich godzinach odjeżdża?

Grażyna
@KasiaS

Dobre pytanko, ja się chciałam zatrudnić ale mam trochę za daleko. Ciekawe czy są jakieś dopłaty do transportu.

55+

Zwracam się do pracowników w wieku 55+ pracujących od kilku lat w Bioton. Czy w okresie ostatnich 3 - 4 lat ktoś z Was otrzymał jakiejkolwiek wielkości podwyżkę wynagrodzenia (poza enigmatyczną premią, która choć w śmiesznie małym procencie i tak obowiązkowo musi być pomniejszona choćby o 1-2 punkty)? Czy też macie nieodparte wrażenie, że pomimo odpowiedzialnych obowiązków, dużej wiedzy i zaangażowania w pracę to Was omija nie wiadomo czemu?

@55+

8% jest śmiesznie małym procentem?

Albrecht

@55+ Jak kulą w płot z tym HR :D Gdyby szanowny kolega (lub koleżanka, nie mnie oceniać identyfikację) był związany z Biotonem, to by wiedział, że 8% oznacza niski szczebel w hierarchii. Dla jednego "czwórka" to będą dobre pieniądze, dla innego 10tys. - niewielkie. Czy chciałbym więcej-tak, zwłaszcza patrząc jak ci na górze rozkręcili inflację. Konkurencja na podobnym stanowisku proponuje tyle samo lub niewiele więcej. Ergo- nie opłaca mi się przenosić. Natomiast mamy teraz rynek pracownika, jeśli uważasz, że za mało zarabiasz zawsze możesz zmienić pracę.

Jak wygląda sprawa grafiku w BIOTON S.A.. Czy pracodawca idzie na rękę?

Albrecht

zależy o jaki dział chodzi

anonym

Czemu tu tak cicho? Czemu zarzad nie podaje komunikatów! Ćwoki u w marketingu czy co? A może oni po szkole Rydzyka? A może to celowa polityka Biota, by olewać wszystko? Chyba trzeba was olać :P

Wielkopolanin

Przyszedłem daaawno na stanowisko przedstawiciela medycznego. Na wielu szczeblach byli ludzie, którzy produkty wprowadzali od podstaw, nie lansowali mądrych tekstów marketingowych, atmosfera była przyjacielska ale i profesjonalna. Sporo ludzi w terenie miało bardzo duże staże pracy, chciało się działać. Dobre się skończyło, 2-3 lata temu zaczęły się czystki (od góry), a w ostatnim czasie to już totalnie. W biurze ludzie nie wiadomo skąd co skutkuje brakiem sensownej polityki marketingowej, plany sprzedażowe 'z kosmosu', z narzędzi marketingowych pozostaje tylko urok osobisty, nawet auta coraz gorsze, premie są ale nie do wykonania. Do tego przedstawiciele medyczni są spychani by biegać do aptek. Dziś w biurze pracuje wielu ludzi, którzy nie liczą się z ludźmi, liczą się tylko słupki. Nikt nie jest pewny jak długo popracuje, zwolnienia wysyłają mailem z podaniem banalnych przyczyn. Kiedyś światowy producent insuliny, jedyny z Europy Wsch, dziś firma ściągana do III ligi w branży medycznej. Szkoda

Żal ściska serce

Niestety, firma sterują ludzie którzy próbują zrobic z Bioton drugi mylan. Czyli wrzucic do aptek, insulina już się nie liczy mimo że zarabia na firmę. Szkoda tylko super przedstawicieli, którzy muszą teraz rzeźbić w aptekach, zapominając o tym że są bardzo dobrymi specjalistami. Brak pomysłu, brak narzedzi brak dalekowzroczności. Dogorywanie... Żal.

Why
@Żal ściska serce

A co takiego złego jest w Mylan ? Co w tym złego, że Bioton szuka jak najlepszych sposobów na rozwój biznesu i poprawę sytuacji firmy ?

@Why

Co złego ? Pełno korporacyjnych wydmuszek. Teraz udają prace na stołkach w Bioton, nazywając stanowiska coraz dłuższymi bytami EGO. Firma to pokraka bez produktów i bez przyszłości. Drewniane nogi z kornikami.

rep
@Why

No to zrobili.... Znowu zwolnienia mailem na skrzynkę ????

NIK

Firma sięgnęła mułu. (usunięte przez administratora) to dla nich nieosiągalny poziom. Styl zarządzania to poziom kuwety nawet nie piaskownica.

Czy są jacyś nowiu pracownicy czy tylko stara brygada

Czy BIOTON S.A. ma ściśle ustalone godziny pracy?

Aragorn

Na produkcji- tak

seler

No co to jest? Kpina? Żart z nowych pracowników. Starzy pracownicy to zasiedzieli się przez to że dostali takie stanowiska o jakich by nie mogli marzyć poza bramą biotonu.

karol
@seler

Co za głupoty opowiadasz! Na stanowiska to liczą te świeże nabytki pod kierownictwem których ludzie normalni nie chcą pracować ! Nie napiszę jakie "metody" stosują bo i tak zostanie usunięte przez bacznych obserwatorów z naszej farmy. Możesz się domyśleć o co chodzi. Jakich starych tu masz, przecież już prawie wszystkich pozbyli się? Chyba, że masz na myśli tych co doczekują do emerytury? I co uważasz, że im się po latach pracy nie należy doczekać końca swej aktywności zawodowej? Może zastrzyk na przyśpieszenie ? Są tacy co dwa lata przed emeryturą zostali "zachęceni" do siedzenia w domu i mają przerwę w życiorysie choć przez wiele lat się bardzo dobrze sprawdzali. Nowi, tak a i owszem liczą, że komputery wszystko w "chmurze" za nich zrobią. Wymagania finansowe i mniemanie o sobie mają bardzo duże, ale do prawdziwej pracy i rozwiązywania trudnych problemów to "dinozaury". Cieszcie się, że jeszcze kilkoro ich jest i uczcie się bo za chwilę zostaniecie sami. Wtedy będziecie mieli wreszcie pole do popisu, wreszcie pokażecie waszą wiedzę za ciężkie tysiące i dochrapiecie się tych wymarzonych wysokich stanowisk, co to wam starzy zajmują. Ale nadchodzi czas i zaczynają się na tej świeżości " poznawać i z powrotem ściągają dinozaurów z emerytury do pracy. Więc spieszcie się.........

Były.
@karol

Prawda i tylko prawda. Najgorszy pracodawca w Farmie a ratuje go tylko produkt którego nie można odstawić z dnia na dzień.

Zbychu
@karol

Święte słowa ściągają dinozaurów bo ci co zostali w Bidonie i zostali kierownikami albo mistrzami nie dają rady .Mówisz żeby sie uczyć ale od kogo skoro oni sami nie wiedzą . Wiesz mi że zwyczajny pracownik wie o wiele więcej niż ich przełorzeni. A ci co wiedzieli to przeszli do konkurencji a reszta została i zostali obdarowani stanowiskami bo byłoby dziwne żeby młody pracownik wydawał polecenia starym. I wcale się nie dziwię że ludzie odchodzą skoro wierzą w siebie i mają wiedzę a są stopowani i nie mogą się rozwijać.Jest mi strasznie Przykro na to patrzeć.

Dżoana
@seler

Ci "nowi" to taki ściek ludzki, nie wszyscy, ale większość. IQ mniej niż 80 nie jest atutem.

Co wchodzi w socjal BIOTON S.A.?

Dżoana

Nic

Zbychu
@Dżoana

Jak nic pan samochodzik z Orzarowa bo ci mają najdalej i nie mają jak się wydostać ze swojej mieściny

barzanta

(usunięte przez administratora) kiła i mogiła. Może i podczas rozmowy dostaniesz kwieciste ofert przyszłości świetlanej. Wszystko to (usunięte przez administratora) i mamienie by się zatrudnić. Szefowa HR zrobi wiele by mieć wyniki. Tylko po co wyniki dla umarłej firmy?

Młody
@barzanta

Jak nie wiesz po co wyniki bo za wyniki jest kasa. A tak jest na rozmowie pięknie i kolorowo a jak wejdziesz w to (usunięte przez administratora) to po 3mc masz już dojść.Wtedy zobaczysz z kim pracujesz i co masz w obowiązkach -wszystko co możliwe żeby zapchać dziurę bo słupki z wynikami są najważniejsze!!

Iza
@Młody

Ale bardzo Was proszę, żebyście wypowiadali się tu z trochę większym spokojem. Nie macie najlepszego zdania o tym pracodawcy i tego nie da się ukryć. Ale wiem, iż szukają tam teraz Specjalisty ds. Logistyki. Wiecie może, jak duże trzeba mieć doświadczenie, aby dostać tę posadę? Będę wdzięczna za odpowiedź.

@Iza

Niewielkie :) A tak na serio, CV zawsze można złożyć, po rozmowie będzie wiadomo czy pasujecie do siebie. I cała filozofia.

Majk

Ciekawe jaka strategia powstaje bo taka cisza. Likwidacja całkowita. Myśle, ze najważniejsza Pani Dyrektor od wszystkiego planuje teraz kolejne pozbywanie się ludzi. To podły pracodawca z karierowiczami na czele pozbyli się świetnych i normalnych ludzi aby zarobić na COVIDZIE. Straszne. Nie polecam, nikomu. W tych czasach to najgorszy pracodawca w branży. Patyk pewnie pare baniek łyknął i już. Teraz ogląda Netflix

Out
@Majk

Na rynku ma fatalna opinie a znalezienie pracy po tym cudownym pracodawcy jest praktycznie niemożliwe

Młody
@Out

Ja nie rozumiem ludzi tam pracujących .Ale co niektórzy za pieniądze są w stanie sprzedać każdego żeby mieć tylko przez chwilę lepiej a pani kierownik się z nich śmieje. Ludzie zastanówcie się co wy tak naprawdę robicie w tym Biotonie

Alicja

Ciekawe czy po wyoutowaniu Likwidatora poleci zatrudniona przez niego banda (usunięte przez administratora)

Mick
@Alicja

Zdecydowanie powinni poleciec. 98%decyzji które podjęli i wdrożyli to ogromna szkoda dla tej Firmy. Dobrzy ludzie zostali usunięci a teraz trzeba działać, wrócić do korzeni tej firmy, które niestety zostały wyrwane

karol
@Mick

To co zrobił patyk likwidator to przykład jak można w krótkim czasie rozwalić dobrze zorganizowaną firmę, pozbyć się wartościowych ludzi, zastępując ich "świeżością" bez żadnej wiedzy, doświadczenia i nastawioną jedynie na kasę o jakiej pozostali pracownicy mogą pomarzyć. Niech teraz sam lata i szuka dla siebie "nowego sera", jak w tej książce amerykańskiego psychologa co to była obowiązkową lekturą gdy się pojawił w Biotonie. Jedni lubią śmierdzące sery a inni nie lubią w ogóle...... Czekamy aż reszta kliki "oddali się szybko w kierunku drzwi".

X

Hej, Czy w działach stricte naukowych też jest aż tak źle?

rep

tak

To fatalny pracodawca. Układ pogania układ, No i Pan Likwidator u steru

@X

ale tam nie ma działów naukowych

Wiele osób zainteresowałaby kwestia, związana z możliwością rozwoju w BIOTON S.A.. Czy taka w ogóle w niej istnieje?

Biot

Nie ma żadnego rozwoju. Firma zmniejsza zatrudnienie nagminnie i zwija produkty. Także nie ma co się tam zatrudniać, upłynie dużo czasu zanim Likwidator zakończy projekt. Słabo.

Zostaw merytoryczną opinię o BIOTON S.A. - Ożarów Mazowiecki

• Jak się pracuje w BIOTON S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy BIOTON S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 19.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w BIOTON S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 1 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy BIOTON S.A.?

Kandydaci do pracy w BIOTON S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

BIOTON S.A.
2.3/5 Na podstawie 166 ocen.

BIOTON S.A.