Opinie o General Electric Power Controls w Bielsko-Biała

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie General Electric Power Controls. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w General Electric Power Controls o rekrutacji.

Branże: Produkcja oprogramowania i sterowników przemysłowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o General Electric Power Controls w Bielsko-Biała

Lider

Jeżeli chodzi o Pana kierownika Sławka to muszę zareagować na te wszystkie klamstawa i oszczerstwa po jego adresem ,które szkoda nie tylko jemu ale tez wizerunkowi firmy. W naszej firmie jak ktoś chce kogoś posadzic o mmobing to może się zgloscic do odpowiednich osob. Może to nie przypadek ze jego. poprzednik tez zrezygnowal . a może to nie wina kierownika ale leniwych pracowników ,którym w końcu ktoś kazał pracować? Nie oklamujmy się ale na magazynie jest totalny brak dyscypliny oraz wielki bałagan. Czy ktoś był na rozmowie u Pana Sławka??? Zamiast pisać oszczerstwa lepiej wezcie się za prace

@Lider

W końcu jakiś głos rozsądku w tej całej dyskusji. Taka jest właśnie prawda. Pan Sławek może się starać robić wszystko jak należy ale jak ma pracowników, którzy zamiast pracować myślą jak go objechać w sieci to co ma zrobić. Jak zwykle jednak się obrywa kierownikowi a tylko ludzie mierni się cieszą z tego, że komuś dowalą. Pamiętajcie o tym.

Devil
@Lider

Akurat Pan Sławek kiero magazynu nie dosrasta do pięt poprzednikowi lepiej motywował pracowniko , organizowali spotkania integracyjne, I nie tylko ci sami (usunięte przez administratora) dostają po (usunięte przez administratora) podwyżki I nagrody a reszta o tym niewie, oczywiście winna tez jest w tym dyrekcji bo jak juz nie raz słyszy sie przecież magazyny nie przynosza zysków tylko produkcja z takim podejsciem to nie widze przyszlosci dla tej firmy na magazynie pracuja niektorzy wieloletni pracownicy których od tak sie nienie zastapi bo tak dyrekcja myśli , ciekawe co by zrobili jak pół magazynu odejdzie

janusz mąż grazynki

za te marne grosze co płacą to dobrze ze ktos w ogóle pracuje a popedzac to se mozna bydlo na wybiegu nie pracownika bo im bardziej sie go cisnie to motywacja do pracy spada mam pytanie dlaczego tego polaka tak wszedzie gnebia 2/3 wyplaty oddaje panstwu nawet o tym nie wie to jeszcze w robocie musi sie wkyrwiac jakies okulary kart odbijania etc. dlaczego na podobnym stanowisku w niemczech nie ma okularow panuje luzna atmosfera gra muzyka a ludzie zarabiaja cztery razy wiecej niz w cebulandii .odpowiedz bo rzadza nami janusze .

Aleks
@janusz mąż grazynki

A to się akurat właśnie warto zapytać sfer rządzących. Tak w kwestii podatków jak i zasad BHP ;)

Co do atmosfery wszystko zależy od działu do jakiego trafisz i od ludzi przede wszystkim. Trzeba mieć spory dystans do siebie i innych żeby wytrzymać pracę i tępo w GE. Masa sprzecznych informacji i wszechobecny chaos powoduje ,że jest stres i ludzie czasami nie wytrzymują, niekiedy kierownik jest nadpobudliwy i ciśnie tak pracowników,że po prost się zwalniają :). Ogólnie warto przyjąć się żeby się pośmiać i nabyć doświadczenia. Atmosfery nie da się opisać bo jest to duża firma, spora rotacja. Jeśli chodzi o awans to tak jak z atmosferą są przypadki gdzie ludzie faktycznie awansowali po kilku latach i są doświadczeni ciężko pracują (potem po jakimś czasie się oczywiście zwalniają), albo sprzedają sukcesywnie i systematycznie swoich kolegów i tym zbierają punkty i nic sobą nie reprezentują. Niestety częściej jest drugim przypadku.

Pytanie do was. Jeżeli pracowalbym w GE przez Pana Stasice to czy ostałbym wszystkie dodatki i przywileje?

GE
@Nowy

Stasica i przywileje !!!!! Chłopie z choinki się urwałeś. Możesz liczyć na minimalną na umowie, wypłatę w kopercie i ewentualnie premie. Jeżeli jesteś u ojca to im więcej godzin, tym wyższa premia. Jeżeli jesteś u syna, to premia jest stała.

ZEWNĘTRZNY
@Nowy

Pitolisz koleś.Gówno wiesz ale napisać cos trzeba.

Chachor
@GE

Gadki do wiatru. Gdzieś Ty koperty widzioł chłopie?

Monter

Jakiś czas temu byłem w GE (teraz chyba już ABB) na rozmowie. W porównaniu z tym co ma miejsce w innych zakładach chciałem napisać, że przebiegała bardzo profesjonalnie. Ja ostatecznie zdecydowałem się na innego pracodawcę i po tych kilku miesiącach chyba żałuję.

Typowe dla rozmów - od ogólnych przez kilka technicznych i dot. doświadczenia

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Operator maszyn CNC
Rzeszów
Smithstown Polska Sp. z o.o.
logo firmy Szwaczka / Szwacz do przyuczenia
Dobre Miasto
Dfm Sp. z o.o.

kokodżambo

Jeśli celujesz w pracę na produkcji to o awansach zapomnij, wszystko poobsadzane i każdy kurczowo trzyma się stołków.Dla zwykłego robotnika nie ma szans na awans, przynajmniej dziś.Z benefitów jest Multisport i wiem, że prowadzono szkolenia z języka angielskiego po bardzo atrakcyjnych cenach.Oczywiście mówię cały czas z poziomu pracownika fizycznego, zakładam że biurowi mają te pakiety bardziej rozbudowane i więcej możliwości.

Jasam
@kokodżambo

O multisport nie słyszałem, kurs j. angielskiego został odwołany z braku pieniedzy. Pracownicy maja raz na kwartal bilet do kina, szczepienie na grype i to wszystko. Szanse na awans ZERO. Jak było przejcie na Rudawke to jeszcze kogos awansowali obecnie nie ma takiej mozliwosci.

TrashMachine

Jeśli chodzi o awans to faktycznie trzeba się wykazać by zostać zauważonym ale w kwestii benefitów jest nieźle. Ja aktywnie korzystam z karty multisport, która daje mi wiele korzyści (siłownia, basen, zajęcia z krav magi itp. itd.) czasami otrzymać można bilet do kina. Źle nie jest. A atmosfera? Zależy z kim się trzyma i gdzie się trafi (można lepiej lub trochę gorzej) - ale ogólnie w porządku i do przodu :)

Najpierw nazwalniali ludzi a teraz ci co zostali muszą robić nadgodziny.. Normalne to??

Adriano Italiano

W tym roku na inwenturze porażka , osoby odpowiedzialne wg mnie powinny miec pojecie o magazynie I zarzadzaniu gospodarka magazynowa a nie Lean-owcy I biurokraci ktorzy nie maja pojecia czy palety ściągac z dwoch lokalizacji naraz czy z jednej wózkiem decyzja zła Leankalemb wniósł problemy chaos panował ,a decyzja kierowników na noce nie związanych z magazynem o wyciagnieciu ok200palet z magazynu Pani Anetki w piątek z jednej lokalizacji na pół zakładu to żenada w tamtym roku jakoś dali rady bez takiej akcji , najbardziej dziwi mnie podejście kierowników I tekst dwóch z nich "a magazyn się będzie tym martwił"czyste hamstwo I kurwysynstwo podejście do ludzi , właśnie z takim szacunkiem traktuje sie prace ludzi w tej firmie ..ebać kierowników

@Adriano Italiano

Akurat podejście innych kierowników tutaj mnie wygodę nie dziwi, nie od dzisiaj wszyscy zwalnia na innych a "mój oddział jest najlepszy". Niestety ale taka prawda ale pierwsi przychodzą że współpraca najważniejsza.

Alex
@Gal anonim

Podejście kierowników często jest pochodną tego jak zachowują się osoby, którymi muszą kierować...

@Alex

Nie w tym zakładzie. To oni z góry na ciebie patrzą z pogardą.

Gal anonim

Ok masz rację ale nie przesadzaj, ludzie biorą l4 bo firma płaci 100%, no to jak może siedzieć w domu i mieć kasę to po co przychodzić. A są też takie kwiatki które przychodzą do pracy już zmęczone i mają pretensje ze ktoś od nich czegoś wymaga i właśnie takie osoby najczęściej biorą l4. Ja nie bronie opisanej osoby bo też ma za uszami ale popatrzcie na niektórych współpracowników. A kierownicy i Lean to fakt że to jest porażka zakładu.

Tadziu

Podobno w grudniu ma byc planowany postoj. Co jak nie mam juz urlopu!? Czy firma zaplaci mi czy mam szukac pracy u sasiada za płotem. Ciekawe co pokaza nasi zwiazkowcy!?! A tak przy okazji czy ktos wie jakie warunki sa w sasiednich firmach?

kokodżambo
@Tadziu

Jak będzie postój to zrobią to co zawsze, każą Ci wziąć bezpłatny urlop.

@Tadziu

A skąd takie rewelacje o tym planowanym postoju? Ja jakoś nic nie słyszałem.

Hemenex
@Tadziu

Ja bym się cieszył jakby był postój między świętami a nowym rokiem!

Monter

W gamie wyrobów ABB nie widzę UPS-ow. Jak myślicie jest szansa na rozwój tegi wyrobu?

@Monter

Ups ma być podobno wycofany a na jego miejsce na rudawce mają trafić oddziały z miko ale to tylko podobno.

@Monter

Wg mnie to właśnie UPS będą najbardziej rozwiajne a nie inne montażem. Nie wiem kto wpadł na pomysł żeby miko przenieść w zamian ups-ow. To raczej niemożliwe. Tak więc spokojnie.

Olek

Też mam takie samo wrażenie :) Nie ma co panikować.

GE
@Monter

Podobno na UPS ruszyła praca i na jednej linii pracują na dwie zmiany. To po pierwsze a po drugie, jeżeli ABB nie miało takiego produktu to teraz mają już ludzi, plany, linie i rynki zbytu- po co likwidować coś co samemu trzeba długo samemu budować a tu masz wszystko na tacy?

@GE

No tak tylko że inne produkty ABB już produkuje- to znaczy że tamte zamkną żeby upsbyl nowym produktem?? Jedno jest pewne- ABB oficjalnie nas przejmie pod koniec przyszłego półrocza, przez ładnych jeszcze parę lat ups będzie istniał bo nawet jak będa chcieli go wprowadzić na rynek to muszą sprawdzić czy warto. Także na razie bym się nie martwił. A za kilka lat to nikt nie może być pewny.

KTO

A na inwenturze najlepszy był ten cygan z LEANU. A tak pozatym to spoko.

Jak wejdzie ABB to wam tyle roboty dowali i zapewne będzie wzrost zamówień. Tak wychodzi na logikę. Nikt nie kupuje takiego biznesu żeby go zamykać tylko żeby zbierać profity. A czyim i jakim kosztem zobaczymy :).

Jasam

ABB ma już fabryki w Polsce i w Czechach, więc nie będą w kilku miejscach produkować tego samego. Moim zdaniem część fabryk GE i ABB zostanie zlikwidowanych. Na plus Rudawki- nowa hala, wszystko pod jednym dachem na minus- hala jest wynajmowana. ABB planuje w ciągu (chyba pięciu lat) bardzo mocno zwiększyć zysk i obawiam się że przez zarobki pracowników- z tego co znalazłem na internecie, to w ABB zarobki na produkcji to 1800 zł netto.

Słyszałem ze jak ABB przejmie to kadra kierownicza będzie do wymiany. Teraz się zacznie gnebienie ludzi i wymyslanie nowinek. Juz widzę jak na gembie z nowym właścicielem będą pokazywać statystyki z wykrytych osob z telefonem komórkowym......pytanie kto na to wpadł i gdzie nasze zwiazki.

Kadra z kierownicą

A od kogo takie rewelacje słyszałeś? Mi nic o tym nie wiadomo. A telefon komórkowy na zakładzie to jest całkiem inna para kaloszy.

R1

Przestańcie już pisać o tych telefonach. Jeżeli mam telefon przy sobie i patrze kto do mnie cały czas dzwoni albo odczytuje esemesa to Górnemu wara od tego. Ale od czasu Rudawki często widziałem osoby które co najmniej pół dnia spędzali "na internecie" i wydaje mi się że z tego powodu zakaz jest dobrą sprawą. Jeżeli tylko nikt nie będzie robił problemu, to mogę iść za każdym razem "pod tabliczkę" i tam zadzwonić. Poza tym chcę przypomnieć, że zawsze był zakaz korzystania z telefonu. Z tego co się orientuje, to chyba w każdej fabryce tak jest.

Jedna uwaga. ABB kupuje cały biznes 40 fabryk a nie jedną fabrykę. Jak wiadomo w Europie maja juz swoje fabryki więc pytanie czy nadal będą chcieli inwestować w Europie czy np w USA czy Meksyku.

Nie wiem o co chodzi. Pracuje tutaj w tym GE ABB TESCO czy co tam jest teraz i dramatu nie ma.

@Anonim

Pewnie, że nie ma. Dramat to jest poziom niektórych tutejszych wypowiedzi. A praca jak praca.

Malarz

Byłem na inwenturze na magazynie. Nic tam się nie zgadzalo jeden wielki (usunięte przez administratora) . na listach pozycje a na paletach zupełnie inne detale. Nic nie opisane.juz wiem dlaczego tak brakuje detali. Wszytko poza systemem a wozkowi to najwieksze .. . .nic tylko siedziex

Panie Marku z Leanu dziękujemy za utrzymanie porządku podczas inwentaryzacji bez Pana nie dalibyśmy rady.

Magazynier

Oho, znowu biurowiec przypomniał sobie o go worku. Ale za to Lean pokazał na inwenrurze- za takie coś powinni zwalniać co oni odjebali teraz.

Cezary

Pracuję w General Electric Power Controls i wiem, że jest tu spoko praca. Fajni ludzie i generalnie nie narzekam. Szkoda, że niektórzy mają takie parcie na hejtowanie ! Jeśli są pracownikami to szkodzą również sobie a jesli nie to są z ramienia konkurencji?

Tubas
@Cezary

W pełni się zgadzam. Jest tutaj grupa ludzi, która się wzajemnie nakręca negatywnie a tak naprawdę GE wcale nie jest gorszym zakładem pracy od innych. Też myślę, że trafiłem do spoko pracy :)

I nowe zarządzenie kierownictwa. Zakaz używania telefonów tylko w wyznaczonych miejscach . Na co jeszcze wpadniecie ? Proponuje wprowadzić zarządzenie żeby rozebrać dach i pracować pod namiotem będzie taniej . Nie starajcie się bo i tak was zwolnią. Ciekawe jak będzie z przestrzeganiem zasad używania telefonów przez kierowników. Nie starajcie się bo i tak was wymienią w ABB.

PRACOWNIK TEŻ

Podobno jest zapis,że istniejące kierownictwo ma pozostać na swoich stanowiskach z racji posiadanego "doświadczenia".Hahahahahahaha:-):-):-):-):-) Teraz to dopiero zaczną wydziwać.

ktos

I bardzo dobrze z tymi telefonami. Przeginacie pisząc ze swoich telefonów do innych ludzi, żeby ich szybko wezwać na swoje stanowisko pracy. W takich sytuacjach nie ma się czym chwalić, że korzystacie ze swoich telefonów. Powinniście awarie zgłosić przełożonemu a nie iśc sami bezposrednio do "biurowców". A potem narzekać bedziecie, że (usunięte przez administratora) za duże płacicie i dla firmy swoj telefon wykorzystujecie.

Zostaw merytoryczną opinię o General Electric Power Controls - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w General Electric Power Controls?

Zobacz opinie na temat firmy General Electric Power Controls tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 58.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w General Electric Power Controls?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 43, z czego 5 to opinie pozytywne, 15 to opinie negatywne, a 23 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy General Electric Power Controls?

Kandydaci do pracy w General Electric Power Controls napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

General Electric Power Controls