Opinie o Baxter Polska w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Baxter Polska, jak również Klientów firmy. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie Baxter Polska na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Baxter Polska w Warszawa

NieTomaszNieJacek
 Problem

Mija ponad dziewięć miesięcy od kiedy nie pracuję w tej firmie. Mam o niej dość mocno negatywną opinie, z następujących względów: - praktycznie nie da się w tej firmie rozwijać - rozmowy o awansie dosłownie ciągną się kwartałami, polegają na niekończących się obietnicach i odwołaniu do tego, że wszystko zależy od osób z góry. A z reguły kończą się tym, że pracownik zmienia pracę i nie wie czy dostałby kiedyś ten awans. Ciekawym smaczkiem jest to, że zawsze odwołują się do tego że aktualnie jest freeze w budżecie (zawsze jest). Oraz do tego że amerykańskie korporacje rozliczają się na giełdzie z liczby zatrudnionych osób, i dlatego ciężko jest dostać zatrudnienie na UoP... Tylko nie udało mi się znaleźć w internecie NIC co by to potwierdzało. - osoby z wyższych stanowisk, które zajmują się biznesem (głównie w Polsce, ale też w EU) tak naprawdę nigdy nie powinny znaleźć się na tym stanowisku, i nie da się im wytłumaczyć innego punktu widzenia niż ich, do tego są bardzo chamscy i agresywni w zachowaniu - nikt nie zastanawia się jak zrobić coś dobrze, firma nie tylko nie inwestuje w ludzi, ale też nie inwestuje w technologie. Co kończy się tym, że praca wielu osób polega na klikaniu w jeden i ten sam program, który można by jakoś usprawnić, albo zautomatyzować - tylko po co, skoro można zatrudnić kilka ludzi którzy będą tam pracować rok i w ten rok niczego się nie nauczą - dochodzi do absurdalnych sytuacji, w których firma, która (najbardziej, ze wspólnego doświadczenie innych znajomych) chamsko wciska korporacyjne bzdury, każdemu pracownikowi wysyłając kilka newsletterów o tym jak firma nieustannie się rozwija i rozrasta, inwestuje w zasoby ludzkie, o tym w jaki sposób pracuje jej prezydent, każe obowiązkowo pracownikom brać udział w kilkudniowych konferencjach na temat rozdawania nagród dla najlepszych Podsumowując, nie polecam.

Waldo

Był tutaj tekst który został usunięty z uwagi na wymienienie nazwisko osoby ktora tak traktuje pracowników w tej firmie jak śmieci , dlatego ludzie odchodzą . W jednym dziale był mobbing i prześladowanie ludzi podobno właśnie przez jednego z kierowników i co najlepsze ludzie odeszlli i to świetni pracownicy a on zatrudnił swoich znajomych i nadal jest . Taka prawda o korporacji . Podobno przyszedł teraz nowy GM to może zrobi z tum porządek .

Klient

Jak wygląda praca w dziale przetargowym, polecacie?

@Kandydat

Zdecydowanie odradzam. Wszystko na nie

@Kandydat

Decidowanie nie polecam. Atmosfera jest koszmarna.

Gabriela Nowy wpis
@Były pracownik

A dlaczego odradzasz? Co jest nie tak według Ciebie? Napiszesz jakieś konkrety na ten temat? Jak oceniasz poszczególne warunki zatrudnienia w Baxterze?

PotencjalnyKandydat Nowy wpis
Kandydat

Jak oceniacie pracę w dziale HR? Warto aplikować?

Pracownik Nowy wpis
@PotencjalnyKandydat

Nie pracuje w dziale HR ale znam osoby tam pracujące i szczerze polecam :)

Gabriela Nowy wpis
@Pracownik

Może w takim razie masz informacje od osób pracujących w Baxterze odnośnie warunków zatrudnienia? Czego się spodziewać jeśli chodzi o zarobki i atmosferę pracy? Skoro polecasz to pewnie musiałeś słyszeć coś na ten temat :D

Waldo

smutna prawda
@Waldo

smutna prawda jest taka, ze nowy GM zatrudnil swoich kolegow. Przez chwile wszyscy mieli nadzieje, ze bedzie lepiej ale niestety.. kolesiostwo, umizgi, mizianie sie na spotkaniach firmowych- tak- to wlasnie polityka nowego zarzadu! Jakie kompetencje? Mozesz latami pracowac, podwyzka do 4% rocznie, awanse- zawsze zablokowane "bo cos". Ale nie dotyczy to kolegów i kolezanek z zarzadu- oni co chwile nowe obowiazki "dostaja" wiec i hajs wzrasta. Prawie wszyscy pracownicy wiedza o tym jakie sa plany HR i Zarzadu- nie ma tajemnic :D mimo ze gora mysli ze sa. Nazatrudnialo sie niedoswiadczonych managerow to i takie efekty. Szkoda tylko tych zaangazowanych, czas traca zamiast rzucic papierami. Jest kilka fajnych i naprawde wykwalifikowanych osob. Benefity przecietne, ustalane przez region, Komisja Socjalna cos tam dziala ale w ostatnim roku jakos malo sie wysila. Jest centrum edukacyjne, myslelismy ze beda zatrudnienia bo preznie dzialalo ale przez pandemie w sieci teraz wszystko sie odbywa. Przedstawiciele po znajomosci a rekruterka- zero klasy. Jesli chcecie sie duzo nauczyc- warto. Jesli chcecie robic kariere, to nie jest wlasciwe miejsce.

Czy w Baxter Polska panuje luźna atmosfera?

@Pytanie

Tak, jeśli chodzi o kontakty między pracownikami, a w szczególności w obrębie zespołów.

Krystyna
@Bart

To miłe, że chcesz odpowiadać na pytania o klimat w Baxterze. Czy w takim układzie namówię Cię, żebyś jakoś odniósł się do obszernych, a niezbyt przychylnych wypowiedzi poprzedników? Wiele tu mówiono o atmosferze, awansach i rozwoju. Ciekawa jestem, jak zarobki...

Rozmowa kwalifikacyjna
Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Baxter Polska, daj nam znać, co sądzisz o jej przebiegu. Jakie warunki Ci zaproponowano? Jakie wymagania ma pracodawca na stanowisko Inżynier Serwisu? Podziel się swoimi wrażeniami!

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Kandidat
Kandydat

Nie polecam aplikowac na stanowisko IT Analyst, bo menadzer zespol, nawet w rozmawa kwalikacjna pokazuje ze jest cholerik i ma niski poziom kultura osobiscie, np obraza przedni kariera zawodowa i osbisci. Oproz tego dzial HR jest bardzo professionalne i mile.

JanekTuByl
@Kandidat

Tak zgadzam sie.

Były Pracownik

To co napisali moi poprzednicy nawet w najmniejszym stopniu nie odzwierciedla tego, jak wykańczająca i poniżająca była praca w Baxter. Mój dzień zaczynał się od pretensji od wszystkich z którymi pracuję. Mimo tego, że regularnie pracowałem 10 - 12 godzin dziennie, a zdarzało się i w weekendy, dochodziło do absurdalnych sytuacji w których przez znaczną część dnia musiałem tłumaczyć się dlaczego nie wykonałem swojej pracy. Powodowało to, że nie byłem w stanie wykonać swoich dzisiejszych zadań i tak w koło. Mimo że od dawna nie pracuje w tej firmie, boję się że jak popełnię jakikolwiek błąd, zostanę za niego skarcony. Byłem traktowany przez moich współpracowników tak źle, że pod koniec mojej pracy musiałem brać silne leki uspokajające, aby przetrwać kolejny dzień. Firma zupełnie nie inwestowała w żadne technologie, nieliczni, elitarni pracownicy znali program Excel w stopniu miernym. Jakakolwiek optymalizacja procesów biznesowych lub automatyzacja to pojęcia, których nie ma w słowniku osób decyzyjnych. Przedstawiciele są jedyną grupą, której potrzeby w pracy są zauważane, inni pracownicy są traktowani jak ludzie gorszego sortu. Podwyżki istnieją tylko w teorii, ponieważ co roku pracownicy dostają podwyżkę inflacyjną. Jest to jedyna droga do zwiększenia pensji poza awansem, który w firmie jest widokiem rzadszym niż uśmiech na twarzach pracowników zniszczonych wieloletnią orką na tych samych stanowiskach. Gdy porównuje to z moją obecną pracą to jest mi się żal, jest mi wstyd, że dawałem przez tak długi czas dawałem się poniżać za te marne grosze. Polecam tę pracę wszystkim, którzy nie mają szacunku do siebie, swojego czasu i zdrowia.

NieTomaszNieJacek
 Problem

@NieTomaszNieJacek

Mam podobne obserwacje. Zrezygnowałem z pracy w tej firmie ponad rok temu. -co do braku rozwoju- też o awansie często mi mówiono, ale tylko na mówieniu się kończyło. Zawsze to miało być w następnym miesiącu w Q3 itp. Też słyszałem o tym raportowania od HR business partnera i od swojego managera, ale w internecie nic o tym nie znalazłem. Po złożeniu wypowiedzenia nagle zaczęli mówić, że tak, że awans już zaraz, ale ja już miałem dosyć. Swoją drogą nie wieżę, żebym na prawdę coś dostał -co do managmentu- pracując w baxter myślałem, że ludzie w pracy są po prostu chamscy (to była moja 1 praca), po zmianie firmy przekonałem się, że tak nie musi być -tak inwestowanie w IT, technologie w baxter nie istnieje. A nawet powiedziałbym, że z roku na rok jest regres -Taa, baxter best place to work. Chyba worst place to work. Też nie polecam w Warszawie jest dużo lepszych firm.

Jak długo trwa proces awansu w Baxter Polska?

Zniesmaczony pracownik
@Pytanie

W baxterze nie ma czegoś takiego jak awans. Dopiero jak rzucisz papierami to zaczną się interesować.

XY

Awans? A co to takiego?

Jaka jest kultura pracy w Baxter Polska? Obowiązuje typowy dress code?

Zniesmaczony pracownik
@Pytanie

Kultura pracy to brak rozwoju i szans na awans. Drescode zależy od działu

Z czasem coraz bardziej przekonuje się, że odejście z baxtera było najlepszą decyzją w moim życiu zawodowym. W obecnej pracy zarabiam prawie 2 razy więcej, mam mniej pracy, jestem lepiej traktowany, mam dużo ciekawsze i bardziej rozwojowe projekty. W baxterze bylem traktowany jak zwykły robienia, nikt nie brał pod uwagę mojej opinii. Bardzo nie polecam tej firmy

Ja i kilka osób, które tam pracowały były trzymane przez lata na zleceniu, albo umowie przez agencje. Przez cały ten czas były mamione wizją awansu. Do tego mobbing że strony sprzedaży. Nie polecam.

Maciej
@Były pracownik

Praca na umowie zleceniu nie jest zbyt korzystna, bo nie ma płatnego urlopu i chorobowego. Czy negocjacje z pracodawcą jeśli chodzi o zmianę kontraktu na bardziej korzystny nie przyniosły efektu i nadal jesteś zatrudniony przez agencje? Napisz, czy nowi pracownicy także maja szansę tylko na umowę zlecenie.

@Maciej

Nowi pracownicy, idący na niższe pozycje raczej nie mają nic do wyboru, lub do gadania. Albo umowa zlecenia, albo przez agencję. Negocjacje nie przynoszą skutku innego niż obietnice.

@Maciej

Baxter zatrudnia pracowników bez większego doświadczenia tylko na zleceniu, lub przez agencje. Uciekłem już stamtąd, ale myślę, że bym nic nie dostał. Osoby które zostały nadal pracują w takich warunkach.

Bart

Na niższych stanowiskach trzyma się ludzi na umowach zlecenie lub przez firmę zewnętrzną. Bardzo trudno jest uzyskać w tej firmie awans - trzeba naprawdę długo czekać aż łaskwie ktoś stwierdzi, że to mile widziane wynagrodzenie za wysiłek. Więc z niższych stanowisk prawie nie da się wydostać. Ostatnimi czasy firma bardzo mocno tnie koszty i to na najmniej spodziewanych aspektach. Z zalet - przyjemna atmosfera w pracy i mało stresu.

Mirro
@Bart

Na czym np cięte są koszty?

Michał
@Mirro

Koszty cięte są na wielu aspektach, głównie na benefitach, które kiedyś były dość unikatowe dla Baxtera, ale też nie były to żadne luksusy. Przykładowo, aż do ostatniego lata, dwa razy do roku odbywała się coroczna impreza firmowa lub wyjazd. Plus codzienne udogodnienia, których jest coraz mniej.

Mirro

Czołem, czy pracownicy na stanowiskach biurowych dostają premie roczne? Jeśli tak to dotyczy to wszystkich czy tylko wybranych?

@Mirro

Tak. Dostają. Dotyczy to głównie osób na UoP, ale wszyscy pracownicy dostają też premię świąteczną.

Czy rozmowa rekrutacyjna w Baxter Polska odbywa się również w języku angielskim?

@Pytanie

Tak, z tego co mi wiadomo w większości przypadków.

Inhytr

Wystarczy znać kogoś z firmy aby Cie polecił wyżej i cała reszta nawet najlepszych kandydatów może nie być brana pod uwage. Takie mają zwyczaje. Dowiedziałem sie już po rekrutacji.

@Inhytr

Tak. To prawda. Nie ważne jakie masz kompetencje, ważne są znajomości. Tak jak wszędzie chyba.

Bartosz
@Warszawa

Jeśli szuka się kompetentnego pracownika znajomości nie powinny mieć znaczenia. Przede wszystkim liczą się doświadczenie i wiedza, a późniejsza praca to weryfikuje. Nie sądzisz? Byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej i nie przeszedłeś pozytywnie weryfikacji? Napisz kilka słów na ten temat, żebyśmy mogli poznać jak przebiega rekrutacja i czy jest trudna do przejścia.

Maja
@Inhytr

Nie zgodzę się z tą opinią. Nie miałam znajomości w firmie, nie miałam doświadczenia w branży medycznej czy farmaceutycznej, a jednak się dostałam. Zostało docenione moje dotychczasowe doświadczenie w innych branżach.

Weronika

Czy na stanowisku Specjalista ds. Obsługi Klienta są jakieś dodatkowe premie? Cz jest możliwość podwyżek w firmie? Takie informację są istotne i pomocne dla osób, które jeszcze zastanawiają się nad aplikowaniem do Baxter Polska.

Zu
@Weronika

.pracowałam tam 4 lata i nigdy nie dostałam tak zadnej premii. Myslalam, ze po 2 etapach rekrutacji i poswieceniu kilku lat dla tej firmy beda to doceniac niestety nic z tego.Szczerze nie polecam tej firmy chyba ze chcesz na szybko sie zahaczyc i szukac cos innego. Zdarzyło sie tez kilka razy ze pensje wyszly z tygodniowym opoznieniem

@Zu

Pracuje 11 lat i zawsze wynagrodzenie jest 25 badz dzien wczesniej jesli wypada w weekend, bonusy zawsze wyplacane razem z podwyzkami z pensja marcowa badz na koniec kwartalu (zalezy czy sprzedaz czy funkcje). Jest duzo pracy i duze wymagania ale nie da sie nie dostac bonusa. Nawet kontraktorzy maja dwa razy w roku.

Były kontraktor
@Dlugoletni pracownik

Niestety zero prawdy, jako kontraktor dostawałem psie pieniądze i nigdy żadnej premii. Kontraktorzy traktowani jak meble, zbędny balast do wykonania tej gorszej roboty. Zmieniłem pracę mam 50% obowiązków z Baxtera i 2x pensję z UOP. Nie polecam firmy

Xy
@Były kontraktor

W pełni się zgadzam z @ByłyKontraktor. Pensja nie jest najwyższa a o premiach można zapomnieć. Niestety kontraktorzy w Baxterze traktowani są jako pracownicy gorszej kategorii, którym nie należy się wiele i nie warto doceniać wkładu ich pracy. Poleciłabym to miejsce jako pracę tymczasową, kariery tu nie zrobicie i też nie warto. Doceniane są ciągle tylko te same osoby..

Barbara

Twój wpis jest trochę mało konkretny. Napisałeś o braku szacunku. Możesz podać konkretne przykłady? Dzięki.

Marta

Czy jest możliwość, żeby ktoś podzielił się informacja jak wyglądają, w tym momencie, zarobki w Baxter w Polsce? Pracuje w labolatorium tej firmy (chemioterapia i TPN), ale w UK, zarobki są cudowne, ale rozważam powrót do Polski i chcialabym dalej pracować w Baxterze, ale nie mam pojęcia jak to wyglada finansowo.

Bartosz
@Marta

Jeśli jesteś zainteresowana pracą w oddziale w Polsce to na stronie https://pracodawcy.pracuj.pl/baxter-polska-sp-z-o-o,15279 masz kilka ogłoszeń. Niestety nie znam obecnych zarobków, Jeśli się zdecydujesz na rozmowę rekrutacyjną, napisz jak ona przebiegała.

Nunom

Spora rotacja jak na typowo specjalistyczne działy. W całej Polsce rekrutują. Widzę ogłoszenie na moim terenie. Wysłane cv ale brak odzewu. Może ktoś napisze coś na temat firmy, czy to rozwój działów czy ludzie odchodzą z jakichś przyczyn?

@Nunom

Tworzone sa nowe programy i potrzeba ludzi. Otworzyli centrum edukacyjne, pewnie to tez z tego wynika.

@Dlugoletni pracownik

Nie. Z tego to nie wynika. W centrum nikt nowy nie pracuje. Ludzie z terenu organizują tam warsztaty i szkolenia. Ludzie się z pola zwalniają bo mają dość.

Waldi

Pracuje bo muszę , moje zarobki są na takim poziomie iż dłużej trwa proces zmiany pracy w którym już od dłuższego czasu jestem , wiec nie wiem co cię dziwi ?. Mam ambicje i chce być traktowany jak człowiek dlatego odejdę na pewno !. Niestety nawet na rozmowach w innych firmach baxter nie jest już dobra wizytówka wiec nie jest łatwo . Powiedziałem ze ludziom bez ambicji całkowicie polecam a tym którzy maja godność i chcą być traktowani jak ludzie nie bo prędzej czy pózniej ktoś będzie ich tak traktował, szczególnie patrząc na kadrę managerska .

@Waldi

Gosc o ktorym piszesz zostal zwolniony przez nowego GMa.

Zostaw merytoryczną opinię o Baxter Polska - Warszawa

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Baxter Polska
2.6/5 Na podstawie 80 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Kruczkowskiego 8