Opinie o Caritas Polska w Caritas

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Caritas Polska. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Caritas Polska o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Caritas Polska w Caritas

Nekr

Zginęły mi perfumy z torebki, gdy tam pracowałam.

po trupach do celu

Wykropkowane zostało słowo, które tylko zacytowałam po pani używającej go w Caritas. Bardzo nieprzyjemnie tam jest, ale niektórzy lubią takie klimaty...

po trupach do celu

Czemu administrator usunął słowo de bil. To tylko cytat pani pracującej w Caritas.

po trupach do celu

Taka jest atmosfera w Caritas, pośpiech, brak wiedzy i kompetencji, usłyszysz tam wyzwiska typu głupi, bezmyślny, (usunięte przez administratora) Zajmują się swataniem ludzi, kojarzeniem par w godzinach pracy, nielegalnie obserwują pracowników przez zainstalowane kamery na komputerze. Nachodzili w pracy mojego znajomego, poznali mojego chłopaka i następnie mi go odbili. Także uważajcie

Byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Caritas Polska? Podziel się relacją i opisz swoje wrażenia z rekrutacji na stanowisko Doradca ds. zatrudnienia oraz usamodzielnienia cudzoziemców.
logo firmy Specjalista IT
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy Senior w Zespole VAT Compliance
MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy Spółka Doradztwa Podatkowego S.A.
logo firmy PPC Specialist
Beso Lux Sp. z o.o.
jaga baba

Dam Owsiakowi i tyle przynajmniej wiem .że go pilnują.

Piti Krakus

moja mama chorowała na stwardnienie zanikowe boczne, przebywała w ośrodku Caritasu. osoba bezwładna, leżąca. Cena za pobyt 1300 zł za 2 tygodnie. Do obsługi 30 chorych 2 pielęgniarki.Codziennie otrzymywała posiłki - na stoliku przy łóżku.....w pierwszym dniu pobytu dostarczyłem słoiczki z jedzeniem dla dzieci (mama miała juz kłopoty z gryzieniem). Wyjaśnione pielęgniarkom co gdzie i kiedy podawać. na drugi dzień okazało się że nić jej nie podano.rozmowa z paniami pielęgniarkami. Drugi dzień -to samo. trzeci - to samo. Kaloryfer przy łóżku miał zepsuty zawór, gorąco jak w piekle. Przez 2 tygodnie zgłaszane, nikt nie naprawił.Pielęgniarki dostają 10 zł./godz. netto. Negocjacje z pracodawcą (ksiądz generał) nie przyniosły rezultatów: "pomyślimy być może o podwyżce w przyszłym roku" - odpowiedź generała na żądanie większych pieniędzy przez pielęgniarki. Mama była też w Krzeszowicach w państwowym ośrodku - bez rewelacji, ale było całkiem dobrze. Dla mnie Caritas to dno, firma nastawiona na zysk, niezależnie od tego w jakim stanie jest pacjent. kiedyś w kościele lub przy nim często były akcje na rzecz Caritas w których brałem udział. Dziś wolę wrzucić banknot do kratki ściekowej niż im dać. Kościelny ośrodek powinien świecić przykładem, tymczasem jego sposób działalności jest ZNACZNIE gorszy od ZUS.Mam zmarła kilka miesięcy temu.

Sebastian
@Piti Krakus

przepraszam,ale czy to prawda,ze tylko 2 opiekunów jest na są na 30 pacjentów.Zastanawiam sie o miejscu dla taty w warszawskim Caritas.Z góry dziękuje za odpowiedz,pozdrawiam Sebastian.

@Sebastian

Aktualne informacje odnośnie szczegółów dotyczących personelu otrzymasz kontaktując się z Caritasem. Możesz skontaktować się z organizacją za pomocą strony internetowej: http://caritas.pl/kontakt/ Sugerowanie się opiniami jest ważne ale w tym przypadku pewne informacje otrzymasz bezpośrednio u źródła.

ankhgd
@Sebastian

Do bluzgajacych na DPS prowadzony przez Caritas ja przez długi czas pracowałam w największym w Bielsku Białej DPS. I na90 osób (z czego okolo40 leżących, 20 wymagających pomocy np przy ubieraniu czy kąpieli i około 30 samodzielnych ale z problemami zdrowotnymi było nas uwaga 1 pielęgniarka i 2 opiekunki na cały dzień, salowe pomogły rozdać posiłki lub zebrać talerze, ale toalet, kąpieli czy karmień już nie robiły.... To co opiekujecie to standardy i nie dotyczy tylko Caritas.

Julita

Czy są tu osoby, które w ostatnim czasie aplikowały do firmy? Podpowiedzcie nam, jak obecnie wygląda proces rekrutacji w tym miejscu? Jakie konkretne warunki należy spełnić, aby dostać pracę w Caritas Polska? Podzielcie się z nami swoimi spostrzeżeniami.

Julita

@Małgorzata, czy wypowiadasz się jako pracownik czy osoba charytatywnie wspierająca organizacje? Jeśli pracujesz w Caritas Polska czy możesz powiedzieć nam jakie warunki pracy panują w tym miejscu? Podziel się z nami swoimi spostrzeżeniami. Czekamy na Twoją odpowiedź.

ZASMUCONE

Do chwili obecnej miałam pozytywne zdanie o działalności Caritas ale niestety obserwacje moje i wsłuchiwanie się w głosy tych co korzystają z pomocy Caritas doprowadziły do tego, że zmieniłam zdanie i tych co pracują w Caritas a szczególnie tych co przyznają pomoc dla ludzi pokrzywdzonych przez los. Ludzie nie z własnej winy są krzywdzone przez los, w szczególności osoby samotnie wychowujące małe dzieci. Sytuacje w rodzinach są różne, ale najtrudniejsze są tam, gdzie dzieci tracą jedno z rodziców i wówczas samotna matka lub ojciec wychowują dwoje lub troje dzieci. I co robi Caritas? Rodzinom pełnym, gdzie jest dwoje pracujących rodziców z 1 dzieckiem przyznaje dość sporą pomoc finansową a osobom samotnie, bo jedno z rodziców nie żyje, i wychowującym dwoje dzieci przyznaje ogółem mniejszą kwotę niż na jedno w/w. I jak to można rozumieć? Jak można to sobie wytłumaczyć? Czym kierują się osoby, które przydzielają taką pomoc innym? Czyżby i tu wkradło się KUMOTERSTWO? Bo inaczej nie sposób tego zrozumieć.

Wdzięczny
@ZASMUCONE

Nie zgodzę się z tą opinią. Ja jestem ojcem samotnie wychowującym troje dzieci. Nie pracuję bo jestem niepełnosprawny i muszę zajmować się domem i dziećmi. Caritas ponaga mi jak może. Dostaję żywność, stypendium na dzieci, paczki. Dzieci wyjeżdżają też na kolonie i wycieczki zupełnie za darmo. Od nikogo takiej pomocy nie dostałem. Nawet nie musiałem o nią prosić nikogo z Caritas. W szkole się tym zajęli i Caritas objął naszą rodzinę stałą opieką.

Małgorzata
@Wdzięczny

Pragnę zauważyć , że istnieją też takie małe zespoły Caritas w parafiach, które niosą pomoc ludziom mieszkającym na terenie danej parafii - i tam też pomoc jest zauważalna i odczuwa się niesamowitą wdzięczność ludzi. W naszej parafii też działa Parafialny Zespół Caritas i dzięki współpracy z Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej mamy różne projekty jak Projekt Operacyjny Pomoc Żywnościowa i inne zbiórki, Tornister Pełen Uśmiechów organizowane są w diecezji kolonie, które są również dofinansowane i wielokrotnie możemy dostrzec uśmiech i radość w oczach potrzebujących i otrzymujących pomoc. Oprócz pomocy dla młodzieży są też różne pakiety dla seniorów - bo"jesień życia" nie musi być smutna. Myślę, że fajnie , że ta pomoc też istnieje. Obowiązuje prawo wolności. Ale niektórzy ludzie tak po prostu ogromnie dziękują za otrzymaną " kromkę chleba".

Julita

@Bet, być może premie uznaniowe były przeznaczone dla pracowników, którzy spełniali konkretne oczekiwania? Czy mogło tak być? @Martita, warto zgłosić ten problem do osób, które organizowały pobyt. Na forum niewiele osób będzie w stanie Ci pomóc ponieważ rozmawiamy tutaj głównie o warunkach pracy, rekrutacji czy też benefitach w danym miejscu.

Opiekun.med.

Dzień dobry-czytam Państwa wypowiedzi i jestem w ogromnie szoku... Pracowałam w Caritasie na stanowisku opiekun medyczny przez 5 lat i bardzo miło wspominam ten czas. Z przyczyn ode mnie nie zależnych musiałam zrezygnować z dalszej współpracy. Zarobki w porównaniu z innymi instytucjami są o wiele niższe niż w Caritasie, pakiety medyczne w enel-medzie, wczasy pod gruszą, dofinansowanie do obozów i kolonii letnich dla dzieci pracowników etatowych, możliwość wzięcia pożyczek na czas trwania umowy (etat) ,karty Benefit na siłownię, paczki dla dzieci do 18r.ż Ciekawe czy w innych instytucjach macie takie korzyści i możliwości. Pozdrawiam serdecznie.

Bet
@Opiekun.med.

Co za brednie pracuje w caritasie w Janowie Lubelskim gola pensja minimum I nic wiecej

Martita

Pobyt Caritasu w Dąbkach druga połowa sierpienia2018 oblicze pokazali!!!! Byłam z rodzina na wakacjach i niestety grupa " seniorów" z Caritasu psuli pobyt swoim zachowaniem . W dniu przyjazdu awanturowali się na warunki . Warunki dobre co prawda bez TV, lezakow i kocu i recznikow, ośmieszali sie bo chcieli darmowa wode w malych butelkach. Ale rzaden hotel nisko gwiazdkowy czy dom wczasowy nie zapewnia ręczników( chyba ze maluteńkie) ,koce jeśli da służą do przykrycia gdy chłodno! A te "dziady" chcieli koce na plaże!!!!. Leżaki można wypożyczyć 3zl za dobę. W "wodniku" TV można wypożyczyć. Te awantury trwały i miały miejsce przed hotelem i stołówce oraz w recepcji przez kilka dni !!! Małotego na stołówce zachowywali się jakby nigdy nic nie jedli - a bufet był uzupełniany na bierzaco - to " seniorzy " z Caritasu znów biegiem do szweda !!! Szybko kule od stawiali. Pozostali goście i wczasowicze tez byli zniesmaczeniu tymi wlosliwcami. Przed sniadaniami modliszki ....a na śniadaniu diabły. Serdecznie wspolczuje obsłudze takich " toksycznych" turnusów" . Po tym co przezylismy patrząc i słuchając biadolenia z pod pokoju i z nad balkonów .Nie będziemy juz wspierać Caritasu .

Julita

Czy ktoś ostatnio aplikował do firmy? @Iza, czy w czasie gdy pisałaś swój komentarz, udało Ci się znaleźć jakąś aktualną ofertę pracy? Podjęłaś już zatrudnienie w firmie? A może nadal się wahasz? Co oprócz warunków finansowych jest dla Ciebie istotne by praca była satysfakcjonująca?

Iza

Podpowiedzcie czy Caritas potrzebuje aktualnie pracowników? Czy mają jakieś konkretne wymagania?

wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/po-tym-zabojstwie-przestalem-wierzyc-w-boga-czy-to-ksieza-zabili-roberta-wojtowicza/z882hme

Julita

@Elwira, rozumiem, że nie jest to praca dla każdego. Potrzeba w niej mieć dużo empatii i zrozumienia drugiego człowieka. Jeśli mogłabyś dodać, jakie warunki proponuje Ci pracodawca i czy jesteś zadowolona z wynagrodzenia? Czy atmosfera w pracy jest koleżeńska i Ci odpowiada? Pracujesz w terenie, czy w biurze? Twoja opinia przyda się osobom, które interesują się tą pracą pod kartem zatrudnienia.

Julita

@po prostu, jeśli widziałeś takie działania, powinieneś zgłosić to do kierownictwa. Nie należy tolerować takich zachowań. Dodaj swoją opinię o zakresie obowiązków w tej pracy. Czy zajmujesz się rozdzielaniem darów dla podopiecznych? Jak wygląda sprawa z umową o pracę? Jest na stałe, czy raczej zlecenie? Twoja opinia na pewno będzie przydatna.

Elwira
@Julita

Julita, ja zajmuję się rozdzielaniem darów i takiej biedy jak tam to chyba nigdy nie widziałam. Ludzie potrzebują wszystkiego od jedzenia po ubrania. To nie praca dla każdego.

Julita

Witam, interesują mnie staże w Caritas Polska. Może ktoś podpowie czy są płatne i czy można po nich dostać stałe zatrudnienie? Jaki jest zakres obowiązków? Czy jest to praca biurowa czy raczej w terenie? @nena może bardziej szczegółowo opisałabyś swoje doświadczenia w tej firmie? Byłoby to bardzo pomocne. Pozdrawiam

nena

odradzam każdemu pracę w edukacji w placówkach Caritasu Archidiecezji Krakowskiej - prowadzą słynne z wyłudzania od rodziców opłat przedszkole na Mazowieckiej w Krakowie ale tez kilka szkół. Dla pracowników mają niejasne umowy, wyzysk, mobbing i jak najniższe stawki za godzinę pracy. Najlepiej jakby pracownicy pracowali za darmo. Mają nawet takie pomysły jak żądanie zwrotu rzekomo nienależnie wypłaconego wynagrodzenia (powołują się na błąd komputera) lub żądanie podpisania oświadczenia o pracy określonej liczby godzin za darmo. Zlecają pracownikom prowadzenie szkoleń weekendowych - uczestnicy szkoleń płacą za nie nawet 1500 zł, a pracownicy powinni je prowadzić za darmo. Umowy podpisują na każdy rok szkolny tylko. Dla niepokornych lub pytających lub tych którzy nie chcą pracować za pół darmo 7 dni w tygodniu - brak przedłużenia umowy. Szkoda czasu na taką pracę.

oburzony

Ksiądz dyrektor Caritas we Wrocławiu to ani ksiądz ani dyrektor kompletnie niekompetentna osoba na stanowisku, zero empatii i życzliwosci gorszy od urzędasa z słusznie minionego okresu.

Zostaw merytoryczną opinię o Caritas Polska - Caritas

• Jak się pracuje w Caritas Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Caritas Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 29.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Caritas Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 22, z czego 4 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Caritas Polska